X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 💚🍀 •inseminacja 2024 🍷🍀💚
Odpowiedz

💚🍀 •inseminacja 2024 🍷🍀💚

Oceń ten wątek:
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 4308 2258

    Wysłany: 20 czerwca, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja też mam fajnego lekarza zawsze rozładowuje stres i powie coś zabawnego, np specjalnie przeczyta inne nazwisko niż mojego męża na fiolce z nasieniem przed inseminacją typu Zdzichu Kowalski to Pani mąż 🤣😄? Zresztą na wizyty zwykle jeżdżę sama, na inseminację tylko z mężem ale mąż do gabinetu wchodzi tylko po inseminacji jak go lekarz zawoła kiedy leżę by dotrzymał mi towarzystwa. Też zdarzało mi się 3 razy jechać do innej Pani Dr z względu okresu urlopowego więc w takiej sytuacji rozumiem Twój stres. Mi pomaga to że mimo że idę do innej Dr to prowadzący prosi o smsa co było na wizycie. Trochę jestem wtedy spokojniejsza że mimo urlopu trzyma rękę na pulsie.
    Tak takie pobolewania to normalne, także nie ma co się stresować 🫠
    Kiedy testujesz?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca, 18:17

    Nowa2024 lubi tę wiadomość

    Starania od 2021
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️immunosupresja (equoral i encorton)
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo -łyżeczkowanie
    🔥-17kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    Lipiec 2024 ➡️immunosupresja
    05.08.2024 IUI pęcherzyk nie pękł😪
    03.09.2024 IUI ❌️
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1072 832

    Wysłany: 20 czerwca, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    To ja też mam fajnego lekarza zawsze rozładowuje stres i powie coś zabawnego, np specjalnie przeczyta inne nazwisko niż mojego męża na fiolce z nasieniem przed inseminacją typu Zdzichu Kowalski to Pani mąż 🤣😄? Zresztą na wizyty zwykle jeżdżę sama, na inseminację tylko z mężem ale mąż do gabinetu wchodzi tylko po inseminacji jak go lekarz zawoła kiedy leżę by dotrzymał mi towarzystwa. Też zdarzało mi się 3 razy jechać do innej Pani Dr z względu okresu urlopowego więc w takiej sytuacji rozumiem Twój stres. Mi pomaga to że mimo że idę do innej Dr to prowadzący prosi o smsa co było na wizycie. Trochę jestem wtedy spokojniejsza że mimo urlopu trzyma rękę na pulsie.
    Tak takie pobolewania to normalne, także nie ma co się stresować 🫠
    Kiedy testujesz?

    Tacy lekarze najlepsi 😁👍
    A powiedz mi jak wygląda sama inseminacja? Kilka minut czy dłużej? I ile po trzeba jeszcze leżeć w gabinecie? No i czy to w ogóle boli?

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 4308 2258

    Wysłany: 20 czerwca, 18:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Tacy lekarze najlepsi 😁👍
    A powiedz mi jak wygląda sama inseminacja? Kilka minut czy dłużej? I ile po trzeba jeszcze leżeć w gabinecie? No i czy to w ogóle boli?

    Ha ha no jest zabawny ale od początku taki nie był dopiero po jakimś czasie 😅 w mojej klinice jest tak że stawiamy się z mężem godzinę przed umówioną inseminacją, mąż oddaje nasienie i jest one specjalnie preparowane czyli wybrane najlepsze plemniki o prawidłowej budowie. Później lekarz zaprasza mnie do gabinetu robi usg a po usg zaprasza na fotel ginekologiczny zakłada wziernik( jak do cytologii czy wymazu) i przez cewnik podaje nasienie a później zwykle kolo 20 min leżę na fotelu, po 20 min jedziemy do domu. Następnie za 3-4dni przyjeżdżam na kolejne usg żeby zobaczyć czy pęcherzyk pękł włączamy progesteron i czekamy do testowania. Mnie inseminacja nie boli a mam niski prog bólu może chwilę jak wprowadza cewnik jest nieprzyjemny ale nie bolesny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca, 18:39

    Starania od 2021
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️immunosupresja (equoral i encorton)
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo -łyżeczkowanie
    🔥-17kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    Lipiec 2024 ➡️immunosupresja
    05.08.2024 IUI pęcherzyk nie pękł😪
    03.09.2024 IUI ❌️
  • Siuleczka. Ekspertka
    Postów: 134 131

    Wysłany: 20 czerwca, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    To ja też mam fajnego lekarza zawsze rozładowuje stres i powie coś zabawnego, np specjalnie przeczyta inne nazwisko niż mojego męża na fiolce z nasieniem przed inseminacją typu Zdzichu Kowalski to Pani mąż 🤣😄? Zresztą na wizyty zwykle jeżdżę sama, na inseminację tylko z mężem ale mąż do gabinetu wchodzi tylko po inseminacji jak go lekarz zawoła kiedy leżę by dotrzymał mi towarzystwa. Też zdarzało mi się 3 razy jechać do innej Pani Dr z względu okresu urlopowego więc w takiej sytuacji rozumiem Twój stres. Mi pomaga to że mimo że idę do innej Dr to prowadzący prosi o smsa co było na wizycie. Trochę jestem wtedy spokojniejsza że mimo urlopu trzyma rękę na pulsie.
    Tak takie pobolewania to normalne, także nie ma co się stresować 🫠
    Kiedy testujesz?

    Pani doktor zastępcza zupelnie niezabawna zalecila bete zrobic 28.06 czyli 10 dni po inseminacji a 11 po ovitrelle. Zrobie jak karze 😅


    Ona: 35l AMH: 2,34 On: 33l
    Starania od czerwiec 2022
    Wrzesien 2022: 💔 zatrzymanie 8-9tc, koniecznosc zaindukowania farmakologicznego poronienia
    Maj 2023: I wizyta w Gyncentrum
    Jajowody drożne, kariotyp prawidłowy, cykle regularne
    Listopad 2023: operacyjne usunięcie żylaków powrózka nasiennego u męża - poprawa parametrow
    Kwiecien 2024: cykl monitorowany stymulowany (lameta + ovitrelle)
    Maj 2024: cykl monitorowany naturalny
    Czerwiec 2024: Pierwsza IUI X
    Lipiec 2024: Druga IUI X
    24.08 start stymulacji Gonal F 225j/d + Orgalutran
    ❄️blastka AB
    Wrzesień 2024: cykl sztuczny-biopsja endometrium
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1072 832

    Wysłany: 20 czerwca, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Ha ha no jest zabawny ale od początku taki nie był dopiero po jakimś czasie 😅 w mojej klinice jest tak że stawiamy się z mężem godzinę przed umówioną inseminacją, mąż oddaje nasienie i jest one specjalnie preparowane czyli wybrane najlepsze plemniki o prawidłowej budowie. Później lekarz zaprasza mnie do gabinetu robi usg a po usg zaprasza na fotel ginekologiczny zakłada wziernik( jak do cytologii czy wymazu) i przez cewnik podaje nasienie a później zwykle kolo 20 min leżę na fotelu, po 20 min jedziemy do domu. Następnie za 3-4dni przyjeżdżam na kolejne usg żeby zobaczyć czy pęcherzyk pękł włączamy progesteron i czekamy do testowania. Mnie inseminacja nie boli a mam niski prog bólu może chwilę jak wprowadza cewnik jest nieprzyjemny ale nie bolesny

    Dziękuję za informację! 👍
    U nas będzie trochę inaczej, bo mamy zamrożone nasienie, bo mąż nie będzie miał możliwości przyjechać także niestety będę sama…

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Siuleczka. Ekspertka
    Postów: 134 131

    Wysłany: 20 czerwca, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Tacy lekarze najlepsi 😁👍
    A powiedz mi jak wygląda sama inseminacja? Kilka minut czy dłużej? I ile po trzeba jeszcze leżeć w gabinecie? No i czy to w ogóle boli?

    Maz byl umowiony na 12.30 na oddanie nasienia a ja na 13.30 na inseminacje ale ciut sie przeciągnęło chyba z przygotowaniem materialu i ostatecznie kolo 14 poprosili mnie na sale. Co zabawne na wstepie byla sala jak w szpitalu i pani powiedziala zebym wybrala lozko. Zapytalam po co. Powiedziala ze pozniej na nim odpoczne. Przeszliśmy dalej do gabinetu. Pokazali strzykawke z pytaniem czy to dane meza. Kazali mi sie sie zainstalować jak do badania. Lekarz zrobil usg jeszcze. Zalozyl wziernik, podal nasienie, poklepal po ramieniu zyczac powodzenia i wyszedl. Malo goscia widzialam w sumie. Zostala na poczatku ze mna przemila pielegniarka ktora uznala ze moge polezec tu gdzie jestem i przyniosla mi kolderke do okrycia. Wydaje mi sie ze nie lezalam tam jakos dlugo. Kilka minut doslownie. Moze z 5? Pani w tym czasie wyszla umowic mi wizyte kontrolna.

    Żałuje ze nie dolaczylam do grupy wczesniej. Ozłociłabym kogoś, kto by mi opisal to co mnie bedzie czekac xD

    Nie bolalo nic a nic.
    Pozniej ze sluzem lekkie plamienie bylo do końca dnia. Pozniej ustalo.

    Nataliiii lubi tę wiadomość

    Ona: 35l AMH: 2,34 On: 33l
    Starania od czerwiec 2022
    Wrzesien 2022: 💔 zatrzymanie 8-9tc, koniecznosc zaindukowania farmakologicznego poronienia
    Maj 2023: I wizyta w Gyncentrum
    Jajowody drożne, kariotyp prawidłowy, cykle regularne
    Listopad 2023: operacyjne usunięcie żylaków powrózka nasiennego u męża - poprawa parametrow
    Kwiecien 2024: cykl monitorowany stymulowany (lameta + ovitrelle)
    Maj 2024: cykl monitorowany naturalny
    Czerwiec 2024: Pierwsza IUI X
    Lipiec 2024: Druga IUI X
    24.08 start stymulacji Gonal F 225j/d + Orgalutran
    ❄️blastka AB
    Wrzesień 2024: cykl sztuczny-biopsja endometrium
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1072 832

    Wysłany: 20 czerwca, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siuleczka. wrote:
    Maz byl umowiony na 12.30 na oddanie nasienia a ja na 13.30 na inseminacje ale ciut sie przeciągnęło chyba z przygotowaniem materialu i ostatecznie kolo 14 poprosili mnie na sale. Co zabawne na wstepie byla sala jak w szpitalu i pani powiedziala zebym wybrala lozko. Zapytalam po co. Powiedziala ze pozniej na nim odpoczne. Przeszliśmy dalej do gabinetu. Pokazali strzykawke z pytaniem czy to dane meza. Kazali mi sie sie zainstalować jak do badania. Lekarz zrobil usg jeszcze. Zalozyl wziernik, podal nasienie, poklepal po ramieniu zyczac powodzenia i wyszedl. Malo goscia widzialam w sumie. Zostala na poczatku ze mna przemila pielegniarka ktora uznala ze moge polezec tu gdzie jestem i przyniosla mi kolderke do okrycia. Wydaje mi sie ze nie lezalam tam jakos dlugo. Kilka minut doslownie. Moze z 5? Pani w tym czasie wyszla umowic mi wizyte kontrolna.

    Żałuje ze nie dolaczylam do grupy wczesniej. Ozłociłabym kogoś, kto by mi opisal to co mnie bedzie czekac xD

    Nie bolalo nic a nic.
    Pozniej ze sluzem lekkie plamienie bylo do końca dnia. Pozniej ustalo.

    Niby śmiesznie to wszystko brzmi, ale jednak nieco stresująco 😉 PS. Mam wrażenie, że większość kobiet gin są średnio przyjaźnie nastawione. Tzn ja nigdy nie miałam okazji być na wizycie u żadnej pani doktor bo jakoś większe przekonanie mam do facetów…w szpitalu jak leżałam z cp to też panowie ginekolodzy super mili wszyscy za to jedna pani doktor to strach było na nią spojrzeć 🤣

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 4308 2258

    Wysłany: 20 czerwca, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siuleczka. wrote:
    Pani doktor zastępcza zupelnie niezabawna zalecila bete zrobic 28.06 czyli 10 dni po inseminacji a 11 po ovitrelle. Zrobie jak karze 😅

    No to bardzo szybko, może jeszcze nic nie wyjść zaleca się tak najwcześniej 12 dpo no 14 dni to już pewniak

    Starania od 2021
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️immunosupresja (equoral i encorton)
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo -łyżeczkowanie
    🔥-17kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    Lipiec 2024 ➡️immunosupresja
    05.08.2024 IUI pęcherzyk nie pękł😪
    03.09.2024 IUI ❌️
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 4308 2258

    Wysłany: 20 czerwca, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mam przekonania do kobiet gin, kiedys chodziłam tylko do kobiet ale po tym jakie są nie delikatne względem drugiej kobiety i czasem komentarze też były nie na miejscu uznałam że czas szukać faceta gin więc zaczęłam pytać koleżanek, rodziny i w końcu bratowa mi poleciła obecnego doktorka i naprawdę nie mogę narzekać, po tym co przeszłam okazał się profesjonalnym lekarzem z taktem. Nigdy z jego ust nie padły żadne przykre słowa a wręcz przeciwnie, pocieszał kiedy miałam bardzo ciezkie okresy w życiu (przy poronieniach) zawsze mogłam liczyć na jego pomoc, odpisywał na moje wiadomości, dzwonił jak była potrzeba, więc jakoś nie umiała bym teraz iść gdzieś indziej. Z czystym sercem teraz go polecam bo jest lekarzem z sercem i zalezy mu na pacjentce a nie tylko na wypchanym portfelu...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca, 19:20

    Starania od 2021
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️immunosupresja (equoral i encorton)
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo -łyżeczkowanie
    🔥-17kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    Lipiec 2024 ➡️immunosupresja
    05.08.2024 IUI pęcherzyk nie pękł😪
    03.09.2024 IUI ❌️
  • Siuleczka. Ekspertka
    Postów: 134 131

    Wysłany: 20 czerwca, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Calkiem inne pytanko mam do Was. Najbliżsi poza tym, ze wiedza o Waszych ciaglych staraniach o dzieciaczka sa bardziej wtajemniczeni w trudny ich przebieg? Mowicie o ciaglych wizytach, badaniach i podejmowanych probach np o inseminacji wlasnie?

    Dla mnie to nie jest tabu ale chyba bardziej osobista sprawa. Kiedyś rodzina zadawala mi mase pytan co bylo mega nietaktowne i zwiekszalo presje w mojej glowie. Poprosilam zeby tego nie robili i ze dam znac jak cos sie zmieni i dodalam zeby sie nie zmartwiali bo te proby sa bardzo przyjemne mimo wszystko 😅

    Najblizsza przyjaciolka jest oblewana przeze mnie czasami informacjami gdy musze z siebie to wyrzucic. Wspiera i ojoja jak trzeba ale nie do konca rozumie (na szczescie i oby nigdy nie musiala zglebic tematu! - nikt nie powinien tego przechodzic…)

    Ona: 35l AMH: 2,34 On: 33l
    Starania od czerwiec 2022
    Wrzesien 2022: 💔 zatrzymanie 8-9tc, koniecznosc zaindukowania farmakologicznego poronienia
    Maj 2023: I wizyta w Gyncentrum
    Jajowody drożne, kariotyp prawidłowy, cykle regularne
    Listopad 2023: operacyjne usunięcie żylaków powrózka nasiennego u męża - poprawa parametrow
    Kwiecien 2024: cykl monitorowany stymulowany (lameta + ovitrelle)
    Maj 2024: cykl monitorowany naturalny
    Czerwiec 2024: Pierwsza IUI X
    Lipiec 2024: Druga IUI X
    24.08 start stymulacji Gonal F 225j/d + Orgalutran
    ❄️blastka AB
    Wrzesień 2024: cykl sztuczny-biopsja endometrium
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1072 832

    Wysłany: 20 czerwca, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siuleczka. wrote:
    Calkiem inne pytanko mam do Was. Najbliżsi poza tym, ze wiedza o Waszych ciaglych staraniach o dzieciaczka sa bardziej wtajemniczeni w trudny ich przebieg? Mowicie o ciaglych wizytach, badaniach i podejmowanych probach np o inseminacji wlasnie?

    Dla mnie to nie jest tabu ale chyba bardziej osobista sprawa. Kiedyś rodzina zadawala mi mase pytan co bylo mega nietaktowne i zwiekszalo presje w mojej glowie. Poprosilam zeby tego nie robili i ze dam znac jak cos sie zmieni i dodalam zeby sie nie zmartwiali bo te proby sa bardzo przyjemne mimo wszystko 😅

    Najblizsza przyjaciolka jest oblewana przeze mnie czasami informacjami gdy musze z siebie to wyrzucic. Wspiera i ojoja jak trzeba ale nie do konca rozumie (na szczescie i oby nigdy nie musiala zglebic tematu! - nikt nie powinien tego przechodzic…)

    U nas tylko rodzice i rodzeństwo wiedzą ale powiedzieliśmy im dopiero w styczniu jak zaczęliśmy korzystać z kliniki leczenia niepłodności. Wiedza w sumie tylko jakie są/będą dalsze kroki bez wnikania w szczegóły, tzn nie mówimy im kiedy jeździmy na wizyty itp tylko bardzo ogólnikowo. Nikomu więcej nie powiedzieliśmy bo nie chcemy właśnie wysłuchiwać pytań…

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Siuleczka. Ekspertka
    Postów: 134 131

    Wysłany: 20 czerwca, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    No to bardzo szybko, może jeszcze nic nie wyjść zaleca się tak najwcześniej 12 dpo no 14 dni to już pewniak

    Spielam sie z nia o te metode podania progesteronu i powiedziala ze ona musi zanotowac to, ze odmowilam dopochwowego jakbym robila cos zlego. Przez to poczucie winy dzisiaj szukajac wsparcia sie tu znalazlam wlasnie.

    Moj lekarz zalecał do tej pory Bete po 14 dniach i pamiętałam o tym ale ja juz lekko wytracona ze stanu stabilności tym wczesniejszym nie policzylam na szybko tego w glowie zeby na pewniaka dopytac czy czasem nie za wczesnie…

    Najwyzej wyjdzie falszywie dodatnia po ovitrelle 😅

    A moze chodzi o to ze po inseminacji plemniki maja duzo krotsza droge i szybciej docierają gdzie trzeba i jest szansa na właściwy wynik juz wtedy? 🙃

    Moze najmilsza nie bywa ale pewnie jednak kompetentna mysle i wierze 😉

    Ona: 35l AMH: 2,34 On: 33l
    Starania od czerwiec 2022
    Wrzesien 2022: 💔 zatrzymanie 8-9tc, koniecznosc zaindukowania farmakologicznego poronienia
    Maj 2023: I wizyta w Gyncentrum
    Jajowody drożne, kariotyp prawidłowy, cykle regularne
    Listopad 2023: operacyjne usunięcie żylaków powrózka nasiennego u męża - poprawa parametrow
    Kwiecien 2024: cykl monitorowany stymulowany (lameta + ovitrelle)
    Maj 2024: cykl monitorowany naturalny
    Czerwiec 2024: Pierwsza IUI X
    Lipiec 2024: Druga IUI X
    24.08 start stymulacji Gonal F 225j/d + Orgalutran
    ❄️blastka AB
    Wrzesień 2024: cykl sztuczny-biopsja endometrium
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1072 832

    Wysłany: 20 czerwca, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Ja też nie mam przekonania do kobiet gin, kiedys chodziłam tylko do kobiet ale po tym jakie są nie delikatne względem drugiej kobiety i czasem komentarze też były nie na miejscu uznałam że czas szukać faceta gin więc zaczęłam pytać koleżanek, rodziny i w końcu bratowa mi poleciła obecnego doktorka i naprawdę nie mogę narzekać, po tym co przeszłam okazał się profesjonalnym lekarzem z taktem. Nigdy z jego ust nie padły żadne przykre słowa a wręcz przeciwnie, pocieszał kiedy miałam bardzo ciezkie okresy w życiu (przy poronieniach) zawsze mogłam liczyć na jego pomoc, odpisywał na moje wiadomości, dzwonił jak była potrzeba, więc jakoś nie umiała bym teraz iść gdzieś indziej. Z czystym sercem teraz go polecam bo jest lekarzem z sercem i zalezy mu na pacjentce a nie tylko na wypchanym portfelu...

    Ja na mojego doktorka z kliniki też nie mogę powiedzieć złego słowa. Też jest z nim kontakt smsowy i telefoniczny. Zawsze poświęca meeega dużo czasu bez żadnego pośpiechu. I co najważniejsze w tych trudnych momentach leczenia niepłodności jest to człowiek bardzo empatyczny, wyrozumiały i zero głupich nietaktownych tekstów. Nie zapomnę jak się stresowałam badaniem drożności jajowodów, to były też nasze początki w klinice a on widząc moj stres mega mnie pocieszał, nawet głaskał 🤣. Jak leżałam w szpitalu bo się okazało że jestem w cp to też interesował się, pisał i chciał na bieżąco wszystko wiedzieć co i jak. A mam wrażenie właśnie że kobiety gin mają mało zrozumienia co do pacjentek i tak jak mówisz nie są delikatne

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1072 832

    Wysłany: 20 czerwca, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siuleczka. wrote:
    Spielam sie z nia o te metode podania progesteronu i powiedziala ze ona musi zanotowac to, ze odmowilam dopochwowego jakbym robila cos zlego. Przez to poczucie winy dzisiaj szukajac wsparcia sie tu znalazlam wlasnie.

    Moj lekarz zalecał do tej pory Bete po 14 dniach i pamiętałam o tym ale ja juz lekko wytracona ze stanu stabilności tym wczesniejszym nie policzylam na szybko tego w glowie zeby na pewniaka dopytac czy czasem nie za wczesnie…

    Najwyzej wyjdzie falszywie dodatnia po ovitrelle 😅

    A moze chodzi o to ze po inseminacji plemniki maja duzo krotsza droge i szybciej docierają gdzie trzeba i jest szansa na właściwy wynik juz wtedy? 🙃

    Moze najmilsza nie bywa ale pewnie jednak kompetentna mysle i wierze 😉

    A masz możliwość zapytać swojego doktorka prowadzącego co on sądzi kiedy najlepiej zrobić betę?

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Licząc na cud Autorytet
    Postów: 278 278

    Wysłany: 20 czerwca, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siuleczka. wrote:
    Calkiem inne pytanko mam do Was. Najbliżsi poza tym, ze wiedza o Waszych ciaglych staraniach o dzieciaczka sa bardziej wtajemniczeni w trudny ich przebieg? Mowicie o ciaglych wizytach, badaniach i podejmowanych probach np o inseminacji wlasnie?

    Dla mnie to nie jest tabu ale chyba bardziej osobista sprawa. Kiedyś rodzina zadawala mi mase pytan co bylo mega nietaktowne i zwiekszalo presje w mojej glowie. Poprosilam zeby tego nie robili i ze dam znac jak cos sie zmieni i dodalam zeby sie nie zmartwiali bo te proby sa bardzo przyjemne mimo wszystko 😅

    Najblizsza przyjaciolka jest oblewana przeze mnie czasami informacjami gdy musze z siebie to wyrzucic. Wspiera i ojoja jak trzeba ale nie do konca rozumie (na szczescie i oby nigdy nie musiala zglebic tematu! - nikt nie powinien tego przechodzic…)
    U mnie wie moja mama, szefowa (ze względu na częste wyjścia z pracy) i może ze trzy koleżanki.

    Starania od 03.2022
    ♀️29 lat
    PCOS
    Stymulacja owulacji
    ♂️ 42 lata
    Idealne wyniki ❤️
    03.24 - 1 IUI ❌
    04.24 - 2 IUI ❌
    05.24 - 3 IUI 💔Biochemiczna
    06.24 - 4 IUI ✅
    06.08.24 - są ❤️❤️
    13.09.24 - na prenatalnych mamy komplet organów 😁😅
  • Siuleczka. Ekspertka
    Postów: 134 131

    Wysłany: 20 czerwca, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    A masz możliwość zapytać swojego doktorka prowadzącego co on sądzi kiedy najlepiej zrobić betę?

    Wlasnie chyba go przechwalilam bo az tak sie mna nie interesuje i nie mam z nim kontaktu poza gabinetem xD

    Ale zaczynajac prace o 8 normalnie w klinice czesto umawia mnie na 7:50 ku zlosci recepcjonistek bo wie, ze musze dojechac do pracy a droga zajmuje mi okolo 40minut jak maz prowadzi a z 50 jak ja 😅

    Zrobie jak zlecila…

    Ona: 35l AMH: 2,34 On: 33l
    Starania od czerwiec 2022
    Wrzesien 2022: 💔 zatrzymanie 8-9tc, koniecznosc zaindukowania farmakologicznego poronienia
    Maj 2023: I wizyta w Gyncentrum
    Jajowody drożne, kariotyp prawidłowy, cykle regularne
    Listopad 2023: operacyjne usunięcie żylaków powrózka nasiennego u męża - poprawa parametrow
    Kwiecien 2024: cykl monitorowany stymulowany (lameta + ovitrelle)
    Maj 2024: cykl monitorowany naturalny
    Czerwiec 2024: Pierwsza IUI X
    Lipiec 2024: Druga IUI X
    24.08 start stymulacji Gonal F 225j/d + Orgalutran
    ❄️blastka AB
    Wrzesień 2024: cykl sztuczny-biopsja endometrium
  • Licząc na cud Autorytet
    Postów: 278 278

    Wysłany: 20 czerwca, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa2024 wrote:
    Ja na mojego doktorka z kliniki też nie mogę powiedzieć złego słowa. Też jest z nim kontakt smsowy i telefoniczny. Zawsze poświęca meeega dużo czasu bez żadnego pośpiechu. I co najważniejsze w tych trudnych momentach leczenia niepłodności jest to człowiek bardzo empatyczny, wyrozumiały i zero głupich nietaktownych tekstów. Nie zapomnę jak się stresowałam badaniem drożności jajowodów, to były też nasze początki w klinice a on widząc moj stres mega mnie pocieszał, nawet głaskał 🤣. Jak leżałam w szpitalu bo się okazało że jestem w cp to też interesował się, pisał i chciał na bieżąco wszystko wiedzieć co i jak. A mam wrażenie właśnie że kobiety gin mają mało zrozumienia co do pacjentek i tak jak mówisz nie są delikatne
    U mnie Pani doktor jest super delikatna, grzeczna, z uśmiechem i wspierająca. Tak samo położne z kliniki, ostatnio jak miałam biochema to razem ze mną siedziały i przytulały. Normalnie jest ubóstwiam. ❤️❤️

    Starania od 03.2022
    ♀️29 lat
    PCOS
    Stymulacja owulacji
    ♂️ 42 lata
    Idealne wyniki ❤️
    03.24 - 1 IUI ❌
    04.24 - 2 IUI ❌
    05.24 - 3 IUI 💔Biochemiczna
    06.24 - 4 IUI ✅
    06.08.24 - są ❤️❤️
    13.09.24 - na prenatalnych mamy komplet organów 😁😅
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1072 832

    Wysłany: 20 czerwca, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siuleczka. wrote:
    Wlasnie chyba go przechwalilam bo az tak sie mna nie interesuje i nie mam z nim kontaktu poza gabinetem xD

    Ale zaczynajac prace o 8 normalnie w klinice czesto umawia mnie na 7:50 ku zlosci recepcjonistek bo wie, ze musze dojechac do pracy a droga zajmuje mi okolo 40minut jak maz prowadzi a z 50 jak ja 😅

    Zrobie jak zlecila…

    No tak, najwyżej powtórzysz. To ja zazwyczaj się umawiam z dr na wieczór ale klinika czynna do 20 a on czasem po 21 jeszcze przyjmuje i panie z recepcji też niezadowolone 🤣 z kolei ja w pracy nikomu nie mówiłam i staram się właśnie umawiać wieczorem do dr bo mamy do kliniki 120km tak żeby pogodzić wizyty i pracę…

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Nowa2024 Autorytet
    Postów: 1072 832

    Wysłany: 20 czerwca, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Licząc na cud wrote:
    U mnie Pani doktor jest super delikatna, grzeczna, z uśmiechem i wspierająca. Tak samo położne z kliniki, ostatnio jak miałam biochema to razem ze mną siedziały i przytulały. Normalnie jest ubóstwiam. ❤️❤️

    Nie no pewnie, że trafiają się super panie doktor

    ONA: wszystko ok

    ON: 09.2023 morfologia 2%, 04.2024 morfologia 5%
    💊TenfertilON, olej z czarnuszki

    Starania od 06.2023
    Klinika leczenia niepłodności od 01.2024
    02.2024 badanie drożności, oba jajowody drożne
    05.2024 ⏸️, niestety cp 💔, jajowód zachowany

    06.2024 1 IUI ❌
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 4308 2258

    Wysłany: 20 czerwca, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siuleczka. wrote:
    Calkiem inne pytanko mam do Was. Najbliżsi poza tym, ze wiedza o Waszych ciaglych staraniach o dzieciaczka sa bardziej wtajemniczeni w trudny ich przebieg? Mowicie o ciaglych wizytach, badaniach i podejmowanych probach np o inseminacji wlasnie?

    Dla mnie to nie jest tabu ale chyba bardziej osobista sprawa. Kiedyś rodzina zadawala mi mase pytan co bylo mega nietaktowne i zwiekszalo presje w mojej glowie. Poprosilam zeby tego nie robili i ze dam znac jak cos sie zmieni i dodalam zeby sie nie zmartwiali bo te proby sa bardzo przyjemne mimo wszystko 😅

    Najblizsza przyjaciolka jest oblewana przeze mnie czasami informacjami gdy musze z siebie to wyrzucic. Wspiera i ojoja jak trzeba ale nie do konca rozumie (na szczescie i oby nigdy nie musiala zglebic tematu! - nikt nie powinien tego przechodzic…)


    U mnie wiedzą rodzice i rodzeństwo że względu na moją historię łatwiej mi było kiedy miałam poronienia to potrzebowałam wsparcia ale nie mówię np teraz że w sierpniu wracamy do starań. Jedynie mama wie a reszta się dowie o ciąży dopiero. Wszystko zależy od Ciebie czy czujesz potrzebę by mówić.

    Starania od 2021
    💔01.2022 /12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️immunosupresja (equoral i encorton)
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo -łyżeczkowanie
    🔥-17kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔
    Lipiec 2024 ➡️immunosupresja
    05.08.2024 IUI pęcherzyk nie pękł😪
    03.09.2024 IUI ❌️
‹‹ 202 203 204 205 206 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciążooporna - historia kobiety, która pragnie zostać Mamą ♡

Emilia mówi o sobie, że jest ciążooporna. Jej walka o bycie Mamą trwa już kilka lat, więc sama zaczęła nazywać siebie dinozaurem ciążooporności. Przeczytaj prawdziwą historię kobiety starającej się o dziecko. Kobiety, która pomimo wielu trudnych doświadczeń nie poddaje się i nie traci nadziei. 

CZYTAJ WIĘCEJ