X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 💚🍀 •inseminacja 2024 🍷🍀💚
Odpowiedz

💚🍀 •inseminacja 2024 🍷🍀💚

Oceń ten wątek:
  • Awunia Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 5 stycznia, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleks.123 wrote:
    A robiliście biopsję jąder? To taka ostatnia deska ratunku, co prawda u nas się nie udało, też kwestie genetyczne ale widziałam tu na forum dziewczyny które z biopsji uzyskały plemniki.

    Hej, nie zdecydowaliśmy się na biopsję. Czytalam, że to mocno inwazyjne badanie, a szanse na znalezienie plemników są bardzo małe. Pogodziliśmy się z tym, że nie bedzie to nasze w pełni spokrewnione genetycznie dziecko. Chciałabym też spróbować inseminacji, na in vitro na razie nie jestem gotowa. Jestem bardzo ciekawa jak z moją płodnością. Nigdy się nie leczyłam, mam co prawda niedoczynność tarczycy, ale cykle mam regularne. Dziś byłam na USG piersi, wszystko ok. W nast tyg mam cytologię, potem ginekolog i usg. Dzwoniłam dziś do jednej kliniki, żeby się czegoś dowiedzieć, ale pani położna, która ze mną rozmawiała nie była szczególnie miła. Powiedziała, że wizyta pierwsza w klinice 400 zł i robią podczas wizyty usg, cytologię, biocenozę. Jeszcze się nie umówiłam. Chciałabym też spróbować inseminacji na naturalnym cyklu. Obawiam się stymulacji hormonalnej. Miałyście jakieś skutki uboczne stymulacji?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 stycznia, 23:17

  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 904 446

    Wysłany: 5 stycznia, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awunia wrote:
    Hej, nie zdecydowaliśmy się na biopsję. Czytalam, że to mocno inwazyjne badanie, a szanse na znalezienie plemników są bardzo małe. Pogodziliśmy się z tym, że nie bedzie to nasze w pełni spokrewnione genetycznie dziecko. Chciałabym też spróbować inseminacji, na in vitro na razie nie jestem gotowa. Jestem bardzo ciekawa jak z moją płodnością. Nigdy się nie leczyłam, mam co prawda niedoczynność tarczycy, ale cykle mam regularne. Dziś byłam na USG piersi, wszystko ok. W nast tyg mam cytologię, potem ginekolog i usg. Dzwoniłam dziś do jednej kliniki, żeby się czegoś dowiedzieć, ale pani położna, która ze mną rozmawiała nie była szczególnie miła. Powiedziała, że wizyta pierwsza w klinice 400 zł i robią podczas wizyty usg, cytologię, biocenozę. Jeszcze się nie umówiłam. Chciałabym też spróbować inseminacji na naturalnym cyklu. Obawiam się stymulacji hormonalnej. Miałyście jakieś skutki uboczne stymulacji?

    Powiem Ci argumentem mojego lekarza - zawsze już będą się państwo zastanawiać czy była szansa na potomstwo w pełni wasze. Badanie nie jest straszne, trwa chwile, ale po nim facet musi kilka dni prowadzić oszczędny tryb życia.

    👩 28 lat, PCOS, niedrożny prawy jajowód
    🧑🏻‍🦱 39 lat, brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    04.2022 badania nasienia - ciężki wynik - brak plemników w nasieniu
    07.2022 pierwsza wizyta w klinice
    11.2022 - biopsja jąder
    12.2022 - decyzja o inseminacji nasieniem dawcy
    03.2023 - badanie drożności jajowodów - prawy niedrożny
    20.05.2023 - 1. IUI nieudana
    2.09.2023 - 2. IUI nieudana 😭
    6.10.2023 - 3. IUI ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6
    Mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany, zarodków brak 😭
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1091 734

    Wysłany: 6 stycznia, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukruś wrote:
    O kurcze a myślałam, że uda mi się coś wyhaczyc na nfz jakbym miała skierowanie od gina na nfz
    Ja robiłam hsg na nfz i dużo wymazów czy monitoring częściowo na lux med ;)

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞
    🩷

    preg.png
  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 172 82

    Wysłany: 6 stycznia, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukruś wrote:
    przeciwciała anty-HBc
    przeciwciała anty-HCV
    VDRL (WR)
    przeciwciała anty-HIV 1,2
    antygen HBs
    przeciwciała przeciwko cytomegalii w klasie IgG i IgM
    przeciwciała przeciwko różyczce w klasie IgG i IgM
    przeciwciała przeciwko toxoplazmozie w klasie IgG i IgM
    ocena stopnia czystości pochwy
    wymaz z kanału szyjki macicy w kierunku Chlamydia Trachomatis metodą PCR
    wymaz z kanału szyjki macicy w kierunku bakterii beztlenowych i tlenowych
    cytologia
    kariotyp (do IUI lekarz powiedział, że nie trzeba)
    grupa krwi
    morfologia
    TSH


    W zalecanych mam:
    USG piersi
    Ureoplasma, Mycoplasma-wymaz z kanalu szyjki
    Ja wzielabym listę Ty badań i poszła do gin na nfz , zapewne nie wszystkie ale niektóre z nich napewno zrobisz że skierowaniem.

    Ja miałam wszystkie badania w programie wiec nie płaciłam za nic, niestety jak już przeszłam na leczenie ( iui) to skończyła mi się ważność chlamydi i mycoplasmy i to robiłam prywatnie.

  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 172 82

    Wysłany: 6 stycznia, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Ja wzielabym listę Ty badań i poszła do gin na nfz , zapewne nie wszystkie ale niektóre z nich napewno zrobisz że skierowaniem.

    Ja miałam wszystkie badania w programie wiec nie płaciłam za nic, niestety jak już przeszłam na leczenie ( iui) to skończyła mi się ważność chlamydi i mycoplasmy i to robiłam prywatnie, a cytologie I biocenoze w swojego gin w przychodni na nfz.

  • Bella88 Znajoma
    Postów: 27 14

    Wysłany: 6 stycznia, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,

    jestem po inseminacji 04.01.
    Przedtem miałam zastrzyk Ovitrelle. Pęcherzyk w dniu podania zastrzyku miał 23mm.
    Owulacja występuje u mnie naturalnie, miałam małą niedoczynność tarczycy - zostało to wyregulowane.
    Mąż ma obniżone parametry nasienia, ale tragedii nie ma. Poza tym nic innego nie wyszło w badaniach.
    Staramy się prawie 2 lata.

    Martwi mnie, że nie dostałam stymulacji na wzrost np. 2 pęcherzyków co ponoć zwiększa szanse.
    Czytałam w internecie, że stymulacja wzmacnia komórki jajowe, nawet jeśli ma się własne owulacje.

    Jakie jest wasze doświadczenie w tym temacie?
    Czy któraś z was miała, będzie miała lub słyszała o inseminacji bez stymulacji?

    Pozdrowienia dla Was!


  • Marta36 Ekspertka
    Postów: 172 82

    Wysłany: 6 stycznia, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella88 wrote:
    Cześć dziewczyny,

    jestem po inseminacji 04.01.
    Przedtem miałam zastrzyk Ovitrelle. Pęcherzyk w dniu podania zastrzyku miał 23mm.
    Owulacja występuje u mnie naturalnie, miałam małą niedoczynność tarczycy - zostało to wyregulowane.
    Mąż ma obniżone parametry nasienia, ale tragedii nie ma. Poza tym nic innego nie wyszło w badaniach.
    Staramy się prawie 2 lata.

    Martwi mnie, że nie dostałam stymulacji na wzrost np. 2 pęcherzyków co ponoć zwiększa szanse.
    Czytałam w internecie, że stymulacja wzmacnia komórki jajowe, nawet jeśli ma się własne owulacje.

    Jakie jest wasze doświadczenie w tym temacie?
    Czy któraś z was miała, będzie miała lub słyszała o inseminacji bez stymulacji?

    Pozdrowienia dla Was!
    Hej. U mnie w szpitalu powiedzieli ze stymulacje podają jak coś jest nie tak lub po 35 roku życia.

  • Bella88 Znajoma
    Postów: 27 14

    Wysłany: 6 stycznia, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Marta dzięki za odpowiedź. Ja mam już niedługo 36. urodziny...

  • Awunia Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 6 stycznia, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleks.123 wrote:
    Powiem Ci argumentem mojego lekarza - zawsze już będą się państwo zastanawiać czy była szansa na potomstwo w pełni wasze. Badanie nie jest straszne, trwa chwile, ale po nim facet musi kilka dni prowadzić oszczędny tryb życia.

    Ja już naprawdę pogodziłam się z tym, że nie bedziemy mieć potomstwa w pełni naszego. Mogłabym mieć dziecko z adopcji zarodka, jeżeli chodzi o geny, tylko na razie blokuje mnie strach przed invitro i komplikacjami zdrowotnymi zwiazanymi z przyjmowaniem hormonów. Póki co chcę spóbować inseminacji i właśnie tak jak Ty Bella88 chciałabym mieć ją wykonaną na cyklu naturalnym. W klinice którą wybrałam robią badanie drożności jajowodów metodą HyFoSy z pianką. Mam nadzieję, że nie jest to bolesna metoda. Miała któraś z Was takie badanie? A lat mam już 34.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia, 23:56

  • Hejsunny Ekspertka
    Postów: 194 67

    Wysłany: 7 stycznia, 01:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukruś wrote:
    Dziewczynki a tak podpytam czy wszystkie badania przed IUI robiłyście prywatnie czy udało Wam się na coś wyhaczyc skierowanie na nfz?

    Ja prywatnie :(

    Starania od: lipiec 2021
    👩
    KIR: BX. Nieobecne: 2DL5 (gr 1) 2DS1, 2DS5
    Hla-c C1*07, C2*02
    ✔️Kariotyp
    ✔️AMH- 2,34 -> 1,82
    ✔️ Monitoring cyklu (2 lata)- 28-33 dni,
    ✔️ Prolaktyna (utrzymywana lekami na niskim poziomie)
    ✔️ ALAT, ASPAT, GGTP, magnez, glukoza (3st), insulina, wit. D3, żelazo, ferrytyna
    ✔️ TSH, FT3, FT4, ATPO, ATG
    ✔️ sono-HSG
    ✔️ HSC
    ⚠️ Trombofilia: MTHFR: (C677T)hetero❌ , PAI-1 (4G/5G) homo❌
    💊Bromocorn, Solderol, metylowany kw.foliowy, wit.B complex-B50 Methyl TMG Plus, po owulcji: Duphoston 10mg (wcześniej luteina 2mg)
    🏋️‍♀️ 🌱 🪡

    🧔‍♂️
    Hla-c C1 *12,*16. Nie wykryto alleli z c2
    ✔️ Kariotyp
    ✔️ Nasienie: morfologia 7%, koncentracja 118,3 mln/ml, plemniki ruchliwe 76,5% (PR13,5%, PS48,9%, NP14%), NR23,5%, HOS 92%, plemniki żywe 92%
    💊 Wit.B complex - B50 Methyl TMG Plu
    🏋️‍♀️ 🌱

    IUI 1 - 18.12.2023 -> ❌
    IUI 2 - 16.01.2024 -> ❌
    🔜 IUI? IVF? 🤷‍♀️🥺
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3652 1873

    Wysłany: 7 stycznia, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awunia wrote:
    Ja już naprawdę pogodziłam się z tym, że nie bedziemy mieć potomstwa w pełni naszego. Mogłabym mieć dziecko z adopcji zarodka, jeżeli chodzi o geny, tylko na razie blokuje mnie strach przed invitro i komplikacjami zdrowotnymi zwiazanymi z przyjmowaniem hormonów. Póki co chcę spóbować inseminacji i właśnie tak jak Ty Bella88 chciałabym mieć ją wykonaną na cyklu naturalnym. W klinice którą wybrałam robią badanie drożności jajowodów metodą HyFoSy z pianką. Mam nadzieję, że nie jest to bolesna metoda. Miała któraś z Was takie badanie? A lat mam już 34.

    Ja miałam Hycosy z pianką. Mnie bolało mimo drożnych jajowodów 🫣

    ALICJA W KRAINIE CZARÓW lubi tę wiadomość

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1091 734

    Wysłany: 7 stycznia, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awunia wrote:
    Ja już naprawdę pogodziłam się z tym, że nie bedziemy mieć potomstwa w pełni naszego. Mogłabym mieć dziecko z adopcji zarodka, jeżeli chodzi o geny, tylko na razie blokuje mnie strach przed invitro i komplikacjami zdrowotnymi zwiazanymi z przyjmowaniem hormonów. Póki co chcę spóbować inseminacji i właśnie tak jak Ty Bella88 chciałabym mieć ją wykonaną na cyklu naturalnym. W klinice którą wybrałam robią badanie drożności jajowodów metodą HyFoSy z pianką. Mam nadzieję, że nie jest to bolesna metoda. Miała któraś z Was takie badanie? A lat mam już 34.

    Ja miałam zwykła metoda w szpitalu i nie bolało w większości, tylko moment końcówki przepychania mniej drożnego jajowodu pod zwiększonym ciśnieniem.

    ALICJA W KRAINIE CZARÓW lubi tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞
    🩷

    preg.png
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3685 3421

    Wysłany: 7 stycznia, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella tak zdarzają się inseminacje na naturalnych cyklach, jeśli nie ma problemów z owulacjami to nie jest to konieczne. Wszystko zależy od podejścia lekarza, każdy ma inne sposoby. Ja mimo własnych naturalnych owulacji i tak mam stymulację, bo mój lekarz dąży do uzyskania 2 pęcherzyków, aby zwiększyć szanse na ciążę. Też bym wolała uniknąć stymulacji, no ale cóż robię co lekarz każe.

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo 0%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🍀 03/2024 IVF protokół krótki
    pobrano 31 🥚 zapłodniono 24, mamy 18 ❄️
  • ALICJA W KRAINIE CZARÓW Znajoma
    Postów: 18 5

    Wysłany: 7 stycznia, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,a jeżeli przy stymulacji są dwa pęcherzyki to jest szansa na ciążę bliźniaczą?

  • Hejsunny Ekspertka
    Postów: 194 67

    Wysłany: 7 stycznia, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALICJA W KRAINIE CZARÓW wrote:
    Dziewczyny,a jeżeli przy stymulacji są dwa pęcherzyki to jest szansa na ciążę bliźniaczą?

    Jest. U mnie czasami wychodzą naturalnie, ale nawet pojedynczej ciąży brak.

    ALICJA W KRAINIE CZARÓW lubi tę wiadomość

    Starania od: lipiec 2021
    👩
    KIR: BX. Nieobecne: 2DL5 (gr 1) 2DS1, 2DS5
    Hla-c C1*07, C2*02
    ✔️Kariotyp
    ✔️AMH- 2,34 -> 1,82
    ✔️ Monitoring cyklu (2 lata)- 28-33 dni,
    ✔️ Prolaktyna (utrzymywana lekami na niskim poziomie)
    ✔️ ALAT, ASPAT, GGTP, magnez, glukoza (3st), insulina, wit. D3, żelazo, ferrytyna
    ✔️ TSH, FT3, FT4, ATPO, ATG
    ✔️ sono-HSG
    ✔️ HSC
    ⚠️ Trombofilia: MTHFR: (C677T)hetero❌ , PAI-1 (4G/5G) homo❌
    💊Bromocorn, Solderol, metylowany kw.foliowy, wit.B complex-B50 Methyl TMG Plus, po owulcji: Duphoston 10mg (wcześniej luteina 2mg)
    🏋️‍♀️ 🌱 🪡

    🧔‍♂️
    Hla-c C1 *12,*16. Nie wykryto alleli z c2
    ✔️ Kariotyp
    ✔️ Nasienie: morfologia 7%, koncentracja 118,3 mln/ml, plemniki ruchliwe 76,5% (PR13,5%, PS48,9%, NP14%), NR23,5%, HOS 92%, plemniki żywe 92%
    💊 Wit.B complex - B50 Methyl TMG Plu
    🏋️‍♀️ 🌱

    IUI 1 - 18.12.2023 -> ❌
    IUI 2 - 16.01.2024 -> ❌
    🔜 IUI? IVF? 🤷‍♀️🥺
  • ALICJA W KRAINIE CZARÓW Znajoma
    Postów: 18 5

    Wysłany: 7 stycznia, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejsunny wrote:
    Jest. U mnie czasami wychodzą naturalnie, ale nawet pojedynczej ciąży brak.


    Dziękuję za informację .

    Może ten rok będzie łaskawszy 🍀

    Będziesz podchodziła do kolejnej inseminacji?

  • Bella88 Znajoma
    Postów: 27 14

    Wysłany: 7 stycznia, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Awunia - ja miałam sono hsg czyli z użyciem roztworu soli fizjologicznej. Wzięłam przeciwbólowo - 4 tabletki ketonal active 50mg (lekarka zalecała 2x100mg ketonalu na receptę) i 2 nospy forte. Z tego co czytałam na necie nie ma reguły co do poziomu odczuwania bólu. Ja raz poczułam lekkie zakłucie po wprowadzeniu cewnika aż podskoczyłam, a poza tym nic. U mnie wszystko drożne i brak innych widocznych zmian, ale czytałam, że dziewczyny z drożnymi też potrafią cierpieć. Po badaniu miałam leżeć na fotelu niecałe 10 min. lekko głową do dołu, później przez ok. 3-4 dni bolały mnie ramiona i cały prawy bok, ale przeszło. Rozpatrywałam robić badanie pod narkozą, ale z perspektywy przebytego doświadczenia widzę, że byłaby to przesada.

    @jo_anna, dziękuję za komentarz

    @Alicja w Krainie Czarów - szansa jest, z tego co czytałam obydwa jajeczka musiałyby pęknąć i zostać zapłodnione w tym samym momencie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 stycznia, 12:16

  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 904 446

    Wysłany: 7 stycznia, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALICJA W KRAINIE CZARÓW wrote:
    Dziewczyny,a jeżeli przy stymulacji są dwa pęcherzyki to jest szansa na ciążę bliźniaczą?

    Nawet przy jednym pęcherzyku są szanse na ciążę bliźniaczą.

    Hejsunny, ALICJA W KRAINIE CZARÓW lubią tę wiadomość

    👩 28 lat, PCOS, niedrożny prawy jajowód
    🧑🏻‍🦱 39 lat, brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    04.2022 badania nasienia - ciężki wynik - brak plemników w nasieniu
    07.2022 pierwsza wizyta w klinice
    11.2022 - biopsja jąder
    12.2022 - decyzja o inseminacji nasieniem dawcy
    03.2023 - badanie drożności jajowodów - prawy niedrożny
    20.05.2023 - 1. IUI nieudana
    2.09.2023 - 2. IUI nieudana 😭
    6.10.2023 - 3. IUI ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6
    Mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany, zarodków brak 😭
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3652 1873

    Wysłany: 7 stycznia, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALICJA W KRAINIE CZARÓW wrote:
    Dziewczyny,a jeżeli przy stymulacji są dwa pęcherzyki to jest szansa na ciążę bliźniaczą?

    Oczywiście że przy 2 pęcherzykach jest szansa na ciążę blizniaczą pod warunkiem że obydwa jajka się zapłodnią zresztą przy 1 pęcherzyku jak się podzieli też mogą być bliźniaki 😄

    ALICJA W KRAINIE CZARÓW lubi tę wiadomość

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage, dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-11kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Halynka Znajoma
    Postów: 21 8

    Wysłany: 7 stycznia, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleks.123 wrote:
    Powiem Ci argumentem mojego lekarza - zawsze już będą się państwo zastanawiać czy była szansa na potomstwo w pełni wasze. Badanie nie jest straszne, trwa chwile, ale po nim facet musi kilka dni prowadzić oszczędny tryb życia.

    Co oznacza "potomstwo w pełni wasze"? Bo genetyka? Przepraszam ale to jest bardzo krzywdzące. Jakbym usłyszała coś takiego więcej by mnie lekarz nie zobaczył. Nie wolno takich rzeczy mówić. Rodzicem się jest bie tylko genetycznie.
    Ja jestem po 2 inseminacji nasieniem dawcy ( nieudana) i nie zastanawiam się czy jednak nie robię źle. Pan monsz jest po nowotworze, wczesniej wyniki bardzo słabe. Usłyszałam od lekarza: wystarczy 1 plemnik, może sie znajdzie i się uda. Więcej mnie nie zobaczył.

    ALICJA W KRAINIE CZARÓW, Geranium lubią tę wiadomość

‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ