X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 💚🍀 •inseminacja 2024 🍷🍀💚
Odpowiedz

💚🍀 •inseminacja 2024 🍷🍀💚

Oceń ten wątek:
  • Doris8 Autorytet
    Postów: 1140 783

    Wysłany: 10 stycznia, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Skonsultuj z lekarzem progesteron i race też zobaczysz czy ma zastrzeżenia. Chyba że masz takie bezstresowe i spokojne stanowisko.
    Oczywiście, że będę konsultować:) a co do pracy to u mnie nie tylko stres ma znaczenie przy krwiaku :)

    Misiowo lubi tę wiadomość

    🏡👩‍❤️‍👨
    🙎‍♀️ 32'
    🙎‍♂️34'

    09.23 1 IUI ❌️
    10.23 2 IUI ✅️
    03.11 ⏸️
    20.11 pierwsze usg 😍
    20.11 3mm, mamy ♥️
    08.12 9tc, mamy 23,3 mm😍 - krwiak😩
    28.12 prenatalne OK 👶 5,2cm 11+6,
    niskie ryzyka 🤞
    🩷

    preg.png
  • ALICJA W KRAINIE CZARÓW Znajoma
    Postów: 18 5

    Wysłany: 10 stycznia, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Jaki tu spokój🫣 co u Was Dziewczyny?
    Hej!Hej! Czekam na wyniki badań, 22.01 mamy ważny dzień mąż idzie na badanie nasienia. Będą sprawdzać czy się upłynni. Jeżeli tak to czeka mnie HSG

    Misiowo lubi tę wiadomość

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3670 1882

    Wysłany: 10 stycznia, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Doris8 wrote:
    Oczywiście, że będę konsultować:) a co do pracy to u mnie nie tylko stres ma znaczenie przy krwiaku :)

    To ja bym chyba nie ryzykowała i została w domu

    Doris8 lubi tę wiadomość

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage,dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-12kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3670 1882

    Wysłany: 10 stycznia, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALICJA W KRAINIE CZARÓW wrote:
    Hej!Hej! Czekam na wyniki badań, 22.01 mamy ważny dzień mąż idzie na badanie nasienia. Będą sprawdzać czy się upłynni. Jeżeli tak to czeka mnie HSG

    Trzymam kciuki za dobre wyniki 🤞 mam nadzieję że wyjdą dobrze.
    Ja w przyszłym tyg histeroskopię mam i zaczynam się stresować 🫣

    ALICJA W KRAINIE CZARÓW lubi tę wiadomość

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage,dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-12kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 918 448

    Wysłany: 10 stycznia, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też od czasu do czasu zerkam, co u was, ale faktycznie cisza, nikt się nie dzieli przeżyciami 😁
    Ja wyjątkowo czekam na okres, dziś wzięłam ostatnią tabletkę proga, za 3-4 dni powinna być @ i jadę na rozpisanie stymulacji. Po tym miesiącu bez starań czuję się jak nowonarodzona, mam dużo motywacji i chęci, w końcu czuję się jak ja.
    W międzyczasie porobiłam sobie badania i wyszły mi bardzo słabe wyniki tarczycy, wysokie tsh, anty tpo i anty tg. Lekarz przepisał euthyrox, bo wysłałam mu mmsem badania, ciekawa jestem czy coś więcej powie. I zrobiłam krzywą glukozowo-insulinową, też jestem ciekawa jego zdania. Ostatnio trochę świruje, szukam sobie schorzeń xd jak zawsze z dala od lekarzy tak ostatnio poszłam z bólem brzucha który miałam kilka dni ale chyba na tle stresowym przed czymś nowym.

    I to w sumie tyle u mnie :)

    ALICJA W KRAINIE CZARÓW lubi tę wiadomość

    👩 95 PCOS, niedrożny prawy jajowód, Hashimoto, mutacja PAI, brak 3 kirów implantacyjnych
    🧑🏻‍🦱 84 brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    04.2022 badania nasienia - ciężki wynik - brak plemników w nasieniu
    07.2022 pierwsza wizyta w klinice
    11.2022 - biopsja jąder
    12.2022 - decyzja o inseminacji nasieniem dawcy
    2023 - 4 IUI, jedna ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6
    Mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany, zarodków brak 😭
  • Misiowo Debiutantka
    Postów: 10 8

    Wysłany: 10 stycznia, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, od października zaglądam tutaj systematycznie i wszystkie dobre wieści mnie cieszą, są budującej. I tak bardzo trzymam kciuki za nas wszystkie...
    Mam pytanie ile dni i od którego dnia przyjmujecie progesteron po inseminacji?
    02.01 mieliśmy 4 inseminację. Od 16 dnia cyklu przyjmuje i mam ja brać do wizyty 22.01 albo do @ jeśli pojawi się wcześniej. ( @ 18.01)

    ALICJA W KRAINIE CZARÓW lubi tę wiadomość

  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3670 1882

    Wysłany: 10 stycznia, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleks.123 wrote:
    Ja też od czasu do czasu zerkam, co u was, ale faktycznie cisza, nikt się nie dzieli przeżyciami 😁
    Ja wyjątkowo czekam na okres, dziś wzięłam ostatnią tabletkę proga, za 3-4 dni powinna być @ i jadę na rozpisanie stymulacji. Po tym miesiącu bez starań czuję się jak nowonarodzona, mam dużo motywacji i chęci, w końcu czuję się jak ja.
    W międzyczasie porobiłam sobie badania i wyszły mi bardzo słabe wyniki tarczycy, wysokie tsh, anty tpo i anty tg. Lekarz przepisał euthyrox, bo wysłałam mu mmsem badania, ciekawa jestem czy coś więcej powie. I zrobiłam krzywą glukozowo-insulinową, też jestem ciekawa jego zdania. Ostatnio trochę świruje, szukam sobie schorzeń xd jak zawsze z dala od lekarzy tak ostatnio poszłam z bólem brzucha który miałam kilka dni ale chyba na tle stresowym przed czymś nowym.

    I to w sumie tyle u mnie :)

    To fajnie ze poszłaś w kierunku badań ale dobrze jest też trochę odpocząć, wyciszyć się przed tym wszystkim, niestety stymulacja dość mocno obciąża organizm. Mi się dopiero zacznie bo w przyszłym tygodniu mam histeroskopię, na początku lutego wizytę u doc. P. Nie wiem kiedy ten czas zleciał a też muszę zrobić jeszcze resztę tych pozostałych badań co mam zleconych i jakoś nie mogę się zebrać. Miałam iść dzisiaj ale mam wolne a te labo gdzie chcę iść mam do 9:30 a wstałam o 9 więc się nie wyrobiłam 🤣🫣

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage,dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-12kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • ALICJA W KRAINIE CZARÓW Znajoma
    Postów: 18 5

    Wysłany: 10 stycznia, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleks.123 wrote:
    Ja też od czasu do czasu zerkam, co u was, ale faktycznie cisza, nikt się nie dzieli przeżyciami 😁
    Ja wyjątkowo czekam na okres, dziś wzięłam ostatnią tabletkę proga, za 3-4 dni powinna być @ i jadę na rozpisanie stymulacji. Po tym miesiącu bez starań czuję się jak nowonarodzona, mam dużo motywacji i chęci, w końcu czuję się jak ja.
    W międzyczasie porobiłam sobie badania i wyszły mi bardzo słabe wyniki tarczycy, wysokie tsh, anty tpo i anty tg. Lekarz przepisał euthyrox, bo wysłałam mu mmsem badania, ciekawa jestem czy coś więcej powie. I zrobiłam krzywą glukozowo-insulinową, też jestem ciekawa jego zdania. Ostatnio trochę świruje, szukam sobie schorzeń xd jak zawsze z dala od lekarzy tak ostatnio poszłam z bólem brzucha który miałam kilka dni ale chyba na tle stresowym przed czymś nowym.

    I to w sumie tyle u mnie :)

    Doskonale rozumiem, też czułam się lepiej mając przerwę w staraniach. Z tymi chorobami to chyba każda z nas tak ma po bezowocnych staraniach.
    Ja na tle stresowym wylądowałam na SOR bo myślałam,że mam zawał 🤡

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia, 17:19

  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 918 448

    Wysłany: 10 stycznia, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    To fajnie ze poszłaś w kierunku badań ale dobrze jest też trochę odpocząć, wyciszyć się przed tym wszystkim, niestety stymulacja dość mocno obciąża organizm. Mi się dopiero zacznie bo w przyszłym tygodniu mam histeroskopię, na początku lutego wizytę u doc. P. Nie wiem kiedy ten czas zleciał a też muszę zrobić jeszcze resztę tych pozostałych badań co mam zleconych i jakoś nie mogę się zebrać. Miałam iść dzisiaj ale mam wolne a te labo gdzie chcę iść mam do 9:30 a wstałam o 9 więc się nie wyrobiłam 🤣🫣

    Wiem jak to jest z tymi badaniami, bo miałam też wirusowki do powtórzenia to miesiąc mi zajęło jechanie do kliniki bo jeszcze choroba w międzyczasie.

    Naprawdę ten czas ostatnio tak szybko leci, nam w sumie od ostatniej iui zleciały 2 miesiące i nie wiem nawet kiedy. A jakby mi ktoś w wakacje powiedział że mam 2 miesiące czekać to byłby dramat dla mnie.

    👩 95 PCOS, niedrożny prawy jajowód, Hashimoto, mutacja PAI, brak 3 kirów implantacyjnych
    🧑🏻‍🦱 84 brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    04.2022 badania nasienia - ciężki wynik - brak plemników w nasieniu
    07.2022 pierwsza wizyta w klinice
    11.2022 - biopsja jąder
    12.2022 - decyzja o inseminacji nasieniem dawcy
    2023 - 4 IUI, jedna ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6
    Mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany, zarodków brak 😭
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3670 1882

    Wysłany: 10 stycznia, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALICJA W KRAINIE CZARÓW wrote:
    Doskonale rozumiem, też czułam się lepiej mając przerwę w staraniach. Z tymi chorobami to chyba każda z nas tak ma po bezowocnych staraniach.
    Ja na tle stresowym wylądowałam na SOR bo myślałam,że mam zawał 🤡

    Ja pierdziele to okropne, co stwierdzili? Nerwicę czy co?

    Ja mam stwierdzoną Nerwicę na tle nerwowym, przez praktyki jak się uczyłam i szefostwo. Wylądowałam w szpitalu bo stres się nagromadził okropnie bolała mnie klatka piersiowa i miałam problem złapać powietrze. Musiałam zmienić praktyki. Niestety nerwica została do dzisiaj jak mi się nagromadził to cała klatka piersiowa mnie boli i ciężko mi się oddycha. Starania i stres oraz praca w stresie też nie pomaga ale trzeba sobie jakoś radzić 🤷🏼‍♀️

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage,dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-12kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3670 1882

    Wysłany: 10 stycznia, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleks.123 wrote:
    Wiem jak to jest z tymi badaniami, bo miałam też wirusowki do powtórzenia to miesiąc mi zajęło jechanie do kliniki bo jeszcze choroba w międzyczasie.

    Naprawdę ten czas ostatnio tak szybko leci, nam w sumie od ostatniej iui zleciały 2 miesiące i nie wiem nawet kiedy. A jakby mi ktoś w wakacje powiedział że mam 2 miesiące czekać to byłby dramat dla mnie.

    Wiadomo ze jak choroba do tego to tez organizm osłabiony i sie tak zwleka, bynajmniej ja tak miałam 🤣 Ja od dobrego tygodnia byłam chora miałam zatoki zawalone, ból gardła, głowy i gorączkowałam. Oczywiście taka chora chodziłam do pracy 🫣 najbardziej pomagają mi inhalacje. Oczyściłam na maxa zatoki i pożegnałam się z zatkanym nosem i bólami głowy.

    Ja też tak mówiłam że nie dam rady tyle czekać ale ten czas dał mi siłę do walki i pozwolił mi się wyciszyć po tych co miesięcznych szaleństwach i poronieniu... powoli będę wracać do gry ale wpierw muszę zrobić histeroskopię i jechać na wizytę do doc.P. Dopiero z jego zaleceniami pojadę na wizytę u swojego doktorka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia, 17:42

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage,dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-12kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • Marta_91 Znajoma
    Postów: 17 14

    Wysłany: 10 stycznia, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kto się testuje po IUI w tym tygodniu? ;) ja jutro ;) trzymajcie kciuki ;)

    Misiowo, Patisonek 25, Cukruś, Awunia, Hejsunny, Halynka lubią tę wiadomość

  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3768 3574

    Wysłany: 10 stycznia, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati kciuki za histero już zaciskam, mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze, a jak coś znajdą to usuną i będzie po problemie ✊🏻

    Aleks kciuki za stymulację, wiesz już czym będziesz stymulowana ? Stresujesz się czy na luzie puki co ?

    Doris ja bym nie wracała do pracy już na tym etapie, bo niby po co ? 🤭🫣 chyba że bardzo Ci się nudzi, albo pracujesz na swoim to przedyskutuj temat z lekarzem może coś doradzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia, 18:06

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo z 0% na 8%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🔸 03/2024 IVF protokół krótki
    Mamy 18 ❄️ (ryzyko OHSS, transfer odroczony)
    • 14.05 FET⏳🍀
  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 918 448

    Wysłany: 10 stycznia, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Wiadomo ze jak choroba do tego to tez organizm osłabiony i sie tak zwleka, bynajmniej ja tak miałam 🤣 Ja od dobrego tygodnia byłam chora miałam zatoki zawalone, ból gardła, głowy i gorączkowałam. Oczywiście taka chora chodziłam do pracy 🫣 najbardziej pomagają mi inhalacje. Oczyściłam na maxa zatoki i pożegnałam się z zatkanym nosem i bólami głowy.

    Ja też tak mówiłam że nie dam rady tyle czekać ale ten czas dał mi siłę do walki i pozwolił mi się wyciszyć po tych co miesięcznych szaleństwach i poronieniu... powoli będę wracać do gry ale wpierw muszę zrobić histeroskopię i jechać na wizytę do doc.P. Dopiero z jego zaleceniami pojadę na wizytę u swojego doktorka.

    Koniecznie daj znać jak wrażenia i co zaleca. Histeroskopia co bada? Stan zapalny? Ja też mam stresująca dosyć pracę, może to nie tyle co stres co to że muszę być ciągle na wysokich obrotach, często jak wejdę do pracy to już nie mam czasu nawet na jakąś wiadomość odpisać aż do wyjścia, kawa też w biegu. Ale na pocieszenie czytam teraz taką książkę na czas przed staraniami i autorka tam pisze że badania wykazały że stresujący tryb życia nie wpływa na zachodzenie w ciążę 😅 choć wiadomo że za tym też często idą stany zapalne itp a to już ma wpływ

    👩 95 PCOS, niedrożny prawy jajowód, Hashimoto, mutacja PAI, brak 3 kirów implantacyjnych
    🧑🏻‍🦱 84 brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    04.2022 badania nasienia - ciężki wynik - brak plemników w nasieniu
    07.2022 pierwsza wizyta w klinice
    11.2022 - biopsja jąder
    12.2022 - decyzja o inseminacji nasieniem dawcy
    2023 - 4 IUI, jedna ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6
    Mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany, zarodków brak 😭
  • Patisonek 25 Autorytet
    Postów: 3670 1882

    Wysłany: 10 stycznia, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aleks.123 wrote:
    Koniecznie daj znać jak wrażenia i co zaleca. Histeroskopia co bada? Stan zapalny? Ja też mam stresująca dosyć pracę, może to nie tyle co stres co to że muszę być ciągle na wysokich obrotach, często jak wejdę do pracy to już nie mam czasu nawet na jakąś wiadomość odpisać aż do wyjścia, kawa też w biegu. Ale na pocieszenie czytam teraz taką książkę na czas przed staraniami i autorka tam pisze że badania wykazały że stresujący tryb życia nie wpływa na zachodzenie w ciążę 😅 choć wiadomo że za tym też często idą stany zapalne itp a to już ma wpływ

    Podejrzewam ze jeszcze dołoży jakieś badania żeby zrobić. Wizytę mam w lutym. Dam znać jak sama bede wiedziala co i jak. Histeroskopia to badanie czy nie ma jakiś nieprawidłowości w macicy typu polipy czy inne. Wprowadzają kamerę do macicy i ewentualnie jak cos wynajdą to usuną. Jeśli pobiorą wycinki to z tego co wiem to sprawdzą czy są stany zapalne, dopytam jak tam będę czy jakies wycinki do badan tez pobierają. Aż tak dokładnie nie wiem bo skierowanie wypisywał i samo badanie załatwiał mój doktorek, dostałam tylko info z terminem i tym co mam zabrać do szpitala i że mam przynieść zaświadczenie od kardiologa.

    Oj coś o tym wiem bo też często w pracy w biegu. Są dni że jest znośnie a są takie fale że człowiek nie wie gdzie ręce włożyć nie wspominając że śniadanie też w biegu.
    Ja coś ostatnio nie mam czasu na książki. Mam kupione ale teraz mam taki okres że ciągle w biegu. Puszczą mrozy to ruszamy z budową domu więc już całkiem nie będzie kiedy. W to że stres nie ma wpływu na ciążę to akurat nie uwierzę 🤷🏼‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia, 19:14

    Starania od 2021
    💔01.2022 /08.2022/12.2022 /10.2023 💔
    🖤Poronienia nawykowe🖤

    👱‍♀️34 L
    AMH- 3.33, Kir Bx,NK 15,7%
    witaminy ✅️Hormony ✅️Hycosy- jajowody drożne✅️zespół antyfosfolipidowy ✅️p.p/plemnikowe✅️Kariotyp✅️
    Trombofilia MTHFR homo, PAI-1 4G/5G ❌️
    Mammografia/USG piersi✅️Cytologia ✅️
    Cross-match 33.2%❌️antybiotykoterapia lub immunosupresja
    Allo-mlr 37.3%✅️
    p/c p.jądrowe , ANA ✅️
    histeroskopia -polipowate endo ❌️
    💊Femibion 2, magnez, acard 150, glucophage,dopegyt, Duphaston, Clexane 40 mg💉
    🔥-12kg

    👨35 L
    bad nasienia ✅️morfo 3%
    Kariotyp-✅️
    trombofilia MTHFR hetero, PAI-1, V-Leiden hetero❌️
    💊bodymax plus,acard 75mg, magnez,bisocard, nasen

    19.11.2022 1 IUI ☑️💔
    06.04.2023 2 IUI ❌️
    09.05.2023 3 IUI ❌️
    06.09.2023 4IUI ☑️💔

    ,,Nienarodzone dzieci nie odchodzą... one zmieniają datę swojego przyjścia na świat " JP II
  • jo_ana Autorytet
    Postów: 3768 3574

    Wysłany: 10 stycznia, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patisonek 25 wrote:
    Podejrzewam ze jeszcze dołoży jakieś badania żeby zrobić. Wizytę mam w lutym. Dam znać jak sama bede wiedziala co i jak. Histeroskopia to badanie czy nie ma jakiś nieprawidłowości w macicy typu polipy czy inne. Wprowadzają kamerę do macicy i ewentualnie jak cos wynajdą to usuną. Jeśli pobiorą wycinki to z tego co wiem to sprawdzą czy są stany zapalne, dopytam jak tam będę czy jakies wycinki do badan tez pobierają. Aż tak dokładnie nie wiem bo skierowanie wypisywał i samo badanie załatwiał mój doktorek, dostałam tylko info z terminem i tym co mam zabrać do szpitala i że mam przynieść zaświadczenie od kardiologa.

    Oj coś o tym wiem bo też często w pracy w biegu. Są dni że jest znośnie a są takie fale że człowiek nie wie gdzie ręce włożyć nie wspominając że śniadanie też w biegu.
    Ja coś ostatnio nie mam czasu na książki. Mam kupione ale teraz mam taki okres że ciągle w biegu. Puszczą mrozy to ruszamy z budową domu więc już całkiem nie będzie kiedy. W to że stres nie ma wpływu na ciążę to akurat nie uwierzę 🤷🏼‍♀️

    Koniecznie spytaj o możliwość pobrania biopsji i zbadania markeru cd138 to właśnie to badania wykrywa komórki stanu zapalnego. Pamiętam, że dziewczyny pisały często że na NFZ nie robią tego, czasami zdarzało się że zgadzali się pobrać wycinek i wtedy oddawali pacjentce aby sama wysłała to do badań prywatnie, jeśli zaproponują taką opcję to bierz i sie nie zastanawiaj. Tylko poszukaj za wczasu labu gdzie wykonują to badanie żebyś mogła go szybko wysłać.

    Patisonek 25 lubi tę wiadomość

    🌱Rozpoczęcie starań 01/2021
    👼🏻 Poronienie 9/12 tc 11/2021

    ♀ 90’
    ✖️ AMH 9,89 | PAI 1 homo | MTHFR hetero | niedobór białka S wolnego 62% | podwyższony czynnik krzepnięcia VIII 169% | cienkie endometrium
    ✔️histeroskopia | CD138 poniżej 1/10 HPF

    ♂87’
    ✖️ Teratozoospermia morfo z 0% na 8%
    ✔️ Ilość, ruch, fragmentacja DNA 11% , USG prawidłowe

    Moje ♡ 𝑊𝑒𝑟𝑜𝑛𝑖𝑘𝑎 04.2011
    ———————————————————
    Od 2023 KLINIKA W NL
    🔸 5 x stymulacja
    🔸 3 x IUI
    🔸 03/2024 IVF protokół krótki
    Mamy 18 ❄️ (ryzyko OHSS, transfer odroczony)
    • 14.05 FET⏳🍀
  • aleks.123 Autorytet
    Postów: 918 448

    Wysłany: 10 stycznia, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jo_ana wrote:
    Pati kciuki za histero już zaciskam, mam nadzieję że wszystko pójdzie dobrze, a jak coś znajdą to usuną i będzie po problemie ✊🏻

    Aleks kciuki za stymulację, wiesz już czym będziesz stymulowana ? Stresujesz się czy na luzie puki co ?

    Doris ja bym nie wracała do pracy już na tym etapie, bo niby po co ? 🤭🫣 chyba że bardzo Ci się nudzi, albo pracujesz na swoim to przedyskutuj temat z lekarzem może coś doradzi.

    Trochę się stresuję ale to taki stres bardziej podekscytowanie że to już. Nie wiem jeszcze czym będę stymulowana, doktor tylko na razie powiedział że krótki protokół i zastrzyki i że łapie się na refundacje leków. A w szczegóły na razie nie wnikał bo najpierw wirusowe. No i wiem też że nie zapłodnią więcej niż 6 komórek. Mój lekarz lubi tak na bieżąco bardziej omawiac różne kwestie.

    👩 95 PCOS, niedrożny prawy jajowód, Hashimoto, mutacja PAI, brak 3 kirów implantacyjnych
    🧑🏻‍🦱 84 brak plemników w nasieniu, wada genetyczna

    Starania od 2020

    04.2022 badania nasienia - ciężki wynik - brak plemników w nasieniu
    07.2022 pierwsza wizyta w klinice
    11.2022 - biopsja jąder
    12.2022 - decyzja o inseminacji nasieniem dawcy
    2023 - 4 IUI, jedna ciąża biochemiczna 💔

    Styczeń 2024 - start procedury ivf, krótki protokół ovaleap+mensinorm
    30.01.2024 - punkcja, 8 dojrzałych 🥚 zapładniamy 6
    Mamy 1 ❄️ 4.2.2
    2.04. Transfer nieudany, zarodków brak 😭
  • Bella88 Znajoma
    Postów: 27 14

    Wysłany: 10 stycznia, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta_91 wrote:
    Kto się testuje po IUI w tym tygodniu? ;) ja jutro ;) trzymajcie kciuki ;)
    @Marta_91 trzymam kciuki, ja testuję w następnym tygodniu, oby nam się udało!

  • Awunia Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 10 stycznia, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Super, że napisałyście co u Was :) Patisonek 25, a miałaś jakieś wskazania do tej histeroskopii czy tylko tak diagnostycznie? Alicja w krainie czarów - oby badania męża wypadły pomyślnie! Misiowo, trzymam kciuki za powodzenie IUI. Bella88, Marta_91 oby się udało. Marta_91, A masz jakieś inne objawy niż zazwyczaj przed okresem?
    A ja dzwoniłam do kliniki i umówilam się w końcu na pierwszą wizytę, mam za tydzień. Mają zrobić USG dopochwowe, USG jamy brzusznej, cytologię płynną, kolposkopię i biocenozę pochwy. I to wszystko w 20 minut wraz z rozmową. Wydaje mi się krótko. Chciałabym pogadać dłużej z lekarzem, ale boję się, że te kliniki leczenia niepłodności to jednak są nastawione bardziej na zyski niż na pomoc pacjentom. Jak jest u Was? A z innego tematu to zrobiłam wczoraj i dziś pierwszy raz test owulacyjny. Wczoraj kreska testowa była mocna, ale jednak słabsza od kontrolnej, a dziś już ledwo widoczna. Mocz pobieralam okolo godziny 11, wcześniej mało piłam, żeby był bardziej zagęszczony. Czy mogę to tak interpretować, że przegapiłam owulację i test mógłby wyjść dodatni przedwczoraj? Czy czas w którym robimy badanie może zafałszować wyniki? Czytałam tylko, żeby nie robić testu z moczu porannego. Dzięki za podpowiedzi! Dziś mam 12 dzień cyklu, a cykle mam 25-26-dniowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia, 21:59

    Misiowo lubi tę wiadomość

  • Marta_91 Znajoma
    Postów: 17 14

    Wysłany: 10 stycznia, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awunia wrote:
    Hej dziewczyny. Super, że napisałyście co u Was :) Patisonek 25, a miałaś jakieś wskazania do tej histeroskopii czy tylko tak diagnostycznie? Alicja w krainie czarów - oby badania męża wypadły pomyślnie! Misiowo, trzymam kciuki za powodzenie IUI. Bella88, Marta_91 oby się udało. Marta_91, A masz jakieś inne objawy niż zazwyczaj przed okresem?
    A ja dzwoniłam do kliniki i umówilam się w końcu na pierwszą wizytę, mam za tydzień. Mają zrobić USG dopochwowe, USG jamy brzusznej, cytologię płynną, kolposkopię i biocenozę pochwy. I to wszystko w 20 minut wraz z rozmową. Wydaje mi się krótko. Chciałabym pogadać dłużej z lekarzem, ale boję się, że te kliniki leczenia niepłodności to jednak są nastawione bardziej na zyski niż na pomoc pacjentom. Jak jest u Was? A z innego tematu to zrobiłam wczoraj i dziś pierwszy raz test owulacyjny. Wczoraj kreska testowa była mocna, ale jednak słabsza od kontrolnej, a dziś już ledwo widoczna. Mocz pobieralam okolo godziny 11, wcześniej mało piłam, żeby był bardziej zagęszczony. Czy mogę to tak interpretować, że przegapiłam owulację i test mógłby wyjść dodatni przedwczoraj? Czy czas w którym robimy badanie może zafałszować wyniki? Czytałam tylko, żeby nie robić testu z moczu porannego. Dzięki za podpowiedzi! Dziś mam 12 dzień cyklu, a cykle mam 25-26-dniowe.


    Nie mam żadnych objawów innych niż na okres - ból podbrzusza co może świadczyć o jednym i o drugim.
    Co do wizyty - pierwsza wizyta była długa i trwała ponad 40 min, rozmowa, wywiad, zebranie badań, które już mieliśmy zrobione, wyjaśnienie co dalej jakie badania mamy jeszcze zrobić + USG w gabinecie. Resztę badań jak np. cytologia u położnej

‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ