X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 5 marca 2016, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wtedy jeszcze tak się na tym nie znałam. Ale jak potem na podstawie usg stwierdził lekarz owu i kazał się starać naturalnie, to zaskoczyło, też bez badania hormonów.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy po omacku....sama nie wiem...Może zależy od "problemu" podczas owulacji, od leczenia...u mnie wszystko pięknie.I dwóch różnych lekarzy nie zlecało badań krwi przed IUI więc jak widać nie każdy praktykuje. Dla mnie ważne jest to że owulację miałam potwierdzoną usg.
    Na ostatniej wizycie dr powiedział że ja mam bardzo duże szanse na ciążę naturalną
    ( dodam że 1 straciłam w 5 tc i miałam dwie biochemiczne ) tylko ja już nie mam siły starać się naturalnie.
    Większy apetyt mam na słodycze niż na seks a świadomość że IUI odrobinę zwiększa moje szanse też mi w tym pomaga.

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 5 marca 2016, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monika ja też mam owulację naturalną i też zawsze mi pękają pęcherzyki z tego co sprawdzałam, ale w badaniu lh i estradiolu nie o to chodzi by sprawdzić czy w ogóle owulacja będzie ( to znaczy to też;p) ale głównie o to kiedy ona będzie. Ja przeważanie mam w 13-14 dniu cyklu, ale raz miałam w 17 dniu cyklu więc z tym jak widać różnie, raz pęcherzyk mi pękł przy 20mm a raz przy 25mm, dlatego też bada się hormony by zobaczyć kiedy najprawdopodobniej do owulacji dojdzie.

    Opium lubi tę wiadomość

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    L

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:30

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2016, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:31

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 marca 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:32

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 5 marca 2016, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, zaczęłam 1dc i niestety nieudana iui. W związku z tym Wam życzę sukcesów a sama sobie również:-) tyle ze juz ivf.

    Opium, KasicaLisica lubią tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 5 marca 2016, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka przykro mi :(

    Trzymam kciuki za piersza udaną próbe!!!

    Ja własnie sobie zaaplikowalam Pregnyl, pierwszy raz sama. Az mnie glowa z tego stresu rozbolała :D

    W poniedzialek IUI o 10! Trzymajcie kciuki!

    Stelka_mis lubi tę wiadomość

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 5 marca 2016, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dziewczyny, walczcie dzielnie! :)

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 6 marca 2016, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Hej Dziewczyny, zaczęłam 1dc i niestety nieudana iui. W związku z tym Wam życzę sukcesów a sama sobie również:-) tyle ze juz ivf.
    Lunka wspieram i tzymam mocno kciuki za IVF

    Opium tez w poniedzialek mam wizyte ale ten cykl mam niestymulowany zobaczymy czy cos z niego bedzie:D

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 6 marca 2016, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka bardzo mi przykro, przypomnij mi, bo nie pamiętam, ty mieszkasz w Polsce? Chodzi mi o in vitro, czy za nie płacisz??

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 6 marca 2016, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunko, przykro mi że IUI u Ciebie nie zaskoczyło..... trzymam kciuki za IVF i mam nadzieję że do szybkiego zobacczenia na fioletowej stronie mocy :)
    Pamiętam jak Sylwiaśta podjęła tę samą decyzję co Ty teraz i udało się w pierwszym podejściu :) czego i Tobie serdecznie życzę :)

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 6 marca 2016, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja, mam nadzieję, że będziesz się jednak odzywała, to forum potrzebuje Twojej fachowej wiedzy, poczucia humoru i tej zdrowej dawki sarkazmu, która pozwala przetrwać trudne chwile.

    Lunka, z całego serca życzę, żeby Ci się udało, jak najszybciej to możliwe.

    U mnie już po trzeciej inseminacji, niestety nie jestem pozytywnie nastawiona tym razem. Moja klinika nie prowadzi inseminacji w weekendy, więc już w środę (zaledwie 9 dc) kazano mi wziąć wieczorem pregnyl (rano tego dnia 2 pęcherzyki miały zaledwie 15 mm, a endomtrium 6mm), inseminacja była w piątek przed południem, tymczasem ból owulacyjny był już w czwartek...
    tak jak Opium mieszkam w Belgii, gdzie procedura jest trochę inna, podczas monitoringów mierzą hormony i na tej podstawie wyliczają czas podania pregnylu oraz inseminacji, ale nie badają tuż przed samą inseminacją ani ok. 2 dni po na usg, czy pęcherzyki pękły... chyba wolałabym polskie podejście, bo przynajmniej już w chwili inseminacji wiedziałabym, czy nie po przysłowiowych ptakach
    teraz skupiam się przede wszystkim na tym, żeby wewnętrznie ze sobą ustalić, co mam dalej robić, resztę zweryfikuje opinia lekarza

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2016, 15:14

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 6 marca 2016, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja u siebie w klinice nie mam usg w dniu iui. Tylko jeden, dwa monitoringi i iui następnego lub za 2 dni.

    M&M
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 6 marca 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane pomóżcie po raz kolejny;)
    Mam zrobic sobie badania czystości pochwy, wymazy itd przed okeresem, ktory powinnam dostac w przyszlym tygodniu i jeski wyjda ok, to jak tylko dostane okres mam zapisac sie na usg a od 5-9dnia zaczac brac clo. Wszystkoe pieknie ladnie tylko wlasnie dzis mialam lekkie plamienie. Wymazy mialam robic jutro..ja zazwyczaj mam plamienia 3 dni przed okresem a ten cykl chyba mi sie skrocil skoro juz teraz mam. Jestem zalamana..domyslam sie, ze nie mozna robic 3ymazow jak sa plamienia? Nie wiem co teraz robic..nie chce, zeby mi sie moje pierwsze IUI przesunelk na miesiac pozniej:( jak byscie to rozegraly? Robic te wymazy po okresie przed IUI? Zdaze? Czy moze lekkie plamienie nie przeszkadza?
    P.s. wymazy mam robic jutro u gina prywatnie a nie w Novum..nie wiem na kogo natrafie..nie wiem czy lekarz podpowie co robic.

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 6 marca 2016, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie uda się teraz z wymazami, bo plamienie zafalszuje wyniki.
    A w którym dc masz już czysto?

    M&M
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 6 marca 2016, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bizona, nie wiem, co Ci poradzić... wiem tylko, że w przypadku cytologii jeśli w pobranej próbce jest trochę krwi (a często się zdarza przez to wiercenie szczoteczką), to to w niczym nie przeszkadza; nie wiem natomiast jak to jest w przypadku wymazów...
    najlepiej gdybyś mogła zadzwonić wcześniej do lekarza, ale wiem, że to nie zawsze możliwe

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • bizona Autorytet
    Postów: 1158 784

    Wysłany: 6 marca 2016, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    Nie uda się teraz z wymazami, bo plamienie zafalszuje wyniki.
    A w którym dc masz już czysto?
    8,9 dzien...
    Jestem tak zalamana ze nie wiem...wiedzialam ze nie ogarne tych badan..nie moglam wczesniej robic, bo mialam inefekcje i sie leczylam..okres powinnam dostac w pt, wiec jutro bym mogla robic. To nie kurw...musialam dzis ujzec lekkie plamienie:(
    Jesli mialabym robic powiedzmy 9dc, to nie wiem czy bym sie wyrobila z wynikami do inseminacji..owu mam 14,15 dnia..a do tego nie wiem, czy mozna te wymazy robic zaraz przed IUI..czy czegos nie podrazniaja..na dodatek nie wiem czy sie brac to clo..a jak wezme i mi przyspieszy owulacje? Normalnie zwariuje zaraz..

    p19uflw1tlpg1ms1.png
    9.12 pierwsze ICSI. Mamy dwa serduszka!:) Dziewczynka i chlopiec <3
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 6 marca 2016, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co to za wymazy? Ile czekasz na wyniki ich?
    Bo jak to chlamydia to sie czeka okolo 7-10 dni na wynik.

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 6 marca 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym przelozyla ta iui, bo nie zrobisz tych badan, znaczy wynikow nie bedziesz miala.

    M&M
‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ