X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 8 marca 2016, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klaudia12369 wrote:
    ja mam :)

    Jolcia gratulacje!!
    wow, i w ciąży!!! takiego dobrego przykładu potrzebowałam w tym dniu!
    Monika relaksuj się dzisiaj zasłużenie, trzymam kciuki i aby te dwa tygodnie nam szybko i pomyślnie zleciały :-)

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2016, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja a który to dc?

    Gallina i Opium a my teraz no stress :) i czekamy na dobre wieści

    Opium lubi tę wiadomość

  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 8 marca 2016, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    9


    u5cvp2.png
  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 8 marca 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    dobra pozapisywalam, u mnie bida z nedzom, ledwo 1 pechol 15 mm i jakis przetrwalinik z poprzedniego cyklu 18,5 mm a endo,,,,,,,,,,,,, dzizas 5 mmm
    Olencja, ja trochę postudiowałam temat, bo mam ten sam problem i znalazłam kilka ciekawych informacji; i tak np. podobno tyłozgęcie macicy albo inna nietypowa jej budowa mogą wpływać na kiepskie ukrwienie macicy i powodować cienkie endometrium (tyłozgęcie mam); dlatego rekomenduje się, że szczególnie kobietom, które mają siedzącą pracę (tyż mam) spacery albo trochę więcej ruchu;
    poleca się obok sprawdzonych migdałów i orzechów i wina (choć w moim przypadku nie ma takiej ilości, która mogłaby mi poprawić endometrum) również np. zmielony len, wszystko co ma dużo żelaza (w tym np. herbatka z pokrzywy), wszystko co ma dużo wit. C (w tym np. herbatka z hibiskusa, dzikiej róży) i witamina E

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2016, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co lekarz na takie endometrium i pęcherzyk?
    Zalecił coś? Jest szansa aby jeszcze endo i pęcherzyk urósł?

  • Ginka Autorytet
    Postów: 960 528

    Wysłany: 8 marca 2016, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    dobra pozapisywalam, u mnie bida z nedzom, ledwo 1 pechol 15 mm i jakis przetrwalinik z poprzedniego cyklu 18,5 mm a endo,,,,,,,,,,,,, dzizas 5 mmm

    Olciu ja w 10 dc teraz miałam pęcherzyk 12 mm i endo 4 mm. Zalamalam się. A w 12 dc endo miało 8 mm a pęcherzyk 16 mm. Dzień później zastrzyk a w 15 dc inseminacja. Więc moim zdaniem jest ok. Co Cię z tego martwi?

    Ginka
    <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3 <3


  • Joanna85 Autorytet
    Postów: 505 435

    Wysłany: 8 marca 2016, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,tez tu kiedys bywalam :-)
    Teraz na watku ivfjuz dzialam. Mam nadzieje ze przyniesie to efekty.
    Jolcia serdecznie gratuluje,zycze szczescia :-*

    Starania od II 2014
    5x IUI :-( (w tym ciąża biochemiczna)
    IVF
    Transfer 27.06 2 mrozaczków - hcg 7dpt-87, 9dpt-226, 11dpt- 646 :-)
    Magdalena 06.03.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja- przykład Ginki świadczy o tym że u Ciebie jeszcze nic nie jest przesądzone :)
    Czekamy na kolejny pogdląd!
    A Ty do dzieła, wskazówki od Galliny dostałaś : orzechy, migdały winko i siemię lniane!!!

  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 8 marca 2016, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olencja wrote:
    dobra pozapisywalam, u mnie bida z nedzom, ledwo 1 pechol 15 mm i jakis przetrwalinik z poprzedniego cyklu 18,5 mm a endo,,,,,,,,,,,,, dzizas 5 mmm
    Nosz pijze to wino nooo!

    monika9966, Ginka lubią tę wiadomość

    iv09i09katk65tr1.png
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 8 marca 2016, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    Olencja a który to dc?

    Gallina i Opium a my teraz no stress :) i czekamy na dobre wieści

    No stress przez 2 tyg :D

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Lunk_a Autorytet
    Postów: 4756 1376

    Wysłany: 8 marca 2016, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olencja a serii to pij wino i czekaj. Endo urosnie z pecherzykiem. Masz 5 mm ma 15. Jak pecherzyk będzie mial 20 bedzie Endo ponad 8. Ja bym robiła u Ciebie iui w pt. Nie wiedziac nic poza tym co mi napisałaś i nie mając możliwości monitu-piątek będzie idealny.

    iv09i09katk65tr1.png
  • bartusiowa-mama Autorytet
    Postów: 445 224

    Wysłany: 8 marca 2016, 23:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia - ogrombe gratulacje :) zdrowej ciąży i dzidzi :)

    A u mnie dziś były pierwsze prenatalne :) wg USG wszystko póki co książkowo :) no i na 80% siostrzyczka dla Bartusia :) w piątek zaczynamy 2 trymestr ;)

    Przesyłam wszystkim szczęśliwe wiruski :) :) &&&&&&&&&&&&& :) :)

    KasicaLisica, monika9966, Joanna85 lubią tę wiadomość

    oar89n7355899ln7.png

    27.03.2013 - Bartuś - naturalny cud
    2015 - 3 x poronienie
    2016 - :)
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 9 marca 2016, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dziewoja, tak jak u nas :) Fajnie, że wszystko dobrze :)

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • Jolcia1985 Autorytet
    Postów: 641 282

    Wysłany: 9 marca 2016, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Wszystkim :)

    Gallina - tylko nie herbatka z hibiskusa, źle wpływa na ciążę i przy staraniach. W ostatnim czasie sporo naczytałam się co można pić a czego nie przy staraniach i odłożyłam (to akurat zminimalizowałam do 1 kubka dziennie) zieloną herbatę, którą uwielbiam, wszystkie owocowe herbaty, które mają w składzie hibiskusa. Popijam herbatę rooibos, zioła takie jak melisa, pokrzywa, kawę inkę zbożową z dodatkiem magnezu, dużo wody, raz dziennie z samego rana piję słabą kawę z mlekiem i w ciągu dni (ale już nie każdego) 1 kubek zielonej herbaty.

    1 IUI X.2015 - :(, 2 IUI XI.2015 :(
    I.2016 - laparoskopia, histeroskopia
    05.11.2016 Antoś ❤
    20.06.2018 [*] 10tc Aniołek Basia 6tc
    10.11.2018 jest ❤️😃 bracik


  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 9 marca 2016, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    Olencja, ja trochę postudiowałam temat, bo mam ten sam problem i znalazłam kilka ciekawych informacji; i tak np. podobno tyłozgęcie macicy albo inna nietypowa jej budowa mogą wpływać na kiepskie ukrwienie macicy i powodować cienkie endometrium (tyłozgęcie mam); dlatego rekomenduje się, że szczególnie kobietom, które mają siedzącą pracę (tyż mam) spacery albo trochę więcej ruchu;
    poleca się obok sprawdzonych migdałów i orzechów i wina (choć w moim przypadku nie ma takiej ilości, która mogłaby mi poprawić endometrum) również np. zmielony len, wszystko co ma dużo żelaza (w tym np. herbatka z pokrzywy), wszystko co ma dużo wit. C (w tym np. herbatka z hibiskusa, dzikiej róży) i witamina E
    ja mam przodozgiecie podobno:D
    jem len mielony i w calosci taz, a hibiskus niewskazany przy staraniach, moje endo uroslo o 2mm od wczoraj, pecherze duze 22 i 19 mm,wzielam ovitrel,jutro IUI


    u5cvp2.png
  • olencja Autorytet
    Postów: 4757 1568

    Wysłany: 9 marca 2016, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunk_a wrote:
    Nosz pijze to wino nooo!
    hleje jak alkoholik zr migdaly i ciodziennie wpierdzielam siemie pije tez pokrzywe i kurna dzis byl inny lekarz, pewnie mi naklamal ze uroslo bo monitora nie pokazal,dziad, no ale jutro robi IUi


    u5cvp2.png
  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 9 marca 2016, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, dziewczyny czy zdarzyło wam się mieć w I fazie skok temperatury mimo iż jeszcze nie było owulacji?? Byłam 07.03 w 13 dniu cyklu na wizycie i mój pęcherzyk ma dopiero 12mm, 08.03 miałam skok temp z 36,28 na 36,41 i dziś również na 36,61...ech nie wiem o co chodzi, pewnie się okaże w czwartek ale tak pytam;p progesteron badałam 07.03 i był cos tam 0,40 także owulacji na pewno nie było

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2016, 09:59

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Gallina Autorytet
    Postów: 259 129

    Wysłany: 9 marca 2016, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia1985 wrote:
    Dziękuję Wszystkim :)

    Gallina - tylko nie herbatka z hibiskusa, źle wpływa na ciążę i przy staraniach. W ostatnim czasie sporo naczytałam się co można pić a czego nie przy staraniach i odłożyłam (to akurat zminimalizowałam do 1 kubka dziennie) zieloną herbatę, którą uwielbiam, wszystkie owocowe herbaty, które mają w składzie hibiskusa. Popijam herbatę rooibos, zioła takie jak melisa, pokrzywa, kawę inkę zbożową z dodatkiem magnezu, dużo wody, raz dziennie z samego rana piję słabą kawę z mlekiem i w ciągu dni (ale już nie każdego) 1 kubek zielonej herbaty.
    uffa dziewczyny, to ja się muszę jeszcze doszkolić;
    nie wykluczam, że żrę albo żłopię coś, co jest zupełnie przeciwskazane, jak np. tę zieloną herbatę, którą uwielbiam

    Olencja, dobre wieści, jak Ci nakłamał?, nieetyczne to by było ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 marca 2016, 10:04

    cb7wvfxmujhmlg71.png
    pcos + teratospermia
    4 IUI :-(
    I ICSI VI 2016 :-(
    crio wrzesień 2016 r. :-(
    II ICSI I 2017 :-)
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 9 marca 2016, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jolcia1985 wrote:
    Dziękuję Wszystkim :)

    Gallina - tylko nie herbatka z hibiskusa, źle wpływa na ciążę i przy staraniach. W ostatnim czasie sporo naczytałam się co można pić a czego nie przy staraniach i odłożyłam (to akurat zminimalizowałam do 1 kubka dziennie) zieloną herbatę, którą uwielbiam, wszystkie owocowe herbaty, które mają w składzie hibiskusa. Popijam herbatę rooibos, zioła takie jak melisa, pokrzywa, kawę inkę zbożową z dodatkiem magnezu, dużo wody, raz dziennie z samego rana piję słabą kawę z mlekiem i w ciągu dni (ale już nie każdego) 1 kubek zielonej herbaty.

    Cooooo? Nie można z hibiskusa? Właśnie ją piję...Dlaczego nie mozna?

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
  • Opium Ekspertka
    Postów: 209 180

    Wysłany: 9 marca 2016, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gallina wrote:
    uffa dziewczyny, to ja się muszę jeszcze doszkolić;
    nie wykluczam, że żrę albo żłopię coś, co jest zupełnie przeciwskazane, jak np. tę zieloną herbatę, którą uwielbiam

    Olencja, dobre wieści, jak Ci nakłamał?, nieetyczne to by było ;-)
    Zielonej tez nie można? No bez przesady.

    Starania od 11/2014
    IUI #1, #2, #3. #4 :(
    IVF #1 - Maj 2016
    My journey
‹‹ 62 63 64 65 66 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ