X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 16 lipca 2017, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szatanka jak sie czułaś jak myślałaś ze jestes chora? Mi dzis temp lekko w gore ale obudziłam sie z zatkanym trochę nosem wiec u mnie to nie bedzie ciąża raczej. W ciagu dnia temp od 37,1 do 37,3 ale czuje sie słabo.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 16 lipca 2017, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Okey, po dupku wszystko możliwe...jednak to nie jest @..tylko było rano cos i nie ma... No nic...
    Pytanie, czy IUI powinno się robic po sobie, czy jakieś przerwy jak uważacie? I czy może dwie i przerwa z miesiąc? Kiedyś myślałam, że trzeba jedno po drugim...Ale teraz sama nie wiem. (
    (Dodam i przypomnę, ze mam owulki, Lametta tylko na endo ma pomoc, M ma ok nasienie. U nas to poki co wszystkie wyniki ok. (odpukac) A IUI miało byc, bo np z powodu stresu w te dni nam nie szło sekszenie i ja miałam dość. To tak pokrótce:) ))

    A i czy Wy podczas starań też macie, miałyście gorsze chwile w związku? Bo odnoszę wrażenie, że te starania tez psują troszke.

    Lekarz mi nic nie mówił ze powinna byc przerwa. Jak wszystko gra to dlaczego tracić cykl? Ostatnio sama tak mówiłaś, cos sie stało ze zmieniłaś zdanie?
    A miałaś drożność jajowodów?
    Co do gorszych chwil związku to u mnie jest tak, ze od kiedy sie staramy dużo lepiej nam sie układa. Sa trudne chwile ale maz mnie bardzo wspiera i bardziej zbliżyliśmy sie do siebie.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • KeepCalm Autorytet
    Postów: 1354 1217

    Wysłany: 16 lipca 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    ..... biel wizira jak to mowicie...
    ;(

    jutro zrobie bete ale chyba tylko opcje poz/neg nawet nie bede wydawac tych pare $ wiecej na badanie poziomu.


    mega rozczarowanie. wczoraj obudzilam sie o 2:30 tak mnie piersi i plecy bolaly ..

    2.02. 2019 poczatek stymulacji 1 IVF, PICSI
    14.02 - punkcja / hiperstymulacja (transfer odroczony), 3 blastki ❄️❄️❄️,25.03 - crio 2 zarodkow.
    15.04 - dwa serduszka <3 <3
    22.10 Maluszki sa z nami (32 tc.stan
    704b2a6a48.png[
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 16 lipca 2017, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przykro mi :( ja jutro mam bete i nawet nie wiem co myśle

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2017, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madlenka, trzymam kciuki.
    A mi chodziło o to, ze mi gin chciał zrobić przerwe, ja nie :) I pytam jak wam wasi lekarze mówili etc. Nie wiem po czym przerwę o od czego?! Zapytam za 2 tyg na wizycie....

  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 16 lipca 2017, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki za kciuki. Ale ja wiem ze sie nie udało. Czuje to.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 16 lipca 2017, 16:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ninkali wrote:
    Madlenka, trzymam kciuki.
    A mi chodziło o to, ze mi gin chciał zrobić przerwe, ja nie :) I pytam jak wam wasi lekarze mówili etc. Nie wiem po czym przerwę o od czego?! Zapytam za 2 tyg na wizycie....
    Przerwa tylko, jeśli torbiel się nie jest w stanie sama wchłonąć itp. Zasadniczo badania masz ważne przez kilka miesięcy, więc trzeba w tym czasie zmieścić jak najwięcej IUI, żeby nie musieć powtarzać badań i nie narażać się na koszty.

    ninkali lubi tę wiadomość

    gannkw7i858ouu0g.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Przerwa tylko, jeśli torbiel się nie jest w stanie sama wchłonąć itp. Zasadniczo badania masz ważne przez kilka miesięcy, więc trzeba w tym czasie zmieścić jak najwięcej IUI, żeby nie musieć powtarzać badań i nie narażać się na koszty.
    Bea widziałam na innym forum, że pisałas o laparoskopii przez pochwę. Mogłabyś mi przybliżyć temat??? Miałas jakies objawy endomendy? Robiłas to badanie prywatnie czy na nfz?

  • wichrowe_wzgórza Autorytet
    Postów: 4999 1715

    Wysłany: 16 lipca 2017, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się wręcz zawzięłam, żeby nie mieć przerw między IUI, bo uznałam,że to bez sensu. tak, jakbym seksiła się co 2 cykl... Moim zdaniem to by mi zaniżało statystykę i szanse. Ale może to tylko moje wymysły :P

    Co do gorszych chwil- mnie to tylko negatywnie wpływało na sferę fizyczną ;] A tak to nie..

    ninkali lubi tę wiadomość

    9 tc (*) 24.01.2016

    0971057ffa.png
    cb9a2083b4.png
    251a14f481.png


  • szatanka Autorytet
    Postów: 2799 1656

    Wysłany: 16 lipca 2017, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Ja czuję do tej pory, hehehe :D
    Ciągle coś kłuje albo pobolewa ;]
    No to się uspokoiłam :)
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Ja dostałam lutkę trochę na własne życzenie, bez jakichś wskazań, ale powiedzieli że jak ciąża będzie to brać.
    Dopiero w 12 tygodniu lekarz powiedział, żeby odstawić, ale że mnie to stresowało to powiedział, że do 16 niech będzie :P
    Tylko że ja badam progesteron i jest wysoki. Lutka wydaje się niepotrzebna, ale poczekam na decyzję lekarki.
    madlenka wrote:
    Szatanka jak sie czułaś jak myślałaś ze jestes chora? Mi dzis temp lekko w gore ale obudziłam sie z zatkanym trochę nosem wiec u mnie to nie bedzie ciąża raczej. W ciagu dnia temp od 37,1 do 37,3 ale czuje sie słabo.

    Obudziłam się w sobotę wcześnie rano i poczułam, że jest mi dziwnie, jakoś źle. Później się zorientowałam, że chyba mam gorączkę, zbadałam: powyżej 38. Miałam wrażenie, że zaczyna boleć mnie też gardło, przepłukałam je jakąś płukanką, ale szybko przeszło. Potem już tylko gorączka, której nie zbijały leki i tak do 5 rano kolejnego dnia, kiedy temperatura wróciła do normy. W niedzielę i przez kilka kolejnych dni czułam się, jakbym w ogóle nie spała, choć spałam dużo. Moim zdaniem w Twoim przypadku jest nadzieja, choć to trochę późno na zagnieżdżenie. Może jakiś opóźniony zapłon? Dowiemy się jutro, ale trzymam kciuki. Zawsze to większa nadzieja, gdy są jakieś objawy niż żadne ;)

    Keepcalm, przykro mi, ale pamiętaj, że sikańce to kłamcy. Ja sobie robiłam kolejnego sikańca w piątek, gdy beta wynosiła już pewnie koło 100 (chciałam ujrzeć mocniejszą kreskę), za to na mniej czułym teście niż za pierwszym razem i ledwo co było jej widać. Mąż powiedział, że gdyby nie wiedział, że jestem w ciąży, to pomyślałby, że nic tam nie ma.
    wichrowe_wzgórza wrote:
    Ja się wręcz zawzięłam, żeby nie mieć przerw między IUI, bo uznałam,że to bez sensu. tak, jakbym seksiła się co 2 cykl... Moim zdaniem to by mi zaniżało statystykę i szanse. Ale może to tylko moje wymysły :P

    Co do gorszych chwil- mnie to tylko negatywnie wpływało na sferę fizyczną ;] A tak to nie..

    Ja już mówiłam, że dziwi mnie podejście lekarza ninkili. Jedyne logiczne wytłumaczenie, jakie przychodzi mi do głowy jest takie, że boi się przestymulowania, ale to raczej bardzo rzadka rzadkość przecież. No albo faktycznie obawia się torbieli, ale nie chciało mu się przyjmować jej na USG, żeby sprawdzić. Też uważam, że trzeba cisnąć jedną IUI po drugiej, ktoś tu wspominał, że wtedy z każdą zwiększają się szanse. Poza tym jak organizm jest wystymulowany do bardziej intensywnej pracy, to po co to tracić? Ale my lekarzami nie jesteśmy, więc nie wiemy, czym on się tak naprawdę kierował. Dlatego, Ninkali, powinnaś go wprost o to zapytać. Może ci to logicznie wyjaśni.


    ninkali lubi tę wiadomość

    klz9bd3m9oljt4xc.png

    13.05.2020 - nasza Lilianka jest już z nami ❤️
  • madlenka Autorytet
    Postów: 3568 1515

    Wysłany: 16 lipca 2017, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tam Szatanka ja w tym cyklu chyba naprawdę na za wiele nie liczę. Dowiemy sie jutro wieczorem wszystkiego.

    qdkk2n0ao2txirxa.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 16 lipca 2017, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audobrandessa wrote:
    Bea widziałam na innym forum, że pisałas o laparoskopii przez pochwę. Mogłabyś mi przybliżyć temat??? Miałas jakies objawy endomendy? Robiłas to badanie prywatnie czy na nfz?
    Jedynym objawem endomendy był brak ciąży. Wyczerpałam po prostu pomysły na diagnostykę, zostało mi tylko ewentualne zdiagnozowanie endomendy albo problem immunologiczny - zaczęłam też diagnostykę w tym zakresie (ale ten temat jest akurat bardzo skomplikowany i nikt się na tym nie zna tak naprawdę).

    W związku z tym, że nie miałam żadnych objawów typu: bolesne miesiączki, bóle przy wypróżnianiu, przy <3 itp., nie sądziłam, że to mam. A więc nie chciałam dać się kroić. Kiedy dowiedziałam się, że można przezpochwowo, nie wahałam się. Oczywiście nie na NFZ, ale wolałam zapłacić i nie mieć dziur w brzuchu. Okazało się, że mam endomendę między II a III stopniem. Zaczęłam o tym czytać. Ponoć w 20% przypadków endomenda nie daje żadnych objawów. I ponoć w 50% jest odpowiedzialna za niepłodność niewiadomego pochodzenia. Ja zdecydowanie zaliczam się do tych statystyk (niestety nie znam źródeł, więc traktujmy je orientacyjnie).

    Jestem też na wątku o laparo. Tam dziewczyny piszą, że po laparo metodą tradycyjną dochodzą do siebie w ciągu 2-3 tygodni. Ja następnego dnia byłam w pracy. Przy tradycyjnym laparo nie są wykorzystywane nowoczesne narzędzia i łatwiej uszkodzić rezerwę jajnikową. Jednej z dziewczyn AMH spadło z 1,5 na 0,8. Po przeczytaniu tego posta od razu pobiegłam na badanie - moje AMH jest identyczne przed i po.

    Tak więc jeśli o to chodzi, to zdecydowanie polecam. Obecnie jestem w pierwszym cyklu po operacji. Starania były bez stymulki, bez monitów. Liczę na efekty pooperacyjne, dietę i Wasze kciuki! Testuję za 9 dni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 lipca 2017, 19:41

    gannkw7i858ouu0g.png
  • asiak1985 Przyjaciółka
    Postów: 158 34

    Wysłany: 16 lipca 2017, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ratujcie bo juz nie wiem co robić.
    4 iui bez efektu, hormony sa ok jedynie z czym sie zmagam to niedoczynność tarczyce owulacje naturalne tez sa. Nasienie partnera tez dobre.

    Ręce mi już opadają nie wiem gdzie szukać przyczyny niepowodzeń

    niedoczynnosc tarczycy
    amh 0,68
    11.06.16 iui :(
    25.10.16 iui :(
    23.11.16 iui stymulacja :(
    30.06.17 iui stymulacja :(
    04/2019 brak komórek jajowych
    01/2020 przerwany długi protokół
    07/2020 nieudana procedura z jednym zarodkiem
  • nancy90 Koleżanka
    Postów: 53 11

    Wysłany: 16 lipca 2017, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiak miałaś hsg?? może to po prostu jakaś blokada . Jak długo się staracie??

    Starania od lipca 2016
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2017, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Jedynym objawem endomendy był brak ciąży. Wyczerpałam po prostu pomysły na diagnostykę, zostało mi tylko ewentualne zdiagnozowanie endomendy albo problem immunologiczny - zaczęłam też diagnostykę w tym zakresie (ale ten temat jest akurat bardzo skomplikowany i nikt się na tym nie zna tak naprawdę).

    W związku z tym, że nie miałam żadnych objawów typu: bolesne miesiączki, bóle przy wypróżnianiu, przy <3 itp., nie sądziłam, że to mam. A więc nie chciałam dać się kroić. Kiedy dowiedziałam się, że można przezpochwowo, nie wahałam się. Oczywiście nie na NFZ, ale wolałam zapłacić i nie mieć dziur w brzuchu. Okazało się, że mam endomendę między II a III stopniem. Zaczęłam o tym czytać. Ponoć w 20% przypadków endomenda nie daje żadnych objawów. I ponoć w 50% jest odpowiedzialna za niepłodność niewiadomego pochodzenia. Ja zdecydowanie zaliczam się do tych statystyk (niestety nie znam źródeł, więc traktujmy je orientacyjnie).

    Jestem też na wątku o laparo. Tam dziewczyny piszą, że po laparo metodą tradycyjną dochodzą do siebie w ciągu 2-3 tygodni. Ja następnego dnia byłam w pracy. Przy tradycyjnym laparo nie są wykorzystywane nowoczesne narzędzia i łatwiej uszkodzić rezerwę jajnikową. Jednej z dziewczyn AMH spadło z 1,5 na 0,8. Po przeczytaniu tego posta od razu pobiegłam na badanie - moje AMH jest identyczne przed i po.

    Tak więc jeśli o to chodzi, to zdecydowanie polecam. Obecnie jestem w pierwszym cyklu po operacji. Starania były bez stymulki, bez monitów. Liczę na efekty pooperacyjne, dietę i Wasze kciuki! Testuję za 9 dni.
    BEA a dużo placilas? Długo czekalas na wizytę?

  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 16 lipca 2017, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audobrandessa wrote:
    BEA a dużo placilas? Długo czekalas na wizytę?
    Diagnostyczna TVL 3000 zł, jeśli trzeba operować, dopłata 2000 zł. Konsultacja telefoniczna z lekarzem operującym, bardzo obszerny wywiad. Termin miałam na za tydzień. Nie wizyta, ale już operacja. Rano w dniu operacji USG.

    Dodam jeszcze, że niektórym przy endomendzie wychodzą podwyższone markery nowotworowe CA-125. Ja miałam na poziomie 6 (norma 0-30), a więc nie można dać się zwieść temu badaniu.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Bea_ Autorytet
    Postów: 808 231

    Wysłany: 16 lipca 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    asiak1985 wrote:
    dziewczyny ratujcie bo juz nie wiem co robić.
    4 iui bez efektu, hormony sa ok jedynie z czym sie zmagam to niedoczynność tarczyce owulacje naturalne tez sa. Nasienie partnera tez dobre.

    Ręce mi już opadają nie wiem gdzie szukać przyczyny niepowodzeń
    A może laparo da odpowiedź? U mnie tak było. Wyszła endomenda. Endomenda to choroba autoimmunologiczna. Może wpływać na pracę tarczycy, powodując niedoczynność. Może to jest objaw, o którym się często nie wspomina, tylko wszyscy mówią o bolesnych miesiączkach itp.

    gannkw7i858ouu0g.png
  • Dani Autorytet
    Postów: 1815 3211

    Wysłany: 16 lipca 2017, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KeepCalm - nie lam sie, sikaniec nic jeszcze nie znaczy...

    Dziewczyny ja kilka dni nie pisalam bo mialam trudne chwile i niejasna sytuacja. Zaczelam plamic w piatek najpierw brazowa krew, a wieczorem brzuch zaczal mnie bolec i zaczelam krwawic jasna krwia. Bylam pewna ze ronie. Plakalam caly wieczor i bylam mega zdolowana przez wiekszosc soboty.
    Ale w sobote przestalam plamic i brzuch juz nie bolal i test sikany co zrobilam mial mocniejsza kreske niz wczesniej.
    Dzis poszlam na bete (w piatek i sobote nie moglam bo w kraju w ktorym mieszkam bylo swieto) i wynik jest dobry. Beta 201, co wskazuje na prawidlowy przyrost bo beta wyjsciowa mialam 43. Tak wiec odetchnelam z ulga :)

    Co prawda dzis znow plamie na brazowo, jutro ide do lekarza w tym temacie. Nie wiem co to moglo byc ta czerwona krew w piatek. Krwiak jakis? Znam pare dziewczyn co maily krwiaki w ciazy i krwawily zywa krwia. No zobaczymy, pojde na kolejna bete znow w tym tygodniu, i mam nadzieje ze lekarz mi pomoze jakos zaradzic tym plamieniom. Bylam mega zdolowana w piatek i sobote, wiec teraz po odebraniu drugiej bety, jestem uspokojona, samo plamienie mnie tak mega nie martwi. Tzn ja juz bylam przekonana ze poronilam, a teraz mysle ze jednak jest nadzieja.

    Szatanka, super wynik drugiej bety! :)

    Eden, urodzona 26.06.21 , 3270 kg szczescia ❤️

    1usa9vvjrnodabqg.png

    6.2017 Pierwsza IUI *6tc
    8. 2017 Druga IUI :(
    1.2018 Pierwsze IVF, ciaza biochemiczna
    4. 2018 start druga IVF :(
    8. 2018 Dlugi protokol IVF, ciaza biochemiczna
    1. 2019 Kolejna procedura, nowa klinika. Transfer swiezy :(
    2. 2019 Ciaza naturalna, *5tc
    9.2019 Transfer Crio, ciaza biochemiczna
    9.2020 Ciaza naturalna, naturalny cud :)
    10.2020 siódmy tydzień, jest serduszko ♥️
  • asiak1985 Przyjaciółka
    Postów: 158 34

    Wysłany: 16 lipca 2017, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nancy90 wrote:
    asiak miałaś hsg?? może to po prostu jakaś blokada . Jak długo się staracie??

    tak mialam oba drozne jajowody

    niedoczynnosc tarczycy
    amh 0,68
    11.06.16 iui :(
    25.10.16 iui :(
    23.11.16 iui stymulacja :(
    30.06.17 iui stymulacja :(
    04/2019 brak komórek jajowych
    01/2020 przerwany długi protokół
    07/2020 nieudana procedura z jednym zarodkiem
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lipca 2017, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bea_ wrote:
    Diagnostyczna TVL 3000 zł, jeśli trzeba operować, dopłata 2000 zł. Konsultacja telefoniczna z lekarzem operującym, bardzo obszerny wywiad. Termin miałam na za tydzień. Nie wizyta, ale już operacja. Rano w dniu operacji USG.

    Dodam jeszcze, że niektórym przy endomendzie wychodzą podwyższone markery nowotworowe CA-125. Ja miałam na poziomie 6 (norma 0-30), a więc nie można dać się zwieść temu badaniu.
    co to znaczy że trzeba operować? to jest usuwanie ognisk endometriozy?? czy dobrze rozumiem? ty byłaś operowana? ja mam bardzo bolesne miesiączki bez ketonalu się nie ruszam. 7 lat temu miałam bardzo długie cykle 39 nawet 52 dni okazało się, że miałam torbiela na jajniku, który po lekach anty i jeszcze jakiś tam się wchłoną. do tej pory torbieli nie miałam. Nawet jak brałam tabletki anty to okres był mniej bolesny, ale miałam bardzo silne co jakiś czas skurcze. Może faktycznie to endometrioza....

‹‹ 775 776 777 778 779 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ