X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INSEMINACJA edycja 2016
Odpowiedz

INSEMINACJA edycja 2016

Oceń ten wątek:
  • Kaśka28 Autorytet
    Postów: 4792 5011

    Wysłany: 18 marca 2016, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika9966 wrote:
    Ginka ściskam ;( Przykro mi...

    Dziewczyny rozumiem wynik bety 0,1 ale pytanie dlaczego pomimo barku ciąży czasem są wyniki wyższe- ja ostatnio miałam 1,2. Dodam, że bez żadnej stymulacji i zastrzyku.
    Czy taki wynik świadczący o braku ciąży nie powinien wynosić 0?
    wszytko zalezy jakimi normami posluguja sie laboratoria
    Mirabelka30 wrote:
    Monika dziękuję;) to była 2 iui i była zrobiona na pękniętym pęcherzyku, czemu byłam raczej przeciwna;) Ale że ból miałam jakieś 3 h wcześniej to się zdecydowaliśmy jednak;)
    Gratulacje
    ojejku wrote:
    Cześć Dziewczyny. Wpadłam z pytaniem, czy do inseminacji nasienie jest selekcjonowane? Mamy slabe wyniki ruchliwości - tylko 7%szybkiego i 9%wolnego, oraz z ilością 6mln/ml i morfologia przy tym 7%. Lekarz namawia nas na inseminacje... Sadzicie ze jest sens przy takich wynikach badan nasienia?
    Temat dla mnie nowy, lekarz mówi ze naturalnie szansa jest mniejsza niż żadna :(

    A probowaliscie juz suplementowac meza zeby nasienie sie poprawilo? a te wyniki wcale nie sa az takie zle oczywscie sa slabe ale na forum wile mezow mialo podobne a ciesza sie juz maluszkien:D ale IUI tez moi zdaniem mozna sprobowac:D ja podchodze na IUi z nasieniem dawcy i wtedy nasienie jest selekcjnowane na 100% ale mysle ze tak samo dzieje sie bez dawcy:D
    Konstancja wrote:
    Kobietki ja jestem po 1 inseminacji, 6 dzień po i nie wiem jak Wy dajecie radę po kolejnych próbach ... Ja nie mogę przestać o tym myśleć, chwilami nie ogarniam swoich emocji :( Podziwiam Was :)
    Zabieg robiłam w prywatnej klinice w Warszawie i mam pewne obawy, co do wyboru. Napiszcie proszę, ktora z Was leczy sie w Warszawie i jest zadowolona z lekarza przede wszystkim myśląc o inseminacji. Czytalam juz Wasze opinie ale może któraś zmienila zdanie z uplywem czasu :)

    Tez jestem po pierwszej IUI i oczekiwanie na te 14 dni po bylo jedna wielka masakra...nie umialam przestac o tym myslec niepowodzenie okazalo sie dla mnie najbardziej bolaca porazka...a myslalam ze po tylu latach sie przyzwyczailam...ale pozniej sie pozbieralam i jesli uda nam sie podejsc do kolejnej proby postanowilam zajac sie wileoma rzeczami zeby nie myslec...bede wymyslac sobie zajecia zeby sie oderwac od tego wszytkiego moze pojdzie mi lepiej:D


    monika 9966 przykro mi...a ktora to proba juz ?

    Dluuuuga historia...ale warto było walczyć !!!
    9dpt 84.51 :D
    11dpt 210
    14 dpt 765.9
    18dpt 4270
    32dptmamy ❤️
    w4sq3e3kaoemk4zn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To była 2 próba po hsg i jakieś 1,5 roku temu też miałam dwie.

  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 18 marca 2016, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginka - 700, robię w klinice. HSG miałam robione na poczatku 2015 - wtedy przez jeden jajowod kontrast nie przeszedł. Mojemu lekarzowi chodziło chyba o to, że drugi mimo że drożny, może miec jakąś inną wadę, której nie da się wychwycić w czasie badania. Juz zaczęłam szperać po stronach z jakimiś ziółkami, może zacznę pić i cos to zmieni...

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2016, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:46

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 18 marca 2016, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja płacę 700zł za IUI, jeśli jest w dniu wizyty to za wizytę nie płacę, jeśli nie jest w dniu wizyty to za wizytę 140zł, do tego badanie lh i estradiolu jakieś 60zł ( 2 razy musiałam do tego zrobić progesteron bo nie było wiadomo czy jest po owulacji czy przed) i do tego zastrzyk za 90zł...i paliwo bo mam 200km do kliniki...szkoda gadać;p

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • Stelka_mis Przyjaciółka
    Postów: 79 20

    Wysłany: 18 marca 2016, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    700 to samo IUI, ale juz w tym dniu za nic więcej nie płacę. Bezpłatna jest tez wizyta po, żeby sprawdzić np. czy pecherzyki pękły. Wszystkie inne rzeczy - monitoring, leki - sa dodatkowo płatne. Droga " zabawa", co zrobić.

    04.2016 Napro
    3xIUI 2016 :(:(:(
    HSG - jeden jajowód niedrożny
    niepłodność idiopatyczna
    starania od początku 2014
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 18 marca 2016, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    U nas mąż miał we krwi przeciwciała ASA, ale najniższe miano, ja u siebie nie sprawdzałam.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 marca 2016, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:46

  • mkl Autorytet
    Postów: 1554 869

    Wysłany: 18 marca 2016, 23:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    in vitro to wydatek między 10-12tyś niestety:/ zazdroszczę dziewczynom które zdążyły podejść na refundowanym i to nawet z 3 razy...my za każde będziemy musiały płacić:/

    Czekamy na Ciebie Marysia:)
    f2w3rjjge8qi32en.png

  • malutka_8686 Koleżanka
    Postów: 49 9

    Wysłany: 19 marca 2016, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konstancja wrote:
    Kobietki ja jestem po 1 inseminacji, 6 dzień po i nie wiem jak Wy dajecie radę po kolejnych próbach ... Ja nie mogę przestać o tym myśleć, chwilami nie ogarniam swoich emocji :( Podziwiam Was :)
    Zabieg robiłam w prywatnej klinice w Warszawie i mam pewne obawy, co do wyboru. Napiszcie proszę, ktora z Was leczy sie w Warszawie i jest zadowolona z lekarza przede wszystkim myśląc o inseminacji. Czytalam juz Wasze opinie ale może któraś zmienila zdanie z uplywem czasu :)
    Konstancja ja leczę sie w Warszawie i jestem zadowolona z lekarza. Prowadzi mnie dr Kardasiński. Jestem teraz po drugiej IUI i czekam na rezultat mam nadzieje ze pozytywny :)

    Starania od 2012
    lipiec 2015 laparoskopia - II stopień endometriozy
    17.02.2016 IUI :(
    17.03.2016 IUI :(
    20090523580114.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 19 marca 2016, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Jolcia, widzę, że szalałaś z betą :)Melduj, co u Ciebie. U Was :)

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 19 marca 2016, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja "leczę się" w Novum w Warszawie, nie wiem czy jestem zadowolona, chyba nie do końca jeśli chodzi o inseminacje. Monitoring mam na miejscu i tak wyjazdy i telefony do Novum to wielkie logistyczne przedsięwzięcie (mam ok 240 km słabej drogi). Na razie leki clo i pregnyl nie są drogie, badania i owszem ale robiłam raz i nikt nie każe powtarzać hormonów. Ja mam wrażenie że wszystko robione jest na oko i po łebkach może przy większym zaangażowaniu lekarzy wyniki IUI byłyby lepsze....po dzisiejszej IUI mam taki smutek..jestem pewna że była za wcześnie.
    No nic mentalnie i finansowo nastawiam się na IVF.

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • Marrtusia Autorytet
    Postów: 477 268

    Wysłany: 19 marca 2016, 07:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ojejku wrote:
    Cześć Dziewczyny. Wpadłam z pytaniem, czy do inseminacji nasienie jest selekcjonowane? Mamy slabe wyniki ruchliwości - tylko 7%szybkiego i 9%wolnego, oraz z ilością 6mln/ml i morfologia przy tym 7%. Lekarz namawia nas na inseminacje... Sadzicie ze jest sens przy takich wynikach badan nasienia?
    Temat dla mnie nowy, lekarz mówi ze naturalnie szansa jest mniejsza niż żadna :(
    Witaj Koleżanko, mi lekarz ostatnio powiedział, że inseminacja ma sens, jeżeli w nasieniu jest ok 1 miliona prawidłowych plemników. Wylicz sobie te 7% z całości w ejakulacie i będziesz wiedziała, czy ma sens :)U nas też niestety był problem u męża, po leczeniu podniosło się do 19 milionów w mililitrze i lekarz nie chciał nam zrobić inseminacji, bo stwierdził, że wyniki za słabe. Baran i tyle, poszłam do innego lekarza i ten się w głowę postukał, co ten poprzedni gadał. No ale cykl stracony, a wyniki męża spadły po odstawieniu leków. Pozdrawiam.

    3i49gu9rvz9upor9.png
    dqprbd3m8nwdxna3.png
  • KasicaLisica Autorytet
    Postów: 628 533

    Wysłany: 19 marca 2016, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawdę baran! U nas dwa miesiące przed zajściem naturalnym mąż miał prawie 18 mln na mililitr, systematycznie się wyniki poprawiały, ale lekarz nam kibicował i inseminacja miała się odbyć, tylko z badaniami nie wyrobiliśmy. Polecam konsultacje na forum nasz bocian.

    14.10.2015 - 1 IUI :-(
    Naturalny cud :-) Córeczka w drodze!
    Sierpień 2016 - Nasze 60 cm szczęścia już z nami! Boże, dzięki za ten dar!

    Drugie bobo w drodze :)

    7v8rskjo33075qwi.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Konstancja wrote:
    Kobietki ja jestem po 1 inseminacji, 6 dzień po i nie wiem jak Wy dajecie radę po kolejnych próbach ... Ja nie mogę przestać o tym myśleć, chwilami nie ogarniam swoich emocji :( Podziwiam Was :)
    Zabieg robiłam w prywatnej klinice w Warszawie i mam pewne obawy, co do wyboru. Napiszcie proszę, ktora z Was leczy sie w Warszawie i jest zadowolona z lekarza przede wszystkim myśląc o inseminacji. Czytalam juz Wasze opinie ale może któraś zmienila zdanie z uplywem czasu :)
    ja z Wawy, 1 IUI i udana. Tyle, ze ja sie leczylam najpierw w Invimedzie -okropnosc, narobili mi tylko szkod w srodku, pozniej mialam poprawiane w Invikcie i wg mojego planu sie udało.

    bajka_ lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2016, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:47

  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 19 marca 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem Mari, że niby lepiej przed owu ale mojego męża wyniki są słabe (choć w normie) i wtedy im bliżej owu tym lepiej. Z tymi normami nasienia to też się zmienia. Mój mąż mówi że tak 20 lat temu normą to było 60 mln na 1ml a teraz 15mln, mąż przy ostatnim IUI miał 16,5 mln (lekka poprawa może to wyniki Macy,cynku, orzechów i pestek z dyni) i 86 % ruchliwych. Morfologia 4% więc też dolna granica normy. W każdym razie nikt nie mówi wyraźnie,że to główna przyczyna.

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2016, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 marca 2016, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2018, 21:48

  • anouk11 Autorytet
    Postów: 259 196

    Wysłany: 19 marca 2016, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdy zobaczyłam jak to przebiega żałowałam że nie wybrałam kliniki w Lublinie (mam dużo bliżej i mój ginekolog z nimi współpracuje) , przynajmniej do inseminacji bo to naprawdę prosty zabieg. Ale teraz chcę podejść do trzeciej IUI w kwietniu, a potem in vitro w Novum. Jak się nie uda będę myśleć co dalej.
    Marika 76 mln to świetny wynik. U nas na pewno nasienie męża jest "współwinne", on pracuje w trudnych warunkach jest narażony na szkodliwe gazy i nikogo te wyniki nie dziwią. Ale wyniki nie są tragiczne i nieuniemożliwianą poczęcia pewnie coś jeszcze jest nie tak ale tego nie wiemy,

    Novum od września 2015
    40 lat, wysokie FSH (10,7), spadające AMH (1,7), mąż nasienie w dolnej granicy normy
    27.01.2016 1 IUI :(
    18.03.2016 2 IUI :(
    10.02.2017 1 iVf cb :(
    7.04.2017 crio :(
    29.05.2017 crio jest mały człowiek z wielkim sercem...TP 16.02.18
‹‹ 89 90 91 92 93 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ