X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Invicta Warszawa
Odpowiedz

Invicta Warszawa

Oceń ten wątek:
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 4 września 2015, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara_bella, dr K to klasa sama w sobie :)

    klara_bella, Karen_1980 lubią tę wiadomość

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • Kamilam8 Autorytet
    Postów: 828 808

    Wysłany: 4 września 2015, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potwierdzam :) ale dostać się do niego na określony termin jest trudno. I opóźnienia w wizytach czasami miałam do dwóch godzin.

    ih9kcbx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2015, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się w miarę szybko dostałam na wizytę. Miałam dużo terminów do wyboru :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2015, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klara_bella wrote:
    Byłam dziś w Invikcie u dr K.
    Wspaniały lekarz, człowiek z klasą. W porównaniu z moją marcową wizytą u dr P, to nie ma co porównywać tych 2 panów, takie moje zdanie.
    Rzeczywiście na korytarzach bardzo mało pacjentów/par. Jak byłam w marcu to był niezły kocioł a teraz cisza i spokój.
    W trakcie rozmowy o moim przypadku lekarz powiedział, że program rządowy in vitro jest już na wykończeniu. Tylko tyle.
    ja u K. nie byłam,ale dla mnie P. to głownie gada, i leci na gadce, a robic to jakos za bardzo sie nie przykłada. To prawda ze mało osób, przy mnie ciagle jak jestem w klinice to ludzie biora invitro na raty, chyba rzadowke juz wykonczyli finansowo.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 września 2015, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamilam8 wrote:
    Potwierdzam :) ale dostać się do niego na określony termin jest trudno. I opóźnienia w wizytach czasami miałam do dwóch godzin.
    teraz do kazdego łatwo sie dostac, bo maja masę wolnych terminów.

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 12 września 2015, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny
    byłam w klinice i mam wieści, na ile wiarygodne nie wiem, bo z tym u nich kiepsko.
    podobno rozmawiałam z osobą, która w tej klinice zajmuje się programem rządowym.
    Otóż zakwalifikowanie do programu pozwala tylko na wpisanie w kolejkę oczekujących, w tym momencie nie kwalifikują już.
    Na ten rok mają w planie wykonać ok 30 procedur, po nowym roku ma zapaść decyzja o przyznaniu kolejnej i ostatniej transzy pieniędzy z ministerstwa.
    Na moje pytanie: czy państwo kwalifikowali nie mając pieniędzy i nie wiedząc ile dostaną w nowym roku? pani odpowiedziała, że po raz pierwszy ich spotkała taka sytuacja, sami nie wiedzą co z tym zrobić, weszli do programu w lipcu 2014!!! i do tej pory nie było takich problemów.
    ale najlepsze usłyszałam na koniec, gdy zapytałam wprost czy jest taka możliwość, że dostaną mniej kasy niż liczą i nie starczy dla wszystkich par z kolejki, pani powiedziała, że trzeba się z tym liczyć i podobno zakwalifikowanie nie gwarantuje podejścia do procedury nawet tej jednej, a co dopiero pary która jest już po pierwszej czy drugiej procedurze. Na pewno nie będą rozpoczynać procedur pod koniec czerwca, bo do końca trwania programu czyli 30 czerwca 2016 musza zakończyć program i rozliczyć się z ministerstwem.
    Czyli w kwietniu jest prawdopodobnie ostatnia szansa, pomijam fakt, że regulamin gwarantuje 3 procedury, wg invicta nie ma takiej możliwości, bo przecież między stymulacjami musi być przerwa.
    Jeśli chodzi o kolejkę, zmniejszyła się o jakieś 60 par, ale nie ze względu na tempo wykonywanych procedur, ale z powodu rezygnacji par i przeniesienia do innych klinik lub podejścia komercyjnego.
    Usłyszałam też, że tak samo jest w wielu klinikach, zadzwoniłam do invimedu, nie przyjmują par z innych klinik do końca roku, w styczniu w wawie można dzwonić może coś się zwolni,
    na moje pytanie czy jest możliwe, że pary które są u nich w invimedzie zakwalifikowane mogą nie podejść do żadnej procedury z powodu długiej kolejki i braku pieniędzy usłyszałam, że nie ma takiej możliwości, zakwalifikowane pary mają zagwarantowane podejście do procedury.
    oczywiście zaproponowano nam w invicta komercyjne podejście bo po co ryzykować.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2015, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będąc w programie rządowym nie wolno podejść do IVF komercyjnie, to niezgodne z wymogami ministesrtwa. Aby móc podejść do IVF komercyjnego musiałybyście dobrowolnie zrezygnować z programu rządowego.
    Proponuję zgłosić to do Ministerstwa, to nieuczciwe postępowanie.

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 13 września 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stork doskonale zdaje sobie z tego sprawę, klinika też, podejście komercyjne równa się rezygnacja z programu, w ten sposób pozbyli się już kilkudziesięciu par z programu.
    mam wrażenie, że o to właśnie chodzi, zastraszyć, że czekanie na rządowe IVF może zakończyć się fiaskiem, więc lepiej zrezygnować i podejść komercyjnie.
    po niedzieli mam zamiar poinformować ministerstwo o tym, że zakwalifikowanie w invicta nie równa się zapewnienie podejścia do procedury, czyli nie mamy kasy, ale kwalifikowaliśmy bo może jakiś cud się zdarzy...
    w tego co wiem żadna klinika w Warszawie nie praktykuje tego zwyczaju, jeśli kwalifikują, to wiedzą, że mają kasę na tą parę, a oczekiwanie wynika z tego, że nie da się wszystkich na raz obsłużyć.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Requiem Autorytet
    Postów: 409 186

    Wysłany: 14 września 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nienawidzę tej kliniki żałuje ze nie wybrałam invimedu. Oszuści i złodzieje.

    urocza lubi tę wiadomość

    Kwiecień 2015 ICSI brak mrozaczków :(
    Grudzień 2015 IMSI brak mrozakow :(
    Kwiecień 2016 ICSI transfer 2 :(
    Lipiec 2016 Crio 1 śnieżynki :( KONIEC!
    Chcesz rozśmieszyć Boga? Opowiedz mu o swoich planach...
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 14 września 2015, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Requiem mam dokładnie takie same odczucia i bardzo żałuję, że w odpowiednim momencie nie zmieniliśmy kliniki.
    Dzwoniłam do ministerstwa, każda zakwalifikowana para ma zagwarantowane pieniądze na 1 procedurę, z następnymi procedurami może być problem, bo ląduje się na końcu kolejki i może się zdarzyć, że nie zdąży się podejść przed końcem programu. Jest to zawarte w umowie podpisanej pomiędzy ministerstwem a kliniką.
    Pan z którym rozmawiałam powiedział, że mają wiele niepokojących komunikatów w sprawie tej kliniki i faktycznie coś się tam dzieje nie tak, klinika kwalifikując do programu nie ma prawa twierdzić, że nie mają pieniędzy i straszyć, że mimo zakwalifikowania możemy nie podejść do procedury, jest to niezgodne z umową, a nieprzestrzeganie umowy grozi wysokimi karami pieniężnymi.
    Na dzień dzisiejszy tylko dwie kliniki przyjmują pary z przenosin: Białystok i Kraków.
    W nowym roku jak rozdzielą kasę jest szansa, że w innych klinikach też będzie więcej miejsc.
    Na koniec pocieszę Was, że jest bardzo duża szansa na przedłużenie programu na następne lata, taka informację dostałam z ministerstwa, pracują już nad tym.
    Jak tylko będzie okazja spadam z tego bagna, szkoda nerwów.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • triss Autorytet
    Postów: 2031 2309

    Wysłany: 14 września 2015, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urocza wiesz która klinika z Krakowa przyjmuje jeszcze nowych pacjentów?

    urocza lubi tę wiadomość

  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 14 września 2015, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Artvimed w Krakowie i Bocian w Białymstoku

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2015, 20:55

    triss lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Requiem Autorytet
    Postów: 409 186

    Wysłany: 14 września 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urocza zgodnie z regulaminem mamy zagwarantowane ze kolejna procedura rozpocznie sie nie pózniej niż 6 miesięcy od zakończenia poprzedniej, wiec ja mam w nosie ich tłumaczenia zamierzam walczyć o swoje prawa i przestrzeganie regulaminu który stworzyło MZ i łaski invicta nie robi nikomu...
    A jak PiS dojdzie do władzy to mozemy pomarzyć o przedłużeniu programu, wiec radzę słać oficjalne pisma do MZ dopóki macie czas...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 września 2015, 20:10

    urocza lubi tę wiadomość

    Kwiecień 2015 ICSI brak mrozaczków :(
    Grudzień 2015 IMSI brak mrozakow :(
    Kwiecień 2016 ICSI transfer 2 :(
    Lipiec 2016 Crio 1 śnieżynki :( KONIEC!
    Chcesz rozśmieszyć Boga? Opowiedz mu o swoich planach...
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 14 września 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    requiem, ale jeśli pierwsza procedura rozpocznie się po nowym roku i nie uda się to nie ma szans na kolejną, jeśli program skończy się w czerwcu.
    Która byłaś na liście oczekujących? dobrze kojarzę, że jakoś na początku?

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Requiem Autorytet
    Postów: 409 186

    Wysłany: 14 września 2015, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Urocza, tak jestem na poczatku a Ty ?

    Kwiecień 2015 ICSI brak mrozaczków :(
    Grudzień 2015 IMSI brak mrozakow :(
    Kwiecień 2016 ICSI transfer 2 :(
    Lipiec 2016 Crio 1 śnieżynki :( KONIEC!
    Chcesz rozśmieszyć Boga? Opowiedz mu o swoich planach...
  • Requiem Autorytet
    Postów: 409 186

    Wysłany: 14 września 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pierwszej procedurze w styczniu można mieć mrozaki i podejść jeszcze tyle razy na ile starczy zarodków ale to opcja tylko dla osób którym uda sie zapłodnić wiecej komorek...

    Kwiecień 2015 ICSI brak mrozaczków :(
    Grudzień 2015 IMSI brak mrozakow :(
    Kwiecień 2016 ICSI transfer 2 :(
    Lipiec 2016 Crio 1 śnieżynki :( KONIEC!
    Chcesz rozśmieszyć Boga? Opowiedz mu o swoich planach...
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 14 września 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Requiem wrote:
    Po pierwszej procedurze w styczniu można mieć mrozaki i podejść jeszcze tyle razy na ile starczy zarodków ale to opcja tylko dla osób którym uda sie zapłodnić wiecej komorek...

    ale to wciąż jest 1 procedura, na drugą stymulację nie ma co liczyć.
    ja nie byłam na początku listy, raczej na końcu, przez 1,5 miesiąca kolejka zmniejszyła się o ok.70 miejsc. Ale najdziwniejsze jest to, że osoby z początku listy - tak jak Ty nie podeszły do procedury, czyli nadal nic nie robią, ale trzeba przyznać, że dobrze idzie im straszenie, wygnać 70 par z rządówki - mistrzostwo świata ;)

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • Requiem Autorytet
    Postów: 409 186

    Wysłany: 14 września 2015, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To zdanie z oficjalnej odpowiedzi z MZ: Pragnę poinformować, że podmiot zapewnia, iż realizuje leczenie zgodnie z kolejką osób oczekujących oraz w ramach środków finansowych przydzielonych na 2015 rok."
    Ciekawe zatem komu robią te procedury, bo ani nowym ani starym no wiec zgodnie z jaka kolejka???

    urocza lubi tę wiadomość

    Kwiecień 2015 ICSI brak mrozaczków :(
    Grudzień 2015 IMSI brak mrozakow :(
    Kwiecień 2016 ICSI transfer 2 :(
    Lipiec 2016 Crio 1 śnieżynki :( KONIEC!
    Chcesz rozśmieszyć Boga? Opowiedz mu o swoich planach...
  • Asiula86 Autorytet
    Postów: 10250 8906

    Wysłany: 14 września 2015, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie dzisiaj powiedziano, że z pozycji 127 wskoczyliśmy na 96... to i tak słabo...

    Słabość jest siłą w nas...
    6 cykli stymulowanych, 2 inseminacje, 4 procedury in vitro, 16 transferów, 17 zarodków :(
    23.10.2015 puste jajo płodowe 2BB :(
    31.12.2018 ciąża biochemiczna 4AA :(
    08.08.2022 ciąża biochemiczna 3AB :-(
    Michałek <3
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 14 września 2015, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Requiem wrote:
    To zdanie z oficjalnej odpowiedzi z MZ: Pragnę poinformować, że podmiot zapewnia, iż realizuje leczenie zgodnie z kolejką osób oczekujących oraz w ramach środków finansowych przydzielonych na 2015 rok."
    Ciekawe zatem komu robią te procedury, bo ani nowym ani starym no wiec zgodnie z jaka kolejka???

    zgodnie z kolejką komercyjną, te kilkadziesiąt par wypadło z powodu rezygnacji lub przeniesienia
    pod koniec lipca było ponad 140 osób a teraz ponad 80 przed nami, do końca roku mają podobno zrobić 30 procedur...

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
‹‹ 81 82 83 84 85 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ