Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Invimed Gdynia
Odpowiedz

Invimed Gdynia

Oceń ten wątek:
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 884 654

    Wysłany: 7 marca 2024, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avanti23 wrote:
    Super 😄 u kogo się leczyłaś i jak ogólna opinia? 🙃

    Ja będę właśnie podchodzić do stymulacji.
    Bardzo się martwię, 40 na karku... wytykają na każdym kroku 🤣
    W trakcie podejścia do in vitro miałam 39 lat, więc tylko rok mniej. Prowadziła mnie doktor M. Nie mam porównania z innymi klinikami, ale jestem zadowolona z powodu pierwszego efektywnego podejścia. Specjalnie dojeżdżałam z innego województwa.
    Mankamentem, na który zwrócił uwagę mój aktualny lekarz prowadzący, była ilość leków, którymi faszerowano mnie po transferze. Na temat leków wielu medyków ma jednak rozbieżne zdania.

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • Avanti23 Ekspertka
    Postów: 220 148

    Wysłany: 7 marca 2024, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IssGreen wrote:
    Mankamentem, na który zwrócił uwagę mój aktualny lekarz prowadzący, była ilość leków, którymi faszerowano mnie po transferze. Na temat leków wielu medyków ma jednak rozbieżne zdania.

    O to ciekawe jak będzie u mnie 😀
    Widzę że mam ten sam pakiet co Ty czyli PAI, ANA itd.

    M. robiła mi inseminacje, niezbyt przyjemna kobieta, no ale nie jest moim lekarzem prowadzącym 😄🤔

    Świetnie że Tobie się udało 🤗

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 884 654

    Wysłany: 8 marca 2024, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avanti23 wrote:
    O to ciekawe jak będzie u mnie 😀
    Widzę że mam ten sam pakiet co Ty czyli PAI, ANA itd.

    M. robiła mi inseminacje, niezbyt przyjemna kobieta, no ale nie jest moim lekarzem prowadzącym 😄🤔

    Świetnie że Tobie się udało 🤗

    Niezbyt przyjemna, to fakt, ale po udanym transferze uśmiechnięta, rozgadana, odmieniona. Na pewno konkretna. W pewnym momencie stwierdziłam, że nie musi być przyjemna, ważne, by była skuteczna... i była.

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • Kwiecista94 Autorytet
    Postów: 295 219

    Wysłany: 9 marca 2024, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś po pierwszej wizycie, czujemy w końcu ze mamy plan

    👩‍💼31🏋️32
    👫9
    Starania od październik 2021
    2021- nic
    22.06.2025 - II
    23.06.2025 - beta 79.50
    25.06.2035 - beta 203
    07.07.2025 - wizyta, 6+1, serduszko i zarodek ❤️
    22.07.2025- kolejna wizyta, czekamy ❤️
    27.07.2025- zatrzymanie akcji serca. Poronienie/ szpital.
    Co dalej ?
    26.11.2025 - planowana inseminacja.
    Inseminacja nieudana.
    Przerwa od staran, mieliśmy dość psychicznie.
    01.2026 torbiel
    03.2026 kwalifikacja do in vitro
    23.03.2026: 25 dc, beta 101
    Co dalej?
  • Avanti23 Ekspertka
    Postów: 220 148

    Wysłany: 10 marca 2024, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwiecista94 wrote:
    My dziś po pierwszej wizycie, czujemy w końcu ze mamy plan

    Na kogo z lekarzy trafiliście? 😄

  • Kwiecista94 Autorytet
    Postów: 295 219

    Wysłany: 10 marca 2024, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Avanti23 wrote:
    Na kogo z lekarzy trafiliście? 😄

    Na P
    Zobaczymy, jesteśmy pozytywnie nastawieni po 1 wizycie

    👩‍💼31🏋️32
    👫9
    Starania od październik 2021
    2021- nic
    22.06.2025 - II
    23.06.2025 - beta 79.50
    25.06.2035 - beta 203
    07.07.2025 - wizyta, 6+1, serduszko i zarodek ❤️
    22.07.2025- kolejna wizyta, czekamy ❤️
    27.07.2025- zatrzymanie akcji serca. Poronienie/ szpital.
    Co dalej ?
    26.11.2025 - planowana inseminacja.
    Inseminacja nieudana.
    Przerwa od staran, mieliśmy dość psychicznie.
    01.2026 torbiel
    03.2026 kwalifikacja do in vitro
    23.03.2026: 25 dc, beta 101
    Co dalej?
  • Justyna dziewczyna Znajoma
    Postów: 27 2

    Wysłany: 12 marca 2024, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, fajnie, że pojawił się nowy wątek dotyczący kliniki, bo właśnie orientuję się w temacie klinik w Trójmieście. Z tego co widzę polecacie dr Piątkowskiego i dr Makowską. Dobrze rozszyfrowałam te skróty? Możecie powiedzieć o nich coś więcej?

  • Avanti23 Ekspertka
    Postów: 220 148

    Wysłany: 12 marca 2024, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam dr Rogozę również. Chodzę do Piątkowskiego ale drugi raz bym wybrała chyba Rogozę z uwagi na doświadczenie 😁

  • Nadziejka92 Autorytet
    Postów: 414 487

    Wysłany: 12 marca 2024, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również chodzę do dr R. Polecam 😄

    U dr P byłam na kontrolach po punkcji, w przypadku złych wyników kontakt telefoniczny bez problemu mimo, że nie był moim lekarzem prowadzącym 😉.

    Avanti23 lubi tę wiadomość

    👩🏼🧔🏻‍♂️ 92. Starania od 2018r.
    Amh 12.25 0.907
    Niedoczynność tarczycy, hashimoto.
    Kir AA, PAI-I homozygota 4g/4g, Ana1 1:80 typ ziarnisty

    2023-2025:
    4xIUI ❌ 1xFET CB, 2-6 FET ❌

    01.2026 stymulacja, czekają ❄️❄️❄️❄️
    Cross match 28,3% ➡️Immunosupresja
    30.04 VII FET 4AA 🍀
    Accofil+encorton+neoparin, cykl sztuczny
    11dpt 321
    13 dpt 823
    6t2d zarodek z 💓
    8t2d crl 17,2mm fhr 172 + krwiak
    preg.png
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 884 654

    Wysłany: 12 marca 2024, 23:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna dziewczyna wrote:
    Hej, fajnie, że pojawił się nowy wątek dotyczący kliniki, bo właśnie orientuję się w temacie klinik w Trójmieście. Z tego co widzę polecacie dr Piątkowskiego i dr Makowską. Dobrze rozszyfrowałam te skróty? Możecie powiedzieć o nich coś więcej?
    Dr M - może dość trudna w obyciu, ale konkretna, rzeczowa, stanowcza (dla mnie to ważne). Pierwsze podejście przeprowadziła z pozytywnym efektem. Ma plan. Zawsze pod telefonem.

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8174 8049

    Wysłany: 13 marca 2024, 03:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to mam wrażenie że większość lekarzy jest w klinikach "trudna w obyciu", a w prywatnych gabinetach zupełnie inny człowiek...

    Avanti23 lubi tę wiadomość

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • Justyna dziewczyna Znajoma
    Postów: 27 2

    Wysłany: 13 marca 2024, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadziejka92 wrote:
    Ja również chodzę do dr R. Polecam 😄

    U dr P byłam na kontrolach po punkcji, w przypadku złych wyników kontakt telefoniczny bez problemu mimo, że nie był moim lekarzem prowadzącym 😉.

    A jaki jest dr R.? Zależy mi na tym, żeby lekarz wszystko mi dokładnie wyjaśnił i był cierpliwy. Jak się w ogóle przygotować na pierwszą wizytę i jak się najszybciej na nią umówić?

  • IssGreen Autorytet
    Postów: 884 654

    Wysłany: 13 marca 2024, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna dziewczyna wrote:
    A jaki jest dr R.? Zależy mi na tym, żeby lekarz wszystko mi dokładnie wyjaśnił i był cierpliwy. Jak się w ogóle przygotować na pierwszą wizytę i jak się najszybciej na nią umówić?
    Co do lekarza nie pomogę, nie miałam z nim kontaktu. Na pierwszą wizytę umówiliśmy się telefonicznie. Wzięliśmy wszystkie badania, jakie mieliśmy, i w zasadzie tyle. Na miejscu w skrócie przedstawiliśmy historię, pokazaliśmy wyniki. Lekarz zadawał pytania a następnie ustalił plan działania.

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 884 654

    Wysłany: 13 marca 2024, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia1411 wrote:
    Ja to mam wrażenie że większość lekarzy jest w klinikach "trudna w obyciu", a w prywatnych gabinetach zupełnie inny człowiek...
    W prywatnych też bywają "trudni", różnie z tym bywa. Ja już nie szukam lekarzy miłych, ale rzeczowych i skutecznych.

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8174 8049

    Wysłany: 13 marca 2024, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IssGreen wrote:
    W trakcie podejścia do in vitro miałam 39 lat, więc tylko rok mniej. Prowadziła mnie doktor M. Nie mam porównania z innymi klinikami, ale jestem zadowolona z powodu pierwszego efektywnego podejścia. Specjalnie dojeżdżałam z innego województwa.
    Mankamentem, na który zwrócił uwagę mój aktualny lekarz prowadzący, była ilość leków, którymi faszerowano mnie po transferze. Na temat leków wielu medyków ma jednak rozbieżne zdania.

    To tyle co ja mam teraz przy drugim podejściu.
    Ja nawet w ciąży miałam tak rozbieżne zdania odnośnie heparyny u dwóch lekarzy, że musiałam wybrać komu chce wierzyć... 🫣

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 884 654

    Wysłany: 13 marca 2024, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia1411 wrote:
    To tyle co ja mam teraz przy drugim podejściu.
    Ja nawet w ciąży miałam tak rozbieżne zdania odnośnie heparyny u dwóch lekarzy, że musiałam wybrać komu chce wierzyć... 🫣
    Witaj w klubie. W 1 trymestrze byłam u 6 różnych ginekologów, bo bardzo, baaardzo bałam się odstawienia leków i nie wiedziałam na co się zdecydować. Brałam też m. in. heparynę, ale również Acard, Accofill, Prolutex, Progestetone Besins, Encorton, Metypred, Estrofem. Każdy lekarz miał swoją wizję. Ostatecznie odrzuciłam wszystko i przed 16 tyg. powróciłam jedynie do Acardu w zwiększonej dawce ze względu na ryzyko stanu przedrzucawkowego.

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • Nadziejka92 Autorytet
    Postów: 414 487

    Wysłany: 13 marca 2024, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna dziewczyna wrote:
    A jaki jest dr R.? Zależy mi na tym, żeby lekarz wszystko mi dokładnie wyjaśnił i był cierpliwy. Jak się w ogóle przygotować na pierwszą wizytę i jak się najszybciej na nią umówić?

    Wg mnie jest dokładny i rzeczowy. Najlepiej zadawać mu pytania, to wtedy na wszystko odpowiada 😄. My najpierw z mężem chodziliśmy do jego prywatnego gabinetu w Gdańsku (niestety nie pamiętam ile czekaliśmy na wizytę, nr do niego wzięliśmy z jego strony), później przy IUI i IVF zaczęliśmy wizyty w klinice. My już trochę wyników mieliśmy przygotowanych i ze wszystkimi udaliśmy się na pierwszą wizytę. Na początku naszym celem było poprawienie nasienia u męża, co się bardzo szybko udało doktorowi. Jak brakowało wyników, to zlecał do zrobienia.

    👩🏼🧔🏻‍♂️ 92. Starania od 2018r.
    Amh 12.25 0.907
    Niedoczynność tarczycy, hashimoto.
    Kir AA, PAI-I homozygota 4g/4g, Ana1 1:80 typ ziarnisty

    2023-2025:
    4xIUI ❌ 1xFET CB, 2-6 FET ❌

    01.2026 stymulacja, czekają ❄️❄️❄️❄️
    Cross match 28,3% ➡️Immunosupresja
    30.04 VII FET 4AA 🍀
    Accofil+encorton+neoparin, cykl sztuczny
    11dpt 321
    13 dpt 823
    6t2d zarodek z 💓
    8t2d crl 17,2mm fhr 172 + krwiak
    preg.png
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8174 8049

    Wysłany: 13 marca 2024, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IssGreen wrote:
    Witaj w klubie. W 1 trymestrze byłam u 6 różnych ginekologów, bo bardzo, baaardzo bałam się odstawienia leków i nie wiedziałam na co się zdecydować. Brałam też m. in. heparynę, ale również Acard, Accofill, Prolutex, Progestetone Besins, Encorton, Metypred, Estrofem. Każdy lekarz miał swoją wizję. Ostatecznie odrzuciłam wszystko i przed 16 tyg. powróciłam jedynie do Acardu w zwiększonej dawce ze względu na ryzyko stanu przedrzucawkowego.

    Ja miałam dwóch ginekologow, hematologa, immunologa... ale ja to się bałam powtórki z pierwszej ciąży... 😔 ostatecznie uwierzylam jednemu z ginekologów i hematologowi... a licząc moje wizyty na IP to młodego oglądało z 8 ginekologów 🤣
    Ja miałam ambitny plan urodzić przed 40 🤣 ale szanse są prawie żadne...

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • IssGreen Autorytet
    Postów: 884 654

    Wysłany: 13 marca 2024, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia1411 wrote:
    Ja miałam dwóch ginekologow, hematologa, immunologa... ale ja to się bałam powtórki z pierwszej ciąży... 😔 ostatecznie uwierzylam jednemu z ginekologów i hematologowi... a licząc moje wizyty na IP to młodego oglądało z 8 ginekologów 🤣
    Ja miałam ambitny plan urodzić przed 40 🤣 ale szanse są prawie żadne...
    Mogę zapytać, co było przyczyną niepowodzenia w 1 ciąży? Jeśli to zbyt intymne, nie odpowiadaj.
    Ja również obawiałam się powtórki, stąd miałam wiele rozterek. W sumie nadal się boję.
    40 czy 41 lat to niewiele więcej. Powodzenia.

    age.png


    2020 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 9 tydz.
    2022 - Ciąża naturalna 💚
    Poronienie zatrzymane 7 tydz.
    2023 - In vitro ❤️
    2024 - Jan 👶 💙

    Ona: PCOS, mutacja MTHFR, delecja PAI 1, dodatnie p/ciała ANA
    On: hipospermia, teratozoospermia, asthenospermia, oligospermia

    👩 40
    🧔 39
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8174 8049

    Wysłany: 13 marca 2024, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szczerze? Sama nie wiem... to była naturalna ciąża i tak naprawdę nikt mi nie powiedział, że do tej pory zdrową ciąża w 27tc zakończyła się śmiercią dziecka... podejrzewam niewykryta gestoze, ale to moje przypuszczenia, a lekarze mówili po objawach że mogło tak być..

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta wegetariańska i dieta wegańska w ciąży i podczas laktacji

Czy dieta wegetariańska i wegańska w ciąży oraz podczas laktacji to dobry pomysł? Na co należy zwrócić uwagę nie jedząc w tym okresie mięsa lub żadnych produktów pochodzenia zwięrzęcego? Czy jest to bezpieczne dla ciąży i rozwoju płodu, a potem niemowlęcia? Przeczytaj jak powinna wyglądać dieta mamy karmiącej i czy spożywane przez nią pokarmy mogą wpływać na dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 pytań o poród, których wiele kobiet wstydzi się zadać!

Poród zbliża się wielkimi krokami, a w Twojej głowie w dalszym ciągu kłębią się pytania, których wstydzisz się zadać? Niektóre tematy są na tyle krępujące, że ciężko je poruszyć z partnerem,  na rutynowej wizycie u lekarza, czy przy kawie z koleżankami…Nadszedł jednak czas, żeby rozwiać Twoje wątpliwości! Przeczytaj odpowiedzi na 7 najbardziej wstydliwych pytań związanych z porodem.

CZYTAJ WIĘCEJ