X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Misia7 Przyjaciółka
    Postów: 278 41

    Wysłany: 14 grudnia 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy wizytę w styczniu :) wiec zobaczymy co i jak :) mój mąż będzie robił badania po nowym roku :) kurczę szkoda :/ ale to jakie mu te wyniki wyszły że do in vitro nie możecie podejść?

    Misia7
  • Borden Autorytet
    Postów: 534 498

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey dziewczęta:)
    Za dwa dni wizyta u dr C. Tym razem chcę ją przycisnąć na lekką stymulację. Chciałabym wyprodukować dwie komórki za pomcą gonadotropin by zwiększyć szanse na poczęcie w sposób naturalny. Czy taką małą ilośc da się w ten sposób wyhodować?
    pozdrawiam

    Wady:
    # niedoczynność i Hashi i IO
    # MTHFR C677 homozygota
    # słabo dodatnie p/c kardiolipinie
    # ostatnio kiepskie endo - 6 mm
    #1 poronienie w 10 tyg (zarodek XX - zdrowy)

    # NK - 25%
    # il 10 i il 5 - za nisko
    # szczepienia - dr Paśnik

    Pozytywy:
    * KIR BX (brak tylko 1 implantacyjnego)
    * Amh - 2,7

    Zalety:
    - 1 dziecko

    Mąż: armia zacna, morfo od 4-6%, fragmentacja 14%
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia7 wrote:
    My mamy wizytę w styczniu :) wiec zobaczymy co i jak :) mój mąż będzie robił badania po nowym roku :) kurczę szkoda :/ ale to jakie mu te wyniki wyszły że do in vitro nie możecie podejść?

    Wprawdzie fragmentacja poprawiła nam się z 57% na 34% ale żywotność spadła z 44% na 2%. Ponadto ruch postępowy 0% to u nas standard. Poza tym ruch niepostępowy to u nas ok. 5%. Ilość jest ok. A morfologia to niecałe 2%.

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy dziewczyny,
    Przepraszam, że wcinam się w wątek, ale zostało mi jedno opakowanie menopuru 600 j. Nie otwarte i nie rozrobione. Przechowywane wyłącznie w lodówce ze stałym dopływem prądu (bez przerw).
    Może któraś z Was nie ma już refundacji i chciałaby się dogadać? Ważne do 02.2020.
    Jak coś, to proszę o informację na [email protected]

    Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim powodzenia i dużo nadziei. Naprawdę warto walczyć do końca, choć czasem już nie ma nadziei.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Misia7 Przyjaciółka
    Postów: 278 41

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Wprawdzie fragmentacja poprawiła nam się z 57% na 34% ale żywotność spadła z 44% na 2%. Ponadto ruch postępowy 0% to u nas standard. Poza tym ruch niepostępowy to u nas ok. 5%. Ilość jest ok. A morfologia to niecałe 2%.
    Aha nam chyba nie mówiła żeby robić badania odnośnie ruchu. Mamy zrobić fragmentacje dna plemnika,hba i msome. Moze cos jeszcze o czym nie wiem ? Ale to dobrze ze sie Wam az tak bardzo poprawily badnia odnoscie fragmentacji :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2019, 19:20

    Misia7
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia7 wrote:
    Aha nam chyba nie mówiła żeby robić badania odnośnie ruchu. Mamy zrobić fragmentacje dna plemnika,hba i msome. Moze cos jeszcze o czym nie wiem ? Ale to dobrze ze sie Wam az tak bardzo poprawily badnia odnoscie fragmentacji :)

    Misia ale to w standardowym badaniu jest % ruchliwych plemników. My mamy 0 w związku z tym hba i msome zrobić się nie da. Ale kiedyś mieliśmy podobne wyniki i udało się. Z tym że moje komórki były 7 lat młodsze 🙂 A moja niedawna dieta sprzed nieudanego in vitro to Coca cola i słodycze. Myślałam że kwas foliowy jak łyknę miesiąc przed in vitro to starczy. Teraz nadużywam słodyczy ale nie piję Coca coli i zdrowiej się odżywiam. Kiedy chcecie zaadaptować- w styczniu czy lutym?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2019, 20:06

  • Misia7 Przyjaciółka
    Postów: 278 41

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Misia ale to w standardowym badaniu jest % ruchliwych plemników. My mamy 0 w związku z tym hba i msome zrobić się nie da. Ale kiedyś mieliśmy podobne wyniki i udało się. Z tym że moje komórki były 7 lat młodsze 🙂 A moja niedawna dieta sprzed nieudanego in vitro to Coca cola i słodycze. Myślałam że kwas foliowy jak łyknę miesiąc przed in vitro to starczy. Teraz nadużywam słodyczy ale nie piję Coca coli i zdrowiej się odżywiam. Kiedy chcecie zaadaptować- w styczniu czy lutym?
    Ale co zaadoptowac ? :) nie chcemy nic adoptować :) aha to nie wiem w takim razie może wystarczy jak zrobimy te 3 badania poprostu :) może Ci chodziło zaczynać ;) no jak by się udało to koniec stycznia początek lutego :) A Wy co macie teraz robić? Mąż ma zmienione leki ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 grudnia 2019, 20:51

    Misia7
  • blair. Autorytet
    Postów: 1695 1758

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borden wrote:
    Hey dziewczęta:)
    Za dwa dni wizyta u dr C. Tym razem chcę ją przycisnąć na lekką stymulację. Chciałabym wyprodukować dwie komórki za pomcą gonadotropin by zwiększyć szanse na poczęcie w sposób naturalny. Czy taką małą ilośc da się w ten sposób wyhodować?
    pozdrawiam

    Można zrobić lekką stymulację gonadotropinami :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia7 wrote:
    Ale co zaadoptowac ? :) nie chcemy nic adoptować :) aha to nie wiem w takim razie może wystarczy jak zrobimy te 3 badania poprostu :) może Ci chodziło zaczynać ;) no jak by się udało to koniec stycznia początek lutego :) A Wy co macie teraz robić? Mąż ma zmienione leki ?

    Przepraszam ale telefon zmienia mi wyrazy:) chodziło o zastartowanie :) my też podobnie. Pani dr powiedziała, że powtórne badanie w styczniu - po 8 tyg kuracji wróciliśmy znów do innego zestawu suplementów. Potem wizyta i startujemy. Okres powinnam mieć ok. 4 lutego potem stymulacja. Aczkolwiek wolę nie planować bo potem nic nie wychodzi

  • inkaa Autorytet
    Postów: 463 208

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borden wrote:
    Hey dziewczęta:)
    Za dwa dni wizyta u dr C. Tym razem chcę ją przycisnąć na lekką stymulację. Chciałabym wyprodukować dwie komórki za pomcą gonadotropin by zwiększyć szanse na poczęcie w sposób naturalny. Czy taką małą ilośc da się w ten sposób wyhodować?
    pozdrawiam

    Ja miałam 2 piękne na letrozolu :) więc może to? Ewentualnie mniejsze dawki zaastrzykowe ;)

    01.2018r. -05.2021 histeroskopia x 15
    Zespół Ashermana, adenomioza, endo 3st
    PAI hetero
    IVF
    transfer -> negative
  • Misia7 Przyjaciółka
    Postów: 278 41

    Wysłany: 16 grudnia 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Przepraszam ale telefon zmienia mi wyrazy:) chodziło o zastartowanie :) my też podobnie. Pani dr powiedziała, że powtórne badanie w styczniu - po 8 tyg kuracji wróciliśmy znów do innego zestawu suplementów. Potem wizyta i startujemy. Okres powinnam mieć ok. 4 lutego potem stymulacja. Aczkolwiek wolę nie planować bo potem nic nie wychodzi
    Hahah dokladnie z tym planowaniem to różnie bywa ;) ale być może będziemy szły podobnie ;)

    Misia7
  • Borden Autorytet
    Postów: 534 498

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Heyka dziewczyny,
    Dzięki za odzew:) Jestem po wizycie! Dostalam puregon na moją hodowlę i startuję z accofilem na endo.

    Dariina moje endo w 11 dc tylko 6,2mm. do d-py. Co prawda ostatnio robilam usg w 16 dc po ovu i było ponad 7,5 to może teraz też cos jeszcze podrośnie.

    Acha i dr C nie ma urlopu jako takiego. Powiedziała, że chciała wyjechać ale jak zna swoje szczęście to będzie robić punkcje i transfery w święta:)

    Wady:
    # niedoczynność i Hashi i IO
    # MTHFR C677 homozygota
    # słabo dodatnie p/c kardiolipinie
    # ostatnio kiepskie endo - 6 mm
    #1 poronienie w 10 tyg (zarodek XX - zdrowy)

    # NK - 25%
    # il 10 i il 5 - za nisko
    # szczepienia - dr Paśnik

    Pozytywy:
    * KIR BX (brak tylko 1 implantacyjnego)
    * Amh - 2,7

    Zalety:
    - 1 dziecko

    Mąż: armia zacna, morfo od 4-6%, fragmentacja 14%
  • shani Autorytet
    Postów: 612 483

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, kochane. Chcialam zapytac Was o zdanie - w styczniu chcialam podejsc do FET naszej jedynej blastki, pani dr zlecila ewentualne badania CBA i IMK w 20-25 dniu cyklu. Niestety tych badan nie wykonam, poniewaz klinika (i zadne inne miejsce, w ktorym pytalam) nie wykonuje ich miedzy 20.02-6.01.

    Zalezy mi na styczniu, poniewaz w razie ewentualnego niepowodzenia moglibysmy powtorzyc stymulacje i procedure w lutym w nieco korzystniejszej stawce - bez kosztow badan wirusologicznych, ktore mamy wazne do lutego.

    Jak myslicie, warto ryzykowac z jedyna blastka bez CBA i IMK? Czy to bardzo kluczowe badania? ;)

    👧29: PCOS, KIR Bx, problem z cytokinami, ANA 2 1:160, NK 14%.
    👦40: mSome 0%.
    Starania od 2017.
    IVF 10.2019: 21 pobranych, 6 zaplodnionych, tylko 1❄.
    Przygotowania do FET od 11.2019
    Immunosupresja 02.2020, 06.2020.
    1FET 12.08.2020. (5dniowa blastka)
    5dpt bHCG 21.6
    7dpt bHCG 71.71
    9dpt bHCG 203.38
    12dpt bHCG 784.93
    15dpt bHCG 2720.33
    19dpt bHCG 9031.00
    35dpt ❤
    14w6d córeczka 🙎😊

    38w3d Iga 👶👨‍👩‍👧💕

    uwo9rjjg5aebrsrl.png
  • Majka27 Autorytet
    Postów: 491 649

    Wysłany: 17 grudnia 2019, 23:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam do sprzedania 2op neoparin 0,4 jakby któraś potrzebowała zapraszam na priv

    9nzdxc3.png
  • inkaa Autorytet
    Postów: 463 208

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borden wrote:
    Heyka dziewczyny,
    Dzięki za odzew:) Jestem po wizycie! Dostalam puregon na moją hodowlę i startuję z accofilem na endo.

    Dariina moje endo w 11 dc tylko 6,2mm. do d-py. Co prawda ostatnio robilam usg w 16 dc po ovu i było ponad 7,5 to może teraz też cos jeszcze podrośnie.

    Acha i dr C nie ma urlopu jako takiego. Powiedziała, że chciała wyjechać ale jak zna swoje szczęście to będzie robić punkcje i transfery w święta:)

    Hej, na pewno podrośnie :) jeszcze ma kilka dni więc ponad 7 będzie.
    jak masz mieć podawany accofil? U mnie też jest to brane pod uwagę.

    01.2018r. -05.2021 histeroskopia x 15
    Zespół Ashermana, adenomioza, endo 3st
    PAI hetero
    IVF
    transfer -> negative
  • Borden Autorytet
    Postów: 534 498

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Shani twoje badania to ocena cytokin i panelu komórek T, B NK. Gdyby w cytokinach wyszły wysokie cytokiny prozapalne to możesz dostać accofil lub inną immunosupresję. Mi ostatnio Paśnik odpisał że skoro wzięłam juz 5 intralipidów na zbicie nk i nic, to może szczepienia. Niestety nie zgodze się na nie bo mam Hashi.

    Generalnie zaczynam wątpić w całą ta immunologię, ponieważ ja od ZAWSZE nie choruję i moglam w ciązy leżeć i całować się z moim ultra gorączkujacym i rozśiewajacym zarazki meżem i NIC MI NIE BYŁO. Dwa razy zaszłam normalnie w ciążę, a przypuszczam że wtedy moje NK były na takim samym poziomie jak nie wyższe.

    Dodatkowo docent P nie kazał mi już niczego badać dodatkowo i zaproponował ot tak sobie szczepienia. Niby mam niską ochronę zarodka ale wszystkie inne agresywne cytokiny też nisko więc na mój chłopski rozum nie są szkodliwe:)

    Shani ja bym podeszła, jeśli endo masz okey, zrobioną histero, mutacje, kardiolipiny itp. Ale to ostatecznie twój wybór. Tak czy siak jak zdecydujesz się na badania to w styczniu wątpię, że podejdziesz bez względu na wynik.

    Dariina Accoffil mam mieć domacicznie - wskakuje na fotel, wziernik, cewnik, leci, schodzę:) Koszt 70 zł a nie spytałam czy kasują za wlew. Doc C nic nie mówiła więc miejmy nadzieję, że jest to w ramach wizyty:)

    shani, inkaa lubią tę wiadomość

    Wady:
    # niedoczynność i Hashi i IO
    # MTHFR C677 homozygota
    # słabo dodatnie p/c kardiolipinie
    # ostatnio kiepskie endo - 6 mm
    #1 poronienie w 10 tyg (zarodek XX - zdrowy)

    # NK - 25%
    # il 10 i il 5 - za nisko
    # szczepienia - dr Paśnik

    Pozytywy:
    * KIR BX (brak tylko 1 implantacyjnego)
    * Amh - 2,7

    Zalety:
    - 1 dziecko

    Mąż: armia zacna, morfo od 4-6%, fragmentacja 14%
  • shani Autorytet
    Postów: 612 483

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Borden wrote:
    Shani twoje badania to ocena cytokin i panelu komórek T, B NK. Gdyby w cytokinach wyszły wysokie cytokiny prozapalne to możesz dostać accofil lub inną immunosupresję. Mi ostatnio Paśnik odpisał że skoro wzięłam juz 5 intralipidów na zbicie nk i nic, to może szczepienia. Niestety nie zgodze się na nie bo mam Hashi.

    Generalnie zaczynam wątpić w całą ta immunologię, ponieważ ja od ZAWSZE nie choruję i moglam w ciązy leżeć i całować się z moim ultra gorączkujacym i rozśiewajacym zarazki meżem i NIC MI NIE BYŁO. Dwa razy zaszłam normalnie w ciążę, a przypuszczam że wtedy moje NK były na takim samym poziomie jak nie wyższe.

    Dodatkowo docent P nie kazał mi już niczego badać dodatkowo i zaproponował ot tak sobie szczepienia. Niby mam niską ochronę zarodka ale wszystkie inne agresywne cytokiny też nisko więc na mój chłopski rozum nie są szkodliwe:)

    Shani ja bym podeszła, jeśli endo masz okey, zrobioną histero, mutacje, kardiolipiny itp. Ale to ostatecznie twój wybór. Tak czy siak jak zdecydujesz się na badania to w styczniu wątpię, że podejdziesz bez względu na wynik.

    Dariina Accoffil mam mieć domacicznie - wskakuje na fotel, wziernik, cewnik, leci, schodzę:) Koszt 70 zł a nie spytałam czy kasują za wlew. Doc C nic nie mówiła więc miejmy nadzieję, że jest to w ramach wizyty:)

    Dzieki za odpowiedz :)
    To moj pierwszy w zyciu transfer. Podchodze na sztucznym. Czekam na wyniki kirów i ANA 2 - dr stwierdzila, ze same kiry wystarcza do ewentualnego przepisania acco. I tak moje ewentualne podejscie to koncowka stycznia. No trudno, zobaczymy ;)

    Borden lubi tę wiadomość

    👧29: PCOS, KIR Bx, problem z cytokinami, ANA 2 1:160, NK 14%.
    👦40: mSome 0%.
    Starania od 2017.
    IVF 10.2019: 21 pobranych, 6 zaplodnionych, tylko 1❄.
    Przygotowania do FET od 11.2019
    Immunosupresja 02.2020, 06.2020.
    1FET 12.08.2020. (5dniowa blastka)
    5dpt bHCG 21.6
    7dpt bHCG 71.71
    9dpt bHCG 203.38
    12dpt bHCG 784.93
    15dpt bHCG 2720.33
    19dpt bHCG 9031.00
    35dpt ❤
    14w6d córeczka 🙎😊

    38w3d Iga 👶👨‍👩‍👧💕

    uwo9rjjg5aebrsrl.png
  • Borden Autorytet
    Postów: 534 498

    Wysłany: 25 grudnia 2019, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego dobrego dziewczyny na święta i w nowym roku. Życzę wam szybkiego opuszczenia kliniki na zawsze z uwagi na osiągnięcie CELU:) zdrowia i sił do walki o wszystko.

    Misia7, inkaa lubią tę wiadomość

    Wady:
    # niedoczynność i Hashi i IO
    # MTHFR C677 homozygota
    # słabo dodatnie p/c kardiolipinie
    # ostatnio kiepskie endo - 6 mm
    #1 poronienie w 10 tyg (zarodek XX - zdrowy)

    # NK - 25%
    # il 10 i il 5 - za nisko
    # szczepienia - dr Paśnik

    Pozytywy:
    * KIR BX (brak tylko 1 implantacyjnego)
    * Amh - 2,7

    Zalety:
    - 1 dziecko

    Mąż: armia zacna, morfo od 4-6%, fragmentacja 14%
  • shani Autorytet
    Postów: 612 483

    Wysłany: 30 grudnia 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc, dziewczyny! Jak tam u Was po swietach? :) Wiecie moze czy zrobie gdzies w okolicy Katowic progesteron wprzyszly weekend? Mialam zrobic w2-3dccprzed FET, ale jesli te dni wypadna w niedzielę i poniedziałkowe świeto, nie chciałabym odpuszczać kolejnego miesiąca ;)

    👧29: PCOS, KIR Bx, problem z cytokinami, ANA 2 1:160, NK 14%.
    👦40: mSome 0%.
    Starania od 2017.
    IVF 10.2019: 21 pobranych, 6 zaplodnionych, tylko 1❄.
    Przygotowania do FET od 11.2019
    Immunosupresja 02.2020, 06.2020.
    1FET 12.08.2020. (5dniowa blastka)
    5dpt bHCG 21.6
    7dpt bHCG 71.71
    9dpt bHCG 203.38
    12dpt bHCG 784.93
    15dpt bHCG 2720.33
    19dpt bHCG 9031.00
    35dpt ❤
    14w6d córeczka 🙎😊

    38w3d Iga 👶👨‍👩‍👧💕

    uwo9rjjg5aebrsrl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 grudnia 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Shani,

    Nie wiem skąd jesteś ale być może w ŚLA w Mysłowicach na Mikołowskiej. Mają czynne 7 dni w tygodniu. Zawsze możesz zadzwonić i zapytać.
    A po świętach no cóż- chyba się z tym pogodziłam że będę mieć 1 dziecko

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 grudnia 2019, 11:15

‹‹ 170 171 172 173 174 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ