X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • panipielęgniarka Przyjaciółka
    Postów: 67 53

    Wysłany: 30 maja 2022, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Oo kurde już 9 miesiąc a pamiętam że dopiero nam pisałaś że jesteś w ciąży.. Wcinam wszystko.. Zastanawiam się tylko czy te nudności i wilczy apetyt to jest moj wymysl głową działa... Czy faktycznie mam objawy 🙈🙋‍♀️ jeszcze tydzień do wizyty dziś teoretycznie 7w3d czekam na potwierdzenie że jest serduszko może mi trochę ulży..

    tak jak pisze milkaczar, apetyt to często wina progesteronu. Jeśli schudłaś to tym bardziej jedz na zdrowie, dobrze że nie odrzuciło Cię od "normalnego jedzenia" :P. Trzymam kciuki za serce jak dzwon, koniecznie daj znać!

  • Sara00 Przyjaciółka
    Postów: 170 43

    Wysłany: 31 maja 2022, 06:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania90. wrote:
    Z tego co kojarzę to w weekendy nie robią. Mi jak wypadał transfer w weekend to miałam w piątek. Miejmy nadzieję, że wszystko dobrze pójdzie to będziemy razem czekać na pozytywne transfery :) Mój wypada na 2 czerwca, oczywiście jeśli znów coś nie pokrzyżuje planów.

    MałaMi90 super wieści. Oby te 9 miesięcy było bardzo leniwe i spokojne :)


    Ania jak przygotowania do transferu?

  • Ania90. Ekspertka
    Postów: 130 63

    Wysłany: 31 maja 2022, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara00 wrote:
    Ania jak przygotowania do transferu?
    właśnie miałam pisać :) po piątkowym monitoringu endometrium 9,1 progesteron i etradiol ok. Szykuje się na transfer blastki w czwartek. W sobotę wieczór accofil podskórnie cała strzykawka i w niedziele straszny ból głowy ale w poniedziałek już było ok. Niestety mam takie dziwne przeczucie ze tym razem się nie uda. A co u Ciebie?

    MałaMi90 super że masz apatyt i do tego chudniesz :) trzymam kciuki za mocne serducho ♥️

    👩32l Allo-mlr 2021 - 21%, 2022-0% Kir Bx, Ana ujemne, trombofilia, NK-18%
    👨33l Oligozoospermia azoospermia
    👧 10.2016 cud❤️
    03.2019 punkcja 2❄️, jeden zarodek podany, beta 0
    04.2019❄️ beta 252 ❤️ niestety w 17tc 👼 powikłania po amniopunkcji 😭
    10.2019❄️ beta 0
    07.2020 punkcja 3 ❄️, jeden zarodek podany, beta 0
    👧 12.2023 drugi cud ♥️
    immunologia:
    Docent P. Zalecenia dwóch szczepień limfocytami i doszczepienie w ciąży
    Doktor S. Accofil,encorton i neoparin
    został ❄️
    '' Nie czekajcie, Ja nie wrócę,
    Nie spieszcie się, Ja poczekam" 👼♥️
  • Sara00 Przyjaciółka
    Postów: 170 43

    Wysłany: 31 maja 2022, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania90. wrote:
    właśnie miałam pisać :) po piątkowym monitoringu endometrium 9,1 progesteron i etradiol ok. Szykuje się na transfer blastki w czwartek. W sobotę wieczór accofil podskórnie cała strzykawka i w niedziele straszny ból głowy ale w poniedziałek już było ok. Niestety mam takie dziwne przeczucie ze tym razem się nie uda. A co u Ciebie?

    MałaMi90 super że masz apatyt i do tego chudniesz :) trzymam kciuki za mocne serducho ♥️
    Piękne endometrium, który dzień cyklu miałaś?
    Ja 9dc i endometrium 6.5 tylko
    Estradiol bez szału, wczoraj 178. Dziś powtórka i czekam na decyzję. Kompletnie nie wiem co dalej 🤦🏻‍♀️
    Usg miałam tylko 1 do tej pory.

  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4122 1751

    Wysłany: 31 maja 2022, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laski ale miałam akcje w nocy dostałam orgazmu aż się wystraszyłam bo strasznie brzuch mnie bolał ani mi się nic nie śniło ani z mężem nic nie było 🙈🙈 a rano miałam pierwsze rzyganko 🤷‍♀️🙋‍♀️

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4122 1751

    Wysłany: 31 maja 2022, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy taki orgazm może źle wpłynąć na początek ciąży?

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Ania90. Ekspertka
    Postów: 130 63

    Wysłany: 31 maja 2022, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara00 wrote:
    Piękne endometrium, który dzień cyklu miałaś?
    Ja 9dc i endometrium 6.5 tylko
    Estradiol bez szału, wczoraj 178. Dziś powtórka i czekam na decyzję. Kompletnie nie wiem co dalej 🤦🏻‍♀️
    Usg miałam tylko 1 do tej pory.

    endometrium w 12 dc. a wyniki z estradiolu i progesteronu nie wiem które są do odczytu bo na portalu pacjenta są jakieś dwa podane ale chyba estradiol 360,94 a progesteron <0,16. W każdym bądź razie dr mówił że jest ok.

    MałaMi90 lubi tę wiadomość

    👩32l Allo-mlr 2021 - 21%, 2022-0% Kir Bx, Ana ujemne, trombofilia, NK-18%
    👨33l Oligozoospermia azoospermia
    👧 10.2016 cud❤️
    03.2019 punkcja 2❄️, jeden zarodek podany, beta 0
    04.2019❄️ beta 252 ❤️ niestety w 17tc 👼 powikłania po amniopunkcji 😭
    10.2019❄️ beta 0
    07.2020 punkcja 3 ❄️, jeden zarodek podany, beta 0
    👧 12.2023 drugi cud ♥️
    immunologia:
    Docent P. Zalecenia dwóch szczepień limfocytami i doszczepienie w ciąży
    Doktor S. Accofil,encorton i neoparin
    został ❄️
    '' Nie czekajcie, Ja nie wrócę,
    Nie spieszcie się, Ja poczekam" 👼♥️
  • Sara00 Przyjaciółka
    Postów: 170 43

    Wysłany: 31 maja 2022, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania90. wrote:
    endometrium w 12 dc. a wyniki z estradiolu i progesteronu nie wiem które są do odczytu bo na portalu pacjenta są jakieś dwa podane ale chyba estradiol 360,94 a progesteron <0,16. W każdym bądź razie dr mówił że jest ok.
    Masz cykl naturalny ?

  • Sara00 Przyjaciółka
    Postów: 170 43

    Wysłany: 31 maja 2022, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    Laski ale miałam akcje w nocy dostałam orgazmu aż się wystraszyłam bo strasznie brzuch mnie bolał ani mi się nic nie śniło ani z mężem nic nie było 🙈🙈 a rano miałam pierwsze rzyganko 🤷‍♀️🙋‍♀️
    Gdzieś Czytałam że takie orgazmy nocne są objawem ciszy właśnie 🙈

  • Ania90. Ekspertka
    Postów: 130 63

    Wysłany: 31 maja 2022, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sara00 wrote:
    Masz cykl naturalny ?
    nie. od 3 dc estrofem, a od 13 dc już encorton, progesteron besins, crinone i prolutex. Oprócz tego magne B6 forte, folik i prenatal uno. Straszny jestem nerwus i teraz już czuje wewnętrzny niepokój i złość. Bije się z myślami czy po transferze wziąć L4 czy chodzić do pracy.

    👩32l Allo-mlr 2021 - 21%, 2022-0% Kir Bx, Ana ujemne, trombofilia, NK-18%
    👨33l Oligozoospermia azoospermia
    👧 10.2016 cud❤️
    03.2019 punkcja 2❄️, jeden zarodek podany, beta 0
    04.2019❄️ beta 252 ❤️ niestety w 17tc 👼 powikłania po amniopunkcji 😭
    10.2019❄️ beta 0
    07.2020 punkcja 3 ❄️, jeden zarodek podany, beta 0
    👧 12.2023 drugi cud ♥️
    immunologia:
    Docent P. Zalecenia dwóch szczepień limfocytami i doszczepienie w ciąży
    Doktor S. Accofil,encorton i neoparin
    został ❄️
    '' Nie czekajcie, Ja nie wrócę,
    Nie spieszcie się, Ja poczekam" 👼♥️
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4122 1751

    Wysłany: 31 maja 2022, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania90. wrote:
    nie. od 3 dc estrofem, a od 13 dc już encorton, progesteron besins, crinone i prolutex. Oprócz tego magne B6 forte, folik i prenatal uno. Straszny jestem nerwus i teraz już czuje wewnętrzny niepokój i złość. Bije się z myślami czy po transferze wziąć L4 czy chodzić do pracy.


    przypomnij mi u kogo jestes? ja poprosiłam moją Panią dr o relanium ;) tą mocniejszą dawkę :D

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Ania90. Ekspertka
    Postów: 130 63

    Wysłany: 31 maja 2022, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi90 wrote:
    przypomnij mi u kogo jestes? ja poprosiłam moją Panią dr o relanium ;) tą mocniejszą dawkę :D
    u dr K. Byłam już u dr S. ale przy trzecim transferze miałam wrażenie że robi to na "odpierdziel się". a później przy kolejnej procedurze nie powiedziała że idzie na urlop i na początku stymulacji do punkcji przejął mnie dr K. i już tak zostało do teraz. To on skierował mnie do immunologa. I zawsze wszystko wytłumaczy dokładnie. Ale zastanawiam się po Waszych wpisach czy nie zapisać się na wizytę do dr C. i zobaczyć co ona na to wszystko powie.

    👩32l Allo-mlr 2021 - 21%, 2022-0% Kir Bx, Ana ujemne, trombofilia, NK-18%
    👨33l Oligozoospermia azoospermia
    👧 10.2016 cud❤️
    03.2019 punkcja 2❄️, jeden zarodek podany, beta 0
    04.2019❄️ beta 252 ❤️ niestety w 17tc 👼 powikłania po amniopunkcji 😭
    10.2019❄️ beta 0
    07.2020 punkcja 3 ❄️, jeden zarodek podany, beta 0
    👧 12.2023 drugi cud ♥️
    immunologia:
    Docent P. Zalecenia dwóch szczepień limfocytami i doszczepienie w ciąży
    Doktor S. Accofil,encorton i neoparin
    został ❄️
    '' Nie czekajcie, Ja nie wrócę,
    Nie spieszcie się, Ja poczekam" 👼♥️
  • Sara00 Przyjaciółka
    Postów: 170 43

    Wysłany: 31 maja 2022, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania90. wrote:
    u dr K. Byłam już u dr S. ale przy trzecim transferze miałam wrażenie że robi to na "odpierdziel się". a później przy kolejnej procedurze nie powiedziała że idzie na urlop i na początku stymulacji do punkcji przejął mnie dr K. i już tak zostało do teraz. To on skierował mnie do immunologa. I zawsze wszystko wytłumaczy dokładnie. Ale zastanawiam się po Waszych wpisach czy nie zapisać się na wizytę do dr C. i zobaczyć co ona na to wszystko powie.
    Ja bardzo polecam doktor C. Jestem u niej 2 lata , jedyem z niej zadowolona. Widać że nie jedzie jednakowo, tylko każdy przypadek traktuje inaczej.

    U mnie niestety lipa chyba z tego , estradiol spadł. :(
    A dziś bóle jak na owulację, płodny śluz, nic z tego nie Rozumiem 😏

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 31 maja 2022, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka2020 wrote:
    Hej dziewczyny!
    Ostatnio pisałam o mojej punkcji. Było zapłodnionych 6 zarodków, niestety żaden nie przetrwał. Korzystaliśmy z dawcy. Ze mną myślałam, że wszystko jest ok. Moje AMH wynosi 6,15, z tym że mam regularnie miesiączkuję i mam owulacje. Byłam na wizycie u dr. Sodowskiej. Powiedziała, że następną stymulację rozpisałaby inaczej. Już w cyklu poprzedzającym mam zażywać estrofem. Nie kazała mi robić dodatkowych badań. Miała może któraś z Was podobnie?
    Ooo, a wydawałoby się, że korzystając z nasienia dawcy gwarantujemy sobie sukces. Brałaś jakieś suplementy przed punkcją? Może taki efekt jest wynikiem słabej jakości komórek. Ja jestem w 7 dniu nowej stymulacji dzisiaj miałam monitoring i narazie jest 8 pęcherzyków. Poprzednio pod koniec stymulacji miałam 11 pęcherzyków, ale tylko 2 komórki pobrane. Tetaz miałam suplementację, koenzymem q10, l-argininą, witaminą D, kwasem foliowym i Dhea. Ciekawa jestem jaki będzie efekt końcowy.

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka2020 wrote:
    Brałam kwas foliowy, witaminę C, D, B6, B12. A z dwa tygodnie przed punkcją koenzymem q10 i kwas omega 6. Na monitoringu miałam ponad 20 pęcherzyków. Pobrano mi 18 z czego 6 było dobrych. A przy nowej stymulacji masz inny protokół?
    Ooo, zasmuciłaś mnie. Z 18 pęcherzyków 6 dobrych komórek. No ale nie ilość a jakość podobno się liczy. Z tym protokołem, to jest tak, że Pani doktor proponowała długi, ale zdecydowałam, że wolę krótki. Za pierwszym razem, zastrzyki które brałam, były dość drogie, myślałam, że i tym razem takie będą. Gdybym wiedziała wcześniej, że dostanę inne, tańsze leki, pewnie bym się zdecydowała😑 Ale oczywiście wstyd było zapytać 🙈 Mam za to zmienione leki i lepszą suplementację. Nic nie zrobię, będzie co ma być.

  • milkaczar Autorytet
    Postów: 279 100

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MałaMi to dobrze, że jesz a nie tyjesz :D Ciekawe jak będzie dalej, dziwna sprawa z tym orgazmem, ale tez slyszałam, że tak może się zdarzyć. Wiesz, to i tak od ciebie nie zależy, więc nie masz na to wpływu. Ewentualnie bym wzięła jakąś nospe i magnez albo scopolan.

    Moniatka, ja nie pamietam mówiąc szczerze🙈 to już kilka mscy temu było, ale daj znać po monitoringu, trzymam kciuki żeby wszystko było ok :) U kogo masz monitoring?

    Sara wiadomo czemu ten estradiol spadł? Przerywają Ci stymulację? Czym byłaś stymulowana?

    Ania90 kiedy masz planowany transfer? Będziesz mieć jedną blastkę?

    Staraczka2020 może zapisz się na konsultację do embriologa? Jest darmowa, a on może ci więcej powiedzieć o rozwoju zarodków, w której dobie przestały się rozwijać?

    Ja jestem już po tym wyjezdzie i wszystko poszło zgodnie z planem, bez niespodzianek :) Dziś rano byłam oddać krew na betę i teraz siedzę jak na szpilkach w oczekiwaniu na wynik, więc trzymajcie kciuki :)

    Styczeń 2021 - rozpoczęcie leczenia w invimed Katowice/dr S.
    Kwiecień 2021 - IUI
    Maj 2021 - IUI
    Czerwiec 2021 - IUI
    Styczeń 2022 - start stymulacji do in vitro
    4 blastki- efekt w postaci 1 ciąży biochemicznej
  • MałaMi90 Autorytet
    Postów: 4122 1751

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki ✊✊ wzięłam spasmoline od razu jak mnie zaczął brzuch boleć.

    Pokrótce:

    Ona: niedoczynność tarczycy, endometrioza II stopnia, trombofilia wrodzona, brak KIR z DS

    On: leukocyty w nasieniu, MSOME- 1% klasa II,

    I Procedura
    II Transfer
    9w1d 💔 CRL 24,1 Aniołku Kochamy Cię
    II Procedura
    Zaczynamy
    ❄️❄️❄️❄️❄️ 4x4AA/4BA
    2 przebadane i zdrowe
    Pozostało
    ❄️ 4BA
    brak przebadanych
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 09:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymamy kciuki! 😊

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milkaczar
    Rozmawiałam z Panią embriolog. Powiedziała, że w pewnym momencie zaczęły spowalniać. Powiedziała, że skoro było nasienie dawcy to wina raczej po moich komórkach. Z kolei Pani dr powiedziała że jakby od 3 doby zaczęły się psuć. Do 5 dnia przeżyły 2 zarodki, ale niestety 6 dnia się zdegenerowały. Zastanawiam się embriolodzy zrobili wszytko co mogli zrobić. Ponoć embriolodzy odgrywają ważną rolę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2022, 09:49

  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 1 czerwca 2022, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka2020 wrote:
    Milkaczar
    Rozmawiałam z Panią embriolog. Powiedziała, że w pewnym momencie zaczęły spowalniać. Powiedziała, że skoro było nasienie dawcy to wina raczej po moich komórkach. Z kolei Pani dr powiedziała że jakby od 3 doby zaczęły się psuć. Do 5 dnia przeżyły 2 zarodki, ale niestety 6 dnia się zdegenerowały. Zastanawiam się embriolodzy zrobili wszytko co mogli zrobić. Ponoć embriolodzy odgrywają ważną rolę.
    Wydawało mi się, że jak dotrwają do 5 doby, to od razu są mrożone. Ciekawe, czemu były zostawione do kolejnej doby.

‹‹ 287 288 289 290 291 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ