X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną INVIMED Katowice
Odpowiedz

INVIMED Katowice

Oceń ten wątek:
  • Pełnanadziei2 Znajoma
    Postów: 26 58

    Wysłany: 2 stycznia, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Dawno mnie tu nie bylo. Czy Wy nas jeszcze pamiętacie? Co u Was słychać dobrego?

  • Magda25 Autorytet
    Postów: 361 116

    Wysłany: 2 stycznia, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) zastanawiam się nad IVF u dr C. Mam pytanie: czy jestescie zadowolone z embriologów? Czy ladne blastki powstaja u nich? Wiem, ze dobry lekarz to polowa sukcesu, a druga polowa to dobry embriolog. Ale nie wiem,.jak to jest w Invimedzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia, 14:43

  • Czarnuszka666 Koleżanka
    Postów: 67 17

    Wysłany: 2 stycznia, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mela wrote:
    Gdzieś czytałam, że przy Embrace 81% to najwyższy możliwy wynik do uzyskania, więc 58,1% to chyba całkiem nieźle? Kiedy macie wizytę u genetyka? A PGTa w naszej klinice? Chyba od stycznia ma wejść to inwazyjne do oferty, coś lekarz mówił.

    Domyślam się, jak jest Wam ciężko. Mam nadzieję, że po wizycie u genetyka co nieco się rozjaśni.

    Dzięki, nie wiedziałam że tylko 81% trochę mi dałaś nadzieję, genetyka mamy 11 stycznia :) właśnie tak mówil lekarz że od teraz ma być już pgt w klinice. Zobaczymy czy będzie konieczne, oby nie.

    A jak u Ciebie?

    Starania od 2018r
    Po drodze w 2019r - poronienie 13tc / zespół turnera, biopsja kosmówki + mikromacierze - genetycznie ok
    2021r - endo I/II stopnia - laparoskopia - wszystko w normie.
    2021r - słabe nasienie
    2022r- bardzo słabe nasienie
    2023r- ciut lepsze nasienie
  • Mela Autorytet
    Postów: 422 502

    Wysłany: 2 stycznia, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnuszka666 wrote:
    Dzięki, nie wiedziałam że tylko 81% trochę mi dałaś nadzieję, genetyka mamy 11 stycznia :) właśnie tak mówil lekarz że od teraz ma być już pgt w klinice. Zobaczymy czy będzie konieczne, oby nie.

    A jak u Ciebie?

    Trzymam kciuki za wizytę i będę czekać na wieści ❤️ oby było po Waszej myśli!

    Ja dzisiaj dostałam wreszcie okres i będę się umawiać na za niecały miesiąc na wizytę i od kolejnej miesiączki stymulacja - taki był plan i na razie się nie zmienił. Zrobiłam badanie genetyczne - zespół łamliwego chromosomu X I wyszedl prawidłowy na szczęście (gdyby wynik wyszedl nieprawidlowy to lekarz nam o tym PGT mowil wlasnie w kontekscie badania potencjalnych zarodkow, ze jak sie uda uzyskac to tu Embrace nie wystarczy). Muszę jeszcze w styczniu zrobić powtórkę AMH (boję się) I homocysteinę, mąż nasienie. Bierzemy suple i czekamy, ciągle czekamy.

    Czarnuszka666 lubi tę wiadomość

    ♀️ 34
    ♂️ 35

    AMH 1,02 (03.2023 r.) -> 1,89 (08.2023 r.) -> 1,07 (09.2023 r.) -> 1,37 (01.2024 r.)
    Homocysteina 16,3 -> 12,2 -> 10,7 -> 10,5 -> 9,2 (01.2024 r.) -> 8,2 (03.2024 r.)
    Kariotypy OK
    Teratozoospermia
    HSG - niedrożny lewy jajowód, prawy szczelinowato-zwężający
    Mutacje genu MTHFR: 665C>T (hetero), 1286A>C (hetero)
    PAI-1 4g/4g (homo)
    Czynnik V Leiden hetero
    PPJ (ANA1) dodatni
    PPJ (ANA2) dodatni
    PPJ (ANA3): centromer B (+++), AMA-M2 (+), reszta ujemne
    24.11.2023 - punkcja, 6 komórek, 1 dojrzała, hodowla zakończona po 1. dniu ❌️ (stymulacja Menopur 300 j. + Ganirelix)
    12.04.2024 - punkcja, 3 komórki, 1 dojrzała, hodowla zakończona po 1. dniu (Gonal F 300j + Menopur 75j + Orgalutran)
  • Moniatka Autorytet
    Postów: 1047 521

    Wysłany: 3 stycznia, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, orientujecie się, jak jest teraz z kontaktem z dr C?

    Natalia___ lubi tę wiadomość

  • Czarnuszka666 Koleżanka
    Postów: 67 17

    Wysłany: 3 stycznia, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mela wrote:
    Trzymam kciuki za wizytę i będę czekać na wieści ❤️ oby było po Waszej myśli!

    Ja dzisiaj dostałam wreszcie okres i będę się umawiać na za niecały miesiąc na wizytę i od kolejnej miesiączki stymulacja - taki był plan i na razie się nie zmienił. Zrobiłam badanie genetyczne - zespół łamliwego chromosomu X I wyszedl prawidłowy na szczęście (gdyby wynik wyszedl nieprawidlowy to lekarz nam o tym PGT mowil wlasnie w kontekscie badania potencjalnych zarodkow, ze jak sie uda uzyskac to tu Embrace nie wystarczy). Muszę jeszcze w styczniu zrobić powtórkę AMH (boję się) I homocysteinę, mąż nasienie. Bierzemy suple i czekamy, ciągle czekamy.

    No to trzymam mocne kciuki, aby tym razem wszystko poszło po Waszej myśli i już z góry było…🥹♥️ daj czasem znać jak idzie, ja też dam :) i będziemy się wspierać 😉

    Mela lubi tę wiadomość

    Starania od 2018r
    Po drodze w 2019r - poronienie 13tc / zespół turnera, biopsja kosmówki + mikromacierze - genetycznie ok
    2021r - endo I/II stopnia - laparoskopia - wszystko w normie.
    2021r - słabe nasienie
    2022r- bardzo słabe nasienie
    2023r- ciut lepsze nasienie
  • Pełnanadziei2 Znajoma
    Postów: 26 58

    Wysłany: 4 stycznia, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę już nie ma tutaj osób, które poznałam, ale chciałam się z Wami podzielić dziewczyny nowiną, aby dać Wam nadzieję. W marcu 2023 pierwszy transfer - niestwty nieudany, w kwietniu 2023 drugi transfer - udało się. Ciąża przebiegła bardzo dobrze. Termin na 05. 01.2024. Malutka Klara chciała być wcześniej na tym świecie i urodziła się 28.12.2023. Niestety mieliśmy tylko dwa zarodki, albo aż dwa i jesteśmy teraz szczęściarzami. Mała jest zdrowa 3800 g i 55 cm. Powodzenia, trzymam za wszystkich kciuki.

    Rybka85, Atopikowa, Moniatka , Mela, Czarnuszka666, Natalia___, Kaaama892, lenny, Kasiek0806 lubią tę wiadomość

  • Czarnuszka666 Koleżanka
    Postów: 67 17

    Wysłany: 5 stycznia, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełnanadziei2 wrote:
    Widzę już nie ma tutaj osób, które poznałam, ale chciałam się z Wami podzielić dziewczyny nowiną, aby dać Wam nadzieję. W marcu 2023 pierwszy transfer - niestwty nieudany, w kwietniu 2023 drugi transfer - udało się. Ciąża przebiegła bardzo dobrze. Termin na 05. 01.2024. Malutka Klara chciała być wcześniej na tym świecie i urodziła się 28.12.2023. Niestety mieliśmy tylko dwa zarodki, albo aż dwa i jesteśmy teraz szczęściarzami. Mała jest zdrowa 3800 g i 55 cm. Powodzenia, trzymam za wszystkich kciuki.

    Ale super! Graty :) my mamy tylko jednego, więc to będzie szczęśliwy strzał !😍

    Pełnanadziei2 lubi tę wiadomość

    Starania od 2018r
    Po drodze w 2019r - poronienie 13tc / zespół turnera, biopsja kosmówki + mikromacierze - genetycznie ok
    2021r - endo I/II stopnia - laparoskopia - wszystko w normie.
    2021r - słabe nasienie
    2022r- bardzo słabe nasienie
    2023r- ciut lepsze nasienie
  • Pełnanadziei2 Znajoma
    Postów: 26 58

    Wysłany: 5 stycznia, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnuszka666 wrote:
    Ale super! Graty :) my mamy tylko jednego, więc to będzie szczęśliwy strzał !😍
    Trzymam mocno kciuki 😍

  • Mela Autorytet
    Postów: 422 502

    Wysłany: 16 stycznia, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnuszko i jak sytuacja?
    Wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek, żeby ewentualnie tutaj nie spamować 🙈

    Czarnuszka666 lubi tę wiadomość

    ♀️ 34
    ♂️ 35

    AMH 1,02 (03.2023 r.) -> 1,89 (08.2023 r.) -> 1,07 (09.2023 r.) -> 1,37 (01.2024 r.)
    Homocysteina 16,3 -> 12,2 -> 10,7 -> 10,5 -> 9,2 (01.2024 r.) -> 8,2 (03.2024 r.)
    Kariotypy OK
    Teratozoospermia
    HSG - niedrożny lewy jajowód, prawy szczelinowato-zwężający
    Mutacje genu MTHFR: 665C>T (hetero), 1286A>C (hetero)
    PAI-1 4g/4g (homo)
    Czynnik V Leiden hetero
    PPJ (ANA1) dodatni
    PPJ (ANA2) dodatni
    PPJ (ANA3): centromer B (+++), AMA-M2 (+), reszta ujemne
    24.11.2023 - punkcja, 6 komórek, 1 dojrzała, hodowla zakończona po 1. dniu ❌️ (stymulacja Menopur 300 j. + Ganirelix)
    12.04.2024 - punkcja, 3 komórki, 1 dojrzała, hodowla zakończona po 1. dniu (Gonal F 300j + Menopur 75j + Orgalutran)
  • Natalia___ Ekspertka
    Postów: 232 81

    Wysłany: 16 stycznia, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Hej dziewczyny, orientujecie się, jak jest teraz z kontaktem z dr C?


    Czeeesc !
    Szczerze to nie wiem jaki z nią jest kontakt ,bo przeniosłam się do p.doktor A.N.H

    Ostatnio jak byłam w klinice to spotkałam, po 16 p. C jak mnie zobaczyła, to głowę w dół skierowała, a ja jej głośno " dzień dobry " o dziwo odpowiedziała i poszła dalej.

    Myślę, że doktor C się nie zmieni ,mimo,że wiedzę ma, zna się na immunologii ,to jej olewatorskie podejście jest po prostu nie do zaakceptowania.
    Smutne ale prawdziwe.

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 716 371

    Wysłany: 16 stycznia, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Czeeesc !
    Szczerze to nie wiem jaki z nią jest kontakt ,bo przeniosłam się do p.doktor A.N.H

    Ostatnio jak byłam w klinice to spotkałam, po 16 p. C jak mnie zobaczyła, to głowę w dół skierowała, a ja jej głośno " dzień dobry " o dziwo odpowiedziała i poszła dalej.

    Myślę, że doktor C się nie zmieni ,mimo,że wiedzę ma, zna się na immunologii ,to jej olewatorskie podejście jest po prostu nie do zaakceptowania.
    Smutne ale prawdziwe.

    Hej, w jakim sensie olewatorskie? A co z koordynatorem, który ma pośredniczyć w kontakcie z lekarzem? Jak to działa w Invimed?

  • Kaaama892 Autorytet
    Postów: 1805 2111

    Wysłany: 16 stycznia, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnuszka666 wrote:
    Ale super! Graty :) my mamy tylko jednego, więc to będzie szczęśliwy strzał !😍

    My z pierwszej procedury również mieliśmy jeden, okazał się szczęśliwy i ma już 4 lata! Trzymam za Was kciuki ❤️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia, 21:24

    Czarnuszka666 lubi tę wiadomość

    Ja: 32 lat.
    Mąż :34 lat. Słabe nasienie.

    I IVF- marzec 2019,
    transfer: 30.03.19
    Beta 8dpt - 149.8
    Beta 10 dpt - 408. 3
    Beta 13 dpt - 972.4
    Beta 16 dpt - 2673.8 😍
    ❤️ 👧🏼A. 06.12.2019

    II IVF lipiec2023
    07.08-punkcja
    10.08-transfer 3dn
    7dpt - beta 12,3
    9dpt - beta 73,6
    11dpt- beta 177,2
  • lenny Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 17 stycznia, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniatka wrote:
    Hej dziewczyny, orientujecie się, jak jest teraz z kontaktem z dr C?

    Bez zmian, mówi żeby napisać ale nie odpisuje.

  • lenny Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 17 stycznia, 00:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    Hej, w jakim sensie olewatorskie? A co z koordynatorem, który ma pośredniczyć w kontakcie z lekarzem? Jak to działa w Invimed?

    Nie wiem, czy da się dodzwonić do koordynatora, nigdy mi się to nie udało, przez sms można próbować uzyskać odpowiedź, ale to trwa.

  • #Aleksandra Autorytet
    Postów: 716 371

    Wysłany: 17 stycznia, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lenny wrote:
    Bez zmian, mówi żeby napisać ale nie odpisuje.

    A o co takiego na przykład pytacie doktor w smsie, bo szczerze mówiąc jak długo chodzę do lekarzy to nigdy nie miałam potrzeby żeby byli dla mnie pod telefonem, bo starałam się wypytać o wszystko ma wizycie. Dlatego zastanawiam się, czy będąc u dr Cygal będzie mi przeszkadzał ten jej brak kontaktu, czy nie.

    A macie założony portal pacjenta w klinice, kontakujecie się również przez niego, czy nie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia, 07:17

  • Czarnuszka666 Koleżanka
    Postów: 67 17

    Wysłany: 17 stycznia, 08:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalia___ wrote:
    Czeeesc !
    Szczerze to nie wiem jaki z nią jest kontakt ,bo przeniosłam się do p.doktor A.N.H

    Ostatnio jak byłam w klinice to spotkałam, po 16 p. C jak mnie zobaczyła, to głowę w dół skierowała, a ja jej głośno " dzień dobry " o dziwo odpowiedziała i poszła dalej.

    Myślę, że doktor C się nie zmieni ,mimo,że wiedzę ma, zna się na immunologii ,to jej olewatorskie podejście jest po prostu nie do zaakceptowania.
    Smutne ale prawdziwe.

    Szkoda bo gdyby nie to , byłaby idealnym lekarzem.
    Dlatego my obawiając się tego zaraz po pierwszej wizycie przeszliśmy do dr. K :) aby sobie właśnie podczas stymulacji i po punkcji niedowalac niepotrzebnego stresu związanego z brakiem kontaktu. Dr. K to człowiek anioł , oddzwaniał na każdy mój wysłany sms… czułam się bardzo dobrze zaopiekowana , po punkcji miałam problemy zdrowotne i lekarz codziennie prosił abym mu monitorowała sytuację.
    Przy dr C byłabym pewnie zdana na siebie…

    Starania od 2018r
    Po drodze w 2019r - poronienie 13tc / zespół turnera, biopsja kosmówki + mikromacierze - genetycznie ok
    2021r - endo I/II stopnia - laparoskopia - wszystko w normie.
    2021r - słabe nasienie
    2022r- bardzo słabe nasienie
    2023r- ciut lepsze nasienie
  • Mela Autorytet
    Postów: 422 502

    Wysłany: 17 stycznia, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    A o co takiego na przykład pytacie doktor w smsie, bo szczerze mówiąc jak długo chodzę do lekarzy to nigdy nie miałam potrzeby żeby byli dla mnie pod telefonem, bo starałam się wypytać o wszystko ma wizycie. Dlatego zastanawiam się, czy będąc u dr Cygal będzie mi przeszkadzał ten jej brak kontaktu, czy nie.

    A macie założony portal pacjenta w klinice, kontakujecie się również przez niego, czy nie?

    Dla mnie kontakt z doktorem K. smsowy i telefoniczny podczas stymulacji i po punkcji był dużym plusem, był do dyspozycji gdy coś się dzieje i na bieżąco odpowiadał albo oddzwaniał, jak miałam choćby problem z podaniem jeden dawki leku, a przecież tutaj każda chwila i dawka jest ważna, nie można czekać kilka dni. I potem po punkcji na bieżąco chciał wiedzieć jak się czuje, mimo że miałam umówioną wizytę kontrolną, żeby ewentualnie coś szybko zadziałać. Także kontakt z lekarzem jest ważny, bo faje uczucie zaopiekowania.

    ♀️ 34
    ♂️ 35

    AMH 1,02 (03.2023 r.) -> 1,89 (08.2023 r.) -> 1,07 (09.2023 r.) -> 1,37 (01.2024 r.)
    Homocysteina 16,3 -> 12,2 -> 10,7 -> 10,5 -> 9,2 (01.2024 r.) -> 8,2 (03.2024 r.)
    Kariotypy OK
    Teratozoospermia
    HSG - niedrożny lewy jajowód, prawy szczelinowato-zwężający
    Mutacje genu MTHFR: 665C>T (hetero), 1286A>C (hetero)
    PAI-1 4g/4g (homo)
    Czynnik V Leiden hetero
    PPJ (ANA1) dodatni
    PPJ (ANA2) dodatni
    PPJ (ANA3): centromer B (+++), AMA-M2 (+), reszta ujemne
    24.11.2023 - punkcja, 6 komórek, 1 dojrzała, hodowla zakończona po 1. dniu ❌️ (stymulacja Menopur 300 j. + Ganirelix)
    12.04.2024 - punkcja, 3 komórki, 1 dojrzała, hodowla zakończona po 1. dniu (Gonal F 300j + Menopur 75j + Orgalutran)
  • lenny Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 17 stycznia, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    #Aleksandra wrote:
    A o co takiego na przykład pytacie doktor w smsie, bo szczerze mówiąc jak długo chodzę do lekarzy to nigdy nie miałam potrzeby żeby byli dla mnie pod telefonem, bo starałam się wypytać o wszystko ma wizycie. Dlatego zastanawiam się, czy będąc u dr Cygal będzie mi przeszkadzał ten jej brak kontaktu, czy nie.

    A macie założony portal pacjenta w klinice, kontakujecie się również przez niego, czy nie?

    Jeśli było trzeba skonsultować wyniki, żeby dostać wytyczne co dalej, miało to być SMS-em. Czy kontynuować lek, czy jak w konkretnym dniu cyklu miało się o czymś poinformować. Tak ze zwykłymi pytaniami to oczywiście nie, tylko jak coś miało być skonsultowane.

  • Ola4354 Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 17 stycznia, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem nowa i kompletnie zielona, czy któraś mogłaby mi objaśnić jak wygląda pierwsza wizyta w klinice? Czy powinnam przyjść ze zrobionymi badaniami albo jakoś szczególnie się przygotować? Poza tym któraś z was wspominała tu o dr K. Czy warto do niego iść? Jest dobrym lekarzem?

‹‹ 423 424 425 426 427 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ