X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • drSylwia Autorytet
    Postów: 284 378

    Wysłany: 17 czerwca, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 sierpnia, 21:13

    PCOS
    całkowity brak miesiączek i owulacji

    11.21 - start starań - Clo

    02.22 9 tc 👼💔 triploidia płodu
    12.22 19 tc 💔👼 - brak ustalonej przyczyny
    07.23 - cb

    12.23 - decyzja o IVF
    03.24 - punkcja - 20 komórek - 9 zarodków - EMBRACE - 5 zdrowych blastek
    05.24 - FET 4AA ❌️
    27.08.24 - FET 5AA
    7dpt beta 122
    9dpt beta 289,5
    11dpt beta 625,6
    21dpt - 5t6d ❤️ CRL 2,55mm
    Kontrola 30.09
  • KateM Autorytet
    Postów: 4918 7528

    Wysłany: 17 czerwca, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate@@ wrote:
    Cykl ten odpuściłam. Wizyta u Sydora w środę, w klinice na początku lipca. Nie wiem jak to z tym allo będzie, nie chciałabym iść w szczepienia czy immunoglobuliny po pierwszym transferze, będę chciała próbować kilka razy zanim odpalę gruby kaliber. Włączyć jakieś półśrodki. O ile takie są…

    Może intralipid, jak będą lekkie wskazania. Jak piszą dziewczyny allo raczej będzie 0 po 1 transferze, chyba że naturalnie dochodzi do biochemow może być większe niż zero.

    Kate@@ lubi tę wiadomość

    kirAA, allo-mlr 0, morfo 0%,2%, Fragmentacja DNA - 28%,ŻPN II st
    Kariotyp❗️BT (11;22)
    03.2022 I IVF - Artemida Białystok
    09.03 punkcja ❄️❄️08.04 transfer 1AA ❄️ 10dpt < 1.1 05.05 transfer 3AA ❄️ 6-6,8-11,10-5 cb💔🖤
    06.2022 II IVF długi protokół
    04.07 punkcja❄️❄️❄️❄️ 08.09 transfer 1BB, accofil + acard 14.09 6dpt <0.2 🖤09.10 transfer 4AA accofil+acard 4dpt - 3,7 6dpt-8,2 8dpt - 4.6 💔🖤
    09.11 transfer 4AA 6-3.5,8-17,9-25,10-27,12-18💔🖤
    14.12 transfer 3AB 5 -13,7 - 27.1 💔🖤
    16.01.2023 - Invimed Wrocław - start
    13.02 punkcja
    8❄️ zbadanych 2❄️BT
    19.04 - 7 transfer 4AA
    4dpt 9, 7dpt 45,10dpt 243, 13dpt 810, 15dpt 1872, 17dpt 3401, 27dpt usg + wlew ivig
    21w3 440g chłopaka 🐥
    28w5 1438g chłopaka🐥
    35w3 2700g chłopaka 🐣
    age.png
  • Santi_14 Autorytet
    Postów: 2200 1666

    Wysłany: 17 czerwca, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    drSylwia wrote:
    Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było i nie udało mi się wszystkiego nadrobić, więc jeśli zdubluje temat to przepraszam.
    Chciałam zapytać jak się zapatrujecie na to, że będąc w programie nie można nic dopłacać? Będziecie z niego korzystać na ślepo bez dodatkowych badań, znakowania plemników, badań genetycznych embryoglue itd? Czy jednak wolicie zapłacić za całość i mieć to wszystko zrobione? 🤔

    Mam ogromny dylemat czy przystępować do programu czy nie...

    My mamy jeszcze dwa zarodki i myślę o transferowania ich w ramach programu. Ale muszę o tym pogadać jeszcze z naszym lekarzem bo my zawsze braliśmy jakieś dodatki do transferu z których w tym przypadku skorzystać byśmy nie mogli, chyba że jakoś to obejdą do czasu naszych transferów. Muszę wiedzieć jaki plan miałby na nas doktor bez programu, co chciałby wdrożyć i jak nas poprowadzić. Może jednak będziemy jeszcze te nasze dwa zarodki transferować na własny koszt.

    drSylwia lubi tę wiadomość

    Adaś ❤️ 20.06.2021

    01.2020 pierwsza procedura IVF ❌ Polmedis Wrocław
    09.2020 druga procedura IVF ✅ Angelius Katowice

    START - powrót po rodzeństwo 💪🏻💪🏻✊🏻
    09.2023 trzecia procedura IVF Invimed Wrocław 🍀🤞🏻
    29.09 - punkcja -> ET 2x8A, FET4AA, FET4BB, ❄️❄️2x8A
    02.10.23 - ET 2 zarodków 8A -> ❌
    04.12.23 - FET 4AA -> ❌
    27.02.24 - FET 4BB ❌

    23.04.24 - wizyta immuno Paśnik
    Ana1✅Cytokiny✅ Cross mach✅ AlloMLR 0%❌ -> Szczepienia

    28.05 histeroskopia+ CD138 -✅

    Szczepienia limfocytami męża strat
    22.07 I ✅
    12.08 II ✅
    02.09 III ✅
  • dorkaaa Koleżanka
    Postów: 46 45

    Wysłany: 17 czerwca, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulcia1988 wrote:
    Cześć dziewczyny 🙂
    Ja chciałam tylko napisać, że byłam w sobotę na pierwszej wizycie w klinice, u doktora Trzeciaka.
    Bardzo sympatyczny człowiek 🙂
    Spojrzał na moją historię, moje zalecenia immunologiczne, m.in. zalecenia Accofilu, które dostałam od Paśnika na braki niektórych kirów implantacyjnych.
    Spojrzał na nie, uśmiechnął się tylko i powiedział, że on by się jednak wstrzymał z podaniem tego leku.
    Że to jest nie do końca tak, że ten lek ma potwierdzone działanie, ani inne tego typu leki immuno typu Intralipid( który też mam poniekąd zalecony).
    Mówił żeby mu zaufać 🙂 i że będziemy próbować bez tych leków.
    Ja jestem dopiero przed pierwszym ivf w życiu.
    Może doktor nie chce mnie na początek obciążać tego typu lekami dodatkowo.

    A u was jak to było? Czy któraś z Was leczy lub leczyła się u dr i też nie zalecał brania dodatkowych leków?
    jak ja do niego przyszłam na pierwszą wizytę też się śmiał pod nosem, że ja już wchodze w zalecenia paśnika a jeszcze nie robiłam invitro. Tyle, że ja wolałam być dobrze zdiagnozowana wcześniej, zwłaszcza, że jeszcze u samego dr T. leczyłam się po tej wizycie rok bez ivf. Łącznie 4 lata, i ostatecznie podeszłam do ivf. Na własne ryzyko jestem po szczepieniach limfocytami, chociaż dr T był dużym przeciwnikiem, tak samo z heparyną, zalecał mi mniejszą dawkę niż inni, ale zgodził się zwiększyć. Nie o wszystkim mu mówiłam, dużo rzeczy dodałam sama i może dzięki temu pierwszy transfer udany :) pojechałam też na doszczepienia już w ciąży, wszystko rozwija się prawidłowo. Myślę, że to zależy od podejścia jakie masz. Jak będziesz miała dużo zarodków, masz czas to próbuj z mniejszą liczbą leków bo to nic przyjemnego. Ja stawiałam wszystko na jedną kartę z moim 4 cm mięśniakiem, kilkoma mniejszymi i endometriozą, czyli wszystkim tym co podczas stymulacji i każdego transferu sztucznego karmi się i rośnie hormonami, które w siebie ładujemy. Miałam świadomość, że pierwsze moje podejście jest tak na prawdę chyba jedynym, bo w innym przypadku mięśniak będzie już za duży i nie pozwolą mi podejść do kolejnego transferu bez operacji a więc wyłączy mi to starania na kolejne kilka dobrych miesięcy. Każdy ma inną historię, ale ja jestem zdania, że warto jest brać pod uwagę zalecenia kilku lekarzy a nie tylko jednego.

    endometrioza, adenomioza, macica mięśniakowata, MTHFR hetero i PAI homo, hashimoto, hiperprolaktynemia czynnościowa

    1.03 - punkcja -> 20 pęcherzyków ->9 komórek -> 8 prawidłowych zapłodnionych ->❄️❄️❄️❄️4 x 4AA + ❄️ 4BB
    23.04 - FET blastki 4AA z embryoglue:
    4dpt ⏸️
    6dpt beta 78,2, prog 13,38
    9dpt beta 372, prog 17
    13dpt beta 1676, prog 33
    15dpt beta 3269, prog 30
    20dpt beta 11771, prog 23
    20dpt -> doszczepienie APC 💉
    23dpt -> pierwsze USG😍 CRL=0,35cm+ migające💓
    8t0d - CRL 1,65cm 💓
    12t0d - prenatalne+nifty - niskie ryzyko, bedzie synek❣️
    23t3d - 607 g kawalera 💓

    preg.png
  • Pączusiowa Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 17 czerwca, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja korzystam z kliniki invimed wroclaw, polecam dr Trzeciaka

  • Kate@@ Autorytet
    Postów: 1103 1459

    Wysłany: 17 czerwca, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorkaaa wrote:
    jak ja do niego przyszłam na pierwszą wizytę też się śmiał pod nosem, że ja już wchodze w zalecenia paśnika a jeszcze nie robiłam invitro. Tyle, że ja wolałam być dobrze zdiagnozowana wcześniej, zwłaszcza, że jeszcze u samego dr T. leczyłam się po tej wizycie rok bez ivf. Łącznie 4 lata, i ostatecznie podeszłam do ivf. Na własne ryzyko jestem po szczepieniach limfocytami, chociaż dr T był dużym przeciwnikiem, tak samo z heparyną, zalecał mi mniejszą dawkę niż inni, ale zgodził się zwiększyć. Nie o wszystkim mu mówiłam, dużo rzeczy dodałam sama i może dzięki temu pierwszy transfer udany :) pojechałam też na doszczepienia już w ciąży, wszystko rozwija się prawidłowo. Myślę, że to zależy od podejścia jakie masz. Jak będziesz miała dużo zarodków, masz czas to próbuj z mniejszą liczbą leków bo to nic przyjemnego. Ja stawiałam wszystko na jedną kartę z moim 4 cm mięśniakiem, kilkoma mniejszymi i endometriozą, czyli wszystkim tym co podczas stymulacji i każdego transferu sztucznego karmi się i rośnie hormonami, które w siebie ładujemy. Miałam świadomość, że pierwsze moje podejście jest tak na prawdę chyba jedynym, bo w innym przypadku mięśniak będzie już za duży i nie pozwolą mi podejść do kolejnego transferu bez operacji a więc wyłączy mi to starania na kolejne kilka dobrych miesięcy. Każdy ma inną historię, ale ja jestem zdania, że warto jest brać pod uwagę zalecenia kilku lekarzy a nie tylko jednego.

    A miałaś jakieś dodatki do transferu od dr T., mam na myśli steryd, acard, itp? Coś, co zwykle ginekolog prowadzący włącza bez większych wskazań? Czy dr T. ma takie podejście, że nie włączamy dodatków i podchodzimy skromnie? Pytam bo rozważam zmianę lekarza na dr T. właśnie :)

    👩🏻
    35 lat, PCOS; AMH 6.82; niedoczynność tarczycy
    🧑🏻
    39 lat, MSOME 0% plemników pierwszej klasy, 1% plemników drugiej klasy; ruchliwość i ilość poniżej normy

    2021 - rozpoczęcie starań
    11.23 - histeroskopia (stan zapalny endometrium)
    2.24 - punkcja (27 🥚 pobrano -> 21 🥚 zapłodniono -> powstało 8 ❄️ -> embrace dla połowy); hiperstymulacja

    ❄️2 zdrowe 6AB & 5AB
    ❄️4 nieprzebadane, 1 nieinformatywny

    15.04.2024 - transfer ❄️ 6AB (atosiban, acard, neoparin, metypred) - beta 0 💔
    29.07.2024 - transfer ❄️ 4AB (acard, neoparin, encorton, embryo glue) - cb 💔
    28.08.2024 - transfer ❄️ 5AB (acard, neoparin, encorton, intralipid, accofil, relanium, UTM):
    6 dpt beta 42,2;
    8 dpt beta 99,1 (+124%)
    10 dpt beta 269 (+171%),
    12 dpt beta 869 (+223%)
    14 dpt beta 2352 (+171%)
    26 dpt CRL 0,73cm, jest 💓
  • dorkaaa Koleżanka
    Postów: 46 45

    Wysłany: 17 czerwca, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate@@ wrote:
    A miałaś jakieś dodatki do transferu od dr T., mam na myśli steryd, acard, itp? Coś, co zwykle ginekolog prowadzący włącza bez większych wskazań? Czy dr T. ma takie podejście, że nie włączamy dodatków i podchodzimy skromnie? Pytam bo rozważam zmianę lekarza na dr T. właśnie :)
    tak, pod tym względem uważam że ma takie ok podejście. Dodał mi minimalny steryd bez wskazania, acard i heparyne już przed transferem, i do tego dodał Embroglue. Z mojej strony poprosiłam go o większą heparynę, i o coś na adenomiozę czyli duże skurczę - akurat to nie chciał mi dać, twierdził, ze niepotrzebnie wymyślam. Sama od siebie dodałam różne rzeczy przeciwskurczowe czyli magnez, nospe, scopolan czopki i do tego jeszcze taki homeopatyczny proszek z niemiec polecany na grupach. Co do dr T jak najbardziej mogę polecić chociaż tak jak mówie, i tak sama trzymałam ręke na pulsie :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca, 17:46

    Kate@@ lubi tę wiadomość

    endometrioza, adenomioza, macica mięśniakowata, MTHFR hetero i PAI homo, hashimoto, hiperprolaktynemia czynnościowa

    1.03 - punkcja -> 20 pęcherzyków ->9 komórek -> 8 prawidłowych zapłodnionych ->❄️❄️❄️❄️4 x 4AA + ❄️ 4BB
    23.04 - FET blastki 4AA z embryoglue:
    4dpt ⏸️
    6dpt beta 78,2, prog 13,38
    9dpt beta 372, prog 17
    13dpt beta 1676, prog 33
    15dpt beta 3269, prog 30
    20dpt beta 11771, prog 23
    20dpt -> doszczepienie APC 💉
    23dpt -> pierwsze USG😍 CRL=0,35cm+ migające💓
    8t0d - CRL 1,65cm 💓
    12t0d - prenatalne+nifty - niskie ryzyko, bedzie synek❣️
    23t3d - 607 g kawalera 💓

    preg.png
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2316 1313

    Wysłany: 17 czerwca, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate@@ wrote:
    Cykl ten odpuściłam. Wizyta u Sydora w środę, w klinice na początku lipca. Nie wiem jak to z tym allo będzie, nie chciałabym iść w szczepienia czy immunoglobuliny po pierwszym transferze, będę chciała próbować kilka razy zanim odpalę gruby kaliber. Włączyć jakieś półśrodki. O ile takie są…

    Spokojnie. Jak będziesz na wizycie u dr S. powiedz mu o swoich obawach, o tym że nie chcesz szczepień czy iść w drogie immunoglobuliny.
    Może nie jest tak źle jak myślisz. Ja patrząc na swoje wyniki myślałam, że jest jakiś dramat, po czym okazało się że nie ma takiej dużej tragedii jak myślałam. Będzie dobrze 💪


    Jeżeli chodzi o dr T. nie miałam z nim kontaktu więc się nie wypowiem. Ale jeżeli chodzi o samą immunologie. Zazwyczaj idzie się w tym kierunku jak dochodzi do poronień, albo transfery przebadanych zarodków się nie udają. I wszystko inne zostało wykluczone. Taka jest przyjęta z tego co widziałam droga. I faktycznie jak masz dużo zarodków to może warto spróbować bez obstawy leków 🤔

    Chociaż w moim wypadku wydaję mi się, że może gdybym była od samego początku obstawiona lekami, może nie musiałabym przejść tej trudnej drogi z in vitro 🤷 bo u mnie leżał problem w immunologii. W każdym razie musicie z partnerem przedyskutować jaką drogę wybierzcie. Kciuki mocno zaciśnięte 🤞

    💓 39+0

    age.png
  • Wiedzmin Koleżanka
    Postów: 55 36

    Wysłany: 17 czerwca, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    drSylwia wrote:
    Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było i nie udało mi się wszystkiego nadrobić, więc jeśli zdubluje temat to przepraszam.
    Chciałam zapytać jak się zapatrujecie na to, że będąc w programie nie można nic dopłacać? Będziecie z niego korzystać na ślepo bez dodatkowych badań, znakowania plemników, badań genetycznych embryoglue itd? Czy jednak wolicie zapłacić za całość i mieć to wszystko zrobione? 🤔

    Mam ogromny dylemat czy przystępować do programu czy nie...

    Przecież klej i inne rzeczy są refundowane :)

  • Ścigacz Autorytet
    Postów: 393 406

    Wysłany: 18 czerwca, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    drSylwia wrote:
    Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było i nie udało mi się wszystkiego nadrobić, więc jeśli zdubluje temat to przepraszam.
    Chciałam zapytać jak się zapatrujecie na to, że będąc w programie nie można nic dopłacać? Będziecie z niego korzystać na ślepo bez dodatkowych badań, znakowania plemników, badań genetycznych embryoglue itd? Czy jednak wolicie zapłacić za całość i mieć to wszystko zrobione? 🤔

    Mam ogromny dylemat czy przystępować do programu czy nie...


    A ja widzę w twojej stopce, że badania genetyczne zarodków masz?

    A kleje są refundowane.

    Więc skąd te obawy?

    Ja mam 3 zarodki i wykorzystuje je w tym roku wszystkie, chyba że się uda to wtedy produkcję już zamykam ;]

    ROK 2024
    Powrót po rodzeństwo dla Leona!! 💪💪

    19.08 TRANSFER 💪❤️
    5dpt ⏸️
    7 dpt ⏸️
    9 dpt ⏸️
    11dpt beta 193
    14dpt 950
    16dpt 2241 💪💪❤️
    23dpt krwotok/szpital beta 21700
    27dpt mamy serduszko ❤️❤️💪 walcz maluchu ❤️

    Chwilo trwaj...

    ❄️❄️ jeszcze na wakacjach




    Starania: 4 lata
    20.11.2021 pierwsza wizyta w klinice InviMed Wrocław
    On35: azospermia i bezplodnosc
    Ja33: kariotyp Trisomia XXX- super women, 1 AMH.

    Lipiec 2022 punkcja:
    7 oocytów
    2 zarodki
    Badania genetyczne ❌️

    Wrześnień 2022
    Podejście nr 2

    Listopad 22
    Punkcja na nowych lekach, pobrano 11 oocytów, 6 zaplodnionych, 4 dotrwały do 5 doby ❤️💪💪

    Grudzień 2022
    bombelek na święta ❤️
    08.12.2022 transfer 4AA + embryoglue
    12dpt beta 229
    14dpt 627
    20dpt 5786
    33dpt serducho jak dzwon 11,9 mm❤️❤️

    chwilo trwaj ❤️

    18.08.2023 synol na świecie przez CC, 4360g, 58 cm długości 💙❤️
  • fidorka144 Ekspertka
    Postów: 250 84

    Wysłany: 18 czerwca, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pączusiowa wrote:
    Ja korzystam z kliniki invimed wroclaw, polecam dr Trzeciaka
    Mogłabyś coś więcej o nim napisać? Chętnie się dowiem :))

    styczeń 2021 rozpoczęcie leczenia w invimed Wrocław dr. T
    30.03 IUI - nieudane

    Nieprawidłowy kariotyp u męża - translokacja chromosomu 15 i 21.
    AMH 1,86

    6.01.22 - start stymulacji Gonal-F 225💪🏻
    24.01.22 - mamy 6 blastek!
    2.03.22 - wyniki badań genetycznych: 3 zarodki całkowicie zdrowe💪🏻
    kwiecień - transfer blastocysty♥️ - ciąża biochemiczna :(
    Histeroskopia - jama macicy ok, wycinki ok.
    sierpień - transfer nieudany, została 1 ❄️
  • NovaS Przyjaciółka
    Postów: 145 44

    Wysłany: 18 czerwca, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey ,
    Mieliście zalecaną Heparynę od transferu i w jakich ilościach/jednostkach?

    Dzisiaj miałam konsultacje prze transferem w CH I mi powiedział że 40mg/o,4ml to jest za duża dawka na moją wagę - 50kg i to bardzo duże ryzyko- rekomendacje były od lekarza z PL.

    Wielkie dzięki za info!

  • dorkaaa Koleżanka
    Postów: 46 45

    Wysłany: 18 czerwca, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaS wrote:
    Hey ,
    Mieliście zalecaną Heparynę od transferu i w jakich ilościach/jednostkach?

    Dzisiaj miałam konsultacje prze transferem w CH I mi powiedział że 40mg/o,4ml to jest za duża dawka na moją wagę - 50kg i to bardzo duże ryzyko- rekomendacje były od lekarza z PL.

    Wielkie dzięki za info!
    ja biorę 60mg przy wadze 58, lekarz prowadzacy w klinice narzekał ale miałam takie zalecenia od hematologa i poprzedniego ginekologa z mediconceptu we wrocku. Nawet przez pewnien okres przy staraniach naturalnych brałam 80mg.

    endometrioza, adenomioza, macica mięśniakowata, MTHFR hetero i PAI homo, hashimoto, hiperprolaktynemia czynnościowa

    1.03 - punkcja -> 20 pęcherzyków ->9 komórek -> 8 prawidłowych zapłodnionych ->❄️❄️❄️❄️4 x 4AA + ❄️ 4BB
    23.04 - FET blastki 4AA z embryoglue:
    4dpt ⏸️
    6dpt beta 78,2, prog 13,38
    9dpt beta 372, prog 17
    13dpt beta 1676, prog 33
    15dpt beta 3269, prog 30
    20dpt beta 11771, prog 23
    20dpt -> doszczepienie APC 💉
    23dpt -> pierwsze USG😍 CRL=0,35cm+ migające💓
    8t0d - CRL 1,65cm 💓
    12t0d - prenatalne+nifty - niskie ryzyko, bedzie synek❣️
    23t3d - 607 g kawalera 💓

    preg.png
  • Paulcia1988 Przyjaciółka
    Postów: 144 28

    Wysłany: 18 czerwca, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za tak liczne odpowiedzi o dr T.
    Faktycznie, spróbujemy bez Accofilu na początku, aczkolwiek to też zależy ile zarodków uda nam się uzyskać.
    Bo jeśli nie będzie ich dużo , zostanę np.z jednym czy dwoma to nie wiem czy nie chciałabym skorzystać wtedy ze wszystkiego co mam zlecone z immunologii żeby jednak zminimalizować ryzyko że się nie uda i nie mieć do siebie później pretensji.
    Pretensji, że nie spróbowałam wszystkiego co mogłam.
    Ale to zobaczymy po punkcji ile się uda zapłodnić i ile z tego będzie zarodków.
    A powiedzcie mi proszę tzn . napiszcie czy relanium miałyście może do transferu w klinice zlecone albo same brałyście?
    Czytałam, że przeciwdziała ten lek skurczom macicy.
    Ja się boję bo jestem po ciąży pozamacicznej i chciałabym żeby zarodek został na miejscu a nie powędrował gdzieś gdzie nie powinien.
    Wiem , że przy refundacji nie będzie można skorzystać z atosibanu prawdopodobnie.
    Ale czy relanium by można było brać, ciekawe.
    Co jeszcze polecałybyście przeciw skurczom macicy?

    AMH 2,5
    Brak jednego jajowodu
    Drugi niesprawny

    2021- ciąża pozamaciczna
    2022- poronienie samoistne 5 TC

    Kariotypy ok
    Stan przedcukrzycowy

    Mąż
    Wyniki nasienia słabe
    Podwyższony stres oksydacyjny
    Reszta ok
  • Cari09 Ekspertka
    Postów: 155 81

    Wysłany: 18 czerwca, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dorkaaa wrote:
    jak ja do niego przyszłam na pierwszą wizytę też się śmiał pod nosem, że ja już wchodze w zalecenia paśnika a jeszcze nie robiłam invitro. Tyle, że ja wolałam być dobrze zdiagnozowana wcześniej, zwłaszcza, że jeszcze u samego dr T. leczyłam się po tej wizycie rok bez ivf. Łącznie 4 lata, i ostatecznie podeszłam do ivf. Na własne ryzyko jestem po szczepieniach limfocytami, chociaż dr T był dużym przeciwnikiem, tak samo z heparyną, zalecał mi mniejszą dawkę niż inni, ale zgodził się zwiększyć. Nie o wszystkim mu mówiłam, dużo rzeczy dodałam sama i może dzięki temu pierwszy transfer udany :) pojechałam też na doszczepienia już w ciąży, wszystko rozwija się prawidłowo. Myślę, że to zależy od podejścia jakie masz. Jak będziesz miała dużo zarodków, masz czas to próbuj z mniejszą liczbą leków bo to nic przyjemnego. Ja stawiałam wszystko na jedną kartę z moim 4 cm mięśniakiem, kilkoma mniejszymi i endometriozą, czyli wszystkim tym co podczas stymulacji i każdego transferu sztucznego karmi się i rośnie hormonami, które w siebie ładujemy. Miałam świadomość, że pierwsze moje podejście jest tak na prawdę chyba jedynym, bo w innym przypadku mięśniak będzie już za duży i nie pozwolą mi podejść do kolejnego transferu bez operacji a więc wyłączy mi to starania na kolejne kilka dobrych miesięcy. Każdy ma inną historię, ale ja jestem zdania, że warto jest brać pod uwagę zalecenia kilku lekarzy a nie tylko jednego.

    Hej:) mam do Ciebie parę pytań, wyslalam zaproszenie na priv. Jeśli miałabyś chwilkę to będę bardzoo wdzięczna:)

    dorkaaa lubi tę wiadomość

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8939 7729

    Wysłany: 18 czerwca, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NovaS wrote:
    Hey ,
    Mieliście zalecaną Heparynę od transferu i w jakich ilościach/jednostkach?

    Dzisiaj miałam konsultacje prze transferem w CH I mi powiedział że 40mg/o,4ml to jest za duża dawka na moją wagę - 50kg i to bardzo duże ryzyko- rekomendacje były od lekarza z PL.

    Wielkie dzięki za info!

    Standardowo biorę 0,4 ale okresowo brałam 0,6. 50 kg wagi.
    Dobrego acard 150

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8939 7729

    Wysłany: 18 czerwca, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula na skurcze scopolan i magnez w dużych dawkach.
    Relanium nie brałam bo pracuje umysłowo i jeżdżę autem więc nie bardzo. Jednych trochę otumania, innych wcale. Jak miałaś możliwość ogarnąć sobie receptę i odpoczywać to czemu nie 👍

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Cari09 Ekspertka
    Postów: 155 81

    Wysłany: 18 czerwca, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Paula na skurcze scopolan i magnez w dużych dawkach.
    Relanium nie brałam bo pracuje umysłowo i jeżdżę autem więc nie bardzo. Jednych trochę otumania, innych wcale. Jak miałaś możliwość ogarnąć sobie receptę i odpoczywać to czemu nie 👍

    Ewa, ile mg/dzień przyjmowałaś magnezu?

  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8939 7729

    Wysłany: 18 czerwca, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cari09 wrote:
    Ewa, ile mg/dzień przyjmowałaś magnezu?

    Jakoś 600-800 mg

    Czasami 3x200 ale na początku i 4x200
    A scopolanu różnie ale sporo.
    Po transferze dostałam skurczy brzucha aż mnie skręcało z bólu i dostawałam gęsiej skórki, jadłam garściami. Później miałam sraczkę roku, z godzinę na kiblu spędziłam, a nagle jak ręką odjął i poszłam na pizzę.
    Ale wtedy prochy garściami jadłam bo nie wiedziałam skąd ten ból brzucha.

    Cari09, Sunnshinee lubią tę wiadomość

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Santi_14 Autorytet
    Postów: 2200 1666

    Wysłany: 18 czerwca, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam wyniki CD138 - czysto! Także teraz załatwiam skierowanie na szczepienia i będziemy się umawiać ☺️ coś się ruszyło:):):)

    Lilithgirl, Cari09, Felicita, Kate@@, Ewa89_89, Moncik, Osa 🐝, Sunnshinee lubią tę wiadomość

    Adaś ❤️ 20.06.2021

    01.2020 pierwsza procedura IVF ❌ Polmedis Wrocław
    09.2020 druga procedura IVF ✅ Angelius Katowice

    START - powrót po rodzeństwo 💪🏻💪🏻✊🏻
    09.2023 trzecia procedura IVF Invimed Wrocław 🍀🤞🏻
    29.09 - punkcja -> ET 2x8A, FET4AA, FET4BB, ❄️❄️2x8A
    02.10.23 - ET 2 zarodków 8A -> ❌
    04.12.23 - FET 4AA -> ❌
    27.02.24 - FET 4BB ❌

    23.04.24 - wizyta immuno Paśnik
    Ana1✅Cytokiny✅ Cross mach✅ AlloMLR 0%❌ -> Szczepienia

    28.05 histeroskopia+ CD138 -✅

    Szczepienia limfocytami męża strat
    22.07 I ✅
    12.08 II ✅
    02.09 III ✅
‹‹ 1163 1164 1165 1166 1167 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ