X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • Baby89 Przyjaciółka
    Postów: 144 30

    Wysłany: 11 maja 2021, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie odnośnie badania immunofenotypu. Wlasnie przygotowuje sie do punkcji, tzn aktualnie jestem na etapie wyciszania jajników, wlasnie kończę blistrze tabletek antykoncepcyjnych. Na forum wyczytałam że badanie to powinno zrobic sie w drugiej fazie cyklu, Ok 5-7 dni po owulacji. Myślicie, że mogę zrobic to badanie biorąc tabletki antykoncepcyjne czy to sie automatycznie wyklucza?

    Ona- 32 lat
    On- 33 lata

    -Styczeń 2019- rozpoczęcie starań naturalnych
    Klinika w Niemcach :
    -Październik 2020- nieudane IUI
    -Listopad 2020- nieudana IUI
    -Grudzień 2020- nieudana IUI
    -Styczeń 2021- nieudane IUI
    Zmiana kliniki Invimed Wrocław:
    - Czerwiec 2021- punkcja-pobrano 18 dojrzałych pęcherzyków- mamy dwie blastocysty 4 BB, 4BB ❄️❄️
    - Lipiec 2021- transfer blastocysty - beta <0,5 😢
    - Październik 2021- transfer blastocysty- beta 2,4 😢
    Zmiana kliniki- Czechy:
    - czerwiec 2022- transfer blastocysty
    26.07 ❤️
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 11 maja 2021, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karlita7 wrote:
    Kochane, bardzo mi przykro dzielić się z wami dobrym informacjami czytając wpisy.. mocno wam kibicuję i nie poddawajcie się!
    U mnie beta dzis 175... więc taka sytuacja
    Sciskam was i nie konca się potrafię cieszyć jak i innych nie jest tak różowo jak u mnie.

    Ale super gratulacje !!! Na jakim cyklu miałaś transfer ?

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Myszka87 Ekspertka
    Postów: 176 266

    Wysłany: 12 maja 2021, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kama1988 wrote:
    Dziewczyny kończy mi się Utrogestan, myślicie ze receptę załatwię mailowo czy konieczna będzie wizyta?
    Ostatnio mi wystawiała e receptę koordynatorka.

    In vitro start 2021
    28.04.2021 punkcja mamy 1 ❄4 BB
    23.06.2021 Transfer❄
  • Toja35 Ekspertka
    Postów: 127 115

    Wysłany: 12 maja 2021, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ktoras z Was stosowała krem dopochwowy GYNAZOL? Jakieś skutki uboczne miałyscie, boje sie brac cokolwiek 😰to jakaś paranoja...

    Wczensiej 35latka

    Ona 37
    On 39

    Morfologia 0%
    Amh 1
    Imsi ❄️❄️
    Drugi transfer udany ❤️
    🤰🍭
    5djygzu35bgm7ev4.png
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 12 maja 2021, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak szybko po punkcji spada estradiol? Mój estradiol to 5100ng/ml plus dziś ovitrelle które pewnie jeszcze podniesie wynik .. strasznie boje się hiperki :( długo dochodziliście do siebie przy odroczonym transferze ?

    Dodatkowo czy któraś z was w trakcie procedur zaszczepiła się na covid? Myśle czy się nie zaszczepić przed próba transferu. Jak pytałam dr Ż co myśli w sumie nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2021, 15:24

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 12 maja 2021, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    jesteście wszystkie skarbnica wiedzy dlatego proszę podpowiedzcie.
    Może i to głupie pytanie ale już chyba za dużo myśle, a tabletek antykoncepcyjnych nie brałam z 15 lat.
    A zagwozdka brzmi następująco- dr Ż przepisał mi tab regulon, ale mam brać je tylko do końca tego tygodnia czyli tylko przez 2 tygodnie. Zostanie mi jeszcze tabletek na 7 dni.
    Czy jak je odstawię w niedziele, to powinnam spodziewać się okresu po przerwaniu tabletek? Skróci mi się cykl? Jak brałam dawno temu, to po skończonym opakowaniu się pojawiał a teraz jeśli przerwę po 2 tygodniach?
    Staram się mniej więcej powiedzieć w pracy kiedy chce wolne na punkcję, ale teraz już zgłupiałam czy jak przerwę tabletki to czy okres nie przyjdzie szybciej?
    Czy zacząć stymulację od tego krwawienia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2021, 18:12

  • Karlita7 Przyjaciółka
    Postów: 84 142

    Wysłany: 12 maja 2021, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kochane, dziś beta 596 ! także oficjalnie już : UDAŁO SIĘ!!!

    UlaFalka, Mayu85, Nasza historia, parviflora, Kama1988, AGAaa, Kejtusia, Alicja1105, Mania12, Jaszczureczka, Umka lubią tę wiadomość

  • Alicja1105 Autorytet
    Postów: 820 1042

    Wysłany: 12 maja 2021, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Cześć dziewczyny,
    jesteście wszystkie skarbnica wiedzy dlatego proszę podpowiedzcie.
    Może i to głupie pytanie ale już chyba za dużo myśle, a tabletek antykoncepcyjnych nie brałam z 15 lat.
    A zagwozdka brzmi następująco- dr Ż przepisał mi tab regulon, ale mam brać je tylko do końca tego tygodnia czyli tylko przez 2 tygodnie. Zostanie mi jeszcze tabletek na 7 dni.
    Czy jak je odstawię w niedziele, to powinnam spodziewać się okresu po przerwaniu tabletek? Skróci mi się cykl? Jak brałam dawno temu, to po skończonym opakowaniu się pojawiał a teraz jeśli przerwę po 2 tygodniach?
    Staram się mniej więcej powiedzieć w pracy kiedy chce wolne na punkcję, ale teraz już zgłupiałam czy jak przerwę tabletki to czy okres nie przyjdzie szybciej?

    Jesli masz przepisane na 2 tyg.i odstawisz to powinnas dostac okres po ok 3 dniach.Przynajmniej u mnie tak bylo jak bralam regulon przed cala procedurą.

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    ×Nieprawidłowy kariotyp

    1 Procedura(4 pobrane,3 zaplodnione)
    I 2020 ET 😔
    VI 2020 FET😔

    2 Procedura (8 pobranych,8 zapłodnionych)
    VIII 2020 ET😔
    X 2020 FET😔

    3 Procedura (5 pobranych,2 zapłodnione)
    II 2021 ET 🥰
  • Karlita7 Przyjaciółka
    Postów: 84 142

    Wysłany: 12 maja 2021, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Ale super gratulacje !!! Na jakim cyklu miałaś transfer ?
    Jatosia, nie wiem:( jaki to jest naturalny a jaki sztuczny ? miałam puncję 5.03 i odroczony transfer o dwa cykle do 28.04
    Nie wiem bo pierwszy raz miałam invitro, ale chyba sztuczny?

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 12 maja 2021, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja1105 wrote:
    Jesli masz przepisane na 2 tyg.i odstawisz to powinnas dostac okres po ok 3 dniach.Przynajmniej u mnie tak bylo jak bralam regulon przed cala procedurą.
    Dziękuje za odp ;) czyli od tego szybszego krwawienia od 2 dnia okresu już zaczynam ze stymulacja?
    Naczytałam się na googlach, ze to może być krwawienie po odstawieniu, a nie właściwa miesiączka i zgłupiałam.

  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 12 maja 2021, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza historia wrote:
    Dziękuje za odp ;) czyli od tego szybszego krwawienia od 2 dnia okresu już zaczynam ze stymulacja?
    Naczytałam się na googlach, ze to może być krwawienie po odstawieniu, a nie właściwa miesiączka i zgłupiałam.

    Ja tez miałam Regulon przez 2 tyg od Ż, po 3 dniach od odstawienia pojawiła sie miesiączka. Nie wnikasz czy krwawienie po odstawieniu czy miesiączka - jak jest krew znaczy miesiączka. Zasada jest taka jak wstajesz rano i jest krew to liczysz jako 1 dc, jeśli później - u mnie było to jakoś po 12 po południu lekarz kazał liczyć 1 dc na kolejny dzień i stymulacja na nastepny (normalnie powiedzielibyśmy ze 3 dzień ale przez miesiączkę później niż rano to tak naprawdę drugi dzień) 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2021, 19:10

    Nasza historia lubi tę wiadomość

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Jatosia Autorytet
    Postów: 726 418

    Wysłany: 12 maja 2021, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karlita7 wrote:
    Jatosia, nie wiem:( jaki to jest naturalny a jaki sztuczny ? miałam puncję 5.03 i odroczony transfer o dwa cykle do 28.04
    Nie wiem bo pierwszy raz miałam invitro, ale chyba sztuczny?

    Jeśli miałaś transfer na własnej owulacji to naturalny a jak brałaś estrofem od 2dc to sztuczny 🙂

    Badania ok ✅ nasienie ok ✅ owulacja co m-c✅ Niepłodność idiopatyczna
    2019 pierwsza procedura 3 blastki
    3AA, 4AA, 5AA - 2 x beta 0, 1 x poronienie 7tc krwiak
    2021 druga procedura 4 blastki 3AA, 4AA 3x beta 0, 1x cb
    Badania immunologiczne
    Kir AA, skopane cytokiny
    Zalecenia: encorton, accrofil, heparyna
    2023 trzecia procedura spdek AMH 0,6 i marne komórki 0 blastek
    Reprofit KD
  • Izabelkax3 Znajoma
    Postów: 21 6

    Wysłany: 12 maja 2021, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karlita7 wrote:
    kochane, dziś beta 596 ! także oficjalnie już : UDAŁO SIĘ!!!

    Ale super gratulacje !
    Do jakiego lekarza chodzisz ?

    Ja do doktora Ż, dzisiaj biorę 7 dzień Estrofem w piątek jadę na kontrole i jeśli będzie dobrze to już niedługo transfer 😍 Punkcję miałam 19.03 ale transfer był odroczony ze względu na wysoki estradiol.

    Tez jest to moje pierwsze podejście.

    Kejtusia lubi tę wiadomość

  • Nasza historia Autorytet
    Postów: 803 388

    Wysłany: 12 maja 2021, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Ja tez miałam Regulon przez 2 tyg od Ż, po 3 dniach od odstawienia pojawiła sie miesiączka. Nie wnikasz czy krwawienie po odstawieniu czy miesiączka - jak jest krew znaczy miesiączka. Zasada jest taka jak wstajesz rano i jest krew to liczysz jako 1 dc, jeśli później - u mnie było to jakoś po 12 po południu lekarz kazał liczyć 1 dc na kolejny dzień i stymulacja na nastepny (normalnie powiedzielibyśmy ze 3 dzień ale przez miesiączkę później niż rano to tak naprawdę drugi dzień) 🙂
    Dzięki kochana! Już wszystko wiem ;)
    To teraz punkcja wyjdzie w całkiem innym terminie niż podejrzewałam, muszę poprzekładać w pracy.
    Dobrze, ze można tutaj się wszystkiego dowiedzieć, bo na wizytach u lekarza czasami rozum odbiera.
    Równie dobrze co poniektóre mogłyby być asystentkami ginekologów albo recepty przepisywać 🙂

  • Karlita7 Przyjaciółka
    Postów: 84 142

    Wysłany: 12 maja 2021, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jatosia wrote:
    Jeśli miałaś transfer na własnej owulacji to naturalny a jak brałaś estrofem od 2dc to sztuczny 🙂
    Brałam estrofem czyli sztuczny:)

  • Karlita7 Przyjaciółka
    Postów: 84 142

    Wysłany: 12 maja 2021, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelkax3 wrote:
    Ale super gratulacje !
    Do jakiego lekarza chodzisz ?

    Ja do doktora Ż, dzisiaj biorę 7 dzień Estrofem w piątek jadę na kontrole i jeśli będzie dobrze to już niedługo transfer 😍 Punkcję miałam 19.03 ale transfer był odroczony ze względu na wysoki estradiol.

    Tez jest to moje pierwsze podejście.
    Izabelka, do doktora Krzysia Ż tak jak Ty, trzymam za Ciebie mocno kciuki zatem zeby Tobie tez sie udało
    Z doktorem pisaliśmy smsy, widać że jest mega dumny i szczęśliwy, napisałam mu ze go wyściskam na wizycie kontrolnej 28.05 :) mega lekarz!!

  • Toja35 Ekspertka
    Postów: 127 115

    Wysłany: 12 maja 2021, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje Waszej rady, bylam ostatnio u lekarza, z mala wszystko ok, od samego początku, biore akard oraz heparyne, heparyne mam brac caly czas, ale doktor mowi ze juz moge odstawić akard. Czy jesli odstawie akard a nadal bede brala heparyne to moge czuc sie bezpiecznie, czy te dwa leki maja odrebne działanie? Jak zwykłe na wizycie nie zapytalam o to, co o tym sądzicie, jak tam u Was jest z akardem i heparyną?

    Wczensiej 35latka

    Ona 37
    On 39

    Morfologia 0%
    Amh 1
    Imsi ❄️❄️
    Drugi transfer udany ❤️
    🤰🍭
    5djygzu35bgm7ev4.png
  • Mayu85 Autorytet
    Postów: 784 965

    Wysłany: 13 maja 2021, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez mam powiedziane ze mam brac do konca heparyne a o acardzie jeszcze nie rozmawialam z lekarka czy tez do konca czy bedziemy pozniej odstawiac, narazie schodze ze sterydu i o jednego besinsa i luteine mi zmniejszyla

    ❌AMH 0,51
    ❌Torbiele endometrialne
    ❌Czynnik męski
    Wskazanie do IVF 2017/18
    1. Podejscie icsi styczen 2019🔸️4 komórki, brak oocytów.😏
    2. podejscie do AZ 2020🔸️Transfer 11.07.2020 dwa mrożaki ❄❄ (FET 3dniowce) Beta 0,2 😒-nieudany transfer
    3. Kolejne podejscie do AZ
    mamy 3 zarodki❄❄❄, dwa 3dniowce i jedna blastka 4AB
    🔹️Transfer FET 23.11.2020 Dwa 3dniowce ❄❄-drgnela beta-ciaza biochemiczna😔
    🌺III transfer FET 08.03.2021 🍀✊ blastka 4ab +embryoglue
    Test 8dpt druga wyrazna kreseczka
    I Beta 9dpt 102🍀✊
    II Beta 11dpt 242 🍀✊
    III Beta 14dpt 1138 🍀✊
    IV Beta 21dpt 19460 🍀✊
    29dpt mamy ❤ 🙏🍀✊
    37dpt 148bpm 💗 🍀✊
    51dpt 181bpm 💗🍀✊
    Nifty pro OK :) 🩰
    2.12.2021 👧 3560g 55cm🥰
    65205e2d92.png[/url]
  • PoliNadzieja Przyjaciółka
    Postów: 106 40

    Wysłany: 13 maja 2021, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, gratulacje dla wszystkich szczęśliwych i kciuki za czekające na wyniki :)

    Czy są tutaj może dziewczyny, które zostały w klinice ale zmieniły tylko lekarza? Zastanawiam się co robić, zastanawiam się czy zmienić może na dr T czy lepiej przenieść się do Poznania. Potrzebujemy nowego spojrzenia na nasz przypadek.

  • Toja35 Ekspertka
    Postów: 127 115

    Wysłany: 13 maja 2021, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mayu85 wrote:
    Ja tez mam powiedziane ze mam brac do konca heparyne a o acardzie jeszcze nie rozmawialam z lekarka czy tez do konca czy bedziemy pozniej odstawiac, narazie schodze ze sterydu i o jednego besinsa i luteine mi zmniejszyla

    Ja mam mieszane uczucia, bo z tego co widziałam większość dziewczynyn bierze do 35 tyg.

    Wczensiej 35latka

    Ona 37
    On 39

    Morfologia 0%
    Amh 1
    Imsi ❄️❄️
    Drugi transfer udany ❤️
    🤰🍭
    5djygzu35bgm7ev4.png
‹‹ 648 649 650 651 652 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ