X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną InviMed Wroclaw
Odpowiedz

InviMed Wroclaw

Oceń ten wątek:
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2321 1314

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejsunny wrote:
    A powiedziałabyś mi od razu gdzie szukać o tym informacji? I może jakieś tipy jeśli masz i chcesz się podzielić na całą tą procedurę.

    Jeżeli chodzi o dofinansowanie to wszystko jest napisane na ich stronie. Zazwyczaj kliniki dostają informację o dofinansowaniu od miasta na początku roku - styczeń, luty, marzec. Trzeba do nich zadzwonić i pytać kiedy rusza program, później pojawia się info i formularz zgłoszeniowy, który wypełniasz i wysyłasz. Liczy się kolejność zgłoszeń. Także najlepiej dowiedzieć się kiedy ruszają zapisy i tego przypilnować.
    Dofinansowanie wynosiło 5 tys. I ta kwota była odjęta od procedury, resztę trzeba było zapłacić.

    Do samej procedury wlicza się koszt:
    - konsultacji w trakcie stymulacji (plus badania hormonalne),
    - znieczulenie i konsultacja anestezjologa
    - punkcja
    - praca embriologa
    - metoda / sposób zapłodnienia (icsi, imsi, itd) najlepiej poczytać, która metoda jak wygląda i upierać się na bardziej skomplikowanej niż zwykłe ICSI. (Aby podjąć właściwą decyzję co do sposobu zapłodnienia, warto zrobić badanie nasienia MSOME 6600 i to badanie mówi embriologowi jaka jest morfologia plemników i jaka metoda zapłodnienia będzie wskazana, aby otrzymać jak najlepszej jakości plemniki, a później zarodki).
    - do obróbki nasienia można dodatkowo wykorzystać metodę fertile chip (poczytajcie sobie na spokojnie na czym polega metoda, jest polecana i dodatkowo płatna)
    - leki do stymulacja, ogólnie mówiąc wszyscy mają dofinansowanie do nich, chyba że masz skończone (chyba) 40 lat i Twoje Amh jest niskie. Dofinansowanie na leki obejmuje podejście do 3 procedur. Bez tego leki są bardzo, bardzo drogie
    - koszt witryfikacji zarodków lub też komórek jajowych (czyli potocznie mówiąc mrożenie)
    - koszt przechowywania (rok) komórek lub zarodków
    - kolejny koszt to transfer świeży/mrożony
    - i jeżeli ktoś ma wskazania lub chce można badać zarodki i to również dodatkowy koszt. O tym lekarza trzeba wcześniej poinformować, że chce się badać zarodki bo wtedy inaczej trochę wygląda hodowla.
    🤔 I z kosztów, które trzeba brać pod uwagę chyba wszystko.

    Jeżeli chodzi o transfer, trzeba wliczyć wizyty przed, badania hormonów plus leki (w zależności od pomysłu na cykl, czy sztuczny czy naturalny)
    I dodatki do transferu: UTM EG (lepsza wersja kleju), czasem nacinają, ale to chyba tylko 3 dniowe🤔 i o ile są wskazania immunologiczne to kroplówki z intralipidem lub kroplówka z atosibanem (jest to lek, który się podaję przed transferem i po transferze, ma na celu zniwelować wszelkie skurcze macicy).

    Co do badań.
    -podstawy: tsh, krzywa cukrowa i insulinowa (3 stopniowa), homocysteina, kwas foliowy, wit d3, hormony, amh, kariotypy(można wykonać na NFZ)

    - coś więcej: badania genetyczne w kierunku trombofilii (najtaniej na testdna) to jest ważne, bo czasem mutację przyczyniają się do poronień lub do problemów z zagnieżdżeniem się zarodka. A wystarczy włączyć acard lub heparynę i witaminy z grupy B w formie metylowanej
    - kiry
    - cd 56 (poziom komórek nk w macicy, badanie robi się w 2 połowie cyklu, w czasie kiedy mógłby zarodek się zagnieżdżać) i cd 138 (stan zapalny endo, badanie nie na znaczenia kiedy wykonasz)

    Jeżeli chcesz iść w kierunku immunologii, ale to w momencie kiedy nie dochodzi do zagnieżdżenia, albo występują nawykowe poronienia. W ten kierunek idzie się później bo badania są bardzo drogie, długo się czeka na wynik i trzeba złapać termin do specjalisty.

    I tu już badania:
    - test IMK i test CBA
    - ana 1,2,3
    - kiry

    Więcej badań przed wizytą u immunologa nie warto robić, lepiej poczekać na konsultacje i jak czegoś braknie to dr zleci.

    Polecani to dr Paśnik, dr Malinowski (Łódź), dr Sydor (Kraków) - polecam, nie czekałam długo na wizytę (pierwsza osobista), dobry kontakt i dr dał mi zalecenia pod względem immunologicznym do transferu, a teraz dalej mnie prowadzi. Bardzo sympatyczny i konkretny, wszystko tłumaczy.

    Wybaczcie za tak długi wpis to taki duży skrót informacji, które zdobyłam na forum i później weryfikowałam z lekarzami. I jak transfer się czasem nie udaję to może być okrutna statystyka lub problem jest gdzieś głębiej. Grunt to się nie poddawać i mieć plan b💪😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2023, 21:55

    Kate@@, Felicita, Hejsunny, Moncik, Ewa89_89 lubią tę wiadomość

    💓 39+0

    age.png
  • WannaBe Autorytet
    Postów: 545 731

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa 🐝 wrote:
    Łukasz Mizera - Gynemedica
    Nie wiem jak z nim teraz jest, ale byłam w 2020 r i b. Dobrze wspominam wizytę. Pełną godzinę mi poświęcił, pełen wywiad, pełne badanie tarczycy itp. 🙂
    Też polecam dr Mizerę, przyjmuje też w Luxmedzie - zlecił sporo badań i potem wdrożył metę. Niestety, mojemu mężowi zalecił leki na zbicie prolaktyny, a okazało się że u niego podwyższony poziom to kwestia mikroprolaktyny i leków wcale nie trzeba było brać. 😞

    Co do dofinansowania - my załapaliśmy się w tym roku, polecam po prostu śledzić stronę kliniki, bo co roku informacja pojawia się na stronie w innym terminie - w 2022 zapisy były w marcu, a w 2023 wcześniej, w styczniu.

    Starania od 2018
    Ja: 30 lat, AMH 3.83-> 3.1 -> 2.38 ng/ml 😔
    IO, PAI-1, MTHFR heterozygotyczna
    HSG - ok ✔️
    Kariotyp prawidłowy ✔️
    Kir Bx, brak 3 DS-ów ❌
    Podwyższone CD56 ❌ - Medrol + Hydroxychloroquine
    CD138 - ok ✅

    Mąż: 33 lata, IO, asthenozoospermia
    2019: morfologia 2%,
    2021: morfologia 3%, MSOME 0%/1%, fragmentacja 30%
    2023: morfologia 4% , fragmentacja 24% 👏🏻,
    Kariotyp prawidłowy ✔️
    HLA-C - C1*07 ✔️

    🍷 1 IUI - 09.2021 - Aromek + Ovitrelle
    🍷 1 IVF-ICSI + ZyMot - długi protokół
    - 04.2022 - ET 8A, 4B ❌, 0 ❄️

    🍷 2 IVF-IMSI + Fertile Chip - nowa klinika - krótki protokół - 2x8A, ❄️ 4AA, 3BA
    - 10.2023 - ET 2x8A ❌
    - 05.2024 - FET + Embryoglue ❄️ 4AA ❌
    - 06.2024 - FET + Embryoglue ❄️ 3BA 💔 CB, beta 11dpt: 47.9, 13dpt: 47.4, 16dpt: 23.5
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 2617 3476

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate@@ wrote:
    Dzięki dziewczyny. Czekam jeszcze na wymazy bo myślę sobie, że może skoro jest stan zapalny to jest i jakieś cholerstwo. Jeśli będzie czysto w wymazach to może będę jechać z koksem 😘

    Też robiłam, nic mi nie dolegało, a miałam jakąś bakterię i braliśmy z mężem przez 3 dni jakieś antybiotyki i minęło 🙂 także jak wyjdzie jakieś pierunstwo to zwalcza szybko i cykl nie będzie stracony ✊🏼

    Kate@@ lubi tę wiadomość

    event.png

    👩🏽 🐕‍🦺 31
    immunologia ✔️genetyka ✔️
    04/2022 histeroskopia ✔️
    04/2022 drożność j. ✔️
    09/2023 laparo. L. Jajnik ✔️
    Ahm -2,8/ cykle 30-32 ✔️

    🧔🏻‍♂️30
    Morfologia 4 ✔️ genetyka ✔️
    Przeciwciała pp. 05/23 70%✖️10/23-> 36% ✔️

    INVIMED Wrocław
    💉ivf. 11/2023 ❄️❄️❄️

    27.12.2023 transfer ❄️🤍
    6dpt. ⏸️ beta: 25,4/8dpt. 83,8
    12dpt.551,00 /14dpt. 1385,00
    16dpt. 2773,00 /26dpt. ♡ 31649,00

    11+3 niskie ryzyko 6,04 cm ♥️
    17+0 227 g 👧🏻.
    23+3 połówkowe 695g
    33+5 2500 g
    36+5 3200 g 🩷

    39+1 👧🏻 4000g 56cm ☀️

    Ferie:❄️❄️
    🤰🏻 ♡
  • Kate@@ Autorytet
    Postów: 1168 1522

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jestem pod opieką endokrynologiczną dr Skalskiej i również polecam.

    Jak chodzi o dofinansowanie to dzwoniłam do koordynatorki jakieś dwa tygodnie temu w tej sprawie i mówiła, że na początku grudnia ma pojawić się wstępna informacja informująca o dacie zapisów. To było chwilę przed tym jak w sejmie zaczęto rozmawiać o Tak dla in vitro. Teraz zastanawiam się czy to samorządowe dofinansowanie wystartuje czy może samorządy nie będą chciały zużywać swoich środków wiedząc, że od połowy roku wejdzie rządowe. Zdaje się, ze trzeba czekać i zobaczyć czy coś ruszy u nas lokalnie.

    👩🏻
    35 lat, PCOS; AMH 6.82; niedoczynność tarczycy
    🧑🏻
    39 lat, MSOME 0% plemników pierwszej klasy, 1% plemników drugiej klasy; ruchliwość i ilość poniżej normy

    2021 - rozpoczęcie starań
    11.2023 - histeroskopia -> stan zapalny endometrium
    2.2024 - punkcja (27 🥚 pobrano -> 21 🥚 zapłodniono -> powstało 8 ❄️ -> embrace dla połowy); hiperstymulacja

    ❄️2 zdrowe 6AB & 5AB
    ❄️4 nieprzebadane, 1 nieinformatywny

    4.2024 - transfer ❄️ 6AB - beta 0 💔
    7.2024 - transfer ❄️ 4AB - cb 💔

    28.08.2024 - transfer ❄️ 5AB (acard, neoparin, encorton, intralipid, accofil, relanium, UTM):

    6 dpt bHCG 42,2; 8 dpt bHCG 99,1;
    10 dpt bHCG 269; 12 dpt bHCG 869;
    14 dpt bHCG 2352; 26 dpt CRL 0,73cm, jest 💓

    preg.png
  • Hejsunny Autorytet
    Postów: 403 247

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinaaa28 wrote:
    Dziewczyny,
    Mam pytanie. Kontrolnie wykonałam badania hormonalne. I wyszły mi podwyższone wyniki DHEA i testosteronu.. czy znacie /polecacie jakiegoś endokrynologa we Wrocławiu z którym mogę to skonsultować i który ewentualnie pokieruje mnie dalej?


    Ze swojej strony mogę polecić: Anna Hans-Wytrychowska

    Starania od: lipiec 2021
    👩
    ✔️KIR: BX., Kariotyp, AMH- 2,34 -> 1,82, Monitoring cyklu (2 lata)- 28-33 dni, Prolaktyna (utrzymywana lekami na niskim poziomie), sono-HSG, HSC, Trombofilia
    🏋️‍♀️ 🌱 🪡

    🧔‍♂️
    ✔️ Kariotyp, Nasienie: morfologia 7%, koncentracja 118,3 mln/ml, plemniki ruchliwe 76,5% (PR13,5%, PS48,9%, NP14%), NR23,5%, HOS 92%, plemniki żywe 92%, MLR, ANA2, p/c p.plemnikom
    🏋️‍♀️ 🌱

    18.12.2023 - IUI 1 -> ✖️
    16.01.2024 - IUI 2 -> ✖️

    09.08.2024 - punkcja -> 12 🥚-> 11 dojrzałych -> 6 zarodków (+5❄️oocytów)
    3x 4AA ❄️, 2x 4AB ❄️, 1x 4BB ❄️

    09.09.2024 - transfer ❄️ 4AA
    7dpt: beta 75,3, prog. 40,80
    9dpt: beta 185, prog. 72,6
    11 dpt: beta 462
    25 dpt: 3,98 mm (6+0) 💓
  • Hejsunny Autorytet
    Postów: 403 247

    Wysłany: 1 grudnia 2023, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka wrote:
    Jeżeli chodzi o dofinansowanie to wszystko jest napisane na ich stronie. Zazwyczaj kliniki dostają informację o dofinansowaniu od miasta na początku roku - styczeń, luty, marzec. Trzeba do nich zadzwonić i pytać kiedy rusza program, później pojawia się info i formularz zgłoszeniowy, który wypełniasz i wysyłasz. Liczy się kolejność zgłoszeń. Także najlepiej dowiedzieć się kiedy ruszają zapisy i tego przypilnować.
    Dofinansowanie wynosiło 5 tys. I ta kwota była odjęta od procedury, resztę trzeba było zapłacić.

    Do samej procedury wlicza się koszt:
    - konsultacji w trakcie stymulacji (plus badania hormonalne),
    - znieczulenie i konsultacja anestezjologa
    - punkcja
    - praca embriologa
    - metoda / sposób zapłodnienia (icsi, imsi, itd) najlepiej poczytać, która metoda jak wygląda i upierać się na bardziej skomplikowanej niż zwykłe ICSI. (Aby podjąć właściwą decyzję co do sposobu zapłodnienia, warto zrobić badanie nasienia MSOME 6600 i to badanie mówi embriologowi jaka jest morfologia plemników i jaka metoda zapłodnienia będzie wskazana, aby otrzymać jak najlepszej jakości plemniki, a później zarodki).
    - do obróbki nasienia można dodatkowo wykorzystać metodę fertile chip (poczytajcie sobie na spokojnie na czym polega metoda, jest polecana i dodatkowo płatna)
    - leki do stymulacja, ogólnie mówiąc wszyscy mają dofinansowanie do nich, chyba że masz skończone (chyba) 40 lat i Twoje Amh jest niskie. Dofinansowanie na leki obejmuje podejście do 3 procedur. Bez tego leki są bardzo, bardzo drogie
    - koszt witryfikacji zarodków lub też komórek jajowych (czyli potocznie mówiąc mrożenie)
    - koszt przechowywania (rok) komórek lub zarodków
    - kolejny koszt to transfer świeży/mrożony
    - i jeżeli ktoś ma wskazania lub chce można badać zarodki i to również dodatkowy koszt. O tym lekarza trzeba wcześniej poinformować, że chce się badać zarodki bo wtedy inaczej trochę wygląda hodowla.
    🤔 I z kosztów, które trzeba brać pod uwagę chyba wszystko.

    Jeżeli chodzi o transfer, trzeba wliczyć wizyty przed, badania hormonów plus leki (w zależności od pomysłu na cykl, czy sztuczny czy naturalny)
    I dodatki do transferu: UTM EG (lepsza wersja kleju), czasem nacinają, ale to chyba tylko 3 dniowe🤔 i o ile są wskazania immunologiczne to kroplówki z intralipidem lub kroplówka z atosibanem (jest to lek, który się podaję przed transferem i po transferze, ma na celu zniwelować wszelkie skurcze macicy).

    Co do badań.
    -podstawy: tsh, krzywa cukrowa i insulinowa (3 stopniowa), homocysteina, kwas foliowy, wit d3, hormony, amh, kariotypy(można wykonać na NFZ)

    - coś więcej: badania genetyczne w kierunku trombofilii (najtaniej na testdna) to jest ważne, bo czasem mutację przyczyniają się do poronień lub do problemów z zagnieżdżeniem się zarodka. A wystarczy włączyć acard lub heparynę i witaminy z grupy B w formie metylowanej
    - kiry
    - cd 56 (poziom komórek nk w macicy, badanie robi się w 2 połowie cyklu, w czasie kiedy mógłby zarodek się zagnieżdżać) i cd 138 (stan zapalny endo, badanie nie na znaczenia kiedy wykonasz)

    Jeżeli chcesz iść w kierunku immunologii, ale to w momencie kiedy nie dochodzi do zagnieżdżenia, albo występują nawykowe poronienia. W ten kierunek idzie się później bo badania są bardzo drogie, długo się czeka na wynik i trzeba złapać termin do specjalisty.

    I tu już badania:
    - test IMK i test CBA
    - ana 1,2,3
    - kiry

    Więcej badań przed wizytą u immunologa nie warto robić, lepiej poczekać na konsultacje i jak czegoś braknie to dr zleci.

    Polecani to dr Paśnik, dr Malinowski (Łódź), dr Sydor (Kraków) - polecam, nie czekałam długo na wizytę (pierwsza osobista), dobry kontakt i dr dał mi zalecenia pod względem immunologicznym do transferu, a teraz dalej mnie prowadzi. Bardzo sympatyczny i konkretny, wszystko tłumaczy.

    Wybaczcie za tak długi wpis to taki duży skrót informacji, które zdobyłam na forum i później weryfikowałam z lekarzami. I jak transfer się czasem nie udaję to może być okrutna statystyka lub problem jest gdzieś głębiej. Grunt to się nie poddawać i mieć plan b💪😉


    Co Ty przepraszasz, oszalałaś. 😂
    Dziękuję za tak wyczerpujący wpis. W takim razie czekam na najbliższą wizytę (umówiłam się z dr wcześniej niż planowałam) i w poniedziałek ustalimy plan, a info o dofinansowaniu zaczynam śledzić.

    Starania od: lipiec 2021
    👩
    ✔️KIR: BX., Kariotyp, AMH- 2,34 -> 1,82, Monitoring cyklu (2 lata)- 28-33 dni, Prolaktyna (utrzymywana lekami na niskim poziomie), sono-HSG, HSC, Trombofilia
    🏋️‍♀️ 🌱 🪡

    🧔‍♂️
    ✔️ Kariotyp, Nasienie: morfologia 7%, koncentracja 118,3 mln/ml, plemniki ruchliwe 76,5% (PR13,5%, PS48,9%, NP14%), NR23,5%, HOS 92%, plemniki żywe 92%, MLR, ANA2, p/c p.plemnikom
    🏋️‍♀️ 🌱

    18.12.2023 - IUI 1 -> ✖️
    16.01.2024 - IUI 2 -> ✖️

    09.08.2024 - punkcja -> 12 🥚-> 11 dojrzałych -> 6 zarodków (+5❄️oocytów)
    3x 4AA ❄️, 2x 4AB ❄️, 1x 4BB ❄️

    09.09.2024 - transfer ❄️ 4AA
    7dpt: beta 75,3, prog. 40,80
    9dpt: beta 185, prog. 72,6
    11 dpt: beta 462
    25 dpt: 3,98 mm (6+0) 💓
  • Santi_14 Autorytet
    Postów: 2206 1675

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ależ tu się dzieje 😱 cieszę się, że wątek żyje😃

    OSA jeśli chodzi o sam czysty koszt procedury IVF od punkcji do transferu to koszt plus minus 12 tyś - plus tak jak dziewczyny piszą koszt wizyt, dojazdów, leków (które nawet refundowane dużo kosztują)

    Ja was dziewczyny podziwiam za tą samodiagnostyke ja się zawsze bałam robić badań na własną rękę bez zlecenia. Także ja w przeciwieństwie do was mam skąpą diagnostykę 🤦🏻‍♀️

    Kate@@, Ewa89_89, Osa 🐝 lubią tę wiadomość

    Adaś ❤️ 20.06.2021

    01.2020 pierwsza procedura IVF ❌ Polmedis Wrocław
    09.2020 druga procedura IVF ✅ Angelius Katowice

    START - powrót po rodzeństwo 💪🏻💪🏻✊🏻
    09.2023 trzecia procedura IVF Invimed Wrocław 🍀🤞🏻
    29.09 - punkcja -> ET 2x8A, FET4AA, FET4BB, ❄️❄️2x8A
    02.10.23 - ET 2 zarodków 8A -> ❌
    04.12.23 - FET 4AA -> ❌
    27.02.24 - FET 4BB ❌

    23.04.24 - wizyta immuno Paśnik
    Ana1✅Cytokiny✅ Cross mach✅ AlloMLR 0%❌ -> Szczepienia

    28.05 histeroskopia+ CD138 -✅

    Szczepienia limfocytami męża strat
    22.07 I ✅
    12.08 II ✅
    02.09 III ✅
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2321 1314

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santi_14 wrote:
    Ależ tu się dzieje 😱 cieszę się, że wątek żyje😃

    OSA jeśli chodzi o sam czysty koszt procedury IVF od punkcji do transferu to koszt plus minus 12 tyś - plus tak jak dziewczyny piszą koszt wizyt, dojazdów, leków (które nawet refundowane dużo kosztują)

    Ja was dziewczyny podziwiam za tą samodiagnostyke ja się zawsze bałam robić badań na własną rękę bez zlecenia. Także ja w przeciwieństwie do was mam skąpą diagnostykę 🤦🏻‍♀️

    Ja wszystkie badania zanim zrobiłam konsultowałam z dr i co ważne, bardzo dużo informacji wyciągnęłam z forum 🤷 I dzięki forum i wiedzy zdobytej tu szybciej trafiłam do immunologa i dzięki temu na bardzo wczesnym etapie wyłapałam chorobę autoimmunologiczną. I co się okazało, złe samopoczucie, senność i wieczne zmęczenie nie było wynikiem niskiego ciśnienia, a choroby i wyrzutów insuliny 😉 także czasem trzeba sobie pomóc, ale jak pisze, zawsze w połączeniu z konsultacją lekarską 😉

    💓 39+0

    age.png
  • Karolinaaa28 Autorytet
    Postów: 452 314

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za polecenia.
    Udało mi się dostać do dr. Kogut na poniedziałek.
    Niestety z czasem u mnie kiepsko i z organizacją dlatego że na co dzień mieszkam i pracuję pod Łodzią. Przeprowadziliśmy się tam w czerwcu, a zjeżdżamy do Wrocławia na weekendy i w jakieś wolne dni. I aktualnie teraz jestem, więc trochę zależy mi na szybkiej wizycie.

    Mam jeszcze pytanie - czy któraś z Was zmaga się z PCOS? Jeśli tak, to jak to się u Was ujawniło? Jakie konkretnie badania krwi potwierdziły PCOS?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2023, 12:37

  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2321 1314

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję, że beta nadal rośnie 🧡 601,54💪 brzuch nadal boli🤷 ale znośnie, więc nie biorę leków.... Więcej bety nie robię, mam nadzieję że mogę chociaż troszkę odetchnąć 🤔 ale po historiach na forum (stopkach) mimo wszystko nadal stres zostaję.... oby było dobrze 🤞
    Dziewczyny uważajcie na siebie i zakładajcie maseczki jak trzeba... Pani w laboratorium (które jest w szpitalu), mówiła, że covid znów panuję, bardzo dużo personelu i pacjentów chorych. Maseczki na teren szpitala obowiązkowo no i brak odwiedzin. Także dbajcie o siebie😉

    Karolinaaa28, ja nie mam policystycznych, ale mam koleżankę która ma. I u niej ogólnie wyglądało to tak, że na usg miała widocznych bardzo dużo pęcherzyków, brak konkretnego dominującego (na początku cyklu każda ma ich widocznych kilka i dopiero później jeden wychodzi na prowadzenie, a reszta znika), miała też jakieś rewolucję w hormonach oraz zdarzało się, że nie miała okresu dwa miesiące, trzy. Regularny miała tylko na tabletach anty.

    Aby to potwierdzić trzeba zrobić badania, bo na to składa się kilka czynników. Jest możliwość się zdiagnozować na NFZ, a przynajmniej parę lat wstecz tak było 🤔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2023, 12:56

    Moncik, Kate@@, Felicita, Ewa89_89, Santi_14, KateM, Kaki21, Osa 🐝, WannaBe, Marikamb lubią tę wiadomość

    💓 39+0

    age.png
  • Kate@@ Autorytet
    Postów: 1168 1522

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka, beta jest mega! ❤️

    Karolinaaa, ja mam PCOS. Tak jak mówi Bunkierka, najpierw ujawniły się policystyczne jajniki na obrazie USG natomiast to nie jest wystarczające do postawienia diagnozy. Następnie kazano mi oznaczyć Testosteron i SHBG i tu wyszło, że mam nadmiar androgenów. Obraz USG i ten nadmiar androgenów był wystarczający by potwierdzić diagnozę. Kolejną sprawą, która może pomóc potwierdzić diagnozę są zaburzenia owulacji. U mnie akurat w większości cykli problemu nie ma. Dodatkowo wysokie AMH jest przesłanką by przyjrzeć się sprawie.

    👩🏻
    35 lat, PCOS; AMH 6.82; niedoczynność tarczycy
    🧑🏻
    39 lat, MSOME 0% plemników pierwszej klasy, 1% plemników drugiej klasy; ruchliwość i ilość poniżej normy

    2021 - rozpoczęcie starań
    11.2023 - histeroskopia -> stan zapalny endometrium
    2.2024 - punkcja (27 🥚 pobrano -> 21 🥚 zapłodniono -> powstało 8 ❄️ -> embrace dla połowy); hiperstymulacja

    ❄️2 zdrowe 6AB & 5AB
    ❄️4 nieprzebadane, 1 nieinformatywny

    4.2024 - transfer ❄️ 6AB - beta 0 💔
    7.2024 - transfer ❄️ 4AB - cb 💔

    28.08.2024 - transfer ❄️ 5AB (acard, neoparin, encorton, intralipid, accofil, relanium, UTM):

    6 dpt bHCG 42,2; 8 dpt bHCG 99,1;
    10 dpt bHCG 269; 12 dpt bHCG 869;
    14 dpt bHCG 2352; 26 dpt CRL 0,73cm, jest 💓

    preg.png
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8951 7738

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka super rzeczowy wpis z ogromną dawka wiedzy! A beta.... No cudowna! Wiadomo, że wszystko się może wydarzyć ale narazie rokuje pięknie i cieszmy się tym! Twój siłacz ma się dobrze w brzuszku ❤️ teraz czekamy na wizyty. Chcesz iść wcześniej zobaczyć pęcherzyk czy czekasz na serduszko?

    Bunkierka lubi tę wiadomość

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Santi_14 Autorytet
    Postów: 2206 1675

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bunkierka piękny wynik!!! Cieszę się Twoim szczęściem ❤️❤️❤️🤰🏻🤰🏻🤰🏻😍😍

    Pojutrze ja zabieram śnieżynkę do domku ✊🏻💪🏻🥰

    Bunkierka, Felicita, Moncik, Ewa89_89, Kate@@, WannaBe lubią tę wiadomość

    Adaś ❤️ 20.06.2021

    01.2020 pierwsza procedura IVF ❌ Polmedis Wrocław
    09.2020 druga procedura IVF ✅ Angelius Katowice

    START - powrót po rodzeństwo 💪🏻💪🏻✊🏻
    09.2023 trzecia procedura IVF Invimed Wrocław 🍀🤞🏻
    29.09 - punkcja -> ET 2x8A, FET4AA, FET4BB, ❄️❄️2x8A
    02.10.23 - ET 2 zarodków 8A -> ❌
    04.12.23 - FET 4AA -> ❌
    27.02.24 - FET 4BB ❌

    23.04.24 - wizyta immuno Paśnik
    Ana1✅Cytokiny✅ Cross mach✅ AlloMLR 0%❌ -> Szczepienia

    28.05 histeroskopia+ CD138 -✅

    Szczepienia limfocytami męża strat
    22.07 I ✅
    12.08 II ✅
    02.09 III ✅
  • Bunkierka Autorytet
    Postów: 2321 1314

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewa89_89 wrote:
    Bunkierka super rzeczowy wpis z ogromną dawka wiedzy! A beta.... No cudowna! Wiadomo, że wszystko się może wydarzyć ale narazie rokuje pięknie i cieszmy się tym! Twój siłacz ma się dobrze w brzuszku ❤️ teraz czekamy na wizyty. Chcesz iść wcześniej zobaczyć pęcherzyk czy czekasz na serduszko?

    Umówiłam się jakoś za 2 tygodnie 🤔 przyszły tydzień zapowiada mi się w pracy intensywny, ale praca w biurze także spokojnie 😉 nie wiem co będzie już widać 😅 także zobaczę jak to dalej będzie:) a co u Ciebie?

    💓 39+0

    age.png
  • Moncik Autorytet
    Postów: 389 309

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santi_14 wrote:
    Bunkierka piękny wynik!!! Cieszę się Twoim szczęściem ❤️❤️❤️🤰🏻🤰🏻🤰🏻😍😍

    Pojutrze ja zabieram śnieżynkę do domku ✊🏻💪🏻🥰

    O rany ale suuuper 🙌 nie mogę się doczekać tego miesiąca i tego ile się będzie działo u Was❤️

    Początek starań: czerwiec 2021

    👩🏼: 29🧔🏻‍♂️:35
    5.09.2023 IUI ✖️
    4.10.2023 IUI ✖️
    11.2023 start 🔜 IVF
    29.11 punkcja ->21🥚->4AB❄️4BB❄️
    FET 23.01 4AB❄️
    6 dpt ⏸️ Beta: 28,32 mlU/ml, prog: 21,83 ng/ml
    8 dpt ⬆️ Beta: 81,11 mlU/ml, prog: 23,94 ng/ml
    10 dpt ⬆️ Beta: 280,14 mlU/ml, prog: 31,92 ng/ml
    14.02 ❤️

    6.10.2024 r. 39+3 CC, Nasze największe Szczęście 🩷
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8951 7738

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Santi_14 wrote:
    Bunkierka piękny wynik!!! Cieszę się Twoim szczęściem ❤️❤️❤️🤰🏻🤰🏻🤰🏻😍😍

    Pojutrze ja zabieram śnieżynkę do domku ✊🏻💪🏻🥰

    To już? Pięknie!
    Ja od jutra zaczynam przygotowania 😀

    Moncik, Kate@@, Santi_14, WannaBe lubią tę wiadomość

    08.2024 FET 8a❌ 😔
    06.2024 FET 8a❌
    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2x8a, 3bb,4ab,4ba.

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, RZS, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Santi_14 Autorytet
    Postów: 2206 1675

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wyobraźcie sobie że to już w poniedziałek! Tak szybko zleciały te dni od początku przygotowań do transferu że szok. To wychodzi 19dc.

    Ewa no i super!!

    Osa 🐝, Kate@@, WannaBe, Ewa89_89 lubią tę wiadomość

    Adaś ❤️ 20.06.2021

    01.2020 pierwsza procedura IVF ❌ Polmedis Wrocław
    09.2020 druga procedura IVF ✅ Angelius Katowice

    START - powrót po rodzeństwo 💪🏻💪🏻✊🏻
    09.2023 trzecia procedura IVF Invimed Wrocław 🍀🤞🏻
    29.09 - punkcja -> ET 2x8A, FET4AA, FET4BB, ❄️❄️2x8A
    02.10.23 - ET 2 zarodków 8A -> ❌
    04.12.23 - FET 4AA -> ❌
    27.02.24 - FET 4BB ❌

    23.04.24 - wizyta immuno Paśnik
    Ana1✅Cytokiny✅ Cross mach✅ AlloMLR 0%❌ -> Szczepienia

    28.05 histeroskopia+ CD138 -✅

    Szczepienia limfocytami męża strat
    22.07 I ✅
    12.08 II ✅
    02.09 III ✅
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 2617 3476

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadrobiłam 🙏

    Bankierka co za wiadomość ♥️ zaczaruj nas 😍
    Myślę o tych moich bobaskach na feriach.. 🥹

    Ja nieubłaganie czekam na małpę, od dziś już nie mam dupka, brzuch boli czasem mam skurcz, że mnie złapie i stoję 🥹 ale cieszę się i liczę, że na dniach przyjdzie. Nie pamiętam czasów, kiedy tak czekałam na 🐒 hehe. Mogłaby już przyjsc i przyspieszyć cały proces 🙈
    Co do diagnostyki, to albo dowiedziałam się od dziewczyn z grup, albo lekarz mnie poprowadził, podpowiedział.. na początku jak cma co wyczytałam to robiłam, ale i tak pewnie wszystkiego nie mam.
    Insulinę robiłam w październiku wyszła na pograniczu, ale uważam, że od roku jak zrzuciłam 4-5 kg. W sumie bez wysyłku jedynie zdrowe jedzenie i codzienny ruch to już wtedy miałam problem.. A wyszło teraz, wtedy musiałam mieć dużo więcej tego HOMA.
    lekarz powiedział, że jest ok. Nie chciałam się z nim klucic, sama włączyłam zdrowe jedzenie z akademii suple i czuję się rewelacyjnie 🙂

    event.png

    👩🏽 🐕‍🦺 31
    immunologia ✔️genetyka ✔️
    04/2022 histeroskopia ✔️
    04/2022 drożność j. ✔️
    09/2023 laparo. L. Jajnik ✔️
    Ahm -2,8/ cykle 30-32 ✔️

    🧔🏻‍♂️30
    Morfologia 4 ✔️ genetyka ✔️
    Przeciwciała pp. 05/23 70%✖️10/23-> 36% ✔️

    INVIMED Wrocław
    💉ivf. 11/2023 ❄️❄️❄️

    27.12.2023 transfer ❄️🤍
    6dpt. ⏸️ beta: 25,4/8dpt. 83,8
    12dpt.551,00 /14dpt. 1385,00
    16dpt. 2773,00 /26dpt. ♡ 31649,00

    11+3 niskie ryzyko 6,04 cm ♥️
    17+0 227 g 👧🏻.
    23+3 połówkowe 695g
    33+5 2500 g
    36+5 3200 g 🩷

    39+1 👧🏻 4000g 56cm ☀️

    Ferie:❄️❄️
    🤰🏻 ♡
  • Marikamb Autorytet
    Postów: 396 460

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Na wczorajszej wizycie u dr zapadła decyzja o inseminacji 🤍
    Ten cykl zostawiamy jeszcze naturalnie, jeśli owulacja będzie ze strony drożnego jajowodu to próbujemy inseminacji w tym miesiącu, jeśli nie to przyszły cykl stymulowany i inseminacja w styczniu.
    Jestem bardzo tym podekscytowana, w środę się dowiem z którego jajnika szykuje się owulacja.
    Czy któraś z Was chciałaby się podzielić swoją historią z inseminacja?
    A może któraś miała inseminacje u dr T?

    Kate@@, Santi_14, Ewa89_89, WannaBe lubią tę wiadomość

    🏋️🏃‍♀️
    Marzec 2022 8tc 💔 poronienie wstrzymane - łyżeczkowanie 😭
    Starania od VI 2022
    💁‍♀️
    AMH 1,97 ng/ml
    TSH - 2,020
    9.11 - wykryty 1 mały guzek tarczycy

    Mutacja MTHRF 1298A > układ heterozygotyczny
    Kariotypy ✅

    Badanie drożności 10.10.23
    Prawy jajowód drożny
    Lewy jajowód niedrożny
    💁‍♂️
    Kariotypy ✅
    Morfologia: 3%

    11.12.2023 - IUI ❌
    31.01.2024 - IUI ❌
    27.02.2024 - IUI ❌

    11.09 punkcja 💉 -> 17 🥚 -> 4❄️
    6BB (hatched blastocysta)
    4BB (blastocysta)
    4AB (blastocysta)
    5/6BB (hatched blastocysta)


    16.10 transfer ♥️🙏
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 2617 3476

    Wysłany: 2 grudnia 2023, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marikamb wrote:
    Hej,
    Na wczorajszej wizycie u dr zapadła decyzja o inseminacji 🤍
    Ten cykl zostawiamy jeszcze naturalnie, jeśli owulacja będzie ze strony drożnego jajowodu to próbujemy inseminacji w tym miesiącu, jeśli nie to przyszły cykl stymulowany i inseminacja w styczniu.
    Jestem bardzo tym podekscytowana, w środę się dowiem z którego jajnika szykuje się owulacja.
    Czy któraś z Was chciałaby się podzielić swoją historią z inseminacja?
    A może któraś miała inseminacje u dr T?

    Super, trzymam kciuki za celny jajnik ✊🏼🙏
    Ja nie miałam inseminacji i nie pomogę.
    Suplementujesz się ? Jakieś zdrowe tipy stosujesz ? Zawsze można podkręcić owulki 🤔
    Mnie zastanawia właśnie taka sytuacja, jeden jajowód nie drożny, a co przy stymulacji? Jeśli on będzie też stymulowany? Co z jajeczkami ?(nie pisze złośliwie) tylko takie mam rozkminki w sobotni wieczór 😁

    event.png

    👩🏽 🐕‍🦺 31
    immunologia ✔️genetyka ✔️
    04/2022 histeroskopia ✔️
    04/2022 drożność j. ✔️
    09/2023 laparo. L. Jajnik ✔️
    Ahm -2,8/ cykle 30-32 ✔️

    🧔🏻‍♂️30
    Morfologia 4 ✔️ genetyka ✔️
    Przeciwciała pp. 05/23 70%✖️10/23-> 36% ✔️

    INVIMED Wrocław
    💉ivf. 11/2023 ❄️❄️❄️

    27.12.2023 transfer ❄️🤍
    6dpt. ⏸️ beta: 25,4/8dpt. 83,8
    12dpt.551,00 /14dpt. 1385,00
    16dpt. 2773,00 /26dpt. ♡ 31649,00

    11+3 niskie ryzyko 6,04 cm ♥️
    17+0 227 g 👧🏻.
    23+3 połówkowe 695g
    33+5 2500 g
    36+5 3200 g 🩷

    39+1 👧🏻 4000g 56cm ☀️

    Ferie:❄️❄️
    🤰🏻 ♡
‹‹ 981 982 983 984 985 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ