X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Invitro z Fragmentacją DNA plemników
Odpowiedz

Invitro z Fragmentacją DNA plemników

Oceń ten wątek:
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 3 marca 2019, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny postanowiłam założyć taki wątek ponieważ fajnie byłoby tu dzielić się informacjami z jaką Fragmentacją DNA plemników podchodziliscie do Invitro. I jaką procedurę wybraliście?
    U nas 39% co o tym sądzicie.
    Pozdrawiam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2019, 15:11

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • freta Autorytet
    Postów: 369 215

    Wysłany: 3 marca 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Dziewczyny postanowiłam założyć taki wątek ponieważ fajnie byłoby tu dzielić się informacjami z jaką Fragmentacją DNA plemników podchodziliscie do Invitro. I jaką procedurę wybraliście?
    U nas 39% co o tym sądzicie.
    Pozdrawiam


    31%
    ICSI plus MACS
    nie udało się

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 4 marca 2019, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    freta wrote:
    31%
    ICSI plus MACS
    nie udało się

    Freta a resztę wyników nasienia jaka macie?

    U nas
    26 milionów w 1 ml
    88 milionów w całości nasienia
    Ilość plemników w ruchu 47%
    Żywotność plemników 69%
    Morfologia 5%
    Tylko fragmentacja dna 39%
    HBA 92%

    Zastanawiam się jak to jest osobiście znam przypadek pary gdzie znaleziono w biopsji kilka plemników i się udało a tu takie przypadki gdzie osoby mają miliony i nie wychodzi

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 u nas też problem z fragmentacją. Spróbujcie poprawić. Jak reszta wyników ok to wydaje mi się, że dna można poprawić. My 6 lat temu mieliśmy 39% I się udało mamy córkę, a teraz mieliśmy 43% I niestety nie. Ta sama klinika, ten sam lekarz. 0 mrozaczków, 3 zarodki przestały się rozwijać lub nieprawidłowo się rozwijały, a jeden podany też nie dał rady.

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 4 marca 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Vip0 u nas też problem z fragmentacją. Spróbujcie poprawić. Jak reszta wyników ok to wydaje mi się, że dna można poprawić. My 6 lat temu mieliśmy 39% I się udało mamy córkę, a teraz mieliśmy 43% I niestety nie. Ta sama klinika, ten sam lekarz. 0 mrozaczków, 3 zarodki przestały się rozwijać lub nieprawidłowo się rozwijały, a jeden podany też nie dał rady.


    Naturalnie udało się wam z córką?

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2019, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie. Imsi msome. Ale wydaje mi się, że gdyby udało Wam się poprawić fragmentację to powinno udać się u Was naturalnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2019, 10:47

  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 4 marca 2019, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, przyłącze się i ja do wątku. U nas defragmentacja 60% :( przy ilości plemników ledwie kilka milionów w całym ejakulacie więc bardzo trudna sprawa, efekty w stopce... Mąż się suplementuje i będziemy podchodzić do kolejnej próby.
    A Wasi panowie biorą jakieś witaminy/suplementy na nasienie?

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka, leczycie się w Invimedzie? U nas ilość ok, ruch 0-6%, morfologia 3% i żywotność 10%. Także też trudny przypadek. Ale też wiek ja 36, mąż 41 lat. Na razie mój m bierze profertil. Brał fertilman plus, acidum folicum i apo pentox przez pół roku. Fragmentacja spadła z 57 na 43. Nie robiliśmy badania od października. Chcemy teraz powtórzyć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2019, 11:26

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 4 marca 2019, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny my byliśmy z mężem w klinice gdzie nasza Pani Dr prowadzącą kazała się fragmentacja nie przejmować. Jedni biorą ten wynik na Bardzo poważnie inni podchodzą do niego drugorzędne. Nasza Pani Dr powiedziała że jeśli ilość jest ok o fragmentacja co s się zawsze wybierze do Invitro.
    Już sama nie wiem..

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiadomo, jak to jest. Nam lekarz lat temu zlecił to badanie mówiąc "powyżej 30% pomyślcie o dawcy nasienia bo biologicznego dziecka mieć nie będziecue, nam pdzy takim wyniku nie udało się uzyskać ciąży" . Pomimo że ilość była ok. Dwóch innych potwierdziło diagnozę. Potem trafiliśmg dk Invimedu i lekarz nie patrzył nawet na to badanie i wtedy zaskoczyło. A teraz ten sam lekarz całą uwagę skupił na tym badaniu.

  • Linka2019 Autorytet
    Postów: 806 365

    Wysłany: 4 marca 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Dziewczyny my byliśmy z mężem w klinice gdzie nasza Pani Dr prowadzącą kazała się fragmentacja nie przejmować. Jedni biorą ten wynik na Bardzo poważnie inni podchodzą do niego drugorzędne. Nasza Pani Dr powiedziała że jeśli ilość jest ok o fragmentacja co s się zawsze wybierze do Invitro.
    Już sama nie wiem..

    U mnie podobnie. Jedna powiedziała, że jak wynik fragmentacji będzie zły to trzeba suplementować i nawet in vitro moze nie dać rady, a druga p. doktor nie przywiązywała wagi do tego badania.
    Mam do Was pytanie.

    Czy wiecie jaką metodą było robione to badanie? Jedna p. doktor mówiła, że tylko metodą cytometrii przepływowej, inaczej TUNEL jest wiarygodne. Z tego co wiem, co mało która klinika ma do tego sprzęt, dlatego, aby zajęło mi trochę szukanie kliniki, która robi to badanie akurat tą metodą.

    Jakie suplementy przepisywali Waszym partnerom lekarze na poprawę fragmentacji?

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 4 marca 2019, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka2019 wrote:
    U mnie podobnie. Jedna powiedziała, że jak wynik fragmentacji będzie zły to trzeba suplementować i nawet in vitro moze nie dać rady, a druga p. doktor nie przywiązywała wagi do tego badania.
    Mam do Was pytanie.

    Czy wiecie jaką metodą było robione to badanie? Jedna p. doktor mówiła, że tylko metodą cytometrii przepływowej, inaczej TUNEL jest wiarygodne. Z tego co wiem, co mało która klinika ma do tego sprzęt, dlatego, aby zajęło mi trochę szukanie kliniki, która robi to badanie akurat tą metodą.

    Jakie suplementy przepisywali Waszym partnerom lekarze na poprawę fragmentacji?


    Nam Androlog kazał brać profertil 2 razy dziennie i po 3 miesiącach powtórzyć badanie bierzemy już go 2 miesiące.

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 4 marca 2019, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka2019 wrote:
    U mnie podobnie. Jedna powiedziała, że jak wynik fragmentacji będzie zły to trzeba suplementować i nawet in vitro moze nie dać rady, a druga p. doktor nie przywiązywała wagi do tego badania.
    Mam do Was pytanie.

    Czy wiecie jaką metodą było robione to badanie? Jedna p. doktor mówiła, że tylko metodą cytometrii przepływowej, inaczej TUNEL jest wiarygodne. Z tego co wiem, co mało która klinika ma do tego sprzęt, dlatego, aby zajęło mi trochę szukanie kliniki, która robi to badanie akurat tą metodą.

    Jakie suplementy przepisywali Waszym partnerom lekarze na poprawę fragmentacji?


    Linka2019 jaki wynik fragmentacji macie?
    Nasza Pani dr też wspominała o tej cytometrii przepływowej i że przed invitro przepuszcza się plemniki przez jakiś magnes ale dokładnej zasady badania nie znam..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2019, 11:48

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Linka2019 Autorytet
    Postów: 806 365

    Wysłany: 4 marca 2019, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamy 37%, jednak robiliśmy to jakąś inną metodą, nie tą o której pisałam wcześniej i p. Doktor mówiła, aby powtórzyć badanie właśnie tą metodą. Trochę się zirytowałam, bo nie wiedziałam, że są różne metody i teraz będziemy płacić dwa razy.
    Przed powtórzeniem badań chciałabym kupić jakiś suplement, póki co, mąż bierze tylko Salfazin i kwas foliowy. Może trzeba coś dać mu mocniejszego.

  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 4 marca 2019, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Linka2019 wrote:
    Mamy 37%, jednak robiliśmy to jakąś inną metodą, nie tą o której pisałam wcześniej i p. Doktor mówiła, aby powtórzyć badanie właśnie tą metodą. Trochę się zirytowałam, bo nie wiedziałam, że są różne metody i teraz będziemy płacić dwa razy.
    Przed powtórzeniem badań chciałabym kupić jakiś suplement, póki co, mąż bierze tylko Salfazin i kwas foliowy. Może trzeba coś dać mu mocniejszego.

    Linka2019 ja znalazłam bardzo Ciekawy artykuł dotyczący badania fragmentacji DNA. Obejrzyj sobie wypowiedź jednego z lekarzy na dole masz link
    Resztę wyników jaką.macie?

    https://m.youtube.com/watch?v=VXTQ86iA2bA

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2019, 12:11

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • Linka2019 Autorytet
    Postów: 806 365

    Wysłany: 4 marca 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, obejrzę wieczorem. Morfologia nasienia jest ok, w posiewie wyszła niby bakteria, ale wzrost mierny i też mamy powtórzyć badanie, HBA ok, ja mam cienkie endometrium i mam nadzieję w kwietniu zrobię histeriskopie z biopsją, jajowody drożne, wyniki tarczycy i prolaktyny opanowane.

  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 4 marca 2019, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AgaP83 wrote:
    Ewka, leczycie się w Invimedzie? U nas ilość ok, ruch 0-6%, morfologia 3% i żywotność 10%. Także też trudny przypadek. Ale też wiek ja 36, mąż 41 lat. Na razie mój m bierze profertil. Brał fertilman plus, acidum folicum i apo pentox przez pół roku. Fragmentacja spadła z 57 na 43. Nie robiliśmy badania od października. Chcemy teraz powtórzyć.

    Tak w Invimedzie. Mój mąż brał na początku fertilman plus i zwiększyła się trochę ilość plemników natomiast fragmentacja nadal w miejscu stoi. Dlatego postanowiliśmy że mąż będzie brał każdą witaminę osobno czyli cynk, selen, D3, wit a, b, e, c, koenzym Q10, kwas foliowy

    3i49gu1r7dpjlown.png
  • Vip0 Ekspertka
    Postów: 286 66

    Wysłany: 4 marca 2019, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka90 wrote:
    Tak w Invimedzie. Mój mąż brał na początku fertilman plus i zwiększyła się trochę ilość plemników natomiast fragmentacja nadal w miejscu stoi. Dlatego postanowiliśmy że mąż będzie brał każdą witaminę osobno czyli cynk, selen, D3, wit a, b, e, c, koenzym Q10, kwas foliowy


    Ewka90 a ilość morfologię i ruch jaką macie?

    Drożnośc prawidłowa, owulacja bez stymulacji, badania w normie
    On : badanie nasienia w normie ,
    HBA 91%

    1 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 23mm)
    2 IUI :( ( pęcherzyk dominujący 30 mm)
    3 IUI odwołana ( zmiana lekarza prowadzącego zlecenie przez Dr.badania DNA plemników i HBA)

    Punkcja 8.04.2019 ( pobrano 16 kumulusow , 8 dojrzałych , 7 się zapłodniła , pozostało 5 blastek)
    Transfer 1 blastki 13.04.2019

    5dpt beta - 22.7
    10dpt beta 309
    13dpt beta 1060
    16dpt beta 2637
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2019, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewka90 wrote:
    Tak w Invimedzie. Mój mąż brał na początku fertilman plus i zwiększyła się trochę ilość plemników natomiast fragmentacja nadal w miejscu stoi. Dlatego postanowiliśmy że mąż będzie brał każdą witaminę osobno czyli cynk, selen, D3, wit a, b, e, c, koenzym Q10, kwas foliowy


    A mogę podpytać, w którym? My leczyliśmy się w Invimedzie w Warszawie a teraz ze względu na odległość chcę się przenieść do Invimedu w Katowicach. Widzę po opisie w Twojej stopce, że podobnie jak ja podchodziłaś do imsi w styczniu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2019, 14:34

  • Ewka90 Autorytet
    Postów: 1042 135

    Wysłany: 4 marca 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vip0 wrote:
    Ewka90 a ilość morfologię i ruch jaką macie?

    Ilość to 8-9 ml w całym ejakulacie, morfologia 3%, ruch postępowy 24%, całkowity 51%, żywotność 79%

    3i49gu1r7dpjlown.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ