X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IUI na Polnej/Poznań
Odpowiedz

IUI na Polnej/Poznań

Oceń ten wątek:
  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 26 marca 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie mi proszę, czy robienie jakichkolwiek badań przed IUI(na początku nowego cyklu) ma jakikolwiek sens?
    Zastanawiam się nad wykonaniem estradiolu, lh i fsh w 3dc, ale czy to będzie w ogóle istotne, skoro i tak robią przegląd pęcherzyków przed zabiegiem?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam wszystkie badania tak jak mi kazał doktor. Po pierwszej nieudanej próbie miałam badania na fsh eatradiol itd. Ale myślę że na pewno o wszystkim Ci powie lekarz:)3mam kciuki;)

  • Ojkaojka Autorytet
    Postów: 579 185

    Wysłany: 26 marca 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, problem w tym, że lekarz nic nie powiedział ;) Lada dzień zacznę nowy cykl i chciałabym wiedzieć czy warto wykonać cokolwiek, to będzie moje pierwsze podejście do iui. Jak jest z estradiolem, wystarczy badać go w 3-5 dc, czy później też ?

  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 11 października 2018, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojkaojka wrote:
    Dzięki, problem w tym, że lekarz nic nie powiedział ;) Lada dzień zacznę nowy cykl i chciałabym wiedzieć czy warto wykonać cokolwiek, to będzie moje pierwsze podejście do iui. Jak jest z estradiolem, wystarczy badać go w 3-5 dc, czy później też ?
    Kochana powiedz mi czy do in vitro musiałaś zrobić usg piersi bo ja idę po skierowanie za tydzień i tylko tego badania by mi brakowalo

    paulina19841209
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 października 2018, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulina1984 wrote:
    Kochana powiedz mi czy do in vitro musiałaś zrobić usg piersi bo ja idę po skierowanie za tydzień i tylko tego badania by mi brakowalo
    Hej,ja pdchodzilam do invitro na Polnej,napisz do mnie na priv co chcesz wiedzieć

    paulina1984 lubi tę wiadomość

  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 14 października 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pragnaca dziecka wrote:
    Hej,ja pdchodzilam do invitro na Polnej,napisz do mnie na priv co chcesz wiedzieć
    Wysłałam ci zaproszenie żebym mogła pisac

    paulina19841209
  • paulina1984 Ekspertka
    Postów: 322 63

    Wysłany: 15 października 2018, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pragnaca dziecka wrote:
    Hej,ja pdchodzilam do invitro na Polnej,napisz do mnie na priv co chcesz wiedzieć
    Możesz się do mnie poersza odezwać na priv bo jestem nowa i nie bardzo wiem jak to zrobiv

    paulina19841209
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina napisalam do Ciebie na priv

  • Weronikab94 Koleżanka
    Postów: 38 22

    Wysłany: 8 kwietnia 2021, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, czy ktoś tutaj robi IUI na Polnej w Poznaniu?

    Jakieś wrażenia? Udało się?

    Ja w tym cyklu będę podchodzić.

    2.03.2021 @
    14.03.2021 IUI na trzech pęcherzykach 21mm, 19mm, 15mm- NIEUDANA 😔

    1.04.2021 ostatnia @
    15.04.2021 Ovitrelle
    16.04.2021 IUI

    Trzymamy kciuki!
  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 21 września 2021, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Weronikab94 wrote:
    Hej, czy ktoś tutaj robi IUI na Polnej w Poznaniu?

    Jakieś wrażenia? Udało się?

    Ja w tym cyklu będę podchodzić.

    Hej :) Ja chyba będę podchodzić do IUI na Polnej. Raczej na naturalnym cyklu. Daj proszę znać jak wrażenia i ile to zajmuje czasu :D Wiem, że to szpital i raczej nie spodziewam się żeby była tam dobra organizacja.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 września 2021, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , ja bede podchodzić do iui w listopadzie lub w grudniu . Dajcie znać jak wrażenia:)

  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 4 października 2021, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    dzień owulacji wylicza lekarz na ocenie cyklu. W dniu owulacji należy przybyć do kliniki 7:30-8 z partnerem, skierowaniem na inseminacje oraz plikiem ważnych badań (większość badań ma waznosc 6 miesięcy) . Od września, inseminacje na Polnej nie są robione w niedzielę.

    Pierwszy etap to potwierdzenie owulacji w godz 8-9, jak wszystko ok to odbywa się drugi etap - oddanie i weryfikacja jakości nasienia. Z tego co słyszałam , jeśli nasienie ma min 5 mln koncentracji to para dostaje zielone światło i idzie zapłacić do kasy 450 zł, wraca. W tym czasie ok 40 -60 min nasienie jest podkrecane.

    Na końcu może zostać już tylko kobieta, w godz 10-11 wykonywana jest inseminacja. Różnie to wygląda od lekarza, jedni zalecają leżeć 10 min a jedna babeczka zrobi i każe schodzić :-(.

    Podczas inseminacji kobieta dostaje wyniki nasienia męża i może iść do domu.
    Całkowity koszt to 450 zł za preparowanie nasienia, więc z tego wychodzi, że sama inseminacja jest na NFZ.

    Pani z recepcji jest bardzo miła, o wszystko można ją zapytać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2022, 21:35

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 3 listopada 2021, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PozytywnaAna wrote:
    Hej,

    Mi dzień owulacji wylicza lekarz na ocenie w 11-13 dniu cyklu. W dniu owulacji należy przybyć do kliniki 7:30-8 z partnerem, skierowaniem na inseminacje oraz plikiem ważnych badań (większość badań ma waznosc 6 miesięcy) . Od września, inseminacje na Polnej nie są robione w niedzielę.

    Pierwszy etap to potwierdzenie owulacji w godz 8-9, jak wszystko ok to odbywa się drugi etap - oddanie i weryfikacja jakości nasienia. Z tego co słyszałam , jeśli nasienie ma min 5 mln koncentracji to para dostaje zielone światło i idzie zapłacić do kasy 450 zł, wraca. W tym czasie ok 40 -60 min nasienie jest podkrecane.

    Na końcu może zostać już tylko kobieta, w godz 10-11 wykonywana jest inseminacja. Różnie to wygląda od lekarza, jedni zalecają leżeć 10 min a jedna babeczka zrobi i każe schodzić :-(.

    Podczas inseminacji kobieta dostaje wyniki nasienia męża i może iść do domu.
    Całkowity koszt to 450 zł za preparowanie nasienia, więc z tego wychodzi, że sama inseminacja jest na NFZ.

    Pani z recepcji jest bardzo miła, o wszystko można ją zapytać.
    Dzięki za szczegółowe informację :) Czeka mnie to sobotę prawdopodobnie.

    PozytywnaAna lubi tę wiadomość

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 3 grudnia 2021, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dajcie znać jak tam wasze inseminację na Polnej, Czy komuś się udało ?

  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 5 grudnia 2021, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2022, 21:34

  • Karolina9 Ekspertka
    Postów: 271 99

    Wysłany: 6 grudnia 2021, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PozytywnaAna wrote:
    U mnie niestety dwa razy nieudane, ale wyniki męża za pierwszym razem były bardzo słabe, za drugim lepsze, ale i tak się nie udało :-(.

    W tym miesiącu iui są wykonywane najprawdopodobniej tylko do 18.12, więc raczej się nie zalapiemy.
    Planujesz kolejne? U mnie na razie też dwie iui. DRuga była 2.12. Wyniki nasienia gorsze niż za pierwszym razem bo mąż był po covidzie więc w sumie zalujemy tego podejścia ale lekarka nie odradzała.

  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 7 grudnia 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 lutego 2022, 21:34

  • malinowepole88 Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Mam 2 pytania. Otóż mnie też czeka inseminacja na Polnej prawdopodobnie w przyszłym tygodniu. Dzisiaj zaczynam brać CLO a w 10 dc. w środę 06/07 idę na ocenę owulacji. Rozumiem, że jak mam skierowanie od mojego lekarza - chodzę prywatnie i komplet badań to nie musze dzwonić dzień przed i się rejestrować ani nic? Zresztą i tak rejestracja jak widze jest do 14:00. Pytam bo weszłam na strone szpitala i tam są inf. o rejestracji itd. chyba, że dotyczy to tylko osób, które przychodzą na nfz? Wolę się jeszcze upewnić z jednym ... czyli płaci się dopiero 450 zł po stwierdzeniu czy nasienie jest ok? Bo myślałam, że pierw płaci się w kasie a potem idzie do tej poradni rejestruje, przedkłada potwierdzenie zapłaty, dokumenty i wsiuuup idzie cały proces ...

    Jestem totalnie zielona w tym temacie bo to moja pierwsza inseminacja ... :)

    Będę wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź którejś z Was co już przez to przeszła :)

    Pozdrawiam !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 10:08

    Starania z naturalnym poczęciem maj 2021 - styczeń 2022 - bez powodzenia
    marzec-maj 2022 przygoda ze stymulacją z CLO 2 na 3 udane (owulacje), ale złe wyniki nasienia męża, żylak, podwyższona prolaktyna.
    kwiecień 2022 morfologia 0%
    maj 2022 morfologia 1%
    lipiec morfologia 2% - działamy z Profertilem :)
    Pierwsza inseminacja lipiec 2022
    Hormony książkowe w normie, jajowody drożne, brak PCOS a miesiączki nieregularne !!!
  • PozytywnaAna Przyjaciółka
    Postów: 144 47

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potrzebujesz skierowanie od lekarza na iui + komplet ważnych badań ( oprócz cytologii, pozostałe badania są ważne 6 miesięcy).

    Z tym wszystkim musicie się rano stawić w poradni. Nie pamiętam dokładnie o której, warto zapytać lekarza,albo zadzwonic do poradni i się zapytac (pani w recepcji jest bardzo sympatyczna) 😉. Rejestrujecie się rano tego samego dnia, nie potrzeba wcześniej.

    1 etap - ocena. Jeśli endometrium i jajko/jajka jest odpowiednich rozmiarów to dostajecie kubeczek na pobraniA nasienia.

    2 etap to pobranie i badanie nasienia, jeśli będzie w normie to dostaniecie karteczkę do oplacenia w kasie.

    3 etap to iui + leżenie około 10 minut.



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2022, 15:01

    malinowepole88 lubi tę wiadomość

  • malinowepole88 Debiutantka
    Postów: 14 5

    Wysłany: 28 czerwca 2022, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Naprawdę bardzo Ci dziękuję za odpowiedź :). Co do badań to hormonalne robiłam 27 stycznia (LH, FSH, Estradiol, AMH, TSH) lekarz powiedział mi a byłam na wizycie w czerwcu, że spokojnie te badania wystarczą (chodzi o czas) bo na różyczkę, chlamydię i te inne cuda wianki to robiłam z 2 tygodnie temu i już wszystko mam. No i jeszcze inf., że mam drożne jajowody - w 2017 miałam laparoskopię - potworniak na jajniku i przy okazji je spr. (nawet dobrze na coś się to przydało ;) )Kurcze a mój gin nie wspomniał, że mam wziąć cytologię ze sobą hymmmm a przecież tyle lat tam pracował :D muszę podpytać jak będę na ocenie może zapomniał ;) :P. Czyli się leży 10 minut ok .... bo słyszałam, że bywa i tak, że nie ma żadnego leżenia :). Czy Tobie inseminacja się powiodła?

    Pozdrówki !

    Starania z naturalnym poczęciem maj 2021 - styczeń 2022 - bez powodzenia
    marzec-maj 2022 przygoda ze stymulacją z CLO 2 na 3 udane (owulacje), ale złe wyniki nasienia męża, żylak, podwyższona prolaktyna.
    kwiecień 2022 morfologia 0%
    maj 2022 morfologia 1%
    lipiec morfologia 2% - działamy z Profertilem :)
    Pierwsza inseminacja lipiec 2022
    Hormony książkowe w normie, jajowody drożne, brak PCOS a miesiączki nieregularne !!!
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ