X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF a Anglii?

Oceń ten wątek:
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 13:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi, czy ja dobrze widzę, że masz dużo mrozakow? Nie poddawaj się pls, wiem że to marne pocieszenie ale ja podałam już 18 zarodków, a przyjął się dopiero 15ty... Na takim zestawie leków jak ty. Skoro masz dużo mrozakow, rozwazalas cykle naturalne co miesiąc aż trafisz w tego wlasciwego? Ja tak idę, podaje co miesiąc jeden zarodek - na 3 takie cyle 2 mi się przyjęły. Jest to super proste, czasowo najbardziej korzystne, a w dodatku można się starać naturalnie.
    Wiesz, czasem tak bywa że na rzęsach staniesz, badań narobisz, szczepień nabierzesz, a natura swoje. Czasem trzeba iść w ilość po prostu.

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi wrote:
    Bella encorton 10mg 11 albo 10 dni przed transferem . Przestalam brac po becie wczorajszej. Fragmin acard progynova kwas foliowy. Cykl sztuczny
    To ja bym nic nie zmieniala.
    Tak jak brenya napisala, moze spróbuj na naturalnym jesli nie masz problemu z ovu

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 4 sierpnia 2018, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozmawiałam o cyklu naturalnym. Bo moj pierwszy swiezy transfer byl jakby udany gdyby nie puste jaja. Kolejne 3 sztuczne i nic( 2×cb i 3-beta 0).Ten pierwszy swiezy byl bez fragminu acardu itd. Dostalam tylko Utrogestan.
    Powiedziala tylko ze jak bede na naturalnym a transfer przypadnie w niedziele to klinika jest zamkmieta.

    Jedyne co mogą zaproponowac to wziac 2 zarodki, cykl naturalny, i zamiast utrogestanu brac progesteron w zastrzykach
    Mowicie zeby naturalny i 1 zarodek czy wziac 2 ? Od kilku dni placze :( zostalo 6 mrozakow.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2018, 15:18

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 5 sierpnia 2018, 00:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szansa, że klinika zamknięta bedzie jest 1:7, wiec malo, a jak już to najwyżej odwołasz transfer. Nic nie tracisz, nawet przecież leków nie bierzesz, oprócz kilku dni progesteronu. A może akurat zalapiesz naturalnie. Ja na cyklach naturalnych miałam tylko po jednym USG, potem tylko dwa razy dziennie paski owu i elektroniczny monitor owulacji clear blue, żeby nie przegapić piku LH. Te cykle naturalne bardzo w sumie przypominają naturalne starania, wiec jak się nie uda to też tak jakoś łatwiej.
    Napraede mi to dobrze na psychikę zrobiło, ta naturalność tego wszystkiego. Progesteron polecam w zastrzykach, ale serio nie wiem czy to ma aż takie znaczenie. Heparynę i acard zawsze mozesz też brać, chcociaz ja pamiętam że mi zawsze mówili w klinikach żeby nie brać po transferze nic przeciwzapalnego, a aspiryna jest przeciwzapalna, wiec tego akurat nie brałam. Ale wiem że inne dziewczyny biorą wiec pewnie nie ma to znaczenia.
    Sissi. Ja zaczełam zachodzic w ciążę jak zaczęłam podawać pojedyncze zarodki. To może być absolutny przypadek oczywiście, bo może ogólnie coś się odblokowało wtedy,wiec sie nie sugeruj, musisz podjąć decyzję sama.
    Otrzyj łzy. To że masz ciąże biochemiczne, czy puste jajo wg mnie wskazuje, że wszystko ładnie działa, tylko nie byly to te zarodki. Lepiej tak niż późniejsze poronienie. A jest duża szansa że któryś z tych sześciu będzie dobry, prawda?

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 01:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella wiesz gdzie w Warszawie zrobie ma pewno badanie KIR ?

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi tule :(

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi wrote:
    Bella wiesz gdzie w Warszawie zrobie ma pewno badanie KIR ?
    Na watku KIR jest podane

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 8 sierpnia 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella robiłaś to we Wroclawiu ?

    Badanie allo mlr to to samo co test LCT?

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Edyzia Ekspertka
    Postów: 152 59

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Troche Was poczytalam i trzymam kciuki. Pocieszajace jest to ze wielu dziewczynom sie udalo. Wierze ze i z nami tak bedzie. Z m zaczelismy starania w lipcu 2015 i w oatatnim tyg sierpnia udalo sie. Niestety ciaza okazala sie czesciowo zasniadowa. W pazdzierniku mialam zabieg. Kilka miesiecy musielismy sie wstrzymac zeby hormony doszly do 0. Zaczelismy w czerwcu 2016 i nic.. w styczniu 2017 poszlam do gp i powiedzialam ze staramy sie rok. Mialam podstawowe badania, 3 wizyty u gina i stwierdzil ze IVF. Troszke sie wzbranialismy bo nie wiem na co soe szykowac ale w zeszlym tyg soe zdecydowalismy. Za okolo 2 tyg mam 1 spotkanie w sprawie IVF. Mam nadzieje ze na mecie poznamy swoje dzieciatko :*
    Pozdrawiam

    [*] 13.10.2015 , 11 tydzien
    6.04.2019 ICSI transfer 5 dniowego kropka
  • NieJa Autorytet
    Postów: 449 196

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Edyzia :-)

    Decyzja o podejściu do IVF nie jest łatwa. Czytając posty dziewczyn którym się udało podnosi na duchu.
    Oby nam wszystkim udało się w końcu trafić na "tego" właściwego kropka

    nicolusia lubi tę wiadomość

    26.12.2013- ciąża naturalna [*] 13 tc
    Lipiec 2015 - Niedoczynność tarczycy (lekka)
    Październik - Laparoskopia + Histeroskopia (niewielkie ogniska endometriozy)
    Luty 2017 - HSG (pełna drożność)
    19.08.2017 - 1sze ICSI (ciąża biochemiczna)
    18.12.2017- Endo scratch
    12.01.2018- Kriotransfer ❄️❄️ :-(
    08.06.2018-histeroskopia + hegarowanie szyjki m
    18.07.2018-Kriotransfer :-(
    13.11.2018- PICSI 8A :-(
    04.09.2020- Kriotransfer :-(
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi wrote:
    Bella robiłaś to we Wroclawiu ?

    Badanie allo mlr to to samo co test LCT?
    Ja robilam w Krakowie.

    To zupelnie inne badania

    Stiffi lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Edyzia Ekspertka
    Postów: 152 59

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NieJa wrote:
    Witaj Edyzia :-)

    Decyzja o podejściu do IVF nie jest łatwa. Czytając posty dziewczyn którym się udało podnosi na duchu.
    Oby nam wszystkim udało się w końcu trafić na "tego" właściwego kropka


    NieJa dzieki. No tak troche sie wstrzymywalismy ale tu nikt w inny sposob nie chce nam pomoc wiec nic innego nie pozostalo ale tez mysle tak tak mialo byc. Mysle ze wszystko skonczy sie dobrze.
    Dziewczyny a w ciagu jakiego czasu od pierwszego kroku w strone in vitro uplynelo do pierwszej implantacji?

    [*] 13.10.2015 , 11 tydzien
    6.04.2019 ICSI transfer 5 dniowego kropka
  • Ania.K.86 Koleżanka
    Postów: 85 19

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Edyzia, to jest bardzo indywidualne bo zalezy czy bedziesz miec swiezy transfer czy przerwe (hiperstymulacja jak pobiora duzo jajeczek) i zrobia wtedy mrozony transfer. Nam sie udalo, mamy fasolke w brzuszku 18.5 tygidnia.
    U nas stymulacja byla od polowy stycznia na krotkim protokole i na koniec stycznia mialam pobranie jajeczek. Przestymulowali mnie wiec musialam czekac az hormony ochlona. Na poczatku kwietnia z ta miesiaczka zaczelam przygotowania na sztucznym cyklu i 22 dni pozniej byl transfer. Krotki protokol to okolo 2 tyg zastrzykow, i potem pobranie i chodowanie zaplodnionych komorek, albo transfer 3 dniowego albo 5 dniowego zarodka wiec w piata dobe po pobraniu. A jesli mrozony transfer to okolo 3tyg lekow i kontrolne usg zeby sprawdzic jak endometrium przyrasta i jak jest gotowe to transfer. Przy stymulacji tez robia kontrolne usg zeby sprawdzic jak reagujesz na leki i ile jajeczek dobrze rosnie i zeby wyliczyc kiedy oststni zastrzyk specjalny wziac na 36 godzin przed pobraniem.

    Ania
  • Ania.K.86 Koleżanka
    Postów: 85 19

    Wysłany: 9 sierpnia 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlugiego protokolu nie mialam wiec nie wiem dokladnie ile trwa i jak wyglada przygotowywanie.

    Ania
  • Edyzia Ekspertka
    Postów: 152 59

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 00:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania.K.86 przede wszystkim gratulacje! I dzieki za informacje, jak dla mnie na razie to brzmi troche jak w innym niezrozumiałym jezyku. Zobaczymy co moze na spotkaniu za te 2 tyg cos sie rozjasni mi. Te wszystkie nowe slowa i leki i zastrzyki troche sie martwie ze tego nie ogarne. Ale moze z czasem jakos zalapie ;)

    [*] 13.10.2015 , 11 tydzien
    6.04.2019 ICSI transfer 5 dniowego kropka
  • Ania.K.86 Koleżanka
    Postów: 85 19

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edyzia, kazda z nas miala cykora czy sobie poradzi. Lekarz Ci dobierze leki indywidualnie, paczka z lekami przyjdzie do domu. Czesc z nich trzyma sie w lodowce a czesc poza. Jak robic zastrzyki pokarza Ci w klinice. A w trakcie stymulacji beda decydowac czy to bedzie swiezy transfer czy jednak mrozony. W klinice omowia z Toba caly proces, dadza Ci rozpiske jak co i kiedy brac i powiedza kiedy kontrolne usg. Wiadomo plan moze sie ciutke zmieniac bo to zalezy od reakcji na leki ale wytlumacza Ci mniej wiecej co u Was bedzie sie dzialo. Wytlumacza Ci jak sie przygotowac do transferu, kiedy wziac ostatni zastrzyk / wylicza dokladnie godzine - powiedza gdzie i na ktora sie stawic, co z jedzeniem, piciem itp. A potem powiedza kiedy transfer mniej wiecej jesli swiezy to w trzeciej lub piatej dopie po a to zalezy od zarodkow jsk sie beda chodowac. Czy moze mrozony itp. Beda dzwonic z laboratorium i Ci mowic ile pobrali ile jest pelnych ile sie zaplodnilo i ile i w jakim stadoum sa itp takze kilka telefonow od nich bedzie. Po pobraniu jak sprawdza czy sa jakies jajeczka co sie nadaja do zaplodnienia i ile to wtedy dadza kubek Twojemu mezowi/partnerowi i wysla do pokoju na reczne robotki bo sperma jedt swieza potrzebna. Ale mezczyzna produkuje ja dopiero jak wiedza co od Ciebie pobrali (Ty w tym czasie bedziesz dochodzic do siebie po narkozie bo pobranie jest w uspaniu.

    Ania
  • Edyzia Ekspertka
    Postów: 152 59

    Wysłany: 10 sierpnia 2018, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania.K.86 dziekuje za informacje. Czego sie nie robi zeby osiagnac upragniony cel. Najwazniejsze zeby na koncu przytulic corcie badz synka ;)

    [*] 13.10.2015 , 11 tydzien
    6.04.2019 ICSI transfer 5 dniowego kropka
  • Edyzia Ekspertka
    Postów: 152 59

    Wysłany: 22 sierpnia 2018, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy ktoras z Was miala procedure IVF w Halifax?

    [*] 13.10.2015 , 11 tydzien
    6.04.2019 ICSI transfer 5 dniowego kropka
  • Misi13 Ekspertka
    Postów: 197 69

    Wysłany: 23 sierpnia 2018, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety ja nie. Ja w guys londyn. A ty z jakich okolic anglii jesteś?

    m3sxqqmzhcad410u.png
    16.01.18 FET, 27.01.18- pozytywny
    30.09.17 transfer blastocysty- negatywnie :... (
    09.09.2017 start stymulacja, mamy 6 blastocyst
  • brenya77 Autorytet
    Postów: 981 505

    Wysłany: 24 sierpnia 2018, 01:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misi13 wrote:
    Niestety ja nie. Ja w guys londyn. A ty z jakich okolic anglii jesteś?


    Ja też w Guy's!

    5 x ICSI + 7 x FET = 19 zarodkow, 2 x poronienie @10tyg & @8tyg (T22), 1 x cb
    1 x naturalna cb
    Szczęśliwy finał - Emilia 19/7/2019
‹‹ 284 285 286 287 288 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ