X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF a Anglii?

Oceń ten wątek:
  • Edyzia Ekspertka
    Postów: 152 59

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 00:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej no właśnie West Yorkshire. Dzieki dziewczyny

    [*] 13.10.2015 , 11 tydzien
    6.04.2019 ICSI transfer 5 dniowego kropka
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella bylam dzisiaj w Katowicach i zrobili tylko mezowi HLA-C a mi nie . Myslalam ze to robia obojgu .

    Test cross match mikrocytotoksyczny a LCT to to samo ?

    Allo Mlr robia kobiecie i mezowi czy tylko kobiecie?

    Siedze w pociągu i dumam bo sie zagubilam w tych badaniach

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi wrote:
    Bella bylam dzisiaj w Katowicach i zrobili tylko mezowi HLA-C a mi nie . Myslalam ze to robia obojgu .

    Test cross match mikrocytotoksyczny a LCT to to samo ?

    Allo Mlr robia kobiecie i mezowi czy tylko kobiecie?

    Siedze w pociągu i dumam bo sie zagubilam w tych badaniach
    Hla c robia tylko mezowi i to bodajze koreluje z Twoim KIR (robilas?)
    Cross match moze byc zamiast lct.
    Allo mlr, zalezy od laboratorium. U Pasnika np pobieraja tylko kobiecie.

    Stiffi lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • Stiffi Autorytet
    Postów: 1611 617

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak zrobilam KIR.
    Pytalam o cross match bo lct robilam u Pasnika i myslalam ze moze to sa 2 te same badania :)
    Allo mrl zrobili tylko mi :)

    Wszystko sie zgadza zatem. Dziekuje serdecznie Bella :*

    Tak na marginesie: we wrzesniu zabieram 2 eskimoski :) mam nadzieję, ze u CIEBIE wszystko w porzadku :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2018, 16:16

    Bella93 lubi tę wiadomość

    f2w3dqk3max66qq4.png

    allo mrl 0%
    KIR BX
    PAI 1 hetero
    MTHFR homo
    7trf 2 ❄❄05.08.19 3BB i 4BB (10dpt 402,000 ;12dpt 1073,000;16dpt 7081,000;18dpt 17835,000)
  • Edyzia Ekspertka
    Postów: 152 59

    Wysłany: 30 sierpnia 2018, 21:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Stiffi moze to juz ten miesiac :) ech gdyby tak bliznieta od razu :) xx

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 sierpnia 2018, 21:05

    [*] 13.10.2015 , 11 tydzien
    6.04.2019 ICSI transfer 5 dniowego kropka
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 31 sierpnia 2018, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny. Mam pytanie do Was...ktora z Was jest w trakcie albo po IVF w UK?? Jakie macie doswiadczenia z lekami, mam na mysli progesteron. Ja rok temu przeszlam przez IVF w UK i mialam tylko Utrogestan. Obecnie jestem po IVF w Pl i mam go w trzech roznych postaciach. Ze wzgl na pojawienie sie krwiaka Dr nie chce jeszcze odstawic lekow. Nie wiem jak dlugo bede je jeszcze brala a nie ukrywam bardzo mnie ciagnie juz do domu do meza :-/ bo w Pl jestem juz od ponad pol roku. Wydaje mi sie,ze jak Dr z Pl da zalecenia to GP bez problemu dostosuje sie do tego i bedzie mnie wg tego prowadzic dalej. Pytanie jakie zamienniki sa w UK??? Dodam,ze nie mialam milego doswiadczenia z IVF w UK :-/

  • wannahaveababy Autorytet
    Postów: 617 141

    Wysłany: 1 września 2018, 01:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej maruda ja tez mialam tylko cyclogest. A ty juz jestes w ciazy? W jakiej klinice w Polsce robilas ivf? Opowiesz cos wiecej o swoich doswiadczeniach z UK, co sie stalo?

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 1 września 2018, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wannahaveababy wrote:
    Hej maruda ja tez mialam tylko cyclogest. A ty juz jestes w ciazy? W jakiej klinice w Polsce robilas ivf? Opowiesz cos wiecej o swoich doswiadczeniach z UK, co sie stalo?

    Tak, idzie mi juz 8 tydzien. Jestem w Klinice InviMed w Katowicach.
    Co do UK to rok temu mialam IVF na NHS. Staralismy sie o dziecko ponad 7 lat i przed sama procedura zrobili tylko w sumie podstawowe hormonalne badania. Pierwsza wizyta byla juz trochu niefajna w klinice bo mieli trochu niedociagniecia i niefajnie nas potraktowal lekarz na wizycie. Na szczescie wszystko sie wyjasnilo ale jakos juz nam to wszystko szlo pod gorke. W ostatecznosci nie udalo sie. Na wizyte konsultacyjna musialam czekac ok miesiaca, straszne...wczesniej pojechalismy do Pl na urlop i poszlismy na konsultacje do InviMed, tam odrazu Dr dala nas na badania i okazalo sie ze mam problemy immunologiczne wiec IVF ktore mialam w UK nie mialo prawa sie udac. A zatem proba zmarnowana....po powrocie z urlopu pojechalismy na konsultacje i lekarz przedstawil,ze trzeba badania zrobic ale niestety za wszystko musimy sobie juz placic dlatego ze nie mielismy mrozonych zarodkow nie nalezy nam sie kolejne na NHS. Szkoda,ze nikt nam tego wszesniej nie powiedzial, nawet u nich na stronie nic nie pisze tym. Ze wzgl na koszta w UK zdecydowalismy sie na IVF w Pl.
    Chcemy starac sie o zwrot kosztow, chociaz polowe. Musze poszukac kogos do pomocy. Moglam miec wykupione ubezp na czas pobytu w Pl ale bylo juz za pozno bo to jakis papierek od GP trzeba miec ze sie zgadzaja na to.
    Nie podaruje im napewno. Place NI nie chodze do lekarzy itp a w takim przypadku oni robia taka lipe. Naleza sie 3 proby na NHS, tylko czy tak kazdego informuja o tym ze tylko wtedy jak sie ma mrozone zarodki??
    Ale sie rozpisalam :-)

  • Misi13 Ekspertka
    Postów: 197 69

    Wysłany: 1 września 2018, 08:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to raczej nie w każdym regionie anglii jest tak samo. Każdy region ustala sobie inne zasady. U mnie np jedna stymulacja jest za darmo i świeży transfer i jeden transfer mrożony. A teraz to wogole nie wiem czy coś jest za darmo czy w cambridgeshire się nie płaci juz teraz za wszystko.

    m3sxqqmzhcad410u.png
    16.01.18 FET, 27.01.18- pozytywny
    30.09.17 transfer blastocysty- negatywnie :... (
    09.09.2017 start stymulacja, mamy 6 blastocyst
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 1 września 2018, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misi13 wrote:
    Ale to raczej nie w każdym regionie anglii jest tak samo. Każdy region ustala sobie inne zasady. U mnie np jedna stymulacja jest za darmo i świeży transfer i jeden transfer mrożony. A teraz to wogole nie wiem czy coś jest za darmo czy w cambridgeshire się nie płaci juz teraz za wszystko.

    W moim regionie buckinghamshire i pod ta klinike ktora nalezymy sa 3 proby. Z tym ze nie ma zadnej informacji wlasnie na temat tego ze ze kolejne proby sa ale z mrozonych. Ja mialam transfer na swiezym 3dniowym i podobno blastka byla. A w Pl przed swiezym oznaczaja progesteron, jesli jest powyzej 1 to transfer przesuwaja na kolejny cykl i z mrozonego wtedy. Po transferze co drugi dzien zalecaja oznaczanie progesteronu ze wzgl na zwiekszanie dawki lekow. A w UK nic. 14 dni, zrobic sikanca i tyle...a czasami nawet sikaniec na tym etapie nie pokaze. Dlatego Dr w Pl stwierdzila po tym co ze mnie wylecialo w UK ze byla ciaza ale odrzucilam ja ze wzgl na moja immunologie. W Pl bardziej to wszystko kontroluja....co kraj to obyczaj. Ale w UK nie zdecydowalabym sie na kolekne IVF.

    Widze,ze zaniedlugo rozwiazanie, gratuluje :-)

  • wannahaveababy Autorytet
    Postów: 617 141

    Wysłany: 1 września 2018, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maruda w każdym regionie jest inaczej z refundacją, niby jest prawo do 3 ale tłumacza się brakiem kasy. Oczekiwanie miesiąc na konsultacje to standard w końcu chętnych jest dużo a że jest za darmo to niestety takie są realia. Niektórzy czekają dużo dłużej. Immunogii nie traktują tutaj poważnie a możesz napisać jakie masz problemy co ci wyszło w badaniach i jakie leki bierzesz bo ja też będę teraz to badać po nieudanym transferze. Szczerze to wątpię żeby ubezpieczenie pokryło ci jakieś koszty albo żeby udało Ci się odzyskać kasę, z nhs nie wygrasz każdy prawnik ci to powie w każdym razie gratuluje ciąży i życzę dużo zdrówka

  • wannahaveababy Autorytet
    Postów: 617 141

    Wysłany: 1 września 2018, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Informacje ma temat refundacji są na stronie Twojego lokalnego ccg . To ile miałaś zarodków z ivf w uk i ile transferów? Ile zarodków uzyskałas w pl?

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 1 września 2018, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wannahaveababy wrote:
    Maruda w każdym regionie jest inaczej z refundacją, niby jest prawo do 3 ale tłumacza się brakiem kasy. Oczekiwanie miesiąc na konsultacje to standard w końcu chętnych jest dużo a że jest za darmo to niestety takie są realia. Niektórzy czekają dużo dłużej. Immunogii nie traktują tutaj poważnie a możesz napisać jakie masz problemy co ci wyszło w badaniach i jakie leki bierzesz bo ja też będę teraz to badać po nieudanym transferze. Szczerze to wątpię żeby ubezpieczenie pokryło ci jakieś koszty albo żeby udało Ci się odzyskać kasę, z nhs nie wygrasz każdy prawnik ci to powie w każdym razie gratuluje ciąży i życzę dużo zdrówka

    Ale tu nie chodzi o konsultacje przed IVF tylko juz po transferze i tescie negatywnym. Takie wizyty ze wzgl na psychike powinny byc w miare szybko. A tak same mysli co poszlo nie tak. Tak jak pisze u mnie w regionie sa 3 proby
    W UK mialam 2 zarodki z czego 3dniowy byl transferowany a drugi obserwowali do 5doby ale sie nie rozwinal.
    W Pl tez mialam 2 zarodki ale 5dniowe bo tutaj obserwuja do 5doby na wieksze szanse. W 3dobej wchidzi gen meski. Wogole sie dziwili ze w UK w 3dobie byla blastka juz hmm...
    Dlatego to glupota moim zdaniem,bo jak mozna nie brac pod uwage immunologii...w koncu to ma duzy wplyw na utrzymanie ciazy.

    Co do zwrotu kosztow, jedna firma pomogla dziewczynie ktora miala podobna sytuacje do mojej.Chocby ze wzgl na roznice kosztow IVF sa jakies szanse....
    Moj problem to taki,ze moj organizm odrzuca cialo obce. Bylam na wizycie w Lodzi i Dr zalecil leki immunosupresyjne. Za pierwszym razem byla ciaza biochemiczna. Przed criotransferem bralam jeszcze raz te same leki choc ostatecznoscia u mnie mialy byc szczepienia ale Dr z Lodzi powiedzial ze tym razem jest szansa...no i udalo sie. Poki co biore Encorton i progesteron ze wzgl na tego krwiaka ktory sie pojawil

  • Misi13 Ekspertka
    Postów: 197 69

    Wysłany: 1 września 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oby udało ci się coś wywalczyć. Fakt ze w Polsce lepiej ktrolla wszystko i badaja tutaj podchodza standardowo i albo się uda albo nie. Większości nie badaja progesteronu juz po transferze...jakbym miała płacić za cala procedurę to tez podeszłym do niej w Polsce.

    m3sxqqmzhcad410u.png
    16.01.18 FET, 27.01.18- pozytywny
    30.09.17 transfer blastocysty- negatywnie :... (
    09.09.2017 start stymulacja, mamy 6 blastocyst
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 1 września 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misi13 wrote:
    Oby udało ci się coś wywalczyć. Fakt ze w Polsce lepiej ktrolla wszystko i badaja tutaj podchodza standardowo i albo się uda albo nie. Większości nie badaja progesteronu juz po transferze...jakbym miała płacić za cala procedurę to tez podeszłym do niej w Polsce.

    Tez jestem tego zdania,ze w UK to chyba na zasadzie takiej,ze kolejna odhaczona. Pewnie prywatnie jest inaczej. Ale to sa niemozliwe koszta. Jak nam dali cennik do badan i cala procedura IVF to wyszlo ponad 9tys ££
    Np glupie badanie genetyczne w UK to koszt £500 a w pl 350zl

    A Ty mialas w UK na NHS i sie udalo??

  • Misi13 Ekspertka
    Postów: 197 69

    Wysłany: 1 września 2018, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak miałam stymulacje na nhf i świeży transfer który był nie udany i mrożony tez na nhf udany na szczescie. A ty w jakim szpitalu się leczyli gdzieś w londynie? Mało komu tutaj wogole proponuje badania genetyczne a o immunologii to zapomnieć można...w uk ivf raczej pomaga jak jest męski problem...jak jest głębszy problem u kobiety to na badania nie ma co liczyć.

    m3sxqqmzhcad410u.png
    16.01.18 FET, 27.01.18- pozytywny
    30.09.17 transfer blastocysty- negatywnie :... (
    09.09.2017 start stymulacja, mamy 6 blastocyst
  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 1 września 2018, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misi13 wrote:
    Tak jak miałam stymulacje na nhf i świeży transfer który był nie udany i mrożony tez na nhf udany na szczescie. A ty w jakim szpitalu się leczyli gdzieś w londynie? Mało komu tutaj wogole proponuje badania genetyczne a o immunologii to zapomnieć można...w uk ivf raczej pomaga jak jest męski problem...jak jest głębszy problem u kobiety to na badania nie ma co liczyć.

    Ja w Care w Northampton. No mi sie wydaje,ze to IVF odbylo sie tylko temu,ze sie dlugo staralismy bez powodzenia, podstawowe badania byly ok no i,ze sie juz kwalifikowalam do IVF to nam to zrobili i tyle a pozniej moglismy sie zaglebiac w to ale placac sobie za wszystko

  • Ewelka02 Autorytet
    Postów: 936 985

    Wysłany: 2 września 2018, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny,
    Czy ktoras podchodzila do ivf w st albans hospital?
    Wiecie moze czy jesli mialo sie juz nieudane ivf w polsce to mozna sprobowac jeszcze w uk na nhs czy to nas raczej dyskfalifikuje?

    vMxzp1.png

    I IVF: Maj 2018 ICSI (2 blaskocysty):
    1 - transfer 2 zarodkow; beta <0.1😢

    II IVF: Sierpien 2018 ICSI (2 blaskocysty):
    2 - 16.08.2018 - transfer 1 zarodka (blastocyst); beta<0.1😢
    3 - 9.11.2018 -transfer mrozaczka na naturalnym cyklu - beta <0.1😢

    III IVF: Sierpień 2019 ICSI (3 blaskocysty):
    4 - 25.09.2019 crio transfer 1 zarodek - beta <0.1😢
    5 - 03.12.2019 crio transfer 1 zarodek - beta <0.1😢
    6 - 14.12.2020 crio transfer <0.1 😭😭😭

    IV IVF: Maj 2021 IMSI (3 blaskocysty po PGT-A)
    7 - 13.07.2021 crio transfer <0.1😭
    8 - 03.12.2021 crio transfer na cyklu naturalnym:
    5dpt ⏸️ kreski
    7dpt beta 63.4🥰🥰🥰
    10dpt beta 282. 9🥰🥰🥰
    14dpt beta 1,292🥰🥰🥰
    20 dpt beta 12 882🥰🥰🥰
    24 dpt - CRL 0.43 cm, mamy ❤️
    7w1d - CRL 1.07 cm💞💞💞
    11/08/2022 - 2622g największego szczęścia ❤❤❤
  • wannahaveababy Autorytet
    Postów: 617 141

    Wysłany: 2 września 2018, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poczytaj jakie są zasady refundacji w twoim regionie na stronie lokalnego ccg. nawet jeśli dyskwalifikuje to nie musisz się chyba przyznawać?

  • maruda34 Autorytet
    Postów: 486 153

    Wysłany: 3 września 2018, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelka02 wrote:
    Czesc dziewczyny,
    Czy ktoras podchodzila do ivf w st albans hospital?
    Wiecie moze czy jesli mialo sie juz nieudane ivf w polsce to mozna sprobowac jeszcze w uk na nhs czy to nas raczej dyskfalifikuje?

    A w Pl mialas refundowane?
    Jesli nie korzystalas z refundacji w UK a w Twoim regionie Ci sie nalezy to jak najbardziej mozesz. Najlepiej isc do GP

‹‹ 285 286 287 288 289 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ