Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🌷🕊🌈🌍 IVF KWIECIEŃ '24 🌷🕊🌈🌍
Odpowiedz

🌷🕊🌈🌍 IVF KWIECIEŃ '24 🌷🕊🌈🌍

Oceń ten wątek:
  • Klaudia.91 Autorytet
    Postów: 253 581

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzoana88 wrote:
    O której masz wizytę? 😀
    Dopiero po 17 😐

    Starania od 2015
    Marzec 2019 - decyzja o in vitro
    Sierpień 2019 - punkcja. 22 prawidłowe komórki.
    Z 12 zapładnianych mamy 1 ❄.
    Transfer odroczony - ryzyko hiperstymulacji
    15/10/ 2019 - transfer
    7 dpt - beta 63,7 🙂
    9 dpt - beta 175 🙂
    13 dpt - beta 1290 🙂
    24 dpt - mamy serduszko ❤

    Grudzień 2023 - powrót po rodzeństwo
    Odmrażamy oocyty, z 10 zapłodnionych mamy 5 zarodków
    13.02. - transfer 3 dniowca - nieudany 😔
    Zostały 4 ❄️❄️❄️❄️ blastocysty
    26.02 Przygotowania do transferu - odwołany - za wysoki progesteron
    2.04 - transfer ❄️
    7 dpt - beta 83,7
    9 dpt - beta 253
    13 dpt - beta 1336
    30 dpt - mamy ❤️
    ❄️❄️❄️ Na zimowisku
    event.png
    age.png
  • Różyczka91 Autorytet
    Postów: 1966 3529

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katikat wrote:
    Gratulacjee :D

    Ja po ścianach chodzę. 4dpt 5ciodniowej blastki to za szybko na sikańca nie?
    Strasznie mi slabawo i mdlawo. Nie wiem czy to ten estrofem tak na mnie dziala.. to jedyny nowy lek


    Ja 4 dnia zrobiłam facell i był bialutki

    Ja 32, mąż 33.
    Starania od stycznia '20.
    Obniżone parametry nasienia,
    Allo 0% ,
    Biopsja endometrium 12/10 - leczenie od grudnia '23 do lutego '24

    I IVF start maj '23. Uzyskano 3 Zarodki
    1 transfer czerwiec 23 5AB -nieudany
    2 transfer lipiec 23 4CC - nieudany
    3 transfer wrzesień 23 - 4AC - nieudany
    Zmiana kliniki
    Start stymulacji listopad.
    Mamy 1 przebadany Zarodek 5.1.1.
    Transfer z immunoglobulinami.
    23.04. TRANSFER 🙏🦋
    5 dpt ⏸️ beta 17,74 🙏
    7 dpt beta 56,13 , progesteron 34,78 🙏
    9 dpt beta 150,90 🙏
    13 dpt beta 903,80 🙏
    17 dpt beta 4312 , prog 32,58 🙏
    21 dpt beta 14 4330 , prog 28,73 🙏
    28 dpt jest ❤️🙏 6+4
    8+1 CRL 2cm 🙏
    10+4 CRL 4,3 cm 🙏
    12+4 CRL 7,5 cm 🙏
    16+5 200g🙏💜
    20+4 400 g 🙏❤️
    24+3 710 g i 31 cm 🙏💜
    28+3 1250 g 🙏🩷
    32+ 2 1810 i 44 cm 🙏❤️
    age.png
  • Katikat Autorytet
    Postów: 1104 586

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_94🌛 wrote:
    Ja robiłam i miałam dwie kreski, ale w większości przypadków nic nie wyjdzie. Jeśli nie szkoda Ci testu i psychiki, to możesz zrobić. Ja uwielbiam testować, ale miałam z tyłu głowy, że jak nie wyjdzie, to jeszcze nic straconego 😇

    Jak zrobisz to wrzuć, chętnie rzucimy okiem 😉
    Ano facelle mam tylko jedno 7 dnia pójdę na betę. To sikanca moze 5 lepiej zrobić do 6 chyba nie wytrzymam

    Zapalenia endometrium, polip, 2 transfery nieudane, 1 strata
    Naturals między ivf

    age.png
  • Luna_94🌛 Autorytet
    Postów: 1686 2473

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katikat wrote:
    Ano facelle mam tylko jedno 7 dnia pójdę na betę. To sikanca moze 5 lepiej zrobić do 6 chyba nie wytrzymam
    Oj, jak jeden, to szkoda. Zostaw na jutro, już coś powinno wyjść 🙂 Ale te 5 dpt może być biały i o niczym nie przesądzać 😉

    👩🏻 🧔🏻 🐈 🐈‍⬛
    bez antykoncepcji od 2017, poważne starania od 2020, w klinice od 2023 ❤️‍🩹

    11.2023 start IVF • 7x❄️

    28.02 I FET ❄️ 5.1.1 po PGT-A
    4 dpt II • 5 dpt 25,7 • 7 dpt 96,9 • 9 dpt 233

    Mamy Cię już, Maluszku 🩵
    Urodzony (40+0) 15.11.2024 g. 13:26 🩵
    ⚖️ 3860g 📏 56cm

    age.png
  • dorkaaa Przyjaciółka
    Postów: 106 115

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katikat wrote:
    Gratulacjee :D

    Ja po ścianach chodzę. 4dpt 5ciodniowej blastki to za szybko na sikańca nie?
    Strasznie mi slabawo i mdlawo. Nie wiem czy to ten estrofem tak na mnie dziala.. to jedyny nowy lek

    u mnie po południu 4dpt była już blada kreska, rano delikatny cień cienia, który zniknął po 5 min

    endometrioza, adenomioza, macica mięśniakowata, MTHFR hetero i PAI homo, hashimoto, hiperprolaktynemia czynnościowa

    1.03.24 - punkcja -> 20 pęcherzyków ->9 komórek -> 8 prawidłowych zapłodnionych ->❄️❄️❄️❄️4 x 4AA + ❄️ 4BB
    23.04.24 - FET blastki 4AA z embryoglue:
    4dpt ⏸️; 6dpt beta 78,2, prog 13,38; 9dpt beta 372, prog 17; 13dpt beta 1676, prog 33; 15dpt beta 3269, prog 30; 20dpt beta 11771, prog 23; 20dpt -> doszczepienie APC; 23dpt -> pierwsze USG😍 CRL=0,35cm+ 💓; 8t0d - CRL 1,65cm, 12t0d - prenatalne+nifty - niskie ryzyko, bedzie synek❣️; 23t3d - 607 g kawalera 💓; 12.2024 - witaj na świecie
    02.26 - powrót po rodzeństwo 💓
    age.png
  • Katikat Autorytet
    Postów: 1104 586

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    Po punkcji lekarz kazał mi zostawić tylko te suple, które będę też brała później, czyli jakiś suplement z folianami, witamina D, Omega3. Ja brałam jeszcze magnez i z racji niskiego poziomu ferrytyny- laktoferynę.

    A nic z witamin B nie bierzecie?

    Zapalenia endometrium, polip, 2 transfery nieudane, 1 strata
    Naturals między ivf

    age.png
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczka91 wrote:
    Ja 4 dnia zrobiłam facell i był bialutki

    Ja też siknęłam z nudów w sylwestra i biało 😆 załamka.. ale czego się spodziewałam🙏🥹

    Różyczko niech rośnie ♥️ tak się cieszę, śledziłam Twoje zmagania, walkę, badania, to leczenie stanu zapalnego, tak bardzo się cieszę, wysyłam dużo słoneczka ☀️🌼

    Różyczka91 lubi tę wiadomość

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • Różyczka91 Autorytet
    Postów: 1966 3529

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Osa 🐝 wrote:
    Ja też siknęłam z nudów w sylwestra i biało 😆 załamka.. ale czego się spodziewałam🙏🥹

    Różyczko niech rośnie ♥️ tak się cieszę, śledziłam Twoje zmagania, walkę, badania, to leczenie stanu zapalnego, tak bardzo się cieszę, wysyłam dużo słoneczka ☀️🌼


    Dziękuję 🌸🌸🌸🌸🙏🙏

    Osa 🐝 lubi tę wiadomość

    Ja 32, mąż 33.
    Starania od stycznia '20.
    Obniżone parametry nasienia,
    Allo 0% ,
    Biopsja endometrium 12/10 - leczenie od grudnia '23 do lutego '24

    I IVF start maj '23. Uzyskano 3 Zarodki
    1 transfer czerwiec 23 5AB -nieudany
    2 transfer lipiec 23 4CC - nieudany
    3 transfer wrzesień 23 - 4AC - nieudany
    Zmiana kliniki
    Start stymulacji listopad.
    Mamy 1 przebadany Zarodek 5.1.1.
    Transfer z immunoglobulinami.
    23.04. TRANSFER 🙏🦋
    5 dpt ⏸️ beta 17,74 🙏
    7 dpt beta 56,13 , progesteron 34,78 🙏
    9 dpt beta 150,90 🙏
    13 dpt beta 903,80 🙏
    17 dpt beta 4312 , prog 32,58 🙏
    21 dpt beta 14 4330 , prog 28,73 🙏
    28 dpt jest ❤️🙏 6+4
    8+1 CRL 2cm 🙏
    10+4 CRL 4,3 cm 🙏
    12+4 CRL 7,5 cm 🙏
    16+5 200g🙏💜
    20+4 400 g 🙏❤️
    24+3 710 g i 31 cm 🙏💜
    28+3 1250 g 🙏🩷
    32+ 2 1810 i 44 cm 🙏❤️
    age.png
  • Calineczka90 Autorytet
    Postów: 1404 1681

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczka91 wrote:
    Beta w 7 dniu po transferze 56.13
    Progesteron 34,78

    🥹🥹🥹🥹🥹

    Tak się cieszę Kochana ❤️

    preg.png
  • Calineczka90 Autorytet
    Postów: 1404 1681

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzoana88 wrote:
    Melduję się po usg :) mamy ❤️ i 6mm człowieka :)

    Dzoana dobrze kojarzę że Ty jesteś z Gravidy?🙂

    preg.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10857 16371

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Różyczko miodzio, bardzo się cieszę, warto było czekać miesiącami na tę słodką "klątwe prowadzącej wątek". Niech rośnie mały kwiatuszek 🍀💚💓🤰🥺

    Dzoana wspaniałe wieści, rosnijcie zdrowo 💚🍀🤰

    Dzoana88, Różyczka91 lubią tę wiadomość

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5257 4265

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny super wiadomości ❤️

    Dzoana88 lubi tę wiadomość

  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5257 4265

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katikat wrote:
    A nic z witamin B nie bierzecie?


    Tylko to co mam w zestawie, który biorę. Kiedyś brałam puerie i pregnę, ale tam są też syntetyki kwasu foliowego. Później przerzuciłam się na healthlabs little me trymestr 1 i biorę do tej pory.

    Katikat lubi tę wiadomość

  • Milvaaa Autorytet
    Postów: 1515 2455

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Beta 44,5 😊 ostatnio w 7dpt miałam tylko 36, teraz jest 6dpt 🍀 mam nadzieję, że to dobry początek

    Tu test z dzisiaj jakby ktoś ciekawy był jaka kreska przy takiej becie 😉
    https://zapodaj.net/plik-kZ0suizhoG

    KateM, izabelka90, Luna_94🌛, hope28, Koś, nick nieaktualny, aganieszkam, Linka89, Calineczka90, najra88, Annn90, Dzoana88, Megan07, Nowa1992, Różyczka91, Pat87, Sarenka, aga12345, Osa 🐝, Kari_bu, Lidziorek, Justi11, Tigra, Mała3, Jenny93, Beth86, Hania2010, Nadzieja25 lubią tę wiadomość

    ONA: 96' ON: 94'
    🔴 NK z krwi 42% 🔴 KIR AA 🔴 Morfologia plemników 0-1% 🔴 MTHFR_677C>T homo, PAI-1 4G homo
    🔴 Choroba genetyczna jednogenowa (50% ryzyka wady u dziecka)

    💔 10.05.2023 transfer I 💔 Puste jajo płodowe

    🍀 24.04.2024 transfer II 🍀 (encorton, intralipid, accofil, neoparin, estrofem, cyclogest, agolutin)
    4dpt6dpt beta 44,5; 12 dpt beta 425; 14 dpt beta 813; 20dpt beta 6556, CRL 0,17cm 🥰 23 dpt migające ❤️
    12+0 I prenatalne ok 🍀 5,3cm dziewczynki 🎀 14+4 8,5 cm i 98g malutkiej, zero krwiaków 🥳
    22+0 USG połówkowe 🍀 440g ❤️ 28+6 III USG prenatalne 🎀 1320g

    Córeczka ur. 31.12.2024r., 2980g, 53 cm 🥰
    age.png
  • Różyczka91 Autorytet
    Postów: 1966 3529

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziękuję dziękuję jesteście Kochane ❤️❤️❤️❤️

    izabelka90, Calineczka90, Megan07, Pat87, Mała3 lubią tę wiadomość

    Ja 32, mąż 33.
    Starania od stycznia '20.
    Obniżone parametry nasienia,
    Allo 0% ,
    Biopsja endometrium 12/10 - leczenie od grudnia '23 do lutego '24

    I IVF start maj '23. Uzyskano 3 Zarodki
    1 transfer czerwiec 23 5AB -nieudany
    2 transfer lipiec 23 4CC - nieudany
    3 transfer wrzesień 23 - 4AC - nieudany
    Zmiana kliniki
    Start stymulacji listopad.
    Mamy 1 przebadany Zarodek 5.1.1.
    Transfer z immunoglobulinami.
    23.04. TRANSFER 🙏🦋
    5 dpt ⏸️ beta 17,74 🙏
    7 dpt beta 56,13 , progesteron 34,78 🙏
    9 dpt beta 150,90 🙏
    13 dpt beta 903,80 🙏
    17 dpt beta 4312 , prog 32,58 🙏
    21 dpt beta 14 4330 , prog 28,73 🙏
    28 dpt jest ❤️🙏 6+4
    8+1 CRL 2cm 🙏
    10+4 CRL 4,3 cm 🙏
    12+4 CRL 7,5 cm 🙏
    16+5 200g🙏💜
    20+4 400 g 🙏❤️
    24+3 710 g i 31 cm 🙏💜
    28+3 1250 g 🙏🩷
    32+ 2 1810 i 44 cm 🙏❤️
    age.png
  • izabelka90 Autorytet
    Postów: 10857 16371

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milvaaa wrote:
    Beta 44,5 😊 ostatnio w 7dpt miałam tylko 36, teraz jest 6dpt 🍀 mam nadzieję, że to dobry początek

    Tu test z dzisiaj jakby ktoś ciekawy był jaka kreska przy takiej becie 😉
    https://zapodaj.net/plik-kZ0suizhoG
    Piękny wynik 🍀💚💓

    Milvaaa lubi tę wiadomość

  • hope28 Autorytet
    Postów: 390 1174

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ale cudowne zakończenie miesiąca <3
    Bardzo się cieszę i trzymam niezmiennie kciuki <3
    Serce roście patrząc na te wspaniałe wiadomości <3

    Tigra, Mała3 lubią tę wiadomość

    👩'95
    AMH 05.2023 -> 1,74
    Przeciwciała anty - TPO 🟢
    test na endometriozę - negatywny 💪
    cytokiny: TNF-alfa ❌
    KIR Bx 🟢 brak jednego ds
    Kariotyp 🟢
    PAI-1 -> 4G/4G
    Biopsja endometrium - Burkholderia :(

    🧔🏻‍♂️'94
    Kariotyp 🟢
    po białaczce limfoblastycznej,
    nasienie zamrożone przed rozpoczęciem leczenia

    26.08. PICK UP
    14 kumulusów -> 11 dojrzałych -> zapłodniono 8 -> mamy 4 ❄️❄️❄️❄️

    ❄️ I Transfer, 5.1.1, 24.01 => <0,2 💔
    ❄️ II Transfer, 5.2.1, 13.02 + accofil => 💔

    Został 1 ❄️
    5.2.2

    Leczenie: Levofloksacyna, metronidazol, biostrepta, arilin rapid, lactovaginal, pabi-dexamethason

    ❄️5.2.2 III Transfer 23.08 ❤ + Ovitrelle, acard, heparyna, pabi-dexamethason
    22.08 prg 11,50 ng/ml
    3dpt beta 41,90 mIU/ml prg 34,60 ng/ml
    5dpt beta 18,00 mIU/ml prg 29,10 ng/ml
    6dpt beta 13,80 mIU/ml
    7dpt beta 11,5 mIU/ml prg 24,10 ng/ml
    10dpt beta 7,6 prg 15,5
    11dpt beta 10,3
    13dpt beta 20,3
  • Luna_94🌛 Autorytet
    Postów: 1686 2473

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katikat wrote:
    A nic z witamin B nie bierzecie?
    Ja biorę od początku starań w klinice (czyli od 01.2023) B12 metylowaną, dawkę 1000. I to, co w Prenatalu, czyli B6 i B12 :)

    Katikat lubi tę wiadomość

    👩🏻 🧔🏻 🐈 🐈‍⬛
    bez antykoncepcji od 2017, poważne starania od 2020, w klinice od 2023 ❤️‍🩹

    11.2023 start IVF • 7x❄️

    28.02 I FET ❄️ 5.1.1 po PGT-A
    4 dpt II • 5 dpt 25,7 • 7 dpt 96,9 • 9 dpt 233

    Mamy Cię już, Maluszku 🩵
    Urodzony (40+0) 15.11.2024 g. 13:26 🩵
    ⚖️ 3860g 📏 56cm

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie- wszystko ok, torbieli brak 🥳- czekam na okres i zaczynam przygotowania do drugiego transferu (na cyklu sztucznym). Mam zalecony od pierwszego dnia miesiaczki 3x1 Estrofem i po miesiączce acard 150. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem to transfer koncówka maja 🤞🤞🤞

    hope28, najra88, alittle, Katline, Pat87, Różyczka91, Dzoana88, izabelka90, Lilithgirl, Sarenka, Jenny93 lubią tę wiadomość

  • hope28 Autorytet
    Postów: 390 1174

    Wysłany: 30 kwietnia 2024, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam KIRy i HLA-C.. Czytam na tych stronach internetowych, ale nie wiem, czy rozumiem, czy to jest ok czy nie ok..
    Nie mam jeszcze HLA-C męża

    4bc248bd59583.pnghttps://zapodaj.net/plik-ci4tyFlXKN

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 kwietnia 2024, 14:34

    👩'95
    AMH 05.2023 -> 1,74
    Przeciwciała anty - TPO 🟢
    test na endometriozę - negatywny 💪
    cytokiny: TNF-alfa ❌
    KIR Bx 🟢 brak jednego ds
    Kariotyp 🟢
    PAI-1 -> 4G/4G
    Biopsja endometrium - Burkholderia :(

    🧔🏻‍♂️'94
    Kariotyp 🟢
    po białaczce limfoblastycznej,
    nasienie zamrożone przed rozpoczęciem leczenia

    26.08. PICK UP
    14 kumulusów -> 11 dojrzałych -> zapłodniono 8 -> mamy 4 ❄️❄️❄️❄️

    ❄️ I Transfer, 5.1.1, 24.01 => <0,2 💔
    ❄️ II Transfer, 5.2.1, 13.02 + accofil => 💔

    Został 1 ❄️
    5.2.2

    Leczenie: Levofloksacyna, metronidazol, biostrepta, arilin rapid, lactovaginal, pabi-dexamethason

    ❄️5.2.2 III Transfer 23.08 ❤ + Ovitrelle, acard, heparyna, pabi-dexamethason
    22.08 prg 11,50 ng/ml
    3dpt beta 41,90 mIU/ml prg 34,60 ng/ml
    5dpt beta 18,00 mIU/ml prg 29,10 ng/ml
    6dpt beta 13,80 mIU/ml
    7dpt beta 11,5 mIU/ml prg 24,10 ng/ml
    10dpt beta 7,6 prg 15,5
    11dpt beta 10,3
    13dpt beta 20,3
‹‹ 209 210 211 212 213 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych - aplikacja starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen w ciąży i po porodzie – jak regulowane podparcie ciała wpływa na kręgosłup i miednicę?

Oczekiwanie na przyjście na świat nowego członka rodziny to moment pełen emocji, który wiąże się z ogromnymi zmianami zachodzącymi w anatomii przyszłej mamy. Rosnący brzuszek stopniowo przesuwa środek ciężkości ciała, co bardzo często skutkuje uciążliwym dyskomfortem towarzyszącym kobiecie nawet podczas nocnego odpoczynku. Znalezienie wygodnej pozycji staje się prawdziwym wyzwaniem, zwłaszcza kiedy tradycyjne poduszki i akcesoria przestają przynosić upragnioną ulgę zmęczonym plecom. Prawidłowa regeneracja jest warunkiem zachowania sił witalnych, dlatego warto zrozumieć, jak powierzchnia, na której śpisz, realnie oddziałuje na twoje zmieniające się ciało.

CZYTAJ WIĘCEJ

Raport "Jak rodzą Polki?" - doświadczenia kobiet na temat opieki okołoporodowej w Polsce

Fundacja “Rodzić po ludzku” w czerwcu opublikowała najnowszy raport na temat opieki okołoporodowej w Polsce. Jak rodzą Polki? Jak wygląda opieka okołoporodowa w naszym kraju? Przeczytaj zaskakujące wnioski!   

CZYTAJ WIĘCEJ