Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną 🌷🕊🌈🌍 IVF KWIECIEŃ '24 🌷🕊🌈🌍
Odpowiedz

🌷🕊🌈🌍 IVF KWIECIEŃ '24 🌷🕊🌈🌍

Oceń ten wątek:
  • Nowa1992 Autorytet
    Postów: 485 1052

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny93 wrote:
    Powiedz. Z tego co mówił mój lekarz to ma duże znaczenie. Jak poprosiłam żeby nie wpisywał mi do karty, że to z IVF to powiedział, że musi i że czasami to działa wręcz odwrotnie niż nam się wydaje, że lekarze bardziej się przykładają


    A lekarz powiedział jakie to ma znaczenie?

    22.02.2024 transfer


    age.png
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5300 4303

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alittle wrote:
    Na prowadzenie się nie szykuję, bardziej kiedy spodziewać się krwawienia, ale dobrze wiedzieć. Dzięki!

    Nie chodzi tylko o prowadzenie. Każda ciąża z in vitro, nieważne czy żywa, czy nie jest uznawana za taką podwyższonego ryzyka, głównie ze względu na nasze historie i trudności z zajściem w nią, może to być też wskazówką przy występujących komplikacjach. Druga kwestia tak jak mówi Iza, data ciąży jest inaczej liczona

  • TęczowaJa Autorytet
    Postów: 269 761

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elewina wrote:
    Mam już wynik - 16.276 w sobotę 13.829,99
    Rośnie, ale jakoś wolno.

    Jutro usg. Tak strasznie się boję. 🙏🙏🙏
    Mocno trzymam kciuki🤞 za was 💪 żeby 🩷się rozpędziło i wszystko dobrze było!!!

    Elewina lubi tę wiadomość

    84'👩‍❤️‍💋‍👨 77' 🐶🐶+🐱🐱
    Starania od '20
    Teratozoospermia, oligospermia ciężka, morfologia 1%
    Kariotypy✅
    HSG✅
    TSH 0,99
    AMH 05.23 -1,83, 11.23-3,39
    I IVF 💉start X'23
    12 oocytów, IMSI
    3 zarodki: 5.1.2, 5.2.1, 3.3.3,

    1 transfer 8.11.23 - ET,
    5.1.2- 💔8 tydzień, 21.12.23👼♀️
    2 transfer 14.03.24 - FET,
    5.2.1, cykl natural
    9 dpt - 289,9
    11 dpt - 574,5
    13 dpt - 1453,0
    14 dpt - 2261,25
    20 dpt - 9760
    21 dpt - GS 1,16 cm
    27 dpt CRL 0,44 cm💞FHR(+)
    7+2 - CRL 0,94 cm-170
    8+4 - CRL 1,67cm-177
    10+2- CRL 3,46 cm
    11+6 - CRL 5,65 cm
    Nifty- ok 🩵
    17+3 200g 🍫🍫
    30.07 1 ruchy
    23+3 720g
    27+3 1400g
    30+2 1700g
    34+3 2830g
    36+3 3600g
    38+3 3900g
    ❄️ 3.3.3

    2.12.2024- Oliwier🩵

    "I już się spadać nie boję
    Chociaż może mnie znów zaboleć
    I wiem, że jestem bezpieczna
    Miękka, ciepła, lekka."
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5300 4303

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werka96 wrote:
    Jesteś zadowolona?

    Póki co nie mam większych zastrzeżeń. Dobra opieka, leki dobrze dobrane, kontakt z opiekunem też na plus. Rzeczywiście tani nie są i drugi minus to brak bezpośredniego kontaktu z lekarzem - kontakt tylko przez opiekuna, ale może to wynika z doświadczenia, że telefony by im się urywały 😅

  • najra88 Autorytet
    Postów: 1353 2298

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kate@@ wrote:
    Hej dziewczyny, jestem po wizycie, poproszę o wpis:

    📆 15/04 - transfer ♥️

    Do standardowej obstawy doszedł mi Metypred, wiecie może na co to? 🙃

    Chciałam poprosić dr o relanium bo zaczynam się mocno tym wszystkim stresować ale zapomniałam 😅

    U mnie w klinice zawsze podaja sterydy po transferze żeby osłabić odpowiedź immuno na podany zarodek. Nie mam żadnych badań w tym kierunku ale pielęgniarka mówiła że to jest standard u nich.

    Kate@@ lubi tę wiadomość

    Starania od 2014 z przerwą w 2019 i 2023

    ♀️ PCOS; mięśniaki macicy; niedomoga lutealna; słaby lewy jajnik; 12/17 i 06/23 cb; 09/23 – miomektomia i cystektomia
    ♂️ 2018 - morfo 2%; 2023 - morfo 4%

    IVF 04/24; mamy 8❄️🥰

    🔸05/06/24 FET ❄️5AB🔸5dpt blade ⏸️🔸7dpt mocne ⏸️🔸12dpt beta 887🔸14dpt beta 1874🔸24dpt 6+1 silne krwawienie🔸26dpt 6+3 GS 2.3cm; YS 0.34cm; CRL 0.98cm z bijącym❤️🔸7+3 CRL 1.2cm🔸8+2 CRL 1.9cm🔸9+4 CRL 2.8cm🔸11+3 CRL 4.9cm; NIPT niskie ryzyka; synek 💙🔸13+5 CRL 8.3cm🔸16+5 173g🔸18+5 283g🔸20+4 375g🔸22+3 połówkowe ok 516g🔸25+5 913g 🔸28+5 1426g🔸31+2 2009g🔸33+5 2402g🔸35+5 2883g🔸36+5 3170g🔸37+5 3510g🔸
    🍀💙CC 38+3, 3410g, 50cm💙🍀

    age.png
  • LeniweJajniki25 Ekspertka
    Postów: 136 107

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieńdoberek 😊
    Jestem nową staraczką i przycupnę tu na trochę 🥸
    Tak coś o sobie a więc jesteśmy tu z przyczyn męskiej niepłodności podchodzimy do pierwszej procedury
    Jestem po pierwszym zastrzyku stymulacja na krótkim protokole bemfola 300 i gonapeptyl. AMH 2.1

    Katline, TęczowaJa, Różyczka91, Luna_94🌛, najra88 lubią tę wiadomość

    👩🏻Ona27l🧔🏻‍♂️On27l
    AMH 2.1,
    nasienie słabe 🔴
    Jajowody drożne 🟢
    Histeroskopia- prawidłowa🟢
    Kariotyp-Ok🟢
    Kir Bx / nie ma kilku implantacyjnych
    HLA-C C1C1 u Obu
    Protrombina🟢
    MTHFR🟢
    Czynnik V Leiden🟢
    PAI-1 🔴 4G/5G
    ANA2🔴
    Ana3🟢
    Cross match 11.3%🟢
    Rozjechane cytokiny 🔴
    MLR 44%🟢

    07.24r FET 2zarodków🔴
    01.25r FET 3.1.1 💉💊Accofil,Encorton,neoparin, smoflipid, acard, EG🔴
    04.25r FET 2zarodków ten sam zestaw leków inne dawki
    5dpt test pozytywny
    6dpt beta 28.00
    8dpt beta 74.00
    13dpt beta 734.00
    14dpt beta 1217.00
    14.05 USG mamy serduszko 6+0
    7tc[*]
    Szczepienia LIT x3
    01.26 ET 4.1.2
    5dpt beta 17,7
    7dpt beta 79
    9dpt beta 197
    14dpt beta 2183
    18dpt beta 11908
    6tc [*]
  • Maggie. Autorytet
    Postów: 615 752

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w którym dniu po transferze blastocysty robiłyście pierwszą betę?
    U mnie co prawda dopiero 4 dpt, ale perspektywa czekania do 12 dnia mnie załamuje :(

    02.2024 - IVF ❄️❄️❄️
    04.04.2024 - FET (4.1.2)
    11 dpt - betaHCG 1 058 😍

    09.12.2024 (38+2) baby girl 🎀 3250 g / 57 cm (CC)

    age.png
  • Clasiia Autorytet
    Postów: 2477 2363

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie. wrote:
    Dziewczyny, w którym dniu po transferze blastocysty robiłyście pierwszą betę?
    U mnie co prawda dopiero 4 dpt, ale perspektywa czekania do 12 dnia mnie załamuje :(
    Przy obu transferach robiłam sikańca 7dpt a betę raz 10dpt a drugi raz 9dpt. Oczywiście klinika zleciła inaczej ale dla mnie to było za długo

    Maggie. lubi tę wiadomość

    👩‍💼 30 lat
    10/2021 💔 cp i usunięty prawy jajowód
    🧔 36 lat
    Wszystko ok

    🍀02/2022 START IVF
    17.03.2022 punkcja - 7 dojrzałych -> 6 do zapłodnienia (wymogi) -> mamy ❄️❄️
    I 09.04.2022 transfer blastki 4.1.1 🍀
    10dpt - beta 486
    14dpt - beta 3286
    01.01.2023 12:00 Łucja 58cm 4240g❤️
    age.png

    II 30.01.2024 transfer blastki 4.1.1 🍀
    9dpt - beta <0,20 odstawienie leków ☹️

    🍀04/2024 START II IVF
    17.04.2024 punkcja - 11 dojrzałych -> 6 do zapłodnienia (wymogi) -> mamy ❄️❄️
    III 07.08.2024 transfer blastki 4.1.2 🍀
    10dpt - beta 130
    12dpt - beta 284
    30.04.2025 19:00 Aleksander 56cm 3300g❤️
    age.png
  • Ananans Ekspertka
    Postów: 199 195

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mela wrote:
    Ja robiłam DHEA na polecenie lekarza mojego x kliniki, wyszło w normie (około 211) I mimo to zlecil mi branie Biosteronu na poprawę i faktycznie skoczyło w górę. On mi tłumaczył na co to ale nie pamiętam dobrze by wyjaśnić 😔
    Jutro mam i endokrynologa i klinike to ciekawe co mi powiedza. Ciekawe czy ma to wpływ na powodzenie transferu bo mam zamiar się szykować po @

  • Katline Autorytet
    Postów: 435 616

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie. wrote:
    Dziewczyny, w którym dniu po transferze blastocysty robiłyście pierwszą betę?
    U mnie co prawda dopiero 4 dpt, ale perspektywa czekania do 12 dnia mnie załamuje :(

    Najczęściej dziewczyny robią w 6 dpt i później co 48h że 2-3 razy :)

    kamisia, Maggie. lubią tę wiadomość

    Ona, On 31 lat
    Starania od 2019, w klinice od 2021
    3 x nieudane IUI

    Punkcja 07.2023
    I ET 07.2023 - ❄️ hiperka, duży krwiak, 19 tc [*]
    II FET 03.2024 - ❄️ CB
    Beta: 9dpt 16, 11-32, 13-50, 17-134, 25-58, nowy cykl: 2dc-49.9, 10-46, 16-17, 23-2
    III FET 05.2024 - ❄️ beta <0,2
    IV FET 06.2024 - ❄️❄️ CB
    Beta: 6dpt-⏸️, 7-55, 9-78, 12-31, 14-9

    V FET 10.2024 - ❄️ 4BC, CS
    Encorton, Clexane 0,6, Accofil, Glucophage
    12 dpt - 763, 14 dpt - 1851, 19 dpt - 7320 🚀
    26 dpt - CRL 0,69cm + <3
    9+2 - CRL 2,42cm, 177 <3
    10+1 - Nifty - ryzyka niskie 🍀, dziewczynka 💝
    12+6 - prenatalne, OK ✔️ CRL 6,4cm

    preg.png
  • WiolaA Autorytet
    Postów: 463 638

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clasiia wrote:
    Przy obu transferach robiłam sikańca 7dpt a betę raz 10dpt a drugi raz 9dpt. Oczywiście klinika zleciła inaczej ale dla mnie to było za długo

    Wynik testu pokrywał się z wynikami bet ?

    preg.png
  • Clasiia Autorytet
    Postów: 2477 2363

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WiolaA wrote:
    Wynik testu pokrywał się z wynikami bet ?
    Tak, przy pierwszym od razu dwie kreski i beta potwierdziła. Przy drugim biel i beta 0

    WiolaA lubi tę wiadomość

    👩‍💼 30 lat
    10/2021 💔 cp i usunięty prawy jajowód
    🧔 36 lat
    Wszystko ok

    🍀02/2022 START IVF
    17.03.2022 punkcja - 7 dojrzałych -> 6 do zapłodnienia (wymogi) -> mamy ❄️❄️
    I 09.04.2022 transfer blastki 4.1.1 🍀
    10dpt - beta 486
    14dpt - beta 3286
    01.01.2023 12:00 Łucja 58cm 4240g❤️
    age.png

    II 30.01.2024 transfer blastki 4.1.1 🍀
    9dpt - beta <0,20 odstawienie leków ☹️

    🍀04/2024 START II IVF
    17.04.2024 punkcja - 11 dojrzałych -> 6 do zapłodnienia (wymogi) -> mamy ❄️❄️
    III 07.08.2024 transfer blastki 4.1.2 🍀
    10dpt - beta 130
    12dpt - beta 284
    30.04.2025 19:00 Aleksander 56cm 3300g❤️
    age.png
  • TęczowaJa Autorytet
    Postów: 269 761

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie. wrote:
    Dziewczyny, w którym dniu po transferze blastocysty robiłyście pierwszą betę?
    U mnie co prawda dopiero 4 dpt, ale perspektywa czekania do 12 dnia mnie załamuje :(
    Ja zawsze robiłam 9dpt, ale myślę, że 6-8 dpt już beta powinna wyjść 😊 a i wcześniej robiłam test z krwi domowy 🫣

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 kwietnia 2024, 20:01

    Maggie. lubi tę wiadomość

    84'👩‍❤️‍💋‍👨 77' 🐶🐶+🐱🐱
    Starania od '20
    Teratozoospermia, oligospermia ciężka, morfologia 1%
    Kariotypy✅
    HSG✅
    TSH 0,99
    AMH 05.23 -1,83, 11.23-3,39
    I IVF 💉start X'23
    12 oocytów, IMSI
    3 zarodki: 5.1.2, 5.2.1, 3.3.3,

    1 transfer 8.11.23 - ET,
    5.1.2- 💔8 tydzień, 21.12.23👼♀️
    2 transfer 14.03.24 - FET,
    5.2.1, cykl natural
    9 dpt - 289,9
    11 dpt - 574,5
    13 dpt - 1453,0
    14 dpt - 2261,25
    20 dpt - 9760
    21 dpt - GS 1,16 cm
    27 dpt CRL 0,44 cm💞FHR(+)
    7+2 - CRL 0,94 cm-170
    8+4 - CRL 1,67cm-177
    10+2- CRL 3,46 cm
    11+6 - CRL 5,65 cm
    Nifty- ok 🩵
    17+3 200g 🍫🍫
    30.07 1 ruchy
    23+3 720g
    27+3 1400g
    30+2 1700g
    34+3 2830g
    36+3 3600g
    38+3 3900g
    ❄️ 3.3.3

    2.12.2024- Oliwier🩵

    "I już się spadać nie boję
    Chociaż może mnie znów zaboleć
    I wiem, że jestem bezpieczna
    Miękka, ciepła, lekka."
  • Hania2010 Autorytet
    Postów: 1045 1658

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rakieta_P🚀 wrote:
    Odezwij się na priv

    napisalam :)

  • ........ Autorytet
    Postów: 2452 3302

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie. wrote:
    Dziewczyny, w którym dniu po transferze blastocysty robiłyście pierwszą betę?
    U mnie co prawda dopiero 4 dpt, ale perspektywa czekania do 12 dnia mnie załamuje :(


    3 dpt bo musiałam sprawdzić proga i przy okazji sprawdziłam betę 🙈🙈🙈

    https://zrzutka.pl/g5kns3
    Dla naszej Kamisi


    age.png

    05.10.2022 FET c/n 4.2.1❤

    16.06.23 CC 3780g 62cm 🥰🥰🥰
  • Jenny93 Autorytet
    Postów: 5300 4303

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie. wrote:
    Dziewczyny, w którym dniu po transferze blastocysty robiłyście pierwszą betę?
    U mnie co prawda dopiero 4 dpt, ale perspektywa czekania do 12 dnia mnie załamuje :(

    6 dpt i to było zalecenie od kliniki :)

    Maggie. lubi tę wiadomość

  • Maggie. Autorytet
    Postów: 615 752

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ........ wrote:
    3 dpt bo musiałam sprawdzić proga i przy okazji sprawdziłam betę 🙈🙈🙈

    I już była pozytywna? :D

    Jestem na cyklu sztucznym, czy powinnam razem z betą sprawdzić od razu progesteron? Przez stres w dniu transferu zapomniałam się oczywiście zapytać lekarza.

    02.2024 - IVF ❄️❄️❄️
    04.04.2024 - FET (4.1.2)
    11 dpt - betaHCG 1 058 😍

    09.12.2024 (38+2) baby girl 🎀 3250 g / 57 cm (CC)

    age.png
  • Osa 🐝 Autorytet
    Postów: 3748 4230

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie. wrote:
    I już była pozytywna? :D

    Jestem na cyklu sztucznym, czy powinnam razem z betą sprawdzić od razu progesteron? Przez stres w dniu transferu zapomniałam się oczywiście zapytać lekarza.

    6dpt. Progesteron sprawdzałam przy każdej becie, jak widać w stopce robił co chciał 🙏 lepiej skontrolować i w razie niskiego pisać do dr. To coś dorzuci 😉

    Maggie. lubi tę wiadomość

    event.png
    39+1 4000g 56cm ☀️
    👧🏻♡
  • Niusia3045 Autorytet
    Postów: 782 716

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maggie. wrote:
    Dziewczyny, w którym dniu po transferze blastocysty robiłyście pierwszą betę?
    U mnie co prawda dopiero 4 dpt, ale perspektywa czekania do 12 dnia mnie załamuje :(

    Ja też jestem 4dpt i robię betę w środę, czyli 6dpt. U mnie w klinice (Invicta) praktykuje się tzw. 3 weryfikację, podczas których bada się proga i estriadol w dniu transferu, a później 6dpt i 10 dot betę, proga i estriadol.

    🧑'90
    🧔'87
    Czynnik męski: fragmentacja 34%.

    Start in vitro: 2019 r. (długi protokół)
    - punkcja wraz z biopsją jądra 28.09.19
    - zapłodniono 11 komórek - uzyskano dwa zarodki (3.2.2 i 4.2.2)
    - 03.10.2019 - świeży transfer zarodka 3.2.2
    Ciąża! ❤️❤️ 10.06.2020 dziewczynka ❤️❤️

    -13.07.2021 criotransfer zarodka 4.2.2 - beta <0.1 💔

    Podejście nr 2(długi protokół):
    - punkcja 10.10.23
    - zapłodniono 20 komórek - uzyskano 2 zarodki (morula top quality, blastka 4.2.3)
    - transfer 14.10.23 moruli - beta <0.1 💔

    Marzec 2024 przygotowania do criotransferu ❤️
    - 04.04.24 - transfer blastki z 6 doby klasa 4.2.3
    - 10.04.24 - beta 6dpt <0.1 💔
    - 15.04.24 - beta 11dpt <0.1 💔

    25.04.24 - histeroskopia - OK
  • LeniweJajniki25 Ekspertka
    Postów: 136 107

    Wysłany: 8 kwietnia 2024, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie koleżanki czy któraś ma doświadczenie z tymi dodatkowo płatnymi opcjami w klinikach AH, embryoglue,PiCSI? czy to takie konieczne? Czy marketingowy bubel?

    👩🏻Ona27l🧔🏻‍♂️On27l
    AMH 2.1,
    nasienie słabe 🔴
    Jajowody drożne 🟢
    Histeroskopia- prawidłowa🟢
    Kariotyp-Ok🟢
    Kir Bx / nie ma kilku implantacyjnych
    HLA-C C1C1 u Obu
    Protrombina🟢
    MTHFR🟢
    Czynnik V Leiden🟢
    PAI-1 🔴 4G/5G
    ANA2🔴
    Ana3🟢
    Cross match 11.3%🟢
    Rozjechane cytokiny 🔴
    MLR 44%🟢

    07.24r FET 2zarodków🔴
    01.25r FET 3.1.1 💉💊Accofil,Encorton,neoparin, smoflipid, acard, EG🔴
    04.25r FET 2zarodków ten sam zestaw leków inne dawki
    5dpt test pozytywny
    6dpt beta 28.00
    8dpt beta 74.00
    13dpt beta 734.00
    14dpt beta 1217.00
    14.05 USG mamy serduszko 6+0
    7tc[*]
    Szczepienia LIT x3
    01.26 ET 4.1.2
    5dpt beta 17,7
    7dpt beta 79
    9dpt beta 197
    14dpt beta 2183
    18dpt beta 11908
    6tc [*]
‹‹ 58 59 60 61 62 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ