X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF LUBLIN

Oceń ten wątek:
  • tvisha Przyjaciółka
    Postów: 204 35

    Wysłany: 14 września 2019, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Ewelina26 co to za projekt?

    starania od 2016
    pcos, endo I st, lewy jajowód "upośledzony"
    stymulacje 2017-2019
    2019 -żpn,zabieg,
    2020- 7 tydz. puste jajo płodowe...
    2023- doszła adenomioza
    2024- w drodze do ivf 😊
  • Dracena Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 15 września 2019, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ev. wrote:
    Czy ktoś się leczy w Provivo w Lublinie? Mieliśmy zrobioną tam pełną diagnostykę i teraz się nastawiamy nad IUI. Czy macie jakieś opinie o tej klinice?


    Już ja znam skądś tą pełną, rzetelną diagnostykę... nam to zajęło prawie rok a wnioski wysunięte przez Panią dr - nieprawidłowe. Leczenie- bezowocne, bo w przypadku złej diagnozy jak można było liczyć na cud ?. Nie obrażam Jej. Każda pacjentka jest inna, każda z innym problemem. Mogę się tylko podzielić moim doświadczeniem.
    Dla mnie leczenie w provivo trwało zbyt długo. Zbyt wiele razy słyszałam, że za chwilę się uda, że jestem młoda, że mamy czas... I tak pełni nadziei trwaliśmy w "bezruchu". Mieliśmy tam 4 IUI. Nieudane. Zmiana kliniki okazała się zbawienna bo i konsultacja wyników uzyskanych w Provivo wiele już wniosła na samym początku. ( Nie wiem dlaczego nie zrobiliśmy tego zdecydowanie wcześniej) . Zostaliśmy zdiagnozowani właściwie na 2giej wizycie w AbOVO.
    Teraz jestem w 33 t.c. !!!!!!
    Nie znaczy to , że nie warto tam się leczyć. Warto skonsultować wyniki z kimś kto w Lbn ma największe doświadczenie- zespołem dr Putowskiego. Oni robią to najdłużej i jak sama miałam okazję się przekonać nawet Panie położne są 'zorientowane' i jedna z nich w luźnej rozmowie przy pobieraniu badań zasugerowała mi , że "ooo... to może być to...?'' I było. nawet One mają nosa. Kolejna sprawa to jakość wyników uzyskanych w AbOvo. Jak przejdziecie się po korytarzu i obczaicie dyplomy Pań z laboratorium szczęka Wam opadnie. Super dokładne, super wykształcone. NA takich wynikach można się opierać! I własnie wtedy zrozumiałam nasz błąd.

    Musicie sobie odpowiedzieć na pytanie też czy chcecie czekać. Może się okazać, że w Waszym przypadku IUI okaże się strzałem w dziesiątkę i dzidzia będzie już po 1 próbie a tego nikt nie wie. Życzę Wam aby tak było. My mimo wszystko spróbowałiśmy IUI- jak się okazało niewłaściwie, bo przy naszych wynikach tylko IVF wchodziło w grę co dr z AbOvo wyhaczył od razu. I miał rację bo udało się za pierwszym razem. Każda kolejna próba IUI w naszm przypadku to byłoby jedno wielkie pudło, kolejne złamane serce i strata cyklu...
    W związku z tym idąc do kliniki która słynie z IVF musicie mieć już temat przerobiony- czy ewentualnie chcecie, czy macie możliwość, czy w ogóle wchodzi to w grę.
    My byliśmy tak zdeterminowani, że nawet jakby dr kazał nam lecieć w kosmos na misje na Marsa lub Wenus zgodzilibyśmy się.
    Mogąc cofnąć czas udałabym się od razu do AbOvo. 3 lata wcześniej.
    Trochę za dużo treści, za co przepraszam ale mam nadzieję że komuś to pomoże.
    Życzę Wam dziewczyny samych pozytywnych bhcg, spokojnych ciąż , wielkiej radości w sercu i uśmiechu. Trzymam za Was mocno kciuki każdego dnia!

    ev. lubi tę wiadomość

  • Alayna Koleżanka
    Postów: 61 3

    Wysłany: 15 września 2019, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wydarzył się cud z tą duża fragmentacja( 89%) zaszłam w ciążę dwa lata temu i to był prawdopodobnie powód mojego poronienia
    Zbiliśmy fragmentację do 23% ale dwa podejścia do invitro okazały się bezowocne
    A tu cud parę dni temu zrobiłam test i dwie grube kreski udało się zajść znowu nawet z tragicznymi wynikami męża
    Codziennie się modlę o to maleństwo by tym razem było wszystko w porzadku

    Dawidek 6/7 TC (*)08.2017
    Wojtuś 9 TC 10.2019

    Synuś 28.01.2010 nasz Skarbek
    4 lata starań walczymy dalej....
    1 IVF Punkcja 04.01.2019 jeden zarodek zero śnieżynek
    Transfer 07.01.2018 niestety klapa;(
  • Pilola Przyjaciółka
    Postów: 291 49

    Wysłany: 20 września 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ;-) Dziewczyny sorki , że się wtrącę ale czy któraś z Was leczyła się u prof. Polaka? On obecnie pracuje w Ovum, przeniósł się z Ab ovo;-) Zastanawiam się nad konsultacją u niego.

    Starania od 2016 r.
    3 laparoskopie+ histeroskopia
    Stwierdzona endometrioza 4 stopnia, liczne zrosty
    Mąż zdrowy - 12% prawidłowych plemników
    Naprotechnologia od 10.2018r.
    In vitro- styczeń 2020
    1 transfer- nieudany ( blastocysta 2AA)
    2 transfer - ciąża biochemiczna (blastocysta 1AA)
    II In vitro- wrzesień 2021 KRIOBANK
    1 transfer - nieudany ( blastocysta 2CC)
    brak zarodków...
  • Ewelina26 Autorytet
    Postów: 2173 1252

    Wysłany: 25 września 2019, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tvisha wrote:
    @Ewelina26 co to za projekt?


    Szczerze mówiąc tak dokładnie to nie wiem bo byłam wtedy świerze po HSSG i za bardzo nie dopytywałam ;) .Lekarz mówił że robią jakieś badania na temat fal elektromagnetycznych i jeżeli mąż zgodzi się nosić przez 24 godz przed badaniem specjalną opaskę ktora wlasnie mierzy te fale to zaoszczędzimy ok 1000zl .Z tego co obilo mi się o uszy to chyba studentka (położna ) prowadzi te badania ale nie jestem na 100% pewna.

    Starania od 2018
    💔Aniołek25.11.18
    [*]5/9tc
    💔Aniołek13.11.19
    [*]6/10tc
    💔Ciąża biochemiczna 03.01.21[*]
    💔Aniołek 31.03.21
    [*]4/8tc
    💔Aniołek17.06.21
    [*]6/10tc
    💔 Ciąża biochemiczna [*]23.05.22
    Problemy immunologiczne 🤦‍♀️
    -KIR AA 😔
    -rozjechane cytokiny😏
    -wysokie NK maciczne🥺
    -Insulinooporość
    -Niedoczynność tarczycy

    ,,Trzeba walczyć bez względu na to ile razy runęło niebo "
  • ev. Przyjaciółka
    Postów: 73 50

    Wysłany: 4 października 2019, 00:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Dracena dziękuję za podzielenie się swoimi doświadczeniami. Zastanawiam się czy nie wziąć wszystkich wyników z Provivo i nie udać się do innej kliniki żeby zobaczyć co inny lekarz by powiedział. Obecnie czekamy na IVF w Szkocji bo tu mieszkamy na stałe ale na Lubelszczyźnie mamy rodzine wiec często jesteśmy i stad wizyta w provivo żeby zrobić dodatkowe badania. Dziwi mnie fakt ze moja znajoma która miała takie same wyniki jak ja, czyli przeciwciała i wrogi śluz, dostała kuracje sterydami i zaszła w ciąże w dwa miesiące a mi sterydów dr nie polecała bo ponoć da nam to tylko 5% szans. IUI nie możemy robić tutaj na miejscu a do Polski tez nie możemy latać co chwile a sterydy może już dawno by pomogły...
    jeśli chodzi o AbOvo to kogo polecasz?

    👩🏻‍🦱36 🧔36
    Starania od 2018
    👩🏻‍🦱 badania Ok, wrogi śluz i przeciwciała p/plemnikowe (++)
    🧔 morfologia 3%, niskie parametry nasienia

    03/2020 odwołany IVF przez 🦠
    08/2020 krótki protokół

    🔆IVF start 07/08/2020
    35 jajeczek
    18 zapłodnionych
    12 embrionów w 3 dobie
    7 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    ❌Transfer wrzesień/październik - cykl odwołany (brak owulacji)
    ✅FET na cyklu naturalnym listopad
    ❄️4AA jest ze mną od 28/11

    U5qH.png
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 15 grudnia 2019, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy dziewczyny,
    Przepraszam, że wcinam się w wątek, ale zostało mi jedno opakowanie menopuru 600 j. Nie otwarte i nie rozrobione. Przechowywane wyłącznie w lodówce ze stałym dopływem prądu (bez przerw).
    Może któraś z Was nie ma już refundacji i chciałaby się dogadać? Ważne do 02.2020.
    Jak coś, to proszę o informację na [email protected]

    Pozdrawiam i życzę Wam wszystkim powodzenia i dużo nadziei. Naprawdę warto walczyć.

    Możliwy odbiór osobisty w Lublinie.

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • ev. Przyjaciółka
    Postów: 73 50

    Wysłany: 6 września 2020, 02:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś obecnie leczy się w Lublinie? Jaką klinikę polecacie?

    👩🏻‍🦱36 🧔36
    Starania od 2018
    👩🏻‍🦱 badania Ok, wrogi śluz i przeciwciała p/plemnikowe (++)
    🧔 morfologia 3%, niskie parametry nasienia

    03/2020 odwołany IVF przez 🦠
    08/2020 krótki protokół

    🔆IVF start 07/08/2020
    35 jajeczek
    18 zapłodnionych
    12 embrionów w 3 dobie
    7 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    ❌Transfer wrzesień/październik - cykl odwołany (brak owulacji)
    ✅FET na cyklu naturalnym listopad
    ❄️4AA jest ze mną od 28/11

    U5qH.png
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 6 września 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ev. wrote:
    Czy ktoś obecnie leczy się w Lublinie? Jaką klinikę polecacie?
    Czesc ja się leczyłam u dr K w provivo. Ogólnie doktor polecam, ale do pewnego etapu. U nas w rodzinie pomogła ale nam nie pomogła rozłożyła ręce. Kolejny krok in vitro, ale nie chcieliśmy już w Lublinie. Ona już się nie zna na bardziej skomplikowanych badaniach. U mnie nie wykryto przyczyny, a w to nie wierze. Dlatego badamy się dalej i startujemy z in vitro w wawie w Novum
    W Lublinie to już takie próbowano w ciemno dalej by było.

  • ev. Przyjaciółka
    Postów: 73 50

    Wysłany: 7 września 2020, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Koniczynka28 wrote:
    Czesc ja się leczyłam u dr K w provivo. Ogólnie doktor polecam, ale do pewnego etapu. U nas w rodzinie pomogła ale nam nie pomogła rozłożyła ręce. Kolejny krok in vitro, ale nie chcieliśmy już w Lublinie. Ona już się nie zna na bardziej skomplikowanych badaniach. U mnie nie wykryto przyczyny, a w to nie wierze. Dlatego badamy się dalej i startujemy z in vitro w wawie w Novum
    W Lublinie to już takie próbowano w ciemno dalej by było.

    Koniczynko a czemu przeniosłaś się do Wawy? Ja robiłam badania w Provivo u dr Marleny (nie pamietam nazwiska tylko imię mi utknęło w głowie)
    Jestem w Polsce rzadko ale planuje zrobić jakieś dodatkowe badania w razie gdyby transfer się nie udał i nie wiem czy wstać do niej czy szukać kogoś innego.
    Dlaczego mówisz, że nie zna się na skomplikowanych badaniach? Nie proponowała np immunologii?

    👩🏻‍🦱36 🧔36
    Starania od 2018
    👩🏻‍🦱 badania Ok, wrogi śluz i przeciwciała p/plemnikowe (++)
    🧔 morfologia 3%, niskie parametry nasienia

    03/2020 odwołany IVF przez 🦠
    08/2020 krótki protokół

    🔆IVF start 07/08/2020
    35 jajeczek
    18 zapłodnionych
    12 embrionów w 3 dobie
    7 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    ❌Transfer wrzesień/październik - cykl odwołany (brak owulacji)
    ✅FET na cyklu naturalnym listopad
    ❄️4AA jest ze mną od 28/11

    U5qH.png
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2117

    Wysłany: 7 września 2020, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ev. wrote:
    Koniczynko a czemu przeniosłaś się do Wawy? Ja robiłam badania w Provivo u dr Marleny (nie pamietam nazwiska tylko imię mi utknęło w głowie)
    Jestem w Polsce rzadko ale planuje zrobić jakieś dodatkowe badania w razie gdyby transfer się nie udał i nie wiem czy wstać do niej czy szukać kogoś innego.
    Dlaczego mówisz, że nie zna się na skomplikowanych badaniach? Nie proponowała np immunologii?
    Właśnie u niej się leczyłam :) nie proponowała w ogóle immunologi czy tez genetyki. Powiedziała, ze jeśli wszystko inne ok to pewnie tam jest problem ale tego się niw leczy. Powiedziała kilka badan, które się robi( niewiele) i się zaczęłam na swoją rękę badać. Po 5 IUI zaproponowała in vitro bez rządnych dodatkowych badan. Zakończyliśmy leczenie. W tym tygodniu mam wizytę u dr Pasnika w Łodzi i na koniec msc start in vitro w waw. Tu w Lublinie jest niska skuteczność in vitro, a sama lubelska klinika to tragedia. Jak wybieraliśmy dawcę to ludzie z laboratorium nie wiedzieli co w tabeli dawców oznaczają różne kategorie itp. Wybraliśmy Novum waw ze względu na statystyki.

‹‹ 5 6 7 8 9
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ