Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

IVF Luty 2022

Oceń ten wątek:
  • kasiek2620 Autorytet
    Postów: 3378 6453

    Wysłany: 5 lutego 2022, 01:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ewelinatir wrote:
    Drogie Staraczki,

    Witam się na wątku lutowym. Trzymam za Was kciuki i wierzę, że każda z Was doczeka się swojego szczęścia.
    Luty jest dla mnie wyjątkowym miesiącem , bo w zeszłym roku w tym miesiącu podeszłam do 3 punkcji i 3 transferu. Równo 3 miesiące temu przyszła na świat moja córka, cud, w który prawie nikt nie wierzył. 😍😍😍
    Ja wierzyłam😘😘😘gratulacje. Niech rośnie zdrowo🥰

    Sherlook lubi tę wiadomość

    06.2004-ciąża naturalna(corka) 25.03.2018-naturalna-8tc[*]
    2IUI
    Marzec 2019 I procedura
    4.05.2019(2)17.08.2019 19.10.2019
    08.20AK
    27.01 tr AK 6dpt
    26.02tr 2zarodków(AK+AZ) :-(
    30.04.21 tr AZ
    5dpt beta 13.3,7dpt beta 54 10dpt beta 104 11dpt beta 124 13dpt beta 109,15dpt beta 38.
    7.07.21 7tr. 0
    brak kilku kirow impl.wysokienk(38%)
    10.09.21 8tr. 5dpt 8,4 7dpt 30,1 11dpt 33..
    Szczepienia limfocytami
    24.03.22 9tr-0
    27.05.22 10 tr. 6dpt 23 8dpt 58 10dpt beta 117 12dpt beta 251 14dpt beta 593 17dpt beta 2094mlU 19dpt 3773
    20dpt pęcherzyk 25dpt❤i krwiak
    12+4 69mm dziewczynki
    15+4 158 gram szczęścia FHR 154
    18+4 262 g
    19+3 332g
    21+4 462
    24+4 868
    26+4 1220
    28+3 1486
    30+4 1728
    32+4 2400
    34+4 2680
    36+4 3952
    age.png
  • Zajączek94 Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 5 lutego 2022, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny brała któraś z Was cetrotide? Czy po wstrzyknięciu też miałyście jakąś reakcje typu pokrzywka i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia? Czy to normalne, czy powinnam skontaktować się z lekarzem?

    Sherlook lubi tę wiadomość

  • Darkaaa Autorytet
    Postów: 1127 1544

    Wysłany: 5 lutego 2022, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajączek94 wrote:
    Dziewczyny brała któraś z Was cetrotide? Czy po wstrzyknięciu też miałyście jakąś reakcje typu pokrzywka i zaczerwienienie w miejscu wstrzyknięcia? Czy to normalne, czy powinnam skontaktować się z lekarzem?
    Też tak miałam. Przez ok 2h od zastrzyku miejsce iniekcji było zaczerwienione i swedzialo. Z tego co czytałam tu to dużo dziewyczyn po Cetrotide miało podobne reakcje.

    Łucja ur. 09.2022❤
  • Zajączek94 Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 5 lutego 2022, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darkaaa wrote:
    Też tak miałam. Przez ok 2h od zastrzyku miejsce iniekcji było zaczerwienione i swedzialo. Z tego co czytałam tu to dużo dziewyczyn po Cetrotide miało podobne reakcje.

    Uff, czyli jeśli nic więcej się nie dzieje, to nie powinnam się martwić i następnego dnia zażyć znów?

  • Darkaaa Autorytet
    Postów: 1127 1544

    Wysłany: 5 lutego 2022, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajączek94 wrote:
    Uff, czyli jeśli nic więcej się nie dzieje, to nie powinnam się martwić i następnego dnia zażyć znów?
    Myślę, że tak. Oczywiście możesz dla pewności skonsultować się z lekarzem. Ja w każdym razie miałam chyba łącznie 4 zastrzyki Cetrotide i za każdym razem miałam ta sama reakcję i za każdym razem po ok 2 h znikało. Też po pierwszym się zmartwilam, ale dziewczyny tu mi pisały, że miały podobnie, więc kontynuowałam zastrzyki. Nic mi więcej nie było.

    Zajączek94, Sherlook lubią tę wiadomość

    Łucja ur. 09.2022❤
  • spineczka Autorytet
    Postów: 460 733

    Wysłany: 5 lutego 2022, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajączek94 wrote:
    Robisz test prywatnie PCR? Jak to możliwe, że placisz z GC tylko 115 zł, robisz go w klinice?

    Tak w GynCentrum jest "promocja" dla pacjentek. Wymaz pobierają pielęgniarki w klinice.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2022, 07:54

    Zajączek94 lubi tę wiadomość

    age.png
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6463 3627

    Wysłany: 5 lutego 2022, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety tez musze dołączyć do złych wieści pomimo dobrego poczatku:
    6dpt beta 59
    9dpt beta 181
    10dpt beta 237 przyrost tylko 68%
    Od dnia następnego zeszło że mnie uczucie goraca, przeszedł bol zoladka, bol glowy, rozpieranie brzucha.... Teraz mnie pobolewa już coraz mocniej. Dzis lub u
    Jutro beta dla potwierdzenia tylko i odstawienia leków
    Zaluje ze pomimo dobrych kirow nie zdecydowałam się na accofl i intralipid...To był 1 transfer I miałam nadzieję w encortone na którym nk były w normie. Może by było piękniej a tak tylko rozpacz ;-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2022, 07:56

  • Zajączek94 Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 5 lutego 2022, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spineczka wrote:
    Tak w GynCentrum jest "promocja" dla pacjentek. Wymaz pobierają pielęgniarki w klinice.
    Oo to jestem w szoku, muszę o to dopytać w klinice. Ostatnio przed punkcja w listopadzie robiłam test w gyncentrium ale w tych mobilnych punktach drive-thru i płaciłam 350 zł... 😐

  • Zajączek94 Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 5 lutego 2022, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darkaaa wrote:
    Myślę, że tak. Oczywiście możesz dla pewności skonsultować się z lekarzem. Ja w każdym razie miałam chyba łącznie 4 zastrzyki Cetrotide i za każdym razem miałam ta sama reakcję i za każdym razem po ok 2 h znikało. Też po pierwszym się zmartwilam, ale dziewczyny tu mi pisały, że miały podobnie, więc kontynuowałam zastrzyki. Nic mi więcej nie było.

    Tak, skontaktowałam się jeszcze z klinika i czekam na telefon od lekarza. Powoli tak jakby się zmniejsza zaczerwienienie, ale wolę się upewnić jeszcze u lekarza. Dziękuję Ci bardzo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2022, 08:08

  • Szatyneczka Autorytet
    Postów: 2564 5363

    Wysłany: 5 lutego 2022, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GorzkoGorzko wrote:
    Szatyneczka, a ten scopolan bierzesz ten zwykły czy compositum? Bo ja właśnie za Twoimi radami, że jest lepszy od nospy, tez zapytałam o niego w aptece, żeby miec na wszelki wypadek, ale byłam zaskoczona, że są jakieś dwa 😳
    Koniecznie ten zwykły nie compositum

    GorzkoGorzko lubi tę wiadomość

    Rocznik '90 starania od 2009
    9 ciąż naturalnych | 2 procedury 3transfer 4.12 - > transfer blastki 5AA ( wlew z immunoglobulin, intralipid, accofil,encorton10mg,heparyna,papaveryna➡️ 6dpt - 24,8 | prog. 18 ( w dniu FET 7)
    9dpt - 66,33 | prog. 16
    10dpt - 106,7 ( inne labo)
    11dpt - 147,89 | prog. 19🙏
    13dpt - 351,95 | prog. 23,15 ☺️
    17dpt - 2565,49 - - >usg pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym
    18dpt - > wizyta w klinice -pęcherzyk ciążowy 8,5mm i pęcherzyk żółtkowy 19dpt - 4657,30 prog.14,52
    24dpt - 23635 | prog. 11,36 mamy zarodek3,5mm
    26dpt- 34469,9|prog.25,29
    34dpt - usg crl 1,39cm 😍❤️
    14.01. 22- > dzidziuś macha nóżkami crl 2,12 tydz. 8+5 z usg z OM 8+2
    20.01--> tydz. 9+4 z usg crl 2,84 ❤️
    09.02 - >prenatalne 13+1 zdrowa dzidzia|01.03 - > 16+0 - będzie syn ❤️
    ANTOŚ URODZONY 05.08.2022 <-- MAŁY WIELKI CUD ❤️😍
    moja historia
  • Darkaaa Autorytet
    Postów: 1127 1544

    Wysłany: 5 lutego 2022, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zajączek94 wrote:
    Tak, skontaktowałam się jeszcze z klinika i czekam na telefon od lekarza. Powoli tak jakby się zmniejsza zaczerwienienie, ale wolę się upewnić jeszcze u lekarza. Dziękuję Ci bardzo.
    Rozumiem Cię doskonale, najlepiej upewnić się u lekarza 😊

    Łucja ur. 09.2022❤
  • Szatyneczka Autorytet
    Postów: 2564 5363

    Wysłany: 5 lutego 2022, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniek330 wrote:
    Kurcze własnie magnez zakupię jeszcze, miałaś ten z B6? Czy przy mutacji MTHFR będzie bezpieczny ?

    I jeszcze jedno, pisalas kiedyś o badaniu w GC na cytoksycznosc komórek nk, pamiętasz może ile płaciłas i jak długo czekałaś na wynik ?
    Ja osobiście przy mutacji MTHFR bałam się brać magnezu z B6 wolałam bez tego tylko koniecznie żeby to był lek a nie suplement i biorę slow mag ten bez B6. Co do badania cytotoksyczności komórek nk to płaciłam 360zl w GC

    Moniek330 lubi tę wiadomość

    Rocznik '90 starania od 2009
    9 ciąż naturalnych | 2 procedury 3transfer 4.12 - > transfer blastki 5AA ( wlew z immunoglobulin, intralipid, accofil,encorton10mg,heparyna,papaveryna➡️ 6dpt - 24,8 | prog. 18 ( w dniu FET 7)
    9dpt - 66,33 | prog. 16
    10dpt - 106,7 ( inne labo)
    11dpt - 147,89 | prog. 19🙏
    13dpt - 351,95 | prog. 23,15 ☺️
    17dpt - 2565,49 - - >usg pęcherzyk ciążowy z pęcherzykiem żółtkowym
    18dpt - > wizyta w klinice -pęcherzyk ciążowy 8,5mm i pęcherzyk żółtkowy 19dpt - 4657,30 prog.14,52
    24dpt - 23635 | prog. 11,36 mamy zarodek3,5mm
    26dpt- 34469,9|prog.25,29
    34dpt - usg crl 1,39cm 😍❤️
    14.01. 22- > dzidziuś macha nóżkami crl 2,12 tydz. 8+5 z usg z OM 8+2
    20.01--> tydz. 9+4 z usg crl 2,84 ❤️
    09.02 - >prenatalne 13+1 zdrowa dzidzia|01.03 - > 16+0 - będzie syn ❤️
    ANTOŚ URODZONY 05.08.2022 <-- MAŁY WIELKI CUD ❤️😍
    moja historia
  • Kesi 🙋🏻‍♀️ Autorytet
    Postów: 696 1563

    Wysłany: 5 lutego 2022, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina12345 wrote:
    Ja niestety tez musze dołączyć do złych wieści pomimo dobrego poczatku:
    6dpt beta 59
    9dpt beta 181
    10dpt beta 237 przyrost tylko 68%
    Od dnia następnego zeszło że mnie uczucie goraca, przeszedł bol zoladka, bol glowy, rozpieranie brzucha.... Teraz mnie pobolewa już coraz mocniej. Dzis lub u
    Jutro beta dla potwierdzenia tylko i odstawienia leków
    Zaluje ze pomimo dobrych kirow nie zdecydowałam się na accofl i intralipid...To był 1 transfer I miałam nadzieję w encortone na którym nk były w normie. Może by było piękniej a tak tylko rozpacz ;-(

    Ty serio ? Z ta beta ? Bo teraz nie wiem 🤭 na moje jest dobra ale może się nie znam

    IUI - 15.07.2020r
    🍀12 dp - ⏸️
    🍀13 dp - 39
    🍀15 dp - 110
    9 tc - zarodek, bez akcji serca
    3x IUI ❌
    Kwiecień 2021 - punkcja, 26 🥚 5❄️❄️❄️❄️❄️

    05.05.2021 - crio 5AA
    🍀9 dpt - 348,7
    🍀 12dpt -1108
    poronienie 7/8tc. 💔brak akcji serca

    🍀02.08.2021 - crio 4AA -beta 2,26💔😔
    🍀03.12.2021 - Crio 5CA
    5dpt- ⏸
    12 dpt - 615,1 🙏🏻🥳
    14 dpt - 990.9 🙏🏻🥳 ( po 41 h )
    27 dpt- CRL 0,82cm + ❤️
    8tc4d- 2,11cm + ❤️ 176 HR 👶🏻
    14tc5d- 8,93cm Synuś😍💙
    💙15.08.2022 nagłe cc ,56 cm , 3020g Wojtuś💙

    06.2024 - NATURALS 😱😮 - szybki Biochem 😪

    🍀 05.11.24r - crio 3AB 💔
    8dpt - beta 0

    🍀31.12.24 crio 3BC
    5dpt ⏸️😮
    10dpt - 222.2
    12 dpt - 350, prog.16 😪
    14 dpt -838 🥹
    28 dpt- CRL 0,86cm +❤️
    29 dpt- krwawienie , krwiak +leki , ❤️ bije
    9+0 - 2,35 cm , 176❤️
    12+5 -prenatalne - syn 🩵
    🩵 12.09.2025 poród miednicowy (cc) Dawid 3570g , 51cm 🩵
  • Kesi 🙋🏻‍♀️ Autorytet
    Postów: 696 1563

    Wysłany: 5 lutego 2022, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Black_Angel wrote:
    Dzisiaj TSH 3,30
    Ft3 4,07
    Ft4 1,43
    ATG 16,56
    ATPO 12,04

    Czas protrombinowy, ddimery, cholesterol, żelazo - wszystko w normie

    Ja bym na twoim miejscu poszła do dietetyka klinicznego oni się bardziej na tym znają. Masz za duża różnice między FT3 a FT4 powinno być między niby po równo. Bierzesz selen i cynk ?

    IUI - 15.07.2020r
    🍀12 dp - ⏸️
    🍀13 dp - 39
    🍀15 dp - 110
    9 tc - zarodek, bez akcji serca
    3x IUI ❌
    Kwiecień 2021 - punkcja, 26 🥚 5❄️❄️❄️❄️❄️

    05.05.2021 - crio 5AA
    🍀9 dpt - 348,7
    🍀 12dpt -1108
    poronienie 7/8tc. 💔brak akcji serca

    🍀02.08.2021 - crio 4AA -beta 2,26💔😔
    🍀03.12.2021 - Crio 5CA
    5dpt- ⏸
    12 dpt - 615,1 🙏🏻🥳
    14 dpt - 990.9 🙏🏻🥳 ( po 41 h )
    27 dpt- CRL 0,82cm + ❤️
    8tc4d- 2,11cm + ❤️ 176 HR 👶🏻
    14tc5d- 8,93cm Synuś😍💙
    💙15.08.2022 nagłe cc ,56 cm , 3020g Wojtuś💙

    06.2024 - NATURALS 😱😮 - szybki Biochem 😪

    🍀 05.11.24r - crio 3AB 💔
    8dpt - beta 0

    🍀31.12.24 crio 3BC
    5dpt ⏸️😮
    10dpt - 222.2
    12 dpt - 350, prog.16 😪
    14 dpt -838 🥹
    28 dpt- CRL 0,86cm +❤️
    29 dpt- krwawienie , krwiak +leki , ❤️ bije
    9+0 - 2,35 cm , 176❤️
    12+5 -prenatalne - syn 🩵
    🩵 12.09.2025 poród miednicowy (cc) Dawid 3570g , 51cm 🩵
  • Black_Angel Autorytet
    Postów: 921 2379

    Wysłany: 5 lutego 2022, 09:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kesi 🙋🏻‍♀️ wrote:
    Ja bym na twoim miejscu poszła do dietetyka klinicznego oni się bardziej na tym znają. Masz za duża różnice między FT3 a FT4 powinno być między niby po równo. Bierzesz selen i cynk ?

    Nie, nie biorę

    IVF #1
    Start: 02.11.21 - Elonva, Orgalutran, Menopur, Ovitrelle

    Punkcja: 13.11.21 -> 10 komórek - 10 dojrzałych - wszystkie zapłodnione (Luteina, Duphaston, Acard).
    II doba -> 9 rozwija się prawidłowo; III doba -> nadal 9 ✊; V doba -> 6 blastocyst ( 4BB, 3x 3BB, 2x 2BB)
    Transfer ET: 18.11.21 -> 4BB
    9dpt: 16,01; 11dpt: 17,96; 13dpt: 22,03 - odstawienie leków.
    Transfer FET 21.12.21 -> 3BB
    7dpt: 12,88; 9dpt: 50,12; 13dpt: 90,12; 15dpt: 111,20 -odstawienie leków
    Transfer FET 23.03.22 -> 3BB & 2BB
    7dpt: 5,13; 12dpt: 82,72; 14dpt: 216,8; 16dpt: 450,3; 19dpt: 1470; 23dpt: 6177. 28dtp 7,08mm & echo 124 🥰 7w6d: 1,43cm & serduszko 163 🩷 41w5d 3050g & 54cm ❤️
    Transfer FET 15.10.24 -> 3BB beta 0
    Transfer FET 21.10.25-> 2BB beta 0

    IVF #2
    Start: 22.01.26 - menopur, orgalutran
    Punkcja: 3.02 ->9 komórek
    Transfer ET -> 6.02 - 3dniowiec 14blastromerowy

    ❄️❄️
  • Zajączek94 Koleżanka
    Postów: 44 5

    Wysłany: 5 lutego 2022, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Darkaaa wrote:
    Rozumiem Cię doskonale, najlepiej upewnić się u lekarza 😊

    Lekarka zaleciła smarowac to miejsce żelem przrciwuczelniowym i przeciwświądowym fenistil. Akurat mam w domu, to tak zrobilam. Ale i tak prawie już zeszło zaczerwienienie.

  • mmonika12 Przyjaciółka
    Postów: 72 20

    Wysłany: 5 lutego 2022, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska trzymam mocno kciuki ☺️🍀

    Krakowska, Juka2018_1, TylkoLepiej lubią tę wiadomość

    hKDMp2.png

    PAI-1 4G homo
    MTHFR hetero
    Hashimoto
    PCOS
    Insulinooporność
    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
  • Baby.baby86 Autorytet
    Postów: 356 1243

    Wysłany: 5 lutego 2022, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska 👊🏻🍀❤️
    Powodzenia!!!

    Krakowska, Juka2018_1, TylkoLepiej lubią tę wiadomość

    👩🏼36 🧑🏼40
    Starania 2018
    2021 iui ❌
    I ivf 5 2021 stymulacja punkcja 1 blastka
    6 2021 transfer fet 3.1.1 ❌
    II ivf 7 2021 stymulacja punkcja brak zarodków
    III ivf 8 2021 stymulacja 1 blastka po badaniach brak zarodków
    IV ivf 11 2021 stymulacja 2 blastki
    11 2021 transfer ET blastka 4.1.1
    6.12 🎅🏻 Mikołajki beta 0 😢
    Przygotowania do transferu
    16.02 FET beta 0😢
    5.04 Start Eurofertil
    dwie ministymulacje
    1. ❄️❄️ 🥰
    2. ❄️❄️❄️❄️ 🥰
  • Paula24 Autorytet
    Postów: 5701 6702

    Wysłany: 5 lutego 2022, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krakowska ❤❤🍀✊

    Krakowska, Juka2018_1 lubią tę wiadomość

    age.png
    I IVF ❄️❄️❌
    II IVF ❄️❌
    III IVF ❄️✔️❄️❌
    IV IVF ❄️❌❄️ 🙏
    ➖➖➖➖➖➖➖➖
    28.06.2022 FET 4BA
    👶4dpt ⏸️ 11.50mlU
    p. 28.39ng
    👶6dpt 45.19mlU p.30.61ng
    👶7dpt 80.08 mlU
    👶8dpt 128.67mlU
    👶10dpt 424.01mlU p. 24.42 ng
    👶13dpt 2550mlU p.31.41ng
    👶15dpt 7519mlU p.43.67ng
    👶17dpt 15864mlU GS 1.03cm
    👶20dpt GS 1.5cm + pęcherzyk żółtkowy
    👶22dpt GS 1.91cm,YS 0.37cm,CRL 0.22cm
    Mamy ❤️
    👶24dpt CRL 0.33cm FHR 120bpm
    ➖➖➖➖➖➖➖➖
    30.01.2026 FET4BB 😓 biochem
    10.06.2026 FET5AA 😭 biochem
    ➖➖➖➖➖➖➖➖

    Syn 11.09.2012 ❤️
    Syn 10.03.2023 ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2022, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweszy wrote:
    Usg robiłam miesiąc temu, opis: „przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy, miąższ tarczycy nieco niejednorodny, hipoechogenny, z dyskretnymi zwłóknieniami, bez zmian ogniskowych, przepływy w miąższu obniżone.” Oczywiście każda zmianę dawki będę konsultowala z lekarzem, ale chciałam się Was poradzić 😊 czasami mam wrażenie, ze to forum posiada większa wiedzę i doświadczenie niż nie jeden lekarz (sama tego doświadczyłam)
    Ja sama dawek nie zmieniałam nigdy. Jedynie dostałam info ze w razie ciąży mam zwiększyć. Nie pamiętam o ile, a i tak na razie temat ciazy zawieszony.

‹‹ 27 28 29 30 31 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

USG, test PAPP-A. Nieprawidłowe wyniki badań w ciąży – co dalej?

W badaniu USG lekarz wykrył jakieś nieprawidłowości? A może wyniki testu PAPP-A są niezadowalające? Co dalej? Jakie kroki podjąć? Czy w takiej sytuacji nieinwazyjny test genetyczny może okazać się pomocny? Jakich informacji może dostarczyć test NIPT?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ