Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną IVF STYCZEŃ 2021 🍀💖
Odpowiedz

IVF STYCZEŃ 2021 🍀💖

Oceń ten wątek:
  • Miracle Autorytet
    Postów: 3408 5312

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boze co za stres, az sie poryczalam🙈

    I am waiting for a miracle, Yoselyn82, jaina_proudmoore, Silnaja, kasialdo, Hiszpaneczka, bezsilna, Kla_Mum, mt30, Asienka33, monkey, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    age.png

    age.png

    21.08.21 Liam <3 2800g,48cm miłości
    23.04.25 Emily <3 3600g, 50cm miłości

    28.12.2020-crio transfer 🧚🏻❤️🙏
    4.01.2021- 7dpt Beta HCG 22,70 🙏
    7.01.2021 - 10dpt Beta HCG 95.40🙏
    11.01.2021 - 14dpt Beta HCG 791.40 🙏
    20.01.2021- 23 dpt pierwsze USG Mamy ❤️

    Wracamy po rodzeństwo III IVF 🧚🏻
    19.08.2024- crio transfer 🧚🏻❤️🙏
    27.08.2024- 8dpt Beta HCG 68
    29.08.2024- 10dpt Beta HCG 193,7
    31.08.2024- 12dpt Beta HCG 512,5
    02.09.2024- 14dpt Beta HCG 1586,6
    09.09.2024- 21 dpt pierwsze USG Mamy ❤️

    🧚🏻“Om Hreem Yoginim Yogini Yogeswari Yoga Bhayankari Sakala Sthavara
    Jangamasya Mukha Hridayam Mama Vasam akarsha Akarshaya Namaha!””🧚‍♀️
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzeresniowaMama wrote:
    A mnie the Crow jakos znudził 😁 ( umiem?)
    Bridgertonowie mi pasują 🙊🙊
    Bridgertonowie w planach. Teraz oglądałam teorię wielkiego podrywu od 1 odcinka - 4 sezony w przerwie świątecznej pyknęłam

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Zocha Autorytet
    Postów: 1257 2000

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miracle wrote:
    Dziewczynki sa wyniki! 🙏🙏🙈🙈🙈🙈

    14dpt:

    BETA HCG - 791,4 hcg
    PROGESTERON- 38,75
    ESTRADIOL- 226.7

    za tydzien w srode pierwsze USG <3
    Niech pięknie rośnie Maleństwo

    Miracle, agaguska lubią tę wiadomość

    ufnip2.png
    29.03.21 transfer
    Beta-9dpt.318; 11dpt. 850; 13dpt.-2175; 21dpt 9357; 28dpt.-7,5mm człowieka ❤
  • Millidxb Przyjaciółka
    Postów: 105 101

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miracle wrote:
    Dziewczynki sa wyniki! 🙏🙏🙈🙈🙈🙈

    14dpt:

    BETA HCG - 791,4 hcg
    PROGESTERON- 38,75
    ESTRADIOL- 226.7

    za tydzien w srode pierwsze USG <3
    Ogromne gratulacje !!!Niech maluszek rosnie zdrowo!

    Miracle lubi tę wiadomość

    maj 2019 FET AZ 2xblastocysty 5 AA -cb
    lipiec 2018 FET AZ 2 x blastocysty 3AA-Jasio 18tc
    czerwiec 2018 FET AZ-2xblastocysty 5aa -cb

    AMH-0,04
    jeden jajnik,dwa jajowody niedrozne
    toczen ukladowy,RZS,hashimoto
    maz-azospermia

    *Wiosna - lato 2021 wracamy do gry!
    2 zarodki 8a! Gyncentrum Katowice
    *Orchid Fertility Dubai
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Cudowny 😍😍😂😂
    Ooooo tak! Mowią, że bedzie z niego Bond !
    Zaczelam tez oglądać Nieobecnych- całkiem, całkiem.

    Miracle ❤❤❤❤❤❤

    Miracle lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hekate wrote:
    Często o Tobie myślę i bardzo się cieszę, że Ci się udało :) Już tylko kilka tygodni i będziecie w trójkę ! :) Mam nadzieję, że ciąża przebiega bezproblemowo i możesz się po prostu, tak po ludzku nią cieszyć ? :)
    Do tego cyklu podchodziłam już lajtowo bo przygotowałam się psychicznie na to że jeśli z tymi naszymi zarodkami to bez żalu wbijam w AZ i będziemy transferowali do skutku a że się udało to jakiś cud i cholerna loteria :)
    Będę miała cc więc rozpakujemy się nawet wcześniej.
    W 12 tyg jednorazowo krwawiłam i nie wiadomo do teraz skąd się to wzięło, teraz czas się ciągnie ale niestety 100% spokoju nie doświadczyłam... a to dziecko za dużo się rusza, a to za mało. Człwoeik cieszy się z każdego tygodnia. Najbardziej modliłam się by dotrwać do 28 żeby w razie w już mogli dziecko ratować jakby coś się złego stało.
    A jak tam u Ciebie? jaki plan na dalsze działania?

    CinniMinni, niesprawiedliwa, monkey lubią tę wiadomość

  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3470 4636

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niesprawiedliwa wrote:
    Dziewczyny a ja mam trochę inne pytanie. Ponad miesiąc temu odstawiłam słodycze, alkohol i cukier. Staram się wybierać produkty bez cukru, ale ciężko mi się przestawić na kawę bez cukru.. a bez kawy żyć nie umiem szczególnie w pracy 😁 czy słodzik będzie dobrym rozwiązaniem? Tylko do kawy 😏
    Pytam bo wiem ze wiele z Was odstawiało cukier.

    Spróbuj kupić sobie stewie. Jest mega słodka a nie powoduje tego co cukier biały ;)

    niesprawiedliwa lubi tę wiadomość

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml; 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 24.05.24 -> 3390 g szczęścia
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).

    age.png
  • Robaczek Autorytet
    Postów: 1365 1775

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miracle wrote:
    Dziewczynki sa wyniki! 🙏🙏🙈🙈🙈🙈

    14dpt:

    BETA HCG - 791,4 hcg
    PROGESTERON- 38,75
    ESTRADIOL- 226.7

    za tydzien w srode pierwsze USG <3
    Super, gratulacje.

    Miracle lubi tę wiadomość

    2016 29.08 - punkcja pobrano 15 komórek, 9 prawidłowych, zapodniono 6 i mamy 6 zarodków.
    03.09.2016 podano 2 zarodki trzydniowe i został z nami 1 - Natalka.
    Zostało 4 ❄❄❄❄ ( 2 trzydniowe i 2 blastki)
    2020 powrót po rodzeństwo - badania i leczenie gronkowca
    1.03.2021 criotransfer, podana blastka - nieudany.
    31.03.2021 crotransfer - kolejna blastka - nieudany
    Kwiecień- histeroskopia - wszystko ok
    31.05.2021 - criotranafer podany zarodek trzydniowy ( drugi hodowany do blastki i ponownie zamrozony)- nieudany
    02.07.2021 criotranasfer blastki
    07.07.2021 beta 22- 6 dpt.
    08.07.2021 beta 42- 7 dpt
    19.07.2021 beta 6842 - 17 dpt

    7470rjjgfwkskiid.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CinniMinni wrote:
    Dzieki za pamięć. U mnie raz spokój, a raz krwawienia i plamienia i tak w kółko. Głównie tryb życia kanapowy i czekanko na wiosne. Jak dotrwam do 30 tygodnia to może się uspokoję 😅 jutro mam wizytę i podejrze co królewicz robi. Ruchow żadnych nie czuję.
    Kochana dopiero robilas testy (na wakacjach??) a tu juz zaraz koniec ciąży. Bardzo się cieszę 😍🥰🥰🥰🥰
    Czyli jednak chłopczyk :) Jeszcze masz czas kochana na ruchy, zobaczysz że jeszcze Ci zbrzydną. Wiadomo skąd te krwawienia?

  • CinniMinni Autorytet
    Postów: 2251 3335

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swatka wrote:
    https://zapodaj.net/e84239638c349.jpg.html
    Nic nie ma 😒, przez chwilę myślałam, że coś widze ale to moja wyobraźnia.
    Kurcze nie wiem. A masz jeszcze jeden zeby trzasnąć teraz?😂😂😂

    36 lat, amh 2, slabe nasienie.

    1 IUI 10.02.2020 😒
    2 IUI 7.03.2020 😒

    In vitro:
    1 procedura Maj 2020
    ET 05.2020 8A 😒
    FET 26.06. 4BA 😞
    FET 24.07 3BB 😞

    2 procedura wrzesien 2020
    ET 14.10.2020 4AA 🍀💝
    5dpt beta 21
    7dpt beta 92
    9dpt beta 255
    12dpt beta 913
    15dpt beta 2924
    21dpt beta >10000 pęcherzyk na usg
    27 dpt jest serduszko❤️
    7.12.2020 test genetyczny Sanco 🍀
    zdrowy chłopiec🌲💙👶

    ❄❄4BA i 3BB

    23.06.2021 synek na świecie ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Silnaja- Podpowiedz w której dobie padały Wam zarodki przy poprzednich procedurach?

  • CinniMinni Autorytet
    Postów: 2251 3335

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    Czyli jednak chłopczyk :) Jeszcze masz czas kochana na ruchy, zobaczysz że jeszcze Ci zbrzydną. Wiadomo skąd te krwawienia?
    Nie bardzo... Raz niby mini krwiaczek, raz niby pekniete naczynko. W każdym razie moj lekarz mówi, ze wszystko przez heparyne i acard i ze mogłabym odstawić a ja nie nie zgadzam bo mam mutacje Leidena, Pai i Mthfr :)

    36 lat, amh 2, slabe nasienie.

    1 IUI 10.02.2020 😒
    2 IUI 7.03.2020 😒

    In vitro:
    1 procedura Maj 2020
    ET 05.2020 8A 😒
    FET 26.06. 4BA 😞
    FET 24.07 3BB 😞

    2 procedura wrzesien 2020
    ET 14.10.2020 4AA 🍀💝
    5dpt beta 21
    7dpt beta 92
    9dpt beta 255
    12dpt beta 913
    15dpt beta 2924
    21dpt beta >10000 pęcherzyk na usg
    27 dpt jest serduszko❤️
    7.12.2020 test genetyczny Sanco 🍀
    zdrowy chłopiec🌲💙👶

    ❄❄4BA i 3BB

    23.06.2021 synek na świecie ❤️
  • kasialdo Autorytet
    Postów: 305 576

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robaczek wrote:
    No muszę dbać radę choć się bije, że jakimś cudem wynik będzie pozytywny i znowu o miesiąc czasu.mi się wszystko przesunie. Mam nadzieję, że te badania będą wiarygodne.
    Raczej wymazy są bardziej wiarygodne niż te testy z krwi, ja też się bałam że jakimś cudem wyjdzie pozytywny ale nie miałam żadnych objawów i stwierdziłam że nie mam się czego bać ale różnie z tym niestety bywa..

    Starania od 01.2018 r
    AMH 6,9
    12.2018 cb 😣
    7.2020 1 IUI 😣
    8.2020 2 IUI - cp, usunięty jajowód😣
    12.2020 start ivf, punkcja, mamy 2 blastki ❤️
    8.02.21 FET blastki❤️
    Został 1❄️
    6dpt II kreski na teście😁
    7dpt bhcg 83.15/ prog 24.20🍀
    9dpt bhcg 252.90🍀
    11dpt bhcg 570.60🍀
    25dpt jest ❤️
  • Marta93 Autorytet
    Postów: 1821 1633

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    CzeresniowaMama wrote:
    Ooooo tak! Mowią, że bedzie z niego Bond !
    Zaczelam tez oglądać Nieobecnych- całkiem, całkiem.

    Miracle ❤❤❤❤❤❤
    Ja właśnie muszę coś poszukać ciekawego

    11.2022 w oczekiwaniu na nasz naturalny cud po 6 latach ciężkich starań 😍🤰🏼
    11.2024 start starania o drugie dzieciątko
  • Aguśka Autorytet
    Postów: 3470 4636

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miracle wrote:
    Boze co za stres, az sie poryczalam🙈

    Piękna betka !




    Silnaja
    To faktycznie wkurzająca sytuacja. Też to przeszłam. Generalnie miałam powiedziane, że na 6 pęcherzyków zdrowa jest raptem jedna komórka i to jest jakby naturalne i genetyczne uwarunkowane... dlatego kombinują żeby pozyskać jak najwięcej jajek...

    Mam nadzieje, że jednak ta jedna waleczna komóreczka przyniesie Ci upragnionego maluszka. Trzymam kciuki !!

    Miracle lubi tę wiadomość

    Historia starań:
    - start 2018 r.
    - 03.2019 CP 💔
    - 09.2019 HSG - niedrożność w jednym jajowodzie :(
    - 11.2020 -> 1 IVF
    ~ 1 pęcherzyk dominujący, odroczono punkcję 😔
    - 12.2020 -> 2 IVF:
    ~ 1 zarodek, brak dzielącej się komóreczki 😔
    - 03.2021 -> 3 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 04.2021 kwalifikacja do 4 IVF
    ~ wszystkie komórki niedojrzałe 😔
    - 08.2023 - 5 IVF z KD
    ~ cykl sztuczny, transfer blastocysty 2.09.2023
    ~ 10dpt 259 mIU/ml; 12 dpt 700 mIU/ml
    ~ 20 dpt pęcherzyk ciążowy z ciałkiem żółtym
    ~ 31 dpt 💓 i zarodek 6,7 mm (6Hbd4)
    ~ 4,7 cm maluszek (11Hbd)
    - prenatalne i połowkowe OK; dziewczynka !
    ~ 24.05.24 -> 3390 g szczęścia
    - w zapasie ❄️ 2

    AMH: 0,8.
    Wykryto: konflikt serologiczny, niski czynnik VII krzepliwości krwi (30%).

    age.png
  • kasialdo Autorytet
    Postów: 305 576

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta93 wrote:
    Ja właśnie muszę coś poszukać ciekawego
    Ja właśnie też😏

    Starania od 01.2018 r
    AMH 6,9
    12.2018 cb 😣
    7.2020 1 IUI 😣
    8.2020 2 IUI - cp, usunięty jajowód😣
    12.2020 start ivf, punkcja, mamy 2 blastki ❤️
    8.02.21 FET blastki❤️
    Został 1❄️
    6dpt II kreski na teście😁
    7dpt bhcg 83.15/ prog 24.20🍀
    9dpt bhcg 252.90🍀
    11dpt bhcg 570.60🍀
    25dpt jest ❤️
  • Koniczynka28 Autorytet
    Postów: 2281 2118

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alicja w Krainie Czarów wrote:
    Ja ostatnio przewertowalam temat 2 i 3 dniowców i mozna miec super zarodek i nie trafic, na okno implantacyjne, a podobno te młodsze dlużej krąża po macicy i moga mieć więcej szans
    Tak sie pocieszam, bo mam same 2 dniowce...
    Trzymam kciuki, żeby zostal z Toba ten wybraniec ✊😘
    No ja właśnie z ta hodowlana do 2-3-5 dni to już zgłupiałam. Co szukałam bardziej naukowych artykułów to było zawsze to zależy od indywidualnego przypadku. 🤦‍♀️ Takze tego :D
    Oby te nasze dwudniowe dały bejbika 💪💪😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 stycznia 2021, 14:35

  • Hekate Autorytet
    Postów: 2588 4679

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agika88 wrote:
    Do tego cyklu podchodziłam już lajtowo bo przygotowałam się psychicznie na to że jeśli z tymi naszymi zarodkami to bez żalu wbijam w AZ i będziemy transferowali do skutku a że się udało to jakiś cud i cholerna loteria :)
    Będę miała cc więc rozpakujemy się nawet wcześniej.
    W 12 tyg jednorazowo krwawiłam i nie wiadomo do teraz skąd się to wzięło, teraz czas się ciągnie ale niestety 100% spokoju nie doświadczyłam... a to dziecko za dużo się rusza, a to za mało. Człwoeik cieszy się z każdego tygodnia. Najbardziej modliłam się by dotrwać do 28 żeby w razie w już mogli dziecko ratować jakby coś się złego stało.
    A jak tam u Ciebie? jaki plan na dalsze działania?
    Wydaje mi się, że nastawienie też może mieć wpływ na powodzenie albo jego brak - jednak jeśli człowiek się spina, jest w ciągłym stresie itp. to na pewno wpływa również na macicę i na generalne funkcjonowanie organizmu. A Ty sobie na lajcie podeszłaś i pyk - pięknie zaskoczyło :) :)
    Oooo to na kiedy planowana cc ?

    Działam dalej, w styczniu transfer - jak się nie uda, to kolejny w lutym i ostatni w marcu. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

    Miracle, kamisia, Yoselyn82 lubią tę wiadomość

    obydwoje rocznik 87
    starania od 2018r., czynnik męski
    1 ICSI 01/02.2020 - 12 oocytów, 6 zapładnianych, 1 słaby zarodek
    ET 02.2020 - beta <0,2
    2 IMSI 05/06.2020
    12 oocytów, 9 zapłodnień, transfer świeży + 6 mrozaczków
    4.06.2020 - ET-biochem, beta doszła do 300
    22.07.2020 - FET- beta <0,1
    21.08.2020 - FET - wczesny biochem
    październik 2020- immunologia
    19.01.2021 - FET moruli
    7dpt - 31,7, 9dpt - 77,1, 13dpt - 630,3, 27dpt - beta 32707, zarodek 0,784 cm i serduszko, 13t2d - usg genet+pappa - wszystko ok; Nifty pro - zdrowa dziewczynka; połówkowe 20t3d - 451g
    39tc - 1.10.2021 g.10.00 CC - Sara 4280g 58 cm :)
    11.09.2023 - FET morula
    9.11.2023 - blastka padła przed transferem
    3 IMSI 12.2023/01.2024
    mamy 5.1.1, 4.1.1, 4.2.1, 4.2.2, 4.2.3
    202110014880.png
  • I am waiting for a miracle Autorytet
    Postów: 6181 7855

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzie oglądacie te seriale? Pewnie na Netflix?

    Silnaja lubi tę wiadomość

    „Jeśli masz marzenie, musisz uchwycić się go i nigdy nie puszczać"
    Mama 2 aniołków
    Początek starań 03.2005r.
    IV IVF:
    - VI transfer blastocyst 3AA <3 i 3AA
    9dpt 413
    11dpt 1197
    15dpt 4166
    22dpt 30071
    2,7mm miłości <3
    25dpt 54928
    3,6mm miłości <3
    27dpt
    5,6mm miłości i 140 <3
    28dpt
    6,8mm miłości <3
    29dpt 99065
    30dpt 111335
    Ukochany synek 💙

    Starania o rodzeństwo
    V IVF:
    - IX transfer blastocysty 3AA <3
    9dpt 225
    12dpt 491 (68,4%)
    14dpt 711 (44,8%)
    Ukochana córeczka ❤️

    ❄️ 3BB ❄️ 5AB
  • niesprawiedliwa Autorytet
    Postów: 2082 3853

    Wysłany: 11 stycznia 2021, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I am waiting for a miracle wrote:
    Gdzie oglądacie te seriale? Pewnie na Netflix?

    Ja oglądam na netflixie ale chyba wszystkie fajne już znam 😕 polecacie jakieś ?? 😏😏😏

    Naturals 2xCP, 2xCB

    I. IVF - 4 ❄️
    1 FET 07.20 👎🏻
    2 FET 08.20 👎🏻
    3 FET 04.21 + encorton, zarzio, fraxiparine, acard, AH, embrioglue
    5dpt ⏸ bhcg 20,59, 18dpt pęcherzyk ciążowy, 24dpt zarodek i tętno, 39 tc 🧸🎀 jest z Nami na świecie ♥️

    4 FET 11.24 👎🏻 CB

    II. IVF - 5 ❄️
    5 FET 08.25

    preg.png
‹‹ 113 114 115 116 117 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suplementacja w ciąży a wytyczne ekspertów. Dlaczego skład Prenasolu to odpowiedź na potrzeby przyszłej mamy?

Ciąża to czas, w którym zapotrzebowanie na konkretne składniki odżywcze gwałtownie rośnie. Przyszła mama musi dostarczyć je nie tylko sobie, ale przede wszystkim rozwijającemu się maluchowi. Niestety, współczesna dieta często nie wystarcza, by pokryć te zwiększone potrzeby. Właśnie dlatego Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników (PTGiP) przygotowało konkretne rekomendacje dotyczące dodatkowego wsparcia organizmu. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni preparat? Czy każda kobieta w ciąży potrzebuje suplementów?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ