Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną ☃️✨ IVF STYCZEŃ 2026 ☃️✨
Odpowiedz

☃️✨ IVF STYCZEŃ 2026 ☃️✨

Oceń ten wątek:
  • niecierpliwa ... Autorytet
    Postów: 478 567

    Wysłany: 14 stycznia, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ☃️✨Dzisiaj kciuki trzymamy za: ☃️✨

    ☃️ 14 stycznia
    ✨ niecierpliwa ... - monitoring przed transferem 👀🩺
    ✨ Biedronka321 - II podgląd podczas stymulacji👀🐓
    ✨ Nel_Krk - II beta 💉🩸
    powodzenia dziewczyny 🤞🏻

    Kciuki za nas dzisiaj 🤞🤞🤞 mam dziś taka huśtawkę emocji, że szok🤯 milion pytań w głowie bez odpowiedzi 🤷 oby mój organizm nic nie odwalił 😅

    MoniaB, Alina Malina, Nel_Krk lubią tę wiadomość

    🧑93🧒90
    Starania od 2013
    Mąż -🆗
    Ja- pcos, amh- 4,0

    2023- 4x IUI -❌

    Gameta Podzamcze

    30.06 - 12.07 stymulacja bemfola 225,potem 300 i orgalutran

    14.07.25- punkcja 15🥚
    4 ❄️ 5 doba i 2 ❄️ 6 doba

    28.07.25- estrofem

    06.08- kontrola- prog. 0,2ng/ml✅ estradiol 188,80pg/ml✅

    🍀14.08- transfer FET
    🍀20.08-6dpt beta 19,73 ,prog - 45,97
    🍀22.08.- 8dpt beta 77,01 🤞
    🍀25.08-11dpt beta 213,31 🥰
    🍀01.09. - USG - krwawienie, Gs 0,96cm
    🍀05.09.- USG Gs 0,91 cm ?? 🤷
    🍀11.09. USG 🤞
    🍀17.09. USG poronienie chybione 💔
    🍀19.09. Łyżeczkowanie 8tc❤️‍🩹

    23.01.26- FET, 8dpt - 8,69, 10dpt-18,47, 12dpt-33,63, 14dpt-63,39,17dpt 201,74🍀20dpt 373,46😔 24dpt 15,51
  • Marrteczka Debiutantka
    Postów: 6 17

    Wysłany: 14 stycznia, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) jestem tu nowa, ale czytam od dawna. W poniedziałek miałam pierwszą w życiu punkcje - pobrano 15 oocytów. W dniu punkcji miałam problem żeby usiąść tak mnie bolał cały „dół”. Wczoraj i dzisiaj od rana mam lekki ból przy dotykaniu brzucha w sumie wszędzie, nie tylko w podbrzuszu, jak siadam do auta czy gdzieś gdzie się bardziej muszę zgiąć to też boli, ale chwilę w trakcie dotyku czy ruchu, a nie cały czas, nie boli już sikanie i ta druga czynność fizjologiczna ;)
    Podzieliście się swoimi odczuciami po punkcji? Wydaje mi się, że do ohss to raczej mi daleko, ale w piątek mam mieć świeży transfer i trochę się boję, że będzie to po prostu bolesne i nie dam rady…

    MoniaB lubi tę wiadomość

    👩‍❤️‍👩 👩‍⚕️90’🧑‍⚕️ 89’ 👦 24’
    IVF -> ⏸️ 23.01 🥰
    Trzy miesiące krwawień i nawracające krwiaki - tryb leżący, ostatnie krwawienie 12+5 (w dzień pierwszych prenatalnych)…

    Połówkowe - 14.05 - wszystko ok!

    preg.png
  • MoniaB Autorytet
    Postów: 747 1189

    Wysłany: 14 stycznia, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totalnie_pogubiona wrote:
    Eh. A my zrobiliśmy kir z hlac, wydaliśmy 1200, żeby chociaż trochę ruszyć z diagnostyką… i co?
    I wyszło, że nie mam 4 z 5 implantacyjnych a lekarz to całkowicie olał. 🩷
    Stwierdził, że to nie ma najmniejszego znaczenia.🫣
    (Ginekolog immunolog)

    Zresztą tu w szpitalu też już usłyszałam kilka razy, że nie będą mi badać progesteronu ani estradiolu bo ich poziomy nie mają żadnego przełożenia na utrzymanie ciąży 🫣🤯
    „Jak ma być dobrze , to będzie”


    To mnie właśnie bardzo przeraża i stresuje przed następnym podejściem.

    Z wielkim prawdopodobieństwem moja ciąża była do uratowania gdyby ktoś przysiadł i przeanalizował moje wyniki.

    Mój lekarz powiedział, że potraktował mnie wg procedur i że w 9/10 przypadków by zadziałało. Ale po moich wynikach było widać, że nie zadziała. Tyle że nie spojrzał i nie pochylił się.

    Ja jestem tym przerażona. Wizyty trwają po 10 min, te przez telefon 1 min. Teraz czuję, że wszystko w moich rękach, mogę liczyć tylko na siebie, muszę się diagnozować sama, sama wymyślać badania i analizować. Następna ciąża będzie totalnie stresująca.

    Myślałam by u mojego lekarza ivf kupić prywatnie wizyty by mnie analizował i miał czas, ale tak chyba nie można.

    Mam wrażenie że u nas w klinice jest teraz mega przemiał i taśmowe podejście.

    38💃💛🏃41

    od 2023 - starania
    od 07.2024 - 9 x cykl stymulowany, 2 x IUI, HyCoSy - drożne

    08.2025 - start IVF 👣, badanie kariotypów - poprawne
    10.2025 - stymulacja i punkcja (26 🥚 pobranych, 14 dojrzałych, 11 zapłodnionych, 5 ❄️❄️❄️❄️❄️)

    🍒 11.2025 - transfer 🥺 ❄️ 3AA ✨, beta <0,1
    🍒 12.2025 - transfer nr 2, beta 9dpt: 66,45 🥺💛, 11dpt: 158 13dpt: 368, 20dpt: 6179, krwotok 6tc z wypadnięciem zarodka 💔! ❄️ 2AA
    🍒 02.2026 - transfer nr 3 ❄️ 2AB ✨, beta 1
    🍒 03.2026 - transfer nr 4 ❄️+❄️ 4BB i 4BC; 8dpt 33, 10dpt 47, 13dpt 75 ❤️‍🩹 14dpt odstawienie leków 🥲 23dpt 2570 🤯, 24 dpt usg 2 pęcherzyki 😮, 27dpt 5414, 34 dpt USG - brak serduszka 8tc 💔, 36 dpt 12900, poronienie zatrzymane

    🔜 immunologia i II procedura
    _____
    AMH - 5,64 🥚 Ładne owulacje i endometrium 🍳 Celiaklia 🌾 Wymazy czyste 💯 TSH - 1,6🔅 Nasienie średnie 😔 Trombofilia: PAI-1 homo, MTHFR hetero
  • MoniaB Autorytet
    Postów: 747 1189

    Wysłany: 14 stycznia, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrteczka wrote:
    Cześć :) jestem tu nowa, ale czytam od dawna. W poniedziałek miałam pierwszą w życiu punkcje - pobrano 15 oocytów. W dniu punkcji miałam problem żeby usiąść tak mnie bolał cały „dół”. Wczoraj i dzisiaj od rana mam lekki ból przy dotykaniu brzucha w sumie wszędzie, nie tylko w podbrzuszu, jak siadam do auta czy gdzieś gdzie się bardziej muszę zgiąć to też boli, ale chwilę w trakcie dotyku czy ruchu, a nie cały czas, nie boli już sikanie i ta druga czynność fizjologiczna ;)
    Podzieliście się swoimi odczuciami po punkcji? Wydaje mi się, że do ohss to raczej mi daleko, ale w piątek mam mieć świeży transfer i trochę się boję, że będzie to po prostu bolesne i nie dam rady…

    Powiedz to wszystko lekarzowi. To ważne by do punkcji podejść dobrze się czując. Ja po punkcji nie miałam transferu i czułam się źle przez ok 4 dni. Bardzo mnie bolało prostowanie się, chodzenie, załatwianie. Tylko leżenie było ok. Miałam też wielki napęczniały brzuch.

    Ishildur, Marrteczka lubią tę wiadomość

    38💃💛🏃41

    od 2023 - starania
    od 07.2024 - 9 x cykl stymulowany, 2 x IUI, HyCoSy - drożne

    08.2025 - start IVF 👣, badanie kariotypów - poprawne
    10.2025 - stymulacja i punkcja (26 🥚 pobranych, 14 dojrzałych, 11 zapłodnionych, 5 ❄️❄️❄️❄️❄️)

    🍒 11.2025 - transfer 🥺 ❄️ 3AA ✨, beta <0,1
    🍒 12.2025 - transfer nr 2, beta 9dpt: 66,45 🥺💛, 11dpt: 158 13dpt: 368, 20dpt: 6179, krwotok 6tc z wypadnięciem zarodka 💔! ❄️ 2AA
    🍒 02.2026 - transfer nr 3 ❄️ 2AB ✨, beta 1
    🍒 03.2026 - transfer nr 4 ❄️+❄️ 4BB i 4BC; 8dpt 33, 10dpt 47, 13dpt 75 ❤️‍🩹 14dpt odstawienie leków 🥲 23dpt 2570 🤯, 24 dpt usg 2 pęcherzyki 😮, 27dpt 5414, 34 dpt USG - brak serduszka 8tc 💔, 36 dpt 12900, poronienie zatrzymane

    🔜 immunologia i II procedura
    _____
    AMH - 5,64 🥚 Ładne owulacje i endometrium 🍳 Celiaklia 🌾 Wymazy czyste 💯 TSH - 1,6🔅 Nasienie średnie 😔 Trombofilia: PAI-1 homo, MTHFR hetero
  • Malutka_111 Autorytet
    Postów: 1687 2416

    Wysłany: 14 stycznia, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaB zaproś mnie do przyjaciółek

    MoniaB lubi tę wiadomość

    04/2025 Diphereline
    🪴I FET 23.06.25 ❄️4.1.2
    ⏸️ pozytywny 6dpt,7dpt beta 70,3,9dpt beta 164,Progesteron 39,6;TSH 1,75,11dpt beta 413
    25 dpt 18.07.2025 CRL 3 mm ❤️
    31 dpt 24.07.2025 CRL 6,69 mm💔 7 tc,❌
    🪴II FET31.10.25 ❄️4.1.1., progesteron 33,6
    10 dpt beta 0.2 ❌
    🪴III FET 15.12.25 ❄️ 4.1.1. prog 19,7
    2 dpt progesteron 29,3;4 dpt ⏸️cień cienia;7 dpt beta 27,9 dpt beta 90,7;11 dpt beta 347 prog 20
    14 dpt beta 1253 prog 37.10
    18 dpt 💔 nagle poronienie ❌
    ❌mthfr c.1286A> c układ heterozygotyczny nieprawidłowy ✅reszta mutacji trombofilii ok
    ✅ANA/ENA✅tarczyca✅homecysteina 8,65✅d3✅ferrytyna 61✅białko c,s, antytrombina
    Cross 22,2 %
    Nk w endometrium 350/1 mm podwyższone
    CD 138 ✅Kir bx
    🪴IV FET 24.04.26. ❄️4.1.1. (Estrofem, encorton,dexametrasone,smoflipid,Accofil, prograf, besins,utrogestan,prolutex,acard,Neoparin)8 dpt beta 0 ❌
    🪴V FET 07/2026?? 5.1.1. Po PGT-A
    cykl naturalny, menopur 75, ovitrelle immuno ⬆️
  • blaurita Autorytet
    Postów: 312 379

    Wysłany: 14 stycznia, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaB wrote:
    To mnie właśnie bardzo przeraża i stresuje przed następnym podejściem.

    Z wielkim prawdopodobieństwem moja ciąża była do uratowania gdyby ktoś przysiadł i przeanalizował moje wyniki.

    Mój lekarz powiedział, że potraktował mnie wg procedur i że w 9/10 przypadków by zadziałało. Ale po moich wynikach było widać, że nie zadziała. Tyle że nie spojrzał i nie pochylił się.

    Ja jestem tym przerażona. Wizyty trwają po 10 min, te przez telefon 1 min. Teraz czuję, że wszystko w moich rękach, mogę liczyć tylko na siebie, muszę się diagnozować sama, sama wymyślać badania i analizować. Następna ciąża będzie totalnie stresująca.

    Myślałam by u mojego lekarza ivf kupić prywatnie wizyty by mnie analizował i miał czas, ale tak chyba nie można.

    Mam wrażenie że u nas w klinice jest teraz mega przemiał i taśmowe podejście.


    Biedna… nie zamartwiaj się tak 🫂jakoś spróbuj się odciąć od tamtych wydarzeń i z nową energią rozpocząć przygotowanie do nowej procedury.. na pewno jest Ci ciężko, bardzo Ci kibicowałam, ale nie możesz cały czas wpędzać się w poczucie winy. Zrobiłaś wszystko, co mogłaś.
    Obawiam się, że aktualnie w każdej klinice jest taśmowo i minimalna ilość czasu na pacjentkę … Dużo dziewczyn w tym ja tu pisało, że niestety informacje doczytujemy same :( to jest przykre, ale tak jest.
    Jeśli Cię to pocieszy, to mój lekarz również wcale nie patrzył na moje wyniki m.in ferrytyna, Wit D…

    MoniaB, Totalnie_pogubiona lubią tę wiadomość

    ♀ 35
    💉 05.2025 stymulacja Cetrotide, Ovaleap, Gonapeptyl - 16 pęcherzyków
    🩺 punkcja 05.2025
    🫧 16 ➡️ 4 🥚
    ❄️4AA ❄️4AB (5doba)
    usunięcie mięśniaka i endo: 08.25, biopsja✅
    1.transfer: 05.12.25
    (Luteina,Utrogestan, Prolutex, Clexane, Estrofem)
    🍀 8 dpt bHcg 50,94 mIU /ml, prog 71,4 ng/ml
    🍀 10 dpt bHcg 124,00 mIU/ml
    🍀 17 dpt bHcg 2516,00 mIU/ml, prog 29,30 ng/ml
    🍀 22 dpt bHcg 8106 mIU/ml, prog 104 ng/ml, estradiol 224 pg/ml
    🍀 24 dpt USG 💓 2,5 mm 👶🏻
    🍀 40 dpt USG 💓 👶🏻
    🍀 10+3 👶🏻 3,7 cm 💓 153 bpm
    🍀 1 prenatalne 21.02 USG 🆗
    🍀 2 prenatalne 20.04 🆗 chłopak 🩵

    ♂ 41
    0% prawidłowych plemników
    odsetek plemników z fragmentacją DNA 58%
    test HBA 46%
    ilość plemników w 1ml - 13,8mln
    ruch postępowy 13%
    viability (plemniki żywe) 30%
    host 31%
    preg.png
  • MoniaB Autorytet
    Postów: 747 1189

    Wysłany: 14 stycznia, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_111 wrote:
    MoniaB zaproś mnie do przyjaciółek

    Zaprosiłam :)

    38💃💛🏃41

    od 2023 - starania
    od 07.2024 - 9 x cykl stymulowany, 2 x IUI, HyCoSy - drożne

    08.2025 - start IVF 👣, badanie kariotypów - poprawne
    10.2025 - stymulacja i punkcja (26 🥚 pobranych, 14 dojrzałych, 11 zapłodnionych, 5 ❄️❄️❄️❄️❄️)

    🍒 11.2025 - transfer 🥺 ❄️ 3AA ✨, beta <0,1
    🍒 12.2025 - transfer nr 2, beta 9dpt: 66,45 🥺💛, 11dpt: 158 13dpt: 368, 20dpt: 6179, krwotok 6tc z wypadnięciem zarodka 💔! ❄️ 2AA
    🍒 02.2026 - transfer nr 3 ❄️ 2AB ✨, beta 1
    🍒 03.2026 - transfer nr 4 ❄️+❄️ 4BB i 4BC; 8dpt 33, 10dpt 47, 13dpt 75 ❤️‍🩹 14dpt odstawienie leków 🥲 23dpt 2570 🤯, 24 dpt usg 2 pęcherzyki 😮, 27dpt 5414, 34 dpt USG - brak serduszka 8tc 💔, 36 dpt 12900, poronienie zatrzymane

    🔜 immunologia i II procedura
    _____
    AMH - 5,64 🥚 Ładne owulacje i endometrium 🍳 Celiaklia 🌾 Wymazy czyste 💯 TSH - 1,6🔅 Nasienie średnie 😔 Trombofilia: PAI-1 homo, MTHFR hetero
  • Paula. Autorytet
    Postów: 3103 3881

    Wysłany: 14 stycznia, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    merci wrote:
    📆 14 stycznia
    ☃️✨Dzisiaj kciuki trzymamy za: ☃️✨

    ☃️ 14 stycznia
    ✨ niecierpliwa ... - monitoring przed transferem 👀🩺
    ✨ Biedronka321 - II podgląd podczas stymulacji👀🐓
    ✨ Nel_Krk - II beta 💉🩸
    powodzenia dziewczyny 🤞🏻
    🍀🍀🍀Trzymam kciuki dziewczyny 🍀🍀🍀
    Dziś tej urodzinowej bety nie robie tak jak pisalam, ale zrobiłam ostatni test jaki sobie kupiłam przy zakupie leków.
    Taki prezent ❄️
    No i uświadomiłam sobie przed chwilą, ze jak dowiedziałam sie o ciazy z corka to bylo dwa dni przed urodzinami męża. Wiec on miał piękny prezent 💗 a teraz kolej na prezent dla mnie ❄️

    White1, niecierpliwa ..., merci, MoniaB, Nel_Krk lubią tę wiadomość

    👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈‍⬛
    👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
    Akcja rodzeństwo od 2024
    04.2025r - klinika
    08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
    20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
    02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
    5dpt ⏸️
    7dpt beta 86,4 ❄️
    10dpt beta 342,6 ❄️
    15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
    20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
    24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
    25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
    31dpt - CRL 1,15cm 💗
    09.03 - USG prenatalne ✔️
    03.06 - 100% zdrowego 🩵

    🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀
    preg.png
  • MoniaB Autorytet
    Postów: 747 1189

    Wysłany: 14 stycznia, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blaurita wrote:
    Biedna… nie zamartwiaj się tak 🫂jakoś spróbuj się odciąć od tamtych wydarzeń i z nową energią rozpocząć przygotowanie do nowej procedury.. na pewno jest Ci ciężko, bardzo Ci kibicowałam, ale nie możesz cały czas wpędzać się w poczucie winy. Zrobiłaś wszystko, co mogłaś.
    Obawiam się, że aktualnie w każdej klinice jest taśmowo i minimalna ilość czasu na pacjentkę … Dużo dziewczyn w tym ja tu pisało, że niestety informacje doczytujemy same :( to jest przykre, ale tak jest.
    Jeśli Cię to pocieszy, to mój lekarz również wcale nie patrzył na moje wyniki m.in ferrytyna, Wit D…


    Już nie czuję aż tak poczucia winy, tylko osamotnienie.

    Myślałam, że najlepiej będzie jak w invitro nie będę za dużo wnikała i będę szła za lekarzem. Żałuję że mi nie powiedziano, żebym zbadała trombofilię przed transferami czy że jeśli chce zbadać zarodki to muszę zapłacić przed punkcją. W klinikach mówią, że pierwsza procedura i transfery to ćwiczenie, eksperymenty co na nas działa. Ale to kurcze jest nasze zdrowie i życie. To wpływa na nasz związek, organizm, pracę, na życie naszych zarodków.

    Lekarze mówią: a po co badać trombofilie przed pierwszym transferem, jak może pójdzie ok, a badanie to 500zl.. Ale mnie ten poroniony transfer kosztował ponad 1,5 (leki, dojazdy, suple, badania krwi). Plus zrezygnowałam z kliku zleceń w pracy i zarobiłam mniej.

    Myślę by nie poszukać lekarza prywatnie (może być i mój od ivf) z którym bym mogła odbyć konsultacje i omówić co warto badać itp.

    My mamy siebie na forum. To nasza największa wiedza co badać itp. A wyobraźcie sobie co byśmy bez tego zrobiły.. ile dróg po dziecko by się wydłużyło, ile więcej poronień…

    Smutne jest to, że o badaniach i invitro więcej wiemy z forum niż od lekarzy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia, 09:29

    Ishildur lubi tę wiadomość

    38💃💛🏃41

    od 2023 - starania
    od 07.2024 - 9 x cykl stymulowany, 2 x IUI, HyCoSy - drożne

    08.2025 - start IVF 👣, badanie kariotypów - poprawne
    10.2025 - stymulacja i punkcja (26 🥚 pobranych, 14 dojrzałych, 11 zapłodnionych, 5 ❄️❄️❄️❄️❄️)

    🍒 11.2025 - transfer 🥺 ❄️ 3AA ✨, beta <0,1
    🍒 12.2025 - transfer nr 2, beta 9dpt: 66,45 🥺💛, 11dpt: 158 13dpt: 368, 20dpt: 6179, krwotok 6tc z wypadnięciem zarodka 💔! ❄️ 2AA
    🍒 02.2026 - transfer nr 3 ❄️ 2AB ✨, beta 1
    🍒 03.2026 - transfer nr 4 ❄️+❄️ 4BB i 4BC; 8dpt 33, 10dpt 47, 13dpt 75 ❤️‍🩹 14dpt odstawienie leków 🥲 23dpt 2570 🤯, 24 dpt usg 2 pęcherzyki 😮, 27dpt 5414, 34 dpt USG - brak serduszka 8tc 💔, 36 dpt 12900, poronienie zatrzymane

    🔜 immunologia i II procedura
    _____
    AMH - 5,64 🥚 Ładne owulacje i endometrium 🍳 Celiaklia 🌾 Wymazy czyste 💯 TSH - 1,6🔅 Nasienie średnie 😔 Trombofilia: PAI-1 homo, MTHFR hetero
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2532 4665

    Wysłany: 14 stycznia, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaB wrote:
    Już nie czuję aż tak poczucia winy, tylko osamotnienie.

    Myślałam, że najlepiej będzie jak w invitro nie będę za dużo wnikała i będę szła za lekarzem. Żałuję że mi nie powiedziano, żebym zbadała trombofilię przed transferami czy że że jeśli chce zbadać zarodki to muszę zapłacić przed punkcją. W klinikach mówią, że pierwsza procedura i transfery to ćwiczenie, eksperymenty co na nas działa. Ale to kurcze jest nasze zdrowie i życie. To wpływa na nasz związek, organizm, pracę, na życie naszych zarodków.

    Lekarze mówią: a po co badać trombofilie przed pierwszym transferem, jak może pójdzie ok, a badanie to 500zl.. Ale mnie ten poroniony transfer kosztował ponad 1,5 (leki, dojazdy, suple, badania krwi). Plus zrezygnowałam z kliku zleceń w pracy i zarobiłam mniej.

    Myślę by nie poszukać lekarza prywatnie (może być i mój od ivf) z którym bym mogła odbyć konsultacje i omówić co warto badać itp.

    My mamy siebie na forum. To nasza największa wiedza co badać itp. A wyobraźcie sobie co byśmy bez tego zrobiły.. ile dróg po dziecko by się wydłużyło, ile więcej poronień…

    Smutne jest to, że o badaniach i invitro więcej wiemy z forum, a nie od lekarzy.
    Masz racje to jest przykre, niestety tak wyglądają realia😕 (oczywiście są wyjątki).

    Mój lekarz po pierwszym nieudanym transferze stwierdził, że nie ma sensu robić diagnostyki, dopiero po 3 nieudanym zaczniemy, gdzie ja z pierwszej procedury na 3 pozyskane zarodki miałam 1 zdrowy… Niestety wraz ze wzrostem nieudanych transferów nie rosło jego zaangażowanie („trzeba próbować dalej”).
    Dla mnie to było nie do przyjęcia, dlatego bardzo dużo dało mi forum i rady dziewczyn, bo szukałam na własną rękę. Wiele z nas tak robi nie mając wsparcia u lekarza prowadzącego🤷🏻‍♀️

    Wiem, że Twoje serce jest teraz zmęczone, ale nie musisz być silna od razu, daj sobie czas jeśli potrzebujesz przeżyć stratę. Kiedy nadejdzie właściwy moment, podniesiesz głowę, wyciągniesz wnioski i zaczniesz kolejną walkę.

    MoniaB, just_a_girl, Karolaaas lubią tę wiadomość

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, allo 0%, cross ~50%, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • MoniaB Autorytet
    Postów: 747 1189

    Wysłany: 14 stycznia, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napiszę Wam też co czytam ostatnio i mam nadzieję, że którejś to pomoże. Ja doszłam do wniosku, że naprawdę warto badać trombofilie przed pierwszym transferem! To kilkaset zł, a może tyle oszczędzić cierpienia.

    Poniżej skrót:

    W populacji ogólnej kobiet Trombofilia wrodzona (jakiekolwiek istotne mutacje) dotyka → 15–20% kobiet.

    U kobiet z niepowodzeniami rozrodu takich jak:
    nieudane inseminacje
    nieudane IVF
    poronienia
    ciąże biochemiczne
    częstość trombofilii wynosi:
    40–60%!!

    czyli co druga kobieta.

    To jest jedna z najczęstszych przyczyn niepowodzeń implantacji.

    Dlaczego trombofilia jest tak ważna przy IVF?
    Zarodek musi się zagnieździć w endometrium.
    Jeśli w mikrokrążeniu macicy tworzą się mikroskrzepy, to:
    - zarodek się nie implantuje
    - albo implantuje się, ale bardzo wcześnie obumiera
    - albo rozwija się słabo → biochemiczne ciąże, puste jajo płodowe, poronienia

    I tego nie widać w USG ani w standardowych badaniach.

    U wielu kobiet pierwszym objawem trombofilii jest… nieudane IVF.

    Co konkretnie zbadać?

    Minimum przed IVF

    Mutacje genetyczne:
    Factor V Leiden
    Protrombina (F2)
    MTHFR C677T i A1298C
    PAI-1

    Dodatkowo

    Krzepnięcie:
    białko C
    białko S
    antytrombina III

    Autoimmunologia (APS):
    antykoagulant tocznia
    przeciwciała antykardiolipinowe
    przeciwciała β2-glikoproteiny


    Co jeśli coś wyjdzie?
    To jest dobra wiadomość, nie zła.

    Bo wtedy:
    dostajesz heparynę (Clexane, Neoparin)
    czasem Acard
    i masz wielokrotnie wyższe szanse, że zarodek się zagnieździ i utrzyma.

    Różnica w skuteczności IVF u kobiet z nieleczoną vs. leczoną trombofilią potrafi wynosić 30–50 punktów procentowych.

    ____

    U mnie w zwykłym laboratorium Diagnostyka jest pakiet który się nazywa „ryzyko poronienia” i zawiera właśnie tę pierwszą część genetyczne posiadanie trombofilii. Dostępne od ręki, 500 zł, wyniki 3-8 dni.

    To jest oczywiste i Wy to wszystkie macie przebadane? Tylko ja jestem taka ciemna? Czy o tym się nie mówi?

    Z forum kojarzę, że Wy często macie heparynę do transferu, więc macie zabezpieczenie. To profilaktyka czy po badaniu?






    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 stycznia, 09:49

    Larnaka, Biedronka321 lubią tę wiadomość

    38💃💛🏃41

    od 2023 - starania
    od 07.2024 - 9 x cykl stymulowany, 2 x IUI, HyCoSy - drożne

    08.2025 - start IVF 👣, badanie kariotypów - poprawne
    10.2025 - stymulacja i punkcja (26 🥚 pobranych, 14 dojrzałych, 11 zapłodnionych, 5 ❄️❄️❄️❄️❄️)

    🍒 11.2025 - transfer 🥺 ❄️ 3AA ✨, beta <0,1
    🍒 12.2025 - transfer nr 2, beta 9dpt: 66,45 🥺💛, 11dpt: 158 13dpt: 368, 20dpt: 6179, krwotok 6tc z wypadnięciem zarodka 💔! ❄️ 2AA
    🍒 02.2026 - transfer nr 3 ❄️ 2AB ✨, beta 1
    🍒 03.2026 - transfer nr 4 ❄️+❄️ 4BB i 4BC; 8dpt 33, 10dpt 47, 13dpt 75 ❤️‍🩹 14dpt odstawienie leków 🥲 23dpt 2570 🤯, 24 dpt usg 2 pęcherzyki 😮, 27dpt 5414, 34 dpt USG - brak serduszka 8tc 💔, 36 dpt 12900, poronienie zatrzymane

    🔜 immunologia i II procedura
    _____
    AMH - 5,64 🥚 Ładne owulacje i endometrium 🍳 Celiaklia 🌾 Wymazy czyste 💯 TSH - 1,6🔅 Nasienie średnie 😔 Trombofilia: PAI-1 homo, MTHFR hetero
  • MoniaB Autorytet
    Postów: 747 1189

    Wysłany: 14 stycznia, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylstaa wrote:
    Masz racje to jest przykre, niestety tak wyglądają realia😕 (oczywiście są wyjątki).

    Mój lekarz po pierwszym nieudanym transferze stwierdził, że nie ma sensu robić diagnostyki, dopiero po 3 nieudanym zaczniemy, gdzie ja z pierwszej procedury na 3 pozyskane zarodki miałam 1 zdrowy… Niestety wraz ze wzrostem nieudanych transferów nie rosło jego zaangażowanie („trzeba próbować dalej”).
    Dla mnie to było nie do przyjęcia, dlatego bardzo dużo dało mi forum i rady dziewczyn, bo szukałam na własną rękę. Wiele z nas tak robi nie mając wsparcia u lekarza prowadzącego🤷🏻‍♀️

    Wiem, że Twoje serce jest teraz zmęczone, ale nie musisz być silna od razu, daj sobie czas jeśli potrzebujesz przeżyć stratę. Kiedy nadejdzie właściwy moment, podniesiesz głowę, wyciągniesz wnioski i zaczniesz kolejną walkę.


    Tak! I to jest przykre. Niektóre z nas mają np. dużo kasy, wysoki wiek i chętnie by sobie na wstępie opłaciły różne badania by jak najszybciej się udało, by jak najmniej zarodków stracić. Nawet nie trzeba dużo czasu tracić na pacjentkę. Wystarczyłaby kartka A4 z listą badań podstawowych i takich bardziej zaawansowanych itp. Żeby przejrzeć i sobie zdecydować ile chcemy na starcie zainwestować.. Hiseroskopia jest już inwazyjna i nie na start, ale badania krwi? Można niektóre porobić przed poronieniem, a nie po :)

    blaurita, just_a_girl, Biedronka321 lubią tę wiadomość

    38💃💛🏃41

    od 2023 - starania
    od 07.2024 - 9 x cykl stymulowany, 2 x IUI, HyCoSy - drożne

    08.2025 - start IVF 👣, badanie kariotypów - poprawne
    10.2025 - stymulacja i punkcja (26 🥚 pobranych, 14 dojrzałych, 11 zapłodnionych, 5 ❄️❄️❄️❄️❄️)

    🍒 11.2025 - transfer 🥺 ❄️ 3AA ✨, beta <0,1
    🍒 12.2025 - transfer nr 2, beta 9dpt: 66,45 🥺💛, 11dpt: 158 13dpt: 368, 20dpt: 6179, krwotok 6tc z wypadnięciem zarodka 💔! ❄️ 2AA
    🍒 02.2026 - transfer nr 3 ❄️ 2AB ✨, beta 1
    🍒 03.2026 - transfer nr 4 ❄️+❄️ 4BB i 4BC; 8dpt 33, 10dpt 47, 13dpt 75 ❤️‍🩹 14dpt odstawienie leków 🥲 23dpt 2570 🤯, 24 dpt usg 2 pęcherzyki 😮, 27dpt 5414, 34 dpt USG - brak serduszka 8tc 💔, 36 dpt 12900, poronienie zatrzymane

    🔜 immunologia i II procedura
    _____
    AMH - 5,64 🥚 Ładne owulacje i endometrium 🍳 Celiaklia 🌾 Wymazy czyste 💯 TSH - 1,6🔅 Nasienie średnie 😔 Trombofilia: PAI-1 homo, MTHFR hetero
  • sylstaa Autorytet
    Postów: 2532 4665

    Wysłany: 14 stycznia, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaB wrote:
    Napiszę Wam też co czytam ostatnio i mam nadzieję, że którejś to pomoże. Ja doszłam do wniosku, że naprawdę warto badać trombofilie przed pierwszym transferem! To kilkaset zł, a może tyle oszczędzić cierpienia.

    Poniżej skrót:

    W populacji ogólnej kobiet Trombofilia wrodzona (jakiekolwiek istotne mutacje) dotyka → 15–20% kobiet.

    (…)

    U mnie w zwykłym laboratorium Diagnostyka jest pakiet który się nazywa „ryzyko poronienia” i zawiera właśnie tę pierwszą część genetyczne posiadanie trombofilii. Dostępne od ręki, 500 zł, wyniki 3-8 dni.

    To jest oczywiste i Wy to wszystkie macie przebadane? Tylko ja jestem taka ciemna? Czy o tym się nie mówi?

    Z forum kojarzę, że Wy często macie heparynę do transferu, więc macie zabezpieczenie. To profilaktyka czy po badaniu?
    Badałam to dość szybko, mam dwie mutacje ale hetero. Dla jednych lekarzy to wskazanie do włączenia heparyny, dla innych nie - zależy na kogo trafisz.
    Do tego transferu miałam acard i na niecałe 3tyg heparynę, którą immunolog mi odstawił po sprawdzeniu parametrów krzepliwości krwi.

    MoniaB lubi tę wiadomość

    👩🏻‍🦰’92 + 🧔🏻‍♂️’90 | starania od 04.2022
    obniżona rezerwa jajnikowa, adenomioza, KIR AA, allo 0%, cross ~50%, RIF
    teratozoospermia

    03.2023 - 03.2025
    2x IUI, 2x IMSI, 4 transfery zdrowych zarodków, 3x obstawa immunologiczna, nigdy b-hCG+

    05.2025 IMSI, ❄️4AB zdrowy po PGT-A
    IPLE & minihistero❌
    wyciszenie Diphereline x3✅
    12.2025✨ivig + FET✨ 7dpt 52, 9dpt 175, 12dpt 742, 17dpt 4953, 23dpt 22784, 26dpt CRL 0.37cm i💗 8+3 CRL 1.78cm FHR 174, 10+3 FeliaTest zdrowa🩷 I prenatalne 12+3 6cm bobasa, II prenatalne 20+3 345g, III prenatalne 29+0 1274g🥰
    preg.png
  • MoniaB Autorytet
    Postów: 747 1189

    Wysłany: 14 stycznia, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sylstaa wrote:
    Badałam to dość szybko, mam dwie mutacje ale hetero. Dla jednych lekarzy to wskazanie do włączenia heparyny, dla innych nie - zależy na kogo trafisz.
    Do tego transferu miałam acard i na niecałe 3tyg heparynę, którą immunolog mi odstawił po sprawdzeniu parametrów krzepliwości krwi.


    Super! Mojej siostrze właśnie wyszła trombofilia (poroniła), ja czekam na moje wyniki (zrobiłam badanie dziś).

    38💃💛🏃41

    od 2023 - starania
    od 07.2024 - 9 x cykl stymulowany, 2 x IUI, HyCoSy - drożne

    08.2025 - start IVF 👣, badanie kariotypów - poprawne
    10.2025 - stymulacja i punkcja (26 🥚 pobranych, 14 dojrzałych, 11 zapłodnionych, 5 ❄️❄️❄️❄️❄️)

    🍒 11.2025 - transfer 🥺 ❄️ 3AA ✨, beta <0,1
    🍒 12.2025 - transfer nr 2, beta 9dpt: 66,45 🥺💛, 11dpt: 158 13dpt: 368, 20dpt: 6179, krwotok 6tc z wypadnięciem zarodka 💔! ❄️ 2AA
    🍒 02.2026 - transfer nr 3 ❄️ 2AB ✨, beta 1
    🍒 03.2026 - transfer nr 4 ❄️+❄️ 4BB i 4BC; 8dpt 33, 10dpt 47, 13dpt 75 ❤️‍🩹 14dpt odstawienie leków 🥲 23dpt 2570 🤯, 24 dpt usg 2 pęcherzyki 😮, 27dpt 5414, 34 dpt USG - brak serduszka 8tc 💔, 36 dpt 12900, poronienie zatrzymane

    🔜 immunologia i II procedura
    _____
    AMH - 5,64 🥚 Ładne owulacje i endometrium 🍳 Celiaklia 🌾 Wymazy czyste 💯 TSH - 1,6🔅 Nasienie średnie 😔 Trombofilia: PAI-1 homo, MTHFR hetero
  • Mq1991 Autorytet
    Postów: 3637 4067

    Wysłany: 14 stycznia, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaB wrote:
    Tak! I to jest przykre. Niektóre z nas mają np. dużo kasy, wysoki wiek i chętnie by sobie na wstępie opłaciły różne badania by jak najszybciej się udało, by jak najmniej zarodków stracić. Nawet nie trzeba dużo czasu tracić na pacjentkę. Wystarczyłaby kartka A4 z listą badań podstawowych i takich bardziej zaawansowanych itp. Żeby przejrzeć i sobie zdecydować ile chcemy na starcie zainwestować.. Hiseroskopia jest już inwazyjna i nie na start, ale badania krwi? Można niektóre porobić przed poronieniem, a nie po :)
    Ja się całkowicie z Tobą zgadzam w tym temacie. To powinno być zorganizowane inaczej. Co więcej, ja po kilku latach niepłodności, nieudanych transferach i poronieniu usłyszałam, że to nie jest jeszcze wskazanie do dalszej diagnostyki. Więc zrobiłam ją sama, korzystając głównie z wiedzy Was tu na forum. I tak wylądowalam już w drugiej procedurze. Gdybym przed rozpoczęciem IVF miała tę wiedzę co teraz, może wszystko wyglądałoby inaczej.

    MoniaB, Biedronka321 lubią tę wiadomość

    👱‍♀️ 34l👦🏻36l
    Starania od 08.2020, CP 💔 w 2022, Klinika leczenia niepłodności (Ovum Lublin) od 10.2023, 4 x stymulacja owulacji, 3 x IUI, 2x histeroskopia

    2025 I IVF
    -25.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -10.02 punkcja, 5 x ❄️
    -08.03/08.04 I i II FET ❌️
    -08.05 III FET poronienie 21dpt 💔
    -17.07 IV FET ❌️
    -08-12.2025 leczenie immunologiczne
    -20.12 V FET CB 💔
    2026 II IVF
    -10.01 stymulacja (Ovaleap, Cetrotide, Gonapeptyl)
    -22.01 punkcja, 6 x ❄️
    -12.02 VI FET (Estrofem, Besins, Cyclogest, Prolutex, Accofil, Encorton, Acard, Neoparin, Prograf) poronienie 20dpt 💔
    -04-06.2026 Ryeqo
    5 x ❄️ na zimowisku
  • White1 Autorytet
    Postów: 2032 4679

    Wysłany: 14 stycznia, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaB wrote:
    Super! Mojej siostrze właśnie wyszła trombofilia (poroniła), ja czekam na moje wyniki (zrobiłam badanie dziś).
    Ja robiłam na własną rękę z testDNA kilka miesięcy temu, bo chciałam zrobić co mogłam przed in vitro (poza immunologią), poza immuno ostatecznie nie zrobiliśmy: iui (za dobre wyniki nasienia, żeby to miało coś pomóc), histero (mój lekarz się upiera, że zrobimy dopiero po nieudanym transferze) i nie sprawdzaliśmy pasożytów (nie wiem czy kiedykolwiek przemogę się do badania z kału)

    MoniaB lubi tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • Larnaka Przyjaciółka
    Postów: 103 56

    Wysłany: 14 stycznia, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MoniaB wrote:
    Napiszę Wam też co czytam ostatnio i mam nadzieję, że którejś to pomoże. Ja doszłam do wniosku, że naprawdę warto badać trombofilie przed pierwszym transferem! To kilkaset zł, a może tyle oszczędzić cierpienia.

    Poniżej skrót:

    W populacji ogólnej kobiet Trombofilia wrodzona (jakiekolwiek istotne mutacje) dotyka → 15–20% kobiet.

    U kobiet z niepowodzeniami rozrodu takich jak:
    nieudane inseminacje
    nieudane IVF
    poronienia
    ciąże biochemiczne
    częstość trombofilii wynosi:
    40–60%!!

    czyli co druga kobieta.

    To jest jedna z najczęstszych przyczyn niepowodzeń implantacji.

    Dlaczego trombofilia jest tak ważna przy IVF?
    Zarodek musi się zagnieździć w endometrium.
    Jeśli w mikrokrążeniu macicy tworzą się mikroskrzepy, to:
    - zarodek się nie implantuje
    - albo implantuje się, ale bardzo wcześnie obumiera
    - albo rozwija się słabo → biochemiczne ciąże, puste jajo płodowe, poronienia

    I tego nie widać w USG ani w standardowych badaniach.

    U wielu kobiet pierwszym objawem trombofilii jest… nieudane IVF.

    Co konkretnie zbadać?

    Minimum przed IVF

    Mutacje genetyczne:
    Factor V Leiden
    Protrombina (F2)
    MTHFR C677T i A1298C
    PAI-1

    Dodatkowo

    Krzepnięcie:
    białko C
    białko S
    antytrombina III

    Autoimmunologia (APS):
    antykoagulant tocznia
    przeciwciała antykardiolipinowe
    przeciwciała β2-glikoproteiny


    Co jeśli coś wyjdzie?
    To jest dobra wiadomość, nie zła.

    Bo wtedy:
    dostajesz heparynę (Clexane, Neoparin)
    czasem Acard
    i masz wielokrotnie wyższe szanse, że zarodek się zagnieździ i utrzyma.

    Różnica w skuteczności IVF u kobiet z nieleczoną vs. leczoną trombofilią potrafi wynosić 30–50 punktów procentowych.

    ____

    U mnie w zwykłym laboratorium Diagnostyka jest pakiet który się nazywa „ryzyko poronienia” i zawiera właśnie tę pierwszą część genetyczne posiadanie trombofilii. Dostępne od ręki, 500 zł, wyniki 3-8 dni.

    To jest oczywiste i Wy to wszystkie macie przebadane? Tylko ja jestem taka ciemna? Czy o tym się nie mówi?

    Z forum kojarzę, że Wy często macie heparynę do transferu, więc macie zabezpieczenie. To profilaktyka czy po badaniu?

    MoniaB masz 100% racji. Moim zdaniem powinno się to badać, ja zbadałam po 2 nieudanych transferach(akurat nie miałam tych najpoważniejszych mutacji, a niektore mutacje w wersji hetero) i pokazałam wyniki lekarzowi przed kolejną stymulacją to był zły i mówił, że po co w ogóle to badałam, to on tu jest lekarzem, to się bada po iluś poronieniach itd...

    MoniaB lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Malutka_111 Autorytet
    Postów: 1687 2416

    Wysłany: 14 stycznia, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nasi lekarze działają na jakiś uogólnionych zaleceniach. Dwa transfery czy dwa poronienia to dopiero diagnostyka. Kurde skoro ludzie próbują latami naturalnie to wiadomo że jest problem. Więc dokładać kobiecie jeszcze dwa poronienia żeby zacząć ją leczyć/diagnozować to jest jakieś nieporozumienie. Ja straciłam rok. Ale jestem po 40 tce więc każdy miesiąc to dla mnie coraz mniejsze szanse. Dziś wiem że mogłam uprzeć się na pełną diagnostykę rok temu. Ale tą wiedzę którą dziś mam nie miałam rok temu. Uważam że trzeba słuchać lekarza ale uwaga…lekarz też musi nas słuchać i powinien być dialog. Z MoniaB mamy tego samego lekarza. 11.02 mam u niego wizytę i chłop będzie musiał mnie dokładnie wysłuchać. I nie będziemy „macać” co zadziała a co nie i czy isc dalej w diagnostykę. Idę we wszystkie możliwe badania. Nie mam kolejnego roku na zabawy. I wiem że trzeba być twardym w negocjacjach z lekarzem. I stawiać też na swoim jak trzeba.

    Mq1991, MoniaB, Larnaka, merci, Karo_27, blaurita, Monixma, just_a_girl, P.Migotka, Mary27, Alina Malina, BangBang, Karolaaas lubią tę wiadomość

    04/2025 Diphereline
    🪴I FET 23.06.25 ❄️4.1.2
    ⏸️ pozytywny 6dpt,7dpt beta 70,3,9dpt beta 164,Progesteron 39,6;TSH 1,75,11dpt beta 413
    25 dpt 18.07.2025 CRL 3 mm ❤️
    31 dpt 24.07.2025 CRL 6,69 mm💔 7 tc,❌
    🪴II FET31.10.25 ❄️4.1.1., progesteron 33,6
    10 dpt beta 0.2 ❌
    🪴III FET 15.12.25 ❄️ 4.1.1. prog 19,7
    2 dpt progesteron 29,3;4 dpt ⏸️cień cienia;7 dpt beta 27,9 dpt beta 90,7;11 dpt beta 347 prog 20
    14 dpt beta 1253 prog 37.10
    18 dpt 💔 nagle poronienie ❌
    ❌mthfr c.1286A> c układ heterozygotyczny nieprawidłowy ✅reszta mutacji trombofilii ok
    ✅ANA/ENA✅tarczyca✅homecysteina 8,65✅d3✅ferrytyna 61✅białko c,s, antytrombina
    Cross 22,2 %
    Nk w endometrium 350/1 mm podwyższone
    CD 138 ✅Kir bx
    🪴IV FET 24.04.26. ❄️4.1.1. (Estrofem, encorton,dexametrasone,smoflipid,Accofil, prograf, besins,utrogestan,prolutex,acard,Neoparin)8 dpt beta 0 ❌
    🪴V FET 07/2026?? 5.1.1. Po PGT-A
    cykl naturalny, menopur 75, ovitrelle immuno ⬆️
  • White1 Autorytet
    Postów: 2032 4679

    Wysłany: 14 stycznia, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malutka_111 wrote:
    Dziewczyny nasi lekarze działają na jakiś uogólnionych zaleceniach. Dwa transfery czy dwa poronienia to dopiero diagnostyka. Kurde skoro ludzie próbują latami naturalnie to wiadomo że jest problem. Więc dokładać kobiecie jeszcze dwa poronienia żeby zacząć ją leczyć/diagnozować to jest jakieś nieporozumienie. Ja straciłam rok. Ale jestem po 40 tce więc każdy miesiąc to dla mnie coraz mniejsze szanse. Dziś wiem że mogłam uprzeć się na pełną diagnostykę rok temu. Ale tą wiedzę którą dziś mam nie miałam rok temu. Uważam że trzeba słuchać lekarza ale uwaga…lekarz też musi nas słuchać i powinien być dialog. Z MoniaB mamy tego samego lekarza. 11.02 mam u niego wizytę i chłop będzie musiał mnie dokładnie wysłuchać. I nie będziemy „macać” co zadziała a co nie i czy isc dalej w diagnostykę. Idę we wszystkie możliwe badania. Nie mam kolejnego roku na zabawy. I wiem że trzeba być twardym w negocjacjach z lekarzem. I stawiać też na swoim jak trzeba.
    Z drugiej strony badania pod kątem płodności to studnia bez dna i bez problemu jestem w stanie wymienić badania, których łączna kwota będzie się liczyć w dziesiątkach tysięcy, a kobiety zachodzą w ciąże z niedoborami, z problemami immunologicznymi, genetycznym, zapaleniami, zakażeniami itp. Raczej żaden lekarz na dzień dobry nie zaleci bardzo rozszerzonych badań tylko zacznie od najtańszych, najbardziej podstawowych lub tych, które najczęściej mogą wpływać na problemy. Pytanie gdzie jest granica, pewnie dla każdego w innym miejscu i ona też się przesuwa z czasem

    merci, MoniaB, zoltyjesiennylisc lubią tę wiadomość

    👧26 🧑27 🐈‍⬛ 🐈‍⬛ ⏳️05.24

    🚨 PCOS | IO | MTHFR homo | PAI-1 homo
    ✅️ AMH 6, drożność, nasienie

    01-11.25 11 cykli Lametta + Zivafert/Ovitrelle
    01.26 IVF 18 🥚 -> 6 MII -> 1 ❄️ 5BB
    02.26 FET cykl sztuczny | EmbryoGlue

    7dpt 37.7 ▫️ 10dpt 146 ▫️ 12dpt 350 ▫️ 15dpt 1184 ▫️ 19dpt 4000 ▫️ 23dpt bijące 💕
    08.06 333g 🩵🧸

    preg.png
  • Malutka_111 Autorytet
    Postów: 1687 2416

    Wysłany: 14 stycznia, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    White1 wrote:
    Z drugiej strony badania pod kątem płodności to studnia bez dna i bez problemu jestem w stanie wymienić badania, których łączna kwota będzie się liczyć w dziesiątkach tysięcy, a kobiety zachodzą w ciąże z niedoborami, z problemami immunologicznymi, genetycznym, zapaleniami, zakażeniami itp. Raczej żaden lekarz na dzień dobry nie zaleci bardzo rozszerzonych badań tylko zacznie od najtańszych, najbardziej podstawowych lub tych, które najczęściej mogą wpływać na problemy. Pytanie gdzie jest granica, pewnie dla każdego w innym miejscu i ona też się przesuwa z czasem
    To prawda. I pewnie jak piszesz żaden nie rozpocznie od tych badań. My staraczki widzimy to trochę inaczej. To dla nas jest mocno wyczerpujące zdrowotnie, psychicznie i finansowo. I po każdym kolejnym niepowodzeniu stajemy się adwokatami w swojej sprawie. Mnie zresztą lekarz w prost powiedział że jestem adwokatem swoich spraw że lekarze oczywiście prowadzą ale to pacjent powinien dbać o swoje interesy. Więc zaczynam dbać i wymagać.

    White1, merci, MoniaB lubią tę wiadomość

    04/2025 Diphereline
    🪴I FET 23.06.25 ❄️4.1.2
    ⏸️ pozytywny 6dpt,7dpt beta 70,3,9dpt beta 164,Progesteron 39,6;TSH 1,75,11dpt beta 413
    25 dpt 18.07.2025 CRL 3 mm ❤️
    31 dpt 24.07.2025 CRL 6,69 mm💔 7 tc,❌
    🪴II FET31.10.25 ❄️4.1.1., progesteron 33,6
    10 dpt beta 0.2 ❌
    🪴III FET 15.12.25 ❄️ 4.1.1. prog 19,7
    2 dpt progesteron 29,3;4 dpt ⏸️cień cienia;7 dpt beta 27,9 dpt beta 90,7;11 dpt beta 347 prog 20
    14 dpt beta 1253 prog 37.10
    18 dpt 💔 nagle poronienie ❌
    ❌mthfr c.1286A> c układ heterozygotyczny nieprawidłowy ✅reszta mutacji trombofilii ok
    ✅ANA/ENA✅tarczyca✅homecysteina 8,65✅d3✅ferrytyna 61✅białko c,s, antytrombina
    Cross 22,2 %
    Nk w endometrium 350/1 mm podwyższone
    CD 138 ✅Kir bx
    🪴IV FET 24.04.26. ❄️4.1.1. (Estrofem, encorton,dexametrasone,smoflipid,Accofil, prograf, besins,utrogestan,prolutex,acard,Neoparin)8 dpt beta 0 ❌
    🪴V FET 07/2026?? 5.1.1. Po PGT-A
    cykl naturalny, menopur 75, ovitrelle immuno ⬆️
‹‹ 56 57 58 59 60 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak interpretować wynik testu ciążowego i co robić dalej?

Testy ciążowe są jednymi z najczęściej stosowanych narzędzi diagnostycznych w warunkach domowych. Choć ich obsługa wydaje się prosta, interpretacja wyniku może wzbudzać wiele pytań - zwłaszcza gdy rezultat jest niejednoznaczny, pojawia się wcześniej niż zaleca producent lub gdy towarzyszą mu objawy wymagające szerszej oceny medycznej. Zrozumienie działania testów wykrywających gonadotropinę kosmówkową (hCG), a także świadomość ograniczeń tych metod pozwala trafniej ocenić sytuację i podjąć odpowiednie kroki.

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ