X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Jak sobie poradzic psychicznie z nieplodnoscia?:(
Odpowiedz

Jak sobie poradzic psychicznie z nieplodnoscia?:(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 7 września 2016, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    llallka wrote:
    Ale widzę, że Ty jesteś dopiero co po inseminacji :) Głowa do góry- może za tydzień to wszystko nie będzie już Twoim problemem :)

    Dzięki za rady: ustaliliśmy z mężem że w piątek rzuca! <jupi>
    zorientuję się w kwestii AMH

    Co do IUI faktycznie jest promyk nadzieji, że nie będzie już to problemem, ale wolę to wypierać z wiadomych względów (
    w końcu to wątek poświęcony radzeniu sobie psychicznie z niepłodnością)- dla mnie mnie lepiej kiedy wypieram myślenie o tym że się uda- wtedy mniej boli kiedy przyjdzie @

    A Wy jak sobie radzicie? Dla mnie nie sama @ jest najgorsza ale 2-3 dni przed- niepewność i niecierpliwość

    llallka lubi tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2016, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jest już smutno, kiedy zaczynam odczuwać objawy zbliżającej się @. Wiem, że czasem w szczęśliwych cyklach też tak jest, ale mi się wydaje, że ten mój szczęśliwy będzie zupełnie inny. W dniu kiedy @ się zjawia oczywiście płaczę i jest mi źle. Ciężko jest mi wtedy zebrać myśli. Trwa to parę dni. Dobrym sposobem na radzenie sobie wtedy jest tak, jak tu już koleżanka napisała mieć jakiś plan B na wypadek, gdy @ jednak się zjawi. Ja zaczynam to właśnie stosować i rzeczywiście jest nieco łatwiej. Nie można też stale myśleć o ciąży, bo człowiek się wykończy. Warto poszukać hobby lub czegoś, co nas odciągnie. Ja cieszę się, że pracuję, bo wtedy też nie myślę o tym wszystkim. Ogólnie jest ciężko, ale zawsze pociesz mnie widok suwaczków dziewczyn tu na forum, które po długich staraniach są w ciąży i to jest ta nadzieja, która mnie napędza, że ja też w końcu się doczekam.

  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 7 września 2016, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Moim hobby jest bieganie- ale mam obawę biegać żeby wysiłek nie był zbyt intensywny.
    Poza tym nie mogę całymi dniami tylko biec:)
    Pomaga też natłok zadań do wykonania.

    bv5tg9v.png
  • silesia Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 5 marca, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Radzenie sobie psychicznie z niepłodnością może być trudne, ale istnieją strategie, które mogą pomóc. Ważne jest, aby nie tłumić swoich uczuć i otwarcie rozmawiać z partnerem, bliskimi osobami lub specjalistami o swoich emocjach i obawach. Można skorzystać z grup wsparcia dla osób zmagających się z niepłodnością, aby dzielić się doświadczeniami i otrzymywać wsparcie od osób przeżywających podobne sytuacje. Warto prowadzić zdrowy styl życia, regularnie uprawiać sport, stosować techniki relaksacyjne i dbać o swoje emocje poprzez np. medytację czy jogę. Znalezienie pozytywnych aspektów w życiu pomaga zmniejszyć stres związany z niepłodnością. Skoncentrowanie się na rzeczach, które sprawiają radość i spełnienie. Warto również skorzystać z pomocy psychologa lub terapeuty specjalizującego się w obszarze niepłodności, aby uzyskać wsparcie emocjonalne i narzędzia radzenia sobie z trudnościami psychicznymi. Pomocy można poszukać na stronie https://psychologuj.pl/
    Ważne jest również, aby rozmawiać z partnerem o swoich uczuciach i planach dotyczących leczenia. Wspólna komunikacja może wzmacniać związek i pomagać w radzeniu sobie z trudnościami.

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ