X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Jakie badania? Brak blastek
Odpowiedz

Jakie badania? Brak blastek

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 5 września 2022, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, prośba o pomoc bo jestem pod ściana 😞 jakie badania mam wykonać ? Na czym się skupić?
    Po 3 letnich staraniach, dwóch inseminacjach podjęliśmy decyzje o invitro. Z dwóch stymulacji na krótkim i długim protokole nie miałam żadnego zarodka, padały w różnych odstępach czasu. Lekarz stwierdził enigmatycznie że komórki są kiepskiej jakości.
    Mam 34 lata. AMH 5,45 ng/ml. Brak endometriozy, przynajmniej żadne usg nie wykazało. Tarczyca ok, hormony wszystko w normie. Brak pcos. Krzywe: wyszła hipoglikemia, bez IO. Drożność sobo hsg ok.
    Partner: zaniżona morfologia 1%reszta poza górnymi widełkami. Biore suple z książki It starts with eggs. Jestem aktywna. Dbam o rytm dobowy.
    Jaka pogłębiona diagnostykę proponujecie???W czym szukać??? W karcie mam wpisana nieplodnosc idiopatyczna, bo w dotychczasowych badaniach nie bylo do czego się przyczepić. Pomóżcie :)

  • Kluska Autorytet
    Postów: 3231 6278

    Wysłany: 5 września 2022, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Dziewczyny, prośba o pomoc bo jestem pod ściana 😞 jakie badania mam wykonać ? Na czym się skupić?
    Po 3 letnich staraniach, dwóch inseminacjach podjęliśmy decyzje o invitro. Z dwóch stymulacji na krótkim i długim protokole nie miałam żadnego zarodka, padały w różnych odstępach czasu. Lekarz stwierdził enigmatycznie że komórki są kiepskiej jakości.
    Mam 34 lata. AMH 5,45 ng/ml. Brak endometriozy, przynajmniej żadne usg nie wykazało. Tarczyca ok, hormony wszystko w normie. Brak pcos. Krzywe: wyszła hipoglikemia, bez IO. Drożność sobo hsg ok.
    Partner: zaniżona morfologia 1%reszta poza górnymi widełkami. Biore suple z książki It starts with eggs. Jestem aktywna. Dbam o rytm dobowy.
    Jaka pogłębiona diagnostykę proponujecie???W czym szukać??? W karcie mam wpisana nieplodnosc idiopatyczna, bo w dotychczasowych badaniach nie bylo do czego się przyczepić. Pomóżcie :)

    Bardzo mi przykro.

    U partnera jak wyglądają wyniki fragmentacji DNA, wiązania z kwasem hialuronowym i stresu oksydacyjnego?
    Czy partner był badany w kierunku IO (krzywa cukrowa i insulinowa)?
    Czy miałaś USG w kierunku endometriozy takie wykonane przez specjalistę w tym zakresie (niestety większość ginekologów nie rozpozna)?
    Badaliście kariotypy?

    Ile komórek udało się uzyskać, ile się w ogóle zaplodniło i w jakich dniach padały?

    Niestety jakości samych komórek jajowych nie da się bezpośrednio zbadać więcej można o nasieniu powiedzieć jeszcze przed zapłodnieniem. Niestety zawsze też istnieje ryzyko że to jakaś kwestia genetyczna.

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 września 2022, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska tu już wszystko opisala. Masz niezłe Amh. Dostałas metformine?

  • Sylza Autorytet
    Postów: 353 180

    Wysłany: 5 września 2022, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może immunologie zbadajcie??

    ’94
    04.2021 - początek starań
    Endometrioza (endoskopia torbieli 15.12.2020 oba jajniki)

    ❌AMH 0.34 (lipiec’21 synevo)
    🏥Salve Łódź
    ❌AMH 0.44 (wrzesień 21dc diag)
    ⬇️AMH 0.16 (listopad 3dc diag)
    ⬇️AMH 0.078 (luty’22 14dc diag)
    12.2021 ✖️Krótki protokół - dwa zdegenerowane pecherzyki, nie doszło do punkcji
    🏥KrakOvi
    ⬆️AMH 0.59 ( luty’22 robione na miejscu)
    3.2022 Długi protokół - 7 pęcherzyków ->2 komórki🥚🥚->1 zarodek🍀 -> beta 0 😥
    5.2022 długi protokół - 9 pęcherzyków -> 1 komórka (reszta niedojrzałe)-> zero zarodków 😓
    🏥 Eurofertil Ostrava
    6.2022
    1️⃣Mini stymulacja - 6 pęcherzyków->2 komórki -> 2 zarodki 🍀🍀-> ❄️
    2️⃣ Mini stymulacja - 3 pecherzyki -> 3 komórki(jedna niedojrzała)-> 🍀🍀->❄️❄️
    👨‍⚕️Paśnik -> wysokie NK, brak kilku Kir implantacyjnych (intralipid, encorton)

    Transfer 7.09.2022🤞 beta 0
    Transfer 12.10.2022
    5dpt 19.2 🙏 7dpt 67.8🥹 9dpt 263🥰
  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 5 września 2022, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Dziewczyny, prośba o pomoc bo jestem pod ściana 😞 jakie badania mam wykonać ? Na czym się skupić?
    Po 3 letnich staraniach, dwóch inseminacjach podjęliśmy decyzje o invitro. Z dwóch stymulacji na krótkim i długim protokole nie miałam żadnego zarodka, padały w różnych odstępach czasu. Lekarz stwierdził enigmatycznie że komórki są kiepskiej jakości.
    Mam 34 lata. AMH 5,45 ng/ml. Brak endometriozy, przynajmniej żadne usg nie wykazało. Tarczyca ok, hormony wszystko w normie. Brak pcos. Krzywe: wyszła hipoglikemia, bez IO. Drożność sobo hsg ok.
    Partner: zaniżona morfologia 1%reszta poza górnymi widełkami. Biore suple z książki It starts with eggs. Jestem aktywna. Dbam o rytm dobowy.
    Jaka pogłębiona diagnostykę proponujecie???W czym szukać??? W karcie mam wpisana nieplodnosc idiopatyczna, bo w dotychczasowych badaniach nie bylo do czego się przyczepić. Pomóżcie :)


    A jak długo brałas te suplementy przed punkcją? Brałas PQQ, melatoninę, NAD+, l karnitynę?
    Warto zbadac przeciwciala przeciwjajnikowe, jak wyjda dodatnie to encorton w trakcie stymulacji.

  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 5 września 2022, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    A jak długo brałas te suplementy przed punkcją? Brałas PQQ, melatoninę, NAD+, l karnitynę?
    Warto zbadac przeciwciala przeciwjajnikowe, jak wyjda dodatnie to encorton w trakcie stymulacji.
    Nie brałam pqq ani nad+. Szczerze to nawet o nich nie słyszałam. Brałam omegę, astaksantyne, lkarnityne, ovarin, vit d, Q10, cynk, żelazo piłam. Probiotyki. Czy przeciwciała przeciwjajnikowe to badanie immunologiczne? W czym by to przeszkadzało jeżeli chodzi o powstawanie blastek?

  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 5 września 2022, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    Bardzo mi przykro.

    U partnera jak wyglądają wyniki fragmentacji DNA, wiązania z kwasem hialuronowym i stresu oksydacyjnego?
    Czy partner był badany w kierunku IO (krzywa cukrowa i insulinowa)?
    Czy miałaś USG w kierunku endometriozy takie wykonane przez specjalistę w tym zakresie (niestety większość ginekologów nie rozpozna)?
    Badaliście kariotypy?

    Ile komórek udało się uzyskać, ile się w ogóle zaplodniło i w jakich dniach padały?

    Niestety jakości samych komórek jajowych nie da się bezpośrednio zbadać więcej można o nasieniu powiedzieć jeszcze przed zapłodnieniem. Niestety zawsze też istnieje ryzyko że to jakaś kwestia genetyczna.

    Partner miał podstawowe badania nasienia. Sprawdzimy zatem fragmentację i wiązanie z kwasem. Co jeżeli wyjdą źle? Jak wtedy podchodzić do kolejnej próby invitro ? Powiedz proszę co Krzywe u partnera mogą powiedziec? Krzywych jeszcze nie robił ale weźmie skierowanie.
    Właśnie specjalistycznego usg nie miałam, zawsze takie u ginekologów. Możesz polecić kogos?

    W 1szej procedurze pobrali 12 zaplodnilo się 3, w 2giej 13 zaplodnilo się 5. Padały w różnych dniach, nie było reguły.

    Kariotypy sprawdzimy.

  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 5 września 2022, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stara Staraczka wrote:
    Kluska tu już wszystko opisala. Masz niezłe Amh. Dostałas metformine?

    Nie dostałam żadnych lekow. Poniżej moje wyniki, myślisz że powinnam wrócić do tematu krzywych?

    na czczo-glukoza 86, insulina 6;
    po 1h-glukoza 70, insulina 45;
    po 2h-glukoza 64, insulina 22;

  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 5 września 2022, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylza wrote:
    Może immunologie zbadajcie??

    Ale czy immunologia jest konieczna na etapie zapładniania? Zawsze myślałam ze to kwestia poronień. Jakie badania immunologiczne powinnam zrobić?

  • Syla87 Autorytet
    Postów: 2334 1748

    Wysłany: 5 września 2022, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Dziewczyny, prośba o pomoc bo jestem pod ściana 😞 jakie badania mam wykonać ? Na czym się skupić?
    Po 3 letnich staraniach, dwóch inseminacjach podjęliśmy decyzje o invitro. Z dwóch stymulacji na krótkim i długim protokole nie miałam żadnego zarodka, padały w różnych odstępach czasu. Lekarz stwierdził enigmatycznie że komórki są kiepskiej jakości.
    Mam 34 lata. AMH 5,45 ng/ml. Brak endometriozy, przynajmniej żadne usg nie wykazało. Tarczyca ok, hormony wszystko w normie. Brak pcos. Krzywe: wyszła hipoglikemia, bez IO. Drożność sobo hsg ok.
    Partner: zaniżona morfologia 1%reszta poza górnymi widełkami. Biore suple z książki It starts with eggs. Jestem aktywna. Dbam o rytm dobowy.
    Jaka pogłębiona diagnostykę proponujecie???W czym szukać??? W karcie mam wpisana nieplodnosc idiopatyczna, bo w dotychczasowych badaniach nie bylo do czego się przyczepić. Pomóżcie :)

    Obie stymulacje robiliście u tego samego lekarza? Jeśli tak to ja bym zmieniła klinikę, być może lekarz ma zły „pomysł” na Was, stymulacja jest źle dobra itp. Z jakiego jesteś miasta? Myśle że do powstałych zarodków sporą role przykładają embriolodzy i oni są również ważni

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 września 2022, 21:14

    Starania od 08.2019
    👩🏼
    drożność 03.2021 - oba niedrożne, prawy udrożniony,
    Laparoskopia jajowodów 07.2021 - usunięcie zrostów, oba jajowody drożne
    👨🏻 20.11.2020 morfologia 2% reszta parametrów ok

    Trzy nieudane IUI
    29.04.2022 punkcja
    IVF ❄️❄️❄️❄️❄️ na zimowisku
    04.05.2022 transfer 5 dniowej blastki 5.1.1.
    7 dpt cień cienia
    8 dpt beta 122
    10 dpt beta 318
    12 dpt beta 702
    14 dpt beta 1543
    19 dpt (23.05.2022) pecherzyk ciążowy beta 7661 prog 231
    29 dpt (02.06.2022) 6+4 jest echo zarodka ❤️ CRL 0,67
    08.07.2022 I prenatalne wszystko ok
    13.07.2022 drugie prenatalne u innego lekarza tez ok
    30.08.2022 II połówkowe, będzie mała bejbisia 👨‍👩‍👧
    02.11.2022 III prenatalne 🍀
    10.01.2023 - urodziła się nasza córeczka 🥰🥰🥰
  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 5 września 2022, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda25 wrote:
    A jak długo brałas te suplementy przed punkcją? Brałas PQQ, melatoninę, NAD+, l karnitynę?
    Warto zbadac przeciwciala przeciwjajnikowe, jak wyjda dodatnie to encorton w trakcie stymulacji.
    Zapomniałam dodać że brałam suple Ok 2,5 miesiąca przed punkcją.

  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 5 września 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syla87 wrote:
    Obie stymulacje robiliście u tego samego lekarza? Jeśli tak to ja bym zmieniła klinikę, być może lekarz ma zły „pomysł” na Was, stymulacja jest źle dobra itp. Z jakiego jesteś miasta? Myśle że do powstałych zarodków sporą role przykładają embriolodzy i oni są również ważni

    Tak dwie stymulację w Warszawie w Oviklinice. Miałam krótki protokół, potem długi wiec niby lekarz coś kombinował. Co do laboratorium niestety nie umiem stwierdzić czy jest ok. A polecasz jakaś klinikę z dobrymi enbriologami?

  • Kluska Autorytet
    Postów: 3231 6278

    Wysłany: 5 września 2022, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Partner miał podstawowe badania nasienia. Sprawdzimy zatem fragmentację i wiązanie z kwasem. Co jeżeli wyjdą źle? Jak wtedy podchodzić do kolejnej próby invitro ? Powiedz proszę co Krzywe u partnera mogą powiedziec? Krzywych jeszcze nie robił ale weźmie skierowanie.
    Właśnie specjalistycznego usg nie miałam, zawsze takie u ginekologów. Możesz polecić kogos?

    W 1szej procedurze pobrali 12 zaplodnilo się 3, w 2giej 13 zaplodnilo się 5. Padały w różnych dniach, nie było reguły.

    Kariotypy sprawdzimy.

    Jeśli chodzi o badania szczegółowe nasienia to u nas lekarz powiedział tak: co z tego że kurier szybki i ładny jak paczka zniszczona. Akurat przy męskiej niepłodności w kontekście ivf można zrobić sporo może nie tyle w kwestii leczenia co zastować dodatkowe metody selekcji plemników i dodatkowo zamiast klasycznego ivf pójść w icsi.

    Problemy z cukrem/insuliną u mężczyzn podobnie jak u kobiet negatywnie wpływają na komórki rozrodcze więc warto to wyeliminować.

    Jeśli chodzi u USG pod endometriozę to już doczytałam że jesteś z Warszawy i tam co prawda nie umiem nikogo polecić ale coś mi się tłucze że w Warszawie właśnie są jacyś super specjaliści więc może lepiej niech któraś dziewczyna z endomendą się wypowie.

    Ale szczerze mówiąc to nie miałaś złych liczbowo wyników stymulacji, w każdej ponad 10 komórek to co niepokoi to to ile się zapłodniło i jak na moje sugeruje tym bardziej czynnik męski i tu bym "szukała" (co byłoby poniekąd "dobrą" wiadomością bo dobry embriolog sobie poradzi).

    Ja w takiej sytuacji prawdopodobnie chciałabym zmienić klinikę, żeby ktoś spojrzał świeżym okiem. Można też przedyskutować estrogen priming Protocol (w sumie to jest dla poor responders ale może uzyskanie większej liczby komórek mogłoby pomóc).

    Moja kuzynka, co prawda w kontekście ochrony płodności u pacjenta onkologicznego, ale z PCOS uzyskała bardzo dobry wynik stymulacji u dr Kaczyńskiego z invimedu w Warszawie. Nie mówię że polecam bo nie znam człowieka ale może warto się skonsultować?

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 5 września 2022, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    Jeśli chodzi o badania szczegółowe nasienia to u nas lekarz powiedział tak: co z tego że kurier szybki i ładny jak paczka zniszczona. Akurat przy męskiej niepłodności w kontekście ivf można zrobić sporo może nie tyle w kwestii leczenia co zastować dodatkowe metody selekcji plemników i dodatkowo zamiast klasycznego ivf pójść w icsi.

    Problemy z cukrem/insuliną u mężczyzn podobnie jak u kobiet negatywnie wpływają na komórki rozrodcze więc warto to wyeliminować.

    Jeśli chodzi u USG pod endometriozę to już doczytałam że jesteś z Warszawy i tam co prawda nie umiem nikogo polecić ale coś mi się tłucze że w Warszawie właśnie są jacyś super specjaliści więc może lepiej niech któraś dziewczyna z endomendą się wypowie.

    Ale szczerze mówiąc to nie miałaś złych liczbowo wyników stymulacji, w każdej ponad 10 komórek to co niepokoi to to ile się zapłodniło i jak na moje sugeruje tym bardziej czynnik męski i tu bym "szukała" (co byłoby poniekąd "dobrą" wiadomością bo dobry embriolog sobie poradzi).

    Ja w takiej sytuacji prawdopodobnie chciałabym zmienić klinikę, żeby ktoś spojrzał świeżym okiem. Można też przedyskutować estrogen priming Protocol (w sumie to jest dla poor responders ale może uzyskanie większej liczby komórek mogłoby pomóc).

    Moja kuzynka, co prawda w kontekście ochrony płodności u pacjenta onkologicznego, ale z PCOS uzyskała bardzo dobry wynik stymulacji u dr Kaczyńskiego z invimedu w Warszawie. Nie mówię że polecam bo nie znam człowieka ale może warto się skonsultować?

    Bardzo dziękuje za szczegółowe i formacje :)

    Wiesz my przy tych procedurach już mieliśmy imsi-selekcje j podanie do komórki.

    Zbadamy zatem Krzywe u partnera.

    Koleżanka właśnie mi poleciła jakaś super kobietę od endo Joanna jacko.

    Tak, liczbowo ok. Ale po każdej słyszałam że słaba jakość tych komórek :(

    O tym protokole estrogen.. nie słyszałam, możesz powiedziec coś więcej ?

    Słyszałam o Kaczyńskim, lewandowskim z novum i niemoczynskim z bociana.

  • Kluska Autorytet
    Postów: 3231 6278

    Wysłany: 5 września 2022, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Bardzo dziękuje za szczegółowe i formacje :)

    Wiesz my przy tych procedurach już mieliśmy imsi-selekcje j podanie do komórki.

    Zbadamy zatem Krzywe u partnera.

    Koleżanka właśnie mi poleciła jakaś super kobietę od endo Joanna jacko.

    Tak, liczbowo ok. Ale po każdej słyszałam że słaba jakość tych komórek :(

    O tym protokole estrogen.. nie słyszałam, możesz powiedziec coś więcej ?

    Słyszałam o Kaczyńskim, lewandowskim z novum i niemoczynskim z bociana.

    EPP to podawanie estradiolu (estrogeny) przed właściwa stymulacją. Z tego co wiem zalicza się do takich "agresywnych" podejść ale badania pokazują że może poprawić efekty (np tu: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3288134/)

    Ciekawi mnie dlaczego komórki były oceniane jako słabe? Czy dlatego że kiepsko się zapładnialy czy morfologicznie/rozwojowo coś było nie halo.

    Zerknęłam na tą dr Jacko i chyba faktycznie ona należy do tego zespołu specjalistów z Medicover. Wiem że dziewczyny z całej Polski jeżdżą się tam diagnozować i operować więc jak masz możliwość to próbuj.

    age.png

    Artvimed Kraków

    5 dpt 🍀 12.42
    7 dpt 🍀 44.73
    9 dpt 🍀 100.2
    12 dpt 🍀 351.0
    14 dpt 🍀 630.3
    16 dpt 🍀1402.0
    19 dpt 💚 3088.0
    27 dpt mamy bijące ❤️

    30.11.2022 zabraliśmy ❄️ do 🏡
    10.2022 mamy 4 zdrowe ❄️
    21.09.2022 mamy 5 ❄️ z pierwszego IVF

    👱‍♀️87, 🧔 86

    ♀️Niepłodność jajowodowa: oba niedrożne

    💊KIR BX (brakuje 2DS2, 2DS3, 2DS4 norm)-na razie nic z tym nie robimy
    💊Układ hetero w czynnik Leiden, R2 i MTHFR- metylowane witaminy i heparyna od transferu
    💊Wysokie NK maciczne- encorton
    💊Niewielkie zapalenie endometrium, przeleczone, brak biopsji kontrolnej

    ♂️Delikatnie obniżona morfologia ale fragmentacja, stres oksydacyjny i inne testy super.
  • Magda25 Autorytet
    Postów: 359 116

    Wysłany: 5 września 2022, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Ale czy immunologia jest konieczna na etapie zapładniania? Zawsze myślałam ze to kwestia poronień. Jakie badania immunologiczne powinnam zrobić?

    Oczywiscie, ze immunologia ma wplyw przy zapladnianiu, np przeciwciala przeciwjajnikowe maja ogromny wplyw na dojrzewajaca komorke. Podobnie jak wszelkie srany zapalne miednicy, ktore tez czesto wynikaja z immunologii

  • Syla87 Autorytet
    Postów: 2334 1748

    Wysłany: 6 września 2022, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Tak dwie stymulację w Warszawie w Oviklinice. Miałam krótki protokół, potem długi wiec niby lekarz coś kombinował. Co do laboratorium niestety nie umiem stwierdzić czy jest ok. A polecasz jakaś klinikę z dobrymi enbriologami?

    No to ja bym chyba podpytała tu dziewczyny o inne kliniki. Niestety jeśli chodzi o Warszawę nie doradzę Ci bo jestem z Krakowa, tutaj z przyjemnością wysłałabym Cię do swojego lekarza 🙂 ewentualnie idz na wizytę gdzie indziej zobaczysz jaką stymulacje tam zaproponują. Od Was
    z Warszawy daleko ale wiem że Czechy brylują w stymulacjach i uzyskiwaniu blastek. Na pamiętnikach są dziewczyny które miały kilka stymulacji w Polsce i nic a w Czechach uzyskiwały kilka blastek.

    Starania od 08.2019
    👩🏼
    drożność 03.2021 - oba niedrożne, prawy udrożniony,
    Laparoskopia jajowodów 07.2021 - usunięcie zrostów, oba jajowody drożne
    👨🏻 20.11.2020 morfologia 2% reszta parametrów ok

    Trzy nieudane IUI
    29.04.2022 punkcja
    IVF ❄️❄️❄️❄️❄️ na zimowisku
    04.05.2022 transfer 5 dniowej blastki 5.1.1.
    7 dpt cień cienia
    8 dpt beta 122
    10 dpt beta 318
    12 dpt beta 702
    14 dpt beta 1543
    19 dpt (23.05.2022) pecherzyk ciążowy beta 7661 prog 231
    29 dpt (02.06.2022) 6+4 jest echo zarodka ❤️ CRL 0,67
    08.07.2022 I prenatalne wszystko ok
    13.07.2022 drugie prenatalne u innego lekarza tez ok
    30.08.2022 II połówkowe, będzie mała bejbisia 👨‍👩‍👧
    02.11.2022 III prenatalne 🍀
    10.01.2023 - urodziła się nasza córeczka 🥰🥰🥰
  • Susannah Autorytet
    Postów: 2302 3837

    Wysłany: 6 września 2022, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ilka_34 wrote:
    Nie dostałam żadnych lekow. Poniżej moje wyniki, myślisz że powinnam wrócić do tematu krzywych?

    na czczo-glukoza 86, insulina 6;
    po 1h-glukoza 70, insulina 45;
    po 2h-glukoza 64, insulina 22;

    Z takimi wynikami to metformina plus dieta jak dla insulinoopornych. Cukier spada Ci po mocnym docukrzeniu, a powinien po godzinie rosnąć, a po 2 spaść nie bardziej niż do wyniku na czczo. U Ciebie ta gospodarka cukrowa jest mocno zaburzona.

    Diagnoza: ciężki czynnik męski (90% nieruchomych plemników, wysoki stres oksydacyjny, pogarszająca się ilość).

    I procedura: 1 zarodek 4CC, beta 0.

    II procedura:
    I transfer 4aa: poronienie zatrzymane
    II transfer 4aa: jesteśmy razem! 👨‍👩‍👦

    Czekają na nas ❄❄
  • Katarzyba Ekspertka
    Postów: 149 145

    Wysłany: 6 września 2022, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kluska wrote:
    EPP to podawanie estradiolu (estrogeny) przed właściwa stymulacją. Z tego co wiem zalicza się do takich "agresywnych" podejść ale badania pokazują że może poprawić efekty (np tu: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3288134/)

    Ciekawi mnie dlaczego komórki były oceniane jako słabe? Czy dlatego że kiepsko się zapładnialy czy morfologicznie/rozwojowo coś było nie halo.

    Zerknęłam na tą dr Jacko i chyba faktycznie ona należy do tego zespołu specjalistów z Medicover. Wiem że dziewczyny z całej Polski jeżdżą się tam diagnozować i operować więc jak masz możliwość to próbuj.

    Joanna Jacko jest super, operuje w Medicover. Do kogokolwiek nie pójdziesz za endoteamu Medicover będziesz zadowona. Ja miałam u nich operacje mogę powiedzieć że uratowali mi życie. Terminy długie, ceny niemałe ale BARDZO warto!

    👩'88 🙎🏻♂️'88
    starania od 2017
    Endometrioza głęboko naciekająca ENZIAN A3B2C3
    Endometrioza otrzewnowa IV stopień; Adenomioza
    Hormony w normie✔️ Kariotypy ✔️ bakteriologia✔️MTHFR - homozygota ❌
    V Leiden ✔️ SonoHSG✔️AMH 3,98 ✔️ TSH 1,98 euthyrox 75mg ✔️FT4,FT3, Anty-TPO, Anty-TG✔️
    Przeciwciała kardiolipinowe IGg i IgM✔️krzywa glukozy i insuliny ✔️ ANA✔️ histerskopia ✔️
    Mąż 💪👌
    2*ICSI nieudane - 3 transfery
    08.2021 - operacja endometriozy
    04.2022 - II kreski naturals
    08.12.2022 -51cm 2320g MOJA Córeczka!
  • Ilka_34 Koleżanka
    Postów: 36 0

    Wysłany: 7 września 2022, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Susannah wrote:
    Z takimi wynikami to metformina plus dieta jak dla insulinoopornych. Cukier spada Ci po mocnym docukrzeniu, a powinien po godzinie rosnąć, a po 2 spaść nie bardziej niż do wyniku na czczo. U Ciebie ta gospodarka cukrowa jest mocno zaburzona.

    No właśnie ja ciagle zastanawiam się nad wynikami. Żaden lekarz nic mi nie zalecił. Czy diabetolog to dobra droga? I czyste wyniki faktycznie mogą powodować że mam słabe komórki?

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ