X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Katowice - badania kliniczne in vitro
Odpowiedz

Katowice - badania kliniczne in vitro

Oceń ten wątek:
  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Mam nadzieje, ze każdej z nas się uda! Gruzja a jakie masz leki po transferze? Jakieś zalecenia?
    Czego ja nie mam z leków! Ja miałam crio transfer i to na cyklu sztucznym więc dziennie w różnej formie przyjmuje ponad 35 tabletek globulek zastrzykow. Mam estrofen globulki z estrofenu lanzetto prolutex duphaston utrogestan nospa relanium magnez acard neoparin . No i witaminy plus swoje stałe leki😉

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gruzja85 wrote:
    Czego ja nie mam z leków! Ja miałam crio transfer i to na cyklu sztucznym więc dziennie w różnej formie przyjmuje ponad 35 tabletek globulek zastrzykow. Mam estrofen globulki z estrofenu lanzetto prolutex duphaston utrogestan nospa relanium magnez acard neoparin . No i witaminy plus swoje stałe leki😉
    Serio??? O kurde to ładny zestaw cuksów 😁 ja lutinus, femibion, magnez i nospa (aczkolwiek z nią już skończyłam wczoraj). Oby tylko te nasze cuda pomogły! :)

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Serio??? O kurde to ładny zestaw cuksów 😁 ja lutinus, femibion, magnez i nospa (aczkolwiek z nią już skończyłam wczoraj). Oby tylko te nasze cuda pomogły! :)
    Oprócz tego miałam przy transferze kroplowke z tractocile i klej. A wcześniej immunosupresje. No i zapomniałam dodać że biorę jeszcze encorton i femibion. Żeby nie pogubić się to mam to rozpisane na kartce z podziałem na godziny i 5 alarmów ustawionych w telefonie bo o różnych porach je przyjmuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2019, 08:42

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gruzja85 wrote:
    Oprócz tego miałam przy transferze kroplowke z tractocile i klej. A wcześniej immunosupresje. No i zapomniałam dodać że biorę jeszcze encorton i femibion. Żeby nie pogubić się to mam to rozpisane na kartce z podziałem na godziny i 5 alarmów ustawionych w telefonie bo o różnych porach je przyjmuje.
    Szacun! :D ja mam 3 alarmy, ale moje leki w porównaniu do Twoich to pryszcz ;)

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Szacun! :D ja mam 3 alarmy, ale moje leki w porównaniu do Twoich to pryszcz ;)
    Po cieszę Cię że ciąży nie liczy się aniilością leków ani iloscia badan😉 to pewnie zwiększa szanse ale minimalnie ....

    Meggie1 lubi tę wiadomość

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • Grous87 Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam dziś betę - 9dpt - negatywna :( odstawiam leki, już się nie łudzę :(

    początek starań 2015
    październik 2016 - wyśniony aniołek :( w sercu na zawsze
    maj 2019 - hbIMSI - Angelius - badania kliniczne
    ona: niedoczynność tarczycy, lekka io,
    AlloMLR - 0%
    KIR bx, brak większości kirów implantacyjnych
    on: test MAR 100%, HBA 68%
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grous87 wrote:
    Zrobiłam dziś betę - 9dpt - negatywna :( odstawiam leki, już się nie łudzę :(
    Przykro mi :( :(

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Nadzieja 90 Ekspertka
    Postów: 235 79

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grous87 wrote:
    Zrobiłam dziś betę - 9dpt - negatywna :( odstawiam leki, już się nie łudzę :(


    Nie lubię tego 😒

    29lat AMH 3,17
    Starania od 2016
    04.2019 Decyzja o in vitro
    02.06-stymulacja start- słabo
    12.06-punkcja, 6 komórek -5 zapłodnionych
    17.06-3AA i ... 😍
  • Nadzieja 90 Ekspertka
    Postów: 235 79

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś dostalam@ więc zgodnie z poleceniem Pani dr jutro zaczynam się kłuć ,a badania w poniedziałek mam zrobić...

    29lat AMH 3,17
    Starania od 2016
    04.2019 Decyzja o in vitro
    02.06-stymulacja start- słabo
    12.06-punkcja, 6 komórek -5 zapłodnionych
    17.06-3AA i ... 😍
  • Bu Autorytet
    Postów: 959 631

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grous wielka szkoda... :( tulę mocno!

    24.12.2023 II kreski pod choinkę
    21.06.2022 Alicja ❤️
    16.10.2021 niespodziewane II kreski
    ________________________________________________________
    leczenie 06.2014-03.2020
    06.2016 HSG - jajowody drożne
    Nasienie ok, tyłozgięcie, paciorkowiec
    3.03.2017 Amelia 10tc [*]
    09.2017 pusty pęcherzyk
    25.01.2018 START Provita Katowice dr Paliga
    22.05.2018 laparoskopia, endometrioza II stopnia
    4Q2018 doc Paśnik, nk 22%, KIR genotyp AA
    Zalecenia: Accofil, @13.05 - start IVF
    3.06.2019 transfer blastocysty 3AB 😞
    6.02.2020 scratching, biopsja - OK
    7.03.2020 KET blastocysty 2BB 😞
    Koniec leczenia…
    Mimo wszystko dziś jestem szczęśliwa 💪🏼
  • Bu Autorytet
    Postów: 959 631

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja 90 wrote:
    Ja dziś dostalam@ więc zgodnie z poleceniem Pani dr jutro zaczynam się kłuć ,a badania w poniedziałek mam zrobić...
    Powodzenia! Oby stymulacja szła gładko :)

    Nadzieja 90 lubi tę wiadomość

    24.12.2023 II kreski pod choinkę
    21.06.2022 Alicja ❤️
    16.10.2021 niespodziewane II kreski
    ________________________________________________________
    leczenie 06.2014-03.2020
    06.2016 HSG - jajowody drożne
    Nasienie ok, tyłozgięcie, paciorkowiec
    3.03.2017 Amelia 10tc [*]
    09.2017 pusty pęcherzyk
    25.01.2018 START Provita Katowice dr Paliga
    22.05.2018 laparoskopia, endometrioza II stopnia
    4Q2018 doc Paśnik, nk 22%, KIR genotyp AA
    Zalecenia: Accofil, @13.05 - start IVF
    3.06.2019 transfer blastocysty 3AB 😞
    6.02.2020 scratching, biopsja - OK
    7.03.2020 KET blastocysty 2BB 😞
    Koniec leczenia…
    Mimo wszystko dziś jestem szczęśliwa 💪🏼
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Hej,
    1. Jeśli przejdziesz kwalifikacje to idziesz w 1dc na pierwsza wizytę z lekarzem
    2. Jeśli chcesz wybrać to możesz prawdopodobnie.
    3. Nie trzeba mieć kompletu, ale na pewno AMH i HSG (jak się nie mylę)
    4. Wizyty na początku jedna a później do 2 dni
    5. Nie wiem, co Cię interesuje ;)

    Tzn. że dzwonię, umawiam się na wizytę i wtedy zlecają badania jakie trzeba wykonać czy na I wizycie? czy przed I wizytą jak w Novum trzeba przesłać te wyniki:
    [skopiowane z wątku o Novum]
    "BADANIA DLA PACJENTKI:

    Badania z ostatnich 6 miesięcy: HBsAG, HIV Combo, VDRL, antyHCV, antyHBc total, TSH, AMH

    Badania z ostatnich 12 miesięcy: chlamydia metodą PCR, CMV IgG, CMV IgM, TOXO IgG, TOXO IgM, cytologia, USG piersi, morfologia, APTT, jonogram, glukoza na czczo

    Badania z ostatniego miesiąca: posiew ze sklepienia pochwy, posiew z kanału szyjki macicy

    Wynik RUB IgG – jakikolwiek, data nie jest istotna

    Grupa krwi

    USG ginekologiczne z ostatnich 6 miesięcy, chyba że jest Pani naszą pacjentką i robiła Pani u nas takie badanie w ciągu ostatnich 6 miesięcy to proszę o taką informację.

    BADANIA DLA PACJENTA:

    Badania z ostatnich 6 miesięcy: HBsAG, HIV Combo, VDRL, antyHCV, antyHBc total, ogólne badanie nasienia

    Badania z ostatnich 12 miesięcy: chlamydia metodą PCR, CMV IgG, CMV IgM.

    Badanie z ostatniego miesiąca – posiew nasienia "


    I dopiero po przesłaniu tych badań orzekają czy zakwalifikują pacjentkę? Czy na podstawie wywiadu kwalifikują?
    Jaką listę dostałyście do zrobienia badań i czy było to przed I wizytą wiadomość mailem czy na wizycie zlecenie od lekarza?
    Pierwsza wizyta a kolejna po 2 dniach?
    Mogą zdyskwalifikować nas przez wyniki morfologii i ruchu męża poniżej normy?

    Do którego dnia muszą przetrwać blastki- 3 czy 5tego?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2019, 22:23

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 23:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Tzn. że dzwonię, umawiam się na wizytę i wtedy zlecają badania jakie trzeba wykonać czy na I wizycie? czy przed I wizytą jak w Novum trzeba przesłać te wyniki:
    [skopiowane z wątku o Novum]
    "BADANIA DLA PACJENTKI:

    Badania z ostatnich 6 miesięcy: HBsAG, HIV Combo, VDRL, antyHCV, antyHBc total, TSH, AMH

    Badania z ostatnich 12 miesięcy: chlamydia metodą PCR, CMV IgG, CMV IgM, TOXO IgG, TOXO IgM, cytologia, USG piersi, morfologia, APTT, jonogram, glukoza na czczo

    Badania z ostatniego miesiąca: posiew ze sklepienia pochwy, posiew z kanału szyjki macicy

    Wynik RUB IgG – jakikolwiek, data nie jest istotna

    Grupa krwi

    USG ginekologiczne z ostatnich 6 miesięcy, chyba że jest Pani naszą pacjentką i robiła Pani u nas takie badanie w ciągu ostatnich 6 miesięcy to proszę o taką informację.

    BADANIA DLA PACJENTA:

    Badania z ostatnich 6 miesięcy: HBsAG, HIV Combo, VDRL, antyHCV, antyHBc total, ogólne badanie nasienia

    Badania z ostatnich 12 miesięcy: chlamydia metodą PCR, CMV IgG, CMV IgM.

    Badanie z ostatniego miesiąca – posiew nasienia "


    I dopiero po przesłaniu tych badań orzekają czy zakwalifikują pacjentkę? Czy na podstawie wywiadu kwalifikują?
    Jaką listę dostałyście do zrobienia badań i czy było to przed I wizytą wiadomość mailem czy na wizycie zlecenie od lekarza?
    Pierwsza wizyta a kolejna po 2 dniach?
    Mogą zdyskwalifikować nas przez wyniki morfologii i ruchu męża poniżej normy?

    Do którego dnia muszą przetrwać blastki- 3 czy 5tego?
    Zadzwon najlepiej pod numer podany na ogłoszeniu, tam wszystkie informacje Ci podadzą telefonicznie.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawa jestem, czy w ogóle komuś z naszego IMPLANT4 się powiodło i doszło do ciąży...

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Zadzwon najlepiej pod numer podany na ogłoszeniu, tam wszystkie informacje Ci podadzą telefonicznie.
    Zadzwonię ale jest weekend i myślałam że od Was dowiem się szczegółów jak to wyglądało bo wiele z Was ma już za sobą kwalifikacje, początkowe wizyty a nawet zabiegi, a najlepsze źródło to to, które jest w temacie, a poza tym chcieliśmy z mężem zdecydować przez weekend bo w tygodniu przez tel to nie na takie rozmowy w pracy, a z plakatu informacji żadnych nie można uzyskać ale widzę, że i tu nic nie dowiem się...No cóż... Dziękuję i powodzenia w staraniach życzę Wam dziewczyny

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca 2019, 10:41

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Zadzwonię ale jest weekend i myślałam że od Was dowiem się szczegółów jak to wyglądało bo wiele z Was ma już za sobą kwalifikacje, początkowe wizyty a nawet zabiegi, a najlepsze źródło to to, które jest w temacie, a poza tym chcieliśmy z mężem zdecydować przez weekend bo w tygodniu przez tel to nie na takie rozmowy w pracy, a z plakatu informacji żadnych nie można uzyskać ale widzę, że i tu nic nie dowiem się...No cóż... Dziękuję i powodzenia w staraniach życzę Wam dziewczyny
    Nie to, ze się nie dowiesz tylko wiele rzeczy zależy od lekarza, do którego trafisz. Także wiele rzeczy jest tu indywidualnych. Ja osobiście polecam, nie żałuje chociaż nie mam już żadnych zarodków, procz jednego siłacza w sobie. Przynajmniej wiem co to in vitro, jak przechodzę poszczególne etapy itp. A klasyfikacja jest bardzo prosta - pytają o AMH, wiek, wyniki nasienia i powód niepłodności.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • iness00 Autorytet
    Postów: 577 404

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Meggie1 wrote:
    Nie to, ze się nie dowiesz tylko wiele rzeczy zależy od lekarza, do którego trafisz. Także wiele rzeczy jest tu indywidualnych. Ja osobiście polecam, nie żałuje chociaż nie mam już żadnych zarodków, procz jednego siłacza w sobie. Przynajmniej wiem co to in vitro, jak przechodzę poszczególne etapy itp. A klasyfikacja jest bardzo prosta - pytają o AMH, wiek, wyniki nasienia i powód niepłodności.
    Wiem, ze wiele może różnić się ale chciałam wiedzieć jak to u Was wyglądało, żeby mieć jakieś wyobrażenie czy cały ten szereg badań muszę zrobić u siebie na miejscu czy tam odpłatnie? Ile czasu trwalo u Ciebie od pierwszej wizyty do transferu? Mam nadzieję, że z tego podanego zarodka wyrośnie piękny bobas ☺czego Ci życzę ☺ i nie będziesz musiała martwić się ze więcej zarodków nie masz.

    m3sxnafao0xnjr4b.png
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iness00 wrote:
    Wiem, ze wiele może różnić się ale chciałam wiedzieć jak to u Was wyglądało, żeby mieć jakieś wyobrażenie czy cały ten szereg badań muszę zrobić u siebie na miejscu czy tam odpłatnie? Ile czasu trwalo u Ciebie od pierwszej wizyty do transferu? Mam nadzieję, że z tego podanego zarodka wyrośnie piękny bobas ☺czego Ci życzę ☺ i nie będziesz musiała martwić się ze więcej zarodków nie masz.
    Nie dziękuje :) u mnie jako, ze pierwsza wizytę kwalifikacyjna miałam w kwietniu to trochę trwało, bo 1dc miałam 13 maja a transfer 29 maja. Także wszystko szybko i sprawnie. Ja badania miałam wszystkie porobione, bo byłam świeżo po 2 inseminacjach, wiec nic nie musiałam robić, ale mężowi brakowało dużo to robiliśmy u siebie i tylko lekarzowi dostarczyliśmy.

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Ewa89_89 Autorytet
    Postów: 8522 7416

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Grous strasznie mi przykro 😥😥😥

    Nadzieja kciuki za gładką stymulację.

    Iness nie zastanawiaj się tylko się zgłoś :-) różnie bywa i każdy przypadek jest inny. Ja miałam wszystkie badania aktualne ale że nie doszło do rozpoczęcia stymulacji w maju to możliwe, że każą mi powtórzyć. Trudno. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy.
    Myśle, że nie ma sensu robić badań wcześniej. Idź i daj to co masz a lekarz już Ci powie co trzeba dorobić i wtedy możesz albo u nich albo w swoim laboratorium

    Nadzieja 90, iness00, iness00 lubią tę wiadomość

    04.2024 FET 4BA ❌
    12.2023 FET 3BB ❌
    12.2022 FET 4AB 💔 10 tc [*] ♂️ 😔

    01.2022 III IMSI InviMed Wro, długi: 29 komórek/19 MII/12 zapłodnień/2❄️❄️8a, 3bb,4ab,4ba

    25.07.2020 FET 8b: 9dpt bhcg 12, niskie bhcg, krwotoki (krwiaki), niewydolność szyjki 23tc, pessar, hipotrofia - - >ciężki start ale jest na świecie! ♀️💜

    12.19 II IMSI AP Kato, długi protokół: 17 komórek/ 8MII/ 4 zapłodnienia/1❄️8b
    06.2019 IMSI AP Kato, krótki 12 komórek/7 MII/5 zapłodnień/ 1 zarodek 2BB ET :-( cb 😥 💔
    IUI 03.04.19 :( Invicta Wro

    Ja: AMH ok 3; mix G-B/Hashi, łuszczyca, zrosty, PAI homo, KIR AA, przegroda macicy usunięta, Endometrioza II st. (laparo), lekkie IO, rzs, 3x histero, po cholecystektomii (10.2023). Cd138✔️ NK 6/1 ❌

    Mąż: słabo z ilością, upłynnieniem i ruchliwością, MSOME 0%, FDNA 18%; HBA 86%, 96% uszkodzeń główki, wszystkie parametry do kitu.

    Walka od 2016
  • Nadzieja 90 Ekspertka
    Postów: 235 79

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki miałyscie estradiol w 2dc ? Jaki jest prawidłowy podczas stymulacji ? Ja mam 59,91pg/ml i nie wiem czy to dobrze 🤔

    29lat AMH 3,17
    Starania od 2016
    04.2019 Decyzja o in vitro
    02.06-stymulacja start- słabo
    12.06-punkcja, 6 komórek -5 zapłodnionych
    17.06-3AA i ... 😍
‹‹ 25 26 27 28 29 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ