X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Katowice - badania kliniczne in vitro
Odpowiedz

Katowice - badania kliniczne in vitro

Oceń ten wątek:
  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 4 maja 2019, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila2019 no, ale chyba dla każdej najważniejsze jest to, żeby doszło do transferu? Bo ja sobie mysle tak... nawet jestem w stanie odzyskać tylko te 3700 byleby doszło do transferu nawet tych zarodków, które nie są w ich wymaganej klasie.
    Jeśli nie wychodujemy 5 dobowych o jakiejś tam klasie, której wymagają to wtedy nie dochodzi w ogóle do transferu i nie dość, ze płacimy 10 tysięcy za wszystko to jeszcze nie dochodzi do zapłodnienia? Czy ja coś mylę, bo sama chyba się w tym gubię :D

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Ptaszek20 Przyjaciółka
    Postów: 79 27

    Wysłany: 4 maja 2019, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wklejam informacyjnie bo mysle ze dla jasnosci przyda sie nam wszystkim taka wiedza:

    "Z udziału w badaniu w każdym momencie można się wycofać, bez konsekwencji ale wtedy z różną kwotą dofinansowania.

    Koszty za wstępną wizytę i zlecone badania do procedury opłacacie Państwo z góry.

     

    Od rozpoczęcia stymulacji zbiera Pani paragony za leki, które przedstawi do rozliczenia dofinansowania. Koszt procedury 1.000,00zł punkcja, 4.800,00zł zapłodnienie i koszty transferu zarodka w 5 dobie pokryje nasza placówka i wspólnie przedstawimy rachunki – leki + procedura mamy budżet 11.000,00zł

     

    Jeżeli nie będzie transferu w 5 dobie wtedy koszt procedury 1.000,00zł punkcja i 4.800,00zł zapłodnienie będzie kwotą pomniejszoną o 3.600,00zł, a Państwo płacicie sami za transfer. Tu nie mamy zwrotu za leki.

     

    Koszty kriokonserwacji zarodków i późniejsze kriotransfery zostają po stronie par w każdym wypadku.

     

    Po konsultacji z lekarzem jest spotkanie ze mną bądź koleżanką i wtedy przedstawiamy warunki udziału w badaniu i dokumenty dofinansowania procedury."

    A kwota transferu z tego co widze na ich stonie to 800zl. (?)
    Mila2019 dawaj znac na bieżąco jak to u Ciebie wyglada ok? Moze uda Ci się jeszcze dopytac o te koszty na kolejnej wizycie 😊 ale Ci zazdroszcze ze jestescie juz tak daleko...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2019, 17:48

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2019, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie ze chodzi o to zeby doszlo do transferu ale omawiamy na wszelki wypadek wszystkie opcje:)oni oczekuja minimum 3bb w 5 dobie czyli to jest naprawde sreeeednia klasa, liczymy wszyscy na 5aa;);)

    Meggie1 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 maja 2019, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ja wiem czy daleko :D w sumie to 5 dzien stymulacji ale faktycznie wszystko szybko sie dzieje i licze na punkcje w tym tygodniu:)oczywiscie, odezwe sie w poniedzialek wieczorem tutaj co i jak dalej:)

  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 5 maja 2019, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila2019 to tak szybko leci... pomysl sobie, ze za 1,5 tyg będzie już po wszystkim! :) zazdroszczę Ci, ze już jesteś tak daleko!

    mila2019 lubi tę wiadomość

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Ptaszek20 Przyjaciółka
    Postów: 79 27

    Wysłany: 5 maja 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila2019 a ile mialas wizyt w klinice podgladowych w trakcie stymulacji?bo pewnie w nowym tygodniu czeka Cie juz punkcja?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze zadnej, jutro jest pierwsza po 6 dniach stymulacji czyli w 8dc. Mam swoje regularne a stymulacja przyspiesza wzrost i uwazam ze w max 12 bedzie punkcja dlatego mowie o tym tygodniu;)

  • Ptaszek20 Przyjaciółka
    Postów: 79 27

    Wysłany: 5 maja 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trzymam kciuki za jutrzejsza wizyte-koniecznie daj znac co tam uhodowalas i ogolnie jak bylo 😊

    mila2019 lubi tę wiadomość

  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 5 maja 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mila2019 tez czekam z niecierpliwością na wieści :) ja jutro tez się wszystkiego dowiem, troszkę się stresuje. Mila ile płaciłas za pierwsza wizytę? Nie wiem ile kasy przygotować, bo tam tylko gotówka.

    mila2019 lubi tę wiadomość

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2019, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze nie pamietam jak to szlo:( mialam kilka stowek bo wiedzialam ze badania niektore bede dorabiac. Ale jak nie masz gotowki to oni Ci wydrukuja fakturke i z domu przelew mozna zrobic:)

    Meggie1 lubi tę wiadomość

  • Grous87 Ekspertka
    Postów: 167 105

    Wysłany: 5 maja 2019, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) ja jutro tez chyba zaczynam :( Co prawda w sb miałam 1 dc ale Pani Doktor stwierdziła ze endometrium za grube i trzeba poczekać, i ze w pn na 100% zaczniemy stymulację. Z jednej strony bardzo się cieszę, a z drugiej jestem załamana ze aby być mama muszę podchodzić do in vitro :( powodzenia dziewczyny i do zobaczenia jutro w Angeliusie ;)

    początek starań 2015
    październik 2016 - wyśniony aniołek :( w sercu na zawsze
    maj 2019 - hbIMSI - Angelius - badania kliniczne
    ona: niedoczynność tarczycy, lekka io,
    AlloMLR - 0%
    KIR bx, brak większości kirów implantacyjnych
    on: test MAR 100%, HBA 68%
  • Nadzieja 90 Ekspertka
    Postów: 235 79

    Wysłany: 5 maja 2019, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro chyba wszystkie się tam spotkamy 😂🤣🤔 nie wiem jak Wy ale ja będę biegiem po pracy i do bankomatu już na 100% nie zdążę... Zdziwiona jestem, że w takim miejscu nie ma możliwości płatności kartą 🤔

    Ciekawa jestem czego się jutro dowiemy 😊

    Mila2019 przecierasz nam szlaki . Trzymamy kciuki abyś była wzorem dla nas wszystkich !!

    29lat AMH 3,17
    Starania od 2016
    04.2019 Decyzja o in vitro
    02.06-stymulacja start- słabo
    12.06-punkcja, 6 komórek -5 zapłodnionych
    17.06-3AA i ... 😍
  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 5 maja 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Pewnie ze chodzi o to zeby doszlo do transferu ale omawiamy na wszelki wypadek wszystkie opcje:)oni oczekuja minimum 3bb w 5 dobie czyli to jest naprawde sreeeednia klasa, liczymy wszyscy na 5aa;);)
    Nie chce Twoje entuzjazmu gasić ale wcale to nie takie oczywiste uzyskać tego typu zarodek 3bb i to w 5 dobie. Ja jestem po 1 turze badań i niestety nie uda była to próba. Zrezygnowałam w trakcie badań bo miałam mało zarodków ale żałuję że w ogóle podchodzilam do tych badan bo wyszło mi więcej kasy niż gdybym normalnie podchodzila. Radzę podchodzić z większym dystansem do in vitro bo będzie szok

    sAnsa_28, Bejzi lubią tę wiadomość

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie,jest ryzyko zawsze. Albo sie nie uda albo sie uda i bedzie wszystko za darmo, liczymy sie z tym ale mam nadzieje na szczesliwy final:) jutro juz cokolwiek sie okaze co tam sie wyhodowalo:) mam wizyte pozno wiec odezwe sie wieczorem:)

  • Ptaszek20 Przyjaciółka
    Postów: 79 27

    Wysłany: 5 maja 2019, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gruzja85 wrote:
    Nie chce Twoje entuzjazmu gasić ale wcale to nie takie oczywiste uzyskać tego typu zarodek 3bb i to w 5 dobie. Ja jestem po 1 turze badań i niestety nie uda była to próba. Zrezygnowałam w trakcie badań bo miałam mało zarodków ale żałuję że w ogóle podchodzilam do tych badan bo wyszło mi więcej kasy niż gdybym normalnie podchodzila. Radzę podchodzić z większym dystansem do in vitro bo będzie szok



    Dlaczego wiecej niz normalnie?to jest wlasnie ta kwestia ktorej ja nadal nie rozumiem w tych kosztach... ktos mi to wytlumaczy? Myslalam ze jak rezygnujesz w trakcie to jestes po prostu "stratna"na stymulacji i zrobionych badaniach bo nic nie zostalo Ci zwrocone tak?

    A teraz podchodzisz kolejny raz tak?bo widze ze masz jeszcze jednego mrozaczka.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2019, 22:39

  • Meggie1 Autorytet
    Postów: 2346 2303

    Wysłany: 5 maja 2019, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe jutro będę się rozglądać i myśleć, ze to któraś z Was :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 07:38

    KIR AA
    HLA-C c2c2 (oboje)
    NK 26%
    PAI-1 hetero
  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 6 maja 2019, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptaszek20 wrote:
    Dlaczego wiecej niz normalnie?to jest wlasnie ta kwestia ktorej ja nadal nie rozumiem w tych kosztach... ktos mi to wytlumaczy? Myslalam ze jak rezygnujesz w trakcie to jestes po prostu "stratna"na stymulacji i zrobionych badaniach bo nic nie zostalo Ci zwrocone tak?

    A teraz podchodzisz kolejny raz tak?bo widze ze masz jeszcze jednego mrozaczka.
    Bo mnie wyszły leki około 4500 a zwrot miałam za leki 3200 zł. To badanie opłaca się gdy dobrze stymuluje się w przeciwnym razie można być straty. Ale niestety tego nigdy nie wiesz jak podpisujesz badania. Nie wiem jak Wy to liczycie ale ja wydalam na leki 4500 zł a doplacalam jeszcze 2600 zł (5800-3200) plus transfer zarodka 800 zł. Ja jeszcze miałam lepsze podłoże za 200 zł. Bo jak nie bedzie zarodka minimum 3bb czego nikt nie wie czy będzie w szczególności przy krótkim protokole bo przy nim są gorsze statystycznie zarodki, to płaci się 800 zł za świeży transfer

    Bejzi lubi tę wiadomość

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2019, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja slyszalam wrecz przeciwnie ze u sporej grupy osob w krotkim protokole jest mniej komorek za to duzo czesciej sa lepszej jakosci. Dlugi czesciej prowadzi do hiperstymulacji.
    Nie powiedzialabym ze to jest wiecej kosztow. Po prostu tutaj musisz zaplacic za leki 100% skoro moze to zwrocic sponsor a gdybys sama podchodzila to nie dosc ze masz refundacje to w dodatku najczesciej sa przepisywane te tansze leki. Alw z drugiej strony sponsor zwraca te 3600 wiec wiekszosc powinna sie pokryc. Wydalam na ta chwile 2.6 na stymulacje, dzis wydam reszte i wszystko tutaj napisze ile to wyszlo, na badania moje i meza wyszlo troche ponad 500. Dziewczyny uszy do gory, mysle ze to duza szansa i wiele dziewczyn chcialoby sprobowac chociaz a nie moze bo ma za daleko,ja nie dopuszczam mysli ze w moim wieku i z moimi wynikami nie wyhoduje chociaz jednego i licze na pelny zwrot:)

    Ps. Ja tez bede sie rozgladac,jedziecie same czy z mezami?

  • Gruzja85 Autorytet
    Postów: 1792 1393

    Wysłany: 6 maja 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila2019 wrote:
    Ja slyszalam wrecz przeciwnie ze u sporej grupy osob w krotkim protokole jest mniej komorek za to duzo czesciej sa lepszej jakosci. Dlugi czesciej prowadzi do hiperstymulacji.
    Nie powiedzialabym ze to jest wiecej kosztow. Po prostu tutaj musisz zaplacic za leki 100% skoro moze to zwrocic sponsor a gdybys sama podchodzila to nie dosc ze masz refundacje to w dodatku najczesciej sa przepisywane te tansze leki. Alw z drugiej strony sponsor zwraca te 3600 wiec wiekszosc powinna sie pokryc. Wydalam na ta chwile 2.6 na stymulacje, dzis wydam reszte i wszystko tutaj napisze ile to wyszlo, na badania moje i meza wyszlo troche ponad 500. Dziewczyny uszy do gory, mysle ze to duza szansa i wiele dziewczyn chcialoby sprobowac chociaz a nie moze bo ma za daleko,ja nie dopuszczam mysli ze w moim wieku i z moimi wynikami nie wyhoduje chociaz jednego i licze na pelny zwrot:)

    Ps. Ja tez bede sie rozgladac,jedziecie same czy z mezami?
    Mylisz się. Właśnie krótki protokół może spowodować hiperstymulacje. W długim są lepsze komórki. Dlatego w tym badaniu ostrożnie muszą stymulować co może wpłynąć na ilość i jakość komórek. We wcześniejszych latach i fazach tego programu był dużo bardziej atrakcyjny bo można było transferowa w 3 lub 5 dobie co gwarantowało że będziesz mieć dofinansowanie. Teraz do tego programu nie potrafili znaleźć chętnych w ramach kliniki co jest ewenementem dlatego dopuścili nowe osoby. I niestety jest bardzo dużo ograniczeń o których dowiadujesz się w trakcie, Np brak możliwości wzięcia nospy relanium magnezu kleju i itp. Leki są zawsze przepisywane te same. To że Ty masz szczęście i zamknięta się w tej kwocie to ok. Ale większość dziewczyn nie zamknie się w tej kwocie i musza wiedzuec ze moga na tym stracić. Po drugie z jakiś powodow podniesli kwote zwrotu 3200 na 3600 bo to a być zwrot na ewentualne leki!!!!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2019, 08:16

    sAnsa_28, Bejzi lubią tę wiadomość

    36 lata, starania o pierwszą ciążę od 01.2017
    1 procedura invitro - krótki protokół -1 transfer świeżych 3 dniowców 8A i 8B😢
    2 transfer 3bb - 6 dpt -34; 8dp- 104; 11dpt - 392; 14 dpt -1272; 25 dpt- ♥️ i jest już na swiecie💗💞💝
    uregulowana niedoczynność tarczycy (spalona riadoaktywnym jodem - kiedyś nadczynność), niskie AMH - 1.5, endometrioza I stopnia, IO, NK 23%, nietoleracje pokarmowe..., krótkie cykle, KIR BX (większość implementacyjnych)
    mąż średnio.
    Teraz druga ciąża z zaskoczenia ...i rośnie druga dziewczyna 🥰🤩🤩
  • sAnsa_28 Autorytet
    Postów: 3825 3152

    Wysłany: 6 maja 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    Spróbować zawsze warto. Gruzja jednak ma sporo racji, nigdy nie wiadomo jak przebiegnie stymulacja i jakie będą jej efekty. Ja mam amh 3,2 a wyhodowałam ledwie 3 komórki, uzyskałam jeden zarodek klasy 3bb. Ile nerwów mnie to wszystko kosztowało, stresu czy progesteron nie będzie za wysoki, potem czy cokolwiek się zapłodni , czy przetrwa do 5 doby, jakiej będzie klasy... To były najgorsze tygodnie w moim życiu. Zwrotu dostaliśmy 2500 euro, ale na leki wydałam około 5000 zl, nasz koszt więc wyszedł około 1500 zł . Teraz będę już podchodzić na własnych zasadach i bez wytycznych sponsora, co mam nadzieję będzie ' zdrowsze' dla mojej psychiki :)
    Jeśli komuś się powiedzie, to na pewno będzie takie badanie kliniczne polecał. Ja wspominam źle, przez to że bałam się że odpadniemy na którymś etapie, a stymulowałam się fatalnie. Aha i nie jest to tak, że połowa osób dostanie lek a połowa placebo. Tak na prawdę nikt nie wie ile jest pakietów z lekiem w danej turze.

    Bejzi lubi tę wiadomość

    f312925a50.png
    Aniołek 8/11tc [*] - 06.07.2017
    Angelius Provita, dr M. Paliga - od 13.04.2018
    L + H 05.09.2018
    On :DFI 50%, po 4 msc. 35 % , hla-c c2c2
    Ja: adenomioza, endometrioza I
    Kir AA, NK 17%
    MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G - układy hetero
    25.02.2019 IMSI+macs 3BB🙁
    13.06.2019 IMSI+macs 8A🙁🙁❄️❄️❄️
    02.10.2019 ket 4AB🙁 cb 6dpt 84,6 8dpt 194,4 9dpt 352,3 13dpt 375,9 16dpt 33,5
    8.11.2019 ket 3BB 🙁
    01/2020 03/2020 CB 🙁🙁
    Szczepienia limfocytami
    11/2020 22dc 41,5 23dc 77,6 25dc 210 28dc 928,9 35 dc 10976 39dc ❤️
    5.07.2021 r Milena 2790g 51 cm
    06/2022 07/2022 CB 🙁🙁
    09/2022 47 dc ❤️czekamy na synka 👶🏼
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ