X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną KATOWICE Gyncentrum czy Angelius?
Odpowiedz

KATOWICE Gyncentrum czy Angelius?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Vanessa 85 Autorytet
    Postów: 269 419

    Wysłany: 20 lipca 2022, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agunieszka wrote:
    Ja zaczynałam w Gyncentrum w Częstochowie, część badan robiliśmy w Katowicach i nie polecam. Już na początku przy rejestracji noe poinformowano nas o podstawowych sprawch. Mąż zamroził nasienie przed chemioterapia bez zrobienia badań, co skutkowałoby niedopuszczeniem do in vitro.
    Prowadził mnie dr Gretka, ale na monitoring owulacji chodziłam do dr Gajewskiej lub Węglarz.
    Po zrobieniu zleconych badań usłyszałam, że wszystko jest w porządku. Dopiero po 4 miesiacach okazało się, że w dokumentacji brakło wyników cytologii, a wynik był zły. Dostałam zlecenie kolposkopii. W GC w Katowicach musiałbym zrobić kilka badań, w tym covid, żeby mi ją zrobili. Poszłam do innej przychodni i bez problemu lekarz zrobił badanie, pobrał nową cytologię i próbki na virusy. Na szczęście wszystko było ok.
    Poza tym przy każdej wizycie byłam namawiana na in vitro. Gdy poprosiłam o dodatkowe badania (mialam 3 ciąże biochemiczne przy przyjmowaniu lametta i ovitrelle) usłyszałam, że nie ma takiej potrzeby i najlepiej zrobić in vitro.
    Prawdopodobnie gdybym zrobiła in vitro w Gc to nie donosiłabym tej ciąży, ale tam chyba wogóle ich to nie interesowalo, dlaczego mam problem. Tylko są nastawieni na kasę.

    Załapałam po tym doła i zrobiliśmy przerwę.
    Miesiąc temu poszliśmy na pierwszą wizytę do Angeliusa u dr Mańki. Przyniosłam stare wyniki, powiedziałam co robiliśmy do tej pory i pierwsze pytanie jakie zadał dotyczyło pcos, którego tam nikt nawet nie zasugerował. Ponadto wyszedł mo KIR aa. Jestem jeszcze w trakcie innych badań. Próbujemy na razie naturalnie.
    W Angeliusie daję duży plus za podejście lekarza, który przyjmuje osobiście i mam wrażenie, że naprawdę mu zależy żeby nam się udało. Jest cierpliwy i wszystko prosto wyjaśnia. Panie z recepcji bardzo miłe. Byłam też na oddziale szpitalnym na laparoskopii i histeroskopii- pielęgniarki bardzo pomocne, z indywidualnym podejściem do każdej pacjentki.

    Trzymam kciuki żeby z ich pomocą Wam się udało 🙂

  • Vanessa 85 Autorytet
    Postów: 269 419

    Wysłany: 20 lipca 2022, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vsteria wrote:
    A ja polecam GC całym sercem ❤️ Jeździłam do Katowic i Krakowa. W zasadzie mam dokładnie odwrotne doświadczenia niż Agulek. W Angeliusie straciłam tylko czas, dr P. nie miała na nas nowych pomysłów, żadnych dodatkowych badań, nowych leków czy zmiany podejścia po wcześniejszych niepowodzeniach. W GC zdecydowali się na niestandardową stymulację i selekcję nasienia ( u nas problem męski + zab. owulacji) i nie dość, że jestem już w 3 miesiącu ciąży po pierwszym transferze to jeszcze czeka na mnie 6 5-dniowych śnieżynek. Jestem w programie 2+1 i właśnie będę się ubiegać o zwrot części kosztów (ok. 4 000 zł.) bo udało się w pierwszym podejściu. Co do wad tej kliniki to kolejki/bałagan w rejestracji, czasem problemy z dodzwonieniem się do rejestracji i to, że nie zawsze możesz się dostać do swojego lekarza prowadzącego. Jak dla mnie olbrzymie zalety to: własne labo. - na betę czekałam tylko 2 godz., i bardzo duży zakres badań, w tym immuno., mają zapas leków, które zlecają pacjentką więc jak w całym Krakowie nie mogłam znaleźć proga okazało się, że u nich jest zapas dla "ich" pacjentek, no i to, że lekarz prowadzący udostępnił mi swój prywatny numer telefonu z czego zdarzyło mi się już skorzystać w awaryjnej sytuacji.

    To nie jest łatwa decyzja ale mam nadzieję, że którąkolwiek klinikę wybierzesz będziesz zadowolona 😍 🍀

    Ta selekcja plemnikow to Fertile chip?
    Ile razy trzeba oddawać nasienie i jak to wychodzi cenowo?
    U nas niestety nasienie w 98% ma zła budowę

  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 95 54

    Wysłany: 6 stycznia, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hallo hallo. Jest to jeszcze ktoś? Mam z kolei pytanie odnośnie leków do stymulacji. Kupowałyście je w aptece na parterze? A może polecacie jakaś z dobrymi cenami?

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
  • Yahu Autorytet
    Postów: 274 414

    Wysłany: 6 stycznia, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magsty wrote:
    Hallo hallo. Jest to jeszcze ktoś? Mam z kolei pytanie odnośnie leków do stymulacji. Kupowałyście je w aptece na parterze? A może polecacie jakaś z dobrymi cenami?

    Ja wszystkie leki do stymulacji kupowałam u nich na miejscu. Na drzwiach jest karteczka z informacją, że ceny leków refundowanych są takie same we wszystkich aptekach. Jeśli chodzi o inne leki, czy suplementy to nie wiem jak ich ceny mają się do innych aptek, bo nie porównywałam.


    Edit: w Angeliusie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 stycznia, 22:17

    Starania od 09.20
    05.21 GynCentrum→ 03.23 AP Katowice

    Ona
    →92', AMH 3,58 (07.21)→ 3,15 (04.22)→1,65 (08.23),
    ❌ hiperinsulinemia / V R2 - hetero / MTHFR-hetero / PAI-1 homo / dominacja estrogenowa / kortyzol / D3 / SIBO
    ✔️ kariotyp / V Leiden / protrombina

    On
    → 89', od 2014 WZJG,
    ❌ azoospermia (06.21)😭 / kolejne badania - ilość ok. 250 tys.😪 / ŻPN I st. → laparoskopia 05.22 (brak poprawy) / poj. sztuki w nasieniu po odwirowaniu (05.07.23, 07.08.23)
    ✔️ genetyka / kariotyp / hormony

    Plan i realizacja:
    →31.03.23 ustalenie planu w AP✔️
    →13.06.23 histero - usunięcie polipa, wyniki OK✔️
    → mrożenie nasienia 31.08.23 ✔️
    → I PICSI 09.23 → 8🥚→7xMII→ 2❄️(5 doba)✔️
    → transfer odroczony (ryzyko OHSS)❌
    → 17.10.23 USG → polip 😪 ❌
    → 14.11.23 histero → przerośnięte endo, wycinki h-p→ wyniki OK✔️
    →27.12.23 SIBO - leczenie❌
    →od 02.24 dieta i suple
    → transfer→ 06.24?⌛
  • Magsty Przyjaciółka
    Postów: 95 54

    Wysłany: 8 stycznia, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo i taka odpowiedź wszystko wyjaśnia ☺️ dziękuję

    poród przez CC, nisza Niche w bliźnie po cc, AMH 1,69, endometrioza I/II stopnia 🙁, biopsja endometrium - brak stanu zapalnego, NK w górnej granicy normy, adenomioza (distreptaza, fluomizin, bactrim forte + endovelle do procedury)

    12.23 - przygotowanie do IVF, antykoncepcja
    1.24 - IVF ❄️❄️❄️❄️❄️❄️
    3.04.24 - transfer blastki 4AA (estrofem, lenzetto, neoparin, acard, prolutex, cyclogest, progesterone besins) + AH
    9dpt 16,4mlu/ml
    12dpt 4,8mlu/ml 😭
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ