X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kliniki Wrocław
Odpowiedz

Kliniki Wrocław

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2018, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jakie polecacie kliniki leczenia niepłodności we Wrocławiu?

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 26 października 2018, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invimed

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2018, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oni tam przyjmuja po jakim czasie nieudanego starania? Maja jakies limity?

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 26 października 2018, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie słyszałam, by którakolwiek z klinik miała takie wymagania, jak czas starań.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może nie konkretnie wymagają, ale często przed upływem roku zalecają "naturalne" starania.. bez lekarzy. Ale może nie w tych prywatnych klinikach.

    Nie chciałabym pojechać i usłyszeć, że mam się "Wyluzować". :)

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 26 października 2018, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, święta rada ;)
    Moje zdanie jest takie, że udając się do kliniki nie musisz od razu być zdecydowana na ivf i inne procedury - możesz po prostu oczekiwać rozmowy lekarzem, zlecenia badań, monitoringu cyklu itp.
    Nie uważam, by był z tym problem.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki za odpowiedz :)

    A jak nie myslisz jeszcze o ivf i innych, to warto takie leczenie oparte na jakis stymulacjach i badaniach tez tam robic, czy zostawic to sobie u zwyklych lekarzy?

    Ja bym raczej potrzebowala kogos takiego kto zdiagnozuje problem na poczatek.. a cala reszta jak sie okaze jest potrzebna.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2018, 13:20

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 26 października 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że ile kobiet i ile przypadłości, tyle opinii.

    Ja byłam początkowo u "zwykłego" gina, który mimo wszystko ma doświadczenie w leczeniu niepłodności, przeprowadza inseminacje, współpracuje właśnie z wrocławskim Invimedem. Byłam u niego na monitoringach, stymulował mnie, próbował różnych rozwiązań, przeprowadził trzy IUI i polecił ostatecznie lekarza w klinice, gdy już byliśmy zdecydowani na ivf. Wtedy okazało się, że mam trombofilię. Wiem, że posiadanie wiedzy o tej chorobie zmieniłoby nieco postępowanie w przypadku IUI.

    Moje zdanie jest takie, że lekarze w klinice mają więcej narzędzi i czasami nie warto odkładać wizyty.

    Z drugiej strony, może się okazać, że Wam nic nie dolega, że po prostu potrzeba Wam jeszcze trochę czasu i wszystko jest w porządku.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2018, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    taaa trochę czasu i wyluzować :D :D :D

    ach..

    długo czeka się na wizyty?

    I wszystkie badania trzeba robić u nich, czy można u siebie gdzieś w laboratoriach? Bo widziałam,, że ceny badań z krwi to mają bombowe..

  • Klara Wysocka Autorytet
    Postów: 1010 561

    Wysłany: 26 października 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy do którego lekarza chcesz się dostać. Ja na pierwszą wizytę u dra Gizlera czekałam około trzech miesięcy.
    Nie musisz robić u nich wszystkich badań, przykładowo, kariotypy robiliśmy w diagnostyce, wymazy u mojego "zwykłego" gina, a na trombofilię w klinice.
    Trzeba porównać ceny i upewnić się, czy nie ma wymogu, jak przy badaniu nasienia, by materiał do badań oddać u nich.

    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3
    mam Córeczkę <3
  • mig00ttka Ekspertka
    Postów: 241 105

    Wysłany: 29 czerwca 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    jesteście w stanie polecić, którąś z klinik leczenia niepłodności we Wrocławiu, najlepiej konkretnego lekarza w tej klinice?

    Zdecydowaliśmy się na ten krok po rozmowach z ginekologiem i andrologiem. Mamy pewne nieprawidłowości, które mogą utrudniać staranie, ale póki co nic co by uniemożliwiało a jednak 2 lata bez rezultatu.

    U mnie na chwilę obecną jest wykryta tylko hiperprolaktynemia czynnościowa, czyli nic strasznego oraz nie wiadomo dlaczego, ale dość rzadko występuje u mnie owulacja. U męża natomiast aglutynacja na poziomie 7% (IgA 20%, IgG 16%). Pozostałych badań mamy od groma i nic nie wnoszą, a ponieważ problemy mogą leżeć po obu stronach sugerowano nam żeby kierować się od razu do kliniki.

    Pozdrawiam i miłego, gorącego weekendu :D

    Starania od maja 2017.
    Hiperprolaktynemia czynnościowa.
    Mąż - aglutynacja 7%, IgA 20%, IgG 16%
    MTHFR A1298C – heterozygotyczny
    PAI I 4G/5G – homozygotyczny
    09.2019 poronienie samoistne (6tc)
    11.2019 poronienie samoistne (5tc)

    12.2019
    29dc beta 147, progesteron 33
    31dc beta 314
    33 dc beta 714, progesteron 32,4
    43 dc ❤
  • Aguś19 Autorytet
    Postów: 972 353

    Wysłany: 29 czerwca 2019, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mig00ttka wrote:
    Hej dziewczyny,
    jesteście w stanie polecić, którąś z klinik leczenia niepłodności we Wrocławiu, najlepiej konkretnego lekarza w tej klinice?

    Zdecydowaliśmy się na ten krok po rozmowach z ginekologiem i andrologiem. Mamy pewne nieprawidłowości, które mogą utrudniać staranie, ale póki co nic co by uniemożliwiało a jednak 2 lata bez rezultatu.

    U mnie na chwilę obecną jest wykryta tylko hiperprolaktynemia czynnościowa, czyli nic strasznego oraz nie wiadomo dlaczego, ale dość rzadko występuje u mnie owulacja. U męża natomiast aglutynacja na poziomie 7% (IgA 20%, IgG 16%). Pozostałych badań mamy od groma i nic nie wnoszą, a ponieważ problemy mogą leżeć po obu stronach sugerowano nam żeby kierować się od razu do kliniki.

    Pozdrawiam i miłego, gorącego weekendu :D
    Odradzam invicte, godny polecenia dr Gizler invimed ale nie wiem czy jeszcze przyjmuje nowe pacjentki. W invicie bylam dr ogórek nawet mnie nie przebadala, była nie przyjemna, zlecała tylko milion badań. Wyniki które mieliśmy tak naprawdę olała....

    p19udqk3oonve1f7.png

    2004 urodziła się moja córka
    2011 torbiel na jajniku, usunięty jajnik z przydatkami, endometrioza
    04.2016 rozpoczęcie starań o dziecko
    12.2016 ciąża biochemiczna
    2017 naturalne starania
    2018 badanie amh 0.01 :(
    2018 pierwsza wizyta w invimed zapisanie w kolejkę kd
    2019 amh 0,02
    11.2019 pierwszy transfer niestety nieudany
    Zostały 2 śnieżynki
    Wysoka homocysteina
    01.06.2020 transfer
  • Osa79 Przyjaciółka
    Postów: 173 20

    Wysłany: 29 sierpnia 2021, 02:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja prawdopodobnie pojde do invimed. Na razie byłam u Żórawskiego ,ale w innej przychodni, zorientowac sie ,zrobic parę badań. Wiadomo, ze cala procedura to kupe kasy, a wstępnie mogę pobadać się w "zwykłej" przychodni , gdzie ceny na poszczególnych badaniach o ok 20% niższe. Zrobie jeszcze z 1-2 wizyty i pogadam z nim ,co dalej (wtedy pewno przekieruje mnie do kliniki już)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 sierpnia 2021, 02:09

    AMH 0.665--->0.228 (marzec 22) /TSH ..3-->1,74 (ok miesiaca 50mg letrox), prolaktyna 11, FSH -9,65-->18,43 (marzec;22); LH-8,4, estradiol 65,8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ