Forum Starając się z pomocą medyczną Kliniki Wrocław
Odpowiedz

Kliniki Wrocław

• AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

Wysłany: 26 października 2018, 11:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, jakie polecacie kliniki leczenia niepłodności we Wrocławiu?

• Klara Wysocka Autorytet

Wysłany: 26 października 2018, 12:01

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Invimed

31 lat, starania o pierwszą ciążę od 08.2014
    3 x IUI :(
    IVF - I transfer 19.11.2018 - > 20.12. jest <3 czekamy na Córeczkę :)
    trombofilia, MTHFR c.665C>T (homo), IO, niedoczynność, wysoka prl
  • nick nieaktualny

Wysłany: 26 października 2018, 12:13

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oni tam przyjmuja po jakim czasie nieudanego starania? Maja jakies limity?

Wysłany: 26 października 2018, 12:15

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie słyszałam, by którakolwiek z klinik miała takie wymagania, jak czas starań.

• nick nieaktualny

Wysłany: 26 października 2018, 12:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może nie konkretnie wymagają, ale często przed upływem roku zalecają "naturalne" starania.. bez lekarzy. Ale może nie w tych prywatnych klinikach.

Nie chciałabym pojechać i usłyszeć, że mam się "Wyluzować". :)

Wysłany: 26 października 2018, 12:47

Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak, święta rada ;)
    Moje zdanie jest takie, że udając się do kliniki nie musisz od razu być zdecydowana na ivf i inne procedury - możesz po prostu oczekiwać rozmowy lekarzem, zlecenia badań, monitoringu cyklu itp.
    Nie uważam, by był z tym problem.

• nick nieaktualny

Wysłany: 26 października 2018, 13:20

Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki za odpowiedz :)

A jak nie myslisz jeszcze o ivf i innych, to warto takie leczenie oparte na jakis stymulacjach i badaniach tez tam robic, czy zostawic to sobie u zwyklych lekarzy?

Ja bym raczej potrzebowala kogos takiego kto zdiagnozuje problem na poczatek.. a cala reszta jak sie okaze jest potrzebna.

Wiadomość wyedytowana przez autora 26 października 2018, 13:20

Wysłany: 26 października 2018, 13:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że ile kobiet i ile przypadłości, tyle opinii.

Ja byłam początkowo u "zwykłego" gina, który mimo wszystko ma doświadczenie w leczeniu niepłodności, przeprowadza inseminacje, współpracuje właśnie z wrocławskim Invimedem. Byłam u niego na monitoringach, stymulował mnie, próbował różnych rozwiązań, przeprowadził trzy IUI i polecił ostatecznie lekarza w klinice, gdy już byliśmy zdecydowani na ivf. Wtedy okazało się, że mam trombofilię. Wiem, że posiadanie wiedzy o tej chorobie zmieniłoby nieco postępowanie w przypadku IUI.

Moje zdanie jest takie, że lekarze w klinice mają więcej narzędzi i czasami nie warto odkładać wizyty.

Z drugiej strony, może się okazać, że Wam nic nie dolega, że po prostu potrzeba Wam jeszcze trochę czasu i wszystko jest w porządku.

• nick nieaktualny

Wysłany: 26 października 2018, 13:51

Cytuj  /     /  Zgłoś
    taaa trochę czasu i wyluzować :D :D :D

ach..

długo czeka się na wizyty?

I wszystkie badania trzeba robić u nich, czy można u siebie gdzieś w laboratoriach? Bo widziałam,, że ceny badań z krwi to mają bombowe..

Wysłany: 26 października 2018, 14:50

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zależy do którego lekarza chcesz się dostać. Ja na pierwszą wizytę u dra Gizlera czekałam około trzech miesięcy.
    Nie musisz robić u nich wszystkich badań, przykładowo, kariotypy robiliśmy w diagnostyce, wymazy u mojego "zwykłego" gina, a na trombofilię w klinice.
    Trzeba porównać ceny i upewnić się, czy nie ma wymogu, jak przy badaniu nasienia, by materiał do badań oddać u nich.

• mig00ttka Koleżanka

Wysłany: 29 czerwca, 08:14

Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    jesteście w stanie polecić, którąś z klinik leczenia niepłodności we Wrocławiu, najlepiej konkretnego lekarza w tej klinice?

Zdecydowaliśmy się na ten krok po rozmowach z ginekologiem i andrologiem. Mamy pewne nieprawidłowości, które mogą utrudniać staranie, ale póki co nic co by uniemożliwiało a jednak 2 lata bez rezultatu.

U mnie na chwilę obecną jest wykryta tylko hiperprolaktynemia czynnościowa, czyli nic strasznego oraz nie wiadomo dlaczego, ale dość rzadko występuje u mnie owulacja. U męża natomiast aglutynacja na poziomie 7% (IgA 20%, IgG 16%). Pozostałych badań mamy od groma i nic nie wnoszą, a ponieważ problemy mogą leżeć po obu stronach sugerowano nam żeby kierować się od razu do kliniki.

Pozdrawiam i miłego, gorącego weekendu :D

Starania od maja 2017.
    Hiperprolaktynemia czynnościowa.

Mąż - aglutynacja 7%, IgA 20%, IgG 16%

MTHFR A1298C – heterozygotyczny
    PAI I 4G/5G – homozygotyczny
  • Aguś19 Ekspertka

Wysłany: 29 czerwca, 21:34

Cytuj  /     /  Zgłoś
    mig00ttka wrote:
    Hej dziewczyny,
    jesteście w stanie polecić, którąś z klinik leczenia niepłodności we Wrocławiu, najlepiej konkretnego lekarza w tej klinice?

Zdecydowaliśmy się na ten krok po rozmowach z ginekologiem i andrologiem. Mamy pewne nieprawidłowości, które mogą utrudniać staranie, ale póki co nic co by uniemożliwiało a jednak 2 lata bez rezultatu.

U mnie na chwilę obecną jest wykryta tylko hiperprolaktynemia czynnościowa, czyli nic strasznego oraz nie wiadomo dlaczego, ale dość rzadko występuje u mnie owulacja. U męża natomiast aglutynacja na poziomie 7% (IgA 20%, IgG 16%). Pozostałych badań mamy od groma i nic nie wnoszą, a ponieważ problemy mogą leżeć po obu stronach sugerowano nam żeby kierować się od razu do kliniki.

Pozdrawiam i miłego, gorącego weekendu :D
    Odradzam invicte, godny polecenia dr Gizler invimed ale nie wiem czy jeszcze przyjmuje nowe pacjentki. W invicie bylam dr ogórek nawet mnie nie przebadala, była nie przyjemna, zlecała tylko milion badań. Wyniki które mieliśmy tak naprawdę olała....

Zajdź w ciążę dwa razy szybciej

Sprawdź OvuFriend Premium

• wyznaczanie dni płodnych
  • dieta płodności
  • innowacyjny algorytm

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj
Fundusze Europejskie: Inteligentny Rozwój Narodowe Centrum Badań i Rozwoju Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt OvuFriend: "Opracowanie nowych w skali światowej rozwiązań w obszarze uczenia maszynowego wspierających w planowaniu rodziny i pokonywaniu problemu niepłodności" współfinansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju w ramach programu Inteligentny Rozwój 2014-2020.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do OvuFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)