X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną KrakOVi Jakub Wyroba
Odpowiedz

KrakOVi Jakub Wyroba

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 stycznia 2022, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Czy któraś z was podchodziła do in vitro w tej klinice z doktorem Wyrobą?
    Możecie powiedzieć coś więcej ?

  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 13 marca 2022, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Magda i jak ? Zdecydowałaś się ?

  • Blossom Autorytet
    Postów: 435 674

    Wysłany: 13 marca 2022, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prawdopodobnie ja będę w kwietniu podchodzić. Założony jest też wątek Klinika KrakOvi, kilka dziewczyn już się tam wypowiedziało 🙂

    Starania od 2018
    IO, AMH 6.2, cykle z owulacjami

    Kwiecień 2022 - 🏥 IVF KrakOvi
    5 dojrzałych komórek -> 5 ❄️❄️❄️❄️❄️

    Czerwiec 2022 FET 5.1.1 + EG
    5 dpt - ⏸; 6 dpt - beta 34; 11 dpt - beta 846; 13 dpt - beta 2521.71; 16 dpt - beta 10870;
    19 dpt - USG pęcherzyk ciążowy+żółtkowy, CRL 2.5 mm, widoczna ASP
    Krwawienia do 12tc, cukrzyca ciążowa, skracająca się szyjka, nadciśnienie, 50 trudnych dni na patologii ciąży -> 38+1 - 2520g i 51cm Miłości
    age.png
  • Milady92 Przyjaciółka
    Postów: 123 23

    Wysłany: 13 marca 2022, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy któraś z Was próbowała autorskiej metody dr Wyroby IVA?

  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 14 marca 2022, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom wrote:
    Prawdopodobnie ja będę w kwietniu podchodzić. Założony jest też wątek Klinika KrakOvi, kilka dziewczyn już się tam wypowiedziało 🙂
    Hej a powiedz coś więcej ? Jaka jest u Was przyczyną? Jak poszła diagnostyka ?

  • Blossom Autorytet
    Postów: 435 674

    Wysłany: 14 marca 2022, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyczyny nie mamy określonej, mąż ma obniżone parametry nasienia ale nie są one tragiczne. U mnie wszystkie badania ok, nie robiłam tylko immunologi. Po prawie 4 latach starań zdecydowaliśmy że czas na in vitro, dr co prawda na początku proponował inseminacje ale uznaliśmy że wolimy przeznaczyć pieniądze na badania pod in vitro więc zapisał nas do programu i czekamy na informację czy uda się z dofinansowaniem. Jeżeli wszystko dobrze zrozumiałam to w kolejnym cyklu ruszam ze stymulacją.

    Starania od 2018
    IO, AMH 6.2, cykle z owulacjami

    Kwiecień 2022 - 🏥 IVF KrakOvi
    5 dojrzałych komórek -> 5 ❄️❄️❄️❄️❄️

    Czerwiec 2022 FET 5.1.1 + EG
    5 dpt - ⏸; 6 dpt - beta 34; 11 dpt - beta 846; 13 dpt - beta 2521.71; 16 dpt - beta 10870;
    19 dpt - USG pęcherzyk ciążowy+żółtkowy, CRL 2.5 mm, widoczna ASP
    Krwawienia do 12tc, cukrzyca ciążowa, skracająca się szyjka, nadciśnienie, 50 trudnych dni na patologii ciąży -> 38+1 - 2520g i 51cm Miłości
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2022, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom wrote:
    Przyczyny nie mamy określonej, mąż ma obniżone parametry nasienia ale nie są one tragiczne. U mnie wszystkie badania ok, nie robiłam tylko immunologi. Po prawie 4 latach starań zdecydowaliśmy że czas na in vitro, dr co prawda na początku proponował inseminacje ale uznaliśmy że wolimy przeznaczyć pieniądze na badania pod in vitro więc zapisał nas do programu i czekamy na informację czy uda się z dofinansowaniem. Jeżeli wszystko dobrze zrozumiałam to w kolejnym cyklu ruszam ze stymulacją.


    Z jakim dofinansowaniem ? Mówisz o dofinansowaniu do lekow do stymulacji tak ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 marca 2022, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann500009 wrote:
    Hej Magda i jak ? Zdecydowałaś się ?

    Tak, za tydzień mam transfer .

  • Blossom Autorytet
    Postów: 435 674

    Wysłany: 14 marca 2022, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Z jakim dofinansowaniem ? Mówisz o dofinansowaniu do lekow do stymulacji tak ?
    Miałam na myśli dofinansowanie do procedury, w połowie marca miał ruszyć samorządowy program.

    Starania od 2018
    IO, AMH 6.2, cykle z owulacjami

    Kwiecień 2022 - 🏥 IVF KrakOvi
    5 dojrzałych komórek -> 5 ❄️❄️❄️❄️❄️

    Czerwiec 2022 FET 5.1.1 + EG
    5 dpt - ⏸; 6 dpt - beta 34; 11 dpt - beta 846; 13 dpt - beta 2521.71; 16 dpt - beta 10870;
    19 dpt - USG pęcherzyk ciążowy+żółtkowy, CRL 2.5 mm, widoczna ASP
    Krwawienia do 12tc, cukrzyca ciążowa, skracająca się szyjka, nadciśnienie, 50 trudnych dni na patologii ciąży -> 38+1 - 2520g i 51cm Miłości
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2022, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom wrote:
    Miałam na myśli dofinansowanie do procedury, w połowie marca miał ruszyć samorządowy program.

    Program dla mieszkańców Krakowa ?

  • Blossom Autorytet
    Postów: 435 674

    Wysłany: 15 marca 2022, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Program dla mieszkańców Krakowa ?
    Zgadza się

    Starania od 2018
    IO, AMH 6.2, cykle z owulacjami

    Kwiecień 2022 - 🏥 IVF KrakOvi
    5 dojrzałych komórek -> 5 ❄️❄️❄️❄️❄️

    Czerwiec 2022 FET 5.1.1 + EG
    5 dpt - ⏸; 6 dpt - beta 34; 11 dpt - beta 846; 13 dpt - beta 2521.71; 16 dpt - beta 10870;
    19 dpt - USG pęcherzyk ciążowy+żółtkowy, CRL 2.5 mm, widoczna ASP
    Krwawienia do 12tc, cukrzyca ciążowa, skracająca się szyjka, nadciśnienie, 50 trudnych dni na patologii ciąży -> 38+1 - 2520g i 51cm Miłości
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2022, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom wrote:
    Zgadza się

    A to mnie i tak by to nic nie dało :p
    Bo nie jestem zameldowana w Krakowie , jedynie powiat krakowski;)

    Jak jest jakieś dofinansowanie zawsze warto próbować .

    Ann500009 lubi tę wiadomość

  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 15 marca 2022, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom wrote:
    Przyczyny nie mamy określonej, mąż ma obniżone parametry nasienia ale nie są one tragiczne. U mnie wszystkie badania ok, nie robiłam tylko immunologi. Po prawie 4 latach starań zdecydowaliśmy że czas na in vitro, dr co prawda na początku proponował inseminacje ale uznaliśmy że wolimy przeznaczyć pieniądze na badania pod in vitro więc zapisał nas do programu i czekamy na informację czy uda się z dofinansowaniem. Jeżeli wszystko dobrze zrozumiałam to w kolejnym cyklu ruszam ze stymulacją.
    Rany ! Jakbym czytała o sobie ! Tylko, że wiesz co myśmy w zeszłym roku podchodzili do 3 inseminacji i szczerze była to najgorsza decyzja w naszym życiu. Oczywiście stwierdzam to z perspektywy czasu. Wtedy mowa o in vitro była dla mnie nie do przyjecia. I bardzo broniłam się przed tym. Ale po tych 3 inseminacjach bardzo się podlamalam. Wcześniej byliśmy w macierzyństwie i tam nawet nie chcieli spróbować inseminacji tylko na pierwszej wizycie słyszałam że od razu in vitro.

  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 15 marca 2022, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    A to mnie i tak by to nic nie dało :p
    Bo nie jestem zameldowana w Krakowie , jedynie powiat krakowski;)

    Jak jest jakieś dofinansowanie zawsze warto próbować .

    To mnie też dofinansowanie nie łapie, bo mieszkam znacznie dalej.

  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 15 marca 2022, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom wrote:
    Przyczyny nie mamy określonej, mąż ma obniżone parametry nasienia ale nie są one tragiczne. U mnie wszystkie badania ok, nie robiłam tylko immunologi. Po prawie 4 latach starań zdecydowaliśmy że czas na in vitro, dr co prawda na początku proponował inseminacje ale uznaliśmy że wolimy przeznaczyć pieniądze na badania pod in vitro więc zapisał nas do programu i czekamy na informację czy uda się z dofinansowaniem. Jeżeli wszystko dobrze zrozumiałam to w kolejnym cyklu ruszam ze stymulacją.

    A powiedz mi obniżone parametry? Tzn ? Ile np morfologia procentowo ?

  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 15 marca 2022, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    A to mnie i tak by to nic nie dało :p
    Bo nie jestem zameldowana w Krakowie , jedynie powiat krakowski;)

    Jak jest jakieś dofinansowanie zawsze warto próbować .

    Magda a u Was jaka przyczyna ? Opowiedz jak wyglądała diagnostyka u Was ? I jeśli możesz napisz w paru słowach jak procedura u Was przebiega? Ogólne odczucia? Ile mialas komórek pobranych? Ile zarodków ? Koniecznie daj znać jak po transferze.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2022, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann500009 wrote:
    Magda a u Was jaka przyczyna ? Opowiedz jak wyglądała diagnostyka u Was ? I jeśli możesz napisz w paru słowach jak procedura u Was przebiega? Ogólne odczucia? Ile mialas komórek pobranych? Ile zarodków ? Koniecznie daj znać jak po transferze.


    U nas przyczyną była Azoospermia męża (czyli całkowity brak plemników w ejakulacie)
    Pod koniec stycznia mąż przeszedł biopsje jądra w klinice KrakOVi, od początku leczył się u doktora Swolkienia, który nas pokierował do tej kliniki i doktora Wyroby żeby sprawdzić czy u mnie wszystko w porządku. Biopsja wypadła super, zamroziliśmy miliony plemników, okazało się, ze to wszystko wyniknęło z niedrożności na poziomie najądrzy.
    Ja od zawsze miałam problem z nieregularnymi cyklami. Podczas wizyty okazało się, ze mam PCOS, ale prócz pęcherzyków na jajnikach i nieregularnych miesiączek nie mam żadnych innych objawów, glukoza insulina super, hormony tez w miarę w porządku. Tarczyca tez okej. AMH 22
    W połowie lutego zaczęliśmy stymulację początkowo Bemfola potem doszło cetrotide, na koniec dwa zastrzyki z gonapeptylu :) i punkcja :)
    58 komórek (rekord kliniki) tak zareagowałam.
    Po punkcji hiperstymulacji nie miałam, ale ciezko przeszłam narkoza - mega mdłości i wymioty, brzuch spuchł, tak ze leżałam chyba z 5 dni, dwa razy byłam na kroplowkach w klinice, nie powiem dbali o mnie bardzo:) po tym wszystko przeszło :) były 44 dojrzałe komórki. Zapładniliśmy 15 , 15 zamroziliśmy.
    Z 15 komórek zapłodniło się 7 z czego mamy 4 blastocysty
    4.2.2
    4.3.3
    3.2.2
    3.2.2

    :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2022, 19:35

  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 15 marca 2022, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    U nas przyczyną była Azoospermia męża (czyli całkowity brak plemników w ejakulacie)
    Pod koniec stycznia mąż przeszedł biopsje jądra w klinice KrakOVi, od początku leczył się u doktora Swolkienia, który nas pokierował do tej kliniki i doktora Wyroby żeby sprawdzić czy u mnie wszystko w porządku. Biopsja wypadła super, zamroziliśmy miliony plemników, okazało się, ze to wszystko wyniknęło z niedrożności na poziomie najądrzy.
    Ja od zawsze miałam problem z nieregularnymi cyklami. Podczas wizyty okazało się, ze mam PCOS, ale prócz pęcherzyków na jajnikach i nieregularnych miesiączek nie mam żadnych innych objawów, glukoza insulina super, hormony tez w miarę w porządku. Tarczyca tez okej. AMH 22
    W połowie lutego zaczęliśmy stymulację początkowo Bemfola potem doszło cetrotide, na koniec dwa zastrzyki z gonapeptylu :) i punkcja :)
    58 komórek (rekord kliniki) tak zareagowałam.
    Po punkcji hiperstymulacji nie miałam, ale ciezko przeszłam narkoza - mega mdłości i wymioty, brzuch spuchł, tak ze leżałam chyba z 5 dni, dwa razy byłam na kroplowkach w klinice, nie powiem dbali o mnie bardzo:) po tym wszystko przeszło :) były 44 dojrzałe komórki. Zapładniliśmy 15 , 15 zamroziliśmy.
    Z 15 komórek zapłodniło się 7 z czego mamy 4 blastocysty
    4.2.2
    4.3.3
    3.2.2
    3.2.2

    :)


    Wow! Wow! Wow! W szoku jestem ! Tyle komórek ? Strasznie dużo. A powiedz mi nie jest to tak że w pl można zapłodnić max 6 komórek? Jak to ominęłas?
    I jeśli możesz powiedz mi jakieś koszty są u Wyroby jeśli chodzi o in vitro? Całościowy na jaki trzeba się przygotować ? U nas obejdzie się bez biopsji. Mąż ma plemniki ale morfologia 0%
    A i w zeszłym roku lekarz mi mówił, że leki do stymulacji będę miała refundowane.

  • Blossom Autorytet
    Postów: 435 674

    Wysłany: 15 marca 2022, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann500009 wrote:
    A powiedz mi obniżone parametry? Tzn ? Ile np morfologia procentowo ?
    Rok temu morfologia wynosiła 0% ale po zmianie diety i suplementacji teraz jest 2%. Mąż bierze Nucleox i wit. D3, dodatkowo chcemy jeszcze wprowadzić korzeń maca. Poniżej normy był też ruch, ale było to raptem kilka procent mniej. Ilość plemników duża więc dr stwierdził że nie jest tak źle jak myśleliśmy 🙂
    Z dofinansowaniem nie mam pewności czy się uda bo możemy mieć tylko meldunek czasowy, myślę że końcem marca dowiemy się jak to ma działać.
    Gmagda, Ilość komórek mnie powaliła, trzymam kciuki żeby Wam się udało! Też jestem ciekawa jak finansowo to wszystko wyszło, jeśli możesz to daj znać, ewentualnie na priv 🙂

    Starania od 2018
    IO, AMH 6.2, cykle z owulacjami

    Kwiecień 2022 - 🏥 IVF KrakOvi
    5 dojrzałych komórek -> 5 ❄️❄️❄️❄️❄️

    Czerwiec 2022 FET 5.1.1 + EG
    5 dpt - ⏸; 6 dpt - beta 34; 11 dpt - beta 846; 13 dpt - beta 2521.71; 16 dpt - beta 10870;
    19 dpt - USG pęcherzyk ciążowy+żółtkowy, CRL 2.5 mm, widoczna ASP
    Krwawienia do 12tc, cukrzyca ciążowa, skracająca się szyjka, nadciśnienie, 50 trudnych dni na patologii ciąży -> 38+1 - 2520g i 51cm Miłości
    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2022, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann500009 wrote:
    Wow! Wow! Wow! W szoku jestem ! Tyle komórek ? Strasznie dużo. A powiedz mi nie jest to tak że w pl można zapłodnić max 6 komórek? Jak to ominęłas?
    I jeśli możesz powiedz mi jakieś koszty są u Wyroby jeśli chodzi o in vitro? Całościowy na jaki trzeba się przygotować ? U nas obejdzie się bez biopsji. Mąż ma plemniki ale morfologia 0%
    A i w zeszłym roku lekarz mi mówił, że leki do stymulacji będę miała refundowane.

    To co będziecie robić z morfologia 0%?
    Jeżeli jest ciężki czynnik męski można zapłodnić wszystkie komórki, my zdecydowaliśmy się na 15.
    Jeżeli chodzi o koszt in vitro to ciężko powiedzieć, bo my umowę mieliśmy z 2021 i takie tez stawki teraz podrożało. A płaciliśmy tyle ile trzeba nie liczyliśmy tego . Każda wizyta przy stymulacji to koszt 200 przed punkcja jest ich z 4 + jakies badania z krwi .
    Do tego badania przed in vitro wymazy, wirusologia, cytologia, usg piesi itp ok 1000 zl
    Za punkcję i zapłodnienie komórek płaciliśmy koło 7 tys , transfer mrożonego zarodka 1800 zł świeżego ok 1200 , do tego płaciliśmy 2500 zł za mrożenie zarodków , 1100 zł za nadprogramowe komórki jajowe. Leki do stymulacji kilkaset złotych, tez nie wiem ile, ale refundacja jest duża dosyć, myśle ze tak do 600 zł wyszło za te leki.
    Ciężko powiedzieć ile to dokładnie kosztowało, ale wizyt jest na prawdę dużo, przy stymulacji jeździłam co drugi dzień, teraz przed samym criotransferem jutro będę mieć już 3 wizytę wiec 660 zl za same wizyty teraz.
    Zobacz sobie cennik teraz : oni tam mają wszystko ładnie rozpisane.
    Trzeba się liczyć na pewno z tym, ze jest dużo wizyt i każda to 190 zł przy stymulacji 220 zł zwykła więc jak zliczyć je razem to ładna sumka wychodzi. Noi właśnie ewentualne mrożenie zarodków (500 zł jeden) . Myśle, ze 15 tysięcy trzeba mieć żeby to w miarę spokojnie ogarnąć .


    Ps: dziękuje za trzymanie kciuków, przyda się, bo psychicznie już ciężko daje radę, 24h na dobę myśle czy się uda transfer. Mam tylko nadzieje, ze skoro przy tym naszym czynniku męskim mamy na prawdę ładne blastki to chociaż u mnie będzie wszystko dobrze i nam się szybko powiedzie, bo na ten moment sobie nie wyobrażam drugiej procedury. 😑

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2022, 21:15

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ