X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną KrakOVi Jakub Wyroba
Odpowiedz

KrakOVi Jakub Wyroba

Oceń ten wątek:
  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 15 marca 2022, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    To co będziecie robić z morfologia 0%?
    Jeżeli jest ciężki czynnik męski można zapłodnić wszystkie komórki, my zdecydowaliśmy się na 15.
    Jeżeli chodzi o koszt in vitro to ciężko powiedzieć, bo my umowę mieliśmy z 2021 i takie tez stawki teraz podrożało. A płaciliśmy tyle ile trzeba nie liczyliśmy tego . Każda wizyta przy stymulacji to koszt 200 przed punkcja jest ich z 4 + jakies badania z krwi .
    Do tego badania przed in vitro wymazy, wirusologia, cytologia, usg piesi itp ok 1000 zl
    Za punkcję i zapłodnienie komórek płaciliśmy koło 7 tys , transfer mrożonego zarodka 1800 zł świeżego ok 1200 , do tego płaciliśmy 2500 zł za mrożenie zarodków , 1100 zł za nadprogramowe komórki jajowe. Leki do stymulacji kilkaset złotych, tez nie wiem ile, ale refundacja jest duża dosyć, myśle ze tak do 600 zł wyszło za te leki.
    Ciężko powiedzieć ile to dokładnie kosztowało, ale wizyt jest na prawdę dużo, przy stymulacji jeździłam co drugi dzień, teraz przed samym criotransferem jutro będę mieć już 3 wizytę wiec 660 zl za same wizyty teraz.
    Zobacz sobie cennik teraz : oni tam mają wszystko ładnie rozpisane.
    Trzeba się liczyć na pewno z tym, ze jest dużo wizyt i każda to 190 zł przy stymulacji 220 zł zwykła więc jak zliczyć je razem to ładna sumka wychodzi. Noi właśnie ewentualne mrożenie zarodków (500 zł jeden) . Myśle, ze 15 tysięcy trzeba mieć żeby to w miarę spokojnie ogarnąć .

    Z plemnikami walczymy na ten moment dokładnie 4 lata. Mąż był u androloga, urologa i nikt nie potrafi znaleźć przyczyny dlaczego morfologia jest taka niska, żylaków, gozkow itp nie ma. Dieta, suplementy od samego początku, ale nic nie jest lepiej. Palenie rzucił na jakiś czas ale wyniki wcale się nie poprawiły i znów wrócił do palenia z tego stresu i od tamtego czasu nieskutecznie próbuje rzucić co jest powodem wielu kłótni u nas ...
    7 lat temu miał udar ale z hormonów nie wynika żeby przysadka mózgowa była uszkodzona a my nadal jesteśmy w punkcie wyjścia. A co najlepsze z przed udaru ma synka z poprzedniego związku.
    Jeśli chodzi o mnie to ze mną wszystko w porządku amh 5.48, hormony ok. Tarczyca ok. Regularne miesiączki, potwierdzona owulacja.

    Ogólnie ciężka jest u nas sytuacja i nikt nie potrafi nas pokierować co robić i jak się leczyć, stąd decyzja o IUI i w końcu o in vitro, choć jak wcześniej pisałam długi musiałam dojrzewać do tej decyzji.

  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 15 marca 2022, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom wrote:
    Rok temu morfologia wynosiła 0% ale po zmianie diety i suplementacji teraz jest 2%. Mąż bierze Nucleox i wit. D3, dodatkowo chcemy jeszcze wprowadzić korzeń maca. Poniżej normy był też ruch, ale było to raptem kilka procent mniej. Ilość plemników duża więc dr stwierdził że nie jest tak źle jak myśleliśmy 🙂
    Z dofinansowaniem nie mam pewności czy się uda bo możemy mieć tylko meldunek czasowy, myślę że końcem marca dowiemy się jak to ma działać.
    Gmagda, Ilość komórek mnie powaliła, trzymam kciuki żeby Wam się udało! Też jestem ciekawa jak finansowo to wszystko wyszło, jeśli możesz to daj znać, ewentualnie na priv 🙂

    To u nas morfologia 0% ilość obniżona i ruch też niewiele obniżony dlatego lekarz zgodził się na inseminację. Mój bierze fertilman plus i Wit D3.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2022, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U jakiś andrologów byliście ?

    Lilah lubi tę wiadomość

  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 15 marca 2022, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    U jakiś andrologów byliście ?
    Dr Leszek Bargiel i urolog Frolik

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2022, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakbym mogła coś doradzić: tylko Michał Solkień , do końca życia będziemy wdzięczni temu lekarzowi po tym jak nas poprowadził, i ze z samych 0 w seminogramie zamroziliśmy 14 mln . jeszcze jak tylko zajdę w ciąże to pojadę go uściskać 😅

  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 15 marca 2022, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wyjściu od Frolika mój mąż miał taką zalamke, że chciał się zdecydować na dawce nasienia! Doktor tak mu nakład, że nawet in vitro nie pomoże, że na kasę naciągają itd !
    A ostatnio miałam konsultacje w Czechach i tam lekarz powiedział, że to nasienie nadaje się nawet do naturalnego zapłodnienia ! Ale, że IUI były to kwalifikujemy się do in vitro
    Także uwierz mam wielki mętlik w głowie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2022, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann500009 wrote:
    Po wyjściu od Frolika mój mąż miał taką zalamke, że chciał się zdecydować na dawce nasienia! Doktor tak mu nakład, że nawet in vitro nie pomoże, że na kasę naciągają itd !
    A ostatnio miałam konsultacje w Czechach i tam lekarz powiedział, że to nasienie nadaje się nawet do naturalnego zapłodnienia ! Ale, że IUI były to kwalifikujemy się do in vitro
    Także uwierz mam wielki mętlik w głowie

    To jest mega ciężkie.. jak lekarz tak może do pacjenta. Teraz jak pomyśle co my przeszliśmy przez te 1,5 roku i teraz został nam już transfer to nie do wyobrażenia. Te miesiące kuracji, czekania, koszmar. Ja się cieszę, ze odrazu przypadkowo trafiliśmy do doktora Swolkienia i tak nas poprowadził ! Ani razu nie usłyszeliśmy słowa zwątpienia z jego ust, co wizytę dawał nam nową nadzieje, noi się udało. Po tylu miesiącach zamrozić plemniki . Teraz pozostaje czekać na finał 🤰 taki stres jaki mamy teraz to się w głowie nie mieści.
    Boje się niepowodzenia i załamki po całości, ale przecież o Wyrobie jest tyle super opinii, ze mam nadzieje, ze to ogarnie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 marca 2022, 21:49

  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 15 marca 2022, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Jakbym mogła coś doradzić: tylko Michał Solkień , do końca życia będziemy wdzięczni temu lekarzowi po tym jak nas poprowadził, i ze z samych 0 w seminogramie zamroziliśmy 14 mln . jeszcze jak tylko zajdę w ciąże to pojadę go uściskać 😅

    Dziękuję Ci bardzo za wszystkie informacje i poświęcony czas! Muszę przegadać sprawę z mężem o andrologu, ale uwierz jest tak bardzo zrażony, że ciężko będzie go namówić na kolejną wizytę u innego lekarza.

    Szczerze mówiąc to strasznie jestem zła i skołowana. Zewsząd słyszę coś innego. Ten lekarz to mówi, drugi tamto i momentami na prawdę nie wiem co robić, co myśleć i mimo tylu badań, diagnostyk i wizyt u lekarzy nadal czuję się jakbym była w punkcie wyjścia. Dziękuję, że mogłam to z siebie wyrzucić.

    Bardzo bardzo mocno trzymam kciuki za Ciebie żeby się udało ! Proszę daj znać jak po transferze

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 marca 2022, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann500009 wrote:
    Dziękuję Ci bardzo za wszystkie informacje i poświęcony czas! Muszę przegadać sprawę z mężem o andrologu, ale uwierz jest tak bardzo zrażony, że ciężko będzie go namówić na kolejną wizytę u innego lekarza.

    Szczerze mówiąc to strasznie jestem zła i skołowana. Zewsząd słyszę coś innego. Ten lekarz to mówi, drugi tamto i momentami na prawdę nie wiem co robić, co myśleć i mimo tylu badań, diagnostyk i wizyt u lekarzy nadal czuję się jakbym była w punkcie wyjścia. Dziękuję, że mogłam to z siebie wyrzucić.

    Bardzo bardzo mocno trzymam kciuki za Ciebie żeby się udało ! Proszę daj znać jak po transferze

    Na grupie bezplemnikowców tez polecałam już dwóm dziewczyną doktora Michała , miały podobne doświadczenia do waszego. Trafiały z mężami do patałachów, którzy tylko załamania nerwowe ludziom fundowali, obydwie mega zadowolone, odrazu plan działania i nowa energia !

    Dziękuje , trzymanie kciuków się zawsze przyda !!!
    Dawajcie znać jak u was tez :) jakby były jakieś pytania do mnie to pisać :) tutaj albo na priv, chętnie pomogę na tyle ile umiem 😍

  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 15 marca 2022, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Na grupie bezplemnikowców tez polecałam już dwóm dziewczyną doktora Michała , miały podobne doświadczenia do waszego. Trafiały z mężami do patałachów, którzy tylko załamania nerwowe ludziom fundowali, obydwie mega zadowolone, odrazu plan działania i nowa energia !

    Dziękuje , trzymanie kciuków się zawsze przyda !!!
    Dawajcie znać jak u was tez :) jakby były jakieś pytania do mnie to pisać :) tutaj albo na priv, chętnie pomogę na tyle ile umiem 😍

    Bardzo, bardzo mocno Ci dziękuję za wszystko :) wiesz spróbuję przekonać męża do tego androloga, którego polecasz. Może pojawi się światełko w tunelu.
    A teraz czas na wizytę mamy, bo czekamy na wyniki badań kariotypow.
    Będziemy na bieżąco. Ja też czekam na dobre wiadomości od Ciebie :*

  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 30 marca 2022, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Na grupie bezplemnikowców tez polecałam już dwóm dziewczyną doktora Michała , miały podobne doświadczenia do waszego. Trafiały z mężami do patałachów, którzy tylko załamania nerwowe ludziom fundowali, obydwie mega zadowolone, odrazu plan działania i nowa energia !

    Dziękuje , trzymanie kciuków się zawsze przyda !!!
    Dawajcie znać jak u was tez :) jakby były jakieś pytania do mnie to pisać :) tutaj albo na priv, chętnie pomogę na tyle ile umiem 😍
    Hej i jak tam ? Mam nadzieję, że są już pozytywne wieści 🙂

    Gmagda lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 marca 2022, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann500009 wrote:
    Hej i jak tam ? Mam nadzieję, że są już pozytywne wieści 🙂

    Hej tak pozytywne :)
    9dpt Beta -334 💜✊

  • Ann500009 Koleżanka
    Postów: 31 8

    Wysłany: 31 marca 2022, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Hej tak pozytywne :)
    9dpt Beta -334 💜✊
    Super! Gratulacje ❤️

    Gmagda lubi tę wiadomość

  • Przyjaciółka123 Autorytet
    Postów: 483 860

    Wysłany: 31 marca 2022, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, przycupne tu, bo ostatnio mialam druga iui w Krakovi, jesli sie nie uda to podchodzimy do in vitro u dr. Wyroby. 😊

    Gmagda, ByA lubią tę wiadomość

    32 👩🏼
    AMH 4,73
    kir AA
    MTHFR układ hetero.
    PAI-1 układ homo.

    Krakovi
    23.06.22. - FET 4.2.1 ✊🏼 + EmbryoGlue + AH + neoparin
    luty 2023 r. 3300 g i 59 cm chłopczyka ♥️

    🔜 2 procedura czerwiec 2024 - wracamy do walki o rodzeństwo 👶🏼
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 marca 2022, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjaciółka123 wrote:
    hej dziewczyny, przycupne tu, bo ostatnio mialam druga iui w Krakovi, jesli sie nie uda to podchodzimy do in vitro u dr. Wyroby. 😊

    Polecam 😍

  • Blossom Autorytet
    Postów: 435 674

    Wysłany: 31 marca 2022, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gmagda wrote:
    Hej tak pozytywne :)
    9dpt Beta -334 💜✊
    Super wiadomość! Gratulacje 🙂
    U nas jak wszystko będzie dobrze to za nieco tydzień podchodzimy do procedury. Po tak pozytywnych wiadomościach wierzę że dr W. jest świetnym specjalistą 🙂

    Gmagda lubi tę wiadomość

    Starania od 2018
    IO, AMH 6.2, cykle z owulacjami

    Kwiecień 2022 - 🏥 IVF KrakOvi
    5 dojrzałych komórek -> 5 ❄️❄️❄️❄️❄️

    Czerwiec 2022 FET 5.1.1 + EG
    5 dpt - ⏸; 6 dpt - beta 34; 11 dpt - beta 846; 13 dpt - beta 2521.71; 16 dpt - beta 10870;
    19 dpt - USG pęcherzyk ciążowy+żółtkowy, CRL 2.5 mm, widoczna ASP
    Krwawienia do 12tc, cukrzyca ciążowa, skracająca się szyjka, nadciśnienie, 50 trudnych dni na patologii ciąży -> 38+1 - 2520g i 51cm Miłości
    age.png
  • calistas Koleżanka
    Postów: 263 5

    Wysłany: 31 marca 2022, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :),
    przygotowuję pracę badawczą w dziedzinie Psychologii. W badaniach skupiam się na tym, co wpływa na kondycję emocjonalną kobiet przystępujących do procedury in vitro, aby ustalić jak najbardziej efektywnie wspierać emocjonalnie grupę kobiet leczących się z powodu niepłodności. Twój udział w badaniu jest bardzo cenny, zarówno z perspektywy badawczej, jak i tej praktycznej. Dzięki Twojemu zaangażowaniu dowiem się, jak lepiej pomagać innym ludziom.
    Twoją pomoc w tym badaniu będzie dla mnie bardzo cenna. Dziękuję.

    https://forms.gle/quP93Gt7csuce1HU6

  • ByA Ekspertka
    Postów: 154 471

    Wysłany: 8 kwietnia 2022, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjaciółka123 wrote:
    hej dziewczyny, przycupne tu, bo ostatnio mialam druga iui w Krakovi, jesli sie nie uda to podchodzimy do in vitro u dr. Wyroby. 😊

    Polecam😉

    Przyjaciółka123 lubi tę wiadomość

    Starania od 2016
    FET 10.08.2021 blastki 4AA + embryoglue KrakOvi
    1.05.2022 ❤córeczka❤
  • Przyjaciółka123 Autorytet
    Postów: 483 860

    Wysłany: 10 kwietnia 2022, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ByA wrote:
    Polecam😉

    Mozesz napisac z jakimi problemami zmagaliscie sie, ze zdecydowaliscie sie na in vitro?

    32 👩🏼
    AMH 4,73
    kir AA
    MTHFR układ hetero.
    PAI-1 układ homo.

    Krakovi
    23.06.22. - FET 4.2.1 ✊🏼 + EmbryoGlue + AH + neoparin
    luty 2023 r. 3300 g i 59 cm chłopczyka ♥️

    🔜 2 procedura czerwiec 2024 - wracamy do walki o rodzeństwo 👶🏼
  • Przyjaciółka123 Autorytet
    Postów: 483 860

    Wysłany: 21 czerwca 2022, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blossom wrote:
    Super wiadomość! Gratulacje 🙂
    U nas jak wszystko będzie dobrze to za nieco tydzień podchodzimy do procedury. Po tak pozytywnych wiadomościach wierzę że dr W. jest świetnym specjalistą 🙂

    kiedy testujesz? <3

    32 👩🏼
    AMH 4,73
    kir AA
    MTHFR układ hetero.
    PAI-1 układ homo.

    Krakovi
    23.06.22. - FET 4.2.1 ✊🏼 + EmbryoGlue + AH + neoparin
    luty 2023 r. 3300 g i 59 cm chłopczyka ♥️

    🔜 2 procedura czerwiec 2024 - wracamy do walki o rodzeństwo 👶🏼
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ