X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Kriobank Białystok
Odpowiedz

Kriobank Białystok

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 października 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Profesor jest trochę specyficzny., stwarza większy dystans. Aga nie stwarza go wcale, jak widzi ze sie deberwujesz mowi na Ty.. Jest empatyczna, dba o Twoja psychikę. Ale profesor tez jest bardzo miły tylko w zupełnie Inny sposób.

    Jeśli chodzi o kompetencje i sposób leczenia jest prawie taki sam. Nir boja sie hiperki i lubią mocme stymulacje, i takie przynosza efekty. Maja dibrych embrionologow.

    Co transferu, to dwa zrobione przez age mnie bolały, a ten przez profesora nie. Moze to kwestie innych warunków a moze profesorskiej ręki do mnie.

    Jedyne o co mam żal to ze nie wysyłają do immunologow , ale ostatecznie stosują ich zalecenia i wierzę ze niedlugo sie przekonają.

    Sama klinika. Obsługa, jest bardzo przyjazna, sa bardzo delikatni, miłi itp. W ogóle nie czujesz się jak w klinice =)
    Nie zlecają niepotrzebnych badań, nie naciągają ma kase.
    Na pewno Aga jest łatwiejsza w kontaktach itp, ale nie wiem czy gdziekolwiek znajdziesz drugiego takuego lekarza jak ona.

  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 1 października 2020, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_n wrote:
    Profesor jest trochę specyficzny., stwarza większy dystans. Aga nie stwarza go wcale, jak widzi ze sie deberwujesz mowi na Ty.. Jest empatyczna, dba o Twoja psychikę. Ale profesor tez jest bardzo miły tylko w zupełnie Inny sposób.

    Jeśli chodzi o kompetencje i sposób leczenia jest prawie taki sam. Nir boja sie hiperki i lubią mocme stymulacje, i takie przynosza efekty. Maja dibrych embrionologow.

    Co transferu, to dwa zrobione przez age mnie bolały, a ten przez profesora nie. Moze to kwestie innych warunków a moze profesorskiej ręki do mnie.

    Jedyne o co mam żal to ze nie wysyłają do immunologow , ale ostatecznie stosują ich zalecenia i wierzę ze niedlugo sie przekonają.

    Sama klinika. Obsługa, jest bardzo przyjazna, sa bardzo delikatni, miłi itp. W ogóle nie czujesz się jak w klinice =)
    Nie zlecają niepotrzebnych badań, nie naciągają ma kase.
    Na pewno Aga jest łatwiejsza w kontaktach itp, ale nie wiem czy gdziekolwiek znajdziesz drugiego takuego lekarza jak ona.
    Magda, kojarze Cie watku Novum. Tez mam kir aa i podejrzenie endometriozy.
    Mam wizyte u prof pod koniec października. Napiszesz jaki protokol zastosowano u Ciebie w kriobanku no i czy przyjmowalas accofil na kir aa?

    A no i gratulacje,ze sie udalo :)

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • miedzianna Ekspertka
    Postów: 147 75

    Wysłany: 16 października 2020, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja osobiście mam takie sobie doświadczenia z kliniką. Byłam w zeszłym roku na pierwszym IVF u dr Agnieszki. No i może jest sympatyczna itd ale dla mnie to za mało. Zle dobrała mi leki przez co nabawiłam się hiperki chociaż twierdziła ze nie ma w moim przypadku takiego ryzyka. Miałam wrażenie ze wizyty są na szybko, raz nawet powiedziała ze już musimy kończyć bo za drzwiami jest kolejna osoba 😳 a jeździliśmy Ok 300 km i kasę nie małą wydawaliśmy tam. Po punkcji nie było co mrozić , komórki miałam przestymulowane. Może niektórym się udało ale nam nie i znam pare osób stamtąd którym niestety również 🙁

    IVF #1 10/19 Kriobank
    12 pęcherzyków, zapłodniony 1 :(
    brak mrozaków.
    06/2020 Ciąża - Naturalny Cud !!!❤️❤️❤️ p19udqk34m90fk7z.png
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 17 października 2020, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    miedzianna wrote:
    Ja osobiście mam takie sobie doświadczenia z kliniką. Byłam w zeszłym roku na pierwszym IVF u dr Agnieszki. No i może jest sympatyczna itd ale dla mnie to za mało. Zle dobrała mi leki przez co nabawiłam się hiperki chociaż twierdziła ze nie ma w moim przypadku takiego ryzyka. Miałam wrażenie ze wizyty są na szybko, raz nawet powiedziała ze już musimy kończyć bo za drzwiami jest kolejna osoba 😳 a jeździliśmy Ok 300 km i kasę nie małą wydawaliśmy tam. Po punkcji nie było co mrozić , komórki miałam przestymulowane. Może niektórym się udało ale nam nie i znam pare osób stamtąd którym niestety również 🙁
    Miedzianna ,a powiesz jaki protokol dr Aga u Ciebie zastosowala? Ja mam dwie procedury za soba krótki i dlugi. Obydwa w Novum i powiem Ci ,ze pomimo wiekszej dawki lekow moje jajniki slabiej zereagowaly na dlugim protokole i z 9 pecherzykow byl tylko 1 zarodek 3dniowy. Ciazy z tego nie bylo.
    Wiem ,że niektore kobiety slabo reaguja na długie protokoły ,ja na pewno do nich naleze. A dwa jest na watku z niskim amh Gonia i tez dr Aga zrobila jej ultra dlugi protokol i klapa 1 zarodek z 12 pecherzykow, a potem za chwile miala krotki prokol i jest w ciazy. Takze to moze byc ta sytacja co u mnie.

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • miedzianna Ekspertka
    Postów: 147 75

    Wysłany: 17 października 2020, 10:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Miedzianna ,a powiesz jaki protokol dr Aga u Ciebie zastosowala? Ja mam dwie procedury za soba krótki i dlugi. Obydwa w Novum i powiem Ci ,ze pomimo wiekszej dawki lekow moje jajniki slabiej zereagowaly na dlugim protokole i z 9 pecherzykow byl tylko 1 zarodek 3dniowy. Ciazy z tego nie bylo.
    Wiem ,że niektore kobiety slabo reaguja na długie protokoły ,ja na pewno do nich naleze. A dwa jest na watku z niskim amh Gonia i tez dr Aga zrobila jej ultra dlugi protokol i klapa 1 zarodek z 12 pecherzykow, a potem za chwile miala krotki prokol i jest w ciazy. Takze to moze byc ta sytacja co u mnie.
    Ja miałam krótki i w moim przypadku już było przestymulowanie. Może będzie lepszy dla Ciebie ten krótszy w takim razie . A może trzeba się zastanowić nad jeszcze Jakas kliniką po prostu... powodzenia ✊

    Sofia2019 lubi tę wiadomość

    IVF #1 10/19 Kriobank
    12 pęcherzyków, zapłodniony 1 :(
    brak mrozaków.
    06/2020 Ciąża - Naturalny Cud !!!❤️❤️❤️ p19udqk34m90fk7z.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 października 2020, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia

    Przepraszam ze dopiero teraz odpisuje, ale rzadko wchodze.

    Miałam długi protokół,miesiąc na tabletkach anty, miesiąc na gobalpeptyl, potem menopur 225. Amh mialsm wysokie ok 5 ale Aga wolała zaryzykować wieksza dawkę bo z usg tego nie wynikało.
    Uzyskałam 14 pęcherzyków, z czego 4 na prawym jajniku ktiry byl operowany mocno.
    Potem 10 kummulusow, 7 komórek, 5 do zaplodnienia, w 3 dobie zostały 4 zarodki bardzk dobrych klas.
    Ja jestem bardzo zadowolona. Ale mialsm diete przeciwzapalna, długo i dużo suplementpw dla siebie i meza, protokół jodowy.. Ogólnie milion rzeczy poprawiających jakość komórek i nasienia.

    Wiem ze oni lubią przestymulowac pacjentki i najczęściej to przynosi rezultat. Jest duzo dzuewczyn ktorym lekarze koncza za wcześnie stymulacje i zostaja z nivzym. Znam dziewczyny co nie umieli nigdzie stymulować dopiero w kriobanku sie udawalo.
    Jezeli nie udaje sue w dwóch procedurach. Najlepiej w dwóch klinikach, uzyskać zarodki to uważam ze trzeba szukać dalej. Np. W immunologi.

    Dla mnie Aga miała zawsze bardzo duzo czasu. Nigdy wizyta nie byla skracana a ja miaam milion pytan na kartce i ona wszystko mi tłumaczyła po kolei. A ja duzoo czytałam i nie wystarczyło mi powiedzieć bo tak.

    Profesor tez duzo tłumaczy ale szybciej sie nie cierpliwi.

    Wg mnie trzeva miec pytania spisane na kartce i zadawać jedno po drugim..

    Jedyne co to trzeva miec z tyłu głowy ze nie ms sensu robic transfer za transferem, procedura za procedura, tylko trzeva badać. Ja wierzę ze bez pasnika noe byłabym w ciąży teraz i
    Wierzę ze udałoby sue innym dziewczyna tez ograniczyć liczbe procedur.
    Miałam na kir aa accofil i encorton 5 mg bo cytokiny nie były zbyt mocne.
    W jednym transferze posłuchałam Agi i wzielsm 10 mg encortonu, i myślę ze to mialp wpływ bo on blokuje trovhe działanie accofil i czytalsm ze moze obnizyc allo mlr. Ale pasnik dał mi maksymalny accofil, bo bardzk go prosiłam, od dnis transferu 1/3 codziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 października 2020, 19:50

    Kla_Mum, Sofia2019 lubią tę wiadomość

  • Kla_Mum Autorytet
    Postów: 886 1454

    Wysłany: 17 października 2020, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Miedzianna ,a powiesz jaki protokol dr Aga u Ciebie zastosowala? Ja mam dwie procedury za soba krótki i dlugi. Obydwa w Novum i powiem Ci ,ze pomimo wiekszej dawki lekow moje jajniki slabiej zereagowaly na dlugim protokole i z 9 pecherzykow byl tylko 1 zarodek 3dniowy. Ciazy z tego nie bylo.
    Wiem ,że niektore kobiety slabo reaguja na długie protokoły ,ja na pewno do nich naleze. A dwa jest na watku z niskim amh Gonia i tez dr Aga zrobila jej ultra dlugi protokol i klapa 1 zarodek z 12 pecherzykow, a potem za chwile miala krotki prokol i jest w ciazy. Takze to moze byc ta sytacja co u mnie.

    U mnie z kolei zadziałał protokół lekko stymulowany na lametcie. Profesor był sceptyczny „co Wy sobie tam wymysliłyscie”, a dr Aga mowila, że ostatnio ma duzo ciąż i ładnych zarodków po takim.
    Więc pewnie nie ma metody - prawda jest też, ze w Novum i Bocianie mialam zawsze krotki protokol (bo malo pęcherzykow), a w Kriobanku zaproponowali przed tym lekko stymulowanym ultradługi protokól, który dał 6 dojrzałych komórek i 2 blastki.

    Sofia2019 lubi tę wiadomość

    Ona: AMH 1,32, FSH: 5,82, LH: 3,47
    43 lata
    PAI hetero, MTHFR a1298c hetero, dwurożna macica, hipoglikemia reaktywna, niedoczynność tarczycy, wygasające PCOS?
    On: wyniki nasienia w miarę ok

    5IVF - Kriobank Białystok (8.2020) - lekka stymulacja lamettą - 2 komórki, 1 morulka 💝:
    7dpt - 21,9; 9 dpt - 100,7; 12 dpt - 392; 16dpt - 3927; 26 dpt - jest ❤️!

    82do3e5e1vm21v9s.png
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 18 października 2020, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_n wrote:
    Sofia

    Przepraszam ze dopiero teraz odpisuje, ale rzadko wchodze.

    Miałam długi protokół,miesiąc na tabletkach anty, miesiąc na gobalpeptyl, potem menopur 225. Amh mialsm wysokie ok 5 ale Aga wolała zaryzykować wieksza dawkę bo z usg tego nie wynikało.
    Uzyskałam 14 pęcherzyków, z czego 4 na prawym jajniku ktiry byl operowany mocno.
    Potem 10 kummulusow, 7 komórek, 5 do zaplodnienia, w 3 dobie zostały 4 zarodki bardzk dobrych klas.
    Ja jestem bardzo zadowolona. Ale mialsm diete przeciwzapalna, długo i dużo suplementpw dla siebie i meza, protokół jodowy.. Ogólnie milion rzeczy poprawiających jakość komórek i nasienia.

    Wiem ze oni lubią przestymulowac pacjentki i najczęściej to przynosi rezultat. Jest duzo dzuewczyn ktorym lekarze koncza za wcześnie stymulacje i zostaja z nivzym. Znam dziewczyny co nie umieli nigdzie stymulować dopiero w kriobanku sie udawalo.
    Jezeli nie udaje sue w dwóch procedurach. Najlepiej w dwóch klinikach, uzyskać zarodki to uważam ze trzeba szukać dalej. Np. W immunologi.

    Dla mnie Aga miała zawsze bardzo duzo czasu. Nigdy wizyta nie byla skracana a ja miaam milion pytan na kartce i ona wszystko mi tłumaczyła po kolei. A ja duzoo czytałam i nie wystarczyło mi powiedzieć bo tak.

    Profesor tez duzo tłumaczy ale szybciej sie nie cierpliwi.

    Wg mnie trzeva miec pytania spisane na kartce i zadawać jedno po drugim..

    Jedyne co to trzeva miec z tyłu głowy ze nie ms sensu robic transfer za transferem, procedura za procedura, tylko trzeva badać. Ja wierzę ze bez pasnika noe byłabym w ciąży teraz i
    Wierzę ze udałoby sue innym dziewczyna tez ograniczyć liczbe procedur.
    Miałam na kir aa accofil i encorton 5 mg bo cytokiny nie były zbyt mocne.
    W jednym transferze posłuchałam Agi i wzielsm 10 mg encortonu, i myślę ze to mialp wpływ bo on blokuje trovhe działanie accofil i czytalsm ze moze obnizyc allo mlr. Ale pasnik dał mi maksymalny accofil, bo bardzk go prosiłam, od dnis transferu 1/3 codziennie.
    Magda, dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :)
    Niestety wstrzymali w Kriobanku przyjecia nowych pacjenow z racji covid , wiec na te chwile zostaje w Warszawie.
    Jestem po dwoch cb i po tym zaczelam w innunologie isc . Okazało sie, ze mam kiry aa, nk 29%, cytokiny takie sobie. Dostałam od doc Pasnika encorton 5mg i accofil 1/3 co 48 h. Na tym zestawie mialam 2 transfery trzydniowcow ale klasy 3. Niestety beta nie drgnela. Wczesniej mialam cb na 3 dniowych klasy 1.
    W Novum gdzie bylam nie transferowali blastocyt z zaloznia wiec nawet nie wiem jakiej ona sa klasy w 5 dniu. Teraz chce zmieniac na inna klinike i inne podejscie czy to cos zmienia to sie okaze.
    Dasz znac jakie suple bralas ?, bo ja juz troche biore ale moze jeszcze o czym nie wiem ;)

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Mojanadzieja Autorytet
    Postów: 18740 6807

    Wysłany: 18 października 2020, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo nie wiedziałam że kriobank wstrzymał przyjmowanie nowych pacjentów. No ale w sumie od końca września mnie tam nie było. Będę na koniec października.

    Córeczka 36+5tc 2300g 52cm miłości 🥰 16.03.2021r
    Synek 39+0tc 3820g 57cm miłości🥰 1.12.2022r
    °1IUI 15.08.2017°2IUI 18.09.2017°3IUI 19.12.2017
    ♦️ #1ivf AID 21.11.18cykl rozpoczęty icsi |9.12transfer 23.01.19r [*] 8tc6d puste jajo :(
    ♦️#2ivf AID icsi 31.05.2019 (8Ax2) 3dniowy :( cb
    ♦️#3 ivf AID KRIOBANK 4.05.2020 protokół dlugi¦20.06.2020r punkcja. Mam❄️❄️❄️❄️
    🌺 17.07.20r FET 3AA, wlew + emryoglue
    5dpt II blada kreska ¦7dpt bHCG 55/Prg 39¦11dpt bHCG 314/pgr 38¦14dpt bHCG 726/prg 26.05¦17dpt bHCG 2022¦27dpt ♥️127/min
    ♦️19.02.2022r transfer 2BB cb
    ♦️18.03.2022r transfer 1BB i morula
    4dpt II kreska,5dpt bHcg 24,prog 33.20,7dpt bHcg 62,10dpt bHcg 202.90,prog 46.430 INNE LABO,12dpt bHcg 457,15dpt bHcg 1479,pog 23.60,28dpt ❤ 129/min, 12t4d 6.41cm ❤️162/min
  • Kla_Mum Autorytet
    Postów: 886 1454

    Wysłany: 18 października 2020, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia2019 wrote:
    Magda, dziekuje za wyczerpujaca odpowiedz :)
    Niestety wstrzymali w Kriobanku przyjecia nowych pacjenow z racji covid , wiec na te chwile zostaje w Warszawie.
    Jestem po dwoch cb i po tym zaczelam w innunologie isc . Okazało sie, ze mam kiry aa, nk 29%, cytokiny takie sobie. Dostałam od doc Pasnika encorton 5mg i accofil 1/3 co 48 h. Na tym zestawie mialam 2 transfery trzydniowcow ale klasy 3. Niestety beta nie drgnela. Wczesniej mialam cb na 3 dniowych klasy 1.
    W Novum gdzie bylam nie transferowali blastocyt z zaloznia wiec nawet nie wiem jakiej ona sa klasy w 5 dniu. Teraz chce zmieniac na inna klinike i inne podejscie czy to cos zmienia to sie okaze.
    Dasz znac jakie suple bralas ?, bo ja juz troche biore ale moze jeszcze o czym nie wiem ;)

    Sofia, tak sobie myślę jeszcze czy dawka encortonu nie jest u Ciebie za niska 🤔. Mi docent też przepisał 5mg, ale ja czulam, że to bardziej placebo. Wzięłam w Kriobanku od razu 15mg i pierwszy raz miałam ciążę biochemiczną. Kolejny transfer i wiedziałam, że wezmę 20mg. Dr Aga się zgodziła, chociaż wzięłabym i bez jej zgody.

    Teraz jak pisałam do Paśnika 3 dni temu w związku z heparyną i krwiakiem, przyznałam się do dawki 4x większej niż zalecona przez niego. Odpisał, żeby zacząć z niej schodzić od 11.tygodnia. Ale nie krzyczał 😉

    Ja też dostałam encorton na NK.

    Ona: AMH 1,32, FSH: 5,82, LH: 3,47
    43 lata
    PAI hetero, MTHFR a1298c hetero, dwurożna macica, hipoglikemia reaktywna, niedoczynność tarczycy, wygasające PCOS?
    On: wyniki nasienia w miarę ok

    5IVF - Kriobank Białystok (8.2020) - lekka stymulacja lamettą - 2 komórki, 1 morulka 💝:
    7dpt - 21,9; 9 dpt - 100,7; 12 dpt - 392; 16dpt - 3927; 26 dpt - jest ❤️!

    82do3e5e1vm21v9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2020, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sofia

    Dużo dziewczyn traci zarodki po 3 dobie, wiec nie wiadomo czy to kłopot z implantacja czy z zarodkami.

    Wiem ze novum słynie z tego żeby podawać 3 dniowe.. Nawet jak masz w historii ze padaja po 3 dobie.

    W krio podaja zwykle w 5, w szczególnych przypadkach w 3.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2020, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z suplementów bralam
    Magnez, cynk, selen
    Wit b z kwasem metylowym
    NAC 1000 J
    WIT D 8000 j
    Wit c duże dawki , e
    Omega 3 x 1000j
    Koenzym q10 200 w aktywnej formie do punkcji
    Jod w wysokich dawkach, przesd stymulacja zmniejszone do 12,5 mg.

    Maz bral to samo plus
    L arginina, l Karnityna w dużych dawkach
    I glutation
    I maz nie brał jodu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2020, 09:39

    Sofia2019 lubi tę wiadomość

  • Kla_Mum Autorytet
    Postów: 886 1454

    Wysłany: 18 października 2020, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_n wrote:
    Z suplementów bralam
    Magnez, cynk, selen
    Wit b z kwasem metylowym
    NAC 1000 J
    WIT D 8000 j
    Wit c duże dawki , e
    Omega 3 x 1000j
    Koenzym q10 200 w aktywnej formie do punkcji
    Jod w wysokich dawkach, przesd stymulacja zmniejszone do 12,5 mg.

    Maz bral to samo plus
    L arginina, l Karnityna w dużych dawkach
    I glutation
    I maz nie brał jodu

    Magda_n, w stopce widzę, że mialas poronienie w 9 tygodniu. Bardzo mi przykro i jednocześnie gratuluje ciązy 👏🥰.
    Czy wiesz, co było przyczyną poronienia?

    Ona: AMH 1,32, FSH: 5,82, LH: 3,47
    43 lata
    PAI hetero, MTHFR a1298c hetero, dwurożna macica, hipoglikemia reaktywna, niedoczynność tarczycy, wygasające PCOS?
    On: wyniki nasienia w miarę ok

    5IVF - Kriobank Białystok (8.2020) - lekka stymulacja lamettą - 2 komórki, 1 morulka 💝:
    7dpt - 21,9; 9 dpt - 100,7; 12 dpt - 392; 16dpt - 3927; 26 dpt - jest ❤️!

    82do3e5e1vm21v9s.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2020, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kla_Mum wrote:
    Magda_n, w stopce widzę, że mialas poronienie w 9 tygodniu. Bardzo mi przykro i jednocześnie gratuluje ciązy 👏🥰.
    Czy wiesz, co było przyczyną poronienia?

    Nie badałam wtedy materiału, ogóle nic wyedy nie badałam, bo lekarz mówił ze to sie po prostu zdarza...
    Mialsm wtedy 20 kg nadwagi, io, ciaza bez heparyny, do tego w macicy obok zarodka był jakiś plyn, ciaza była ponad tydzień młodsza niz wynikalo z terminu miesiaczki.. Miałam wtefy mega wyrzut alergii mimo ze nie jestem alergikiem, przez co crp bylo nawet 80.. Do tego czynna endometrioza którą powoduje toksyczne środowisko, silne skurcze macicy, które budziły mnie w nocy.
    Ogólnie można wylosować sobie przyczynę, bo mogły byc równie dobrze wady genetyczne, ale czuję ze to byla immuno powiazana z endonetrioza.

    Ogólnie gdy nie ma wyhodowansj blastocysty to wartość diagnostycza in vitro jest mała. Nadal nie wiadomo na którym etapie jest problem. Sa dziewczyny co w 3 dniu maja piękne zarodki a w 5 ani jednego..
    Ok, można podać jedna w 3 dobie jeden, ale powinno sie próbować hodować do 5 doby.
    Teraz nie wiesz z czym jest problem...

    Kla_Mum lubi tę wiadomość

  • Kla_Mum Autorytet
    Postów: 886 1454

    Wysłany: 18 października 2020, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_n wrote:
    Nie badałam wtedy materiału, ogóle nic wyedy nie badałam, bo lekarz mówił ze to sie po prostu zdarza...
    Mialsm wtedy 20 kg nadwagi, io, ciaza bez heparyny, do tego w macicy obok zarodka był jakiś plyn, ciaza była ponad tydzień młodsza niz wynikalo z terminu miesiaczki.. Miałam wtefy mega wyrzut alergii mimo ze nie jestem alergikiem, przez co crp bylo nawet 80.. Do tego czynna endometrioza którą powoduje toksyczne środowisko, silne skurcze macicy, które budziły mnie w nocy.
    Ogólnie można wylosować sobie przyczynę, bo mogły byc równie dobrze wady genetyczne, ale czuję ze to byla immuno powiazana z endonetrioza.

    Ogólnie gdy nie ma wyhodowansj blastocysty to wartość diagnostycza in vitro jest mała. Nadal nie wiadomo na którym etapie jest problem. Sa dziewczyny co w 3 dniu maja piękne zarodki a w 5 ani jednego..
    Ok, można podać jedna w 3 dobie jeden, ale powinno sie próbować hodować do 5 doby.
    Teraz nie wiesz z czym jest problem...

    Magda_n - bardzo dziekuję za odpowiedź 😚

    Ona: AMH 1,32, FSH: 5,82, LH: 3,47
    43 lata
    PAI hetero, MTHFR a1298c hetero, dwurożna macica, hipoglikemia reaktywna, niedoczynność tarczycy, wygasające PCOS?
    On: wyniki nasienia w miarę ok

    5IVF - Kriobank Białystok (8.2020) - lekka stymulacja lamettą - 2 komórki, 1 morulka 💝:
    7dpt - 21,9; 9 dpt - 100,7; 12 dpt - 392; 16dpt - 3927; 26 dpt - jest ❤️!

    82do3e5e1vm21v9s.png
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 18 października 2020, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kla_Mum wrote:
    Sofia, tak sobie myślę jeszcze czy dawka encortonu nie jest u Ciebie za niska 🤔. Mi docent też przepisał 5mg, ale ja czulam, że to bardziej placebo. Wzięłam w Kriobanku od razu 15mg i pierwszy raz miałam ciążę biochemiczną. Kolejny transfer i wiedziałam, że wezmę 20mg. Dr Aga się zgodziła, chociaż wzięłabym i bez jej zgody.

    Teraz jak pisałam do Paśnika 3 dni temu w związku z heparyną i krwiakiem, przyznałam się do dawki 4x większej niż zalecona przez niego. Odpisał, żeby zacząć z niej schodzić od 11.tygodnia. Ale nie krzyczał 😉

    Ja też dostałam encorton na NK.
    To chyba tez zwieksze :) ale czy encorton w połączeniu z accofilem sie jakos nie blokuja?
    Magda Ty mialas accofil i 10 mg encortonu przy usanym transferze?

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 października 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1 transfer bez immuno ciaza zakończona poronieniem
    2 transfer accofil + encorton 10 beta 1,8
    3 transfer accofil wieksze dawki + encorton 5 i udany, do tego atosiban x 2, relanium od dnia przed transferem

    Doc tłumaczył ze encorton moze oslabic działanie accofilu. Bo accofil powoduje wzrost cial odpornościowych a encortkn je obniża..
    Do tego encorton może obnizyc allo jeśli masz graniczne wartość.

    Ja mialam niska il10 a większosc cytokin prozapalnyvh w normie lub poniżej.
    Komórek nk nke badałam bo miał je obnizyc accofil i tak.
    Ana ujemne w ciazy i bez niej.

    Każdy przypadek jest inny. Wszystkie dziewczyny którym pomoglo zwiększenie encortonu miały kirbx, które znam. I miały np ana wysokie..

    Możesz skonsultować sie z malinowski jeszcze, z gynmed. Wiem ze on inaczej podchodzi. Bada przeciwciała pezeviwlemnikowe i u niego wychodzą pozytywne, gdy w diag ujemne. Sa inne metody badania.

  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 18 października 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_n wrote:
    1 transfer bez immuno ciaza zakończona poronieniem
    2 transfer accofil + encorton 10 beta 1,8
    3 transfer accofil wieksze dawki + encorton 5 i udany, do tego atosiban x 2, relanium od dnia przed transferem

    Doc tłumaczył ze encorton moze oslabic działanie accofilu. Bo accofil powoduje wzrost cial odpornościowych a encortkn je obniża..
    Do tego encorton może obnizyc allo jeśli masz graniczne wartość.

    Ja mialam niska il10 a większosc cytokin prozapalnyvh w normie lub poniżej.
    Komórek nk nke badałam bo miał je obnizyc accofil i tak.
    Ana ujemne w ciazy i bez niej.

    Każdy przypadek jest inny. Wszystkie dziewczyny którym pomoglo zwiększenie encortonu miały kirbx, które znam. I miały np ana wysokie..

    Możesz skonsultować sie z malinowski jeszcze, z gynmed. Wiem ze on inaczej podchodzi. Bada przeciwciała pezeviwlemnikowe i u niego wychodzą pozytywne, gdy w diag ujemne. Sa inne metody badania.
    No ja iez il 10 za nisko, tnf alfa wskazuje na stan zapalny.
    Czyli u mnie podobnie jak u Ciebie powinnam wziac 5mg a accofil na te kiry aa. Ja ana mam ujemne ale badane 2 diagnostyce...

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
  • Mojanadzieja Autorytet
    Postów: 18740 6807

    Wysłany: 18 października 2020, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety u mnie w ogóle w 2 krótkich procedurach miałam słabe też komórki ale też mało wiedziałam o suplementach itd. Choć miałam pobranych średnio z 20 kumulusow z czego dużo było komórek to po zapłodnieniu w 1 procedurze była 1 blastka i to słaba puste jajo poronienie 9tc, w 2 procedurze tez krótkiej miałam 2x3dniowce podane i to cb.
    Dopiero zmiana kliniki na kriobank i suplementowanie coraz bardziej z procedury do procedury byłam naszpikowana. Zmiana z krótkiej na długa dało rezultaty, odroczony transfer i z 12 zaplodnionych (17 dojrzalych ~ 5 oddanych komórek) ostatecznie w 5 dobie zostało 4! Także cudowna wiadomość oraz możliwość powrotu po rodzeństwo. 😊🥰
    Także jak widać punkt widzenia zmienia się względem zmiany dr/kliniki wdrążenie innego typu leczenia, osłabienie organizmu przed odrzuceniem zarodka ~ encorton, heparyna, wlew w dniu transferu dały rezultaty.
    Oby szczęśliwie skończyło się. I czekam na kolejne usg.

    A dr Agnieszka dała poczucie że chce się tam być, miło przyjętym się było i jest za każdym razem. 😁 Wszystko tłumaczyła, czekała na pytania gdzie zapisywałam za każdym razem mnóstwo pytań. MAGDA wie o czym pisze 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 października 2020, 19:22

    Sofia2019, Kla_Mum lubią tę wiadomość

    Córeczka 36+5tc 2300g 52cm miłości 🥰 16.03.2021r
    Synek 39+0tc 3820g 57cm miłości🥰 1.12.2022r
    °1IUI 15.08.2017°2IUI 18.09.2017°3IUI 19.12.2017
    ♦️ #1ivf AID 21.11.18cykl rozpoczęty icsi |9.12transfer 23.01.19r [*] 8tc6d puste jajo :(
    ♦️#2ivf AID icsi 31.05.2019 (8Ax2) 3dniowy :( cb
    ♦️#3 ivf AID KRIOBANK 4.05.2020 protokół dlugi¦20.06.2020r punkcja. Mam❄️❄️❄️❄️
    🌺 17.07.20r FET 3AA, wlew + emryoglue
    5dpt II blada kreska ¦7dpt bHCG 55/Prg 39¦11dpt bHCG 314/pgr 38¦14dpt bHCG 726/prg 26.05¦17dpt bHCG 2022¦27dpt ♥️127/min
    ♦️19.02.2022r transfer 2BB cb
    ♦️18.03.2022r transfer 1BB i morula
    4dpt II kreska,5dpt bHcg 24,prog 33.20,7dpt bHcg 62,10dpt bHcg 202.90,prog 46.430 INNE LABO,12dpt bHcg 457,15dpt bHcg 1479,pog 23.60,28dpt ❤ 129/min, 12t4d 6.41cm ❤️162/min
  • Sofia2019 Autorytet
    Postów: 1320 687

    Wysłany: 18 października 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mojanadzieja wrote:
    No niestety u mnie w ogóle w 2 krótkich procedurach miałam słabe też komórki ale też mało wiedziałam o suplementach itd. Choć miałam pobranych średnio z 20 kumulusow z czego dużo było komórek to po zapłodnieniu w 1 procedurze była 1 blastka i to słaba puste jajo poronienie 9tc, w 2 procedurze tez krótkiej miałam 2x3dniowce podane i to cb.
    Dopiero zmiana kliniki na kriobank i suplementowanie coraz bardziej z procedury do procedury byłam naszpikowana. Zmiana z krótkiej na długa dało rezultaty, odroczony transfer i z 12 zaplodnionych (17 dojrzalych ~ 5 oddanych komórek) ostatecznie w 5 dobie zostało 4! Także cudowna wiadomość oraz możliwość powrotu po rodzeństwo. 😊🥰
    Także jak widać punkt widzenia zmienia się względem zmiany dr/kliniki wdrążenie innego typu leczenia, osłabienie organizmu przed odrzuceniem zarodka ~ encorton, heparyna, wlew w dniu transferu dały rezultaty.
    Oby szczęśliwie skończyło się. I czekam na kolejne usg.

    A dr Agnieszka dała poczucie że chce się tam być, miło przyjętym się było i jest za każdym razem. 😁 Wszystko tłumaczyła, czekała na pytania gdzie zapisywałam za każdym razem mnóstwo pytań. MAGDA wie o czym pisze 😜
    Mojanadzieja mialas wlew z atosibanu?
    Czy dr podawala Ci hormon wzrostu? Ja nie mam pco wiec u mnie raczej mniej niz wiecej komorek a po dlugim protokole moje jajniki jakby się uspily.. ale nie miałam hormonu wzrostu.

    Naturals 09.2017 - strata 29tc 😔 przyczyna nieznana
    Ivf 07.2019 bhcg 750 cb
    Ivf 01.2020 bhcg 550 cb
    Naturals - 10.2020 😊
    Kir aa, nk 30%, il 10 za nisko, il2 za wysoko.
    Histeroskopia: mikropolipy brak stanu zapalnego
    Maz nasienie ok
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ