X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Leczenie niepłodności a wpływ na płód
Odpowiedz

Leczenie niepłodności a wpływ na płód

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • klaudiaxoxo Przyjaciółka
    Postów: 112 75

    Wysłany: 5 października 2016, 06:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. W sumie od dłuższego czasu zastanawiam się jaki wpływ może mieć leczenie niepłodności na zdrowie dziecka. Chodzi mi o takie leczenie, gdzie faktycznie są np. podawane hormony, gdy PRL jest za wysoka i np. zbija się go Bromergonem lub stymulacja cyklu do IUI lub IVF. Wiadomo, że można by długo, długo wyliczać.
    Myślałyście nad potencjalnymi konsekwencjami? Wiadomo, że każda z nas chce po pierwsze zajść i utrzymać ciążę, a później urodzić zdrowe dziecko, ale zawsze jest jakieś ryzyko.
    Może któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tej kwestii? W sumie tu na forum nigdzie nie widziałam, żeby ktoś pisał o taki zagrożeniu...
    Pozdrawiam

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 5 października 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje że po pierwsze, należy o tym pogadać z lekarzem. Po drugie, jeżeli lekarz zleca hormony które mają spowodować zajście w a potem utrzymanie ciąży, to raczej negatywnych konsekwencji to mieć nie powinno. W końcu ma wpłynąć pozytywnie na ciążę. A po trzecie dlatego ważne jest nie brać niczego bez konsultacji z lekarzem. Jeśli biorę np progesteron a wcale go nie potrzebuję to mogę doprowadzić do przerostu tego hormonu i w konsekwencji uszkodzenia płodu.

    Ale przede wszystkim patrz punkt pierwszy :D

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 5 października 2016, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bromergon to nie hormony.

    Stymulacje cyklu masz zanim znajdziesz w ciążę, więc na zarodek ona nie działa. Leki nie mają aż tak długiego okresu półtrwania.

    O uszkodzeniu płodu progesteronem to nigdy nie słyszałam ;-) hehe ale może jestem niedoinformowana ;-) jest to hormon naturalnie występujący w ciąży w stężeniu bardzo duzym. Od nadmiaru można puchnac, bo zatrzymuje wodę w organizmie.

    Zastanowić to się trzeba nad lekami branymi w ciąży a nie tymi, które mają pomóc w nią zajść i przepisuje je lekarz.

    lipa lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 6 października 2016, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiałam się nad tym wczoraj. Ale jednak jeśli mamy górne normy każdego hormonu to może powodować negatywne konsekwencje. Celowo zresztą wybrałam taki trochę absurdalny przykład ;) Nie sądzę żeby terapia, i to zapisana przez lekarza, której celem jest stworzenie "przyjaznej atmosfery" dla ciąży miała spowodować negatywne konsekwencje dla tej ciąży bo to się jakby ze sobą kłóci.

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • takasobieja Autorytet
    Postów: 2289 1527

    Wysłany: 9 października 2016, 00:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:

    O uszkodzeniu płodu progesteronem to nigdy nie słyszałam ;-) hehe ale może jestem niedoinformowana ;-) jest to hormon naturalnie występujący w ciąży w stężeniu bardzo duzym. Od nadmiaru można puchnac, bo zatrzymuje wodę w organizmie.

    Zastanowić to się trzeba nad lekami branymi w ciąży a nie tymi, które mają pomóc w nią zajść i przepisuje je lekarz.

    Anatolka człowiek uczy się całe życie :D ja ostatnio od koleżanki która wie jaka drogę przebylam powiedziała mi ze dostaje lek podtrzymujacy na ciążę i bardzo zdrowy... Luteine :) która jest też zdrowa na oczy :D poprawia wzrok. Widzisz ile można się dowiedzieć :D tyle lat na takich dawkach a kurde okulary ciągle noszę :D
    Progesteron a raczej jego nadmiar zwyczajnie oddajemy z moczem :)

    lipa, Anatolka lubią tę wiadomość

    Gameta Rzgów
    III procedury ivf. (4 mrozaczki :))
    4 Crio 29.02.15 2x4cc - 7dpt - betaHcg 109.6, 9dpt - 273,6 11dpt- 603,2, 14dpt - 1897 ;)
    08.09.2016r. - narodziły się moje skarby w 30t+0d.
    Leoś 1580g i Laura 1420g. <3
  • lipa Autorytet
    Postów: 3248 2870

    Wysłany: 9 października 2016, 01:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś tu się chyba pisowcow za dużo nasluchal....

    rudi lubi tę wiadomość

    age.png
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 9 października 2016, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justeck wrote:
    Zastanawiałam się nad tym wczoraj. Ale jednak jeśli mamy górne normy każdego hormonu to może powodować negatywne konsekwencje. Celowo zresztą wybrałam taki trochę absurdalny przykład ;) Nie sądzę żeby terapia, i to zapisana przez lekarza, której celem jest stworzenie "przyjaznej atmosfery" dla ciąży miała spowodować negatywne konsekwencje dla tej ciąży bo to się jakby ze sobą kłóci.

    Wiesz, zupełnie nie wiem co masz na myśli. Poprzedni przykład z progesteronem był oderwany od rzeczywistości, a kolejnych nie podajesz.

    Hormon, który może zaszkodzić dziecku jeśli jest go zbyt dużo (zbyt mało z resztą również) to hormon tarczycy. Dlatego w czasie leczenia niepłodności i w ciąży dostaje się leki, które mają wyregulowac jego naturalny nieprawidłowy poziom (euthyrox, letrox).

    PRL w górnej granicy normy dziecku nie zaszkodzi, bo jest związana z laktacja nierozerwalnie. Może za to powodować brak owulacji, a co za tym idzie brak ciąży w konsekwencji.

    Nadmiar testosteronu - maskulinizacje spowoduje a dziecku nie zaszkodzi.

    Tak można wymieniać i wymieniać.

    Hormony na ogół nie szkodzą ciąży i dziecku (poza wspomniana tarczyca). Organizm nie jest tak głupi.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ