X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Leczenie - Wrocław
Odpowiedz

Leczenie - Wrocław

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Emi3004 Znajoma
    Postów: 25 16

    Wysłany: 27 grudnia 2020, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dzień dobry!

    Widziałam już wątek na temat in vitro we Wrocławiu, natomiast jest on tak długi, że chyba nie dam rady nadrobić 4lat komentarzy.

    Dopiero zaczynamy poszukiwania kliniki, do tej pory 4 cykle na CLO i dalej bez owulacji. Chcemy znaleźć lekarza, który weźmie wszystko pod uwagę i niczego nie pominie.

    Których lekarzy we Wrocławiu polecacie?

    Z góry dziękuję za każdą radę :-)

  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 27 grudnia 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi3004 wrote:
    Cześć, dzień dobry!

    Widziałam już wątek na temat in vitro we Wrocławiu, natomiast jest on tak długi, że chyba nie dam rady nadrobić 4lat komentarzy.

    Dopiero zaczynamy poszukiwania kliniki, do tej pory 4 cykle na CLO i dalej bez owulacji. Chcemy znaleźć lekarza, który weźmie wszystko pod uwagę i niczego nie pominie.

    Których lekarzy we Wrocławiu polecacie?

    Z góry dziękuję za każdą radę :-)
    Nikogo;) W sensie na razie jestem u dr G w Invimedzie i nie jestem przekonana, ale moze mnie czyms zaskoczy jeszcze. Dziecko mam z tej kliniki ale od Pani Dr, która tam nie pracuje. A tak serio, to rozwazam Warszawe. Maja lepsze laboratoria i dodatkowe badania polecaja

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • zielonaherbata Autorytet
    Postów: 593 517

    Wysłany: 27 grudnia 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi3004 wrote:
    Chcemy znaleźć lekarza, który weźmie wszystko pod uwagę i niczego nie pominie
    Z tym punktem moze być ciężko... Ja tez leczyłam się w Invimedzie i z diagnostyka było bardzo słabo niestety... Sama szukałam badań, robiłam na własna rękę i przychodziłam z wynikami po recepty, bo były potrzebne... A dr powiedziała, ze „dodatkowe” (oprócz tych wymaganych ustawa) badania zleci po 2 niepowodzeniach invitro. Zmieniłam klinikę.

    Umka lubi tę wiadomość

    zi13flw10c4ya4h9.png

    Unica Praga
    26.10.2021 transfer blastocysty AA
    6dpt II
    7dpt bhcg 80,1 prog 19,6
    9dpt bhcg 242,0 prog 22,6
    24dpt CRL 2,74 + ❤

    Nifty pro: oh, boy!

    Wcześniej: 2x IVF, IUI, laparoskopia
  • Olympionica Autorytet
    Postów: 552 595

    Wysłany: 27 grudnia 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi we Wrocławiu chyba nie ma takiej kliniki i indywidualnej opieki z prawdziwego zdarzenia. Faktem jest że po wielu latach zmagań oczekiwania niektórych z nas mogą być duże szczególnie że płodność jest bardzo skomplikowane dziedzina. W klinice jest ginekolog który ma Cię poprowadzić przez stymulację, punkcie i transfer A już kiedy zaczynają się jakieś problemy z zagniezdzeniem, genetyka, autoimmunologia to i tak musisz glownie szukać na własną rękę.

    Ja jestem w Invimedzie u dr Z, choć jakoś też nie piekę z zachwytu 😆 większość informacji wygrzebane na własną rękę lub konsultuje z dziewczynami w podobnym polozeniy. Jak szukałam opinii oni mieli najlepsze i jednocześnie ich nazwiecej głównie dr G do którego wogole miesiącami trzeba czekać na pierwszą wizyte i dr Ż ale znajdziesz też wiele wpisów gdy dziewczyny nie byly zadowolone z ich reakcji w konkretnym wypadku,wsparcia czy opieki ogółem. Są kobiety którym się udało i wtedy wszystkie drobne błędy czy zły humor lekarza idą w niepamiec. Zależy od indywidualnej sytuacji, wieku,pieniędzy i też np otwartości czy np za dobrym lekarzem chcielibyście i mozecie jeździć się kilkaset km dalej. My np odpusvilismy i stwierdziliśmy że spróbujemy lokalnie,bo jednak te setki pozytywnych opinii nie znalazly sie tam bez powodu. Po pierwszej procedurze w zaleznosci od wyniku będziemy się martwić dalej.

    Emi3004 lubi tę wiadomość

    ONA: 37 l. AMH 2,55 (2020) -> 2,23 (2022)
    ON: 39 l. Nieprawidłowy kariotyp, Translokacja robertsonowska (13,14), słaba koncentracja i morfologia

    I IVF / IMSI + PGT-SR
    13.01.2021 Punkcja, 21 komórek pobranych -> 18 dojrzałych i zapłodnionych -> 13 trzydniowych zarodkow -> 6 blastek -> 3 prawidłowe zarodki po badaniu genetycznym
    ❄️4AA ❄️4AB ❄️ 4BB

    21.04.2021 Transfer 1❄️4AA beta <0,2 💔 😢 -> immunologia prof. Malinowski Łódź, leki i sczepienia limfocytami
    22.12.2021 Transfer 2❄️4AB beta <0,2 💔 😢 -> histero + biopsja endo cd56, cd138
    12.04.2022 Transfer 3❄️4BB beta <0,2 💔 😢 -> Reprofit Czechy, ERA test, przesuniete okno implantacyjne o 24 h

    II IVF / PICSI + MACS + PGT-SR 17 MII -> 10 ❄️
    09.03.2023 Transfer 4 Reprofit Brno
    4dpt II, 5dpt 13,7, 7 dpt 45,5, 9 dpt 109, 11 dpt 243, 14 dpt 739
  • Emi3004 Znajoma
    Postów: 25 16

    Wysłany: 27 grudnia 2020, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonaherbata wrote:
    A dr powiedziała, ze „dodatkowe” (oprócz tych wymaganych ustawa) badania zleci po 2 niepowodzeniach invitro. Zmieniłam klinikę.


    Marzy mi się, żeby trafić w miejsce, gdzie szerszy zakres badań będzie robiony na start, a nie po 2 niepowodzeniach, których możnaby uniknąć. 🙁

    zielonaherbata lubi tę wiadomość

  • zielonaherbata Autorytet
    Postów: 593 517

    Wysłany: 27 grudnia 2020, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Emi3004 jesli masz możliwość dojeżdżac dalej, to są tacy lekarze w innych miastach... Z tego co się orientuje szeroka diagnostyke zleca np. dr Paliga z Katowic, czy dr Przybicien z Krakowa. To zresztą w ogóle mocno polecani lekarze. Trzeba jednak sporo poczekać, zapisy na pol roku naprzód... Oprócz diagnostyki, lekarz musi tez dobrze poprowadzić stymulacje - i to tez wcale nie jest takie oczywiste, zle dobrany protokol, niewystarczające dawki albo za szybko zrobiona punkcja i nie będzie efektów. Także tych "schodków" po drodze jest sporo; oczywiście u sporej liczby przypadkow i tak zadziała standardyzowane, "tasmowe" podejście, wiec lekarz często nie musi być fenomenalny. Tyle, że stawki ci sredni i swietni maja bardzo podobne, wiec jak tylko można, czemu nie celować w najlepszych:)

    Kasia 1987, Emi3004, Jaszczureczka, Umka lubią tę wiadomość

    zi13flw10c4ya4h9.png

    Unica Praga
    26.10.2021 transfer blastocysty AA
    6dpt II
    7dpt bhcg 80,1 prog 19,6
    9dpt bhcg 242,0 prog 22,6
    24dpt CRL 2,74 + ❤

    Nifty pro: oh, boy!

    Wcześniej: 2x IVF, IUI, laparoskopia
  • Emi3004 Znajoma
    Postów: 25 16

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @zielonaherbata jest dokładnie tak jak mówisz - koszt podobny (wszędzie wysoki) i dlatego się waham.
    Dobrze widzę, że Ty zrezygnowałaś z leczenia w invimedzie wrocławskim? Dlaczego?

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zdecydowałam się na Invimed z polecenia koleżanki która chodziła do dr G.Przy Amh 0.01 nie spisał jej na straty jak inni lekarze , leczenie trwało rok zanim podeszła do stymulacji i teraz ma córeczkę.Miała po punkcji tylko jedną komórę.Jeśli chodzi o leki do stymulacji i dobór protokołu to nie mogę narzekać bo zawsze miałam dojrzałe komórki.Minusem jest to ,że kładą nacisk na kolejne invitro i kolejny transfer a nie diagnozują np immunologicznie, same na własną rękę robimy sobie badania.

    Emi3004 lubi tę wiadomość

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chętnie dowiem się czegoś więcej w temacie gdzie szukać. Leczę się już 2 rok u dr. G w Invimed ale czuję się rozczarowana i potraktowana sztampowo i wyczuwam nacisk na kolejne drogie procedury. Trochę zniechęca mnie takie podejście lekarza.
    Dojrzewam do AZ. I zastanawiam się gdzie uderzyć.
    Rozważam kolejną konsultację w Polmedis.

    Emi3004 lubi tę wiadomość

  • mila82 Autorytet
    Postów: 1328 647

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blondie81 wrote:
    Też chętnie dowiem się czegoś więcej w temacie gdzie szukać. Leczę się już 2 rok u dr. G w Invimed ale czuję się rozczarowana i potraktowana sztampowo i wyczuwam nacisk na kolejne drogie procedury. Trochę zniechęca mnie takie podejście lekarza.
    Dojrzewam do AZ. I zastanawiam się gdzie uderzyć.
    Rozważam kolejną konsultację w Polmedis.
    Miałam 2 iui w Polmedis i nie wspominam tego dobrze.Szef kliniki na pierwszej wizycie nawet nie dał mi dojść do słowa i kazał odpowiadać na pytanie które on zada :(nieprzyjemna wizyta.tam nie prowadzi ciebie tylko jeden lekarz mi iui robiło 2 różnych lekarzy , tak samo wizyty były u innych lekarzy.Musiałam im opowiadać wszystko od nowa, bo mieli w systemie marne dane.Poznałam tam dziewczynę którą namówili na oddanie części komórek w zamian za zmniejszenie kwoty przy ivf. Kochana Blondie idź na pierwszą wizytę i zobacz jak jest.może coś się zmieniło.

    2xIUI
    styczeń 2019(Imsi - 2 blastki-4AA,4BA)-PGS -Transfer blastki :(
    czerwiec 2019(Imsi - 2 blastki)-Transfer blastki 4BA :(-poronienie 8 tydz.
    Transfer blastki 3BB :(
    luty 2020 pobrano 13 oocytów-są 4 blastocysty - PGS)- 1 zdrowy zarodek , transfer :(
    4IVF - 9 komórek ( transfer 3 dniowca :( , 3 ❄❄❄, 4AA,4AA,3AA))
    Czynnik męski-translokacja (3,7)
    Niedoczynność tarczycy
    Wysoka prolaktyna
    Trombofilia - ok
    Ana - dodatnie
  • Blondie81 Autorytet
    Postów: 480 617

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mila82 wrote:
    Miałam 2 iui w Polmedis i nie wspominam tego dobrze.Szef kliniki na pierwszej wizycie nawet nie dał mi dojść do słowa i kazał odpowiadać na pytanie które on zada :(nieprzyjemna wizyta.tam nie prowadzi ciebie tylko jeden lekarz mi iui robiło 2 różnych lekarzy , tak samo wizyty były u innych lekarzy.Musiałam im opowiadać wszystko od nowa, bo mieli w systemie marne dane.Poznałam tam dziewczynę którą namówili na oddanie części komórek w zamian za zmniejszenie kwoty przy ivf. Kochana Blondie idź na pierwszą wizytę i zobacz jak jest.może coś się zmieniło.

    Mila ja już byłam na pierwszej wizycie pół roku temu i dr Polak zrobil na mnie dobre wrażenie.
    Ale nie wiem jak tp wygląda w temacie już istniejącej procedury itp. Dziś umawialam się na kolejną wizytę i już trochę nie podobało mi się to ze dr jest tylko po gpdzinie 16. A ja mam pracę zmianową i to duży minus 🤔

  • zielonaherbata Autorytet
    Postów: 593 517

    Wysłany: 28 grudnia 2020, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi3004 wrote:
    @zielonaherbata jest dokładnie tak jak mówisz - koszt podobny (wszędzie wysoki) i dlatego się waham.
    Dobrze widzę, że Ty zrezygnowałaś z leczenia w invimedzie wrocławskim? Dlaczego?
    Zrezygnowałam ze względu na jakość- miałam zastrzeżenia niestety w wielu obszarach - długo by pisać... Teraz jestem w innej klinice i jest to tak niesamowity kontrast... Lekarz wie kim jestem, rozmawia ze mną, robi sobie notatki, ma nowoczesny sprzęt, na którym bada przepływy krwi, oglada narządy w 3d i widzi obszar podejrzany o adenomioze (przez cały czas leczenia w invimedzie jakoś niezauważony), wszystko pokazuje i wyjaśnia. Wizyta (druga) 45min. Godzinę przed kolejna wizyta bede robić panel hormonów, podczas wizyty dr oceni gotowość do stymulacji. Dla porównania- w invimedzie w lipcu robiłam zaledwie czesc hormonow, stymulacje zaczęłam w październiku... Ten sam poziom "dbałości i uwaznosci" byl tez na innych płaszczyznach (np. pomylone przez embriologow klasy zarodkow, diagnostyka, stymulacja) dlatego mam przeświadczenie ze wyrzuciłam 20k w błoto. Teraz nawet jeśli się nie uda, to wiem ze to nie z przyczyn zewnętrznych.

    Emi3004 lubi tę wiadomość

    zi13flw10c4ya4h9.png

    Unica Praga
    26.10.2021 transfer blastocysty AA
    6dpt II
    7dpt bhcg 80,1 prog 19,6
    9dpt bhcg 242,0 prog 22,6
    24dpt CRL 2,74 + ❤

    Nifty pro: oh, boy!

    Wcześniej: 2x IVF, IUI, laparoskopia
  • fidorka144 Ekspertka
    Postów: 219 72

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, widzę, że temat jest nowy, więc może się tutaj nie zgubię :)
    Dziewczyny, a podpowiedzcie proszę od czego zaczać w ogóle? Jakie badania na start? Ja tak czytam po forum i wszędzie tyle nazw, tyle tego wszystkiego, że już mam wrażenie, że totalnie zgłupiałam...

    styczeń 2021 rozpoczęcie leczenia w invimed Wrocław dr. T
    30.03 IUI - nieudane

    Nieprawidłowy kariotyp u męża - translokacja chromosomu 15 i 21.
    AMH 1,86

    6.01.22 - start stymulacji Gonal-F 225💪🏻
    24.01.22 - mamy 6 blastek!
    2.03.22 - wyniki badań genetycznych: 3 zarodki całkowicie zdrowe💪🏻
    kwiecień - transfer blastocysty♥️ - ciąża biochemiczna :(
    Histeroskopia - jama macicy ok, wycinki ok.
    sierpień - transfer nieudany, została 1 ❄️
  • zielonaherbata Autorytet
    Postów: 593 517

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fidorka144 wrote:
    Hej, widzę, że temat jest nowy, więc może się tutaj nie zgubię :)
    Dziewczyny, a podpowiedzcie proszę od czego zaczać w ogóle? Jakie badania na start? Ja tak czytam po forum i wszędzie tyle nazw, tyle tego wszystkiego, że już mam wrażenie, że totalnie zgłupiałam...
    @fidorka144 - to subiektywna lista, ale z perspektywy czasu uważam, że absolutne podstawy: I. u KOBIET: 1. Hormony: ok. 3dc FSH, LH, E2; AMH; prolaktyna; ok 7dpo progesteron; 2. DOBRE usg; 3. Panel tarczycowy: TSH, ft3, ft4, anty tpo, anty tg; 4. Krzywe glukozowa i insulinowa (lub chociaż glukoza i insulina na czczo - ale przy db wyniku na czczo krzywe i tak mogą być skopane); 5. D3, B12, poziom kwasu foliowego i homocysteina II. u MEZCZYZN: badanie rozszerzone nasienia + u OBOJGA: morfologia, OB, CRP i kontrola ewent chorob przewlekłych; pogłębienie diagnostyki tam, gdzie wyjdą ewent. nieprawidłowości ++ jesli podchodzicie do IVF: warto sprawdzić kariotypy, do rozważenia badania gen na trombofolie oraz badania immunologiczne EDIT: do IUI & IVF trzeba zrobić tez pakiet wirusologii (HIV, HCV, HBV itd.) - to wymog ustawowy natomiast zakres i waznosc badania różnią się między klinikami - trzeba poprosić na miejscu o liste:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 grudnia 2020, 10:35

    fidorka144, Emi3004, Camarilla lubią tę wiadomość

    zi13flw10c4ya4h9.png

    Unica Praga
    26.10.2021 transfer blastocysty AA
    6dpt II
    7dpt bhcg 80,1 prog 19,6
    9dpt bhcg 242,0 prog 22,6
    24dpt CRL 2,74 + ❤

    Nifty pro: oh, boy!

    Wcześniej: 2x IVF, IUI, laparoskopia
  • fidorka144 Ekspertka
    Postów: 219 72

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonaherbata wrote:
    @fidorka144 - to subiektywna lista, ale z perspektywy czasu uważam, że absolutne podstawy: I. u KOBIET: 1. Hormony: ok. 3dc FSH, LH, E2; AMH; prolaktyna; ok 7dpo progesteron; 2. DOBRE usg; 3. Panel tarczycowy: TSH, ft3, ft4, anty tpo, anty tg; 4. Krzywe glukozowa i insulinowa (lub chociaż glukoza i insulina na czczo - ale przy db wyniku na czczo krzywe i tak mogą być skopane); 5. D3, B12, poziom kwasu foliowego i homocysteina II. u MEZCZYZN: badanie rozszerzone nasienia + u OBOJGA: morfologia, OB, CRP i kontrola ewent chorob przewlekłych; pogłębienie diagnostyki tam, gdzie wyjdą ewent. nieprawidłowości ++ jesli podchodzicie do IVF: warto sprawdzić kariotypy, do rozważenia badania gen na trombofolie oraz badania immunologiczne EDIT: do IUI & IVF trzeba zrobić tez pakiet wirusologii (HIV, HCV, HBV itd.) - to wymog ustawowy natomiast zakres i waznosc badania różnią się między klinikami - trzeba poprosić na miejscu o liste:)

    Dziękuję! Na pewno taka skondensowana lista będzie dla mnie bardzo pomocna, na razie to ja nie wiem do czego my będziemy podchodzić, bo nie mieliśmy żadnych badań. Jeszcze nie byliśmy w klinice :) Połowa tych nazw, które wymieniłaś wygląda dla mnie jak tablica Mendelejewa ;). Ale zaraz będę czytać, co jest co, po co i dlaczego :) Chociaż mam od czego zacząć :)

    styczeń 2021 rozpoczęcie leczenia w invimed Wrocław dr. T
    30.03 IUI - nieudane

    Nieprawidłowy kariotyp u męża - translokacja chromosomu 15 i 21.
    AMH 1,86

    6.01.22 - start stymulacji Gonal-F 225💪🏻
    24.01.22 - mamy 6 blastek!
    2.03.22 - wyniki badań genetycznych: 3 zarodki całkowicie zdrowe💪🏻
    kwiecień - transfer blastocysty♥️ - ciąża biochemiczna :(
    Histeroskopia - jama macicy ok, wycinki ok.
    sierpień - transfer nieudany, została 1 ❄️
  • zielonaherbata Autorytet
    Postów: 593 517

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    fidorka144 wrote:
    Dziękuję! Na pewno taka skondensowana lista będzie dla mnie bardzo pomocna, na razie to ja nie wiem do czego my będziemy podchodzić, bo nie mieliśmy żadnych badań. Jeszcze nie byliśmy w klinice :) Połowa tych nazw, które wymieniłaś wygląda dla mnie jak tablica Mendelejewa ;). Ale zaraz będę czytać, co jest co, po co i dlaczego :) Chociaż mam od czego zacząć :)
    To póki co nie zwracaj uwagi na wszystko po ++ ;)) Powodzenia:)

    fidorka144 lubi tę wiadomość

    zi13flw10c4ya4h9.png

    Unica Praga
    26.10.2021 transfer blastocysty AA
    6dpt II
    7dpt bhcg 80,1 prog 19,6
    9dpt bhcg 242,0 prog 22,6
    24dpt CRL 2,74 + ❤

    Nifty pro: oh, boy!

    Wcześniej: 2x IVF, IUI, laparoskopia
  • Emi3004 Znajoma
    Postów: 25 16

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za tę listę!
    Na większość mam skierowanie i planuje mieć już wyniki na pierwszej wizycie w klinice. Chociaż o tyle będzie szybciej.
    Na razie spróbuję umówić się do dr G w invimedzie, od czegoś trzeba zacząć...

  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zielonaherbata wrote:
    Zrezygnowałam ze względu na jakość- miałam zastrzeżenia niestety w wielu obszarach - długo by pisać... Teraz jestem w innej klinice i jest to tak niesamowity kontrast... Lekarz wie kim jestem, rozmawia ze mną, robi sobie notatki, ma nowoczesny sprzęt, na którym bada przepływy krwi, oglada narządy w 3d i widzi obszar podejrzany o adenomioze (przez cały czas leczenia w invimedzie jakoś niezauważony), wszystko pokazuje i wyjaśnia. Wizyta (druga) 45min. Godzinę przed kolejna wizyta bede robić panel hormonów, podczas wizyty dr oceni gotowość do stymulacji. Dla porównania- w invimedzie w lipcu robiłam zaledwie czesc hormonow, stymulacje zaczęłam w październiku... Ten sam poziom "dbałości i uwaznosci" byl tez na innych płaszczyznach (np. pomylone przez embriologow klasy zarodkow, diagnostyka, stymulacja) dlatego mam przeświadczenie ze wyrzuciłam 20k w błoto. Teraz nawet jeśli się nie uda, to wiem ze to nie z przyczyn zewnętrznych.
    Zielona co embriolodzy pomylili?

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • fidorka144 Ekspertka
    Postów: 219 72

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi3004 wrote:
    Dzięki za tę listę!
    Na większość mam skierowanie i planuje mieć już wyniki na pierwszej wizycie w klinice. Chociaż o tyle będzie szybciej.
    Na razie spróbuję umówić się do dr G w invimedzie, od czegoś trzeba zacząć...

    My jesteśmy umówieni w styczniu do Trzeciaka. Na fb go dziewczyny polecały i na kanale płodność.pl na yt oglądałam z nim webinar. Wydał mi się rzeczowy i sympatyczny, zobaczymy jak na żywo :D

    Emi3004 lubi tę wiadomość

    styczeń 2021 rozpoczęcie leczenia w invimed Wrocław dr. T
    30.03 IUI - nieudane

    Nieprawidłowy kariotyp u męża - translokacja chromosomu 15 i 21.
    AMH 1,86

    6.01.22 - start stymulacji Gonal-F 225💪🏻
    24.01.22 - mamy 6 blastek!
    2.03.22 - wyniki badań genetycznych: 3 zarodki całkowicie zdrowe💪🏻
    kwiecień - transfer blastocysty♥️ - ciąża biochemiczna :(
    Histeroskopia - jama macicy ok, wycinki ok.
    sierpień - transfer nieudany, została 1 ❄️
  • zielonaherbata Autorytet
    Postów: 593 517

    Wysłany: 29 grudnia 2020, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mum2b wrote:
    Zielona co embriolodzy pomylili?
    Poinformowali mnie o innych klasach zarodkow /innej ilosci blastomerow (2. embriologow! w tygodniowym odstępnie czasowym) niż wpisali w dokumentacji. Poprosilam o sprostowanie. Szefowa embriologii oddzwoniła, przeprosila i powiedziała, że ona i drugi embriolog zle odczytali z systemu, a na kartce jest ok i ze to żadna różnica, ile ma komórek, bo w obu przypadkach kwalifikuje się do transferu 🤦‍♀️🤦‍♀️ No super, tylko ze dotarłam do wyników badan, wg których rokowania dla zarodka 6-komorkowego to bylo ok.20% szans, ze dotrwa do blastocysty, a zarodek 7-komorkowy mial na to 40% szans. Także jak dla mnie różnica jest diametralna. Pomijając ewidentny bałagan i niedbalstwo.

    zi13flw10c4ya4h9.png

    Unica Praga
    26.10.2021 transfer blastocysty AA
    6dpt II
    7dpt bhcg 80,1 prog 19,6
    9dpt bhcg 242,0 prog 22,6
    24dpt CRL 2,74 + ❤

    Nifty pro: oh, boy!

    Wcześniej: 2x IVF, IUI, laparoskopia
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ