X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Letrozol/Aromek/Femara
Odpowiedz

Letrozol/Aromek/Femara

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 24 lutego 2014, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Napiszcie jakie macie doświadczenia z tymi lekami? Ja mam PCO i pierwszy cykl brałam Aromek i ładnie pęcherzyk rósł. Któraś z Was to stosuje , albo stosowała i zaszła w ciążę?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 lutego 2014, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja stosuję femarę 1 cykl...trudno powiedzieć jak to wyjdzie, nie miałam robionego monitoringu, ale owulacja raczej była...plusem jest to, ze femara nie zmniejsza ilosci śluzu plodnego - dlatego mi ją lekarz przypisał po tym jak po clo była pustynia...

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 25 lutego 2014, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dostałam trozebax, w którym substancja czynną jest właśnie letrozol. Biorę od 3 do 7 dc, to mój pierwszy cykl ze wspomaganiem, cześniej nie byłam stymulowana żadnym innym lekiem. Zawsze miałam problem ze śluzem i słabym endometrium, więc może z tego powodu dostałam letrozol, a nie clo (które podobno ma negatywny wpływ na jedno i drugie). Jutro będzie mój 10 dc i pierwsza wizyta monitorująca, będę więc wiedziała, czy lek działa i jaka jest różnica między jajeczkami hodowanymi naturalnie i z pomocą.

  • Nazja Ekspertka
    Postów: 222 252

    Wysłany: 26 lutego 2014, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aromek brałam w tym cyklu,można powiedzieć,że tak "na próbę",żeby sprawdzić jak wszystko wygląda u mnie przy stymulacji. To pierwszy mój cykl ze wspomaganiem. Od następnego chyba dostanę Letrozol,dowiem się wszystkiego na kolejnej wizycie w pierwszych dniach @.

    f2wlwn15q3fd6na8.png
  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 27 lutego 2014, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miałam monitoring... na prawym jajniku dwa duże pęcherzyki 23 mm. Bez stymulacji zawsze ok. 10dc był 1 mniejszy pęcherzyk. Wygląda na to, że lek zadziałał. Mam nadzieję, że wszystko ładnie pęknie, w poniedziałek idę na kontrolę.

  • Kasia79 Ekspertka
    Postów: 230 122

    Wysłany: 27 lutego 2014, 10:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja dopiero drugi dzien biorę Aromek, to mój drugi cykl, w pierwszym też miałam ładny pęcherzyk w 13 dniu cyklu 21mm, ale niestety na prawym jajniku po stronie gdzie nie mam jajowodu przez ciąże pozamaciczną:(. Mam nadzieję, że w tym miesiącu będzie po lewej:)

  • Lenuś Autorytet
    Postów: 636 586

    Wysłany: 28 lutego 2014, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje pęcherzyki popękały chyba wczoraj, byłam na USG dzisiaj, bo martwiłam się, że nie dadzą rady pęknąć same. Wygląda na to, że na trozebaxie owulację mam 2 dni wcześniej - w 11 dniu cyklu.

  • eweline Koleżanka
    Postów: 90 17

    Wysłany: 1 marca 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja stosuję femare 5 cykl. Jak dotąd pęcherzyki rosnły i pekały w 17 dniu cyklu ich wielkośc ok 21 mm z tym ze zawsze był tylko 1 pęcherzyk a brałam 1 tabletkę dziennie.w tym cyklu (piatym) było inaczej w 13 dc pęcherzyk miał 26.8 mm i nie wiem czy pekł bo nie sprawdziłam. W przyszłym cyklu już ostatnim bede brać 2 tabletki dziennie

    eweline
  • Nazja Ekspertka
    Postów: 222 252

    Wysłany: 4 marca 2014, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja w tym cyklu znowu mam brać aromek,ale tylko pół tabletki.W poprzednim pęcherzyki ładnie urosły,tylko ostatecznie nie chciały pęknąć i musiałam dostać zastrzyk.Teraz zobaczymy jak będzie,niby mam częściej przychodzić na wizyty,żeby w odpowiednim czasie wszystkie leki podać i żeby się udało "wstrzelić" w odpowiedni moment,ale z drugiej strony lekarz napomknął już o inseminacji

    wiktoria7 lubi tę wiadomość

    f2wlwn15q3fd6na8.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, chciałam zapytać czy sa dziewczyny które brały / biorą Aromek na stymulacje jajeczkowania? Mnie zlecono 2 miesiące takiej kuracji, mam brac od 3 do 7 dnia cyklu 1 tabletkę dziennie. Nie jest obecnie to zbyt popularny lek na stymulacje, zastanawiam sie czy którejś pomógł?

  • Piggy Autorytet
    Postów: 1528 1812

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam. Dzieki niemu miałam owulację ale niestety ciąży brak.

    2008 - ciąża biochemiczna,2013 - ciąża biochemiczna, 2014 - trzy IUI bez skutku, 2015.01 - pierwsze IVF bez ET, 13 mrozaczków
    26.03.2015 - crio 2 x 4AA :( 28.04.2015 - crio 4AA i 4BB :( 06.08.2015 - 2 x 4BB :( 08.09.2015 - 4BB i 3BC :( 06.10.2015 - 2BB i 1BB :( 11.12.2015 - 2X1BB :(
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piggy, a ile cykli brałaś ten lek? Mozesz coś wiecej powiedzieć o historii swojej choroby? Czemu nie udało Ci sie zajsc w ciaze ?
    Ja mam PCOS , biorę metformine, lek na obniżenie prolaktyny i teraz przede mną 2 miesiące stymulacji.

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 18 stycznia 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć Asiak, ja też "jadę" na letrozolu. W sumie chyba wspomagająco, ponieważ mam owulacje samoistne. na plus mam zawsze dwa duże jaja po 22-23 mm. minusem jest to, że masakrycznie przyspiesza mi owulację - wypada na 10-11 dc. czytałam, że letrozol jest trochę lepszy od clo, ponieważ nie ma ryzyka hiperstymulacji - więc być może dlatego jest rekomendowany również przy PCOS.

    Asiak lubi tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AmVormittag wrote:
    cześć Asiak, ja też "jadę" na letrozolu. W sumie chyba wspomagająco, ponieważ mam owulacje samoistne. na plus mam zawsze dwa duże jaja po 22-23 mm. minusem jest to, że masakrycznie przyspiesza mi owulację - wypada na 10-11 dc. czytałam, że letrozol jest trochę lepszy od clo, ponieważ nie ma ryzyka hiperstymulacji - więc być może dlatego jest rekomendowany również przy PCOS.

    DZiekuje za podpowiedź. U mnie tez owulacja występuje samoistnie więc zastanawiam sie po co dodatkowo stymulacja, ale moze faktycznie lekarz zlecił ją wspomagająco... Ja zaczynam pierwszy cykl z tym lekiem dlatego nie wiem czy wpłynie na ewentualnie wcześniejsza owulacje.
    Jak długo go juz zważywsz?

  • AmVormittag Autorytet
    Postów: 462 599

    Wysłany: 19 stycznia 2015, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja brałam letrozol tylko do stymulacji do IUI, teraz mam trzecie podejście. dawkowanie 2x1 przez 5 dni począwszy od 2 dc.

    Asiak lubi tę wiadomość

    3 lata starań, amh 0.7-0.8 endometrioza II st, 3xiui nieudane, 1xivf niedane, 2x niespodzianka - naturals :-D
    f2wlwn15ouce76v4.png
    961l9vvjv4n6peyx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie. Chciałabym się przyłączyć do wątku. Od następnego cyklu będę brać lek lametta. Czy któraś z Was go brała i czy pomógł? Ja mam brać po jednej tabletce przez 5 dni od 2dc. Podobno nie jest to lek zapisany ze jest na stymulację jajeczkowania. I czy to prawda ze poprawia estradiol, który zas jest odpowiedzialny za wzrost pęcherzyków?

  • Asiak Autorytet
    Postów: 377 217

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam Aromek od 3-7 dc. Generalnie zle sie po nim czułam - zmęczenie, mdłości, ale wczoraj wzięłam ostatnia tabletkę i teraz trzeba działać :-) i czekać na efekty. Co do wpływu tych leków na estriadol to jest tak ze maja one za zadanie doprowadzic do owulacji a podczas owulacji poziom estriadolu rosnie.

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rownież brałam 3-7 pecherzyk ładnie rośnie, endometrium rownież. Niestety ciazy brak. Brałam go 2 cykle i w obu cyklach jeden dominujący pecherzyk. Objawów nie miałam żadnych.

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn ze femarala,aromex, lametta to sa leki o podobnym działaniu? To dobrze ze pozytywnie wpływają na estradiol. Ja bralam w tym cyklu clo ale pęcherzyki słabo rosły, dlatego dostalam ten lek.

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 23 stycznia 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To samo. Patrzec trzeba na substancje czynna leku i we wszystkich tych jest to letrozolum.

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ