X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną LICZNE ZROSTY :(
Odpowiedz

LICZNE ZROSTY :(

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz u mnie wykrył liczne zrosty a nigdy nie rodziłam ani nie miała operacji ale TEŻ nie podjął żadnego leczenia. Staramy się z mężem o Fasolkę i boję się, że zrosty mogą to utrudniać ....Proszę o opinię.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale jakie zrosty? Chodzi o niedrożność jajowodów?
    Co dokładnie powiedział?

  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 25 stycznia 2016, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam liczne zrosty na macicy małej rozsiane wszędzie blisko jajników i jajowodow ale nie zalecił żadnej diagnostyki w tym kierunku ani nic a w internecie strasznych rzeczy można się naczytac. Nie wiem czy mam niedrożność ponieważ nikt mnie na takie badanie nie skierował. Pytając czy mogą utrudnić mi zajście w ciążę powiedział ze mogą a nie muszą :(

  • godaweri Autorytet
    Postów: 547 180

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina01231 wrote:
    Mam liczne zrosty na macicy małej rozsiane wszędzie blisko jajników i jajowodow ale nie zalecił żadnej diagnostyki w tym kierunku ani nic a w internecie strasznych rzeczy można się naczytac. Nie wiem czy mam niedrożność ponieważ nikt mnie na takie badanie nie skierował. Pytając czy mogą utrudnić mi zajście w ciążę powiedział ze mogą a nie muszą :(

    Kochana szukaj jakiegoś innego ginekologa. Może to błędna diagnoza, a jeżeli się potwierdzi, to przyczyny mogą być różne. Jakieś stany zapalne, kóre mogłaś przechodzić nie wiedząc o tym, np. chlamydia, endometrioza. Może laparoskopia bedzie potrzebna z badaniem drożnosci jajowodów, zeby je sprawdzić i przy okazji trochę przepchać. Nie czekaj tylko działaj. Ruszaj do innego lekarza, jakiegoś bardziej kompetentnego i nie takiego zlewczego. Jak mógł powiedzieć Ci coś takiego i zistawić samej sobie......

    urocza, karolina01231 lubią tę wiadomość

  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 27 stycznia 2016, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Godaweri dziękuję Ci za wpis. Masz rację muszę działać skoro staramy się z mężem o fasolkę. To jest najlepszy lekarz w okolicy i wielu znajomym pomógł. Pokładałam w nim ogromne nadzieje i bardzo się rozczarowałam, bo nie mam pomysłu kto mógłby mi pomóc. Ale na pewno się nie poddam. Dziękuję :*

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 28 stycznia 2016, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam laparoskopię, w której usunięto zrosty i niestety trzeba było zrobić plastykę jajowodów, bo były niedrożne.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 29 stycznia 2016, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Ja miałam laparoskopię, w której usunięto zrosty i niestety trzeba było zrobić plastykę jajowodów, bo były niedrożne.

    Bella a po tej laparoskopii itd. zaszłaś w ciążę? Czy nadal się starasz?
    Z jakiego powodu miałaś te zrosty i czy masz postawioną jakąś diagnozę? np. endometrioza ....

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 30 stycznia 2016, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brałam visanne przez pół roku, bo nie było starań, a chcieliśmy utrzymać efekt, później miałam kontrolne sono-hsg i w lutym zaczynam.
    Endometriozy nie mam na 90% (wyłuszczyli jedna, małą torbiel, ale były w niej tylko nieliczne frag. błony śluzowej). Nie wiadomo z jakiego powodu zrosty, zapalenia przydatków też nie miałam.

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 31 stycznia 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Bella i życzę owocnych starań :)

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 1 lutego 2016, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wzajemnie:) A sprawdzałaś chlamydie, ureaplasme i mykoplasme? one mogą powodować zrosty.

    karolina01231 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Wzajemnie:) A sprawdzałaś chlamydie, ureaplasme i mykoplasme? one mogą powodować zrosty.

    Nie badałam nic takiego dzięki za sugestię. Szkoda, że żaden lekarz mi tego nie zasugerował.

  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella a te bakterie nie wyszłyby w cytologii? bo miałam rok temu robioną i wyszła ok a zrosty mam już ok 4 lata

  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 1 lutego 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mocz na posiew też robiłam ok. 2 m-ce temu i tylko wyszła mi bakteria e.coli ale antybiotyków nie dostałam bo za małe stężenie i łykałam furaginę. )mam często zapalenie pęcherza).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 lutego 2016, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina, a w jaki sposób wykrył lekarz zrosty?

    Szukaj gina, który zrobi Hsg na poczatek. Skoro masz zrosty na zewnatrz macicy to moga ale nie muszą powodować niedrozność jajowodów. Tak więc HSG to podstawa.

    I nie czekaj, bo walka ze zrostami to dłuuugi proces. Lubia wracać.
    Pozdrawiam.

    karolina01231 lubi tę wiadomość

  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 3 lutego 2016, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina01231 wrote:
    Bella a te bakterie nie wyszłyby w cytologii? bo miałam rok temu robioną i wyszła ok a zrosty mam już ok 4 lata

    Nie. W zwykłym posiewie z pochwy też nie wyjdą. Najlepiej wymaz w tym kierunku. Często kliniki mają pakiet "mycoplasma, ureaplasma i chlamydia". W mojej taki robili za 300zł za całość.

    karolina01231 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 8 lutego 2016, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    macduska wrote:
    Karolina, a w jaki sposób wykrył lekarz zrosty?

    Szukaj gina, który zrobi Hsg na poczatek. Skoro masz zrosty na zewnatrz macicy to moga ale nie muszą powodować niedrozność jajowodów. Tak więc HSG to podstawa.

    I nie czekaj, bo walka ze zrostami to dłuuugi proces. Lubia wracać.
    Pozdrawiam.


    Lekarz wykrył zrosty przez usg dopochwowe. Właśnie umówiłam się do lekarza, który kieruje na histeroskopię więc mam nadzieję, że to będzie pierwszy krok do szczęścia :)

  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 8 lutego 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka wrote:
    Nie. W zwykłym posiewie z pochwy też nie wyjdą. Najlepiej wymaz w tym kierunku. Często kliniki mają pakiet "mycoplasma, ureaplasma i chlamydia". W mojej taki robili za 300zł za całość.


    Drogie badanie, ale na pewno w dalszej diagnostyce jeśli fasolka się nie pojawi to zadbam o to, żebym miała wykonane takie badania.

  • Bella93 Autorytet
    Postów: 10542 7267

    Wysłany: 8 lutego 2016, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina01231 wrote:
    Drogie badanie, ale na pewno w dalszej diagnostyce jeśli fasolka się nie pojawi to zadbam o to, żebym miała wykonane takie badania.

    Ja płaciłam 220zł

    karolina01231 lubi tę wiadomość

    Moja historia leczenia
    Kajetan 10tc & Eliza 11tc 🖤
    Matylda 🩷11.08.2022
  • karolina01231 Znajoma
    Postów: 29 1

    Wysłany: 9 lutego 2016, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bella93 wrote:
    Ja płaciłam 220zł


    to sporo taniej więc widzę, że zanim się zdecyduję to zrobię rozeznanie w cennikach dzięki dziewczyny :) Staram się teraz załatwić histeroskopię liczę, że wtedy dowiem się czegoś więcej na temat moich tajemniczych zrostów

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 lutego 2016, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karolina01231 wrote:
    to sporo taniej więc widzę, że zanim się zdecyduję to zrobię rozeznanie w cennikach dzięki dziewczyny :) Staram się teraz załatwić histeroskopię liczę, że wtedy dowiem się czegoś więcej na temat moich tajemniczych zrostów

    Jesli masz, tak jak piszesz zrosty na zewnątrz macicy to raczej laparoskopię i histeroskopię. Sama histero da obraz tylko i wyłącznie samego wnętrza macicy.

    karolina01231 lubi tę wiadomość

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ