X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Luteina przy dobrym poziomie progesteronu?
Odpowiedz

Luteina przy dobrym poziomie progesteronu?

Oceń ten wątek:
  • Alejandra Koleżanka
    Postów: 35 4

    Wysłany: 22 listopada 2013, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli oznacza to, że jestem w ciąży skoro w 22 dc wyszło mi 23,46, a Estradiol 160,5?? Jakoś nic narazie na to nie wskazuje...:)

    Alejandra
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2013, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety tego nie wiem. Podalam jedynir widelki/normy w moim laboratorium....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2013, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podalam jedynie normy z mojego lab....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 listopada 2013, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Male wyjasnienie:)
    Mamy dwie jednostki w roznych laboratoriach:

    nmol/l
    ng/ml

    Przelicznik jest taki:
    1 ng/ml = 3,18 nmol/l

    I teraz normy w nmol/l:
    faza folikularna 0,9-2,3
    owulacja 2,1 - 5,2
    faza lutealna 15,0- 57,0
    menopauza 0,1 - 4,0
    I trymestr ciąży 50-130
    II trymestr ciąży 65-250
    III trymestr ciąży 180-490

  • Iwka Autorytet
    Postów: 2702 3400

    Wysłany: 23 listopada 2013, 01:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ag... wrote:
    Iwka w jakich dniach masz brać ?
    Mi jedna gin powiedziała, że od 16 do 23dc ale po zmianie lekarza druga babka ze od 16dc cały zcas do momentu pojawienia się @ ( tylko czy okres może się pojawić w trakcie jej stosowania to nie wiem:/
    coś wiecie na ten temat?
    Ja chodzę na monitoring więc biorę drugiego dnia po potwierdzonej owulacji przez 10 dni robię test ciążowy jeśli negatywny odstawiam go jeśli pozytywny mam podwoić dawkę do wizyty. Luteina blokuje owulację więc trzeba być ostrożnym <3 Dobranoc

    f2w3dqk36k0lr0xc.png
    17.07.2011[*] Zosia
    Synuś <3 11 dpt - 622 bhcg; 14 dpt - 1292 bhcg
  • niania Koleżanka
    Postów: 80 15

    Wysłany: 23 listopada 2013, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, mam pytanie..monitoring cyklu wskazał ovu na dzień wczorajszy od dziś przez 8 dni mam brać luteine..później mam ją odstawić i jeśli @ nie pojawi się w ciągu tygodnia zrobić test..,zastanawiam się czy jeśli udałoby się zajść w ciąże odstawienie leku nie zaszkodzi...lekarz zapewnia że nie..albo mam wątpliwości...czy któraś z Was miała podobną sytuację?

    Niania ..
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2013, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde w zyciu bym Niania tak nie zrobila!!!!
    Ja poronilam w lipcu, zaszlam w ciaze w cyklu gdzie lekarz stwierdzil ze nie ma szans na owulacje w ogole!
    Bralam duphaston, odstawilam i czekalam sobie......5dni, 7dni, 10 dnia zrobilam test- byla ciaza. Poszlam na bete, potwierdzila.
    Telefon do lekarza a ten wystraszony ze bierz podwojna dawke duphastonu.
    Zaczelam brac, lecz zaczley sie plamienia i ciaza sie stracila.
    Bierz luteine 10dni, a 11 dnia rano zrob najczulszy test lub idz na bete.
    Kilka dni bez wspomagaczy progesteronowych moze pozamiatac ciaze.

  • Ag... Autorytet
    Postów: 6067 6269

    Wysłany: 23 listopada 2013, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niania mi też lekarka powiedziała, że luteina podtrzymuje ciąże i żeby brać aż do planowanego terminu @ żeby była pewność ewentualnej ciąży.
    Anko kurcze nie wiedziałam, że odstawienie może mieć aż takie skutki:/ w takim razie ja biorę aż do wtorku ( termin @) i wtedy robie badania.

    dqprhdgeyewjk8qy.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2013, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie mialo slabe skutki....:)
    Tylko ze ja myslalac ze nie ma szans na ciaze nie zrobilam testu zbyt w czas...;/

  • niania Koleżanka
    Postów: 80 15

    Wysłany: 23 listopada 2013, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak myślę ale on zapewnił że nie zaszkodzi...macie może namiary na lekarza który telefonie moglabym rozwiać moje wątpliwości?boję się przerwać ale mam też obawy że jak będę miała dłużej to też sobie zaszkodze

    Niania ..
  • Fimka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 listopada 2013, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,
    nie wiem gdzie szukać pomocy, jeśli to zły wątek, podajcie mi proszę link do odpowiedniego. Staramy się już 4 miesiąc, póki co nic. Mam syndrom LUF, pęcherzyk nie pęka :/ Wczoraj byłam na wizycie, lekarz stwierdził płyn w zatoce Douglasa (co świadczy że ovu była) i ciałko żółte (27mm) w jajniku. Pytałam czy nie powinnam brać czegoś na pęknięcie pęcherzyka, ale powiedział że to dopiero początek starań i żeby poczekać do 1-1,5 roku i wtedy "pomyślimy"... Chyba oszalał. Dodam, że LUFy pojawiają się u mnie już dłuższy czas. Jak można to leczyć, aby doszło do normalnej ovu? Testy ovu wskazują mi zawsze I kreskę - 2 cykle z rzędu robiłam dzień w dzień... :/ Proszę o pomoc bądź przekierowanie.
    Dzięki,
    Fimka

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2013, 17:42

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 listopada 2013, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No Moja Droga....ja bym zwyczajnie zmienila ginekologa, bo moze byc tak ze stracisz rok czasu...
    Ja staram sie tak na prawde 2 cykl,wczesniej w 1 m staran poronilam, po czym robilam 3m przerwy i obserwacji, teraz zaczelam sie starac i no niestety....z lekami.
    Sama lekarzowi powiedzialam ze nie chce czekac...

    Fimka lubi tę wiadomość

  • Alejandra Koleżanka
    Postów: 35 4

    Wysłany: 23 listopada 2013, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja duphastonu nie przerwe do @, martwia mnie tylko te plamienia:/czy myslicie, ze powodem moga byc 2 miesniaki?w czerwcu poronialam i cykl wygladal podobnie:/plamienie w polowie cyklu i plamienie przed spodziewanym terminem, ale niestety fasolka sie nie utrzymala...boje sie, ze sytuacja sie powtorzy:((

    Alejandra
  • Fimka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 23 listopada 2013, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anko, dzięki za odp.
    Przepraszam, że nie odpowiadam na pytania, póki co, jestem początkująca...
    Proszę podpowiedzcie mi, czy jeśli w lewym jajniku mam w tym m-cu LUF, czy jak będzie ovu z prawego, to może być ok? Czy LUF jest chorobą od razu obu jajników? Pytam, bo 3 razy z rzędu miałam LUF w lewym (pod koniec cyklu się wchłania), podczas pierwszego cyklu starań nie monitorowałam. Ech, pomóżcie...

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 24 listopada 2013, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wiesz co zmień lekarza bo slabo do tego podchodzi i w 1 miesiącu na lekach ( clo) same pękły w drugim były małe i nie skreślił cyklu brałam zastrzyki z menopur i po kontroli odrazu były dwa duże pęcherzyki i nie czekał czy pękną tylko odrazu kazał zastrzyk na pęknięcie i się udało:) nie ma co czekać z twoim tekarzem bo to strata czasu . ja jak wcześniej chodziłam do innych to mnie zlewali a straciłam już dwie ciąże dopiero tek okazał się konkretnie podejść do problemu Pozdrawiam

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • Fimka Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 24 listopada 2013, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Agusia ;)

  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 8 lipca 2014, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czy ktoś jeszcze bierze luteinę mimo prawidłowego wyniku progesteronu? na zagnieżdżenie Fasolki?

    jakiej firmy luteinę stosujecie?

  • latte Przyjaciółka
    Postów: 92 41

    Wysłany: 8 lipca 2014, 22:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć dziewczyny czy mogła by któraś z was powiedzieć mi czy wynik progesteronu 22,30 ng/ml w dwudziestym dniu cyklu osiem dni po owulacji według ovu to dobry wynik z góry dziękuje

    10 tc Aniołek [*] 25. 08. 2014r [link=https://www.suwaczki.com/]xnw4s65gehegfwcl.png[/link] f2w3k0s37vg8juz5.png ckaiskjo3a9ldh0r
  • Mychaa22 Przyjaciółka
    Postów: 176 37

    Wysłany: 9 lipca 2014, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mialam w 7dpo 21,50 ng/ml i doktor powiedziała ze ok w normie.

  • koza123456789 Koleżanka
    Postów: 36 84

    Wysłany: 24 marca 2015, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Ja jestem po poronieniu pół roku,zaczęliśmy nowe starania.2cykle nieudane.Progesteron w normie ale i tak gin mówiła żeby wspomóc 2gą fazę luteiną.Biorę luteinę100 dopochwowo rano i wieczorem.Objawy po zastosowaniu: śpiąca i bóle leciutkie jak na @ w podbrzuszu.Owulacja monitorowana,pęcherzyk był,pękł no i teraz po 10dniach stosowania luteiny mam zrobić test .Jeśli dodatni to dalej brać luteinę a jeśli ujemny to odstawić i czekać na @.Dodam,że 10lat temu urodziłam zdrowe dzieciątko no a teraz zachciało się drugiego.To nie koniec,jestm po 30stce :)

    koza
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ