X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie ;) a po wlewie leżysz jeszcze chwilkę na fortelu :)

  • smerfetka_k Autorytet
    Postów: 371 259

    Wysłany: 22 września 2017, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć,
    potrzebuję Waszej rady - gdzie w Krakowie na HSG, najlepiej niebolesne ;) (dla mnie już wziernik jest koszmarem) bo ceny sa strasznie różne od 350 - 1350 (Ludwin) i nie mam pojęcia co wybrać. Nie ukrywam, że wole zostawić kasę na inseminację i jak się nie uda na in-vitro. Co możecie polecić?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2017, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    smerfetka_k wrote:
    Cześć,
    potrzebuję Waszej rady - gdzie w Krakowie na HSG, najlepiej niebolesne ;) (dla mnie już wziernik jest koszmarem) bo ceny sa strasznie różne od 350 - 1350 (Ludwin) i nie mam pojęcia co wybrać. Nie ukrywam, że wole zostawić kasę na inseminację i jak się nie uda na in-vitro. Co możecie polecić?
    Hej :) odpisałam Ci już w innym wątku ;) looknij
    Ludwina lepiej omijaj szerokim łukiem

  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 3 października 2017, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie po dłuższej przerwie. Po 3 miesiącach odpoczynku (tak poradziła mi doktor) wracam do walki. Wczoraj zadzwoniłam do kliniki, żeby się umówić na wizytę i okazało się, że...moja doktor już tam nie pracuje. Zapisałam się więc na wizytę do dr Mirockiego. Lipcówko znów liczę tutaj na Twoją opinię:)Mam zamrożone 10 komórek jajowych, więc na szczęście nie muszę zaraz podchodzić do kolejnej stymulacji i punkcji. Ale ile przeżyje rozmrożenie, ile się zapłodni, ile będzie się rozwijało to zobaczymy.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 5 października 2017, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka trzymam mocne kciuki za piękne zarodki :)a co do lekarza to sama zobaczysz, zawsze możesz zmienić na kogoś innego :) jest ich tam jeszcze kilku :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • akuku Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 9 października 2017, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybiera się któraś z Was może na warsztaty do Macierzyństwa? Widziałam na ich stronie, że następne mają być 23.10. Mają tam mówić o in vitro od strony takiej bardziej laboratoryjnej i o ustawie o leczeniu niepłodności. Namawiam męża, ale na razie kręci nosem i nie chce iść :(

    Staramy się od 16 miesięcy, a dzidziusia brak :( Zaczynam wariować.
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 9 października 2017, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcówko Twoim lekarzem w Macierzyństwie jest dr Mirocki prawda? Ciekawa jestem Twojej opinii:) Ja byłam bardzo zaskoczona kiedy dzwoniąc żeby się umówić na wizytę, okazało się, że dr Knafel już tam nie przyjmuje. Byłam w czasie poprzedniej procedury na 2 wizytach u dr Przybycienia, planowałam się do niego zapisać, ale pani w recepcji mi powiedziała, że do niego są bardzo długie terminy. Zaproponowała dr Mirockiego lub dr Wyrobe. Zresztą szczerze mówiąc coraz częściej myślę o Artvimedzie, jednak w Macierzyństwie mam zamrożone komórki.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 9 października 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akuku myślę, że warto się tam wybrać. Ja z doświadczenia wiem, że in vitro niczego nie gwarantuje, a informacje o tym jak to wygląda "od strony technicznej" rzeczywiście wiele mogą uświadomić. Ja przy bardzo dobrych komórkach jajowych i właściwych parametrach nasienia, nie uzyskałam zarodka do transferu. Wiele czynników składa się na powodzenie. A wielokrotnie spotkałam się z opinią, że in vitro zawsze równa się dziecko, a to niestety nie zawsze tak jest.
    Pozdrawiam:)

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 9 października 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka wysłałam Ci zaproszenie do przyjaciółek :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • annana88 Przyjaciółka
    Postów: 300 48

    Wysłany: 9 października 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny kto słyszał o dr n. med. Wojciech Pabian? Będę wdzięczna za info ( również na priv) :)

    starania od ok 2015
    Ja: Usunięta przegroda, PCOS?/ Wysokie androgeny
    M: Mała ilość żołnierzyków
    1 IUI - 26.09.2017 :(
    7.2020 - ❄️❄️
    8.09.2020- transfer 💪
    30.05.2021- 👶
  • jenny Znajoma
    Postów: 20 0

    Wysłany: 11 października 2017, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka, ja chodzę do dr Mirockiego ;) i nie mam na razie zastrzeżeń. Na pewno jest bardzo cierpliwy, bo ja czasem w panice, zamiast poczekać na wizytę, wypisywałam do niego i zawsze mi grzecznie odpisywał. Nie wiem jak dr Wyroba, nad którym też się zastanawiasz, bo u niego nie byłam, ale dr Mirocki jest kochany :)

    Staraczka o pierwszego dzidziusia :)
  • malgos741 Autorytet
    Postów: 7451 21129

    Wysłany: 11 października 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam Cetrotide ważne do 10.2017 ktoś chętny? Prv

    01.2015 iui :( invicta Gdańska
    10.2015 iui :( Artemida Olsztyn
    ivf Kwiecień punkcja 14.04.2016 :(
    kariotypy ok
    mutacja MTHFR
    ivf listopad Novum co ma być to będzie...transfer 18.11.2017 :(
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 12 października 2017, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny dzięki za opinię. We wtorek mam pierwszą wizytę u dr to zobaczymy;)

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2017, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    annana88 wrote:
    Dziewczyny kto słyszał o dr n. med. Wojciech Pabian? Będę wdzięczna za info ( również na priv) :)
    2 znajome do niego chodziły, zadowolone bardzo :) Niektórzy mówią, że zleca za dużo badań, ale jak dla mnie to dobrze.

    Co do Mirockiego, to od niego na 1szej wizycie usłyszałam, żebym już nic nie badała tylko zrobić posiewy i możemy działać z IUI. Pozytywne wrażenie zrobił na mnie na początku, jednak 2ga wizyta była już w pośpiechu. Przyniosłam na nią jeszcze inne wyniki badań (immunologii), kazał skierować się do immunologa i również powierzył że mam już nic nie badac-dodam, że wyniki wcale super nie wyszły, opis w stopce. Wkurzylam się, bo widać było że on już nic nie chce drążyć czy leczyć tylko robić to IUI. rezygnowałam wtedy z Macierzyństwa i przenoszę się do Katowic, wizyta za 1,5tyg

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 13 października 2017, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka napewno Mirocki jest bardziej "skrupulatny" niż Wyroba. Dostajesz od niego kartę informacyjną z wizyty z rozpisanym dawkowaniem leków i dokładna data wdrożenia. A niestety od wyroby są tylko jakieś świstki pisane w pośpiechu, z których nic nie wiadomo.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • akuku Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, byłam w końcu na warsztatach w Macierzyństwie, prowadził je embriolog. Powiem Wam, że tak jak jakoś nie jestem przekonana do takich „zlotów”, w sensie boję się, że będzie sama reklama i „kupcie ludzie, kupcie, zapiszcie się, zapiszcie się”, tak tutaj było ok, bo prowadziła je osoba, która brzmiała, jakby miała poczucie misji i serio chciała pomóc parom takim jak my. Trochę mi się rozjaśniło w głowie, tak jak mówiłaś Skórka, takie informacje się przydają, jednak człowiek niby nie wierzy we wszystko, co przeczyta w internecie, ale wyszło, że miałam dużo nieprawdziwych wyobrażeń o in vitro. No ale w sumie skąd mamy to wiedzieć :( większość z nas nie studiuje medycyny, ani biologii i jak nagle spotykają nas takie problemy, to tak trochę działamy po omacku :(
    Spotkanie jak spotkanie, ale największy plus jest taki, że do męża zaczynać docierać, że 16 miesięcy starań z niczym to już sygnał, żeby pomyśleć o tym, dlaczego tak jest...

    Staramy się od 16 miesięcy, a dzidziusia brak :( Zaczynam wariować.
  • mamaporaz2 Autorytet
    Postów: 703 307

    Wysłany: 15 grudnia 2017, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Embriolog jest super...Nawet jak sobie przypomnę telefony z informacja o ilości zarodków na danym etapie to cudowna kobieta. Co najlepsze laboratorium w macierzynstwie jest super skuteczne na 6 komórek zaplodnionych mieliśmy 5 blastocyst w tym jedna mam w brzuchu zowie sie Leon i ma sie urodzić na początku maja :)

  • palyna Autorytet
    Postów: 1295 819

    Wysłany: 9 stycznia 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest ktoś komu udaLo się zajść w ciążę w Macierzyństwie ?

    palyna
  • Natalia01 Autorytet
    Postów: 865 153

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy Wasi M. wykonywali badanie MAR, HBA, fragmentacja dna - cytometria przepływowa nie halo mikroskopowe cokolwiek to znaczy jeśli tak bardzo proszę o info czy ta klinika wykonuje to ostatnie badanie taka metoda?

    19.09-10.10-31.10 szczepienia allo spadło do 0 ;(
    02.2019 - Pasnik immunologia
    08.2018 - korekta isthmocele -laparotomia
    01.2018- Angelius Provita
    alloMLR 13% -> 0
    Genotyp KIR-bx - implantacyjne są
    ANA2 1:100 typ-ziarnisty,
    NK 5% - test IMK
    Subpopulacja limfocytów,
    anty-TPO 0,38. anty-TG 0,82
    homocysteina było 8,20->9,20
    Prolaktyna 22
    kwas foliowy 13,73ng/ml
    wit d 44,5mg/ml
    Tsh 1,422 Ft3 2,52 Ft4 1,09
    Wolny testosteron 1,48 pH/ml
    p/c przeciw kardiolipinie - ujemne
    p/c p.antygenom jajnika - ujemne
    p/c p. plemnikom,
    17-prog 2,17 -> 1,52
    Dhea-s- 449 -> 413 - za wysokie
    SHBG- 15,32 za niskie - min 32,
    Androstendion 1,81 ng/ml
    Mycoplasma, ureoplasma, gbs, chlamydia, insulina, glukoza, Laparoskopia x2 , histero, toxo IgG,IgM, rózyczka,
    Mąż - test MAR, HBA, SCA, defragmentacja - ok
    Syn ur w 2011 ciąża naturalna - od tego czasu beta nie drgnęła
  • pik86 Autorytet
    Postów: 348 592

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny,

    Od stycznia leczę się w Macierzyństwie u dr Mirockiego. Odświeżam temat - może jest nas więcej?

    4t7zp2.png

    1 IUI - 31.03.2018
    1 IVF crio, cykl sztuczny, Eurofertil 28.07.2021
    7dpt beta <2, 31, 10dpt test negatywny, 12dpt beta <2, 30 😞

    2 IVF crio, cykl sztuczny, Eurofertil, 03.09. 2021 🤞🍀🐟
    11dpt - beta 216,8, prog 13,5
    13dpt - beta 566,9, prog 12,3
    15dpt - beta 1402,6, prog 15,2

    ❄❄❄ A ❄❄❄B czeka
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ