X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 maja 2017, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy Wasi mężowie dostawali skierowanie od dr Bergiera na badania hormonów? Mój mąż idzie do niego w środę i myśleliśmy, żeby już szedł z takimi wynikami. Nie wiem tylko dokładnie jakie powinien zrobić, czy wystarczy testosteron, TSH, lh, FSH, estradiol i androstendion? Jeszcze w innym wątku czytałam, że mężowie robili prolaktynę co nie ukrywam mnie zdziwiło
    Dodam, że mąż robił już 2x seminogram z 3mies.odstepem i 2tyg.temu też w Macierzyństwie usg jąder. Póki co ruchliwość jest słaba, reszta ok
    Będę wdzięczna za rady :)

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 8 maja 2017, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mój M robił tylko seminogram z przeciwciałami i nic więcej. Wyszło 19 % i dr Bergier stwierdził że to nie powinien być problem bo bylo dużo plemników i dobrej jakości. Na tym nasza przygoda z dr Bergierem się skonczyla

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 8 maja 2017, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina mój M na pierwszą wizytę miał zrobiony seminogram, chromatynę i przeciwciała, potem dr Bergier zlecił jeszcze test Hba i galaktozydazę. Poza p/ciałami, wszystkie inne wyszły ok, więc nie byliśmy więcej u androloga.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 maja 2017, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedzi :) hmmm to nie wiem czy jest sens by mąż robił te hormony... Miał tylko zwykły seminogram, bez hba ani przeciwciał.
    A czy Wy robiliście sobie badania na p.ciala z krwi?

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 9 maja 2017, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym na Waszym miejscu nie robiła żadnych badań tylko poczekała na wizytę, bo może się okazać, że lekarz wyda szczegółowe zalecenia przed badaniami ( skrócony czas abstynencji albo jakaś suplementacja)
    Ja nie robiłam, u Nas od początku jest założenie, że to kwestia przeciwciał u M. Ale 4 IUI się nie powiodły więc jakoś nie sądzę, żeby tylko to stanowiło przeszkodę.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 9 maja 2017, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja również uważam, że nie ma potrzeby robić tych badań teraz. Jeśli będzie trzeba to Wam lekarz takie zleci. Ja miałam robione z krwi, wynik ok.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 maja 2017, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pytanie. Jest może wśród Was jakas ktora ma przeciwciała różnego rodzaju i dostała encorton? Zastanawiam się jak u nas klinice się zapatruja na ivf na encortonie i lekach przeciwzakrzepowych...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2017, 14:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz jednak je zlecił :) myślę że jakby je zrobił wcześniej i mu pokazał, to wiedziały coś więcej. Wizyta u Bergiera to 200zl :/ 15min pogawędka i dziękuję. Ogólnie gość nie wie czemu nam się nie udaje, nienawidzę takich diagnoz. Zlecił rozszerzony seminogram za 1,5mis po miesięcznym braniu FertilMan plus no i te hormony... Zobaczymy

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 14 maja 2017, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie zalecił nic...
    Poza tym stwierdził żeby nie słuchać ginekologa jeśli będzie mówił że to przez przeciwciała ...

    I być tu mądra ....

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 14 maja 2017, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    Dziewczyny pytanie. Jest może wśród Was jakas ktora ma przeciwciała różnego rodzaju i dostała encorton? Zastanawiam się jak u nas klinice się zapatruja na ivf na encortonie i lekach przeciwzakrzepowych...


    Ja u Wyroby dostalam Encorton, majac Wszystkie ANA +

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • Kasiak621 Autorytet
    Postów: 622 158

    Wysłany: 14 maja 2017, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lipcowka86 wrote:
    U nas nie zalecił nic...
    Poza tym stwierdził żeby nie słuchać ginekologa jeśli będzie mówił że to przez przeciwciała ...

    I być tu mądra ....


    Kochana, różnie bywa ja spotkałam osoby mające Dodatnie przeciwciała ANA, Alo mlo 0% i ktore teraz przewijaja maluchy także nnjeśli ma sie udac to mimo to sie uda trzeba wierzyć!

    Lipiec 2015- Początek starań
    08.2016/10.2016/02.2017 c. biochemiczna
    MTHFR C677T hetero, ANA1/2/3+,
    Genotyp Kir Bx, NK 9%, AMH 5,2
    Szczepienia limfocytami(allo mlr 0%->29,6%->0%
    1/2/3 IUI :(
    1 IVF:(
    2 IVF->Transfer 3 dniowego zarodka...... CzekamY
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 maja 2017, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak621 wrote:
    Ja u Wyroby dostalam Encorton, majac Wszystkie ANA +
    Ja nie jestem u niego ale jak będzie trzeba to zmienię lekarza. Póki co zobaczę co usłyszę 1.06

  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcówka mam do Ciebie wielką prośbę:) Wczoraj byliśmy na wizycie i zdecydowaliśmy się na program "skuteczne invitro". Doktor powiedziała, że mamy dużą szansę na powodzenie, bo moje wyniki są ok, a przeciwciała w przypadku invitro nie mają nic do rzeczy. Wiem, że Ty korzystałaś z tego programu, napisz w wolnej chwili jak to wygląda: kiedy płacić za pakiet? czy wpłata jest jednorazowa czy płaci się po kolejnych procedurach? jak wygląda punkcja? za co płaci się dodatkowo poza pakietem? Z góry dziękuję:)

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skórka trzymam kciuki żeby było tak jak Doktorka mówi :)

    Już Ci rozpisuje wszystko, najlepiej za procedurę zapłacić odrazu jak się zdecydujecie, od momentu wpłacenia 9800 wszystkie wizyty są wliczone w pakiet, ja przed podpisaniem umowy miałam usg piersi i konsultację anetstzjologiczną za które płaciłam, zgodnie z rospiską na stronie konsultacja anestezjologiczne jest już wliczona w pakiet. Wpłata jest jednorazowa. Ja miałam odroczony transfer i lekarz zaproponował nam AH czyli nacięcie otoczki zarodka, za to jest dopłata 500 zł.
    Poza lekami do crio które kupowałam w klinice i tym AH nie płacilismy za nic wiecej.

    Sama punkcja przebiegła szybko, zglaszasz się rano do kliniki musisz mieć ze sobą skarpetki i koszulę do kolan z krótkim rękawem. Pielęgniarki założą Ci welfon i pobiorą krew do badań, pojedziesz na górę na salę przed i po zabiegową, przebierzesz się w swoją koszulkę i zalizysz dodatkowo jednorazową na wierzch. Na sali zabiegowej położysz się na łóżku, lekarz Ci wszystko wyjaśni i podadzą Ci narkozę, obudzisz się po godzinie już na łóżku w sali po zabiegowej, podadzą Ci kroplówki,herbate. jak dojdziesz do siebie po narkozie to się przebierasz i wracasz na dół do Męża. nie możesz jechać samochodem po narkozie. ja przestałam cały dzień w domu.

    Nic się nie bój wszystko będzie dobrze :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki serdeczne. Wizytę startową mamy już 26 czerwca. A stymulacja jak przebiega? Jak często wizyty? Ja dojeżdżam do kliniki 120km więc muszę sobie to wszystko wcześniej ustalić.

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 13 czerwca 2017, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szłam krótkim protokołem, wizyty miałam w 1 dc, później chyba w 7dc, 9dc, 11dc jak to wygląda przy długim protokole to nie wiem, zapytaj lekarza co i jak na samym początku to będziesz miała już jasność . 120 km trochę jest więc wycieczka na cały dzień dla Was. Jak będziesz miała jeszcze jakieś pytania to pisz tu albo na priv :)

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 1 lipca 2017, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipcówko bardzo pomogły mi Twoje informacje, nie szłam już całkiem w ciemno:) Jesteśmy już po wizycie startowej. Będę miała krótki protokół i bardzo łagodną stymulację, bo mam dużą rezerwę jajnikową. Poza pakietem płaciłam jeszcze za badania i leki ok. 1400zł. Będę miała odroczony transfer. Jeśli będę miała na tyle komórek to zdecydowałam się za radą pani doktor aby je zamrozić. Punkcja w następnym tygodniu.
    A Ty kiedy masz kolejny transfer??

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2017, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka widzę, że się Wam udało! :) super, gratulacje!

    Jak tam reszta dziewczyn z Macierzyństwa? My kontynuujemy swoja "przygodę" z tą kliniką. Coś się nie mogłam przekonać, ale dobrze, że Lipcówka mnie podbudowała dobrą opinią o dr Mirockim :) Idę za tydzień i będziemy omawiać IUI, jak nie wyjdą mi źle badania komórek NK i p.ciała Ana, to w październiku startujemy

    Dootka_86 lubi tę wiadomość

  • lipcowka86 Autorytet
    Postów: 2976 2033

    Wysłany: 8 września 2017, 05:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skórka33 wrote:
    Lipcówko bardzo pomogły mi Twoje informacje, nie szłam już całkiem w ciemno:) Jesteśmy już po wizycie startowej. Będę miała krótki protokół i bardzo łagodną stymulację, bo mam dużą rezerwę jajnikową. Poza pakietem płaciłam jeszcze za badania i leki ok. 1400zł. Będę miała odroczony transfer. Jeśli będę miała na tyle komórek to zdecydowałam się za radą pani doktor aby je zamrozić. Punkcja w następnym tygodniu.
    A Ty kiedy masz kolejny transfer??

    Skórka nie zauważyłam Twojego postu,
    Jak efekty ?? Jestes już po transferze ??

    Ja się powoli przygotowuje do transferu ale jeszcze nie mam dokładnej daty.

    qdkk6iye60nsfj4p.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 września 2017, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Selina wrote:
    Dootka widzę, że się Wam udało! :) super, gratulacje!

    Jak tam reszta dziewczyn z Macierzyństwa? My kontynuujemy swoja "przygodę" z tą kliniką. Coś się nie mogłam przekonać, ale dobrze, że Lipcówka mnie podbudowała dobrą opinią o dr Mirockim :) Idę za tydzień i będziemy omawiać IUI, jak nie wyjdą mi źle badania komórek NK i p.ciała Ana, to w październiku startujemy

    No narazie wyglada ze sie udalo, ale odetchnę najpierw 22.09 jak zobaczę serducho a potem po prenatalnych...bo póki co chyba za wczesnie na radość.

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ