X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia86 wrote:
    Tak, jestem na encortonie i accofilu. Z tego, co widzę jesteś u dr K. Ona na pewno zleci Ci wszystkie badania, jeżeli zajdzie taka potrzeba, słyszałam, że ogarnia immunologię🙂U mnie nieprawidłowo wyszedł test CBA i kiry. Na jakim etapie leczenia teraz jesteś?

    Niby jestem u dr K ale ona nic mi nie zleca do badania z tych rzeczy. Miałam podejść do procedury w kwietniu ale covid namieszał i pewnie podejdę w maju. Z tym, że badań nie było to i wskazań żadnych nie będzie, bo skąd? Ciekawe jak to wygląda w praktyce, ile razy się musi nie udać, żeby zacząć szukać.

  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia86 wrote:
    Dziękuję, mam nadzieję, że w piątek wynik będzie równie obiecujący ☺Czuję się dobrze, bez zmian. Mój organizm już nawet przywykł do accofilu😉 A Ty jak znosisz początki ciąży?
    Z objawów ciążowych to tylko mega ból piersi i lekkie pobolewanie brzucha co jakiś czas.Noi mega głód 😆🙈
    Po accofilu niestety różnie, czasem bardzo bolą mnie mięśnie i kości, ale to też pewnie jescze po ostatnim szczepieniu.Noi zatoki dokuczają, ale to już że względu na pogodę🥶

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Bazylia86 Przyjaciółka
    Postów: 61 50

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Niby jestem u dr K ale ona nic mi nie zleca do badania z tych rzeczy. Miałam podejść do procedury w kwietniu ale covid namieszał i pewnie podejdę w maju. Z tym, że badań nie było to i wskazań żadnych nie będzie, bo skąd? Ciekawe jak to wygląda w praktyce, ile razy się musi nie udać, żeby zacząć szukać.
    Myślałam, że dr K. też od razu zleca taki zestaw badań jak dr P....Dominująca praktyka jest chyba taka, że zakładają, że uda się za pierwszym razem, a w razie niepowodzeń dorzucają dodatkowe badania, zwłaszcza immuno prawie nikt nie sprawdza na początku. Są przecież takie pacjentki, którym się udaje za pierwszym razem, może będziesz jedną z nich 😍 Rozumiem jednak Twój stres, że przed transferem chciałabyś zrobić wszystko, żeby się udało i posprawdzać, co się da. Może porozmawiaj z lekarzem, czy na pewno nie ma wskazań, bo się niepokoisz? Twoja dr pewnie nie chce też pacjentów narażać na koszty- badania immunologiczne są bardzo drogie. Mam nadzieję, że uda się Wam za pierwszym razem✊. Maj już blisko, najpiękniejszy miesiąc 🥰

    Jestemza, Allende, Gusia1985 lubią tę wiadomość

  • Bazylia86 Przyjaciółka
    Postów: 61 50

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Z objawów ciążowych to tylko mega ból piersi i lekkie pobolewanie brzucha co jakiś czas.Noi mega głód 😆🙈
    Po accofilu niestety różnie, czasem bardzo bolą mnie mięśnie i kości, ale to też pewnie jescze po ostatnim szczepieniu.Noi zatoki dokuczają, ale to już że względu na pogodę🥶
    To podobno dobrze, że bolą piersi😄 Współczuję bólu zatok. Mnie bolały może dwa razy w życiu przy silnym przeziębieniu, nie wyobrażam sobie nawet, gdy bolą regularnie np.od pogody, bo to okropny ból. Na szczęście wkrótce ma się zrobić cieplej, będzie Ci łatwiej funkcjonować😊

    Jestemza lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia86 wrote:
    Myślałam, że dr K. też od razu zleca taki zestaw badań jak dr P....Dominująca praktyka jest chyba taka, że zakładają, że uda się za pierwszym razem, a w razie niepowodzeń dorzucają dodatkowe badania, zwłaszcza immuno prawie nikt nie sprawdza na początku. Są przecież takie pacjentki, którym się udaje za pierwszym razem, może będziesz jedną z nich 😍 Rozumiem jednak Twój stres, że przed transferem chciałabyś zrobić wszystko, żeby się udało i posprawdzać, co się da. Może porozmawiaj z lekarzem, czy na pewno nie ma wskazań, bo się niepokoisz? Twoja dr pewnie nie chce też pacjentów narażać na koszty- badania immunologiczne są bardzo drogie. Mam nadzieję, że uda się Wam za pierwszym razem✊. Maj już blisko, najpiękniejszy miesiąc 🥰
    Dr P. nie zawsze zleca od razu immunologię ;-) mi przykładowo zlecił dopiero po jakimś pół roku, w sumie po tym jak wszystkie inne wyniki były ok a ciąży dalej nie było. Wcześniej wg dra nie miałam przesłanek, żeby mnie na takie badania kierować.

    Bazylia86 lubi tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepy wrote:
    Dr P. nie zawsze zleca od razu immunologię ;-) mi przykładowo zlecił dopiero po jakimś pół roku, w sumie po tym jak wszystkie inne wyniki były ok a ciąży dalej nie było. Wcześniej wg dra nie miałam przesłanek, żeby mnie na takie badania kierować.

    No tak, tylko że ja jestem już w takim wieku wylotowym, że tak powiem. Jeśli się nie uda teraz, to już raczej nie wiem czy będzie szansa na kolejne stymulacje... Ja bym chętnie sprawdziła co się da wcześniej, hmm.

    p.s. kojarzę, że miałaś podchodzić do ivf, a tu taka piękna stopka 😍 jak to w końcu było, zaczęłaś w ogóle stymulację??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2021, 19:00

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2021, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    No tak, tylko że ja jestem już w takim wieku wylotowym, że tak powiem. Jeśli się nie uda teraz, to już raczej nie wiem czy będzie szansa na kolejne stymulacje... Ja bym chętnie sprawdziła co się da wcześniej, hmm.

    p.s. kojarzę, że miałaś podchodzić do ivf, a tu taka piękna stopka 😍 jak to w końcu było, zaczęłaś w ogóle stymulację??
    Rozumiem Cię. Napewno Cię to też frustruje. Może porozmawiaj ze swoja Panią doktor na ten temat?

    Tak miałam podchodzić do ivf, porobiłam już wszystkie wymagane badania, dostałam już receptę na początek procedury. Wybrałam z niej tylko krążek antykoncepcyjny. Bardzo czekałam na okres, bo chciałam ruszyć z procedurą, jednak już się nie doczekałam 🤗😁

    Allende, Jestemza, Bazylia86, Gusia1985 lubią tę wiadomość

  • Mika225 Koleżanka
    Postów: 47 53

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :)
    Wczoraj miałam transfer a teraz czuje się jakby nigdy nic, już sama nie wiem czy to dobrze czy złe 🙈 przede mną najdłuższy tydzień w życiu do bety

    Allende, Jestemza, Bazylia86, Gusia1985 lubią tę wiadomość

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepy wrote:
    Rozumiem Cię. Napewno Cię to też frustruje. Może porozmawiaj ze swoja Panią doktor na ten temat?

    Tak miałam podchodzić do ivf, porobiłam już wszystkie wymagane badania, dostałam już receptę na początek procedury. Wybrałam z niej tylko krążek antykoncepcyjny. Bardzo czekałam na okres, bo chciałam ruszyć z procedurą, jednak już się nie doczekałam 🤗😁

    Ależ się to fantastycznie złożyło 😍
    A ile kasy zaoszczędzone 😃
    Teraz trzymam kciuki, żeby wszystko się toczyło cały czas wyśmienicie ☝️🥳

  • Allende Autorytet
    Postów: 1106 562

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika225 wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Wczoraj miałam transfer a teraz czuje się jakby nigdy nic, już sama nie wiem czy to dobrze czy złe 🙈 przede mną najdłuższy tydzień w życiu do bety

    A fryty, rosół, ananas i ciepłe skarpety poszły w ruch? 😃😉

  • Mika225 Koleżanka
    Postów: 47 53

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    A fryty, rosół, ananas i ciepłe skarpety poszły w ruch? 😃😉

    Fryty i skarpetki tak, ananasa i rosołu nie lubię 😂😂 mam nadzieje ze obejdzie się bez tego 🥰

    Allende lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 kwietnia 2022, 10:07

    Jestemza, Sleepy, Bazylia86, Gusia1985, Allende lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allende wrote:
    Ależ się to fantastycznie złożyło 😍
    A ile kasy zaoszczędzone 😃
    Teraz trzymam kciuki, żeby wszystko się toczyło cały czas wyśmienicie ☝️🥳
    Dziękuję :*
    Nie ukrywam było to ogromne zaskoczenie, po zobaczeniu kresek siedziałam chyba i z pół godziny ryczałam ze szczęścia 😅
    Owszem trochę kasy zaoszczędzone, ale jak sobie pomyślę ile poszło w trakcie 2 letniego leczenia to mi się robi słabo 😅

    W kazdym razie życzę wszystkim aby każda z Was doczekała się swojego małego cudu 💗 Napewno jesteście w dobrych rękach 😊

    Gusia1985, Allende lubią tę wiadomość

  • Bazylia86 Przyjaciółka
    Postów: 61 50

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 15:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sleepy wrote:
    Rozumiem Cię. Napewno Cię to też frustruje. Może porozmawiaj ze swoja Panią doktor na ten temat?

    Tak miałam podchodzić do ivf, porobiłam już wszystkie wymagane badania, dostałam już receptę na początek procedury. Wybrałam z niej tylko krążek antykoncepcyjny. Bardzo czekałam na okres, bo chciałam ruszyć z procedurą, jednak już się nie doczekałam 🤗😁
    Super 😍 To już kolejny taki przypadek w ostatnim czasie u pacjentek naszego doktora😆

    Jestemza, Sleepy lubią tę wiadomość

  • Bazylia86 Przyjaciółka
    Postów: 61 50

    Wysłany: 16 kwietnia 2021, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mika225 wrote:
    Hej dziewczyny :)
    Wczoraj miałam transfer a teraz czuje się jakby nigdy nic, już sama nie wiem czy to dobrze czy złe 🙈 przede mną najdłuższy tydzień w życiu do bety
    Trzymam kciuki, żeby się udało! Updatuj nas😄 U mnie dzisiejszy przyrost bety w porządku 💪😊

    Gusia1985, Allende, Jestemza lubią tę wiadomość

  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 08:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bazylia86 wrote:
    Super 😍 To już kolejny taki przypadek w ostatnim czasie u pacjentek naszego doktora😆
    Ten Juras to jednak cudotwórca😅😄😄😁
    Kiedy masz jakąś wizytę? Jak się czujesz

    Bazylia86 lubi tę wiadomość

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 18:16

  • Jestemza Autorytet
    Postów: 293 176

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gusia1985 wrote:
    Dziewczynki mam pytanie do tych co mają niska rezerwę. Czy miała któraś z Was zrobić amh i fsh przed procedurą?
    Ja robilam

    ✓Starania od 2015 (cb)
    💊💉1 procedura-czerwiec-Lipiec 2020 Punkcja->transfer 3.1.1 , nieudany.
    08.2020 badania:
    🔍MTHFR 677C>T homozygota
    🔍 pai-1 4g heterozygota
    🔍Hashimoto-Euthyrox
    🔍Kariotypy prawidłowy
    🔍 Przeciwciała ok
    🔍Prolaktyna po obciążeniu podwyższona

    ✓10.2020
    Zmiana lekarza ->💪diagnostyka immuno:
    ✓Allo mlr 0%
    ✓Kiry bx( brak m.in 3 implantacyjnych)
    ✓ Hla c 05,07
    ✓Hla partnera c 07
    💉💊01/02.2021-> 2 procedura
    Mamy zamrożone dwa( 1 przebadany,zdrowy
    )💙💙💪
    04.2021 naturalny cud😍💪
  • Gusia1985 Autorytet
    Postów: 655 481

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 sierpnia 2023, 17:17

  • Bazylia86 Przyjaciółka
    Postów: 61 50

    Wysłany: 17 kwietnia 2021, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestemza wrote:
    Ten Juras to jednak cudotwórca😅😄😄😁
    Kiedy masz jakąś wizytę? Jak się czujesz
    To prawda, nasz doktor to naprawdę świetny fachowiec😄Wizytę mam 30.04, to będzie 24 dpt. Chociaż zaczęłam się dzisiaj się zastanawiać, czy jednak nie jechać wcześniej, to jeszcze tyle czekania😁Czuję się niezmiennie dobrze, czasem tylko lekko pobolewa mnie brzuch.

    Jestemza lubi tę wiadomość

‹‹ 64 65 66 67 68 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ