X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną Macierzyństwo- Kraków
Odpowiedz

Macierzyństwo- Kraków

Oceń ten wątek:
  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mersalla wrote:
    Cześć :) Chciałabym zapytać dziewczyn po IUI, jakie badania do niej były wymagane? Mam wizytę u mojej dr w sobotę ale wolałabym przejrzeć od razu jakie badania mamy już zrobione a jakie musimy dorobić

    Zadzwon sobie na rejestracje bo ja niestety nie pamiętam.

  • Misia Autorytet
    Postów: 388 114

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dota25 wrote:
    Robilam Macierzynstwie, dzien cyklu przy tych badaniach byl bez znaczenia.
    W macierzyństwie jak cenowo to wygląda

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia wrote:
    W macierzyństwie jak cenowo to wygląda

    Allo mrl 390 zł, cross match 170 zł. Inne badanie, KIRy robiłam w test DNA i byłam bardzo zadowolona.

  • Puls2 Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny
    Jestem tu nowa chociaz w macierzynstwie lecze sie lata. Moge do Was dołączyć??

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puls2 wrote:
    Witam dziewczyny
    Jestem tu nowa chociaz w macierzynstwie lecze sie lata. Moge do Was dołączyć??

    Witaj Puls😊i powodzenia✊u kogo sie leczysz?

  • Puls2 Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,hej 🙂 ogólnie leczyłam sie u dr Mirockiego,udalo sie za pierwszym razem i mamy chlopca. 3 nastepne porażka,beta 0. Dzis umowilam wizyte u dr Przybycienia. Ogolnie nie mialam badanej immunologi i koszty mnie przerażają...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puls2 wrote:
    Hej,hej 🙂 ogólnie leczyłam sie u dr Mirockiego,udalo sie za pierwszym razem i mamy chlopca. 3 nastepne porażka,beta 0. Dzis umowilam wizyte u dr Przybycienia. Ogolnie nie mialam badanej immunologi i koszty mnie przerażają...

    Dr Przybycien to fachowiec, na ewno cos wymysli by Wam pomoc. W dodatku zna sie na immunologii. Pewnie distaniecie pakiet badan. Faktycznie sa drogie, ale lepiej wiedzuec, gdzie tkwi problem.

  • Puls2 Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A orientujesz sie ile taki pakiet mniej więcej kosztuje?

  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 772 816

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś orientuje się czy przed punkcją jest wymagany test?
    Czy to, że doktor namawia na zbadanie zarodków to standardowa procedura? Czy rzeczywiści widzi u nas jakieś wskazania ku temu?

    06.03.2023 👶❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puls2 wrote:
    A orientujesz sie ile taki pakiet mniej więcej kosztuje?

    Allo mrl i ctoss matvh to 560 zl razem. Do tego Kiry i anty hla okolo 800 zl, imminofenotyp 400 zl. A sa jeszcze i inne badania. To tylko te najczrstsze

    Puls2 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziuba1339 wrote:
    Czy ktoś orientuje się czy przed punkcją jest wymagany test?
    Czy to, że doktor namawia na zbadanie zarodków to standardowa procedura? Czy rzeczywiści widzi u nas jakieś wskazania ku temu?

    A bylasz szczepiona na covid? Dr P raczej zacheca do badania zarodkow.

  • Dziuba1339 Autorytet
    Postów: 772 816

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dota25 wrote:
    A bylasz szczepiona na covid? Dr P raczej zacheca do badania zarodkow.
    Tak, jestem szczepiona.
    Jestem pacjentką dr P i właśnie przygotowujemy się do punkcji, dr proponuje zbadać zarodki i transfer dopiero po zbadaniu. Czy ktoś przechodził podobną drogę?

    06.03.2023 👶❤
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziuba1339 wrote:
    Tak, jestem szczepiona.
    Jestem pacjentką dr P i właśnie przygotowujemy się do punkcji, dr proponuje zbadać zarodki i transfer dopiero po zbadaniu. Czy ktoś przechodził podobną drogę?

    Ja mam taka droge przrjsc😊kestem na razie ma antykach. Tez masz dluvi ptotokol?

  • Julka1825 Ekspertka
    Postów: 211 125

    Wysłany: 31 stycznia 2022, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziuba1339 wrote:
    Czy ktoś orientuje się czy przed punkcją jest wymagany test?
    Czy to, że doktor namawia na zbadanie zarodków to standardowa procedura? Czy rzeczywiści widzi u nas jakieś wskazania ku temu?
    Jeżeli się nie jest szczepionym to test jest na poczatku stymulacjit. Dr P. Zachęca zazwyczaj do badania zarodków bo jest zdania że zwiększa to powodzenie transferów.

    Starania od 11.2016

    Niedoczynność tarczycy
    Hiperprolaktynemia
    AMH 4,1
    Jeden jajowód niedrożny
    Usunięta torbiel
    Kir AA
    Sierpień 2021 IVF Macierzyństwo Kraków dr P.
    ❄️❄️
    18.10. 2022 r 👶 Iga
  • natalia_nyk Autorytet
    Postów: 321 116

    Wysłany: 1 lutego 2022, 03:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziuba1339 wrote:
    Tak, jestem szczepiona.
    Jestem pacjentką dr P i właśnie przygotowujemy się do punkcji, dr proponuje zbadać zarodki i transfer dopiero po zbadaniu. Czy ktoś przechodził podobną drogę?

    Myślę że większość jego pacjentek przeszło taka drogę zwłaszcza tych które mu bezgranicznie ufają i idą zgodnie z jego zaleceniami. Czyli np ja 😊 badanie jest drogie ale później jak dostajesz telefon i ktoś ci mówi np że jeden zarodek (a czasem zdarza sie że wszystkie) jest chory i wiesz dlaczego, wbijasz później to w internet i masz 3 dni z głowy jak się naczytasz... A później uświadamiasz sobie ze taki zarodek mógłby być podany, plus do tego ty na lekach żeby się udało męczysz swój organizm to później przychodzi etap że badanie zarodkow było najlepsza decyzja 🤗 dodam że u mnie 1 ivf udane 🥰 powodzenia i trzymam kciuki!!

    Dota25 lubi tę wiadomość

  • kasza26 Koleżanka
    Postów: 36 23

    Wysłany: 2 lutego 2022, 07:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ja też przeszłam taką drogę. Zdecydowaliśmy się badać zarodki. Uznaliśmy, że w razie niepowodzenia transferu przy niezbadanych zarodkach na pewno byśmy tego żałowali. Musicie sobie przemyśleć to na spokojnie, bo wiadomo koszty nie są małe, ale jeśli macie tylko wolne środki uważam że warto. Chociażby dlatego że zwiększa to szanse na powodzenie transferu, a gdyby chory zarodek się przyjął to później też może być wiele zmartwień z tego powodu. U mnie na szczęście oba zarodki okazały się być zdrowe i pierwszy transfer udany.

    Krakowska lubi tę wiadomość

    👩‍⚕️26
    AMH 1,7
    Niedoczynność tarczycy
    Chlamydia, ureaplasma, mycoplasma 👍🏻
    Endometrioza
    Niedrożny jeden jajowód
    Kir Bx, brak ds
    Allo mlr 21%
    PAI heterozygota 👎🏼
    IVF długi protokół➡️ 04.2021
    ❄️ 5.1.1 ❄️5.1.1 oba zdrowe ♥️
    Transfer 03.08.2021
    10.08.2021 🤰🏼 Bhcg 40,7 ♥️
    👨🏼‍💻 29
    Morfologia plemników 1%➡️11%
  • Puls2 Debiutantka
    Postów: 14 1

    Wysłany: 2 lutego 2022, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasza26 wrote:
    I ja też przeszłam taką drogę. Zdecydowaliśmy się badać zarodki. Uznaliśmy, że w razie niepowodzenia transferu przy niezbadanych zarodkach na pewno byśmy tego żałowali. Musicie sobie przemyśleć to na spokojnie, bo wiadomo koszty nie są małe, ale jeśli macie tylko wolne środki uważam że warto. Chociażby dlatego że zwiększa to szanse na powodzenie transferu, a gdyby chory zarodek się przyjął to później też może być wiele zmartwień z tego powodu. U mnie na szczęście oba zarodki okazały się być zdrowe i pierwszy transfer udany.
    Jakiej klasy podano Ci zarodek?

  • mada80 Znajoma
    Postów: 25 3

    Wysłany: 2 lutego 2022, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Zostaly mi 4 opakowania Neoparin 0.4. I 2/3 opakowamia Lamette Mam tez 5 opakowan luteina 200. Jesli ktos potrzebuje zapraszam. Mail [email protected]

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2022, 08:13

  • Misia Autorytet
    Postów: 388 114

    Wysłany: 2 lutego 2022, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasza26 wrote:
    I ja też przeszłam taką drogę. Zdecydowaliśmy się badać zarodki. Uznaliśmy, że w razie niepowodzenia transferu przy niezbadanych zarodkach na pewno byśmy tego żałowali. Musicie sobie przemyśleć to na spokojnie, bo wiadomo koszty nie są małe, ale jeśli macie tylko wolne środki uważam że warto. Chociażby dlatego że zwiększa to szanse na powodzenie transferu, a gdyby chory zarodek się przyjął to później też może być wiele zmartwień z tego powodu. U mnie na szczęście oba zarodki okazały się być zdrowe i pierwszy transfer udany.
    A co z tymi zarodkami co okażą się chore wtedy nie można ich transferować

  • Paulina12345 Autorytet
    Postów: 6409 3608

    Wysłany: 2 lutego 2022, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Misia wrote:
    A co z tymi zarodkami co okażą się chore wtedy nie można ich transferować

    Mi dr P powiedział: Czekają na lepsze czasy. Chodziło mu chyba o utylizację...

    Powiem tak, mi znany lekarz w Krk powiedział, że badanie zarodkow tez nie jest takie.... miarodajne. Nie bierze ono pod uwagę możliwości samonaprawczej zarodka jak to nazwał . Mowił, że kiedyś mal pacjentkę której zapłodnili 12 komórek jajowych, z tego 12 bylo zarodkow i po przebadani okazało się że wszystkie chiore/nieprawidlowe. Po czym on chwycił się za głowę ocb, zrobił transfer i zdrowe dziecko.
    Owszem, jak po przebadaniu okazuje się trisomia itp to może nas załamac, ja tutaj absolutnie nie neguję sensu badania zarodkow. Trzeba jednak pamiętać że medycyna medycyna a natura natura. Ja zarodkow nie badałam, mało kto tak naprawdę bada na forum, zobaczcie i mają zdrowe dzieci. Nie wiem co będzie z moimi 4 Bąbelkami i czy są zdrowe. Modlę się o to i mam nadzieję.
    Napewno badane zarodkow ma sens w wieku pod 40 lat.
    Temat mocno kontrowersyjny - ile ludzi tyle opinii.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lutego 2022, 12:12

‹‹ 91 92 93 94 95 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ