X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 listopada 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klopsik wrote:
    Zdecydowałam się na pobranie, które miałam dzisiaj. Wyszło 5 komórek, więc jeśli uda się stworzyć z nich zarodki glowa mi trochę odpocznie. W sobotę mamy mieć transfer ostatniego mrożaczka:)
    Znowu czuje się jakoś niedosuplementowana.
    Bralyscie może prolutex i lutinus razem? Ja mam zalecenie prolutex 2 dziennie, ale nie wiem jak z tym lutinusem.
    Czy już brać acard, czy dopiero po transferze?
    Niby to kolejny raz, a dalej tyle pytan:P

    Mi doktorek powiedział o acardzie dopiero podczas transferu jak sama zapytałam

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 19 listopada 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a pierwsze badanie u dr Sz to przez brzuch już?

    Mała8 lubi tę wiadomość

  • Mada292 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 19 listopada 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Dziewczyny, a pierwsze badanie u dr Sz to przez brzuch już?

    Tak, tylko nie smaruj go żadnym kremem przed badaniem :) nie pamiętam ile dni wcześniej dr mówił żeby nie smarować... bo to jego pierwsze pytanie jest ;) mi się oberwalo za siniaki na brzuchu od clexany :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 20:16

    Nowa38 lubi tę wiadomość

    mhsv3e5e9cu0lud5.png
  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 19 listopada 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Dziewczyny, a pierwsze badanie u dr Sz to przez brzuch już?
    Ja mialam i przez brzuch i przezpochwowe bo mierzyl szyjke. A o smarowaniu 3 dni przed badaniem nie smarowac mowil:)

    Nowa38, Mała8 lubią tę wiadomość

    Pelna nadziei
  • Tacia Autorytet
    Postów: 345 272

    Wysłany: 19 listopada 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dlugie ma kolejki dr Sz.? Bo musze gdzies zrobic 2 badania prenatalne a troche mnie przeraza fakt ze dr Sz jest malo mowny i duzego sie nie dowiem ;-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 20:44

    Pelna nadziei lubi tę wiadomość

  • mao Autorytet
    Postów: 3107 2350

    Wysłany: 19 listopada 2018, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy u nas w klinicie praktykuje się mrożenie komórek? Jezeli byłoby ich więcej dojrzałych niż 6, na których zapłodnienie pozwala ta chora ustawa??

    atdcj44jv390pb8f.png

    bl9czbmhesnf4kc4.png
  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 19 listopada 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tacia wrote:
    A dlugie ma kolejki dr Sz.? Bo musze gdzies zrobic 2 badania prenatalne a troche mnie przeraza fakt ze dr Sz jest malo mowny i duzego sie nie dowiem ;-(
    Ostatnio 3 tygodnie jak sie zapisywalam ale oprocz tego ze dr nie lubi jak mu sie przeszkadza itd to pod wzgledem merytorycznym bardzo go chwale wyjasnia i omawia wszystko bardzo szczegolowo wiec pod wzgledem badania naprawde przeswietla wzdluz i wszerz:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 20:59

    Mała8, Tacia lubią tę wiadomość

    Pelna nadziei
  • Mada292 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 19 listopada 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tacia wrote:
    A dlugie ma kolejki dr Sz.? Bo musze gdzies zrobic 2 badania prenatalne a troche mnie przeraza fakt ze dr Sz jest malo mowny i duzego sie nie dowiem ;-(

    Tacia tak jak Pelna nadziei piszę o dziecku dużo się od niego dowiesz bo wszystko pokolei omawia. Pytania tylko po badaniu albo przed ;) To co go zaniepokoi to Tobie powie. Dziewczyny go chwalą i dobrze obstawia płeć dziecka ;) Mi się podobały u niego badania bo Malucha widziałam bardzo szczegółowo. Dostajesz płytkę i na trzecim badaniu fotkę w 3d jak dzidzia się ładnie pokaże :)

    Mała8, Tacia lubią tę wiadomość

    mhsv3e5e9cu0lud5.png
  • klopsik Autorytet
    Postów: 301 398

    Wysłany: 20 listopada 2018, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @mao, jak dostaniesz kwestionariusz przy punkcji, to jest okienko do zaznaczenia, czy chcesz mrozić komórki. Wcześniej możesz poinformować lekarza.

    06IRp2.png
  • Mała8 Autorytet
    Postów: 378 226

    Wysłany: 20 listopada 2018, 00:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Dziewczyny, a pierwsze badanie u dr Sz to przez brzuch już?
    Ja miałam przez brzuch i dopochwowe. Też mi mówił, żeby 3 dni wcześniej niczym nie smarować. Teraz 5 grudnia mamy u niego połówkowe badania.Zapisywalismy sie kilka dni temu, ale juz ciezko z terminami na początek grudnia. Dr Ż ważył nam malutką i ma 250 g ☺
    Powiem wam, ze płyta którą dostaliśmy u niego na prenatalnych to super pamiątka. Praktycznie nikt ze znajomych ( oczywiście z poza Poznania) nie ma takiej.

    Mada292, Nowa38 lubią tę wiadomość

    202312226851.png
  • Mała8 Autorytet
    Postów: 378 226

    Wysłany: 20 listopada 2018, 00:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tacia wrote:
    A dlugie ma kolejki dr Sz.? Bo musze gdzies zrobic 2 badania prenatalne a troche mnie przeraza fakt ze dr Sz jest malo mowny i duzego sie nie dowiem ;-(
    Ja jestem zadowolona z pierwszej wizyty u niego. Mada ma rację, dużo można się dowiedzieć.
    A jak Twoje samopoczucie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 00:35

    202312226851.png
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 20 listopada 2018, 05:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    klopsik wrote:
    Zdecydowałam się na pobranie, które miałam dzisiaj. Wyszło 5 komórek, więc jeśli uda się stworzyć z nich zarodki glowa mi trochę odpocznie. W sobotę mamy mieć transfer ostatniego mrożaczka:)
    Znowu czuje się jakoś niedosuplementowana.
    Bralyscie może prolutex i lutinus razem? Ja mam zalecenie prolutex 2 dziennie, ale nie wiem jak z tym lutinusem.
    Czy już brać acard, czy dopiero po transferze?
    Niby to kolejny raz, a dalej tyle pytan:P
    Trzymam kciuki!

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Wiwi92 Ekspertka
    Postów: 233 157

    Wysłany: 20 listopada 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokladnie dr Sz kazdy organ nozke raczke dziecka oglada szczegolowo a jesli ma jakies watpliwosci bo nie wyraznie widzi np przez ulozenie maluszka zaprasza na kolejna wizyte do siebie zeby to sprawdzic. Wiec ze spokojem cale badanie Ci mowi co i jak a ty widzisz maluszka na monitorze troche to trwa zanim wszystko sprawdzi. Ja akurat mialam usg dopochwowe i na brzuszku. Plec trafil bez pomylki a potem dr Z tylko potwierdal. Tez bylam zadowolona. Pytania najlepiej po badaniu. Recepty tez bez problemu mi wypisal skierowal na potrzebne badania np. mocz

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 08:39

    Mała8, Tacia lubią tę wiadomość

    Wiwi92
  • gabrysia111 Autorytet
    Postów: 805 351

    Wysłany: 20 listopada 2018, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Dziewczyny, a pierwsze badanie u dr Sz to przez brzuch już?
    Ja miałam dodatkowo przezpochwowe, bo ze względu na moje "warunki konstytucjonalne" ;) nie wszystko dało się zbadać przez brzuch. Za zrosty od zastrzykóe też mi się "oberwało" ;)

    Nowa38 lubi tę wiadomość

    l22ntv73m8tqf2yc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzuewczyny jak mam wyliczyć 3dc przy antykach? Wczoraj wzielam ostatnią tabletkę to 3dc bede miala 29.11? Czy od miesiączki liczyć, tylko, ze ja pewnie nie bede.miala miesiączki bo nigdy nie mam. A chybs rozumiecie, ze nie.mogę sie.o.parę dni.pomylic. zapisalam sie na 29.11 ale czy na 100%'dobrze.to wyliczylam to nie wiem

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 16:01

  • Tacia Autorytet
    Postów: 345 272

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mała8 wrote:
    Ja jestem zadowolona z pierwszej wizyty u niego. Mada ma rację, dużo można się dowiedzieć.
    A jak Twoje samopoczucie?
    W miare ok ale musze miec caly czas mega oszczedzajacy tryb bo jak zaczynam normalnie funkcjonowac to wieczorem pojawia sie rozowy sluz. A jak u Was?

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć wrote:
    Dzuewczyny jak mam wyliczyć 3dc przy antykach? Wczoraj wzielam ostatnią tabletkę to 3dc bede miala 29.11? Czy od miesiączki liczyć, tylko, ze ja pewnie nie bede.miala miesiączki bo nigdy nie mam. A chybs rozumiecie, ze nie.mogę sie.o.parę dni.pomylic. zapisalam sie na 29.11 ale czy na 100%'dobrze.to wyliczylam to nie wiem
    Ale dlaczego się zapisałas jak nie masz jeszcze krwawienia? Po antykach musisz mieć krwawienie z odstawienia (to nie jest typowa miesiączka tylko właśnie krwawienie z odstawienia) a jak nie to czekasz i jeśli przez 7 dni się nie pojawi to piszesz do dr i ona kieruje cię na badania i w zależności od wyników podejmuje decyzje co dalej...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2018, 16:55

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Ale dlaczego się zapisałas jak nie wiesz kiedy będziesz miała krwawienie? Po antykach musisz mieć krwawienie z odstawienia a jak nie to czekasz i jeśli przez 7 dni się nie pojawi to piszesz do dr i ona kieruje cię na badania krwi...
    To juz w ciemno Ci mówię, ze nie bede miała krwawienia, bo nigdy nie ma w tej 7dniowej przerwie. Czyli co mam zrobic pomóżcie bo.oszaleje, czekać do skutku na okres czy co

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dr K zawsze mówiła że czekam 7 dni jak się nie pojawi to pisać i ona zdecyduje co dalej. Wiem że w pierwszej kolejności kieruje na badanie hormonów a co dalej to nie wiem, bo ja raz badałam i ledwo wróciłam od pobrania to krwawienie się pojawiło. Możesz napisać do dr ale i tak pewnie będą kazali ci czekać 7 dni zanim cokolwiek innego zrobią.

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 listopada 2018, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Mi dr K zawsze mówiła że czekam 7 dni jak się nie pojawi to pisać i ona zdecyduje co dalej. Wiem że w pierwszej kolejności kieruje na badanie hormonów a co dalej to nie wiem, bo ja raz badałam i ledwo wróciłam od pobrania to krwawienie się pojawiło. Możesz napisać do dr ale i tak pewnie będą kazali ci czekać 7 dni zanim cokolwiek innego zrobią.

    Ja sobie wyliczyłam na podstawie tabletek, dobrze, ze w ogóle zaczęłam drążyć temat, bo bym źle pojechała. Dr mi napisała, ze 1dc to pierwszy dzień okresu, no tyle to wiem, tylko własnie co w sytuacji, kiedy ten okres nie występuje.(wcześniej po punkcji napisała mi, ze mam przyjechać w cyklu w którym będę chciała przymierzyć się do transferu w 3dc i ze mam zbadać wtedy estradiol i prog). No nic muszę uzbroić się w cierpliwość - może odpisze no i czekać za okresem.
    Dzięki Ci za odpowiedzi

‹‹ 1035 1036 1037 1038 1039 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ