X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2016, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moją godzinę sprawdzała w komórce i jak mówiłam, że mam tak przyjechać to powiedziała, że ma tu pusto, bo Pani dr miało nie być więc zobaczymy, obyś była pierwszą pacjentką, dla której przyjedzie, bo wtedy nie byłoby takiego opóźnienia ;-)
    A Lutinusu jest 21, czyli na tydzień ci starczy, bo jak sądzę będziesz przyjmować 3x1.

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 19 września 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to się ładna suma uzbiera mam mieć i Lutinus i Prolutex.
    A myślałam ze wcześniej miało jej nie być no oby oby . Ja jestem przypadkiem biologicznie niewytlumaczalnym :)

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2016, 19:45

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Liloe ja robię ostatnio w tym HCP, wcześniej robiłam na Polnej. W HCP jeśli zakupisz wyniki przez internet i podasz nr telefonu to nawet ci smsa napiszą jak wygeneruje się wynik, że możesz sobie sprawdzić, co uważam za świetne rozwiązanie ;)
    Anakonda nie ważne jaki przypadek, byle byś miała 6 pięknych komórek i później zarodków! ;D

    liloe lubi tę wiadomość

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 19 września 2016, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MedA oby ☺ Jak byś chciała pogadać to mam blond kręcone włosy za ramię .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2016, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja pewnie będę w żółtej bluzce ;-)

  • Natu93 Autorytet
    Postów: 923 293

    Wysłany: 19 września 2016, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaa wrote:
    Natu!!!!! Miałam tak samo tylko po lewej stronie, termofor pomagał, miałam tak przez dwa tygodnie z przerwami. Macica sie rozciąga, wszystko w kręgosłupie sie rozluźnia moze tak byc, mi przeszło jak zaczęłam solidnie sie ruszać i od 3 tygodni mam spokój, a bywało ze rwała cała noga. To moze byc rwa, częsta w ciazy :/ spróbuj spacerów. Przejdzie!

    Co masz na myśli solidnie ruszać?;)

    Bliźniaki <3
    Najprawdpodobniej Parka <3
  • AnnaNata. Autorytet
    Postów: 267 165

    Wysłany: 19 września 2016, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    anakonda wrote:
    No to się ładna suma uzbiera mam mieć i Lutinus i Prolutex.
    A myślałam ze wcześniej miało jej nie być no oby oby . Ja jestem przypadkiem biologicznie niewytlumaczalnym :)

    Anakonda dlaczego i lutinus i prolutex? Może źle zrozumiałas, przecież to to samo czyli progesteron. Ja po tranferze brałam przez tydzień prolutex a potem zmieniłam na lutinus ktory do dzisiaj biore, bo od prolutexu bardzo bolące miejsca uklucia miałam. Jeśli jednak to pomyłka i masz do wyboru to bierz lutinus.

    I IVF - transfer 7.08. 1 blastka 5AA - 7dpt Beta - 52, 9dpt -120, 1.09. Mamy ❤ maluszka
    3 sniezynki
    30.04.17 synus 3464kg 58cm
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 19 września 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie to nie pomyłka mam mieć i to i to . Pani dr chce mnie jak najlepszymi lekami zabezpieczyć. Pytałam o to bo mam 5 opakowań Luteiny ale od transferu tylko progesteron z wyższej półki mam mieć .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2016, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 20:15

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 19 września 2016, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kata a Ty kiedy wizyta ? Zaczełas już cykl do crio? Nadal masz te bóle ?

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2016, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 grudnia 2016, 20:15

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2016, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, dziewczyny dziękuję za poprzednie odpowiedzi. Jestem właśnie po wizycie u dr i zgłupiałam
    Generalnie myślałam, że zaproponuje IUI... a tu ewentualnie jeden cykl stymulacji puregonem, a potem IVF. Z tego wszystkiego nie zapytałam dlaczego nie IUI.
    Czy Wam też od razu proponowano IVF. Generalnie mam trochę czasu do namysłu ze względu na jego urlop i fakt, że ten cykl kompletnie odpada (ovu nie będzie), a następny tabletki antykoncepcyjne. Oczywiście jeśli odrazu zdecydujemy się na IVF mogę zacząć szybciej. Trochę jestem w kropce, bo z jednej strony chciałabym wykorzystać wszystkie możliwości, a z drugiej wiem, że to najskuteczniejsza z nich.

  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 19 września 2016, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam dr od razu zaproponował IVF, ale my mieliśmy za sobą juz kilka IUI. IVF to znacznie większa ingerencja, ale zdecydowanie daje odpowiedz na wiele pytań, mi potwierdziła, ze mam komórki, ze nasze komórki sie łącza, ze mamy zarodki super klasy i pomimo nieudanych 3 IVF dużo wiedzieliśmy. Udało sie 4 IVF ale my to fatalny przypadek.
    Życzę powodzenia. Słuchajcie doktora :)

    Mar Ta lubi tę wiadomość

    Aina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2016, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam 2 IUI ale jak wyszło później przy in vitro - nie miały szansy się powieść więc jeśli i tak gdzieś z tylu głowy macie to in vitro i jesteście na nie zdecydowani to nie traćcie czasu tylko działajcie w tym kierunku. Tzn.nie uważam, że inseminacja jest zła, bo wiele dziewczyn ma maluszki z inseminacji, ale jeśli macie kasę i jesteście otwarci na in vitro to próbujcie ;) a u mnie słabo, transferu prawdopodobnie nie będzie - endo ładne, ale durny śluz zamiast ze mnie lecieć strumieniami to się zabukował w endo i dr nie chce żeby zarodek się utopił, ale decydujący będzie obraz usg w piątek. Debatowali nade mną z Żakiem i generalnie Pani dr by mi już odwołała ten transfer, ale Żak powiedział, że nie więc na razie od dziś mam brać Lutinus i Prolutex a w piątek się zobaczy. W ogóle dr po jakimś zabiegu jest, przyjmuje z wenflonem w ręku i Żak był trochę zły, że ona w pracy jest :)
    Anakonda a jak u ciebie? Ovitelle widziałam brałaś :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 września 2016, 21:37

    Mar Ta lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2016, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, właśnie ja nie mam nic przeciwko IVF, ale trochę się obawiam, że mam tak mało badań i może jeszcze czegoś nie wiemy co jest istotne.
    Oprócz histeroskopii rok temu, badań hormonów i nasienia nie robiliśmy nic więcej.
    Nie miałam badanej drożności jajowodów (przy ivf nie będzie mi raczej potrzebna).
    Czy w medarcie zlecają jakieś badania przy podejściu do IVF?
    W przyszłym tygodniu, prawdopodobnie umówimy się z nim na spotkanie i pewnie nam co nieco powie, ale że on raczej małomówny jest wolę zapytać się jeszcze tutaj :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 września 2016, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jak masz wątpiwości to spróbujcie raz inseminacji, bo ogólnie jakbyś chodziła do pani dr to ona na pewno by ci zaproponowała jedną-dwie inseminację - ja właśnie po 1 miałam laparo, bo Pani dr się w ogóle nie podobał przebieg tej inseminacji. Ogólnie inseminacja pozwala też trochę poznać organizm, ale dr Żak z tego co dziewczyny mówiły ogólnie prosto z mostu leci na in vitro :) także musicie rozważyć sprawę - badań powinnaś mieć sporo, przynajmniej ja miałam sporo jak się zdecydowaliśmy. Przede wszystkim posiewy (również z nasienia) i AMH jeśli chciałabyś się załapać na refundację leków :)

  • AnnaNata. Autorytet
    Postów: 267 165

    Wysłany: 20 września 2016, 00:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta widzę w dopisce ze byłaś już w ciąży, czyli nie jest az tak zle. Ja na twoim miejscu najpierw porobila bym badania może akurat z nich wyniknie problem. Przede wszystkim zrob hsg na droznosc, AMH , hormony tarczycy itp...moze akurat ivf nie jest wam potrzebne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2016, 01:42

    I IVF - transfer 7.08. 1 blastka 5AA - 7dpt Beta - 52, 9dpt -120, 1.09. Mamy ❤ maluszka
    3 sniezynki
    30.04.17 synus 3464kg 58cm
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 20 września 2016, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katariiinkaa wrote:
    Bole mam nadal, Pani dr kazala brać na to codziennie na noc Diclofenac :(
    Wizyte bede miala kolo piatku, czekam na @, moze jutro nadejdzie..

    Za to wracam wlasnie od rodzinnej i musze 3 dni wziasc antybiotyki i leki przeciwalergiczne :(
    Mam ostre zapalenie gornycg drog oddechowych :(
    Kaszel nieziemski, krtan opuchnieta, dramat jakis !! :(

    Transfer "za pasem" a ja rozłożona na amen :(
    To oby pomogło z bólami . A co dp kaszlu i krtani moja mama walczy z tym od 3 tygodni piszczy niemiłosiernie .Bierz antybiotyk i inne specyfiki które jeszcze możesz :)

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 20 września 2016, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MedA wrote:
    Ja miałam 2 IUI ale jak wyszło później przy in vitro - nie miały szansy się powieść więc jeśli i tak gdzieś z tylu głowy macie to in vitro i jesteście na nie zdecydowani to nie traćcie czasu tylko działajcie w tym kierunku. Tzn.nie uważam, że inseminacja jest zła, bo wiele dziewczyn ma maluszki z inseminacji, ale jeśli macie kasę i jesteście otwarci na in vitro to próbujcie ;) a u mnie słabo, transferu prawdopodobnie nie będzie - endo ładne, ale durny śluz zamiast ze mnie lecieć strumieniami to się zabukował w endo i dr nie chce żeby zarodek się utopił, ale decydujący będzie obraz usg w piątek. Debatowali nade mną z Żakiem i generalnie Pani dr by mi już odwołała ten transfer, ale Żak powiedział, że nie więc na razie od dziś mam brać Lutinus i Prolutex a w piątek się zobaczy. W ogóle dr po jakimś zabiegu jest, przyjmuje z wenflonem w ręku i Żak był trochę zły, że ona w pracy jest :)
    Anakonda a jak u ciebie? Ovitelle widziałam brałaś :)
    Haha u mnie też transferu nie będzie :) Tak brałam ovitrelle i po drodze zapodałam sobie . Tak że nie wypytywałam ani o atosiban ani inne rzeczy zwiazane z transerem zeby nie przeciągać wizyty . Swoja drogą nawet nie zdążyłam wczoraj porządnie sie rozsiąść a już mnie wołali :) Żałuje tylko że nie porozmawiałyśmy :) Ale przechodząc dalej to Pani dr miała szwy w buzi chyba na dziąśle wiec pewnie zapodała sobie wzmacniacze :) Ewidentnie coś łączy ja i Tomcia bo strasznie czule rozmawiali ze sobą przy mnie . No ale co u mnie W środę na 7 punkcja wyniki z labu ode mnie do d..y zreszta jak i endo więc Pani dr powiedziała że transferu nie . Ale wczoraj zrobiłam E2 miał 795 Progesteron 2,47 i prolaktyna 19,99 ( bardzo pomału spada) . Chyba Pani dr nie wierzyła tym wynikom i kazała zrobić jeszcze raz między tymi wynikami jest 12 h i E2 989,3 a progesteron 1,06 . Nie wiem o co chodzi z tym progesteronem ale zeby spadł ! Jeśli nie wyjdzie ta procedura to elonva + oralgutan . Pani dr mówiłą o niskich dawkach ale powiedziała że u mnie się to nie sprawdzi bo mamy problem uzyskać kilka na takich dawkach a co dopiero na niskich .

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
‹‹ 112 113 114 115 116 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ