X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Dalia90 Autorytet
    Postów: 1044 682

    Wysłany: 27 lipca 2019, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    Dalia a jakie dawki i jaki rodzaj magnezu bierzesz .? Js swego czasu mialam katastrofajne skurcze i bole lydek ,jak zsiekszylismy Aspargin do 3 x2 tabletki dziennie to odpukac minelo .
    Kurczę, biorę tak jak rozpisał mi Ż, a Kru kontynuuje. Raz dziennie cytrynian magnezu, dwa razy dziennie chelat (oba z Solgara). Nie wiem czy to moja nerwica wraca (już było ok, ale cały czas mam być na relanium, niby teraz się nie denerwuję). Także nie mam pojęcia 🙃

    9 V 2019 - transfer 5.1.1 NGS 🍀 7dpt beta 67 🥰
    5t5d - mamy serduszko 😍 🙏
    ❄️❄️❄️
    12.2019 - 👧🏼 ❤️❤️❤️
  • Marta12 Autorytet
    Postów: 423 222

    Wysłany: 27 lipca 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda 26 wrote:
    Dzięki wielki a ja już długo się lecze poprzechodxilam wszystkie możliwe zabiegi symulacje slo a teraz brałam aromek ale niestety nic z tego nie wyszło a chodzę do Andrz. Breborowicza i pewnie teraz to mi insyminacje zlecii... także jestem już załamana tym wszystkim🤨


    Myślałaś nad in vitro? Skoro już taka długa drogę masz za sobą?

    Grudzień 2018 transfer zarodka 5.1.1 przebadany genetycznie dr.Ż

    31.12 B-HCG 122 ❤❤❤❤
    Czekamy na Ciebie synku 😍😍
    01.09.2019 17:17 nasz Filip jest już z nami 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 27 lipca 2019, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Gratuluję moja droga❤ jak ja zaczynalam to Ty zaszłas.
    Ja jestem.świeżo po wizycie. Myslalam, ze gorzej byc nie może a jednak. Bede miala zabieg najprawdopodobniej.
    Dziękuję. Ja ten brzuszek trzymałam dla ciebie i jest twój. ❤️ Co to za zabieg?

    Berbeć. lubi tę wiadomość

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2019, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Dziękuję. Ja ten brzuszek trzymałam dla ciebie i jest twój. ❤️ Co to za zabieg?
    Aa tak faktycznie tak żeśmy się umawialy. No moze kiedys sie uda choć trace nadzieję. dziś sie w tym upewnilam jeszcze bardziej, choć juz.bylo u mnie calkiem nieźle psychicznie. Nie wiem jak do tego doszlo, ale dopiero teraz pani dr dotarla do mojego hsg i mam wodniaki....

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2019, 18:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dalia90 wrote:
    Kurczę, biorę tak jak rozpisał mi Ż, a Kru kontynuuje. Raz dziennie cytrynian magnezu, dwa razy dziennie chelat (oba z Solgara). Nie wiem czy to moja nerwica wraca (już było ok, ale cały czas mam być na relanium, niby teraz się nie denerwuję). Także nie mam pojęcia 🙃[/QUOTE
    Ja jak bralam dluzej relanium ,teraz w szpitalu tez mam ale tylko 5 mg to taka zmeczona ma ciele sie czasem czuje ,moze te bole miesni poprostu troche od relanium sa bo on tak dziala ,jak bierzesz magnez ,to dopytaj dr Kru co o tym sadzi.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2019, 18:50

    Dalia90 lubi tę wiadomość

  • Ruda2017 Autorytet
    Postów: 417 411

    Wysłany: 27 lipca 2019, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Aa tak faktycznie tak żeśmy się umawialy. No moze kiedys sie uda choć trace nadzieję. dziś sie w tym upewnilam jeszcze bardziej, choć juz.bylo u mnie calkiem nieźle psychicznie. Nie wiem jak do tego doszlo, ale dopiero teraz pani dr dotarla do mojego hsg i mam wodniaki....
    Berbeć ja też już miałam dosyć, powiedziałam że podchodzę do ostatniego transferu i daje sobie na wstrzymanie na kilka miesięcy.
    I niespodzianka 😊

    Berbeć., iMonia, Marta12 lubią tę wiadomość

    Od VIII 2017 MedArt
    I ivf grudzień 2017
    4.03.18 crio cb ; 3.04.18 crio 2 x 4AA cb
    II ivf lipiec 2018 r.
    26.07 5AA cb ;23.12 crio 3AA cb;
    6.03.19 crio 2x 4AA 7dpt-beta 24, 8dpt-beta 29, 12dpt-beta 9 -> cb
    14.06.19 2x3AA 7dpt-beta 73, 10dpt - beta 339, 12dpt-beta 736, 14dpt-beta 1613, 18dpt-beta 8010.
    22dpt mamy dwa bijące serduszka ❤❤
    4.02.2020 R&P 👨‍👩‍👦‍👦

    2❄️❄️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2019, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda2017 wrote:
    Berbeć ja też już miałam dosyć, powiedziałam że podchodzę do ostatniego transferu i daje sobie na wstrzymanie na kilka miesięcy.
    I niespodzianka 😊
    Ile Ty sie czasu staralas ? Gratuluje Ci bardzo, tez.mialas przeboje z endo nie. Mialas.badane zarodki?
    U mnie kiepska sprawa, bo ja juz mialam kilka operacji i ta kolejna jest bardzo ryzykowna, takze kompletnie nie wiem co robic. Mam tylko nadzieje, ze nie zalamie sie nerwowo jak poprzednim razem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2019, 19:03

  • iMonia Autorytet
    Postów: 539 837

    Wysłany: 27 lipca 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda 26 wrote:
    Hej dziewczyny mam pyt. Jakie macie opinie o klinice medart do kogo się najlepiej udać staramy się o dzzidzie i polecony mi ta klinikę. Dzięki z góry za odp. 😆
    U jesteśmy u K-P , zadowoleni bardzo 😊 trafiliśmy w kwietniu po poronieniu( ciąża po clo) do niej przebadała nas na wszystko , nasienie było słabe morfologia tylko 1% , zaleciła suplementy i po 3 mc jest 6% 😊 ale ze względu na wiek nie chcemy czekać i poprosiliśmy o inseminacje, która była w środę ... teraz czekamy

    1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

    https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • Ruda2017 Autorytet
    Postów: 417 411

    Wysłany: 27 lipca 2019, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Ile Ty sie czasu staralas ? Gratuluje Ci bardzo, tez.mialas przeboje z endo nie. Mialas.badane zarodki?
    U mnie kiepska sprawa, bo ja juz mialam kilka operacji i ta kolejna jest bardzo ryzykowna, takze kompletnie nie wiem co robic. Mam tylko nadzieje, ze nie zalamie sie nerwowo jak poprzednim razem.
    W sierpniu będzie 2 lata. I prawie każdy cykl wizyta albo antyki na wyciszenie. Żadnych zarodków nie badalismy. Za 3 tyg się okaże czy zdrowe , na razie dobrze równo się rozwijają. Usg u Ż ekspres, dopiero w domu na zdjęciu dojrzałam że one pępowine już mają.
    Jeśli bardzo ryzykowna to faktycznie macie zagwostkę, ważne abyście podjęli zgodną decyzje bez wyrzutów sumienia.

    Od VIII 2017 MedArt
    I ivf grudzień 2017
    4.03.18 crio cb ; 3.04.18 crio 2 x 4AA cb
    II ivf lipiec 2018 r.
    26.07 5AA cb ;23.12 crio 3AA cb;
    6.03.19 crio 2x 4AA 7dpt-beta 24, 8dpt-beta 29, 12dpt-beta 9 -> cb
    14.06.19 2x3AA 7dpt-beta 73, 10dpt - beta 339, 12dpt-beta 736, 14dpt-beta 1613, 18dpt-beta 8010.
    22dpt mamy dwa bijące serduszka ❤❤
    4.02.2020 R&P 👨‍👩‍👦‍👦

    2❄️❄️
  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 27 lipca 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iMonia wrote:
    U jesteśmy u K-P , zadowoleni bardzo 😊 trafiliśmy w kwietniu po poronieniu( ciąża po clo) do niej przebadała nas na wszystko , nasienie było słabe morfologia tylko 1% , zaleciła suplementy i po 3 mc jest 6% 😊 ale ze względu na wiek nie chcemy czekać i poprosiliśmy o inseminacje, która była w środę ... teraz czekamy
    Kurcze będzie dobrze powodzenia życzę. Ja w sumie też zaczęłam tam jeździć także mam nadzieję że tam nam pomogą.

    iMonia lubi tę wiadomość

    Magda26
  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 27 lipca 2019, 22:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta12 wrote:
    Myślałaś nad in vitro? Skoro już taka długa drogę masz za sobą?
    Kurcze właśnie myślałam ale też mam obawy czy to wyjdzie i się uda. A wogole jakie to koszty są?

    Magda26
  • Mera Autorytet
    Postów: 525 488

    Wysłany: 28 lipca 2019, 01:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ruda2017 wrote:
    W sierpniu będzie 2 lata. I prawie każdy cykl wizyta albo antyki na wyciszenie. Żadnych zarodków nie badalismy. Za 3 tyg się okaże czy zdrowe , na razie dobrze równo się rozwijają. Usg u Ż ekspres, dopiero w domu na zdjęciu dojrzałam że one pępowine już mają.
    Jeśli bardzo ryzykowna to faktycznie macie zagwostkę, ważne abyście podjęli zgodną decyzje bez wyrzutów sumienia.
    Ruda kiedy masz badanie u dr Sz ?

    MedArt-marzec 2019
    IUI-08.06.2019 (puregon+ovitrelle)
    ilys58d.png[/url]
  • Ruda2017 Autorytet
    Postów: 417 411

    Wysłany: 28 lipca 2019, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mera wrote:
    Ruda kiedy masz badanie u dr Sz ?
    Najpierw 5go idę do Z i pewnie następna wizyta to będzie.
    A Ty kiedy masz wizytę?

    Od VIII 2017 MedArt
    I ivf grudzień 2017
    4.03.18 crio cb ; 3.04.18 crio 2 x 4AA cb
    II ivf lipiec 2018 r.
    26.07 5AA cb ;23.12 crio 3AA cb;
    6.03.19 crio 2x 4AA 7dpt-beta 24, 8dpt-beta 29, 12dpt-beta 9 -> cb
    14.06.19 2x3AA 7dpt-beta 73, 10dpt - beta 339, 12dpt-beta 736, 14dpt-beta 1613, 18dpt-beta 8010.
    22dpt mamy dwa bijące serduszka ❤❤
    4.02.2020 R&P 👨‍👩‍👦‍👦

    2❄️❄️
  • Marta12 Autorytet
    Postów: 423 222

    Wysłany: 28 lipca 2019, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda 26 wrote:
    Kurcze właśnie myślałam ale też mam obawy czy to wyjdzie i się uda. A wogole jakie to koszty są?


    No kochana niewiem jak będzie w twoim przypadku ale są spore musisz porozmawiać z doktorem
    ....niewiem czy masz refundacje czy już masz jakieś leki do stymulacji wykorzystane ...wiadomo procedury, wizyt ,leki ,ale nie chce zaburzac tutaj Twojego zdania i najlepiej żebyś rozmawiała z lekarzem i nie przerażaj się wiem że zawsze in vitro to się słyszy jak ostateczności ale zobacz ile czasu zajmuje Wam teraz te starania, wizyty, które też pewnie nie są darmowe ....kilka str wcześniej pisaliśmy jak nam to wyszło finansowo i naprawdę padały niezłe sumy....Ale myślę że gdyby każda z nas od razu pomyślałam nad tym rozwiązaniem to sumy były by znacznie mniejsze....trzymam kciuki 😉😉✊✊✊

    Grudzień 2018 transfer zarodka 5.1.1 przebadany genetycznie dr.Ż

    31.12 B-HCG 122 ❤❤❤❤
    Czekamy na Ciebie synku 😍😍
    01.09.2019 17:17 nasz Filip jest już z nami 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍
  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 28 lipca 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta12 wrote:
    No kochana niewiem jak będzie w twoim przypadku ale są spore musisz porozmawiać z doktorem
    ....niewiem czy masz refundacje czy już masz jakieś leki do stymulacji wykorzystane ...wiadomo procedury, wizyt ,leki ,ale nie chce zaburzac tutaj Twojego zdania i najlepiej żebyś rozmawiała z lekarzem i nie przerażaj się wiem że zawsze in vitro to się słyszy jak ostateczności ale zobacz ile czasu zajmuje Wam teraz te starania, wizyty, które też pewnie nie są darmowe ....kilka str wcześniej pisaliśmy jak nam to wyszło finansowo i naprawdę padały niezłe sumy....Ale myślę że gdyby każda z nas od razu pomyślałam nad tym rozwiązaniem to sumy były by znacznie mniejsze....trzymam kciuki 😉😉✊✊✊
    No właśnie dużo nad tym myślałam bo tak jak wcześniej pisałam wykorzystała już wszystkie możliwe zabiegi i symulacje clo wszystko ok pęcherzyki rosły i pekaly a tu nic z tego nie wychodziło i do tego mam pcos i niedoczynność tarczycy także pewnie innego wyjścia nie będzie. Nie jestem z Poznania dojeżdżam prawie 200 km. I niestety nie łapie się na żadną refundację. Pozdrawiam

    Magda26
  • Alu_87 Autorytet
    Postów: 808 590

    Wysłany: 28 lipca 2019, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda 26 wrote:
    No właśnie dużo nad tym myślałam bo tak jak wcześniej pisałam wykorzystała już wszystkie możliwe zabiegi i symulacje clo wszystko ok pęcherzyki rosły i pekaly a tu nic z tego nie wychodziło i do tego mam pcos i niedoczynność tarczycy także pewnie innego wyjścia nie będzie. Nie jestem z Poznania dojeżdżam prawie 200 km. I niestety nie łapie się na żadną refundację. Pozdrawiam
    na refundację na leki się nie łapiesz? Czy myślisz o dopłacie z miasta? Bo to dwie różne kwestie. Pod refundację nie ważne skąd jesteś, ale ważne ile wynosi Twoje amh i ile masz lat. Jak brałaś wcześniej closterbegytt to nie wykorzystałaś refundacji i jakoś też nie wierzę że wszystkie badania masz wykonane. Spokojnie. Lekarz Cię pokieruje i wspólnie opracujecie plan działania. Cierpliwości!

    Marta12 lubi tę wiadomość

    32 lata, 25 cykl szczęśliwy!
    MTHFR_1298 A-C-homozygota,
    amh 3,8
    słabsze nasienie
    3 IUI (październik, listopad, grudzień 2018)
    ...........................................................
    styczeń 2019 MedArt
    4 IUI: 06.03.2019 :)))
    Emilka 03.11.2019 :)))
  • Emma_ Autorytet
    Postów: 7390 3516

    Wysłany: 28 lipca 2019, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Aa tak faktycznie tak żeśmy się umawialy. No moze kiedys sie uda choć trace nadzieję. dziś sie w tym upewnilam jeszcze bardziej, choć juz.bylo u mnie calkiem nieźle psychicznie. Nie wiem jak do tego doszlo, ale dopiero teraz pani dr dotarla do mojego hsg i mam wodniaki....
    Wysyłają cię na zabieg do medpolonii? Piszesz o operacji, a więc laparotomia? Czy jednak laparoskopia? Jak chcą je usunąć? Wierzę, że się uda. Może to jest powód niepowodzeń...

    qb3cg7rfycx8vq7e.png
    lprkj48ahla5owvn.png
  • Marta12 Autorytet
    Postów: 423 222

    Wysłany: 28 lipca 2019, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda 26 wrote:
    No właśnie dużo nad tym myślałam bo tak jak wcześniej pisałam wykorzystała już wszystkie możliwe zabiegi i symulacje clo wszystko ok pęcherzyki rosły i pekaly a tu nic z tego nie wychodziło i do tego mam pcos i niedoczynność tarczycy także pewnie innego wyjścia nie będzie. Nie jestem z Poznania dojeżdżam prawie 200 km. I niestety nie łapie się na żadną refundację. Pozdrawiam


    I tak radzę jechać porozmawiać z lekarzem naprawdę dr.Z jest bardzo dobry...niech sprawdzi jak wygląda twoja sprawa z lekami myślę że jak przygotujesz się chodzi mi o pytania itd ...to będziesz wiedzieć bardzo dużo i wtedy zdecyduj

    Grudzień 2018 transfer zarodka 5.1.1 przebadany genetycznie dr.Ż

    31.12 B-HCG 122 ❤❤❤❤
    Czekamy na Ciebie synku 😍😍
    01.09.2019 17:17 nasz Filip jest już z nami 😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 lipca 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma_ wrote:
    Wysyłają cię na zabieg do medpolonii? Piszesz o operacji, a więc laparotomia? Czy jednak laparoskopia? Jak chcą je usunąć? Wierzę, że się uda. Może to jest powód niepowodzeń...
    Nie no mam nadzieję,że na NFZ. Mam się udac do prof Sz z Polnej, ale czekam jeszcze na decyzję ostateczną, bo wyniki mam jakies pogmatwane. Jedne wskazują tak, drugie inaczej. Laparoskopia. Długa historia ogolnie. Właściwie to sie wczoraj dowiedziałam, ze moje szanse są na zajście sa marne. Nie wiem czy to jest przyczyną. mialam jeden transfer i zarodek się zagniezdzil, więc nie wiem co o tym myśleć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lipca 2019, 11:34

  • Magda 26 Ekspertka
    Postów: 178 88

    Wysłany: 28 lipca 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alu_87 wrote:
    na refundację na leki się nie łapiesz? Czy myślisz o dopłacie z miasta? Bo to dwie różne kwestie. Pod refundację nie ważne skąd jesteś, ale ważne ile wynosi Twoje amh i ile masz lat. Jak brałaś wcześniej closterbegytt to nie wykorzystałaś refundacji i jakoś też nie wierzę że wszystkie badania masz wykonane. Spokojnie. Lekarz Cię pokieruje i wspólnie opracujecie plan działania. Cierpliwości!
    Myślałam o dopłacę z miasta leki to wiem że na refundację. Mam 32l. I bardzo wysokie amh pow. 20 ale przy pcos tak jest. Teraz mi zlecił lekarz 17 rodzaji badań mam podwyższony progesteron i tsh3 generacji. Teraz jeszcze raz biorę aromek i mam jechać w sobotę na usg i zobaczymy co dalej wymyśli.

    Magda26
‹‹ 1470 1471 1472 1473 1474 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ