X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 28 listopada 2019, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny przepraszam że z takim zapytaniem ale wiem, że tutaj zawsze ktoś poratuje. Czy któraś z mam tu obecnych brała może Dostinex na zatrzymanie laktacji?

    Pelna nadziei
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 28 listopada 2019, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelna nadziei wrote:
    Cześć dziewczyny przepraszam że z takim zapytaniem ale wiem, że tutaj zawsze ktoś poratuje. Czy któraś z mam tu obecnych brała może Dostinex na zatrzymanie laktacji?

    Ja brałam, ale jako że moi nie byli dostawieni do piersi to nie mialam tego mleka za dużo więc tak naprawdę po 1 tabletce miałam spokój, wzięłam receptę od dr Kru jak byłam na wizycie połogowej :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 28 listopada 2019, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pełna nadziei, co tam u Was? :)

  • Mikka Autorytet
    Postów: 399 354

    Wysłany: 28 listopada 2019, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo wrote:
    505114943 to chyba nie tajemnica🙉
    Dziękuję :)
    Myślę , że nie :D

  • iMonia Autorytet
    Postów: 539 837

    Wysłany: 28 listopada 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie , córcia wagowo idealnie jak tc , natomiast nogi ma bardzo długie 😊i są o dobry tydzień starsze 😊

    alexxandra_aa, Catlady, Za dużo, Malina28., Dalia90, Mysza1986, antonna, Starajacsieocud, Kaach, Angel9306, Antonina, diversik89, Ruda2017, truskawka26, Mera, kinga25, mao, ipla, Paulina Nessa, A gustu, Anulas lubią tę wiadomość

    1.2004 Junior :)
    12.2018 laparoskopia endometrioza
    02.2019 ciąża naturalnie na clo (*)
    04.2019 poronienie
    07.2019 (PUREGON I OVITRELLE)❤️
    13 dpo Beta 53,6
    15 dpo Beta 210,9
    24 dpo Beta 9266,0
    27 dpo Beta 16678,0❤️
    04.2020 Laura Zofia❤️

    https://www.suwaczki.com/tickers/iv09df9hdcud95ch.png
  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 28 listopada 2019, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    Ja brałam, ale jako że moi nie byli dostawieni do piersi to nie mialam tego mleka za dużo więc tak naprawdę po 1 tabletce miałam spokój, wzięłam receptę od dr Kru jak byłam na wizycie połogowej :)
    O kurcze już po 1? No ja też wzięłam receptę od Kru ale jestem po 2 tabletkach i już 4 dzień a mam normalnie kamienie i bolą że dotknąć nie mogę. Pisałam do Kru ale napisalbze może się tak zdarzyć i byłam ciekawa ile to może tak trwać zaczym przestaną bolec a mam wrażenie że jest gorzej niż wczoraj...;(

    Pelna nadziei
  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 28 listopada 2019, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Pełna nadziei, co tam u Was? :)
    A dziekuje. Wchodzę nieraz zobaczyć co tutaj słychać. No u nas dopiero w miarę ok mały ma 8 miesięcy i budzi się mniej w nocy (3-4) a w dzień trochę się sam zabawi więc jakiś plus. A u Ciebie co słychać?

    Pelna nadziei
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 listopada 2019, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malinka - jak sie czujesz ? Jak dieta bialkowa Ci idzie ? Ktory Ty juz masz tydzien ?

  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 28 listopada 2019, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelna nadziei wrote:
    O kurcze już po 1? No ja też wzięłam receptę od Kru ale jestem po 2 tabletkach i już 4 dzień a mam normalnie kamienie i bolą że dotknąć nie mogę. Pisałam do Kru ale napisalbze może się tak zdarzyć i byłam ciekawa ile to może tak trwać zaczym przestaną bolec a mam wrażenie że jest gorzej niż wczoraj...;(

    A to nie wdalo ci się przypadkiem zapalenie jak cię bolą?
    Wiem też że często, żeby zahamować laktację to się bandazowalo piersi dość ciasno - nie wiem na ile to skuteczne, bo tak jak mówię, u mnie po jednej tabletce było po aczkolwiek no ja nie karmiłam tylko laktatorem ściągałam więc inaczej :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • Pelna nadziei Autorytet
    Postów: 470 117

    Wysłany: 28 listopada 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    A to nie wdalo ci się przypadkiem zapalenie jak cię bolą?
    Wiem też że często, żeby zahamować laktację to się bandazowalo piersi dość ciasno - nie wiem na ile to skuteczne, bo tak jak mówię, u mnie po jednej tabletce było po aczkolwiek no ja nie karmiłam tylko laktatorem ściągałam więc inaczej :)
    No niby gorączki nie mam. Wzięłam Ibuprom odciagnelam trochę i jak nie przejdzie to wizyta u Kru..:( już właśnie stosuje kapustę ciasny biustonosz co się da. Nie myślałam że będzie tak ciężko ją powstrzymać ale chociaż plus że butla w miarę poszla. A co u Was?

    Pelna nadziei
  • Malina28. Autorytet
    Postów: 570 514

    Wysłany: 28 listopada 2019, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    Malinka - jak sie czujesz ? Jak dieta bialkowa Ci idzie ? Ktory Ty juz masz tydzien ?

    Hej dzieki za pytasz. Ja sie czuje dobrze. Tylko ost odczuwam bardziej zmęczenie. I mega mi ciężko. Z dieta roznie. Ale mala ładnie przybrała wiec podejrzewam ze to ten gluten mógł troche namieszać ale na sto procent to pewna nie jestem. W następnym tyg mam wizytę. U mnie teraz 38 tydzień. Juz wyczekuje kiedy mnie cos ruszy. A co u Was?

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 28 listopada 2019, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam małe pytanko, wiecie może czy można stosować acard podczas stymulacji do IUI??🤔 tak się zaczęłam zastanawiać, czy to nie ma jakiegoś złego wpływu może na stymulację czy coś? Nie chce znowu męczyć Kru takim głupim może nie ważnym pytaniem 🙄 może znacie odpowiedź? Czy raczej powinnam zacząć brać Acard ponownie dopiero po iui?(O ile się odbędzie)

    Wiem, że podczas miesiączki jedni mówią że można brać inni że nie (w sumie też zapomniałam wczoraj Kru zapytać) i dzisiaj wciąż mam miesiączke i po prostu że tak powiem taka powódź, że szok...więc chyba porządnie mi ta krew rozrzedzilo🙈 dzisiaj już nie wzięłam, bo nie chce żeby przez to mi się okres wydłużył... A Wy jak stosowałyście acard podczas staran? Pamięta może jeszcze ktoras z Was?🤔

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 29 listopada 2019, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Dziewczyny mam małe pytanko, wiecie może czy można stosować acard podczas stymulacji do IUI??🤔 tak się zaczęłam zastanawiać, czy to nie ma jakiegoś złego wpływu może na stymulację czy coś? Nie chce znowu męczyć Kru takim głupim może nie ważnym pytaniem 🙄 może znacie odpowiedź? Czy raczej powinnam zacząć brać Acard ponownie dopiero po iui?(O ile się odbędzie)

    Wiem, że podczas miesiączki jedni mówią że można brać inni że nie (w sumie też zapomniałam wczoraj Kru zapytać) i dzisiaj wciąż mam miesiączke i po prostu że tak powiem taka powódź, że szok...więc chyba porządnie mi ta krew rozrzedzilo🙈 dzisiaj już nie wzięłam, bo nie chce żeby przez to mi się okres wydłużył... A Wy jak stosowałyście acard podczas staran? Pamięta może jeszcze ktoras z Was?🤔
    Niektórzy lekarze zlecają cały cykl, niektórzy włączają acard75 po miesiączce lub po owulacji, tak czy siak nic ci się nie stanie ani jak na czas okresu tego najgorszego odstawisz na 2 dni, nic ci się też nie stanie jak będziesz cały czas brala 😊 z tym lekkiej to akurat spokojnie, Heparyna to co innego ale acard jest raczej bezpieczny, oczywiście dla swojego spokoju dopytaj lekarza na najbliższej wizycie. PS nie dostajesz wydrukowane rozpiski z lekami na wizycie?

    bv5tg9v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2019, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malina28. wrote:
    Hej dzieki za pytasz. Ja sie czuje dobrze. Tylko ost odczuwam bardziej zmęczenie. I mega mi ciężko. Z dieta roznie. Ale mala ładnie przybrała wiec podejrzewam ze to ten gluten mógł troche namieszać ale na sto procent to pewna nie jestem. W następnym tyg mam wizytę. U mnie teraz 38 tydzień. Juz wyczekuje kiedy mnie cos ruszy. A co u Was?



    To kochana jestes nastepna w kolejce do zwolnienia brzuszka ;)

    Ciesze sie,ze mala ladnie przybrala:)

    U nas wszystko dobrze ,dziewczynki ta juz takie klopsiki sie robia ,wie pomalu wprowadzam in mm ,mnie juz drugi raz przeziebienie wzielo ,a Zosia z Bianka trzymaja sztame i nic nie lapia wiec to mnie bardzo cieszy ,czasem daja popalic glownie w nocy ,no ale te ciezsze chwile tez musza byc ,jak to zawsze w zyciu bywa ;)

    Niezapomijajko - acard ma glownie pomoc w ewentualnym zagniezdzeniu ,ja mialam brac od dnia iseminacji ,pozniej transferu ,ale tak jak Mysza napisala roznie zalecaja .Najlepiej dopytac dr Kru jak w Twoim przypadku zaleca .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2019, 07:39

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 listopada 2019, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alexandra - mocne kciuki i powodzenia na wizycie <3

    alexxandra_aa lubi tę wiadomość

  • Mera Autorytet
    Postów: 525 488

    Wysłany: 29 listopada 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajka12345 wrote:
    Dziewczyny mam małe pytanko, wiecie może czy można stosować acard podczas stymulacji do IUI??🤔 tak się zaczęłam zastanawiać, czy to nie ma jakiegoś złego wpływu może na stymulację czy coś? Nie chce znowu męczyć Kru takim głupim może nie ważnym pytaniem 🙄 może znacie odpowiedź? Czy raczej powinnam zacząć brać Acard ponownie dopiero po iui?(O ile się odbędzie)

    Wiem, że podczas miesiączki jedni mówią że można brać inni że nie (w sumie też zapomniałam wczoraj Kru zapytać) i dzisiaj wciąż mam miesiączke i po prostu że tak powiem taka powódź, że szok...więc chyba porządnie mi ta krew rozrzedzilo🙈 dzisiaj już nie wzięłam, bo nie chce żeby przez to mi się okres wydłużył... A Wy jak stosowałyście acard podczas staran? Pamięta może jeszcze ktoras z Was?🤔
    Ja brałam już dłuższy czas przed inseminacja, tylko w trakcie okresu miałam odstawiać 🤗

    niezapominajka12345 lubi tę wiadomość

    MedArt-marzec 2019
    IUI-08.06.2019 (puregon+ovitrelle)
    ilys58d.png[/url]
  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 29 listopada 2019, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pelna nadziei wrote:
    A dziekuje. Wchodzę nieraz zobaczyć co tutaj słychać. No u nas dopiero w miarę ok mały ma 8 miesięcy i budzi się mniej w nocy (3-4) a w dzień trochę się sam zabawi więc jakiś plus. A u Ciebie co słychać?
    My skończyliśmy 6 miesięcy. Ja to chyba mam jakieś wyjątkowe dziecko, bo od 2 miesiąca przesypia całe noce, śpi od 21 do 7. Ja go tylko przez 1 miesiąc budziłam na karmienie co 3 godziny, a później położna stwierdziła, że jak śpi to niech śpi :) U nas zaczęło się mama, mama, mama ma być cały czas. Sam pobawi się na macie z 10 minut i jest krzyk. Najlepiej jakby cały czas go nosić i wszystko pokazywać :D A weź noś 10 kg :D

    ipla lubi tę wiadomość

  • ipla Ekspertka
    Postów: 121 235

    Wysłany: 29 listopada 2019, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    iMonia wrote:
    Jestem po wizycie , córcia wagowo idealnie jak tc , natomiast nogi ma bardzo długie 😊i są o dobry tydzień starsze 😊

    IMonia, to może mała modelka rośnie 🤩😘

    Starajacsieocud, iMonia lubią tę wiadomość

    37lat
    Starania od 2015
    2009 ciąża naturalna i córcia Ala
    AMH 0,93
    Torbiele jajników 2x operacje, brak jednego jajnika
    Od operacji nieregularne miesiączki
    Bardzo słaba jakość nasienia
    06.2019 Medart dr Ż
    Czerwiec stymulacja i pobrane 3 komórki
    3 się zapłodniły
    21.10 transfer blastki 5.1.1.
    2 blastki zamrożone
    7dpt beta 70,3 9dpt beta 230 14dpt 2643 16dpt 5369 18dpt 9364
    12.11 Bije serce naszego Maleństwa!❤🥰
  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 29 listopada 2019, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dostaje, chociaż póki co biorę cały czas to samo, a acard włączyliśmy telefonicznie więc zamek rozpiski dlatego nie miałam.
    Kurcze u mnie jak nie urok to sra**** teraz przeziębienie mnie łapie, nie wiem czy stosować wszystkie leki gripexy itp
    czy to też jakoś zaburzy stymulację....no jak pech to pech 👎👎
    Mysza1986 wrote:
    Niektórzy lekarze zlecają cały cykl, niektórzy włączają acard75 po miesiączce lub po owulacji, tak czy siak nic ci się nie stanie ani jak na czas okresu tego najgorszego odstawisz na 2 dni, nic ci się też nie stanie jak będziesz cały czas brala 😊 z tym lekkiej to akurat spokojnie, Heparyna to co innego ale acard jest raczej bezpieczny, oczywiście dla swojego spokoju dopytaj lekarza na najbliższej wizycie. PS nie dostajesz wydrukowane rozpiski z lekami na wizycie?

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
  • alexxandra_aa Autorytet
    Postów: 711 421

    Wysłany: 29 listopada 2019, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    Alexandra - mocne kciuki i powodzenia na wizycie <3

    Ja już po wizycie. Maluszek
    Ma 1.77 cm i serduszko bije już ładnie.

    Przed Sylwestrem wizyta u dr Sz:) wiec muszę Wasze wskazówki poczytać.

    doktor AB zdecydowany przeciwnik relanium, wiec narazie naturalnie będę sobie radzić :).

    Ale stracha się najadłam i i oberwało mi się, bo okazało się ze pomyliłam dawki lekow i brałam nie tak duphastron. Pan doktor stwierdził, ze to już drugi lek, gdzie sama sobie dawki ustalalam :)

    kinga25, ipla, AnkaBe, Angel9306, Dalia90, antonna, Mysza1986, truskawka26, Antonina, Catlady, bdziągwa, Starajacsieocud, Malina28., diversik89, iMonia, Mera lubią tę wiadomość

    Starania od lutego 2018r.
    30.05.2018 ocena drożności jajowodów (HyCoSy): P -, L +
    04.07.2018 IUI :(
    02.02.2019 IUI :(
    Punkcja- pobrano 12 komórek, 8 zapłodnionych, 4 zarodki
    23.09.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1 :(
    20.10.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1
    8dpt beta 97,5
    10 dpt beta 241,5 prog 82
    12 dpt beta 525
    15 dpt beta 1348
    19 dpt beta 8847, prog 178
‹‹ 1829 1830 1831 1832 1833 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ