X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonina wrote:
    Kurczę dziewczyny, co za sierota że mnie🙉
    Dziś miałam zmianę podawania Clexane z 22 na 6 rano. I zupełnie o tym zapomnialam , że teraz Clexane będzie o 6 a acard wieczorem i oczywiście wzięłam go teraz 😡
    Nic się nie stanie? Że tak sobie dawki przed południem nawalilam? A wieczorem nic...
    O której bierzecie acard wieczorem?

    P.s
    Dziś wychodzę ze szpitala!!!!!! 🎉🎉🎉🎉
    Rozumiem ze masz kilka godzin opoznienia porannej dawki clexane? Mysle ze nic sie nie stanie, teraz bedziesz pilnowac. A co do acardu..hmm ja biore wieczorem jak sibie przypomne, czasami jest to 21, 22, 23. A trzeba o stalej godzinie? Ja z kolei zastanawiam się czy prolutex i clexane mogę brac o podobnej godzinie, kolo siebie? Bo prolutex wstrzykuje o 22 a chwile pozniej clexane.

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny za 2-3 miesiące chcemy podchodzić do kolejnej (już ostatniej) procedury i mam pytanie, można coś brać na polepszenie komórek przed stymulacją? Zaczęłam brać z powrotem omegamed optima forte z DHA, jest coś jeszcze może czym mogę pomóc?

  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Mysza Ty ich tam wszystkich najlepiej załatwiłaś 😂💪
    A wiesz, że dr opowiadała mi o Tobie😀
    Co ty powiesz? A to ciekawa jestem co mówiła możesz mi napisać na priv? Bo cały czas mnie straszyla że to na pewno pozamaciczna i że mam się nie cieszyć i wogole więc uciekalam do Kruszynskiego. Raz jej jeszcze wysłałam SMS że to nasze 4,5 endometrium ma już kilkanaście tygodni i to wszystko.. Może po urodzeniu jej wyślę Jeszcze...

    Ps cytryniam magnezu np. z allines (dobra cena, Ładnie się wchlania)

    Berbeć. lubi tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • alexxandra_aa Autorytet
    Postów: 711 421

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Antonina wrote:
    Kurczę dziewczyny, co za sierota że mnie🙉
    Dziś miałam zmianę podawania Clexane z 22 na 6 rano. I zupełnie o tym zapomnialam , że teraz Clexane będzie o 6 a acard wieczorem i oczywiście wzięłam go teraz 😡
    Nic się nie stanie? Że tak sobie dawki przed południem nawalilam? A wieczorem nic...
    O której bierzecie acard wieczorem?

    P.s
    Dziś wychodzę ze szpitala!!!!!! 🎉🎉🎉🎉

    Ufff. Nareszcie w domku:)

    Ja biorę acard między 21-23 a clexane między 08:30-10:30
    Wiec powinno być ok:)

    A dziewczyny o której bierzecie duphastron ?

    Antonina lubi tę wiadomość

    Starania od lutego 2018r.
    30.05.2018 ocena drożności jajowodów (HyCoSy): P -, L +
    04.07.2018 IUI :(
    02.02.2019 IUI :(
    Punkcja- pobrano 12 komórek, 8 zapłodnionych, 4 zarodki
    23.09.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1 :(
    20.10.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1
    8dpt beta 97,5
    10 dpt beta 241,5 prog 82
    12 dpt beta 525
    15 dpt beta 1348
    19 dpt beta 8847, prog 178
  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliglam wrote:
    Bardzo mi przykro tez dużo przeszłaś ... nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie ale oglądając filmiki ,,Invitro „” ci lekarze tam tak wszystko tłumacza są rozmowy w laboratorium z embriologami u nas nie spotkałam się z niczym takim ... same musimy dzwonić dowiadywać się wszystkiego i wyciągać informacje ... brakuje spokoju psychicznego przynajmniej u mnie . Brakuje opiekuna który udziela
    Informacji tak jak w innych klinikach a medart najtańszy nie jest ... takie moje spostrzeżenia .

    Aliglam... mało się odzywam, ale tym razem zabiorą głos. Nasz pierwszy transfer, beta 0. Nasz drugi transfer, beta 0. Nasz trzeci transfer, beta 0. Nasz czwartek transfer, beta 0. Nasz piąty transfer, beta drgnęła, ale od razu spadła, coś się zadziało po raz pierwszy. Nasz szósty transfer...córka niebawem kończy 3 lata.
    Jestem pacjentka dr Z i po 5 et przy podejściu do 6 et na cyklu sztucznym dr przesunął okienko implantacyjne, czyli miałam et blastki w 5 dobie, ale była to 4 doba przyjmowania progesteronu. Po prost dr kazał mi zacząć przyjmować progesteron dosłownie jeden dzień później. Udało się. Czy pomogło to działanie, czy może to był TEN właściwy zarodek. Nie poddawajcie się. Uda sie Wam. Wiem, ze jest to wkurzające, ale po prostu niektóre pary musza dłużej się starać. Trzymam kciuki!

    Aliglam, Berbeć., Starajacsieocud, diversik89, Angel9306, iMonia lubią tę wiadomość

    Aina
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Dziewczyny za 2-3 miesiące chcemy podchodzić do kolejnej (już ostatniej) procedury i mam pytanie, można coś brać na polepszenie komórek przed stymulacją? Zaczęłam brać z powrotem omegamed optima forte z DHA, jest coś jeszcze może czym mogę pomóc?


    Ja sama z siebie biorę omegę 3 i resveratrol oraz probiotyk

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 11:20

    Berbeć., Nowa38 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alexxandra_aa wrote:
    Ufff. Nareszcie w domku:)

    Ja biorę acard między 21-23 a clexane między 08:30-10:30
    Wiec powinno być ok:)

    A dziewczyny o której bierzecie duphastron ?
    Nie mozna acardu i clexane obok siebie? Bo ja biore clexane ok.22 i ciur wczesnien acard

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainnaa tez jestem u dr Ż. Czy mozesz napisac czy prowadzilas ciaze u dr czy zmienilas na kogos innego? A jesli tak to do ktorego tygodbia bylas i dr Ż.

  • Catlady Autorytet
    Postów: 4477 6161

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ainaa wrote:
    Aliglam... mało się odzywam, ale tym razem zabiorą głos. Nasz pierwszy transfer, beta 0. Nasz drugi transfer, beta 0. Nasz trzeci transfer, beta 0. Nasz czwartek transfer, beta 0. Nasz piąty transfer, beta drgnęła, ale od razu spadła, coś się zadziało po raz pierwszy. Nasz szósty transfer...córka niebawem kończy 3 lata.
    Jestem pacjentka dr Z i po 5 et przy podejściu do 6 et na cyklu sztucznym dr przesunął okienko implantacyjne, czyli miałam et blastki w 5 dobie, ale była to 4 doba przyjmowania progesteronu. Po prost dr kazał mi zacząć przyjmować progesteron dosłownie jeden dzień później. Udało się. Czy pomogło to działanie, czy może to był TEN właściwy zarodek. Nie poddawajcie się. Uda sie Wam. Wiem, ze jest to wkurzające, ale po prostu niektóre pary musza dłużej się starać. Trzymam kciuki!
    Ainaa, u mnie przy trzecim transferze dr Ż zrobił dokładnie tak samo. Miałam transferowaną 5-dniową blastkę 4.1.1 ale w 4 dobie przyjmowania progesteronu. Myślałam, że dr się pomylił ustalając datę transferu. A to było zamierzone, i u nas też się wtedy udało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 11:33

    Aliglam, Ainaa, Starajacsieocud, diversik89, Angel9306, iMonia lubią tę wiadomość

    Baby H. <3
    202205061770.png

    Baby T. <3
    202005301770.png

    🙋🏻‍♀️• MTHFR c.677C>T / MTHFR c.1298A>C układ heterozygotyczny; • Niedrożny prawy jajowód
    💁🏻‍♂️• Nekrospermia / brak ruchliwych plemników

    07.05.2019 - punkcja: 16 komórek, 12 zapłodnionych, 4 zarodki
    12.05.2019 - ET 5.1.1 ☹️
    05.06.2019 - FET odwołany (endo 6,6mm)
    14.08.2019 - FET 4.1.1 ☹️
    11.09.2019 - FET 4.1.1 😊
    7dpt - bhcg 13,3mlU/ml prog 33,28ng/ml; 9dpt - bhcg 46,03mlU/ml prog 45,37ng/ml; 11dpt - bhcg 120,9mlU/ml prog 49,25ng/ml; 15dpt - bhcg 1052mlU/ml prog 36ng/ml
    27dpt - mamy ❤️

    11.08.2021 - FET 3.2.1 😊
    5dpt - bhcg 12mlU/ml; 7dpt - bhcg 35mlU/ml prog 64ng/ml; 9dpt - bhcg 92mlU/ml prog 47ng/ml; 13dpt - bhcg 689mlU/ml; 15dpt - bhcg 1668 mlU/ml
    28dpt - mamy ❤️
  • alexxandra_aa Autorytet
    Postów: 711 421

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    Nie mozna acardu i clexane obok siebie? Bo ja biore clexane ok.22 i ciur wczesnien acard

    Ja tak brałam i właśnie dziewczyny z forum poradziły, aby rozdzieliła. Akurat to było w czasie mojego krwiaka i od tamtej pory Jak rozdzieliłam to krawienia/plamienia ustały.
    Oczywiście może to nie mieć związku, ale u mnie sprawdziło się :)
    Ale tez w zaleceniach miałam napisane, ze clexane brać rano wiec zmiana była tylko w acard

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 11:46

    Antonina lubi tę wiadomość

    Starania od lutego 2018r.
    30.05.2018 ocena drożności jajowodów (HyCoSy): P -, L +
    04.07.2018 IUI :(
    02.02.2019 IUI :(
    Punkcja- pobrano 12 komórek, 8 zapłodnionych, 4 zarodki
    23.09.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1 :(
    20.10.2019 transfer 1 zarodka 5.1.1
    8dpt beta 97,5
    10 dpt beta 241,5 prog 82
    12 dpt beta 525
    15 dpt beta 1348
    19 dpt beta 8847, prog 178
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Catlady wrote:
    Ainaa, u mnie przy trzecim transferze dr Ż zrobił dokładnie tak samo. Miałam transferowaną 5-dniową blastkę 4.1.1 ale w 4 dobie przyjmowania progesteronu. Myślałam, że dr się pomylił ustalając datę transferu. A to było zamierzone, i u nas też się wtedy udało.
    Czytając wasze wypowiedzi nadzieja na nowo się pojawia :) zastanawiam się czy nie wrócić do dr ż . Bo podczas jego urlopu w zeszłym roku przejął nas AB .

    Ainaa lubi tę wiadomość

  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hiacynta48 wrote:
    Ainnaa tez jestem u dr Ż. Czy mozesz napisac czy prowadzilas ciaze u dr czy zmienilas na kogos innego? A jesli tak to do ktorego tygodbia bylas i dr Ż.

    Ciąża prowadzona u dr Z, ale sama raz w miesiacu robiłam badanie moczu i morfologię, do tego pilnowałem bardzo krzepliwości i stałe pytałam czy robić badania (cała ciąża na clexane). Pilnowałem tez terminów badania na cukrzyce, pytałam do kiedy acard brać... ogólnie nieustannie zadawałam setki pytań :)

    Aina
  • Ainaa Autorytet
    Postów: 1246 357

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliglam wrote:
    Czytając wasze wypowiedzi nadzieja na nowo się pojawia :) zastanawiam się czy nie wrócić do dr ż . Bo podczas jego urlopu w zeszłym roku przejął nas AB .

    Wracaj do dr Z! Powodzenia!

    diversik89, Aliglam lubią tę wiadomość

    Aina
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Ja sama z siebie biorę omegę 3 i resveratrol oraz probiotyk

    Też to biorę. Bierzecie magnez przed transferem?' Bo w tych wszystkich sztampowych zestawach co łykamy nie ma nie? Więc okazuje się, że ja nie łykam😕

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 13:58

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Co ty powiesz? A to ciekawa jestem co mówiła możesz mi napisać na priv? Bo cały czas mnie straszyla że to na pewno pozamaciczna i że mam się nie cieszyć i wogole więc uciekalam do Kruszynskiego. Raz jej jeszcze wysłałam SMS że to nasze 4,5 endometrium ma już kilkanaście tygodni i to wszystko.. Może po urodzeniu jej wyślę Jeszcze...

    Ps cytryniam magnezu np. z allines (dobra cena, Ładnie się wchlania)

    4,5???

    Mysza1986 lubi tę wiadomość

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 5 lutego 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    Też to biorę. Bierzecie magnez przed transferem?' Bo w tych wszystkich sztamowych zestawach co łykamy nie ma nie? Więc okazuje się, że ja nie łykam😕

    Mam 2x chelamagbe6 i 2x aspargin extra. tak już od lipca. Dr mi to zleciła jak powiedziałam, że mam często skurcze łydek. Normalnie może starczy po 1 dziennie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 12:25

    Berbeć. lubi tę wiadomość

  • Mysza1986 Autorytet
    Postów: 2048 1605

    Wysłany: 5 lutego 2020, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Berbeć. wrote:
    4,5???


    Nooo nie pamiętam jednostek ale endo do transferu powinno miec chyba ok 9 prawda? ja miałam 4,5 w bodajże 9dc i dr K odwołała zaplanowany transfer w tym cyklu (miał być na naturlanym, bo na sztucznym też nie chciało rosnąć) no i w tym samym cyklu zaszłam natualnie także ten ( a cykle mam krótkie ok 25 dni) więc na pewno dużo nie zdążyło urosnąć zwłaszcza że 19dc miałam już implementację (co wzięłam za okres ofcourse, bo normalnie krwawienie dostałam tylko że trwało ono kilka godzin i to mnie zaczęło zastanawiać. Dr K tez mysląła ze to jakies hormonalne zawirowania i nawet bety nie zleciła sama ze swojej intuicji zrobiłam kilka dni później jak własciwy okres nadal nie przychodził....

    Berbeć., diversik89, Hiacynta48, iMonia, Catlady lubią tę wiadomość

    bv5tg9v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lutego 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Nooo nie pamiętam jednostek ale endo do transferu powinno miec chyba ok 9 prawda? ja miałam 4,5 w bodajże 9dc i dr K odwołała zaplanowany transfer w tym cyklu (miał być na naturlanym, bo na sztucznym też nie chciało rosnąć) no i w tym samym cyklu zaszłam natualnie także ten ( a cykle mam krótkie ok 25 dni) więc na pewno dużo nie zdążyło urosnąć zwłaszcza że 19dc miałam już implementację (co wzięłam za okres ofcourse, bo normalnie krwawienie dostałam tylko że trwało ono kilka godzin i to mnie zaczęło zastanawiać. Dr K tez mysląła ze to jakies hormonalne zawirowania i nawet bety nie zleciła sama ze swojej intuicji zrobiłam kilka dni później jak własciwy okres nadal nie przychodził....

    Ale musualas byc zaskoczona 😀

    Napisalam priv

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lutego 2020, 12:37

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 5 lutego 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysza1986 wrote:
    Co ty powiesz? A to ciekawa jestem co mówiła możesz mi napisać na priv? Bo cały czas mnie straszyla że to na pewno pozamaciczna i że mam się nie cieszyć i wogole więc uciekalam do Kruszynskiego. Raz jej jeszcze wysłałam SMS że to nasze 4,5 endometrium ma już kilkanaście tygodni i to wszystko.. Może po urodzeniu jej wyślę Jeszcze...

    Ps cytryniam magnezu np. z allines (dobra cena, Ładnie się wchlania)
    Mi dr mówiła że ma taką pacjentkę której odwołała transfer a ona jej w ciążę zaszła naturalnie więc nigdy nie wiadomo.

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 5 lutego 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Dziewczyny za 2-3 miesiące chcemy podchodzić do kolejnej (już ostatniej) procedury i mam pytanie, można coś brać na polepszenie komórek przed stymulacją? Zaczęłam brać z powrotem omegamed optima forte z DHA, jest coś jeszcze może czym mogę pomóc?
    Ubichinol i glutation

    Aliglam, Nowa38, Berbeć. lubią tę wiadomość

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
‹‹ 1994 1995 1996 1997 1998 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ