X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    Dzięki Anulas 🙂ja mam chyba podobnie .W marcu mielismy przygotowania do transferu na puregonie 75 ,ale się okazało że endo za cienkie. Odpuściliśmy kolejny cykl,ale mimo to pani dr w zaleceniach dała 2 dziennie medargin... i normalnie robię się kwadratowa🙄😲😟 mam wrażenie ,że z dnia na dzień ciuchy są coraz mniejsze... Tak pomyślałam , że to wina medarginu,bo przecież dr zaleca go ciężarnym jak dzieciaczki za bardzo nie rosną ...więc pewnie na nas też tak działa😒 a w sumie stosować go jak nie podchodzimy w tym cyklu do transferu , czy to sens ?

    Dr zaleca medargin żeby dzieci rosły ale to dzięki temu że w założeniu ma rozszerzać naczynia krwionośne, czyli lepiej i szybciej ma krążyć krew dostarczając składniki odżywcze dla maluszka :)

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • mika_do Autorytet
    Postów: 264 222

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    Dzięki Anulas 🙂ja mam chyba podobnie .W marcu mielismy przygotowania do transferu na puregonie 75 ,ale się okazało że endo za cienkie. Odpuściliśmy kolejny cykl,ale mimo to pani dr w zaleceniach dała 2 dziennie medargin... i normalnie robię się kwadratowa🙄😲😟 mam wrażenie ,że z dnia na dzień ciuchy są coraz mniejsze... Tak pomyślałam , że to wina medarginu,bo przecież dr zaleca go ciężarnym jak dzieciaczki za bardzo nie rosną ...więc pewnie na nas też tak działa😒 a w sumie stosować go jak nie podchodzimy w tym cyklu do transferu , czy to sens ?

    Medargin poprawia ukrwienie macicy, dlatego masz to ochydztwo pić, żeby się endo poprawiło.

    Data produkcji: 1984r.

    Start: maj 2016
    09.2016 - 6tc |'|
    02.2018 - 10tc |'|
    10.2018 - 9tc |'|
    05.2019 - IUI :/
    09.2019 - ICSI - 2 mrozaki
    13.12.2019 - FET 5.1.2
    14dpt - beta 1556
    29dpt - jest serduszko ❤️

    05.09.2020r. 40+6 - 3560g 56cm
    ❤️T. 👣

    //AMH 5.6, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia, hiperinsulinemia, NK 16,6%, Pai-1 hetero, V (r2) hetero //

    02.01.2024 FET 6.3.1
    7dpt - beta 78
    9dpt - beta 172
    13dpt - beta 930
    16dpt - beta 3349
    30dpt - jest serduszko ❤️
    04.04.24 - amniopunkcja - wynik prawidłowy

    //niedoczynność tarczycy, prolaktyna ok, immunologia-nie powtarzałam badań, Pai-1 hetero, V(r2) hetero//
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mrs.P wrote:
    Na stronie jest cennik.

    Jakie macie zdanie o mrożeniu nadprogramowych komórek jajowych? Ma to sens? Kiedyś czytałam, że różnie się potem rozmrażają, ale to dawno.
    W zasadzie to cała ta stymulacja cenowo taniej wypada z refundacją , niż mrożenie, aczkolwiek nie wiem jak to się ma do wieku pacjentki.
    Bede wdzięczna za Wasze opinie.

    Czytalam na forum, ze z mrozonych komorek jest trudniej uzyskac tyle zarodkow co ze swiezych, a zaplodnienie ich i hodowla kosztuje tyle co na swiezych (plus koszt mrozenia). Wiec ja bym tego nie robiła (3 lata temu mialam AMH 7). Natomiast jeśli ktoś ma problem z wyhodowaniem komorek to jest to do rozwazenia.

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliglam wrote:
    Dziewczyny czy z endo 0,78-0,80 cm jest szansa ma powodzenie transferu ? Lekarz chce zaryzykować i zrobić transfer we wtorek co myślicie ?
    Hmm trudna decyzja. Widze, ze mialas juz troche tych transferow. Ale ponoc 8 mm to minimum i teoretycznie takie masz. Jesli masz problem z endo to bym sie zdecydowała na transfer, ale jesli to tylko wypadek przy pracy to bym odczekala miesiac.

    Aliglam lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    Dziewczyny starające się ,mam pytanko🙂czy podczas przyjmowania medarginu,Wasza waga poszybowała kilka kilogramow w górę ?

    Nie, ale ja mam szybka przemianę materii i dla mnie wyzwaniem jest przytyc 🙈

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • powódka:) Znajoma
    Postów: 19 2

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Panie
    Dopiero zaczynam swoje leczenie w MedArt, chciałabym jak najszybciej przejść procedurę In Vitro w związku z tym mam kilka pytań – uprzejmie proszę o odpowiedzi bardziej doświadczone koleżanki.
    1) Choruje na Hashimoto – przyjmuję leki moje TSH obecnie wynosi około 2,5. Czy któraś z Pań przy tej chorobie przechodziła in vitro? Czy zakończyło się ono sukcesem? Czy w poradni badają TSH, czy jestem pod opieką swojego endokrynologa? Czy z powodu tej choroby procedura przebiega inaczej?
    2) Czy badałyście Panie zarodki genetycznie już przy pierwszym in vitro? Czy lekarz rekomenduje te badania tylko w uzasadnionych wypadkach, czy zaleca je każdemu?
    3) Czy przed in vitro, w trakcie symulacji przeszłyście Panie na dietę? Jeżeli tak, to na jaką? Czy lekarz zaleca dietę?
    4) Czy mówiłyście Panie rodzinie (rodzice, teściowie, rodzeństwo) o tym że przechodzicie procedurę?
    5) Wiem, że to jest najmniej ważna sprawa niemniej jednak zapytam czy podczas symulacji kobieta tyje?
    6) Kwestie finansowe – rozumiem, że za in vitro płacę kwotę 7000 zł, czy za każdą wizytę podczas tej procedury płacę osobno czy wizyty te są w cenie. Podobnie jeżeli chodzi o badania krwi, czy są one wliczone w cenę czy płacę osobno?
    7) Ile wydałyście Panie na całą procedurę – jeden transfer?
    8) Ile wydałyście Panie na leki?
    9) Czy orientują się Panie jakie są statystyki udanych in vitro w klinice?
    10) Czy są pytania, co do których żałujcie Panie że nie zapytałyście lekarza na pierwszej wizycie? Jeżeli tak jakie to pytania?
    11) Co najbardziej zdziwiło Panie podczas procedury in vitro?
    12) Jaką radę dałybyście samej sobie na początku drogi?

    Wiem, że pytań dużo ale nie będę ukrywać że jestem bardzo przejęta.

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1061 1173

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliglam wrote:
    Dziewczyny czy z endo 0,78-0,80 cm jest szansa ma powodzenie transferu ? Lekarz chce zaryzykować i zrobić transfer we wtorek co myślicie ?
    Ja miałam z początku endo niecałe 8 mm w najgrubszym miejscu po 2 dniach zaczęło spadać chyba było 7, 6mm, zalamana wyszłam z łazienki i pytam AB czy znów odwołany transfer on, że robimy chyba po 2 dniach był transfer, ale nastawiłam się, że pewnie będzie badanie i odwołany będzie a tu psikus transfer był i to udany :). Wcześniej nie miałam żadnych problemów z endo wszystkie IUI idealne endo koło 9 mm i się nie udawało, nawet przy transferze odwołanym przez ecoli endo też zajebiste. Mąż mi powiedział, że jak zawsze było tak idealnie, a teraz nie jest to się uda :).

    Aliglam, Starajacsieocud lubią tę wiadomość

    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.2021 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
    25.04.2024 Franek 😍
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    Dzięki Anulas 🙂ja mam chyba podobnie .W marcu mielismy przygotowania do transferu na puregonie 75 ,ale się okazało że endo za cienkie. Odpuściliśmy kolejny cykl,ale mimo to pani dr w zaleceniach dała 2 dziennie medargin... i normalnie robię się kwadratowa🙄😲😟 mam wrażenie ,że z dnia na dzień ciuchy są coraz mniejsze... Tak pomyślałam , że to wina medarginu,bo przecież dr zaleca go ciężarnym jak dzieciaczki za bardzo nie rosną ...więc pewnie na nas też tak działa😒 a w sumie stosować go jak nie podchodzimy w tym cyklu do transferu , czy to sens ?

    Kazala mi odlozyc jak endo było złe. Może zapomniala powiedziec Tobie🤔
    A od czego tyjemy trudno powiedziec. Jak ktos ma tendencje to wszystko ma wplyw. Hormony, sterydy i kto wie co jeszcze 😓

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 20:50

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powódka:) wrote:
    Witam wszystkie Panie
    Dopiero zaczynam swoje leczenie w MedArt, chciałabym jak najszybciej przejść procedurę In Vitro w związku z tym mam kilka pytań – uprzejmie proszę o odpowiedzi bardziej doświadczone koleżanki.
    1) Choruje na Hashimoto – przyjmuję leki moje TSH obecnie wynosi około 2,5. Czy któraś z Pań przy tej chorobie przechodziła in vitro? Czy zakończyło się ono sukcesem? Czy w poradni badają TSH, czy jestem pod opieką swojego endokrynologa? Czy z powodu tej choroby procedura przebiega inaczej?
    2) Czy badałyście Panie zarodki genetycznie już przy pierwszym in vitro? Czy lekarz rekomenduje te badania tylko w uzasadnionych wypadkach, czy zaleca je każdemu?
    3) Czy przed in vitro, w trakcie symulacji przeszłyście Panie na dietę? Jeżeli tak, to na jaką? Czy lekarz zaleca dietę?
    4) Czy mówiłyście Panie rodzinie (rodzice, teściowie, rodzeństwo) o tym że przechodzicie procedurę?
    5) Wiem, że to jest najmniej ważna sprawa niemniej jednak zapytam czy podczas symulacji kobieta tyje?
    6) Kwestie finansowe – rozumiem, że za in vitro płacę kwotę 7000 zł, czy za każdą wizytę podczas tej procedury płacę osobno czy wizyty te są w cenie. Podobnie jeżeli chodzi o badania krwi, czy są one wliczone w cenę czy płacę osobno?
    7) Ile wydałyście Panie na całą procedurę – jeden transfer?
    8) Ile wydałyście Panie na leki?
    9) Czy orientują się Panie jakie są statystyki udanych in vitro w klinice?
    10) Czy są pytania, co do których żałujcie Panie że nie zapytałyście lekarza na pierwszej wizycie? Jeżeli tak jakie to pytania?
    11) Co najbardziej zdziwiło Panie podczas procedury in vitro?
    12) Jaką radę dałybyście samej sobie na początku drogi?

    Wiem, że pytań dużo ale nie będę ukrywać że jestem bardzo przejęta.

    Witaj🖐️
    Najlepiej przeczytać cale forum a co najmniej rok wstecz. Na pewno są tu odpowiedzi na Twoje pytania.
    Tsh badaja bardzo często ale nie mam Hashimoto więc jak są takie osoby prowadzone nie wiem.
    Zarodki badalamm od 2 podejscia. Nie chcialam słyszeć po raz kolejny, że pewnie zły genetycznie!!! Ale są to dodatkowe koszty.
    Nasza rodzina i znajomi nie wiedzą . Tylko jedno, przez ktorych tu jesteśmy 😁
    7000 to koszt tylko pobrania i transferu. Wizyty kosztuja od 150 do 250. Badania krwi swoja droga (ogromna kasa) +leki i suplementy🙉.
    Nie podsumowalam kosztow, ale konto szybko się kurczy😭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia 2020, 20:58

    powódka:) lubi tę wiadomość

  • Kaach Autorytet
    Postów: 1061 1173

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powódka :) proszę odp :)
    1) Na tarczycę biorę euthyrox i lekarz z MedArt dostosowywał dawkę do TSH, ale hashimoto nie mam to nie wiem czy procedura jest inna każda jest ogólnie dobierana indywidualnie.
    2) Badalismy zarodki i była to rekomendacja lekarza i chyba czuję się trochę spokojniejsza wiedząc, dziecko bylo przebadane.
    3) Nie byłam na diecie jadłam więcej orzechów, suszone morele i wino :p
    4) Nasi najbliżsi i przyjaciele, znajomi wiedzą teściowa nam nawet pomaga finansowo. Trudno było by nam to ukryć na jakiś domówkach zwłaszcza gdy była pora zastrzyku :p.
    5) tyje się niestety tak zależy od tendencji ja przytyłam chyba koło 4-5 kg. No i czasem są takie jazdy hormonalne, że mąż się nie zbliżał, ale w ciąży mam czasem chyba gorsze :l
    6) Za wszystkie badania wizyty itd płacisz
    7) Cała procedura łącznie z wizytami, lekami, badaniami i badaniem 2 zarodków wyszło nam 21.250 zł...
    10) Nie wizyty sąttak często, że później w razie czego pytałam chociaż AB do wygadanych osob nie należy mówi niezbędne minimum :p
    12) Zaufaj lekarzowi i go słuchaj, a w razie pytań pisz na forum :)


    powódka:), JustynaFrog lubią tę wiadomość

    HSG
    laparoskopia
    MedART 06.19
    06.19 IUI :(
    MTHFR C677T/A1298C hetero
    07.19 IUI :( 08.19 IUI :( 10.19 ostatnia IUI :(
    12.19 Punkcja
    28.02 Transfer❄️5.1.1
    7t2d ❤️
    13+1 💔
    27.08 transfer mamy kropka
    7t2d❤️
    ♀️
    05.05.2021 Pola 🌈😍
    3x CB 2023
    08.23 naturalny cud 🤰♂️
    25.04.2024 Franek 😍
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powódka:) wrote:
    Witam wszystkie Panie
    Dopiero zaczynam swoje leczenie w MedArt, chciałabym jak najszybciej przejść procedurę In Vitro w związku z tym mam kilka pytań – uprzejmie proszę o odpowiedzi bardziej doświadczone koleżanki.
    1) Choruje na Hashimoto – przyjmuję leki moje TSH obecnie wynosi około 2,5. Czy któraś z Pań przy tej chorobie przechodziła in vitro? Czy zakończyło się ono sukcesem? Czy w poradni badają TSH, czy jestem pod opieką swojego endokrynologa? Czy z powodu tej choroby procedura przebiega inaczej?
    2) Czy badałyście Panie zarodki genetycznie już przy pierwszym in vitro? Czy lekarz rekomenduje te badania tylko w uzasadnionych wypadkach, czy zaleca je każdemu?
    3) Czy przed in vitro, w trakcie symulacji przeszłyście Panie na dietę? Jeżeli tak, to na jaką? Czy lekarz zaleca dietę?
    4) Czy mówiłyście Panie rodzinie (rodzice, teściowie, rodzeństwo) o tym że przechodzicie procedurę?
    5) Wiem, że to jest najmniej ważna sprawa niemniej jednak zapytam czy podczas symulacji kobieta tyje?
    6) Kwestie finansowe – rozumiem, że za in vitro płacę kwotę 7000 zł, czy za każdą wizytę podczas tej procedury płacę osobno czy wizyty te są w cenie. Podobnie jeżeli chodzi o badania krwi, czy są one wliczone w cenę czy płacę osobno?
    7) Ile wydałyście Panie na całą procedurę – jeden transfer?
    8) Ile wydałyście Panie na leki?
    9) Czy orientują się Panie jakie są statystyki udanych in vitro w klinice?
    10) Czy są pytania, co do których żałujcie Panie że nie zapytałyście lekarza na pierwszej wizycie? Jeżeli tak jakie to pytania?
    11) Co najbardziej zdziwiło Panie podczas procedury in vitro?
    12) Jaką radę dałybyście samej sobie na początku drogi?

    Wiem, że pytań dużo ale nie będę ukrywać że jestem bardzo przejęta.

    1. Tu nie pomoge, bo nie mam Hashimoto
    2. My nie, ale to bylo 3 lata temu i wtedy to nie bylo tak popularne. Teraz bedziemy badac.
    3. Ja bede na diecie bezglutenowej w trakcie stymulacji i miesiac przed. W trakcie stymulacji obowiazuje tez dieta wysokobialkowa, zeby uniknac hiperstymulacji i zlagodzic skutki stymulacji. Dziewczyny tez pisaly, ze warto lykac ubichinol i glutathione, bo poprawia to jakosc komorek, co moze sie przelozyc na liczbe uzyskanych zarodkow.
    4. Nie
    5. Chyba mozna przytyc, ale mnie to nie spotkało.
    6. W cenie 7000 zl jest punkcja, hodowla zarodkow i jeden transfer. Do tego 500 zl trzeba zaplacic anestezjologowi, placi sie za leki do stymulacji, za wizyty i za badania dodatkowo. Za mrozenie zarodkow tez trzeba zaplacic osobno (chyba 1500 zl)
    7. Jeden transfer to koszt 1800 zl. Nie sumowalam ile mnie to wszystko wynioslo, ale obstawiam, ze okolo 15 tys do uzyskania ciazy 3 lata temu.
    8. Mialam na refundacje, wiec okolo 300 zl za puregon, decapeptyl tez na refundacje, ale nie pamietam ile. Ovitrelle to jakos 100-200 zl. Potem przy transferze sa inne leki. Transfer z wizytami, lekami i badaniami to jakos 3 tys zlotych.
    9. Niestety nie wiem.
    10. Nie, ale dr K do ktorej chodze wszystko dokladnie wyjasnia.
    11. Czytalam na forum jak to wyglada, wiec w sumie mnie nic nie zdziwilo 🙈 moze tylko nie spodziewalam sie, ze bede nie w formie po punkcji. Planowalam isc dzoen pozniej do pracy, ale zasłabłam rano i zostalam w domu.
    12. Jestem znowu w punkcie wyjscia przy staranaich o drugie dziecko, wiec nie mam dla siebie rady 🙄

    powódka:), kinga25 lubią tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Imbirek91 Autorytet
    Postów: 1081 714

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    powódka:) wrote:
    Witam wszystkie Panie
    Dopiero zaczynam swoje leczenie w MedArt, chciałabym jak najszybciej przejść procedurę In Vitro w związku z tym mam kilka pytań – uprzejmie proszę o odpowiedzi bardziej doświadczone koleżanki.
    1) Choruje na Hashimoto – przyjmuję leki moje TSH obecnie wynosi około 2,5. Czy któraś z Pań przy tej chorobie przechodziła in vitro? Czy zakończyło się ono sukcesem? Czy w poradni badają TSH, czy jestem pod opieką swojego endokrynologa? Czy z powodu tej choroby procedura przebiega inaczej?
    2) Czy badałyście Panie zarodki genetycznie już przy pierwszym in vitro? Czy lekarz rekomenduje te badania tylko w uzasadnionych wypadkach, czy zaleca je każdemu?
    3) Czy przed in vitro, w trakcie symulacji przeszłyście Panie na dietę? Jeżeli tak, to na jaką? Czy lekarz zaleca dietę?
    4) Czy mówiłyście Panie rodzinie (rodzice, teściowie, rodzeństwo) o tym że przechodzicie procedurę?
    5) Wiem, że to jest najmniej ważna sprawa niemniej jednak zapytam czy podczas symulacji kobieta tyje?
    6) Kwestie finansowe – rozumiem, że za in vitro płacę kwotę 7000 zł, czy za każdą wizytę podczas tej procedury płacę osobno czy wizyty te są w cenie. Podobnie jeżeli chodzi o badania krwi, czy są one wliczone w cenę czy płacę osobno?
    7) Ile wydałyście Panie na całą procedurę – jeden transfer?
    8) Ile wydałyście Panie na leki?
    9) Czy orientują się Panie jakie są statystyki udanych in vitro w klinice?
    10) Czy są pytania, co do których żałujcie Panie że nie zapytałyście lekarza na pierwszej wizycie? Jeżeli tak jakie to pytania?
    11) Co najbardziej zdziwiło Panie podczas procedury in vitro?
    12) Jaką radę dałybyście samej sobie na początku drogi?

    1) Nie wiem u którego lekarza będziesz podchodzić ale dr K uważa że tsh na poziomie 2.5 to zdecydowanie za dużo - dr działa przy 1 a mnie w ogóle trzymała na poziomie dużo niższym niż 1 aczkolwiek to pewnie zależy od konkretnego przypadku :)
    2) nie badałam ale wtedy nie było to takie popularne. Czy dziś bym badała? Nie wiem 🤷‍♀️
    Zależne to by było od ilość zarodków, procedur i pieniędzy.
    3) w czasie stymulacji dieta wysokobiałkowa, szczególnie przy dużych dawkach leku - co najmniej 1g białka na 1kg masy ciała plus elektrolity. W medarcie rekomendują również dietę bezglutenowa i niekiedy bezlaktozowa
    4) u mnie wiedzieli moi rodzice ale nie było wielkich rozmów na ten temat - po prostu leczymy się i tyle
    5) pomijam bo zbyt wiele czynników się składa na odpowiedź
    6) za wizyty i badania krwi osobno
    7 i 8) nie odpowiadam bo ostatnia procedurę przechodziłam 3 lata temu takze ceny nieaktualne
    9) statystyk oficjalnych nie ma, ale osoby które znam i się leczyły w klinice mają dzieci. Sama jestem 'ciężkim' przypadkiem i doczekałam się bliźniąt a teraz ciąża naturalna (prawie niemożliwa 😊)
    10) ja nie byłam zbyt dociekliwa, zaufałam dr K a ona chyba najwięcej sama z siebie tłumaczy w porównaniu z dr Z i dr AB - niemniej na każde pytanie zawsze odpowie
    11) nic mnie nie zdziwiło - ale to dlateho że nie zastanawialam się przed co i jak tylko płynęłam na fali i przyjmowałam to co się działo
    12) luz, luz i jeszcze raz luz - łatwo się mówi, trudniej wykonać ale spina, siedzenie w internecie i śledzenie wszystkiego, czytanie nie pomaga. Najważniejsze zaufanie do swojego lekarza!

    powódka:), Mysza1986, bdziągwa lubią tę wiadomość

    M&K <3 2017
    M 😍 2020
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 06:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aliglam wrote:
    Dziewczyny czy z endo 0,78-0,80 cm jest szansa ma powodzenie transferu ? Lekarz chce zaryzykować i zrobić transfer we wtorek co myślicie ?
    Ja bym była szczęśliwa jak by takie było. To zależy od twoich możliwości z endo jeśli masz z nim problem to bym robiła.

    Aliglam lubi tę wiadomość

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 06:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lumiko wrote:
    Dzięki Anulas 🙂ja mam chyba podobnie .W marcu mielismy przygotowania do transferu na puregonie 75 ,ale się okazało że endo za cienkie. Odpuściliśmy kolejny cykl,ale mimo to pani dr w zaleceniach dała 2 dziennie medargin... i normalnie robię się kwadratowa🙄😲😟 mam wrażenie ,że z dnia na dzień ciuchy są coraz mniejsze... Tak pomyślałam , że to wina medarginu,bo przecież dr zaleca go ciężarnym jak dzieciaczki za bardzo nie rosną ...więc pewnie na nas też tak działa😒 a w sumie stosować go jak nie podchodzimy w tym cyklu do transferu , czy to sens ?
    Medargin działa również na ukrwienie macicy i po to masz go zleconego. Jeśli miałaś problem z endo to po to dr ci przedłużyła by w kolejnym cyklu udało się uzyskać lepsze endo.
    Ja nie tyje po nim nie wiem może jestem inna a też mam tendencje do tycia.

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • diversik89 Autorytet
    Postów: 1597 1588

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduję się z porodowki 🙈
    O 4 odeszły mi wody z krwią...

    Trzymajcie kciuki 🤭

    Imbirek91, truskawka26, Catlady, Mysza1986, Oblivion, antonna, kinga25, Antonina, Aliglam, Anulas, niezapominajka12345, Panna Migotka, JustynaFrog, Nowa38, bdziągwa, Kaach, Luluiza, Matilda19, Maggy, Gaja88, mika_do, Dalia90, Angel9306, Starajacsieocud, iMonia, Mera lubią tę wiadomość

    Start 2014r ...

    Maj 2016- CP
    HSG- niedrożny PJ,

    ❕Klinika Poznań- kwiecień 2019
    ❕ Kwiecień (16.04.19r ) Histeroskopia macicy- ok
    💣Niedoczynność tarczycy
    💣PCOS,
    💣insulinoopornosc,
    💣V Leiden heterozygotyczny,
    💣MTHFR C677T homozygotyczny,
    💣PAI-1 1 4G homozygotyczny...
    Nasienie ok ;)

    25.07.19 - Punkcja

    30.07.19- Transfer blastki 5.1.1 -
    7dpt- 56,
    progesteron 20,83 ng/ml
    9dpt- 140,
    13dpt-1087,
    progesteron 27,55ng/ml
    15dpt-2566,84

    23.08.19... mamy serduszko ❤️ (24dpt)

    ,, nasza mała wojowniczka ,,

    17.04.2020 Marcysia jest już z nami...❤

    [link=https://www.suwaczki.com/]74di8ribq0i0e1fv.png[/link]
  • Oblivion Ekspertka
    Postów: 123 237

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia Diversik, ku nowej przygodzie!!!

    diversik89 lubi tę wiadomość

    7u22dqk3a5rckfkz.png
  • truskawka26 Autorytet
    Postów: 393 724

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 08:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    diversik89 wrote:
    Melduję się z porodowki 🙈
    O 4 odeszły mi wody z krwią...

    Trzymajcie kciuki 🤭

    Oczywiście kciuki zaciśnięte i czekamy na Twoją małą Wojowniczkę 😍😘

    diversik89 lubi tę wiadomość

    starania od październik 2015; mąż ok
    ja: choroba Hashimoto; sarkoidoza; hiperprolaktynemia; nietoleracja laktozy (homozygota); polimorfizm genu MTHFR 677 C/Ti 1298 A/C (heterozygota); AMH 1,0;
    09.2018 - ciąża ektopowa, usunięcie jajowodu; 12.2018 - pierwsze IVF; 02.2019 - drugie/trzecie IVF DuoSTIM; 04.2019 - transfer 2AA; 7dpt - 0,0; 8dpt - 7,3; 10dpt - 28,7; 12dpt - 102; 16dpt - 530; 19dpt-1800; 22dpt-800 [*]
    06.2019 - czwarte IVF; 6AA ❄; 06.2019 - wodniak jajowodu; 08.2019 - usunięcie jajowodu; 09.2019 - histeroskopia; 18.10.2019 - transfer 6.1.1.
    7dpt - bHCG - 73,91; 8dpt - bHCG - 120,66; 11dpt - bHCG - 365,04; 17dpt - bHCG - 8267,13; 21dpt - bHCG - 18773; 23dpt - bHCG - 26852
    28dpt - jest ❤️ dziewczynka - mała wojowniczka

    3i49k6nloe8nvjba.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaach wrote:
    Ja miałam z początku endo niecałe 8 mm w najgrubszym miejscu po 2 dniach zaczęło spadać chyba było 7, 6mm, zalamana wyszłam z łazienki i pytam AB czy znów odwołany transfer on, że robimy chyba po 2 dniach był transfer, ale nastawiłam się, że pewnie będzie badanie i odwołany będzie a tu psikus transfer był i to udany :). Wcześniej nie miałam żadnych problemów z endo wszystkie IUI idealne endo koło 9 mm i się nie udawało, nawet przy transferze odwołanym przez ecoli endo też zajebiste. Mąż mi powiedział, że jak zawsze było tak idealnie, a teraz nie jest to się uda :).
    Ale się miło czyta jak Wam się udaje pomimo jakiś nieprawidłowości .
    Moje endo niestety nigdy nie było rewelacja chyba tylko raz powyżej 9 a tak zawsze w granicach 8. Wiec jeśli nie spadnie do poniedziałku to robimy ten transfer i może w końcu los się i do nas uśmiechnie po tylu próbach 🍀🍀🍀

    Kaach, Angel9306 lubią tę wiadomość

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 08:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diverski✊✊✊✊🙏🙏🙏

    diversik89 lubi tę wiadomość

  • niezapominajka12345 Autorytet
    Postów: 2290 1761

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Diversik trzymam mocno kciuki!!!✊✊✊😊😍

    Dziewczyny trzymajcie dzisiaj też kciuki za mnie i to caaaały dzień bo wizyta późnym po południem, prenatalne wow ale to zleciało, oby wszystko było ok 😍😍😍✊😊 bo jak mi się napinał brzuch przez dwa tygodnie to teraz od 3 dni nic więc nie wiem czy to dobry znak czy zły czy o co biega 🙄🙈

    Anulas, Mysza1986, Kaach, Maggy, diversik89, Starajacsieocud lubią tę wiadomość

    starania od maja 2018 r.
    wiek: 31 lat
    niedoczynność tarczycy
    nietolerancja glutenu
    Mutacja genu MTHFR_677C-T, MTHFR_1298A-C, PAI-1 4G w układach heterozygotycznych
    AMH 2,19
    Badanie nasienia-ok
    obydwa jajowody drożne
    Niepłodność idiopatyczna?:/
    07.12.2019 r. -1 IUI 👎😞
    03.02.2020 r. - 2 IUI - udana :) jest serduszko❤️✊😊
    nzjdskjos9e2yu1z.png
‹‹ 2177 2178 2179 2180 2181 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ