X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Starając się z pomocą medyczną MedArt Poznań
Odpowiedz

MedArt Poznań

Oceń ten wątek:
  • Miśka01 Przyjaciółka
    Postów: 167 32

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Imbirek91 wrote:
    W medarcie chyba każda dziewczyna dostaje clexane 🤔 niezależnie czy ciąża ivf, iui, czy naturalna - przy tej ciąży (naturals) myślałam że nie będę musiała się kłuć ale dr Kru od razu na pierwszej wizycie włączył mi clexane :)
    Nom widzę właśnie,że dużo z Was bierze. A mi lekarz nie zalecił. Ciekawe dlaczego 🤔 Teraz się zdenerwowalam.

  • Miśka01 Przyjaciółka
    Postów: 167 32

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam robiony pakiet badań genetycznych ( to jest chyba 9 chorob zwiazanych z krzepliwością krwi) Lekarz stwierdził, że nie mam problemów z krzepliwością , ale skoro clexane pomaga utrzymać ciążę to też raczej powinnam brać. Mutacje genu mam.

  • Miśka01 Przyjaciółka
    Postów: 167 32

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam takie dziwne poczucie,że lekarz coś w moim przypadku przeoczył. Na kolejną wizytę się przygotuje. Zrobię listę leków ,które Wy bierzecie min.clexane i zamęcze go pytaniami. Napewno będzie zły, ale ja spokojniejsza 🤷‍♀️

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Miałam robiony pakiet badań genetycznych ( to jest chyba 9 chorob zwiazanych z krzepliwością krwi) Lekarz stwierdził, że nie mam problemów z krzepliwością , ale skoro clexane pomaga utrzymać ciążę to też raczej powinnam brać. Mutacje genu mam.


    Zapewne chodzisz do dr Z 🙂, jeżeli nie masz twierdzonego zespołu anfosfolipidowego, przeciwciał, antykoagulant toczenia (szczególnie problematyczny w 2 trymestrze ciąży), w normie czynnik VIII krzepnięcia, białko C aktywność, Białko S wolne, AT aktywność, mutacja V Leiden, które są zaliczane do Trombofili, to z madycznego punktu widzenia nie ma podstaw do włączenia heparyny,ewentualnie ivf u pacjentek po 35 roku życia, ryzyko zakrzepicy wzrasta z wiekiem.

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 15:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Za dużo za dużo wrote:
    Anulas jak się czujesz ?
    Dziewczyny co rodziły ja mam takie pytanie bo jak to jest z tym wyborem szpitala do rodzenia ? Dostaje się skierowanie do tego co się chce i oni przyjmą czy mogą odesłać do tego co jest w moim mieście .
    Koleżanka ma teraz rodzic i stwierdziła że trzeba tam gdzie się przynależy . Ja już zgłupiałam .
    Imbirek kciuki za poniedziałek 👶

    Grzecznie leżę. Jak wstaje do toalety to czasami troszke jeszcze wyleci. Jutro wizyta.

  • Miśka01 Przyjaciółka
    Postów: 167 32

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    Zapewne chodzisz do dr Z 🙂, jeżeli nie masz twierdzonego zespołu anfosfolipidowego, przeciwciał, antykoagulant toczenia (szczególnie problematyczny w 2 trymestrze ciąży), w normie czynnik VIII krzepnięcia, białko C aktywność, Białko S wolne, AT aktywność, mutacja V Leiden, które są zaliczane do Trombofili, to z madycznego punktu widzenia nie ma podstaw do włączenia heparyny,ewentualnie ivf u pacjentek po 35 roku życia, ryzyko zakrzepicy wzrasta z wiekiem.
    Kinga25 te choroby o których piszesz zostały wykluczone jak zrobiłam pakiet badań na krzepliwość? Czy jeszcze jakieś dodatkowe badania muszę zrobić? Ciemna jestem w tym temacie 😒

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoska wrote:
    A ja dziweczyn mam odroczony transfer. Endometrium za bardzo urosło.
    Tzn ile ma cm? Ja mam dzisiaj 12mm i transfer w poniedziałek. Też się boję, że za bardzo urośnie 😕

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miśka01 wrote:
    Kinga25 te choroby o których piszesz zostały wykluczone jak zrobiłam pakiet badań na krzepliwość? Czy jeszcze jakieś dodatkowe badania muszę zrobić? Ciemna jestem w tym temacie 😒


    Pisałaś, że 9 czynników zostało zbadane, więc myślę, że większość jest zrobiona, zapewne jeszcze MTHFR masz zbadane, ale ta mutacja nie jest zaliczana do trombofili, natomiast jeżeli są dwa podtypy w układzie homozygotycznej mutacji MTHFR mutacji a i c
    albo kilka mutacji jednocześnie dodatnich -ginekolodzy decyduja się na włączenie heparyny, ale to lekarz ocenia indywidualnie dana sytuację.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2020, 16:43

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kinga25 wrote:
    Pisałaś, że 9 czynników zostało zbadane, więc myślę, że większość jest zrobiona, zapewne jeszcze MTHFR masz zbadane, ale ta mutacja nie jest zaliczana do trombofili, natomiast jeżeli są dwa podtypy w układzie homozygotycznej mutacji MTHFR, albo kilka mutacji jednocześnie dodatnich -ginekolodzy decyduja się na włączenie heparyny, ale to lekarz ocenia indywidualnie dana sytuację.
    ja mam mthfr homo i pai hetero i mi moj lekarz pow że jedynie acard na pai wlasnie

    kinga25 lubi tę wiadomość

  • Mamka92 Autorytet
    Postów: 260 413

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam nigdy clexane.

    ANULAS ja tez odpoczywam bo krew była w zeszły piątek A twraz już tylko brązowe plamienie. Krwiak mam . Oszczędzam się ale nie leżę cały czas bo przy 4 latku to się nawet nie da.. heh będzie dobrze. Też mam jutro wizytę o której masz ?

    2014 Polna Poznań 3x iui :(
    4 transfery :-(
    2015 Medart
    2 zarodki 8b - synek 42tc
    2019 transfer 5.1.1 cb
    10.05.2020 crio 5.1.1 i 4.2.1
    Córeczka 32tc
    km5sf71xl2bypfj2.png
  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamka92 wrote:
    Ja nie miałam nigdy clexane.

    ANULAS ja tez odpoczywam bo krew była w zeszły piątek A twraz już tylko brązowe plamienie. Krwiak mam . Oszczędzam się ale nie leżę cały czas bo przy 4 latku to się nawet nie da.. heh będzie dobrze. Też mam jutro wizytę o której masz ?

    Czekam za info na którą.

  • Zoska Ekspertka
    Postów: 139 64

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Tzn ile ma cm? Ja mam dzisiaj 12mm i transfer w poniedziałek. Też się boję, że za bardzo urośnie 😕
    Ja 12mm miałam w 8


    DC. Dziś miałam 16mm. Transfer miałam zapakowany na pon. Powiem ci ze od samego początku szło za szybko te endometrium. Chyba jajniki nie miałam za bardzo wyciszone. To jest moje pierwsze przygotowanie do transferu po prawie roku przerwy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca 2020, 20:20

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoska wrote:
    Ja 12mm miałam w 8


    DC. Dziś miałam 16mm. Transfer miałam zapakowany na pon. Powiem ci ze od samego początku szło za szybko te endometrium. Chyba jajniki nie miałam za bardzo wyciszone. To jest moje pierwsze przygotowanie do transferu po prawie roku przerwy.
    Ciekawe do ilu dobije moje😏 najgorsze, że przed transferem tego nie badają 😏

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie wiedzialam że endometrium może być za grube😳

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a zdażyło się Wam tak z clexane ze prawie wgl nie było płynu w strzykawce tylko większość to powietrze? Jestem po zastrzyku i płynu nie było nawet 1/4 tego co zawsze. Nie wiem czy brać jeszcze jeden czy co zrobić 😣

  • Anulas Autorytet
    Postów: 2101 1326

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O_la wrote:
    Dziewczyny, a zdażyło się Wam tak z clexane ze prawie wgl nie było płynu w strzykawce tylko większość to powietrze? Jestem po zastrzyku i płynu nie było nawet 1/4 tego co zawsze. Nie wiem czy brać jeszcze jeden czy co zrobić 😣

    Nie mialam tak. Ale jeśli bierzesz tak jak większość zapobiegawczo a nie z powodu konkretnej choroby to nic nie powinno się stać jak raz tak było.

  • Nowa38 Autorytet
    Postów: 1278 492

    Wysłany: 13 czerwca 2020, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anulas wrote:
    Nawet nie wiedzialam że endometrium może być za grube😳
    Hehehe, ja też nie, do dzisiaj, jak usłyszałam, że ma 12mm, a transfer w poniedziałek i zaczęłam się zastanawiać czy nie przedobrze 😉

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 czerwca 2020, 06:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aguś93 wrote:
    Szkoda że dopiero teraz zrobili tą histeroskopii, po tylu transferach...
    Na jakich lekach teraz masz podchodzić do transferu aby Endo ruszyło?
    Trzymam kciuki za transfer👊👊👊
    Nie mam pojęcia dr powiedział ze będzie intensywnie myslal ...
    endo najładniej rosło mi na viagrze .

  • anakonda Autorytet
    Postów: 4548 1437

    Wysłany: 14 czerwca 2020, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa38 wrote:
    Ciekawe do ilu dobije moje😏 najgorsze, że przed transferem tego nie badają 😏
    A nie masz wizyty dzień przed transferem? Ja mam zawsze żeby sprawdzić endo czasami żeby nie jeździć miałam w dniu transferu i wtedy albo rozmrażali zarodek albo nie

    Starania od 2008 roku 07.02.14 aniołek 13tc
    3 IUI :(
    03.2016 I procedura krótki protokół ICSI :(
    05.2016 II procedura krótki protokół ICSI :(
    Zmiana kliniki MedArt
    09.2016 długi protokół 21.09 punkcja mamy 3 zarodki :)
    29.11.2016 crio 4AA cb
    Mrl 0% szczepienia -> 26,1 ( X)-> doszczepianie (I)
    08.2018 IV IVF cykl naturalny transfer 17.08 7tc :(
    V IVF grudzień 6 zarodków 4 prawidłowe genetycznie
    10.04. 2019transfer :(
  • Zoska Ekspertka
    Postów: 139 64

    Wysłany: 14 czerwca 2020, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinna być wizyta dzień przed transferem, wtedy robi ci USG i badanie krwi- hormony. Ja miałam już w sobotę wizytę bo Z mówił że w niedzielę to na badanie krwi musiałabym jechać do punktu. A tak w sobotę pobierają w medarcie. Mówił jeszcze,ze przy enometrium 15-16mm on nie robi transferów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 czerwca 2020, 08:40

‹‹ 2310 2311 2312 2313 2314 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ